Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ftc


ftc
nagyúr

Nem az volt mögötte, hogy aLabelFlash tán licencet kell fizetni?

(#2) AMD Power


AMD Power
titán

Ez érdekes. Pedig sok ember szerint a LabelFlash még jobb is.... Mind1.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3) Fáraó


Fáraó
őstag

LightScribe-os DVD íróm van, egyszer majd kipróbálom milyen is a képe, a szomszédé szép képet adott.

AMD Power: Absz. saját véleményem szerint a LS-os szebb képet ad mint a LF-es. De csak sztem.

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#4) doc


doc
nagyúr

nekem LF-es íróm van (NEC 4571), de még sosem használtam ezt a feature-t - úgy tűnik nem is nagyon fogom :DD
végül is azt a +100 forintot nem bánom amivel többe került mint a LF nélküli, egyszer akár még jól is jöhet :)

(#5) vottokar


vottokar
senior tag

Van mindkét fajta, de még soha nem használtam egyiket sem.. (lusta dög vagyok)
A kapott eredmények szerintem nem érik meg a befektetett jóval nagyobb árat, és a plusz időt.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#6) bnss válasza doc (#4) üzenetére


bnss
veterán

Így vagyok én is! Ez a cikk, meg arra sarkall, hogy próbáljam ki. :D Már csak LF-es lemezt kell szereznem, plusz egy kicsit elmélyülni a témában. ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#7) ftc


ftc
nagyúr

Itt a kersett hír nah rosszul emlékeztem :D de lényeg akkor meg nem értem....bár LF lemezt csak messziről láttam... még LS lemezt kapok a hentesnél is :D

(#8) AMD Power válasza doc (#4) üzenetére


AMD Power
titán

Én se fogom mert 400Ft hozzá egy DVD.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9) Komplikato


Komplikato
veterán

Hogyhogy utolsó támogatója a Labelflashnek? Pioneer megszünt vagy mi? :)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#10) craine12


craine12
tag

"Optiarc is also selling half height DVD drives supporting Lightscribe's "rival" disc labeling technlogy, LabelFlash. The AD-7203S with Labelflash technology can write single-layer DVDs at up to 20x speed and comes with a SATA interface." - CDRinfo

Tehát nem hátrált ki mögüle, csak nyitott másfele is.

Amúgy nekem is 4571-esem van, és próbáltam is, igaz csak az adathordozó felületre, de az elég jó lett. Kár, hogy kevés lemezem van, aminek legalább egy GB-nyi része üresen maradt. Ja, és LF lemezt tényleg iszonyú nehéz beszerezni, míg LS-os szinte bárhol kapható.

No woman. No cry. No kidding.

(#11) Márton


Márton
nagyúr

Remélem ez meghozza a lendületet a színes LS fejlesztésnek! :W
Ha nem sietnek, már veszem is a dvd nyomtatót..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12) bbandi válasza Komplikato (#9) üzenetére


bbandi
tag

Nem annyira az a meglepő, hogy utolsó támogatója, hanem, hogy a NEC fejlesztette ki.

(#13) Renwick válasza Komplikato (#9) üzenetére


Renwick
őstag

A Pioneer a PC-s ODD piacon ma minden, csak nem meghatározó szereplő... ;)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#14) Pat


Pat
tag

de jó, hogy a múlt héten a LF mellett döntöttem és vettem egy NEC7173-at :W

és tényleg, tudja valaki, hogy hol kapok LF lemezt?!
nagyon megköszönném az infót :R

(#15) Crytek


Crytek
veterán

Bárcsak dvd iróba rendes dvd nyomtatot építenének na az istencsászárság lenne!

Next PC Upgrade: 2022

(#16) Male válasza Pat (#14) üzenetére


Male
nagyúr

Mindössze annyit történt, hogy mostantól nem kizárólag a LF-t támogatják az új Optiarc írók... ettől a tiéd tönkrement talán? :F

(#17) lazydog válasza Pat (#14) üzenetére


lazydog
addikt

A "nem hülyék boltjában" (M****M***T) biztosan kapsz. ;)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#18) Löaci


Löaci
csendes tag

Nekem is vala mind a kettő fajta író. Személy szerint az LF jobban tetszett,bár drágább is. :O

(#19) Fáraó


Fáraó
őstag

Van otthon LS-es DVD-R is, de most már csak azért is kipróbálom vmelyik nap.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#20) zombikiller


zombikiller
tag

Na ez engem azért nem nagyon rázott meg, mivel úgysincsen valami fontos szerepe az LF nek az életemben, de azoknak gondolom szar lehet, akik nem így éreznek .. :U

(#21) Stargun!


