Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

A gyári visszaállítás természetesen működőképes marad. Egyes alkalmazások viszont nem indulnak majd el, viszont a kamera, hívás, sms, mail, naptár, zene-, és videó lejátszás működni fog. Nekem meg ezek bőven elegek. (Böngészés nem érdekel, majd böngészek droidoson vagy gépen.)

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

"Microsoft azt javasolja, aki még nem frissített Windows 10 Mobile-ra, az mihamarabb tegye meg."
:DDD minek? Halott platformról halott platformra?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) janeszgol válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Mondjuk így valóban komikus. :)

(#4) Norb79


Norb79
őstag

Picit félreérthetően fogalmaz a cikk, nem csak erre a 17 telefonra van w10phone, mert pl a lumia950en is az van, hanem ezek azok a telefonok amelyekre frissítésként érhető el a w10phone, a többi amin w10phone van azok eleve azzal jöttek ki.

(#5) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Lol
ez a platform még egyáltalán létezik?
Kabaré... :)

(#6) Spet válasza Norb79 (#4) üzenetére


Spet
addikt

Összesen tizenhét olyan Lumia készülék van, amelyre elérhető a 10-es szoftver, ezeket december 16 előtt mindenképpen frissíteni kell, ha továbbra is rendeltetésszerűen használható készüléket szeretnénk.

Azon készülékek vannak felsorolva, amik gyárilag 8.1-el jöttek ki és frissíthetőek 10-re. Nincs félreértelmezhetően fogalmazva.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#7) Mustaros


Mustaros
aktív tag

Az lenne a korrekt lépés ha lenne lehetőség Android-ra átlépni. Legalább egy 8.0 vagy valami használható rendszer , mert a legtöbb modellben van kellően erős vas hozzá.. :))

(#8) atike


atike
nagyúr

Álmomban sem gondoltam, hogy még "él" ez a rendszer....

(#9) AxBattler


AxBattler
félisten

Frissítéskor egyébként törlődnek az adatok, SMS-ek, híváslisták, stb.?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#10) Szári


Szári
tag

5 év használat után 2 hónapja eladtam szeretett lumia 930-omat. Azóta egy alsó-közép kategóriás droidot használok. Érdekes volt újra felfedezni, hogy vannak appok a világon :) Nagy reményekkel és a windows phone 10 ígéretével vettem meg 5 éve a Lumia 930-at 120-k ért akciósan. Snapdragon 800, 32gbrom, 2GB ram, 5inch full hd amoled,QI charger kiváló kamera.. hiába na a Nokia tudott. A ramot leszámítva még ma sem lenne sok szégyellni valója de a támogatás és az appok tökéletes hiánya miatt soha nem fogok megbocsájtani a microsoft-nak. Soha az életben többet nem kap tőlem sem pénzt sem esélyt egy M$. termék sem.

(#13) xedos


xedos
addikt

Van itthon egy 925-ös, ami napig az egyik legszebb telefonom. Na jó a fehér n9 után ami megint egy külön mise...

(#14) hroberto


hroberto
addikt

Azért az elején bíztam abban, hogy nem erre a sorsra jut a rendszer. Szerintem volt benne potenciál. Sok Lumiám volt, és szerettem őket. De ez egy jó példa arra, hogy kell elcseszni alapvetően jó rendszert, hála a Microsoftnak...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#15) mjani1172


mjani1172
addikt

Tulajdonképpen mindenki bízott benne,hogy komoly vetélytárs lesz.Érthetetlen ez a döntés,mikor ennyi mobil fogy, bőven lenne helye.

[ Szerkesztve ]

(#16) Burt1793 válasza hroberto (#14) üzenetére


Burt1793
veterán

Tényleg, azok a régi szép idők a Lumia 930-cal. ;]

(#18) xedos válasza hroberto (#14) üzenetére


xedos
addikt

Döbbenet volt, hogy azokkal a gyenge hardverekkel milyen pörgös rendszert raktak össze.
Nekem 920-925-930 volt, sok ismerősőm váltott akkoriban Lumiára. Talán 540, 640 sőt 950 is volt. Mindenki szerette... Tényleg még HTC 8x-em is volt :-) szuper kék színben. Azután ahogy fogyott a támogatás úgz váltott mindenki :-(

(#19) nb.balazs válasza Szári (#10) üzenetére


nb.balazs
újonc

vannak azért sikeres microsoft termékek. windows 10 is kezd egyre stabilabb lenni, és a surface-ek nagyon egyben vannak.
mindazonáltal nagy csalódás, hogy a windows phone-t elásták...
ios mellett remek kis második mobil rendszer volt. sajnálom.

