Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Mondanám, hogy szép volt, jó volt, de egyik sem lenne igaz. ;]

(#2) RubbishBin válasza FoxiestFox (#1) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Dehogynem, jó barátom volt sok flash játék amikor még irodában dolgoztam. :D

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#3) ribizly


ribizly
veterán

Azt bírom ebben, hogy sok komolyabb UI is erre épült. Pl. a VMWARE teljes management felülete ezen fut a mai napig. És ezt azért írom így, mert ugyan van HTML5-ös felület is (ami mellett oda van írva a flash-esre, hogy depricated, haha :D), de az egy rakat esetben beragad, nem csinálja meg, nem működik.
Szóval értem én, hogy "lusták" betömni a sérülékenységeket, de azért teljesen működésképtelenné nem kéne tenni. :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#4) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

sérülékeny volt ez már bőven az elején...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Ideje volt. Az a csoda, hogy eddig kitartott.

(#6) Szakbarbár válasza RubbishBin (#2) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nekem is, de nem csak az irodában. Kongregate, Armorgames, anno volt a kmk.blog.hu is. Ezek csak pár hely ahol ma is szívesen játszanék böngészős játékokkal, persze amikor 2 gyerek mellett lenne rá időm.. :D

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#7) mbalint987 válasza ribizly (#3) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Ezt akartam írni. De nem csak a VMware vCenter-nél jelent ez problémát, a Cisco szerverek management felülete (CIMC) is azon fut a mai napig (legalábbis C220 M3-on). Nagyon gáznak érzem, hogy teljesen beszántják, holott a Silverlight, az NPAPI-s dolgok, stb. még a mai napig használhatók, ha az ember olyan eszközökkel dolgozik (régebbi browser verzió, stb.)

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#8) Atti777 válasza mbalint987 (#7) üzenetére


Atti777
senior tag

+ HP Virtual Connect Manager

Путин, иди нахуй!

(#9) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ideje lenne már. Az a vicc, hogy még most is vannak olyan oldalak amik erre épülnek. :W

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#10) Jahno válasza ribizly (#3) üzenetére


Jahno
őstag

Ami meg nem az fos Javas.

(#11) #64791808 válasza Atti777 (#8) üzenetére


#64791808
törölt tag

+ Zyxel USG

(#12) nyisziati


nyisziati
veterán

Én azért sajnálom. Az internet "aranykorában" rengeteg oldal épült erre. Sokat segített olyan oldalakon, ahol máshogy nem (vagy csak nehezen) tudtak volna grafikus tartalmat megjeleníteni. Főleg, ha játékról volt szó.

(#13) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

az adobe miért is avatkozik bele mások dolgaiba?
oké, nem fejleszti tovább. oké, leveszi a letöltő linkeket. majd letöltjük máshonnan.
de milyen alapon babrál bele, hogy ne lehessen tovább használni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) joghurt válasza bambano (#13) üzenetére


joghurt
addikt

Ilyet hol olvastál? Ugyanaz történik vele, mint történt a Windows XP-vel, vagy a Windows 7-tel: újat már nem tudsz letölteni, a hibákat nem javítják benne (mondjuk eddig sem nagyon ;]).

Kíváncsi leszek, a CIB Netbrókerrel mi fog történni. Egyelőre még semmi hír róla, hogy készülnének kiváltani a Flasht benne.

A tej élet, erő, egészség.

(#15) duo


duo
őstag

mi lesz pl a KSH Elektra oldalával? ahhoz kell flash hogy tudjam csinálni a kötelező adatszolgáltatást, évente -illetve negyedévente a szolgáltatásom kapcsán (szociális alapszolgáltatások) :F

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#16) fogtunder válasza bambano (#13) üzenetére


fogtunder
nagyúr

olyan alapon, hogy ez az ő szellemi tulajdonuk.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17) bambano válasza joghurt (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hol olvastam volna, hát a cikkben, aminek a topicjában fórumolunk épp.
ez van a vége felé:
"Meg kell jegyezni, hogy az Adobe azt sem nézi jó szemmel, ha valaki valamiért meg akarná tartani a Flash Playert. Az újabb verziókba a vállalat épít egy olyan védelmet, amely a terméktámogatás lejártával lekapcsolja a szoftver működését, vagyis hiába van telepítve maga a lejátszó, a tartalmakat már képtelen lesz futtatni a következő év elejétől kezdve."

