Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jim66


jim66
csendes tag

Kicsit se rasszista az illusztráció...
Apple fehér, Samu sárga...

(#2) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Ülj le fiam, egyes.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#3) Fritz Teufel válasza jim66 (#1) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Kicsit sem baromság, amit írsz... ;]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#4) sz.balazs.95 válasza jim66 (#1) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

lehetett volna az apple néger... [link] ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#5) leslieke


leslieke
Jómunkásember

A nap híre! :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6) aizen92


aizen92
addikt

Összesen hány milliárdot pereltek el egymástól?
Nem nagyon találok ilyen összesített statisztikát.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#7) Cyberpunk válasza jim66 (#1) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ilyen az, mikkor mindenbe belelátunk valamit. Ugye a télapó krampuszai is tiszta rasszizmus. :D

A hírnek meg örülök, ideje lesz hogy elássák a csatabárdot végre.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8) halkow


halkow
őstag

Gyerekes viták ezek....

Alcatel onetouch idol2s the king

(#9) C$abi válasza jim66 (#1) üzenetére


C$abi
aktív tag

A Samsung keze egyébként kreol, még véletlenül sem ázsiai... :DDD
A szabadalmi perek leállìtása bizonyos országokban azonban üdvözölendő, bár gondolom ennek köszönhetően se lesznek majd a Samsung cuccok érdekesek pár kivétellel.

(#10) Touch-ko válasza sz.balazs.95 (#4) üzenetére


Touch-ko
őstag

"lehetett volna az apple néger"
- a "NEGER" szo sem jo, mert ebbol ok a nigger szora asszocialnak.. ;]

Meglatjuk mit hoz majd a z iPhone6 es az iWatch. Mit fognak majd "veletlen egybeesesbol" lemasolni...

Mindenesetre ez egy idevago, erdekes cikk:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11) Amalgam válasza C$abi (#9) üzenetére


Amalgam
aktív tag

A Note széria elég érdekes, nem?

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#12) Cyberpunk válasza Amalgam (#11) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egykor az volt, bár ugye volt egy Dell Streak előtte, de még is csak az indította el ezt a tepsi lázat. Ma már inkább a cerkája miatt tűnik ki a sorból.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) Legendd


Legendd
senior tag

Ugye befejezitek a nem ide tartozó témák taglalását és nem kell erre még egyszer figyelmeztetnem senkit? :)

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#14) Crafter32


Crafter32
őstag

A tárgy kimaradt. Pontosan milyen szabadalmak voltak a harc okai?

(#15) golyós válasza Crafter32 (#14) üzenetére


golyós
őstag

Gyakorlatilag minden.Az Apple beperelte a Samut mindenért miközben az Iphone 40%-a Samu alkatrész.
Az Apple szerint ők találták fel a spanyol viaszt is( illetve ők védették le hamarabb ) + a téglalap alakú telefont.
[link]
[link]

Vicc az egész, csak a felhasználókat szívatták vele.Egymástól másolnak oda-vissza.Illetve lehet, hogy észbe kapott az Apple, hogy a 4"-os telefonjai mellett gyakorlatilag elrohantak az Androidos gyártók.Most lemásolják a Samu okos óráit és inkább szemet hunyunk okosban.
Persze ettől még biztos volt egy kis peren kívüli megegyezés :)
Örülök, hogy a hatalmi harcaikat meghadják Amerikának mert szerintem a világ többi táján már esélytelenek.
( Saját vélemény )

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#16) Cyberpunk válasza golyós (#15) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azért ez nem ilyen egyszerű, közel sem a téglalapot védték le, ez elég csúnya léegyszerűsítése a dizájnszabadalomnak.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17) bolvar válasza golyós (#15) üzenetére


bolvar
senior tag

Az írásod utána a dilettánsok táborát erősíted mivel lövésed sincs miért is mentek a perek...

