Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Csodálom, hogy a 2.x-es rendeszerek hogy futhatnak még egyáltalán....értem én, hogy nem mindenki cserélgeti a telefonját évente, de azokon a ketyeréken létezni elég nagy kihívás. :))

B.Cs.

(#2) helixP


helixP
nagyúr

Azért a lolli már eléggé használható, és kevés a funkció-beli különbség a későbbi verzióhoz képest. Tudom-tudom, biztonság miatt is fontos a frissesség...

(#3) Reinkz válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


Reinkz
senior tag

Ha play áruház nem frissíti le az appokat akkor szerintem siman lehet.

(#4) lm83 válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


lm83
őstag

Nálunk van kettő is.
Egy X8 2.1-el, bár az nincs aktív használatban.
Meg van még régebbi huawei 2.3.6-al, az napi használatban megy tökéletesen :)

(#5) Csapo83


Csapo83
aktív tag

Sokan vannak akik telefonálásra max sms-re használják a telefont és ők azok akik nem cserélik le a régi jól megszokott ketyerét amíg az működik. Nekem is van nem egy ismerősöm aki úgy van vele hogy amíg ezek működnek rajta addig minek cserélnék le, jellemzően ők azok akik azt sem tudják hogy mi az a play áruház.

Elvileg a napokban ( még januárban ) kapják meg az S7, S7 Edge tulajok is a frissítést utánna pedig nem sokkal az S6-sorozat is csatlakozik ( az még kérdéses hogy a beígért 7.1.1 vagy a 7.0.1 érkezik ) és az szépen meg fogja dobni a Nugat számokat.

[ Szerkesztve ]

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#6) Dilikutya válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Telefonálni jók még.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7) cami][us válasza Csapo83 (#5) üzenetére


cami][us
senior tag

Rootolással a régi api ellenére is nagyon sokat ki lehet hozni a régi verzióból.

(#8) Csapo83 válasza Dilikutya (#6) üzenetére


Csapo83
aktív tag

És rengetegen meglepő módon még telefonálásra használják a telefont :DD

( szerintem hamarosan már a telefonálás lesz az extra funkció ezekben a kütyükben )

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#9) bakterka


bakterka
tag

Nekem van egy Huawei tabletem 2.2.2-vel.
még mindíg tökéletesen működik,igaz csak navigálásra használom.

(#10) Csapo83 válasza cami][us (#7) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Párom kezéből sem lehet kivenni a Huawei P6-ot.... Nem hajlandó lecserélni mert szereti pedig karácsonykor venni akartam neki egy új telót.

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#11) Csapo83 válasza bakterka (#9) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Nugat-al sem lenne kisebb a dugó a városban vagy közelebb a melóhely :DDD

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#12) fordfairlane válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nálam is van egy Galaxy Gio 2.3.6-tal, tartaléknak. Telefonálni, SMS-t illetve emailt küldeni-fogadni lehet rajta.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#13) Wesder


Wesder
félisten

Neeeeeeee :(

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14) Dr. 444Hertz válasza Reinkz (#3) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

2.1-en még Market van...
Másodlagos telefonként még mindig az Xperia X10 minit használom :D

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#15) Csapo83 válasza Dr. 444Hertz (#14) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Nekem is van X10 mini-m és úgy emlékszem azon már play van...
Valahol a kocsiban hentereg de ma megnézem mert elbizonytalanodtam :U

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#16) #16820480 válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ebbe bele kell tartozniuk az Androidot futtató TV-knek, mp3 lejátszóknak, navigációs kütyüknek, és így tovább. Ezeket jellemzően soha az életben nem frissíti a gyártó, de ha időnként fellép netre vele a tulaj, akkor megjelenik a statisztikában.

Jók is ezek :K Egészen addig, amíg nem kap vele az ember egy Stagefright üzenetet, vagy valami hasonló ;]

[ Szerkesztve ]

(#17) Dr. 444Hertz válasza Csapo83 (#15) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ha lenne rajta Play, nem csak a szókereső és egy régebbi Angry Birds lenne rá telepítve :D

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#18) .mf


.mf
veterán

Kedves Google!
Az aktívan használt készülékek 36.3%-a még 4.x vagy régebbi verziót futtat, a harmada pedig 5.x-en van. Nem tudom, gondoltatok-e már rá, hogy a felhasználó-bázisotok 70%-át is emberszámba vegyétek, és ne csak a legújabb verziókkal foglalkozzatok?...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) Dilikutya válasza #16820480 (#16) üzenetére