[ Szerkesztve ]

(#20) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Igencsak leesett az arcom, mikor azt olvastam, hogy a picipuha androidos Surface-mobilt ad ki.
Volt a másik laptopomon egy Microsoft jövőterv ökoszisztéma videó, ha az eljött volna, az istenkirály lett volna...

De nem lett. :(

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#21) andor80


andor80
senior tag

Holtan született....

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22) hroberto válasza andor80 (#21) üzenetére


hroberto
addikt

Ez egyáltalán nem igaz!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#23) nincsnév007


nincsnév007
őstag

kár érte :( :(

(#24) ΞΔGLΞ válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

:-D!

Ez tényleg kabaré. Xarból a fosba...

(#25) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Mai napig itt figyel egy makulátlan Lumia 930. Vésztartaléknak van, de semmi pénzért nem adnám el. A beszélgetési hangminőség kiváló, na meg a billentyűzet szerintem sok droidost lever. Szeretem minden hibájával együtt. ;]

(#26) Silεncε válasza sputyi70 (#25) üzenetére


Silεncε
őstag

Nekem egy 640 van tartalékban. A billzetet azóta se tudta senki lemásolni, pedig igény lenne rá. Ezerszer jobb volt azon pötyögni, mint bármelyik droidoson.

(#27) MaCS_70 válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem. Halottból vegetálóba. Az ezért elég komoly különbség, hogy működik-e mögötte az alkalmazásbolt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#28) Algieba válasza janeszgol (#1) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A Lumia 925 letölthető alkalmazások nélkül is bőven túltesz bármely hagyományosan mobilon. Ráadásul gyönyörű telefon, és jó fotókat, videókat készít.
Most ugyan egy olcsó Huawei készüléket használok, mert egy ujjal átérem, de ez is tökéletesen kiszolgál. Tíz plusz app van rajta, és több nem kell nekem. Ezek sem létfontosságúak.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#29) Joker88


Joker88
őstag

Itt van a szekrényben egy Lumia 640XL. Az első ilyen nagy kijelzős mobilom volt. Megszerettem. Egyedi volt a kezelőfelülete,sokan megnézték. Még színes hátlap is volt hozzá.
Elteszem emlékbe. Gondosan be van csomagolva a gyári dobozba.
Sokáig hittem az MS-ben , de végül pofán csapták a felhasználókat.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#30) janeszgol


janeszgol
félisten

Jó olvasni, hogy komálták páran a Lumiákat. Igen a billentyűzete máig a legjobb! Na meg hangfelvételben is. Nekem van "pár" Lumiám, sosem szabadulok meg tőlük. Kár a platformért.
De ha platformot nem is, attól még mobilt gyártathat az MS, mint a RIM (BB). Saját szempontjai és kalibrálása alapján legyártatják, így biztosítva például a kiváló hangszórókat, a kiváló hangfelvételt, vagy a pazar billentyűzetet, GUIt androidon.

(#31) MikeRenton


MikeRenton
tag

A Lumia 920 az unibody házával és a letisztult formatervbe illeszkedő esztétikus kamera sávval az egyik legszebb telefon valaha. Már akkor Qi töltés volt benne! Imádtam. Mikor visszaemlékezem az adott korszakra mindig eszembe jut az a telefon is:D Kiváló minőségű képekben örökíthettem meg általa jó emlékeket:)
Na meg rábeszéltem kb az egész környezetem a Windows Phone vásárlásra:D Szinte már térítettem, annyira hittem a rendszerben... Beleestem abba a hibába, hogy felültem a „na majd a portico frissítés után jönnek az új funkciók” „na majd jönnek az appok is most már!”. Aztán nyilván a rendszer hiányosságai és az appok hiánya kinyírta ezt a bulit. Ugyebár senki nem fejlesztett, mert alig volt felhasználó, de azért nem volt felhasználó mert nem voltak appok. Ördögi kör...

[ Szerkesztve ]

(#32) janeszgol válasza MikeRenton (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Rosszat nem tettél, hiszen akkoriban pl hangfelvételben talán a Huawei hozta a szintet tisztaságban a középben, alatta még ő sem. Állóképekben okés volt. Kijelzőben szintén ott voltak a Lumiák. Szóval ha innen nézed csak adtál egy áthidalómegoldást. A Lumiák hidat képeztek a gagyi androidos és a jó androidos telefonok között. Ma már ugye ilyen probléma nincs, egy Galaxy A10 pl fotózásban a legtöbb igényt kielégíti, és a hangfelvétele is nagyon jó, a kijelzője hibátlan stb.

