Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

A PCI Express után a SATA is beszáll az "X.1" szabványos marketingbullshitbe?!?!?
Még el sem terjedt a 3.0!
Mi lesz következő?
PCI Express 2.1.1 ?!?!? :W

[ Szerkesztve ]

(#2) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez mind szép, de ehhez a szabványhoz új ssd, vinyó meghajtó kell, vagy a régikkel is jól fog menni? Mondjuk az energiagazdálkodás az optikai meghajtóknál.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

És akik már megvették a 3.0-ssal szerelt lapot az most cserélheti le?! :W

(#4) Probber válasza KaiotEch (#3) üzenetére


Probber
őstag

Igen, mert akinek nem SATA 3.1 van azt jól megverik. :D

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#5) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Én nem csodálkozom, elég megnézni, hogy ide hányan fognak írni, hogy most le kell cserélniük a meglevő SATA3-as lapot, és gondolom máshol is ez megy, szóval ez legalább olyan jól működik mint a gamer címke a csilli-villi házakon, meg billentyűzeteken, stb.

Probber: Lehet, hogy ez is bele kéne venni egy SATA 3.1.1-es szabány címén, és még több fogyna. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) Ł-IceRocK-Ł válasza Probber (#4) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Lehet pórbálkozni :D ;]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#7) mghltm


mghltm
addikt

"mivel a Queued TRIM Command szolgáltatás lehetővé teszi a termékek számára, hogy a működés befolyásolása nélkül hajtsanak végre bármilyen TRIM parancsot."

ez annyit tesz, hogy peldaul 20gb adat irasa kozben folyamatosan megy a karbantartas a mukodes/sebesseg negativ befolyasolasa nelkul?

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#8) Lenry válasza [CS]Blade2 (#5) üzenetére


Lenry
félisten

miért kéne lecserélni? működésképtelenné válnak ettől most a régiek?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Príma, és erre fog épülni minden 2013 okt 25 és dec 4 között gyártott alaplap, netbooktól asztali gépig. Persze ekkor már be lesz jelentve a SATA 5.2 is...

Komolyan: a speckók tetszenek, de lesz esetleg jövőre olyan laptop, ami ilyen csatival csatlakozik az SSD-jéhez? Az energiatakarékosság miatt ugyancsak hasznos lenne, főleg a netbook és picikönnyű kategóriában... De még az SSD se akar elterjedni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Snowy_owl válasza t72killer (#9) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Úgy nem is fog, ha drága. Persze megfizethető, de a mérete az árához képest... :F

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#11) bpx


bpx
őstag

az új SSD-knek lassan már nem elég a SATA3, nem azt kellene foltozni, hanem egy olyan új szabványt kitalálni, ami legalább évekig használható

persze, jó hogy van, de lehetne jobb is :P

[ Szerkesztve ]

(#12) KaiotEch válasza bpx (#11) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Támogatom. USB 3.0 is most jött be szinte vagy még be se jött rendesen, inkább ez a helyes megfogalmazás és máris itt az újabb. Utálom már az egész számítógépet.

(#13) Lenry válasza KaiotEch (#12) üzenetére


Lenry
félisten

néhányan úgy csináltok, mintha valaki pisztolyt tartana a bucitokhoz, hogy márpedig fejlessz!
fáj, ha nem a legújabb van? tönkremegy azonnal az eggyel korábbi, vagy mi a f/sz?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) KaiotEch válasza Lenry (#13) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ahogy mondod. Fáj, ha nem a legújabb és legjobb van. :))

(#15) Ł-IceRocK-Ł válasza KaiotEch (#14) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Akkor jó sok fájdalomcsillapítót szedhetsz :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#16) KaiotEch válasza Ł-IceRocK-Ł (#15) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez mentálisan fáj :DD

(#17) Male válasza mghltm (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem annyi, hogy a TRIM utasításokat csak szépen bepakolja a sorba, és akkor hajtja végre, ha épp semmi más dolga nincsen... tehát látszólagosan eltünteti a negatív hatásait.

(#18) gézu válasza Lenry (#8) üzenetére


gézu
őstag

Egyszerű, olvasd az aláírásom - a "hajózni kell" után szabadon :D

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#19) [CS]Blade2 válasza Lenry (#8) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Én is ezt írtam, hogy biztos, hogy sokan fogják ezt jelezni. Egyébként gőzöm nincs miért, de mintha késztetést éreznének, hogy a ezért újra lecseréljék a lapot.