Dilikutya
félisten

Valószínűleg sokkal több Froyo van forgalomban, csak egyre kevesebb megy ki a netre. Érthető, jellemzően régi, elavult eszközök, a modernebb dolgokkal nem boldogulnak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Itt az ideje akkor bekapcsolni a régi tabomat. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) phanze


phanze
aktív tag

Nekem X8-on 1.6 van és még mindig az a kedvencem :D

(#22) atike


atike
nagyúr

4.3.... Az volt telefonokon s vagy csak pár tableten? :U

(#23) Dilikutya válasza atike (#22) üzenetére


Dilikutya
félisten

4.3 hogyne lett volna. A 3.x ami csak tableteken volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#24) Csapo83 válasza .mf (#18) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Ez nem a Google hibája.
A készülékek frissítése a gyártók feladata akik pedig szarnak rá. Ha a csúcs telód már több mint 2 éves akkor már szarnak bele mert vége a termékciklusnak és vegyél újat. Pl a Samu S5v még bőven elég erős lenne a Nugat-hoz de mégsem hiszem hogy fog kapni frissítést mert egyszerűen nem érdekük... Ebből a szempontból le a kalappal az Almás cuccok előtt mert ott amíg bírja a hardver addig kapod a frissítést max pár funkció marad ki de az is csak hardver okokból.

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#25) Juhaszatti válasza Csapo83 (#24) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ott az a baj hogy akkor is kapja a frissítést ha már nem bírja a hardver.

(#26) Csapo83 válasza phanze (#21) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Első Androidos telóm az X10 volt ( nem a mini ) és még nekem is megvan. Néha buliba, üzleti megbeszélésre még el szoktam vinni hogy borzoljam a kedélyeket ( én is imádom és hibátlanul teszi a dolgát 1.6-al )

[ Szerkesztve ]

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#27) Csapo83 válasza Juhaszatti (#25) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Viszont van választási lehetőséged. Ha akarod telepíted, ha pedig nem akkor nem...

Droidon ilyesmi nincsen. Adott egy erős készüléked és csak nézheted hogy szarnak a fejedre. Mi értelme van az állandó optimalizációnak és a hangzatos szavaknak ha csak az aktuális csúcs telókon jelenik meg a rendszer?

Még egyszer mondom ez nem a Google felelőssége vagy kötelessége hanem a gyártóké ( hozzáteszem hogy még a biztonsági frissítések-el is csúnyán el tudnak úszni pedig azt nem hiszem el hogy egy Samsung-nál ne lenne erre apparátus ha akarnák )

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#28) .mf válasza Csapo83 (#24) üzenetére


.mf
veterán

Biztonsági frissítéseket, hibajavításokat viszont igazán adhatnának ki továbbra is. Ld. MS a Windows XP-t az utód Vista megjelenése után is még hány évig supportálta...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29) Csapo83 válasza .mf (#28) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Nem fognak kiadni rá semmit mert ez is egy eszköz a kezükben arra hogy rákényszerítsenek a vásárlásra.
Az lenne a megoldás ha köteleznék a gyártókat arra hogy legalább 2 évig adjanak ki frissítést minden telefonra ( de ez úgy sem fog megvalósulni vagy pedig találnak kiskaput ).

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#30) #16820480 válasza .mf (#28) üzenetére


#16820480
törölt tag

Windows esetében 3 éves termékciklus van nagyjából, míg Androidnál 1 éves (de a 4.x táján még fél éves volt). A Google is támogatta a régi rendszert egy darabig, de ha pár évig támogatja, akkor az azt jelentené, hogy egyszerre 3-4 rendszerverziót kellene frissíteniük, és a gyártóknak végképp nem lenne semmi érdeke a frissebb szoftvereket feltenni a készülékeikre (bár sajnos így sem elég nagy a késztetés).

(#31) lm83


lm83
őstag

Hát igen, a húgom ax10 mini-je szerintem sosem volt neten..
Azon is 1.6 van még.
Nem úgy volt vele mint én az x8-al, hogy egyből frissítsem...

(#32) Csapo83 válasza #16820480 (#30) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Windows esetében legalább van lehetőséged használni egy viszonylag friss és biztonságos rendszert egy viszonylag régi gépen is.
Droidnál meg nem arról van szó hogy egy közép vagy alsó kategóriás készüléket nem támogatnak többé hanem a csúcskészülékeket sem.

