Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fiery


Fiery
veterán

En ugy tudom, marcius-aprilis elott nem kerulnek piacra az elso Windows 10 ARM-ot futtato masinak. Ha pedig ugy lesz, akkor hova rohanni a SoC valtassal? Plane mivel elso korben az oprendszernek kellene bizonyitania az emulacios koncepciot. Es még ha az elso korben mukodik is hibatlanul, akkor is ott a kovetkezo akadaly: AMD64/x64 emulacio. Ami megint nem a SoC fuggvenye, hiszen az SD835 is csuklobol futtatja a 64 bites binarisokat. Majd csak ha a 64 bites emulacio is mukodik, akkor van ertelme (SZVSZ) azon sopankodni, hogy miert olyan "elavult" SoC kerul a notebookba, miert nem a legujabb, leginkabb csillogo-villogo Snapdragon.

[ Szerkesztve ]

(#2) b. válasza Fiery (#1) üzenetére


b.
félisten

AMD 64/ X 64 nélkül félkezű megoldás a dolog szerintem, szinte semmi értelmét nem látom...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) Fiery válasza b. (#2) üzenetére


Fiery
veterán

Eleg sok Win32 szoftverbol van 32 bites verzio, vagy van visszafele kompatibilitas. Sok Atom procis notebookon is mind a mai napig 32 bites Windows fut. A helyzet tehat jelenleg nem kritikus, de a jovo evnek szerintem inkabb arrol kellene szolnia, hogy keszuljon el a 64 bites emulacio is, mintsem hogy a teljesitmenyt hajhasszuk elso korben. Vagy hogy az legyen a tema, hogy a Galaxy S8 vagy a Galaxy S9 SoC-a keruljon egy Windows 10-es notebookba :)

Aktualis olvasnivalo:

Impressions of Asus NovaGo TP370QL – what to expect from Windows 10 on a Qualcomm Snapdragon 835 platform

[ Szerkesztve ]

(#4) Gusztáv válasza Fiery (#3) üzenetére


Gusztáv
addikt

Céges környezetben még az Office-ből is a 32bites verziót favorizálják, nem hinném hogy sok hátránya lenne arm SOC-on a dolognak. Ezek a gépek nem power usereknek készülnek.

Laci

(#5) jerry311


jerry311
nagyúr

Nem fogunk. Legalábbis én biztosan nem fogok ezekre az eszközökre várni. :(

#4 Gusztáv
Még a Microsoft is a 32 bites Officet favorizálja, a 64 bites meg kb. nem ajánlott kategória.

[ Szerkesztve ]

(#6) Gdi


Gdi
senior tag

@64bit program (és office) témához
Hát azért van egy pár beépülő ami nem megy 64bites office-szal (a verziókról már ne is tegyünk említést). SAP ebben megint csak élen jár :)

@64bit OS:
Nem tudom minek kellhet egy emulálós ARM gépen egy programnak több mint 4GB-t címeznie, minden másra ott a PAE (vagy akár mi is felel meg annak itt).

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#7) fpeter84


fpeter84
senior tag

Szerintem nem véletlenül nem erőltetik a 64 bites emulációt, mivel ha bejön a koncepciójuk akkor cirka semmi értelme! Ennek az emulációnak azért van jelentősége, hogy az átmeneti időszakban amíg a legtöbb ilyen eszközökön használható programnak kijön a natív ARM verziója is, addig se maradjanak a felhasználók programok nélkül - hiszen akkor meg nem tudna terjedni. De a jövőnek egyértelműen nem az emulált, hanem a natív 64 bitesnek kellene lennie - addig meg az emulált módon nagyjából minden igényre lehet találni megfelelő szoftvert... Szerintem ez elég jó megközelítés a MS részéről, csak tényleg legyen is jól használható ez az emuláció - no ebben annyira azért nem bízok... :U

(#8) fpeter84 válasza Fiery (#3) üzenetére


fpeter84
senior tag

Ez meg wtf? :W

Éppen elég idegesítő a telefonokban is ez a dual tray-es (sim+microsd) baxakodás, erre elkezdik erőltetni egy olyan eszközben is ahol a méretek miatt teljesen indokolatlan? Innen gratulálnék a retartdált tervezőknek, hogy nem lehet csak úgy könnyedén kikapkodni a microsd kártyát a gépből...