Stargun!
tag

Őszintén szólva én már a kezdetektől fogva nem igazán értem ezt a LF / LS technikát. Mi értelme van jelentősen drágábban venni egy LS / LF lemezt, hogy utána a speciális íróval monokróm képeket fabrikáljunk rájuk jó lassan, amikor ma már általánosnak mondható a tintasugaras nyomtatók körében a CD / DVD nyomtatás?

Való igaz, egy jóminőségű (pl. Canon Pixma sorozat) nyomtató nem olcsó (kb. 23e Ft körül), viszont utána fotóminőségű, színes nyomatokat produkál az ember egy CD / DVD felületére, kb. fél perc alatt. Arról nem is beszélve, hogy egy fullprintes (furatig nyomtatható) DVD+/-R lemez manapság 80 Ft körül mozog...

Szerintem akinek a lemezén megfelelt eddig az alkoholfilces felírás, annak ezután is jó lesz. Aki viszont ténylegesen képet szeretne a lemezre, az nem áll meg a LS / LF technikánál, hanem színes nyomatot akar. De lehet, hogy csak magamból indulok ki :D

(#22) mikk2000 válasza Stargun! (#21) üzenetére


mikk2000
őstag

Ez azért enyhe csúsztatás. Volt nekem is ilyen tintasugaras lemeznyomtató... kezdjük ott hogy szart se ér mivel elég egy csöpp víz és annyi, másrészt a fotóminőségtől messze van...

(#23) Muton válasza mikk2000 (#22) üzenetére


Muton
addikt

nekem az ip4000-es elég komoly minőséget produkált...
az lehet, h a víz tönkre teszi, de normális használat mellett hogyan kerül egy lemez kapcsolatba a vízzel? meg ha netán mégis, akkor is kiírhatsz és nyomtathatsz egy lemezt többször is egy LF lemez árából.
viszont az LF vitathatatlan előnye az adat oldalon történő feliratozás. amit az LS és a printable lemezek sem tudnak

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#24) craine12 válasza Muton (#23) üzenetére


craine12
tag

Én is 4300-ast láttam közelebbről, szerintem simán jó minőségű nyomatot készített, csak nyilván olyan lemez is kell hozzá. Nagy felbontású képpel és Verbatim full printes lemezzel az eredetihez kísértetiesen hasonló biztonsági másolatot lehet produkálni. Persze ott csak dokumentumokat és családi képeket archiváló lemezeket címkéztek ;]

[ Szerkesztve ]

No woman. No cry. No kidding.

(#25) Stargun! válasza mikk2000 (#22) üzenetére


Stargun!
tag

Az az igazság, hogy a konkrét nyomtató gyártó és -típus rengeteget számít. Láttam én profi, CD sokszorosításra kifejlesztett nyomtatót enyhén gagyi minőséget nyomtatni (és bocsánat, de ide sorolnám a HP és Epson cuccokat is - tisztelet a kivételnek, ami nyilván létezik, csak még nem láttam). Ezért említettem a Pixma sorozatot. Korábban egy Canon s800-at használtam, az sem volt rossz, most egy Pixma iP4200-est, ez valóban gyönyörűen nyomtat. (Továbbra is mondom, ameddig egy fullprintes Tayo Yuden DVD-R lemez 80 Ft körüli áron mozog, addig ez verhetetlen minőség)

A vízcseppel viszont sajnos igazad van, azt nem szereti a lemez. Node akit ez zavar, az használjon nyomat fixáló sprayt, amit kifejezetten ilyen nyomtatható lemezek nyomtatás utáni lefújására találtak ki (vagy kísérletező kedvűek lefújhatják simán akrillakkal is ;) ), és akkor a vízállóságot is kipipálhatjuk.

Mondjuk az adatoldali, ráadásul hologram hatású lézergravírozás egy nagyon tuti dolog LENNE, csakhát a LightScribe ezt nem tudja :(

[ Szerkesztve ]

(#26) Apollyon


Apollyon
Korrektor

A Labelflash-sel tényleg csak az a gáz hogy többszáz Ft egy lemez, és alig kapni...
Nekem már majd' 1 éve NEC AD-7173a van és még egyszer sem használtam a LF-t...
Valszeg nem is fogom, mert nemigazán található hozzá ilyen lemez..
De azért jó poén (lenne, ha ki tudnám használni..).

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#27) mikk2000 válasza Muton (#23) üzenetére


mikk2000
őstag

Az adatoldali feliratozásnak szerintem semmi értelme, a vízzel kapcsolatban annyit hogy nem várhatod el mindenkitől azt hogy kezet mosson és szárazra törölje minden egyes lemez behelyezése előtt, tehát étel/ital és ott a baj.