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) bambano válasza fogtunder (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a szellemi tulajdonhoz kapcsolódó összes joguk kimerül az első eladással.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) fogtunder válasza bambano (#18) üzenetére


fogtunder
nagyúr

bár nem olvastam el az EULA-t és nem is fogom, de kétlem, hogy ez ilyen egyszerű lenne

I hate morning people. And mornings. And People.

(#20) bambano válasza fogtunder (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az eula-t hiába olvasod, ezt egy európai bíróság mondta ki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Lenry válasza Jahno (#10) üzenetére


Lenry
félisten

külön VM-em van egy öreg XP-vel meg egy korabeli Javaval, hogy bizonyos eszközök vezérléséhez egyáltalán hozzá tudjak férni.

úgy látom nemsokára kell egy Flash-es is ugyanemiatt :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) Pötyi válasza fogtunder (#19) üzenetére


Pötyi
őstag

Szerintem ez inkább valami olyasmi lesz, mint a jóhiszeműen szerzett jog. Amikor te évekkel ezelőtt _fizettél_ valami szoftverért, akkor marketing szempontból naná, hogy nem írtak bele olyat az EULA-ba, hogy ezt majd évek múlva, a termékciklus végén központilag lekapocsoljuk úgy, hogy nem leszel képes futtatni.

Ééérted! Te ezt akkor nem tudhattad előre, mert a szerződésben nem volt olyan, hogy maximum 21-22 év lesz az életciklus. Egyszerűen nem volt odaírva semmi ilyesmi. Te vásárlóként jóhiszeműen gondolhattad azt, hogy használhatod majd ezer év +1 napig...

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#23) warrior93


warrior93
tag

Hajj KSH, mi lesz veled.

Üdv. Woules

(#24) bambano válasza Lenry (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de már most kapcsold le a frissítéseket, nehogy letöltsön egy babrált flash-t.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Nem vagyok nagy webguru. Nem lehetett volna kicsit biztonságosabbá, majd javascript alapra helyezve nyílt forrásúvá tenni, akik még dolgoztak volna vele, had tudja használni újabb böngészőkkel is? Tudom, üzletileg nem, de technikailag? Annyira sokba fájt volna egy szűkített képességű flash player javascript alapokon?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#26) #00137984


#00137984
törölt tag

Elteszem a 32.0.0.387 Flash Player telepitőmet későbbre. Ezt még talán nem babrálták meg... Ki és mi használja azt nem tudom, de nekem vannak lementett teszt és elemzés, PC játék végigjátszás HTML fájlok archivumba. Ezek offline megnyitásához nem tudom a Flash bővitményre szükség van-e...

[ Szerkesztve ]

(#27) Vikthor


Vikthor
nagyúr

:O RIP :O

Mennyi flash alapú játékkal játszottam anno...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#28) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Mint többeknek, nekem is a flash játékok maradtak meg a flash playerből.Y8-ra felnéztem, de a legtöbb játék már vagy HTML5-ön , vagy WebGL-en fut, szóval ha a régiek nem is menekülnek meg,talán nem fog kikopni ez a szcéna.

V6

(#29) Gargouille


Gargouille
őstag

Volt miért gyűlölni a flash-t, nem csak a biztonsági problémák miatt, hanem mert rendre erőforrás zabáló alkalmazásokat készítettek benne. Persze a flash fejlesztők mindig érveltek, hogy nem is így van és lehet benne jól optimalizált dolgokat is írni, de ilyet a flash egész pályafutása alatt nem láttam. Ez inkább csak elmélet volt, a gyakorlatban ha megláttad, hogy flash (legyen az reklám vagy játék), akkor tudtad, hogy megfekteti a gépet.

Viszont ennek ellenére sajnos nagyon sok gyártó erre épített és sok eszköz konfig felülete is flash alapú (sajnos), így az Adobe ezzel a döntésével méltóképp zárja a szörnyszülöttje életét, utoljára még belesz**ik a ventilátorba. Mondhatni a flash még a halálával is képes lesz bosszúságot okozni. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#30) clon válasza bambano (#18) üzenetére


clon
aktív tag

A Player mivel ingyenes és a "hiba" ami benne felejtetik és annak kihasználása esetén pont a gyártó maga lesz a felelős, még akkor is ha már nincsen támogatás és befejezett a fejlesztés és a hibajavítása is. Kizárólag önös érdek a lezárása adott dátum után, mert "jogászkodós világban" élünk és hosszú pereskedések kezdődhetnének el annak tudatában is, hogy veszett az ügy viszont viszi a pénzüket mert kell hozzá az ügyvéd(ek hada).

