Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Szép, szép, hogy javítgatják de még mindig elég gyászos a Vega teljesítménye, a várthoz/ígérthez képest... Hol van az az átütő erő és a 30-50%-os teljesítmény növekedést hozó HBCC amiről Abu közel fél évig mesélt a megjelenés előtti évben? Sajnos az AMD megint csúfosan befürdött... nVidia meg köszöni szépen és ráér, a következő 2-3 évben nyugodtan fejleszthet amíg ő nem ad ki új kártyát a 1080Ti/Titan lesz a király...
Sajnos az még az AMD se tudja megindokolni miért vegyük a kártyájukat.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#2) BoneDragon válasza SaGaIn (#1) üzenetére


BoneDragon
veterán

Abu mindig olyanról mesél, ami sose jön el. ;]

(#3) wolfman válasza SaGaIn (#1) üzenetére


wolfman
veterán

Nem vagyok jövőlátó, inkább csak a tapasztalat beszél belőlem, de itt már csak maximum 5%-os teljesítménynövekedés lesz, ennél semmivel se több. De már korábban se nagyon értettem, hogy egy driver képes lesz kisajtolni egy hardverből sokkal többet. Ezt várja mindenki mint a messiást, de hát hardverben se képesek robbantani semmi elfogadhatót, majd biztos ezt orvosolják majd szoftveresen. Aha, persze. Ha ébren vagyunk ne álmodjunk.

Meg csak szerintem borzalmasan nevetséges, hogy új drivert adnak ki játékok bizonyos BUG-jai miatt??? Nem elég már patch-ban orvosolni, már a VGA szoftvert is cserélni kell?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#4) Raysen623


Raysen623
addikt

Szerintem itt továbbra is az elvárásaitokkal van a baj. Továbbra sem értem milyen alapon vártok el sokkal többet adott gyártótól, mint amire képes jelenleg? Nekem mint laikusnak is feltűnt milyen VGA lett a Vega valójában és miért olyan amilyen teljesítményben és fogyasztásban is.
1080Ti a király? Amennyiben hajlandó vagy rákölteni a gatyádat biztosan. Annyi pénzért már el is várja az ember azt a bizonyos teljesítményt.
Az átlag játékos középkategóriából vásárol és ott bizony gyakorlatilag is tökmindegy melyiket veszed mert kb egálban vannak. Az hogy ez nincs meg a felsőházban, okkal van így de ebből majd levonják a konzekvenciát és legfeljebb valaki repülni fog AMD-nél mint a győzelmi zászló.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5) GodGamer5 válasza SaGaIn (#1) üzenetére


GodGamer5
addikt

Azért azt is nézzük, hogy a “mai” multiplatform játékok még elég harmatosak grafikailag, nem vagy alig épülnek compute-ra és még a komolyabb játékok is csak a dx12 feature level 11_0 használják, ráadásul a Vega feature-jei nagyrészt nem működnek. Ja és az 1xxx széria gyalázatos teljesítményt nyújt dx12 alatt,-értsd:lassul tőle.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#6) Abu85 válasza SaGaIn (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - először olvasd el mit csinál a HBCC. Két oldalt szenteltünk neki. Itt leírtuk világosan, hogy a HBCC jelenleg a memóriatörlésből adód akadásokat tudja megszüntetni, illetve immunissá teszi a hardvert a memóriamenedzsmentet érintő program oldali problémák szempontjából. Később persze jó lesz arra is, hogy ha 16-24 GB-ot igényel egy játék, akkor a Vega esetében beállítod a 16-24 GB-ot és olyan lesz, mintha tényleg lenne ennyi memória a hardveren. Maximum 64 GB-ig lehet elmenni.

Ami nem aktív a meghajtóban az az NGG path. [link]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) Eclips21 válasza SaGaIn (#1) üzenetére


Eclips21
őstag

szerintem csak az amd 5 lépéssel előrébb jár mint ami a játékokban implementálva van, 3év múlva kérném újra tesztelni :DDD

(#8) Zanik


Zanik
addikt

A címet olvasva hirtelen azt hittem vegetáriánusokról van szó...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9) SaGaIn válasza Eclips21 (#7) üzenetére


SaGaIn
senior tag

3 év múlva lesz olyan nvidia kártya ami kenterbe veri az épp éledező vegát...

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#10) Duddi


Duddi
aktív tag

Úgy látszik a többség a gyártókon marakodik hogy zöld vagy piros cégnek van nagyobb e-szerszáma.
és csak 1 embernek tűnt fel rajtam kívül ez a kis szösszenet: "a másik a Destiny 2 című alkotás esetében tette nehézzé az egyjátékos mód hatodik küldetésének a teljesítését."
Ez mégis mi a bánat?? Van egy pályának egy bizonyos részén egy szarul megírt vagy bugos shader és a játékfejlesztő cég úgy van vele hogy mivel csak az egyik gyártó hardverén esik ki a hiba azt javítsa a gyártó az ő driverében ???
Hová el nem pofátlanodik a világ.
Régen ingyen demók voltak. Most early acces néven teljes árat fizetünk a demókért és boldogok vagyunk ha egy AAA megjelenés után fél évvel már rendesen fut. Mi lesz a következő ?? Fizetni kell az ikonokért vagy egy RTS ben valós pénzből gyártjuk az egységeket ?