Ha valaki meg tudja indokolni hogy milyen technikai akadálya lenne annak hogy Pl egy LG G4 is megkapja a Nugat-ot akkor az jelentkezzen mert szerintem ez csak gazdasági kérdés.

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#33) Dhampir válasza phanze (#21) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem E61-en Symbian OS 9.1 van. :-D

(#34) #16820480 válasza Csapo83 (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt hiszem a hardveres titkosítást nem támogatja például még, vagy valami ilyesmi. Jobb lenne persze, ha úgy lehetne szabadon telepíteni rendszert a hardverekre, mint PC esetében, de sajnos ettől messze vagyunk, főleg hogy mennyire próbálják lezárni a gyártók a saját cuccaikat.

(#35) zizidor


zizidor
senior tag

Én csak azt nem értem, hogy aki - büszkén - csakis telefonálásra és sms-re használja, annak minek okostelefon? Erre tökéletesen alkalmasak voltak a hagyományos készülékek, verhetetlen készenléti idővel.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#36) Dilikutya válasza zizidor (#35) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pl. a kulturált címjegyzék, fejlettebb üzenetküldés miatt. Esetleg e-mail. Nem minden az Angry Birds.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#37) Dilikutya válasza .mf (#28) üzenetére


Dilikutya
félisten

Windows esetében elkülönül az OS és a hardver gyártója. Telefonok többségénél a gyártó az Androidba is belenyúl, és másik rendszert csak mókolás árán tudsz rátenni. Ezért van, hogy gyárilag pl. 5.x az utolsó, de nem hivatalosan 7.x is letölthető rá. Attól függ, a meglévő driverek működnek-e. Pl. az én telefonomhoz azért nincs a gyári verzióval megegyezőn felül 100%-ban jó, mert a 4.1.2-nél újabb verzióra nincs az SoC-nek drivere. PC-s hardvergyártók nem érdekeltek az OS eladásokban, ott 1-1 OS sokáig támogatott. Windows 7-re még szinte mindenhez jön driver, pedig 8 éves már a rendszer. Bár itt biztos könnyű dolguk van az azonos drivermodell miatt, a gyártók honlapján ugyan ki lehet választani külön a rendszereket, de sok esetben ugyanaz a fájl tölthető le.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#38) arnyekxxx válasza #16820480 (#30) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Windows esetében 3 éves termékciklus van nagyjából, míg Androidnál 1 éves (de a 4.x táján még fél éves volt). A Google is támogatta a régi rendszert egy darabig, de ha pár évig támogatja, akkor az azt jelentené, hogy egyszerre 3-4 rendszerverziót kellene frissíteniük

W7SP1 2011-es termék, 2020-ig kap biztonsági frissítéseket, ez alatt kijött a w8, w8.1, w10 és mindegyik kap frissítést és 2017-ig még a Vista is.

(#39) Csapo83 válasza #16820480 (#34) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Tudomásom szerint a Snapi 808/810 már támogatja a hardveres titkosítást is.

De akárhogy is nézzük egy 2 éves csúcsmobilt így leírni akkor is szégyen és nem is igazán magyarázható, főleg ha megnézed a 2017-es évben hány "gyengébb" készülék fog Nugat-ot kapni...

[ Szerkesztve ]

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#40) arnyekxxx válasza Dilikutya (#37) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Telefonok többségénél a gyártó az Androidba is belenyúl

esetleg erről kellene leszoktatni őket.

(#41) fordfairlane válasza zizidor (#35) üzenetére


fordfairlane
veterán

Miért váltottunk volna vissza egy hagyományos mobilra? A régi okosteló megteszi tartaléknak. Nem atomfizika ez, nem olyan nehéz felfogni.

x gon' give it to ya

(#42) Csapo83 válasza arnyekxxx (#40) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Akkor már nagyon egyforma telók lennének és néha nem is baj hogy belenyúlnak. De azt meg a gyártónak kell vállalnia hogy ha belenyúl akkor is csináljon frissítést és ha lehet ne egy éves késéssel....