2017-ben bejelentették és azóta sokan nem foglalkoztak vele sőt semmi alternatívát nem kerestek DE most majd ők lesznek a "szegény áldozatok" akiket ellehetetlenít a (valamikor) nagy Adobe cég mert megteheti. Arról ne is beszéljünk, hogy már előtte is ekézték és a böngészők stb. próbálták ellehetetleníteni a Flash Player-t így többek között nekik is köszönhető a "teljes" eltűnése - pl. az i"termékek" eleve nem is hagyták üzemelni a telefonokon sem ha jól emlékeszem.

(#31) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Végre a KSH is rákényszerül, hogy a hiperkőkorszaki adatszolgáltató oldalát is modernizálja. Már csak a NAV-ot kéne rávenni hogy dobja a Java-t.

(#32) Gargouille válasza gekkoXT (#31) üzenetére


Gargouille
őstag

Sajnos a javatól szerintem soha nem szabadulunk.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#33) #06658560 válasza Gargouille (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem volt dolgom flash alapú böngészőn keresztül elérhető adatküldő alkalmazáshoz céges felhasználásra. Egyáltalán nem volt erőforrás zabáló.

(#34) tlac válasza #06658560 (#33) üzenetére


tlac
nagyúr

bizony, hogy nem volt erőforrászabáló ha jól volt megírva
pl. annak idején mikor a youtube is flash-ből ment vagy még lehetett rá váltani, sokkal kisebb volt a gépigénye, mint a mai html5-ös csodának

[ Szerkesztve ]

(#35) Tentalus


Tentalus
tag

Én anno programozgattam Flash-t. Nem volt rossz annak idején, igaz, konkurrencia se nagyon volt.
Hogy erőforrászabáló lenne? Mihez képest? Egy ma szokásos Javascripttel telezsúfolt laphoz képest valóságos csoda - olyan kevés ! - a Flash memória meg processzorigénye.... Ez vicc.

Biztonsági lyuk az volt benne, rengeteg. Mint minden másban, persze.

(#36) E.Kaufmann válasza gekkoXT (#31) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A Java-t miért is? A böngészőkből kiveszett helyesen, egyébként asztali alkalmazásokhoz teljesen jó, valamint pl a Unifi Controller is részben Java, az általam egy időben használt és jól működő levélszemétszűrő/SMTP szerver/elosztó Xeams is az (csak közben fizetős lett), más tészta, hogy mindenki a felhő és a web felé tart.
Az sem a Java (platform) sara, hogy pl az ÁNyK mellé nem bírnak egy fix OpenJDK-t pattintani, amit külön telepíteni sem kellene, hogy ne kelljen bajlódni az Oracle frissítéseivel (ha valami biztonsági hiba vagy új verzió megkövetelné, akkor lehetne cserélni). Maga a nyelv és a virtuális gép is sokat fejlődött, biztonsági problémák is inkább böngészőbővítményes korában érintették jobban.

Gargouille: remélem is. Az más kérdés, hogy annak idején a Sün aztán meg az Oracle miket művelt telepítő néven, de az a poén a Java-ban, hogy igazából még telepíteni sem kellene, nyugodtan meg lehet csinálni úgy egy programot, hogy nem telepíted az Oracle vackait. Eleve az OpenJDK-t nem is telepíted, csak kicsomagolod és használod.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#37) Gargouille válasza #06658560 (#33) üzenetére


Gargouille
őstag

Persze volt elvétve egy-egy ilyen alkalmazás, de a túlnyomó többségre nem ez volt jellemző. Egy egész nemzedék utálta tiszta szívből. Amikor fénykorát élte (kb az XP-s korszak) minden weboldal tele volt pakolva flash alapú reklámokkal és az akkori átlag PC-ket lazán meg tudta fektetni a brutálisra nőtt memória használat és 100%-on pörgetett cpu.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#38) Egon


Egon
nagyúr

No, akkor még végigjátszom párszor a Cursed Treasure (1-2-3) című TD remekművet: jövőre ez is az enyészeté lesz...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#39) Gargouille válasza E.Kaufmann (#36) üzenetére


Gargouille
őstag

A java-nál - user oldalról nézve - rengeteg az olyan alkalmazás ami bizonyos verzióhoz ragaszkodik, adott gépről nem indul mert csak... maga a technológia jó lenne, meg értem, hogy platformfüggetlen és fejlesztőként biztos szuper, de a végtermék amivel az átlag user összefut az sokszor idegőrlő. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#40) K0vasz