És ezt a gyártók szépen ki tudják használni arra, hogy újabb termékeket adjanak el.
Wz jobb, mint a gamer billentyű, mert azzal egyet eladnak, aztán nincs nincs olyan, hogy még gamerebb matrica, itt meg eladják a lapot SATA3-as porttal, majd hasonlóan minimális befektetéssel, mint a gamer matricás terméknél, ugyanennyiért még egyszer egy újabb lapot az 3.1-es verzióval.

(#20) King Unique


King Unique
titán

Külső hdd-be,akkor a Seagate Goflex még ezt is tudja,az jó,amúgy is nézegetem már egy ideje,a cserélhető interface ötletes megoldás. :K Csak 2,5"-be a vége pont esatap,ami nincs notimon...

(#21) Indy69 válasza Lenry (#13) üzenetére


Indy69
aktív tag

:C :C :C :C
Tök igazad van ,ha valami müxik azt nem kell cserélgetni ,ha kijön a a a a a legújabb, majd ha fejleszteni akar valaki ez is egy lehetőség de nem kényszer :N

[ Szerkesztve ]

(#22) Petike1007


Petike1007
tag

Nincs baj ezzel a 3.1-es számozással...
Történtek változások,de komolyabb mérföldkőről azonban nem lehet beszélni,hogy érdemes legyen sata 4-ről beszélni (nem duplázódott a sebesség megint meg ilyesmiről szó sincs)...
Most azok jártak igazán rosszul,akik ssd miatt vettek sata 3-at,mert hamarosan úgyis ez lesz minden lapon...vagy nem :D

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#23) Lenry válasza [CS]Blade2 (#19) üzenetére


Lenry
félisten

de mintha késztetést éreznének, hogy a ezért újra lecseréljék a lapot.

pontosítok: késztetést éreznek a nyavalygásra, mert annyi pénze elég keveseknek van, hogy ennyi miatt kidobjanak egy alaplapot.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) ufocsalad


ufocsalad
tag

Most mit fanyalogtok? nemhogy örülnétek ezt is fejlesztik...
A konzolosok meg rághatják a körmüket próbáljanak forrasztani a gépükbe egy új Sata/usb-t

(#25) LordX


LordX
veterán

"jelentősen javult az mSATA termékek automatikus felismerése, melynek hatására mostantól szükségtelen mSATA port alkalmazása a számítógépekben"

:F

Ezt csak én nem értem? Jelentősen javult a támogatás, tehát már szükségtelen?

(#26) Srodney válasza Lenry (#8) üzenetére


Srodney
senior tag

biztos lecserélték az usb1 es lapjaikat is usb 3-ra máskülönben nem írnának ilyesmit.... :N

(#27) determinator


determinator
csendes tag

Szinte most jött ki a 3.0-ás SATA. Ez már tényleg tervezett "elévülés". :))

"Ezért jobb a dinnye mindnél... rengeteg magja van." By: KaiotEch

(#28) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Nem tudom mit sírnak itt sokan, kíváncsi lennék, hogy a rinyálók közül hányan használnak sata3-as terméket. Amúgy meg annyit írtak, hogy kész a szabvány, vagyis egyik napról a másikra nem lesznek sata3.1-gyel szerelt alaplapok. Nekem is tudja a sata3-at az alaplapom, de totál leszarom, nem ez miatt vettem ezt a lapot.

determinator: a sata 3.0 véglegesítése 2009ben történt, mikor is kezdték el az alaplapokra szerelni?? :D

[ Szerkesztve ]

(#29) yakuza.tora válasza Lenry (#23) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Arról nem is beszélve, hogy akkor már illene hozzá venni egy új SSD-t is... :DDD ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#30) eca válasza determinator (#27) üzenetére


eca
tag

Tervezett amortizáció ?

Én se nagyon láttam még SATA III HDD de biztos létezik vhol. :F

[ Szerkesztve ]

(#31) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ezek jó dolgok, vajon mikor látjuk alaplapon?

Dragon3000:
Én konkrétan azért nem vettem még Intel 510-et, mert a deszkám csak ilyen mezei SATA-t tud, úgy meg nem gyorsabb semmivel az X25-M-nél. Simán ki lehetne használni már most is a 3-at.

[ Szerkesztve ]

(#32) Viktor77 válasza KaiotEch (#14) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor megérdemled, hogy cserélned kell.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33) PH-User válasza determinator (#27) üzenetére


PH-User
addikt

A Villanykörte Összeesküvés - A Tervezett Elavulás története

[ Módosította: Ndruu ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#34) G.I.JOE válasza PH-User (#33) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Na, ezért megérte benéznem, kösz.