(#33) rover45


rover45
senior tag

Hadd kérdezzek pár dolgot.
8.1-el szeretném továbbra is használni a 640-em.
- Tegyük fel egy rendszervisszaállítás után az olyan alkalmazásokat sem fogja tudni lefrissíteni, mint mondjuk a napták, kapcsolatok zene? Amik alapvetően rendszer alkalmazások.
- Most használom a Here navit. A későbbiekben megkapom az esetleges térkép frissítéseket, vagy azokat sem? Ha megkapom, de mondjuk rendszert állítok vissza bármi miatt, akkor viszont már a Here-t sem fogom tudni letölteni? :) Ugyan ez a Deezerrel, most van előfizetésem, használom is rajta. Fogom tudni használni tovább, míg le nem törlöm?
- A Microsoft fiókommal továbbra is tud majd szinkronizálni? Névjegyek, e-mailek, ne adj Isten OneDrive?

(#34) feliks


feliks
senior tag

Azért az MS szerintem ezzel ismét bemutatta, hogy egy utolsó, hulladék cég, akiknek a neve hallatán max. köpni érdemes egyet.

Tessék szépen megnézni a Blackberryt, épp a héten töltöttem le appot a BB 9700 Bold -ra, a BB AppStore-jából, pedig az egy idestova 10 éves telefon (release: 2009) a rajta lévő BB OS pedig nemcsak halott sok-sok éve, de a 6.0 után még két kiadás is volt (ami már nem ment fel a 9700asra, csak a 2010-es release, a 6.0) - ezekre a régi, könyvekben már ezeréve leírt telefonokra mégis lehet letölteni a storeból - szóval várom a Msoft indokát arra, hogy miért rúgják ki frissebb telefonok alól a storet, mint a sokkal apróbb cég a régebbi rendszere alól..? :N :W :U

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#35) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Kár érte, kiváló ügynök volt. Én szerettem a Lumiákat, láttam is a rendszerben potenciált. Csak a MS sikeresen kivégezte a nem törődöm hozzáállással.

Sic Parvis Magna

(#36) Spet válasza rover45 (#33) üzenetére


Spet
addikt

MS fióknak maradnia kellene (hiszen rengeteg más alkalmazásuk táplálkozik belőle).

Ha jót szeretnél készítesz egy biztonsági másolatot a telefonról, illetve az alkalmazásokról, amik rajta vannak, mert ha bárit csinálsz a telefonnal (gyári visszaállítás példának okáért), akkor elméletileg nem fogsz tudni letölteni a megszüntetett store-ból.

De van egy olyan érzésem, hogy lesznek olyan felhasználók, akik lehetővé fogják tenni naz alkalmazások beszerzését.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#37) BlackLamb válasza MikeRenton (#31) üzenetére


BlackLamb
tag

Azonnal venném!

[ Szerkesztve ]

(#38) rover45 válasza Spet (#36) üzenetére


rover45
senior tag

De van egy olyan érzésem, hogy lesznek olyan felhasználók, akik lehetővé fogják tenni naz alkalmazások beszerzését.
Igen, erre már én is gondoltam :)
A biztonsági másolat jó ötlet, köszönöm!

(#39) icp1970


icp1970
senior tag

Őszintén szólva szerintem nem sok veszteség ér minket.

(#40) kzcs


kzcs
tag

Én is sajnálom, de most már végképp megy a veszélyes hulladékok közé. Ugyan a listában benne van de az Upgrade Advisor nem engedte frissíteni (635-1GB). Képes még most is képes működni 3-4 napot az 1830mA aksijával. Nincs erre jobb szó....

[ Szerkesztve ]

(#41) janeszgol válasza kzcs (#40) üzenetére


janeszgol
félisten

Érdekes ez a hiba. Nekem is van egy 635, mai nem frissíthető, ellenben a napokban 435-t, 640-et, 535-öt simán tudtam. Október végén hazamegyek, van még pár 1 gigás 635, megnézem azokat is.

(#42) rover45 válasza kzcs (#40) üzenetére


rover45
senior tag

Egy munkatársam a mai napig használja az 1Gb 635 telefonját W10-zel :F

(#43) kzcs válasza rover45 (#42) üzenetére


kzcs
tag

Esetleg ha megkérdeznéd tőle, hogy wifin vagy kábellel frissítette? Én csak wifin próbáltam és nem volt benne a SIM kártya. De ezzel nem kellene, hogy összefüggjön.