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#43) Dilikutya válasza arnyekxxx (#40) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez így igaz. Vagyis nem, mert beágyaznak funkciókat, amik a Google alap rendszerében nincsenek. Az a baj, hogy olyan mélyen integrálják, hogy a rendszer nem cserélhető csak úgy másikra, mint egy PC/Windows esetében. De még az alap Android esetében is ott a driver kérdése, ha az SoC gyártója nem ad frissítést hozzá, akkor nem garantált, hogy az újabb Android verziók is tökéletesen működnek.
De probléma a körülményes, nem megfelelően vagy egyáltalán nem támogatott operációs rendszer csere is. Egy Windows-t ma már bárki újra tud telepíteni, de egy Android cserével könnyen, ha nem is menthetetlenül, egyszerű levélnehezék lehet az eszközből.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#44) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Engem nem zavart, hogy szerepelt a diagramban. :)

(#45) arnyekxxx válasza Csapo83 (#42) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Miért lennének egyformák? Egy S7edge meg egy Blackview A5 ugyanolyan lenne ha mindkettőn stock droid futna?

(#46) arnyekxxx válasza Dilikutya (#43) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha a win-kompatibilis csilliárd hardveren évtizedes távlatban képesek megvalósítani (ugyanezeken linuxokkal is) akkor azért nem tünik mission impossiblének hogy ugyanezt megcsinálják a telefon hardverekkel.

Van az a mondás, hogy "nem akarásnak nyögés a vége"

(#47) Csapo83 válasza arnyekxxx (#45) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Azonos kategóriára értettem természetesen.
Hardverben nincsenek nagy különbségek, kb mindenki ugyan azt használja azonos szegmensben ( Snapdragon, Helio és Exynos a Samu oldaláról ). Kameramodulok is 90%-ban azonosak, kijelzőben szintén nincsen nagy választási lehetőség, a design-t egymástól lopkodják ( egyre nyilvánvalóbban ). A spéci egyedi funkciók döntő többsége szoftveres így ha azt kivesszük a képletből akkor nem marad túl sok variáció.....

[ Szerkesztve ]

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#48) zizidor válasza fordfairlane (#41) üzenetére


zizidor
senior tag

Nem visszaváltásról beszélek, és nem is tartalékról. Olyanokról, mint pl. sok ismerősöm, akiknek divatból kellett az okostelefon, de csak telefonálásra használják (van aki még sms-t sem ír soha), közben meg megy a sírás, hogy 2 naponta tölteni kell, meg nincs gyorshívó. Persze lenne, ha tudná mi az a widget, de ez már túlmutat a képességeken.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#49) Csapo83 válasza arnyekxxx (#46) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Mert nem érdekük....

Nagy a különbség a nem tudják megcsinálni és a nem akarják megcsinálni közt...

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#50) arnyekxxx válasza Csapo83 (#47) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A spéci egyedi funkciók döntő többsége szoftveres

esetleg azt meg lehetne írni saját programban és feltelepíteni a telefonra, nem a droidot szétcseszni vele.

(#51) Dilikutya válasza arnyekxxx (#46) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez viszont nem a gyártók, hanem a Google hibája. Ott a Windows Phone, van több gyártó, de a készülékekre a Microsoft adja a frissítést. Igaz, némileg kötöttebb a hardver. Ezt egyébként biztos meg lehetne csinálni, hogy a Google adja a rendszerfrissítéseket, a gyártói szoftverek pedig külön lennének feltéve, akár halandó által is menedzselhetőek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#52) zizidor válasza Dilikutya (#36) üzenetére


zizidor
senior tag

Beletrafáltál. :) Kell az okosteló, de a névjegyzék kitöltése már problémát okoz. Miért a vezetéknév van hátul? Miért látszik csak egy arc körvonala?

Múlt heti élményem, hogy van akinek az sms írás is gond: "Hogyan lehet elküldeni? Nincs küldés gomb!!!"
És akkor megpróbálom távolról elmagyarázni, miközben nem lehetek biztos abban, hogy nála hogy néz ki.

De van aki a mai napig körömmel nyomkodja az érintőképernyőt, és mérgelődik hogy milyen nehezen kezelhető, nem veszi be a "gombnyomást"! (facepalm)

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#53) fordfairlane válasza zizidor (#48) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem tudom. Nem mozgok ilyen körökben.