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#18) WinPho


WinPho
senior tag

Ez izgalmas lesz. :))

Egy pár hónapja már béke van, nem? :F

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#19) halkow válasza golyós (#15) üzenetére


halkow
őstag

Hát nem egészen így kezdődött...

Ha jól emlékszem a galaxy ace indította a háborút mivel a iphone 3gs pontos replikánsa lett, de számtalan régi ma-s cikk van ezekről csak utána kell keresni, aztán később sorra perelték a formaterv, a "rugós vissza húzó efekt" , aztán később ezek csitultak a s2,s3 új formatervével....

Alcatel onetouch idol2s the king

(#20) golyós válasza halkow (#19) üzenetére


golyós
őstag

Jó, egy kicsit valóban lesarkítottam de a dolog értelmetlen részére próbáltam rávilágítani.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#21) vicze válasza Cyberpunk (#16) üzenetére


vicze
félisten

SOHA egyelten percig se volt semmiféle per a dizájnszabadalom miatt, mert semmilyen bíróság előtt nem állná meg a helyét, ez elég tiszta.
Az összes US per 5db SW szabadalomra korlátozódott, amiből a legfontosabb jövőre lesz 20éves(elévül)... (értsd: 0 köze az iPhone-hoz) US-en kívül meg elég egyszerűen fejezik be a csatározást, hiszen egyik fel se tudott értelmes eredményt felmutatni.

Mind a két rajongótábor oldalról meg a féligazságok szajkózása, és a valóság ferdítése amennyire csak lehet. Hihetetlen néha hogy senki se néz kicsit se utána a "híreknek".

@halkow: Ace = i4, SGS = i3G/i3GS továbbra is... Az Ace meg a SGS kzött volt majd 1év...

[ Szerkesztve ]

(#22) m1lan válasza halkow (#19) üzenetére


m1lan
őstag

Azért a Galaxy Ace meg a 3G(S) koránt sem olyan telefonok, amelyeket össze lehet téveszteni. Annak idején sem értettem, hogy hogy látják bele az iPhone-t az Ace-be...

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#23) Cyberpunk válasza vicze (#21) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem is állítottam ezt. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#24) macskea


macskea
őstag

Tán' csak nem végetért a cicaharc? Nevetséges volt mindkét bagázs, a primitív szabadalmaikkal együtt. Olyan nem innovatív baromságokat is levédettek, hogy az félelmetes (pl.: ujjmozdulatok). Nem is volt ennek semmi értelme, büszke vagyok rá hogy európai vagyok, és itt végetért ez a kabaré... per-landen meg hagy csináljak csak tovább, ott ez úgyis hagyomány, mint nálunk a busójárás... :))

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#25) vicze válasza macskea (#24) üzenetére


vicze
félisten

US-ben csak azért nem ért véget, mert még mindig folyik ugyan az a per(3. éve lassan?), a 2. fellebbezéssel. A kártérítés összegét még 1x újratárgyalják.

(#26) rovid89


rovid89
csendes tag

azért egyik felet sem kell félteni, bár azt kétlem hogy a pereskedés utáni időszakban felgyorsulna az innováció mind két cégnél (amíg tudnak olyan telefonokat csinálni 0 innovációval amit milliók torkán le lehet nyomni addig semmi kép sem)

(#27) halkow válasza m1lan (#22) üzenetére


halkow
őstag

Hát azért egymás mellé tévé látszott hogy a 2ö között nincs annyira nagy különbség.

mind 2ö 3,5"-os és 480x320as HVGA-felbontású
Valamint kerekített forma világuk is hasonló volt...

Alcatel onetouch idol2s the king

(#28) henrik1 válasza golyós (#15) üzenetére


henrik1
tag

"lemásolják a Samu okos óráit "

LOL.