K0vasz
aktív tag

laikusként nem volt vele semmi bajom. anno mikor az apple kijelentette, hogy ők flasht aztán soha, akkor se értettem, mi van velük (az akkori symbianos nokiámon is gyönyörűen megnyílt minden flashes tartalom).

az egyetlen dolog, ami hiányozni fog, az a remek telepítőjük:
1. töltsd le a telepítőt
2. indítsd el
3. a telepítő letölti az IGAZI telepítőt
4. telepítsd :D

(#41) #06658560 válasza Gargouille (#37) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azért viszont nem az eszközt kell utálni, mert hülyék a programozók, honlap fejlesztők és megrendelők. Lehetett jót csinálni, onnantól a programmal nincs gond.

(#42) somogyib


somogyib
őstag

Sajnálom, mert korábban én is fejlesztettem két fullflash weboldalt meg bannereket is. Az swf.hu is már rég meghalt, pedig ott is lehetett találni elég sok anyagot a témában.

Az első szeg a koporsóban talán az volt, hogy az iPhone-ok nem támogatták, mert ette a cpu-t. Aztán meg egy csomó biztonsági probléma volt vele.

Hát ennyi volt, rip. :)

[ Szerkesztve ]

(#43) ollie válasza bambano (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hogy a sok okostojás ne az Adobe-ot perelje, ha ellopják az alsógatyájukat is valami sérülékenység miatt.

***

(#44) clon válasza Gargouille (#37) üzenetére


clon
aktív tag

No igen és el is érkeztünk a lényeghez. Nem a Flash a probléma, hanem a weboldal üzemeltetők és a "reklám" amivel teletolták az oldalakat mert ezzel lesz önfenntartó az oldal - 3 sor 1db kép és 35db reklám körbe meg beúszva, bekúszva, felugorva stb.

A Flash-t a reklám utáltatta meg a közönséggel, mert aki nem értett hozzá annak annyi jött le Flash = reklám.

(#45) bambano válasza ollie (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

most a firefoxom azt csinálja, hogy feldob egy ablakot, hogy ezmegaz és engedem-e a flash futtatását. igen/nem.

ez miért nem jó?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) bambano válasza Egon (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Skutnik rulz :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) twollah1976


twollah1976
őstag

Vegre!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#48) Gargouille válasza #06658560 (#41) üzenetére


Gargouille
őstag

Hát igen, de olyan ez is mint a hülyegyerekek aki egész nap üveghangon robogóznak a falu főutcáján fel és le. Mikor már mindenkinek az idegeire mennek akkor betiltja a robogózást a polgármester. Nem a motor tehet róla, lehetett volna azt normálisan használni... Pista bácsi meg szív miatta, mert neki is van egy, amivel kijárt a szőlőbe amíg lehetett... itt is kb erről van szó. Maga a technológia amúgy jó lett volna.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#49) gekkoXT válasza somogyib (#42) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Tényleg favorit volt az swf.hu!! Mekkora nosztalgia!

Amúgy a flash szerintem azért volt egy jó cucc, mert konkrétan magából a Macromedia flash mx programból a help tutorialokból meg tudtál tanulni animálni, és programozni is alap szinten.
Én így tanultam meg weboldalakat is gyártani.
Konkrétan volt, hogy 4 disco 5 dj meg még mittudoménkinek az oldalát csináltam html +flash alapon. Abszolút szerethető volt!
Megtanultam minden modult külön behívni, így elég volt mondjuk a "bulik.fla" -t szerkeszteni.
Elég összetett programozási nyelv volt mögötte, mármint sok mindent ki lehetett belőle hozni.
Én még rajzfilmet és klippet is animáltam benne, sőt tanítottam is a kezdő csapatot. :DD
A flash fénykora nosztalgikus emlék!

Most jut eszembe, volt progi ami kikapta egy honlapból a beágyazott sw-feket és ha szerencsésen volt programozva egy másikkal még vissza is lehetett fejteni szerkeszthető formájúvá. Így lehetett lelopni elemeket más ötletéből, vagy megnézni, mit hogy oldott meg.
Meg voltak flash template oldalak ahol full dizájnokat lehetett venni.

[ Szerkesztve ]

(#50) Reggie0 válasza bambano (#45) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert a hulyek mindenre igent nyomnak elolvasas nelkul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.