Egyébként nem hiszem, hogy az okostelefonhoz nem-értők külön kaszt lennének. Sokaknak a műszaki eszközök kezelése probléma, az okostelefoné is. Sokszor meg az a probléma, hogy a régi megszokott dolgot újra kée tanulni. Evvan.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#54) Dilikutya válasza zizidor (#52) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez user error. Az meg nyomógombos telefonon is működik, platformfüggetlen, és futtató környezet sem kell hozzá. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#55) zizidor válasza fordfairlane (#53) üzenetére


zizidor
senior tag

Mi itt többnyire magunkból indulunk ki. Értünk hozzá, tudjuk mi hogy megy, de egy laikus másképp gondolkozik. Kell az okosteló, de teljes értetlenség az arcokon, amikor megpróbálom elmagyarázni az alapokat.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#56) Csapo83 válasza Dilikutya (#51) üzenetére


Csapo83
aktív tag

A WP-nál nem kicsit hanem sokkal kötöttebb a hardver ( bár ez nem biztos hogy gond ) és kevesebb a gyártó akiket szoftveresen is nagyon komolyan kontrollár a MS-t.
Droidnál ezt jóval nehezebb lenne elérni és sokkal nagyobb összefogás kéne a gyártók közt ( ezt pedig ne is várjuk mert senki nem fogja feladni önként a saját fejlesztéseket )

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#57) Tomcat


Tomcat
őstag

Azt sem kell elfelejteni hogy nem minden esetben célszerű vagy szükségszerű az újabbat feltenni. Még ha a gyártó ad is rá lehetőséget néhány esetben rosszabb az új verzió mint a régi. * De tény hogy 2 évvel a piacra kerülése után a legtöbb gyártó nem ad ki újabb ROM-ot még a csúcskészülékekre sem. Persze tisztelet a kivételnek. Pl. A SONY Z3-ra van 7.0 Nougat Beta ROM (működik, kipróbáltam), nem a SONY-n múlott sajnos a folytatás.

* Én a SONY Z1-Z2-kön meghagytam a 4.4.4 KitKat-et, míg az aktívan használt Z3-ra egyértelmű a 6.0.1 használata. Bár a Z1-re lenne 5.0, a Z2-re meg a 6.0 is adott, viszont kipróbálás és sorozatos csalódás után ment vissza mindre Kitkat és helyreállt a normális, elvárható működés. Ezek végleg így fognak maradni amíg működnek.

Tomcat

(#58) zizidor válasza Dilikutya (#54) üzenetére


zizidor
senior tag

Egyetértek. De aki azt használta 15 évig, aztán rácsodálkozik hogy itt nem létezik a nokián megszokott főmenü sem... :))

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#59) #06658560 válasza Csapo83 (#27) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem volt olyan az iPod Touchommal, hogy addig nem tudtam rajta szinkronizálni a számokat, amíg nem frissítettem a komplett rendszert. Mert Apple úgy döntött. Vagyis sok választási lehetőségem nem volt. Utána másik frissítésért meg már a neten kellett kutakodni, mert iTuneson keresztül nem volt hajlandó felmenni, de a zenék aktualizálásához kellett volna.

(#60) Dilikutya válasza #06658560 (#59) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az Apple pont a másik véglet. Korábban olyan is volt, hogy bár megtehetted, hogy nem frissíted a rendszert, de ettől még az eszköz letöltötte, és nem tudtad törölni. Ez enyhén gáz pl. egy 8 GB-os modell esetében, tekintettel a gazdag bővítési lehetőségre.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#61) dutrás


dutrás
őstag

A kollégának évekkel ezelőtt eladtam a Galaxy Spicát. Tökéletesen megy gyári 2.1 el.
Hagy az mennyit lett romolva és milyen jól bírta...

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#62) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Jó lenne néhány fontos kiegészítő statisztika. Jó lenne tudni, hogy verziónként mi a két elméleti maximum. Tehát pl. 4.x, 5.x, 6.x, 7.x esetén az összes androidos telefonhoz képes hány százalékhoz jelent meg hivatalos gyári firmware, vagyis mi lenne az arány, ha mindenki frissítene a legfrissebb szoftver verzióra holnap.

E mellé egy hasonló, de csak azt nézné, hogy hardveresen hány telefon teljesíti a különböző verziók hardver követelményét.

Tehát minden verzióhoz kapnánk 3 százalékot. Az egyik azt mutatná, hogy az összes hálózaton lévő telefonból hány százalék teljesíti a hardveres követelményeket, a másik hogy ebből mennyihez jelent meg hivatalos firmware, a harmadik meg azt, hogy hányan frissítettek.