(#29) Luck Dragon

És meddig tart a béke Amerikán kívül? Ugyan kell egy kis reklám. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#30) Touch-ko válasza macskea (#24) üzenetére


Touch-ko
őstag

Lehet, hogy primitiv szabadalmak, de mondok egy peldat:
Te kitalalsz valamit amibe rengeteg penzt olsz. A fejlesztesek, a stressz, a munka stb eveken at golyik. Egy olyan termeket keszitesz ami meg fogja valtoztatni az egesz iparagat. Olyat csinalsz amit elotted meg senki sem tett ilyen szinten.
Majd eljutsz evek kemeny munkajaval es rengeteg penz elkoltesevel arra a pontra amikor mar bemutathato a keszulek. Bemutatod, van akinek tetszeni fog, valakinek nem. Valaki bukasnak allitja be. Kesobb kideul majd, hogy megerte, mert az egyik legsikeresebb es legfelkapottabb termek. Majd ekkor jovok en, es csinalok egy baromi hasonlot par honap alatt. Nekem nem kell uj dolgokat kitalalnom, mert TE azt mar megtetted helyettem, viszont el tudom hitetni az emberekkel, hogy a Te altalad bemutatott ujdonsagok az en telefonomon is futnak, sot meg jobb telefont adok mint TE. En nem koltottem fele annyit sem, sem munkaoraban, se penzben, egyszeruen csak lemasolom a TE termeked legfontosabb jellemzo tulajdonsagait.

Ekkor te vajon mit tennel? Latvan, hogy karba ment tobb eves kemeny munkad, es rengeteg penzed.

Aztan kiadsz egy masik termeket amivel masik iparagat valtoztatsz meg majd, am en heteklel a megjelenese utan azt is lemasolom. Majd miutan mar a kiegesztitoktol kezdve a fobb termekeidet mar mint lemasoltam (es probalom elhitetni, hogy ugyanazt az erzest, vagy meg jobbat kapjak az en termekeimtol -azokkal a vevokkel akiknek nincs penzuk a Te termekeidet megvenni)

2 megoldasod van: vagy csinalsz egy jobbat mint en, am akkor en azt megint csak lemasolom, es megint ugy adom el, hogy az enyem jobb mint a tied..
Aztan a masik megoldas, hogy probalod meggatolni, hogy lemasoljam a sikeres termekeid..
Itt ez a helyzet? Mit tennel? Hagynad, hogy a vegen megtobbet adjak el azokbol a termekekbol amikbe te anno eveket es milliardokat beleoltel?

Kivancsian varom azok valaszat akik ugy gondoljak, hogy az Apple a perelkedessel baromsagot csinal.

(#31) Garada válasza Fritz Teufel (#3) üzenetére


Garada
őstag

+1 :DD

(#32) dezs520 válasza Touch-ko (#30) üzenetére


dezs520
senior tag

+1

(#33) Klaus Duran válasza Touch-ko (#30) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

De az Apple-nek van pénze, úgyhogy nyugodtan licencelhette volna a szabadalmakat, és akkor a Samsung nem tudna miért perelni, és az Apple-nél lenne minden aduász.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#34) Touch-ko válasza Klaus Duran (#33) üzenetére


Touch-ko
őstag

A sajat tulajdonaban levo szabadalmakat miert kellene licenzelnie?
Amugy az Apple felajanlotta a Samsungnak, hogy hasznaljak, de a Samsung nem fogadta el az Apple ajanlatat. Amugy errol a fentebbi kommentemben van egy link. Erdemes elolvasni! Tanulsagos. A samsungnak van egy strategiaja, amivel a Pioneer, Sony ,eg meg nehany cegnel bejott, most ezt a strategiat hasznalja az Apple-el szemben. Olvasd el legyszives. Olvashatsz, hogyan ettek meg (szo szerint megettek a papirokat) a Samsung HQ-jan a bizonyitekokat az ott dolgozok.. :)

(#35) Touch-ko válasza Klaus Duran (#33) üzenetére


Touch-ko
őstag

Valamint ha jolemlekszem a Samsung ugyvedje is megszolal, aki elmondasa szerint a Samsung vegig hazudott mindent...

