Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Frontfejtésben való elsődleges hasznosulása mennyire perspektivikus?

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Még mindig kíváncsi vagyok, hogy HBM mellett miért ekkora a nyák...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) .mf válasza lezso6 (#2) üzenetére


.mf
veterán

Pont ugyanezen tűnődtem én is, amikor először megláttam a képeit. A Fury-knál biztosan nagyobb helyet foglal az interposer, és valószínűleg a fesszab részlegnek is több hely kell, na de ennyivel?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) berVi válasza lezso6 (#2) üzenetére


berVi
senior tag

Just AMD things, krva nagy nyak, krva meleg GPU, krvanagy fogyasztas.

(#5) Sipike19 válasza berVi (#4) üzenetére


Sipike19
tag

Állítható TDP keret. :P

Sipi

(#6) And01 válasza .mf (#3) üzenetére


And01
aktív tag

A chip méret hasonló, két hbm lapka néggyel szemben
nem hinném hogy nagyobb az interposer, hasonló lehet a mérete
bár lehet akár kisebb is.

[ Szerkesztve ]

(#7) Raymond


Raymond
félisten

"A vállalat a Computexen a startot június 27-ére ígérte, és ezt végül be is tartotta a cég, így végre a kiskereskedelmi szintre is eljutott az első, Vega architektúrára épülő GPU."

vs.

AMD Radeon Vega Frontier Edition: Marktstart ohne Karten

"AMDs neue Workstation-Grafikkarte Radeon Vega Frontier Edition soll heute in den Handel gelangen. Bei deutschen Händlern ist die erste Vega-Grafikkarte jedoch nicht verfügbar."

"Abu/AMD vs. Reality" tipikus esete? :) Ha a kontinens legnagyobb piacan nincs kartya akkor mashol Europaban sincs.

Egyebkent pedig az lett amit a jozan esszel gondolkodok megjosoltak amikor vegre valhara kiderult a junius vegi FE "launch" - lesz nagy bejelentes es egy mareknyit (jo eselyel szo szerint) leszallitanak USA-ban hogy azt lejessen mondani "2017H1-ben volt a szallitas"...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8) jedis válasza And01 (#6) üzenetére


jedis
senior tag

Ezen is 4db lapka van ha jól tudom mert ezek a kártyák 16GB-osak ! :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#9) ttt1


ttt1
őstag

Bányász kártyának akkor ez nem lesz jó?:)

(#10) And01 válasza jedis (#8) üzenetére


And01
aktív tag

Eddig úgy tudtam 2x8gb.

(#11) shteer válasza ttt1 (#9) üzenetére


shteer
titán

Ez a lényeg :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#12) velizare válasza lezso6 (#2) üzenetére


velizare
nagyúr

epeen. jó szellős lehet.

@jedis: rosszul tudod.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#13) proci985 válasza lezso6 (#2) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hogy jobban elferjen rajta a vizesblokk :DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14) OutSider17 válasza lezso6 (#2) üzenetére


OutSider17
senior tag

Tippre hogy ne egymáson legyenek az alkatrészek aminek az a vége hogy valami túl melegszik!
Rosszabb esetekben füst, még rosszabb esetben tűz is van emiatt.
Szerintem a megfelelő hűtés miatt. Vagy hogy ne egy kis deszka legyen a hűtés és a ház között. :)

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#15) tecsu


tecsu
addikt

Egy ilyen kártya jó választás camcorder-ből 4K-s videók szerkesztéséhez?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#16) solfilo


solfilo
veterán

VP9 gyorsítással hogy áll a Vega? :)
Már csak azért izgat, mert lehet Ravenre újítanék majd jövőre, az meg ha jól tudom, Vega IGP-t kap, már ha ugyan az lesz az UVD abban is, mint ebben.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#17) lezso6 válasza lezso6 (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem rohadt gyanús, hogy a kártya végén lesz valami. Akár M.2 foglalat. Persze mezei júzer ebből nem biztos, hogy profiltál. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) Abu85 válasza Raymond (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

SabrePC-nél van raktáron 1-2 napos szállítással. Meg korlátozva sincs a személyenkénti rendelési mennyiség. :)

Érdemes a prosumer cuccokra specializált áruházakat keresni, mert az átlagos kereskedéseknek túl nagy az AMD minimum rendelési tétele.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) Raymond válasza Abu85 (#18) üzenetére


Raymond
félisten

OK, tehat ahogy irtam :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20) Abu85 válasza Raymond (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha nem rendeljek nem szállítanak nekik. :) Az AMD oldaláról mindegy, hogy a SabrePC vagy más a viszonteladó. Terméknek kell lennie, mivel ha kevés a rendelhető VGA, akkor 2/emberre korlátozzák pár hétig az elérhetőséget. Ez bevált dolog. De nincs ilyen. Mindenki annyit vehet amennyit akar.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) #16939776 válasza lezso6 (#17) üzenetére


#16939776
törölt tag

Termék oldala nem utal rá, és a képek sem. Szerintem "csak" építettek egy szabvány méretű kártyát, amin belül a lehető legnagyobb felületű borda került a gpu-ra. Az inkább egy olyan funkció lesz, ami a professional vonal legtetején fog bemutatkozni sok-sok zöldhasúért.