(#9) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem teljes a kompatibilitás a Win. programokkal akkor köszi de nem kell. De ha mégis megoldható még gondolkodom. Ha i3 árban adják akkor meg minek. (csak mert 24 órát bír?) :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#10) -=MrLF=- válasza Fiery (#3) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

köszi a cikket:
Out of the box the NovaGo came with Windows 10 S, the basic version of Microsoft OS that limits users to installing only applications from the Store and using the default Edge browser, but with enhanced security and performance, at least according to Microsoft. You’ll find plenty about Windows 10 S online, all I can say is that I upgraded to Windows 10 Pro (free upgrade) as soon as I got the laptop, in order to be able to install and run all the things that I normally put on a Windows computer.

Winows10S-el jön, (csak MS store és Edge) ingyen lehet frissíteni Win10 Pro-ra a programok telepítéséhez.
Nem minden program megy rajta, vannak gondok, teszt eredmények:
3DMark 11: P826 (Physics – 1493, Graphics – 786);
3DMark 13: Sky Driver –1711, Fire Strike – 453;
3DMark 13 – Graphics: Sky Driver – 1692, Fire Strike – 518;
Geekbench 3 32-bit: Single-Core: 1144, Multi-core: 3960;
Geekbench 4 64-bit: Single-Core: 814, Multi-core: 2952;
PassMark: 650.0;
CineBench R11.5 32-bit: CPU 1.50 cb, CPU Single Core 0.50 cb.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#11) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Tehát akkor jól sejtettem én hogy a Snapi 845-től lesz ott az igazi start?

Vagyis hogy a 835-re inkább amolyan "developer" dolog megy?

(#12) tlac válasza Fiery (#3) üzenetére


tlac
nagyúr

a win is 32 bites rajta?

ha igen, akkor gondolom ezek a gépek már sose fogják támogatni a 64 bites emulációt, még ha technikailag tudnák is

(#13) mekker válasza tlac (#12) üzenetére


mekker
őstag

Nem, az rendes 64 bites ARM architektúrán fog futni. Csak az emu van megoldva 32 biten, gondolom azért, mert eddig is csak a 32 bites programokat kellett emulálni x64 Windows alól, ezzel foglalkoztak hangsúlyosan.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#14) troviko


troviko
senior tag

A microsoft következő nagy bukása. Egy használhatatlan szutyok lesz, biztos, hogy komoly gondok vannak, ha fél évet csúsznak vele. RIP ARAM Windows.

Szerintem a Windowsnak már csak egyetlen esélye lenne, hogy tabletekre és egyéb olcsó kütyükre felkerüljön, és terjedjen a platform, mégpedig azt, ha valaki le tudna gyártani olcsón egy jó X64-es chippet. Erra az AMD soha nem volt képes, az Intel meg hanyagolta ezt a szektort, ezért is buktak belel az atomba. Ott van ugye a Core M (most már i3 - i5 néven) ami még akár jó is lehetne, ha harmad áron adnák. Akkor életet lehetne lehelni újra a Windows-os tabletekbe, és egyéb mobil (nem telefon) kütyükbe, de úgy néz ki, ilyet senki sem tud, akar gyártani, így az MS ki fog esni erről a piacról.

Még az megoldás lenne, ha a Store-t feltöltenék UWP alkalmazásokkal, amik natívan futnak ARM-en, de oda senki nem fejleszt, mert nincs fogyasztó, aki a Store-t használná Windows-on, és emiatt nincs fejlesztő, és az ördögi kör bezárult.

https://www.oldtech.hu/

(#15) Fiery válasza tlac (#12) üzenetére


Fiery
veterán

Latni kene a System Properties ablakot, hogy kideruljon biztosan, hogy 64 vagy 32 bites a(z ARM) kernel. Viszont a linkelt cikkben van egy utalás, ami alapjan ez 64 bites ARM Windows:

"Geekbench 4 64-bit"

Szerk.: Ezt talaltam kozben: Windows 10 on ARM Group Policy Support

Ez alapjan 64 bites az oprendszer maga, ami jo hir.

[ Szerkesztve ]

(#16) Fiery válasza troviko (#14) üzenetére


Fiery
veterán

Voltak mar olcso x64 CPU-k, Atom neven, es nem segitettek semmit az ARM-os "horda" elleni harcban. Nem csak olcsonak kellene lennie egy SD835/845 konkurens x64 SoC-nak, hanem egyszerre olcsonak, gyorsnak es fokent alacsony fogyasztasunak (foleg idle). Ezt a 3-at egyszerre csak az ARM-os SoC-ok tudjak jelenleg, nem veletlenul fordult el -- felig-meddig -- a Microsoft az Intel/AMD-tol. Persze az ajto nyitva all tovabbra is: ha az Intel vagy az AMD valamikor a jovoben letesz az asztalra egy x64 SoC-ot, ami kenterbe veri minden tekintetben az ARM-os konkurenseket, a Windows 10 futni fog rajta...

