Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

"64 900 és 49 900" :Y

And im just sitting here with my Tesoro Durandal Ultimate :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2) Matexx99 válasza SkyS1gn (#1) üzenetére


Matexx99
tag

+1 a Tesorora :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Levwi válasza SkyS1gn (#1) üzenetére


Levwi
aktív tag

+1 tesoro igaz nekem g1n van de akkor is tesoro :D

Huawei P20 Pro Black

(#4) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem akarom kommentálni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) #65537792 válasza nyunyu (#4) üzenetére


#65537792
törölt tag

Azért én kíváncsi lennék, hogy ezt még lehet e fokozni. :DDD

(#6) F34R


F34R
nagyúr

SzArSUS, gamer l***.

(#7) szasanyi válasza #65537792 (#5) üzenetére


szasanyi
félisten

Balmenetes, elektromos herepacsizóval... esetleg az egyszerűbb verzióhoz ajándék szálkamentesfap*nával. Mert az minimum extra ami ahhoz kellene, hogy ennyi pénzért vegyen bill-t. ;]

(#8) nyunyu válasza #65537792 (#5) üzenetére


nyunyu
félisten

Azért én kíváncsi lennék, hogy ezt még lehet e fokozni. :DDD

Szifontartót például lefelejtették róla, de akinek arra van szüksége, 80k-ért vehet Asus ROG Horust.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9) fi:zi'k válasza nyunyu (#8) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért a numpad felett lévő masszírozó-henger elég jó ötlet volt. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10) #65537792 válasza nyunyu (#8) üzenetére


#65537792
törölt tag

Nekem a VGA-m volt 60ezer. :DD

(#11) nyunyu válasza #65537792 (#10) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerintem az elmúlt 2-3 évben kétszer annyit költöttem billzetalkatrészre, mint amennyit egy új VGAra szánnék.

Nem merem összeszámolni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) macilaci78 válasza #65537792 (#10) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem meg a gépem...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13) nyunyu válasza nyunyu (#11) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem merem összeszámolni.

Nem kellett volna, januárig elvert 66k óta még kb. 75k-t borítottam bele eddig a félkész billzet projektembe.

Ez eddig 3-3.5 új VGA ára.

De kéne még pár apróság, mint magyarra dyesubolt kupakszett (~80$), erősen taktilis Cherry kapcsolók (~43$), 60 grammos rugók (10$), fém lemezt leszabatni (?)

De újabb másfél-két VGA árát idén már nem bírja el a pénztárcám.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14) #65537792 válasza nyunyu (#13) üzenetére


#65537792
törölt tag

De ez inkább tűnik a hobbidnak. Az más.

Ha valaki csak azért vesz ilyet, hogy a twichen jól mutasson (már ha látszik), hát.... :DDD

(#15) Vesa válasza #65537792 (#5) üzenetére


Vesa
veterán

Nekem is ez jutott eszembe. 70k egy billentyűzetért...a mellé adott bullshit marketinget, mely az árat hivatott magyarázni, már tényleg csak a leghülyébbek eszik meg!

A tudomány a valóság költészete!

(#16) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Az árát leszámítva elég bejövős :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#17) kromatika


kromatika
veterán

Huhh.Nagyon komoly,de ez az ár :Y

(#18) kromatika válasza szasanyi (#7) üzenetére


kromatika
veterán

ddd

(#19) jerry311


jerry311
nagyúr

És akkor ez úgy szépen belerobban a felhasználó képébe? :DDD

(#20) Reggie0 válasza nyunyu (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha mar ennyit koltesz ra es amugy is tervezel PCB-t, akkor a multiplexeles helyett lehet erdemesebb lenne egy FPGA-t ravagni es egyenkent bekotni minden gombot.

(#21) jedis


jedis
senior tag

Mifelénk én 70-ért komplett gépeket szoktam összerakni ! :D
.
.
.
.
.
Persze billentyűzettel együtt ! :D :D :D :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#22) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Most tényleg nem azért, de ki az akinek egy oly annyira szüksége lenne a mindennapokban egy 50K-s mecha bill.-zetre. Mondjuk azon a marginális rétegen kívül, akiknek a munkájukhoz napi rendszerességgel rengeteget kell gépelniük, még -talán- érthető lenne a "beruházás" (mert ugye a tévedésüket legalább van mivel magyarázni :D ). Anno egy komplett írógép kijött ezeknek az árából, pedig abban egy ici-picit több mozgó és fém alkatrész is volt. (Jő' van nem azt mondom, hogy szokjunk vissza az írógépre :D ...)