Engem érdekelne, hogy milyen módszerrel érték el hogy a HBM-nek ne legyen állandó terhelés mellett túl melege (>=75C°) a GPU-tól.

Ugye lesz PH-s teszt, ahol hajat is szárítotok rendéréles közben, szigorúan 24C°-ra klimatizált helyiségben, felengedett TDP limittel. :DD

[ Szerkesztve ]

(#22) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"A multimédiás blokk is megújult. A legújabb UVD nyolc HD, vagy egy 4K-s 60 Hz-es HEVC videó dekódolását tudja biztosítani, míg a VCE 240 Hz-es Full HD vagy 60 Hz-es 4K-s videó kódolásával bánik el. "

Polaris ugyanezt tudja.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#23) Abu85 válasza huskydog17 (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez a Polaris 2x továbbfejlesztett blokkja. Van pár kiegészítés, a fő újítás pedig a QoS. Ez a virtualizáció szempontjából fontos. Erre kiterhetünk egy külön hírben, ha van rá igény, mert hatalmas a különbség az Intel, az NV és az AMD megoldása között.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) huskydog17 válasza Abu85 (#23) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"hatalmas a különbség az Intel, az NV és az AMD megoldása között."

Az biztos! Főleg miután az AMD dobta a Polaris-nál a B Frame supportot! Erről az apróságról egész véletlenül az AMD marketing és a szaksajtó nem beszélt.

Többen reménykedtek AV1 támogatásban, de mivel az egy éve bejelentett VP9 support sincs még sehol (driver téren), így felesleges várni az AV1-et.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#25) Raymond válasza Abu85 (#20) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, valoszinuleg azert nincs Europaban mert egyik distributor es nagy vagy kisker se rendelt mert nem kell senkinek :U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#26) huskydog17 válasza solfilo (#16) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Sehogy, a gyakorlatban nem létezik, nem ismeri a VP9-et a driver miatt. A Polaris-ra sem sikerült elhozni a VP9 gyorsítást egy év alatt, Vega-nál se várj csodát! (E közben a zöldeknél most már a 10-12 bites VP9 is támogatva van!)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#27) Abu85 válasza Raymond (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Inkább azért, amiért még nincs a newegg-en. A rendelést bevételezni kell. Az sem biztos, hogy mindenki megkapta időre a szállítmányt. Elég sok buktató van sajnos, régi boltos pályafutásom alatt ezt személyesen láttam. De a lényeg, hogy ha egy termékből kevés van, akkor eladási limitet alkalmaznak a cégek. Főleg az ilyen rétegtermékeknél, ahol simán előfordulhat, hogy egy-két tucatot is visz belőle egy megrendelő. Az jó jel, hogy a SabrePC már raktárból viszi, és nincs rendelési limit.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) Dilikutya válasza Raymond (#25) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mindennapi trollunkat add meg nékünk ma! Ámen!

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#29) Abu85 válasza huskydog17 (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Van VP9 gyorsítás a böngészőkre. Ezt ki lehet egyébként terjeszteni a lejátszókra is, de túlságosan rétegigény, így ez a to do lista alján van. Ez mondjuk azokat nem vigasztalja, akiknek igénye van rá, de más dolgot jóval többen igényelnek, így azok élveznék prioritást.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) Z10N válasza lezso6 (#2) üzenetére


Z10N
veterán

Ez engem is erdekelne. Foleg, hogy a csak 2 stack van a gpu mellett, bar ugye 16gb. Viszont ugy latom ez egyben "Nano es Normal" Vega. A VRM-nel lesz valami turpissag. Vagy csak a borda miatt ekkora.

Ui: Esetleg az rgb ledeknek kellett a hely :)

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#31) MK VII


MK VII
veterán

"A másik érdekes képesség, hogy a PCI Express tápcsatlakozók szempontjából két 8 tűs konnektor bekötése az ajánlott, ugyanakkor a kártyák működnek akkor is, ha csak egy 6 tűs konnektor csatlakozik, vagy bármilyen konfiguráció az említett két véglet között. Ugyanakkor a csatlakoztatott tápellátás függvényében az adott VGA az eredetileg beállított maximális TDP keretet arra a szintre fojtja, amennyit a tápellátás megenged, és ezzel természetesen csökken a teljesítmény is. Viszont ez egyfajta kiterjesztett lehetőség a paraméterezhetőség előtt, tehát ha valaki azt akarja, hogy ne fogyasszon a termék 150 wattnál többet, akkor ezt csupán egy 6 tűs konnektor bekötésével meg lehet oldani és a hardver automatikusan reagálni fog erre a felhasználói igényre. Ezzel a módszerrel a konstrukció egyszerre van maximális teljesítményre és energiahatékonyságra tervezve."

