Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sirdenis


sirdenis
tag

Csak el ne kobozzák a rend szorgos őrei az összeset. :D

(#2) Andrew_31 válasza sirdenis (#1) üzenetére


Andrew_31
Modder

Vezetői engedélyt a résztvevők vigyenek. :DDD

(#3) fornettisuti


fornettisuti
veterán

ervenyes felelossegbiztositas is legyen🙂

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#4) ZooLLeR


ZooLLeR
tag

Helyszíni magyar nyelvű útmutató is kell,különben bünti.:DD

Farhát eladó.

(#5) #20655360 válasza ZooLLeR (#4) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ejj de egyre jár az agyunk, kedves kommentelők. :) Nem is csoda, hogy a többségünk könnyen manipulálható. ;]

[ Szerkesztve ]

(#6) flashpointer


flashpointer
őstag

Ervenyes orvosi vizsga az iranyitoknak? Meg rosszul lesz valaki es kiirtja a varost az elszabadult gepe!

(#7) Jester01


Jester01
veterán

Ha holnap is ekkora szél lesz, az nem feltétlenül "jó idő" drónozáshoz gondolom.

Jester

(#8) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek vízállóak? Számít a méret?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) t72killer válasza ZooLLeR (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ugyanmár, egyetlen "tűz közeli" csóka a főszervezők közt és meg van oldva a kérdés;)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) ThorsHUN válasza #20655360 (#5) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Eleg egy rosszakaro es ha nincs urambatyam a szervezok kozt akkor gazdagodhat a rendorseg jopar dronnal...
Szanalmas amugy tenyleg:S

(#11) edward2 válasza flashpointer (#6) üzenetére


edward2
addikt

2001 szeptember 11-én is drón verseny volt.

(#12) rudi


rudi
nagyúr

Jók ezek az epés kommentek és sajnos nem alaptalanok. Az a 444-es eset, különösen a nyomorult média lekezelésével hatalmasat ártott a mindenféle kicsi gépekkel lehetőleg legálisan repülni akaró, lelkes hobbistáknak.

A Velencei tónál rendezett verseny viszont teljes mértékben a ma érvényes, RC "játék" reptetés szempontjából nézve meglehetőse irreális szabályozás szerint zajlik majd. Van terület- és légtérhasználati engedélyük, minden pilótára felelősségbiztosításuk és ami még kell.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) Jester01 válasza ThorsHUN (#10) üzenetére


Jester01
veterán

Csak a cikket kell elolvasni: a verseny fővédnöke a Nemzeti Közlekedési Hatóság elnöke ;)

Jester

(#14) fuze


fuze
őstag

Basszus, pont nem tudok elmenni, pedig érdekel. Nem lesz valami stream erről? :D

adms.hu | UI Designer

(#15) rudi válasza fuze (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem ígérték biztosra, de lehet lesz valami live feed. Ha meg most nem jön össze, jövő héten a Veletechen - igaz másik társasággal - szintén lesz multirotor akció. A kövi bajnoki futam meg május 15-én készül a Hungaroringen.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) Andrew_31 válasza rudi (#15) üzenetére


Andrew_31
Modder

Hungaroringen körbe a pályán? :DDD

(#17) fuze válasza rudi (#15) üzenetére


fuze
őstag

Na május 15 az én napom! :C Köszi az infót

adms.hu | UI Designer

(#18) rudi válasza Andrew_31 (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha minden igaz, a célegyenesben lesz kialakítva a pálya.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) busman válasza edward2 (#11) üzenetére


busman
addikt

Ha ezt viccnek szántad... :W

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#20) edward2 válasza busman (#19) üzenetére


edward2
addikt

Nem, nem viccnek.

(#21) Jester01


Jester01
veterán

Tényleg nagyon profi a szervezés, kivetítő, kihelyezett tv készülékek, onboard képek, lassítás, riportok amit akarsz. Éppen csak a drónok nem repülnek elég jól, a legtöbb futamban rögtön az első körben lezuhannak és leginkább 1 marad meg.

Netes közvetítés itt.

Jester

(#22) flashpointer válasza Jester01 (#21) üzenetére


flashpointer
őstag

És tényleg : D
Operatőr legyen a talpán aki egy ilyet le tud követni.