(#35) antikomcsi válasza PH-User (#33) üzenetére


antikomcsi
veterán

Ezt a filmet le kéne vetíteni a barátok közt előtt, és kötelezővé tenni a megnézését mindenkinek.

Ha a vásárlási láz nem is szűnne meg, de a hiteleken csak elgondolkodnának páran.

(#36) Angel1981 válasza PH-User (#33) üzenetére


Angel1981
veterán

Ez nagyon jó! :R
Kicsit erre céloztam az első hsz-emben!
A viszonylag hamar megjelenő X.1 szabványok számomra világosan mutatják, hogy már az X.0-nál tudták, hogy ez kell, de tudatosan nem rakták bele, hogy majd ekkor megtegyék, és eladják, mint újdonságot... :((

(#37) PH-User


PH-User
addikt

Szívesen, nézzétek is meg minél többen, sok információ van benne. ;)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#38) Male válasza LordX (#25) üzenetére


Male
nagyúr

Nem csak te nem érted :)

Talán mostantól ugyan az a kettő, csak a méret tér el.... tehát egy sima átalakítóval ráköthetőek lesznek a normál SATA portra (ha eddig nem így volt).

(#39) 8nemesis8 válasza PH-User (#33) üzenetére


8nemesis8
veterán

Sajnos ez tényleg nagyon igaz.
De hát ha csak picit is logikusan végiggondolja az ember és összehasonlítja a múltbeli használati tárgyakat és a maiakat és hozzávesszük, hogy a gyártás technológia fejlődött, akkor meg lehet nézni ugyanolyan tudású eszközeinket mire is tervezték most?

Sajnos, hogy ez megy, de fogyasztói társadalom vagyunk elég rendesen.

(#40) mghltm válasza PH-User (#33) üzenetére


mghltm
addikt

:R

altalanos es kozepiskolaban kotelezove tennem a videot es az ehhez hasonlo anyagokat. magunk alatt vagjuk a fat es minel tobben vagyunk ezen a bolygon, annal gyorsabban vegzunk... :(((

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41) sNORh válasza PH-User (#33) üzenetére


sNORh
addikt

ez nagyon jó, köszi

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#42) bba válasza PH-User (#33) üzenetére


bba
tag

Kösz a linket, megnéztem. Nagyon is igaz, sajnos :(
Pont egy másik cikk első két mondata is ezt sugallja:
"Tablet márpedig kell! Hogy mire és kinek, azt egyelőre nehéz megmondani, de kell."
[link]

[ Szerkesztve ]

''Semmi sem állandó, csak a változás örök.''

(#43) liksoft


liksoft
nagyúr

Engem az érdekelne, hogy a szabvány esetleg a 4,8V/2A határt megcélozza-e? Mert amíg nem, a HDD-k működése "borotvaélen" megy addig.

Belenéztem, igaz. Vagyis tilos meghatározni a fenti paramétereket. Elég annak a drive-nak a 4,5V/500mA. Igaz, hogy esetenként 4,75-4,8V/0,8-1A amit kér, de tudjuk,,,,, elég neki az USB által biztosított is. Meddig??????

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44) NickLang


NickLang
csendes tag

Nekem még mindig "csak" SATA 2.0 és valahogy azt hiszem bőven jó lesz ez számomra még jó pár évig. :D

"Ki korán kel, egész nap álmos marad."

(#45) lacika8006 válasza PH-User (#33) üzenetére


lacika8006
tag

Ez nagyon komoly videó! Kell a francnak 3.1... minek a 3.2-ig (meddig 4 hónap) :W ? szerintem elég minden 2. vagy 3. "újítást" használni. pl. s775 után nem váltottam 1366-ra, de 1155-re sem... Talán az Ivy -re ha jól lemegy az ára...

[ Szerkesztve ]

(#46) Logicman86


Logicman86
tag

Üdv. Olyan kérdésem lenne, hogy most veszek új SSD-t aminek az írási/olvasási sebessége ~500MB/s körül mozog. Alaplapon megvan a SATA 3-as port, viszont jó-e hozzá ez a sata kábel vagy létezik SATA 3-as kábel is és csak én nem találok egy boltban sem?

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#47) shteer válasza Logicman86 (#46) üzenetére


shteer
titán

kábel ugyanaz

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.