Ez az egész mecha dolog is a gamer érába beszivárgása után lett ilyen iszonyat megdrágítva felkapott, ami jól jött a mecha fétisre rápattanó egyéb gyártóknak is (Sz'tem). Inkább ez is a "gamer pubi boner" jelenséggel magyarázható, ahol már az RGB világítás is marginális (de azért alap), viszont a magas árcédula, már önmagában egyből beindítja a "kellnekem drive"-ot... (Vedd ki a jelzőből a "gamer"-t és tucat más túlárazott dologra is simán alkalmazható). Magukkal a mecha-kkal semmi bajom nem lenne, de pl. ezen a két bill-zeten is iszonyat orcátlan árrés van megint (Sz'tem)... (Olcsó mecha-t a népnek! :D )

(Már látom, hogy jönnek a hívők és szépen kioktatnak, hogy valójában milyen drága is egy ilyen bill.-zet gyártási költsége, meg anyagigénye, Oké. Popcorn előkészítve, 3D-s szemüveg felvéve, csupa szem és fül vagyok... :D )

Amúgy simán lenne helye nálam is egy ilyennek (legfeljebb annál nem aki már fele ennyiért vett egy jobbat :D ), engem csak ezek az irreális árak kattantanak be...

(#23) Reggie0 válasza SunMount3r (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a baj, hogy rossz oldalrol kozelited meg: minden annyiba kerul, amennyit hajlandoak erte adni. Tehat ha elegendoen megveszik ennyiert, akkor hiaba ellenkezel, nem fog csokkenni az ara.
A komfort pedig sosem volt szukseg.

(#24) Ispy válasza SunMount3r (#22) üzenetére


Ispy
veterán

Az én billim is 50k volt, akkor most hülye vagyok? Igaz nem gémer és még csak nem is világít, viszont rohadt kényelmes rajta gépelni és még jól is néz ki. Igaz én a gépemet sem 70k-ért raktam össze.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25) ló úr


ló úr
őstag

Nekem van egy Logitech k120 :D Már ezért sajnáltam a 3599ftot kiadni :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#26) SunMount3r válasza Ispy (#24) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szó sincs róla, ilyet nem írtam. Leginkább a gyártói/kereskedői hozzáállást kritizáltam. Persze ilyenkor megkerülhetetlen a vásárlói oldal felelősségének bevonása is (az előtted lévő hsz.-ben is van erre igazság, ha hozzá olvasod), de végső soron ők (mi) mégiscsak az "áldozati" oldalon szerepelnek, más kérdés, hogy ehhez mennyivel járulsz hozzá önszándékból (vagy csak a kikényszerített tehetetlenség és a tudatosság hiánya okán).

(#27) CsigaGyilkos válasza nyunyu (#8) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Azért a telefontartó nem lenne rossz ötlet! de 80K :Y Hát így tárolom a bill. mellett inkább. :DDD

(#13) nyunyu: Remélem lesznek fotók az elkészített billentyűről. Kíváncsi vagyok milyen lesz! :R

Visca el Barcelona!

(#28) nyunyu válasza SunMount3r (#22) üzenetére


nyunyu
félisten

Alapvető probléma, hogy egy full billzetnyi Cherry kapcsoló még mindig 30$ körül van, ha százezresével rendeled, és legalább fél évet kell várni a Cherryre, ha MX Blacktől eltérőt szeretnél. (főleg azt gyártanak ipari célokra. *)

Tehát egy full fapad Cherry mecha bill legalább 10k-val drágább, mint egy nem mecha.
(Emlegettem már párszor a jelenlegi árfolyamon ~18k-s MXB2-t, ami kb. a 3-4k-s billzetek ligájában focizna, ha nem lenne benne 104 MX Brown.)