(#36) #24536576 válasza Touch-ko (#30) üzenetére


#24536576
törölt tag

Fú, hogy te mennyire ******** a cumit. :Y

[ Szerkesztve ]

(#37) Klaus Duran válasza #24536576 (#36) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

"Cuccok

Nem sorolom fel, de nyithantek egy Apple muzeumot..."

Csak simán elvakult. :O

De az jól példázza az Apple felhasználók intelligenciáját hogy volt 6 idióta is aki egy kis piros pontért meg egy "gazdag vagyok" feliratért kifizetett 1000 dollárt.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#38) Cyberpunk válasza Klaus Duran (#37) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem az IQ fokmérője az is, hogy ki hogy turkál mások pénztárcájában. És marhára nem mindegy neki, hogy ki, mikor, mennyiért, mit vesz a saját pénzén. Ez a komoly probléma, bár ugye ezt irigységnek szokták nevezni.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#39) Klaus Duran válasza Cyberpunk (#38) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Nem vagyok irigy, M7 sem egy olcsó készülék. Helyesbítek, 1 vette meg véletlenül, a többi meg egy ..............[link]

Az azért nem mondom hogy a Samsungnak igaza van. de az Apple sem egy angyal.

Ui.
Még egy iPhone user. :W

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#40) Cyberpunk válasza Klaus Duran (#39) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez az Apple user, aki én vagyok évekig Androidot használt, volt WP-je is, meg Blackberry is. Ne ítélj elsőre, mert marhára rossz irányban tapogatózol! Elhiheted, hogy a többségnél nagyobb rálátásom van a mobil platformokra. ;) Tavaly csak 8 készülékem volt. Úgy hogy felőlem verheted a fejed a falba, de vigyázz, mert még a végén megsérül feleslegesen. :D Kissé visszavehetnél az arroganciádból!

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#41) Touch-ko válasza #24536576 (#36) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nem hinnem, hogy en ****** be a cumit. Egyszeruen csak nem tudsz valaszolni a kerdesre...

(#42) speedyx86


speedyx86
tag

a fejlesztésekkel foglalkozzanak ahelyett, hogy felesleges erőforrásokat helyeznének a jogi ügyekre

Mert az ügyvédek majd jól beállnak fejleszteni, vagy mi?

(#43) Klaus Duran válasza Cyberpunk (#40) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Rendben, azt hittem hogy egy fanatikussal van dolgom.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#44) Touch-ko válasza Klaus Duran (#37) üzenetére


Touch-ko
őstag

""Cuccok
Nem sorolom fel, de nyithantek egy Apple muzeumot..."
Csak simán elvakult. "

-jah, hogy meg ezek utan en lennek az elvakult. LOL. Maradjunk a tenyeknel: a Samsungnak rengeteg termekenek designja megegyezik az Apple termekek designjaval. Itt nalunk anno az Apple bolt karacsonyi kirakata utan marciusban a Samsung kirakatanak diszktese volt megegyezo. Az app ikonos levegoben logo kirakati diszites. Gondolom ez is veletlen, hiszen tobb mint 1 tucat veletlen par even belul, meg belefer. Elotte az eletbe nem tortent meg ennyi veletlen a ket ceg kozotti hasonlosagoknal maradva, de most itt minden megtortenhet. Meg az is, hogy a Samsung ugyvedje a targyalason a birosag keresere nem tudta megkulonboztetni a iPad es a Galaxy Tabe-et. Aztan tovabbra is a tenyeknel maradva mef mindig nem sikerult normalis ervet felhoznod se neked, se a masik sracnak...

Azert mert van valamibol eleg sok cuccom, mar egybol azt jelenti, hogy elvakult lennek? Attol mert en szeretek valamit, meg nem vagyok elvakult. Tudod az indokat, amiert szeretem az Apple termekeit? Gondolom NEM.