(#11) Eclips21 válasza SaGaIn (#9) üzenetére


Eclips21
őstag

az biztos :D de itt a lényeg hogy valójában mire lenne képes ha a játékok is ott tartanának ahol a vega

(#12) Duddi válasza Eclips21 (#11) üzenetére


Duddi
aktív tag

De nem lesznek amíg a piac nagyobbik részét uraló hardverek csak szoftveresen emulálják a DX12-tő höz kellő funkciókat.
Minek fejlesztenének olyat amit csak a kisebbségben lévő cucc képes futtatni?
Arról nem is beszélve hogy manapság nincs is olyan játék ami megerőltetné a harvereket úgy isten igazán, mint anno a Crysis tette.
Mert szerintem változott az elvárás. Nem látványosabbat élethűbbet és lenyűgözőbbet akarnak csinálni mert az már most is elég jól megy hanem minél nagyobb FPS számot és 4k-t amihez jól kell optimalizálni és nem szabad erőltetni a rendszert ami éppen eléggé el van havazva a pixel tömegekkel.

(#13) AxBattler


AxBattler
félisten

No, várom a hétre az Intel HD Graphics frissítését... :U :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#14) vince válasza Zanik (#8) üzenetére


vince
őstag

Én is így jártam :D :B

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#15) PSti


PSti
tag

Miért kell mindig bántani a vegákat? Csak a húsevőké a világ? :)

(Bocs)

(#16) vince válasza PSti (#15) üzenetére


vince
őstag

:D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#17) kolopele válasza Raysen623 (#4) üzenetére


kolopele
nagyúr

Már miért is fizetné rá az ember a gatyáját egy 1080 Ti - re? Akinek nincs rá az eleve nem veszi meg. Mennyibe is került megjelenésekor a 980 Ti? Ennyi, nincs több kérdésem.

[ Szerkesztve ]

(#18) ViZion válasza Zanik (#8) üzenetére


ViZion
félisten

+1
"Vegákat sújtó hibák"
Mivel eszem naponta húst, így gondolom engem nem érint... :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19) atok666 válasza Duddi (#10) üzenetére


atok666
őstag

Honnan tudod, hogy az aktualis vezerlo nem saros a hibas mukodesben?

Atok

(#20) bil válasza Abu85 (#6) üzenetére


bil
tag

S az NGG Path mikor jön?

This is extremely dangerous to our democracy!

(#21) Abu85 válasza bil (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Redux kódnevű meghajtóban.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) Shaq-34


Shaq-34
csendes újonc

A hírhez lehet hogy hozzá tartozik, nem érdemes telepíteni a csomagot:

https://community.amd.com/community/support-forums/drivers-software

* new driver 17.10.3 CRASH my pc
* Vega 56 (AMD Driver 17.10.2 or 17.10.3 Texture/Crash Forza Horizon 3)
* Radeon HD5770 drivers problems with Windows 10 Pro x64 Fall Creators Update (build 1709)
* Radeon Software Crimson ReLive Edition 17.10.3 lags and crash on W10 64bits Fall Creators Update

(#23) Raysen623 válasza kolopele (#17) üzenetére


Raysen623
addikt

Felsőházról beszélünk, ahol már mélyen a pénztárcába kell nyúlni a cuccért. Az egy dolog hogy te ezt megengedheted és ennek örülünk mindannyian, de másnak mindenre elég egy középkategóriás kártya.
Nekem sincs több kérdésem.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#24) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

De jó hogy már nincsenek driverek... :DDD :(((

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) kolopele válasza Raysen623 (#23) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ok, én csak arra akartam kilyukadni hogy egy 980 Ti is 250 ezer volt megjelenésekor mint most az 1080 Ti, és ég és föld a különbség a kettő között. Persze, elég egy középkategóriás kártya lényegében mindenre, de csak FHD - ig. Ha az ember ennél nagyobb felbontáson akar játszani akkor már nem lehet mit tenni, feljebb kell váltani minden téren.

[ Szerkesztve ]

(#26) bil válasza Abu85 (#21) üzenetére


bil
tag

Köszi!
Inkább valami dátumfélére voltam kiváncsi, de mindegy, úgyis lesz róla hír ha jön.
Kiváncsi vagyok, milyen mértékű lesz a gyorsulás és milyen játékokat érint majd.

This is extremely dangerous to our democracy!

(#27) Duddi válasza atok666 (#19) üzenetére


Duddi
aktív tag

Ha a vezérlő lenne a hibás akkor nem egy megadott szint bizonyos pályáján lenne gond. Hanem az egész game szar lenne.
Bár megeshet viszont nehezen tudom elképzelni hogy a vezérlő mindent jól csinál addig az egy efektig vagy mobig és hogy ott KO és az pont a driver hibája. De lehet.