Az jól látszódik, hogy a szoftveres támogatás nagyon gyenge és másodlagos a legtöbb telefongyártónál, de persze mellé kell tenni, hogy a változások inkább csak közepes patchek, mintsem major revisionok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#63) janeszgol válasza Csapo83 (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem is van egy LG Optimus Net. Csak hívásra. A beszédhangszórója isteni.
zizidornak válaszolva: mert ezt vettem olcsón használtan. De akarok majd BB-t is venni, csak beszédre. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#64) #90708992


#90708992
törölt tag

Nekem még van működő Eclair-es Samum is. :))

(#65) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Én nem is a régi rendszerek működésén inkább a 7.x-ek "elterjedtségén" hidalok le. Mi a frászt csinál a Google?? És az OEM-ek? Nagyon rossz lesz ez így. Értem én, hogy nincs abban pénz, hogy eladott telefonra még külön software-t is kéne írni 2 évig, de ez így gáz.

Finn the human

(#66) Csapo83 válasza Matada2.3 (#65) üzenetére


Csapo83
aktív tag

A 7.X-et futtató készülékek még nagyon kevesen vannak, de 1-2 hónapon belül figyeld meg hogy elkezd szépen emelkedni az a szám. Az S7/S7 Edge még januárban megkapja a 7.0.1-et és rá egy hónapra pedig a 7.1.1-et ( lesznek régiók ahol egyből a 7.1.1-jön ) és még sok telefon kap frissítést február végéig ( LG, HTC, Huawei stb... )

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#67) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Nem gondoltam volna, hogy már most elérünk ide. Akinek olyan régi androidja van, az sokszor nem is akarja cserélni, vagy nem tudja neki megfelelőre, ahogy megfigyeltem.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#68) janeszgol válasza Tomi_Ohl (#67) üzenetére


janeszgol
félisten

A 2.x-es droidosok max 4 colos telefonok. Oké kapható azért frissebb droiddal is 4 colos (Voda saját márkás, aztán kb ennyi), de kisebb nem. (Jó, egy kivétel van, ami 2.4 colos.)
Az egyik tanárom az egyetemen 2014-ben cserélte le a Galaxy Spicát. És mire? 3.5 colos iPhone 4s-re. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#69) Ironizer válasza Tomi_Ohl (#67) üzenetére


Ironizer
tag

Yep. 4.2.2-n vagyok a mai napig, egy S4 minivel, 3,5 éves. :) Igazából maga az oprendszer teljesen jó nekem, nem hiányzik egy újabb feature sem, nincs is azóta semmi értelmes újítás, sőt. Ami nekem kell, az teljesen jól megy ezen is, navi, zene, chat, browser, ennyi. Ami miatt talán jó lenne egy újabb teló, az a jobb kamera, meg az ujjlenyomat olvasó, a kényelem miatt. Viszont nem szeretnék nagyobb telefont ennél, szóval bukó. Marad ez.

(#70) Luck Dragon válasza Dhampir (#33) üzenetére

Jó, de az nem droid. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71) #06658560 válasza Matada2.3 (#65) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezen mit csodálkozol? Vagy nincs tapasztalatod termékfejlesztésben?

(#72) DjFlanker válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Azért tűnt el a Froyo, mert decemberben 5,5 év után lecseréltem a Motorola Defyomat :D

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#73) Tomi_Ohl válasza Ironizer (#69) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

A keresztapám meg két hete rendelte meg a második S4 minijét. :DDD
Mondjuk neki nem a méret volt a fő ok, de tény, hogy sokaknak bizony azzal van a baj... Pár kivételtől eltekintve tényleg csak 5 colnál kezdődik az élet mostanában.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#74) vajasmester válasza arnyekxxx (#50) üzenetére


vajasmester
csendes tag

Úgy tudom ezek jellemzően most is külön programok, csak nem a legfelső szinten futó user programok. Ha így lenne, akkor bizonyos funkciók vagy gyártó specifikus kényelmi extrák hordozhatóak lennének a különböző telefon márkák között, és ezt egyik gyártó sem szeretné. Sajnos ez is csak a fogyasztást-vásárlást ösztönzi.

(#75) Matada2.3 válasza #06658560 (#71) üzenetére


Matada2.3
veterán

Utópisztikus hangulatomban voltam épp kommentelés közben

Finn the human

(#76) Pavlo


Pavlo
aktív tag

A Nexus One-omon is 2.2 van. Néha néha bekapcsolom, szeretek nosztalgiázni.

[ Szerkesztve ]

(#77) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Most nézem, hogy mennyi Lollipop, milyen gáz...
Aztán eszembe jutott, hogy nemrégiben egy Lollis telóra váltottam :D

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.