(#44) Szári válasza nb.balazs (#19) üzenetére


Szári
tag

A Windows 10. 4 és fél éve jött ki. Itt is volt az ideje, hogy kezdjen egyre stabilabb lenni. Az egy hete megjelent frissítéssel már megy teljes sebességgel a D-link wifi-usb stickem ami windows 7 -en ugyan ezt tudta azóta sehogy nem tudtam megcsinálni. Biztos sokat fejlődött a felszín alatt de azért azt is meg kell hagyni, hogy csak azért piacvezetők mert nincs alternatíva DirectX és grafikus meghajtók tekintetében más rendszereken. Ha ezt az ütemet tartják akkor 2030 ban is ugyan ezt a fos UI-t fogjuk bámulni. Egyszerűen ronda "outdated" semmi finomság, okosság mint amik vannak mac-en. Könyörgöm ez mi ez? Ennyit tud design-ban az M$. 2020-ban??
A windows 7 es ben volt Aero felület meg widgetek. Ezek és továbbfejlesztett változatai hol vannak? Könyörgöm egy rohadt pasziánsz nincs benne alapból és a gyökerek még a Paint-et is kiakarták szedni belőle csak a népharag megakadályozta. Helyette van egy csomó semmirevaló használhatatlan fos amit a közelmúltig törölni sem lehetett.
Igen a Windows phone-t elásták, bár csak én ástam volna el hamarabb és nem bíztam volna bennük. Sok szenvedéstől megkíméltem volna magam. Tudod amikor elkezdtek kijönni olyan appokkal amik csak androidra jelentek meg, ezzel egy időben a saját platformjukon meg elkezdtek megszűnni appok amiket még lehetett használni akkor egy kicsit berág az ember. A hardveres részüket meg inkább hagyjuk. Kb. egy sikeresnek mondható termékük van az Xbox de ott is csak azért mert kemény a konkurencia.
Noha a Surface termékek közül lehet szemezgetni nagy része azoknak is erősen réteg termék. Ideértve az új széthajtható tabletet meg a csodatelefont "androiddal :)" Amik bár tök jól mutatnak a reklámokban azt most megmondom, hogy használhatóságban iszonyat gyengék lesznek. Kb. egy fejlesztő, kutatólaboratóriumban vagy fejlett egészségügyben tudom elképzelni, ahogy használják fehér köpenyes emberek mert más értelmét nem látom. A laptopokat max. azok veszik akiknek teleszaladt az Apple bénázásával amit a billentyűzettel csináltak mert árban ugyan ott vannak értékben és értékállóságban már kevésbé. Ugyan ez a Surface vonal is. Maximum azok mennek rá akiknek a tableten kell valami pótolhatatlan x86-os progi és nincs megfelelő app.

(#45) rover45 válasza kzcs (#43) üzenetére


rover45
senior tag

Wifi volt :)

(#46) Lincoln6echo


Lincoln6echo
tag

Nekem a mai napig van egy 530-as lumia-m,amit hangoskönyv hallgatásra használok webes felületről.

...köszönöm,hogy elmondhattam... :)

(#47) janeszgol válasza Lincoln6echo (#46) üzenetére


janeszgol
félisten

"...köszönöm,hogy elmondhattam... :)"

Megvárja az ítélet kihirdetését, vagy már úgy is tudja? :D

(#48) andor80 válasza hroberto (#22) üzenetére


andor80
senior tag

Ja oké 2 kar láb gerinc és agy nélkűl ;]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#49) Joe215


Joe215
aktív tag

Én ideiglenesen újra egy 950 -est használok.
A mai napig nem cseréltem volna le, HA droid lenne rajta de csak appok hiánya miatt.
Jó kijelző, jó kamera, cserélhető aksi, 3,5 jack, NFC, vezeték nélküli töltés, dual sim + külön SD kártya bővíthetőség.
Tényleg "xar" telefon gyártottak, csak az os lenne más.
A szekrényben figyel még egy Lumia 1020 és egy Nokia N8 -at használ anyósom még most is. Ő csak telefonálásra és fényképezésre.

[ Szerkesztve ]

(#50) jUUh


jUUh
addikt

Hogy én mennyire utáltam az 520-as Lumiámat... :DDD

Samsung Galaxy S23+

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.