[ Szerkesztve ]

(#28) Hegasus válasza SaGaIn (#1) üzenetére


Hegasus
senior tag

há'nem tudtad?! minden a csúnya envidia, a zintel, meg persze az ablakok10es miatt van! régóta szárnyalhatnának ha ezek a sátáni erők nem mozgolódnának a háttérben! és ami a legpofátlanabb, hogy a zenvidia nem volt hajlandó elkaszinózni a bevételeiket, ahogy ők tették, hanem fejlesztésekre költötték a pofátlanok!

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#29) Cathulhu válasza bil (#20) üzenetére


Cathulhu
addikt

A Savage2000 T&L meghajtójával egyidőben.

bocs

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#30) awexco válasza Abu85 (#21) üzenetére


awexco
őstag

Jöhetne már :)

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#31) ddaydome válasza Cathulhu (#29) üzenetére


ddaydome
senior tag

Húú.... Az de rég vót! Nekem Savage4-es volt 16 rammal.....:)

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#32) Dr.Momo válasza Shaq-34 (#22) üzenetére


Dr.Momo
tag

17.10.3-as szoftver egy nagy hulladék lett. Windows 10 fall creators update nélkül meg se próbáld telepíteni mert csak fekete képernyő lesz az eredménye...

(#33) Cathulhu válasza ddaydome (#31) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nekem deja vu-m van, nagyon emlekeztet az akkori idokre, jott a savage2000 kapkodva, mert az nVidia mar majdnem elkeszult a geforce-szal es a rengeteg feature ami az S3 igert valamiert csak nem akart mukodni a 2000-esben. Persze jott az igergetes, uj driverek meg minden, de a vege az lett, hogy hardveresen hibasnak kialtottak ki, es el is lett fejeltve szepen az egesz, mondjuk csoro S3-mal egyutt. Pedig amugy a 2000 egy jo kartya volt, evekig hasznaltam megelegedessel. Most kb ezt erzem a Veganal is, de en azert vettem mert akkor, annyiert jo vetel volt, es nem azt neztem, hogy majd fel ev mulva mennyivel lehet jobb. Ha jon a csodadriver es tenyleg segit, akkor orulok, de ha nem, akkor sem leszek csalodott.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#34) hapakj válasza Raysen623 (#4) üzenetére


hapakj
aktív tag

Jelenleg még az sem igaz, hogy a Vegak jelentősen olcsóbbak lennének az nvidiához képest. Nekem a 200e-es Vega 64 vs 280e-es 1080 Ti is sok. Teljesítményben meg kb így aránylanak és akkor még a fogyasztást nem is vettük.

(#35) rodrigez válasza Cathulhu (#33) üzenetére


rodrigez
senior tag

Nekem volt Savage 2000-esem. Nem jött korábban mint az első Geforce, inkább picit később. :) T&L-t aktiváló driver végül pedig volt, mert a Treemark demo többszörösére gyorsult tőle, de még így is jócskán a Geforce mögött kullogott, illetve sokszor a T&L-t engedélyezve csak rontott a sebességen, mint pl. a Soldier of Fortune alatt. Na a Quake 3 és az Unreal Tournament alatt megfoghatatlan volt és a hozzájuk kiadott textúra pakknak köszönhetően fényévekkel jobban is nézett ki mint bármi más alatt. :) Jó kis S3TC. :)

(#36) Cathulhu válasza rodrigez (#35) üzenetére


Cathulhu
addikt

A T&L harderesen volt bugos, azert nem volt aktiv mindenhol, illetve azert volt lassabb itt-ott, mert driveres workaroundok tomkeleget kellett implementalni emiatt. Hamarabb jelentettek be mint a GeForce-ot, emlekeim szerint 1 egesz nappal, hogy azt tudjak mondani a vilag elso T&L kepes videokartyaja, aztan persze kiadaskor a halalba csuszott, mint a Vega.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#37) rodrigez válasza Cathulhu (#36) üzenetére


rodrigez
senior tag

A bejelentés hamarabb lehetett, de emlékszem a Chip magazinomban vagy PC Guruban mikor a tesztet olvastam róla, már volt GeForce 256 teszt. Igen, a T&L sajna bugos volt, hogy hw vagy sw szinten vagy mindekettő, az sose derült ki. Emlékszem valami 45 rugót fizettem ki a Diamond karimért. :) Ellenben én voltam a legkirályabb Q3-as arc. :D A Vega meg közelről sem annyira halott mint az S2000. Azért ott minden megy rendesen, csak fogyasztás/teljesítményben jócskán elmarad a NV-től. De pl. a Vega 56 az szerintem nagyon jó kis kártya. Ismerősöm vett, undervolt-al megy 1600mhz környékén, jócskán kevesebbet fogyasztva az eredeti feszültség/órajel párosnál. Gondolom ez silicon lottery, ezért kellett a kereskedelmi termékeknél ennyire megemelni a feszültséget, de attól még jó kis kártya. :)

szerk.
Savage 2000: 1999/11
Geforce 256: 1999 Okt. 11

:)

[ Szerkesztve ]

(#38) awexco válasza hapakj (#34) üzenetére


awexco
őstag

Szerintem nem vagy tisztában az árakkal :)

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.