(#23) rudi válasza flashpointer (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem maradtam végig, így most keveredtem haza. Nagyon profi volt a rendezés és a közvetítés is, nem gondoltam, hogy ennyire színvonalasan és nagy formátumban fogják tolni. Voltak gondok az interferenciával és a futamok menedzselésével, de elsőre szerintem fantasztikusat teljesítettek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) rudi válasza flashpointer (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Ne tudd meg milyen profi volt a kinti stáb. Hét high-end kamerával tolták és volt még egy drónjuk is. A versenyek alatt a kommentátor végig tudta a versenyzők sorrendjét összidőt, köridőt még a pilótákról is volt alapinfója. Amikor lement a futam és a következőre kellett várni szinte mindig ment interjú valamelyik pilótával és kb. 2-3 percen belül már nyomatták a kivetítőn és a kirakott vagy egy tucat tévén az épp véget ért futam érdekességeinek összefoglalóját. Ezen a téren szerintem messze-messze túlszárnyalták a dubaji, egymillió dolláros versenyt :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) Lipton válasza Jester01 (#21) üzenetére


Lipton
őstag

Nekem kicsit csalodas volt. Gyakorlas elso fel kore utan dron a foldon. Egy versenyzo korozgetett.
Elso verseny a 3-bol csak 2 indulo, egyik elso korben homokban, a masik "koronkent 2 hiba".
Teny, hogy eleg nagy szel volt de en "profiktol" sokkal tobbet vartam. Azt hittem sokkal pontosabban mennek. Jo lett volna tobb gepet latni a levegoben.
A kozvetites es a tobbi resze valoban jol egyben volt.

[ Szerkesztve ]

(#26) Teréz Atya válasza Lipton (#25) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat azert vegyuk eszre, hogy nagy valoszinuseggel senki sem profi versenyzo, ez csak melo melletti hobbi. Korlatozott a rafordithato ido mennyisege. Amikor meg van idod gyakran betojik a technika es el is ment a 7veged gyakorlas nelkul. En annak orulok, ha FPV nezetben le tudom tenni egy 2 meteres korben a gepet. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#27) Lipton válasza Teréz Atya (#26) üzenetére


Lipton
őstag

Ugy hirdettek, hogy orszagos bajnoksag, stb.
Hat igen, nekem is van egy gagyibb darab es bena is vagyok vele illetve irtam, hogy eleg nagy szel is volt.
Az elvarasaimhoz kepest volt furcsa, ennyi.

(#28) Tigerclaw válasza Lipton (#27) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom nagyon fiatal még az egész "sport", vagy akármi is ez, szóval tényleg inkább amatőr versenyzőknek lehet tekinteni őket mindenféle szempontból (mindenféle negatív felhang nélkül). Gondolom egy év múlva mindegyik sokkal "profibb" lesz, sőt akinek az anyagi oldal nem okoz gondot és tehetséges, bárhova odaérhet, ha komolyan veszi a dolgot.

Olyan ez is, mint sok évvel ezelőtt mondjuk egy snowboard, vagy windsurf magyar bajnokság, vagy mondjuk a magyar "amerikai foci" bajnokság pár éve.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) fairi


fairi
addikt

Így ebben a formában nagyon unalmas volt,nem is az volt a baj hogy mondjuk lehet a gépek az első percben földbe csapódtak (egy két esés még látványos is volt), hanem műsor nem volt pattogós, mindig várt az ember várt és várt (igy kellett volna: Csoport 1 edzőkör befejezi megy javítani és azonnal indul Csoport 2 edzőköre, ha befejezte a csapat 2 akkor indul a Csoport 1 időmérése és megy a Csoport 2 javítani stb)..Ehelyett hosszú holdidők és unalom.
Időben nem indult és és még 6 kor is tartott pedig már eredményhirdetésnek kellett volna lenni.
Első órában telve volt a nézőtér utána meg bárhol lehetett üres helyet találni, simán elunták az emberek.
1-2 perc műsorra órányi holtidő összefoglalva az élmény.

[ Szerkesztve ]

(#30) rudi válasza Lipton (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem az elvárásaid voltak furcsák. Eleve mi ez, hogy profiság, ne vicceljünk már :) Ez egy hobbi kérem szépen, ami nagyjából egy, de maximum két éve létezik Magyarországon, de világ szinten is csak pár évvel idősebb, hogy lennének már itt hibátlan csúcsmenések? Két szívás nehezítette a dolgokat, az eséskor a nyitott kefe nélküli motorokat megtöltő homok és az interferencia.

Ezeken csiszolnak még, aztán következőre már teljesen jó lesz az egész futam az esésekkel, mindennel együtt. Mondjuk a Hungaroring aszfaltján fájós lesz az odacsapás (gondolom megemelik a kapukat), de legalább nem az lesz, hogy az egyszerűbb távirányítók 2,4 GHz-es frekvenciáját húsz Wi-Fi zavarja mint ahogy Velencén.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) rudi válasza fairi (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Mondjuk az kiderült a helyszínen, hogy mi magyarok a tízmillió drónverseny rendező országa is vagyunk :) Kb. mindenki jobban tudta, hogyan kellene megrendezni jobban a versenyt, hogy ne legyenek várások. Jellemzően azok, akik interferenciáról, RC-zésről és ilyenekről még sosem hallottak :)

Én jártam már RC autó meg heli versenyen, nagyjából azt kaptam, amire számítottam, csak a vártnál is durvább interferenciára nem számítottam. Sajnos az is bejött, ami motoszkált a fejemben, hogy a pilóták nem lesznek technikailag maradéktalanul felkészülve az időmérő és közvetítő rendszer integrálására.