(#28) mikk2000 válasza Stargun! (#25) üzenetére


mikk2000
őstag

Számít a típus nyilván, de ami tintasugaras az tintasugaras...azaz a fej koszolódik, és vagy tisztítod magad, vagy rosszabb esetben tisztítja magának úgy hogy a drága tintát lecsurgatja a tároló rekeszébe, illetve mint sima papírra nyomtatásnál, itt is párat nyomtatni kell míg rájössz mikor felel meg a képernyőn látható kép árnyalatra a korongon megjelenőnek... mi lehet a legkisebb festékmennyiség ami még nem világos stb..:) Szóval nekem inkább a monokróm vízhatlan, mint a csepp és koszérzékeny csicsa színes. A lakkos fixálást nem próbáltam, de azért ha tényszerűen belegondolunk azért nem olyan egyszerű dolog az, mivel ki kell takarni (célszerű) a közepét ahol a lemezt befogja az egység, illetve ezek a lakkok büdös dolgok és szórnak is, ezért pl panelben ezt max a teraszon (ha van) alá újságpapír vagy fólia és hát a szomszédok nagy nagy örömére az illatok miatt... na és ehhez képest az LF/LS csak annyi hogy fordítva beteszed a lemezt, előtte megnézed a nyomtatási képet és indítás... tisztább, szárazabb, biztonságosabb :) Na és a lakk bírja ki ha a gyerek kicsit hajtogatja vagy a meghajtó felpörgeti maxra... mindezt élettartam hosszban garantálva...te garantálod?
Nekem némi fw buhera után LF képes meghajtóm van, és lemezzel sincs gond hogy ne lehetne kapni, fuji van kb 300-ért, de ma már, illetve újonnan LS-est vennék mert ahhoz olcsóbbak a lemezek, és abban van verbatim is, na majd ha végre kapható az új LS-es PIO akkor megbarátkozunk azzal is.

(#29) AMD Power válasza Pat (#14) üzenetére


AMD Power
titán

MM-ben van.

Neked is hangos? :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30) craine12


craine12
tag

Az igazán tuti a kétrétegű LF-es DVD lenne, egy rétegre menne az adat (ez lenne a külső réteg), a hátsóra meg mehetne a kép, így nem zavarja az adatot sem, és még jól is nézne ki. Az árába mondjuk jobb nem belegondolni, mindenesetre a látvány nem lenne utolsó.

No woman. No cry. No kidding.

(#31) mikk2000 válasza craine12 (#30) üzenetére


mikk2000
őstag

Az adatoldali kép amúgy is jóval halványabb...

(#32) craine12 válasza mikk2000 (#31) üzenetére


craine12
tag

Tudom, én csak azt tudtam kipróbálni, mert felénk nem kapni LF-es lemezt. Ha meg lehetne is, annyit biztosan nem adnék érte.
De mint ötlet, szerintem nem lenne rossz, maximum a kivitelezésen kéne egy kicsit csiszolni. Például az általad említett erősségen (pl. nem két adatréteg, hanem egy adat, és egy gravírozásra való), de főleg az árán.

No woman. No cry. No kidding.

(#33) Muton válasza mikk2000 (#27) üzenetére


Muton
addikt

a feliratozáásal kapcsolatban én egy kicst másképp gondolom. ez egy lehetőség, amit vagy használsz, vagy nem. de ha LS-ed van vagy printable, akkor meg biztos, h nem fogod használni :))

azért az egy kicsit túlzás, h kezet kell mosni. szerintem ha az általános higiéniai normákat betartod (magyarul egy kézzel pörkölt evés után még ültetsz virágot is, utána elvárható a kézmosás), akkor nem kell csinálni semmi extrát. nekem még egy printable lemez sem maszatolódott el.

minden lemezt (akár LF, akár nem) úgy kell megfogni, h nem érsz a felületéhez. még a szitázott gyárihoz is.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#34) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Érdekes, hogy az ingyen veszít. Ez valamiért azt sejtenti, hogy a HP dolgozott a háttérben.

Szerintem egyiknek sincs sok értelme. Nem kapsz értékelhető minőséget, cserébe használja az írófejed, ami köztudottan öregszik. Ma ez nem kunszt az olcsó DVD írók korában, de ha kéklézeres meghajtókról beszélünk, már nem mind1. Akkor tényleg inkább a nyomtatás.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) balintka


balintka
addikt

Mikor lesz kapható nálunk ennek a SATA változata?

(#36) jeni


jeni
félisten

Hello
Mivel kontrétan nem találtam Labelflash topikot
Az olyan írókat amelyek tudják a Labelflash címkézését nyugodtan el lehet felejteni.
Egy kalap Sz@r. Sem húsz perc alatt sem 85 perc (ismételten) alatt sem csinált elfogadható gravírozást a lemezre. Pioneer DVR-216L(216D) egy Fuji lemezen kipróbálva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.