Közben a kínai cégek lassan hetente mutatnak be új MX klónokat 0.1$/db körüli áron, tegnapi szállítási határidővel.
Meg ahogy elnézem, beindult a kupakgyártó dömping is, már 15-20$-tól lehet kapni egy generic ANSI US kupakszettet, ami nagyjából hozza a nem mechanikus billzeteken megszokott szintet.
(Max azért érződik sokkal gagyibbnak, mert a mechanikus kapcsolókban lévő rugóktól be tud rezonálni a cérnavékony kupak, míg a gumidóm elnyeli a rezgést.)

Úgyhogy valami megindult, egyre több az ocó kínai mecha billzet.

Magyar kiosztással viszont még mindig méretgazdaságossági problémák vannak, nem lehet annyira olcsón gyártani ~100 billentyűt, mint egy tízezresével kiszórt amerikait, amit a világ nagyobbik részén el lehet adni.

Unicorn vomit hájpot én személy szerint nem értem, valószínűleg túl öreg vagyok már ehhez.

*: Tizenévvel ezelőtt, pár évvel a gamer billzet boom előtt pénztárgép rendszerekkel foglalkoztam, így hamar előkerültek a szabadon variálható kiosztású ipari billentyűzetek az akkor még méregdrága tapiképernyő olcsóbb alternatívájaként.
De egy ilyesmi billzet akkor is 30+ÁFA volt.
(15" CRT tapival meg 100+fa, 15" tapis LCD meg 150++.
Mostani, WC kilincsre is tapiképernyőt teszünk generáció számára ezek a árak már minimum furcsák lehetnek.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29) nyunyu válasza ló úr (#25) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem van egy Logitech k120 :D Már ezért sajnáltam a 3599ftot kiadni :D

Az mondjuk tényleg nem ér többet, mint egy 2700Ft-s Genius KB110X, amit fél év után sikítva vágtam a szekrény tetejére, és inkább összeraktam az atomjaira robbantott MXB2-t.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30) Vesa válasza nyunyu (#28) üzenetére


Vesa
veterán

Igen, de alapvetően azért, mert az Cherry is irreális árakat lő be, meglovagolva a Gamer hype-ot (ami persze kereskedői szemszögből teljesen természetes és rendben is van). Annak idején a 286-os gépekhez azok a ronda vajszínű kövületek már alapból kapcsolósak voltak, mivel nem is volt más akkoriban. Ehhez képest tized áron! Holott mára -azzal együtt, hogy sok a membrános már- sokkal nagyobb tételben gyártják a kapcsolókat tehát csökkennie kéne a gyártási költségeknek. De egyetértek az előttem szólóval abban,hogy az árazás a kereslet függvénye, ugyanakkor azzal nem, hogy ez technológiai szempontból is indokolt, mert nem az! Valójában erősen túlárazzák a részegységeket és a végső terméket is.

A tudomány a valóság költészete!

(#31) Reggie0 válasza Vesa (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert nem tul irrealis. 1988-ban es 1995-ben is 80-100 dolcsi volt egy billentyuzet. Csak akkoriban a meglevo tobbi mechanikus billgyarto is ennyiert adta, mara meg kb. csak ok maradtak(na jo tudom, hogy meg van 1-2, de lenyegeben <10 szereplos a piac).

(#32) nyunyu válasza Vesa (#30) üzenetére


nyunyu
félisten

Cherrynek semmi köze nincs a gamer hájphoz.
Ha lenne eszük, akkor meglovagolnák.

Probléma még mindig az, hogy nem tudnak (akarnak?) eleget termelni, gyártósorukat teljesen lekötik az ipari megrendelők, nem marad kapacitásuk a niche PC billzet piac MX Blacktől eltérő igényeinek kielégítésére.
Nagy ritkán feltesznek a gyártósorra valami mást is, de ha valami kifogy, akkor minimum fél év, mire megint sorra kerül.

Lásd MX RGB kapcsolók, még mindig nem lehet őket nagy tételben rendelni, hiába járt le ~1 éve a Corsair exkluzivitásuk, még csak most kezdtek szállingózni a rájuk épülő nem Corsair billzetek.
(Szerintem Cherry PR nyelven a Corsair exkluzivitás annyit takar, hogy legyártottak egy nullszéria prototípust, ami ha véletlenül sikeres lesz, akkor 1 év múlva megint gyártják, ha nem, akkor nem buktak sokat.)