"De az jól példázza az Apple felhasználók intelligenciáját hogy volt 6 idióta is aki egy kis piros pontért meg egy "gazdag vagyok" feliratért kifizetett 1000 dollárt."

Igen ez valoban fent volt 1 napig. Am iideznek valamit a cikkbol:
"a horribilis árcédula ellenére nyolcan megvették az alkalmazást. "
8 azaz NYOLC ember vette meg. A 8 felhasznalo szerinted hany szazaleka az iOS usereknek?

A felhasznalok intelligenciaja:
Az orvosok a korhazban nalunk ezt hasznaljak, a pilotak, a tomegkozlekedesnel iPad-et hasznalnak, sok ismerosom van aki penzugyi teren dolgozik. Erts ugy, hogy az egyik legnagyobb bank egyik manageret ismerem es O es csaladja is Apple termekeket hasznalnak. Olyan ostoba nem lehet, mert eleg nagy hazuk van aminek a havi torlesztoreszlete a te ( kb 800.000 HUF)

Aztan van olyan is aki videok konferencia rendszereket epit ki, (nem skype, vagy facetime, hanem multi cegeknek nemzetkozi konferenciara es meetingekre). A ceg tulajdonosat nem ismerem, de az egyik alkalmazott szerint McLaren-nel jarkal hetvegenkent. Tehat annyira nem lehet ostoba. Nalunk, a legal advisor-ok valamint a barristerek mint iPad-et hasznalnak, nem is megy olyan rosszul a ceg.. Aztan vannak olyan sulik, egyetemek (a vilag legjobb egyetemei) ahol iPad-et is hasznalnak az oktatasra.

Ezek itt mind sikeres emberek akiket felsoroltam. Ok iPad-et hasznalnak, illetve Apple termekeket. Nem hinnem, hogy lenne tondjuk az intelligenciaval. Szoval gondold ujra, amit irtal....

[ Szerkesztve ]

(#45) Klaus Duran válasza Touch-ko (#44) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

[moderálva]

1. "Az azért nem mondom hogy a Samsungnak igaza van. de az Apple sem egy angyal."
Samsung / Microsoft / Google / Sony / HP stb..

2. Kapitalizmus van emberek, mindig is voltak másolások, lopások, és perek.

3. Linus Torvalds

4. [link]

És itt legyen vége. :))

[ Módosította: Qru ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#46) Cyberpunk válasza Klaus Duran (#45) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ilyet még troll on-ba téve sem irkálunk le egy nyilvános fórumon!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#47) Klaus Duran válasza Cyberpunk (#46) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Admint hogy lehet elérni hogy törölje?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#48) Cyberpunk válasza Klaus Duran (#47) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Itt [link].

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#49) Touch-ko válasza Cyberpunk (#46) üzenetére


Touch-ko
őstag

...

[ Szerkesztve ]

(#50) Touch-ko válasza Klaus Duran (#45) üzenetére


Touch-ko
őstag

"2. Kapitalizmus van emberek, mindig is voltak másolások, lopások, és perek.
3. Linus Torvalds"

-tudom, hogy vannak, akik lopnak. Ebbol van a problema. A Samsung lop, ahogy TE irtad, majd erre en leirom a velemenyem, erre te minden sz.rnak hivsz..

A Linux nemtudom, hogy jon ide a szabad softwarerrel.

A tervezett elavulas linkhjet szinten nem ertem. Mellesleg lattam a filmet. Van egy elso generacios iPod Nano-m, 2005-6-bol am meg mindig mukodik, az akksija igaz 4-5 orat bir, de meg mindig mukodik...

Am meg mindig varom a konkret valaszodat, a hosszabb, fentebbi kommentemre, amire a mai napig nem kaptam reakciot a szitkozodasodon kivul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.