Hát ez nagyon ötletes és jó szerintem... Nagyon tettszik nekem ez a megoldás. :)

(#32) Pug válasza Z10N (#30) üzenetére


Pug
veterán

Szerintem nem akkora talany..

Gyanitom, hogy a 375 wattos max TDP-hez tervezett nyakon kell a hely VRM szintjen :U

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#33) Z10N válasza Pug (#32) üzenetére


Z10N
veterán

Es nem ezt irtam? :U

Igy felprofi vonlon egyben letudtak a "nano" es "normal" verziot, de ezt is irtam (meg mielott).

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#34) pengwin válasza lezso6 (#2) üzenetére


pengwin
addikt

A piac ahová ez kerül nem igényli az apró NYÁK lapot, ellenben a normális blower hűtést igen.
Meg valószínű egyszerűbb egy nagy NYÁK lapon elhelyezni ugyanazokat az alkatrészeket.

Üdv, pengwin

(#35) lenox válasza huskydog17 (#24) üzenetére


lenox
veterán

Ez az nv-nel is igy van nem? Ezek low latency encoderek tudtommal real time streamingre, ahhoz nem kell b frame, sot, az novelne a latencyt.

(#36) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Mennyi MH/s-t tud Ethereum alatt? :DDD :DDD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#37) ribizly


ribizly
veterán

És a tesztek hol maradnak? ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#38) Pug válasza Z10N (#33) üzenetére


Pug
veterán

Sorry, a szemforgatas nem neked szolt, hanem azoknak, akik elotted lamentaltak a dolgon :DDD

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#39) solfilo válasza Abu85 (#29) üzenetére


solfilo
veterán

És böngészős VP9 gyorsításnál mi a méretkorlát? Gondolok arra, hogy Bristolnál Full HD, Stoneynál sima HD-t tud csak a VP9 decode, AMD oldala szerint.
Vagy ha már Polaris viszi a 4K-t esetleg ebből, akkor gondolom nem visszafelé fejlődik a Vega. :)
Mondjuk már ezt sem értem, hogy miért különbözik itt a támogatott méret, de ha jól hallottam, nem fixfunkciós egységgel oldják meg, így lehet a kisebb IGP miatt nincs fHD Stoneynál, de csak tippelek. :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#40) Lacika112


Lacika112
aktív tag

nekem már csak egy kérdésem lenne :)

úgy rémlik a vega megjelenésére lett megemlítve ryzen 5 teszt
már egy napja kint van a vega :Y

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#41) MK VII válasza Lacika112 (#40) üzenetére


MK VII
veterán

Hol a kérdés, kérem??? :P

(#42) Dilikutya válasza Lacika112 (#40) üzenetére


Dilikutya
félisten

Elvileg már húsvétkor tesztelték. Ilyet tuti nem írtak, minek a félprofi Vegákat Ryzen 5-el tesztelni?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#43) flexxx2


flexxx2
őstag

Hát nem ilyen startot szoktam meg egy gamer vga-nál. Sehol egy teszt, 1000$, alig kapni...
Ez a HBM még nem érett meg a tömeggyártásra??? :F

(#44) Lacika112 válasza Dilikutya (#42) üzenetére


Lacika112
aktív tag

nem azt mondtam hogy félprofi vegáVAL teszteljék

de fórumon stb úgy rémlik (de ne tessék leölni ha tévedek) hogy ha kijönnek a vegák lesz NEM vegával de ryzen 5 teszt
eddig csak a nagyon nyeklő biosú 3 hónapos frissen megjelent ryzen 7 ről van teszt itt

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#45) kromatika


kromatika
veterán

Komoly kártya . :K

(#46) Pug válasza flexxx2 (#43) üzenetére


Pug
veterán

Mivel nem is gamer vga startolt el...

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#47) Dilikutya válasza flexxx2 (#43) üzenetére


Dilikutya
félisten

A fél-professzionális neked mond valamit? Cikket olvastad?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48) #06658560 válasza flexxx2 (#43) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez hol gémer kártya?

(#49) Dilikutya válasza Lacika112 (#44) üzenetére


Dilikutya
félisten

Valaki hülyeségből írhatta. Semmi értelme annak, hogy 3-4 hónappal később legyen teszt. Addigra már akit érdekelt, elolvasta máshol.
Amúgy olyan nagyon nem nyeklett a BIOS a Ryzen 7 megjelenésekor sem, elég erős startot produkált így is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#50) flexxx2 válasza Pug (#46) üzenetére


flexxx2
őstag

Emlékeztem, hogy félprofi, de ez a kategória nem is nagyon van a fejemben mi lehet. Egy profi kártya SW támogatás nélkül? Ha az, akkor mire használják?

Dilikutya: te meg olyan stílusban adod mint a neved :( :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.