Nem csoda, hogy a gamer hájpot eredetileg fújó cégek alternatív megoldások után néztek. (Pl. Das, Razer), aztán a később csatlakozók is (pl. Logitech)

(Melyik is volt az a cég, aki 2007 körül először állt elő MX Red kapcsolós gamer billzettel?
Qrvadrága volt, mivel MX Redet csak tizenévvel korábban gyártott MX-Boardokból lehetett csak kiforrasztani, Cherry ugyanis már rég nem gyártotta a puha lineáris kapcsolót, csak 2012-ben vették fel ismét a termék palettára.)

286 éra végefelé ugyan akadtak még mecha billzetek, de 90 körül már a jóval olcsóbban gyártható gumidómosak voltak többségben.

Ronda vajszínű kövülettel meg nem értek egyet, voltak közöttük kifejezetten szépek is, max a korai billzetek dinoszaurusz lábnyom méretébe lehetne belekötni.
Más kérdés, hogy a sok használattól kifényesedett+UV hatására erősen besárgult ABSnél nincs lehangolóbb látvány, ha az ember régi billzetre vadászik.

Feketének az az egy előnye megvan, hogy 10 év múlva sem néz ki sokkal rondábban, mint új korában, max a gagyi feliratozás fog eltűnni róluk.
(Mártogatós technikával gyártott világítós kupakszetteknek nem adok 2-3 évet sem.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33) nyunyu válasza Reggie0 (#31) üzenetére


nyunyu
félisten

Régen nagyon népszerű Alps már rég kiszállt a billzet piacról, ahogy a mecha billzeteket leváltották a sokkal olcsóbb gumidómosak a kilencvenes években.
Manapság a kanadai Matias próbálja Alps klónokkal ellátni a piacot, nem túl nagy sikerrel.
Kis széria -> magas ár.

Buckling springet már csak az IBMből lett Lexmark billzeteket továbbvivő Unicomp gyárt, de a mostani billzeteik konstrukciója elég haloványak az eredeti Model M-ekhez képest, de legalább 85$-nál kezdődik az árcetlijük.

Esetleg ott van a japán Topre, akik a kapacitív gumidómot tolják, de náluk 220$ egy full billzet.
CM Novatouch a legmegfizethetőbb Topre kapcsolós billzet, de az TKL, nincs numpadja.

Kiváncsi leszek, hogy a Logitech/Omron koprodukció mikor megy a levesbe.
Ugyan az alapötlete nem lenne rossz, de ezt is meg fogja ölni a semmivel sem kompatibilitás, nem lesz elég nagy a széria ahhoz, hogy megfizethető legyen.

Jobb híján marad a Cherry MX, illetve a kínai klónjai, mint megfizethető mechanikus megoldás.
Itt nem csak magára a kapcsolóra gondolok, hanem ehhez érhető el olcsó, tömeggyártott kupak.

Kb. mint 15 éve a számítógépház piacon, hiába jött ki a sokkal fejlettebb BTX szabvány, nem tudta leváltani az addigra már egyeduralkodóvá vált ATXet, ugyanis az addigra elérte a kritikus tömeget.
Új szabvány előnyei nem tudták ellensúlyozni a régi szabvánnyal inkompatibilitását, népeket meg nem lehetett rávenni, hogy kidobják az "elavult" eszközeiket, inkább azokkal kompatibilis megoldásokat kerestek.
BTXre 6-8 évvel később már nem is emlékeztünk.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34) Scholes9 válasza SkyS1gn (#1) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Cseppet drága :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#35) trufa12


trufa12
addikt

Beteg (negatív értelemben ) :Y :W

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#36) atila4


atila4
senior tag

Látom sok itt az hogy ennyiért billentyűzet. Nekem nagyon tetszik és ha van rá pénzem mi azzal a probléma, hogy ilyent vesz az ember ?

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#37) Ispy válasza atila4 (#36) üzenetére


Ispy
veterán

Semmi, szvsz, azért megjegyzem vannak jobb vételek ennyiért.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.