Szerintem a következő versenyeken nagyon sokat fog fejlődni a lebonyolítás. Ötleteim nekem is vannak, de szerintem se nekem se a legnagyobb többségnek nem jut olyan az eszébe, amire az FPV témában nálunk sokkal mélyebben mozgó rendezők ne gondoltak volna.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) fairi válasza rudi (#31) üzenetére


fairi
addikt

Mitől is volt az interferencia? Tv-sek kezdetben wireless közvetítették jelet, ami néhány embernek eléggé bezavart.Főleg a vezérlés, mert az 2,4 GHz-en volt.Végefelé megszűnt mert bizarr elszállások ritkábbak lettek.
Összességében maga drónozás nem alkalmas nézők számára,messze nem közönségbarát műsor.
1 perc verseny és utána 59 perc harc valamivel amit a néző nem lát.

(#33) rudi válasza fairi (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem várjunk meg az erős kijelentésekkel még néhány versenyt. Bőven volt privát Wi-Fi is ami 2,4 GHz-en zavart, valamitől az FPV rendszer sem akart rendesen menni az elején, pedig az nem 2,4 GHz-es, illetve bőven volt technikai inkompatibilitás az egyedileg épített gépekkel és FPV rendszerekkel. Végül de nem utolsósorban meg ott volt a homok és a pálya kombinációja. Nem mindenki volt elég technikás a pályához és amit a homokba tette magát (enélkül ugye akkor sem végezhettél, ha nem estél le) garantált volt az időigényes tisztítás. Ezeknek a dolgoknak a többsége viszont kezelhető a jövőben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) fairi válasza rudi (#33) üzenetére


fairi
addikt

Ám az világos az a nagy közönség elé kitenni még nagyon korai volt,közönségnek alapvetően élvezhetetlen volt. Nézők 1 óra után látványosan elpárologtak, az hogy fél tucat perc műsorra szinte órányi semmi jut az rossz üzenet.

(#35) edward2 válasza fairi (#34) üzenetére


edward2
addikt

Utólag néztem a közvetítést én azt hittem ez ilyen homemade buli lesz... kicsit túlzásba estek a szervezők komolyság terén. Először el kell kezdeni építeni a scene-t aztán ha már van hozzá néző meg pénz akkor lehet növelni a szintet. Lehet csak én érzem rosszul.

(#36) borg25


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Fairivel értek egyet, jobb lett volna, ha váltják egymást a csapatok. Most nem gondoltak rá, de remélem legközelebb igen, mert szívesen néznem ha pörgősebb lenne. Nem az interferencia miatt kellett sokat várni, hogy két menet közt újra versenyképesek legyenek a gépek.
A hungaroring pedig passz, Pesthez kozelebb, de kocsi nélkül megközelíthetetlen kategória.

(#37) rudi válasza borg25 (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Utólag lehet okoskodni, én viszont ott voltam a gépek bekötésénél, így tudom, hogy a menetek közti váltások még több időbe kerültek volna. Mert nem minden gép ette meg rendesen a közvetítéshez használt képátviteli rendszert, illetve nem volt nekik kellő mennyiségű előkészítve belőle. Optimálisan összerakott és felszerlet gépnél 1-2 perc lett volna ez a váltás, de sok volt a nem optimális gép. Nyilván a következő versenyre másképp készülnek majd.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) Jester01


Jester01
veterán

Azt el is felejtettem, hogy a műsorvezető srác (nem tudom ki volt, lehet, hogy fel kellett volna ismernem, akkor elnézést :B ) külön dícséretet érdemel az angol interjúért is :R Az egész tevékenysége nagyon profi és szimpatikus volt.

A gyerekbetegségeket majd megoldják, de ha ezt bárkinek megmutatják, látszik róla, hogy komolyan lehet venni nem pedig valami idétlenkedés. Szponzoráláshoz és egyéb szervezéshez ez jól jön.

Nem tudom a szervezés ezen részéért ki volt a felelős, de láthatólag volt mentőautó, tűzoltóság, rendőrség és még a kukákat is űrítették menet közben. Néhány rendezvény tanulhatna tőlük.

[ Szerkesztve ]

Jester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.