[ Szerkesztve ]

(#17) DS39


DS39
nagyúr

Ennek akkor van értelme ha egy középkategóriás tablet árában lehet majd kapni ilyen gépeket.

(#18) Fiery válasza fpeter84 (#8) üzenetére


Fiery
veterán

Engem ez kevesbe idegesit. Inkabb annak orulnek, ha NFC-n keresztul automatikusan le tudná "nyulni" a notebook az okostelefon internet kapcsolatat. Ugy nem kene kulon SIM kartya a notebookba, es megis mindig lenne internet, ha epp nincs WiFi es epp a telefon a notebook kozeleben hever az asztalon. Sorry, ha ezt mar megoldottak, eloben ilyet még nem lattam mukodni :)

(#19) pusszycat válasza Fiery (#18) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A hotspot-os megoldás miért nem jó? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#20) Fiery válasza pusszycat (#19) üzenetére


Fiery
veterán

Nekem automatikus megoldas kene, amivel nem kell bibelodni. Tudom, tul sokat kérek, tul lusta vagyok... :) Az, hogy a telefon kozelsege utan milyen modon epul fel a vezeteknelkuli kapcsolat (WiFi, NFC, Bluetooth, WiGiG, stb), es milyen modon utaznak a bitek a telefon es a notebook kozott, mar reszletkerdes.

(#21) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Qualcomm may not have been Microsoft's only choice for Windows ARM

Na ehhez mit szóltok?? Ezt most azoktól is kérdezem, akik az előző hírnél azt mondták, hogy a Qualcomm marad a Microsoft egyedüli partnere. :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#22) jerry311 válasza Fiery (#20) üzenetére


jerry311
nagyúr

Apple eszközök közt már van ilyen automatikus tethering.

(#24) tlac válasza Fiery (#15) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor azt legalább normálisan megcsinálták

(#25) Fiery válasza #32839680 (#23) üzenetére


Fiery
veterán

Igy van. Bar persze anno (a Windows RT-s idokben) is volt 2 partner, nem csak a Qualcomm volt mindig az egyeduli partner. Az nVIDIA szerintem most is beszallhat barmikor, ok tudnak jo windowsos drivereket fejleszteni -- mig a tobbi ARM-os gyartonak ebben zero tapasztalata van. Oke, kiveve talan az Imagination, bar ott voltak bajok anno. Meg kiveve az AMD, de ok meg nem akarnak ARM-os SoC-cal bibelodni.

[ Szerkesztve ]

(#27) Fiery válasza #32839680 (#26) üzenetére


Fiery
veterán

Igen, de legalabb a szoftver stack-kel nem volt baj. Mas gyartoknal ott kezdodik minden problema, a hardver hiaba lenne jo adott esetben :) Az nVIDIA csak ossze kellene legozzon egy Tegrat a meglevo modulokbol, es mehetne a notebookokba. Persze nem fognak ezzel bibelodni, nem eri meg nekik a kinlodast :) A Qualcomm is csak azert szallt be ebbe a projektbe, mert nem kellett egyedileg fejleszteniuk semmit.

[ Szerkesztve ]

(#28) Hopkins95 válasza Fiery (#27) üzenetére


Hopkins95
addikt

Szerintem ha tényleg annyiért fogják adni a notebookokat, ahogy az Asus listázta, akkor nem tudom miért nem érné meg beszállni az Nvidiának.

Az Nvidia helyében megcsinálnám az összes ilyen ARMos notebookra a Geforce Now szolgáltatást és mehet a játék hosszú üzemidővel. :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#29) gV válasza Fiery (#27) üzenetére


gV
őstag

Xavier jó is lenne, 30W jobban hangzik már így is mint 8250u+mx150, kicsit faragnának rajta notebookos felhasználásra valóban optimális legyen, hmm egészen klafa lehetne :K

[ Szerkesztve ]

(#30) berVi


berVi
senior tag

Tehat a 835-os keszulekek most jelennek meg, de a 845-os keszulekek csak a 845-os megjelenesekor. Ebben mi a hir, srsly? Mi mas opcio van, gorbitse a teret a Microsoft? Ilyen ostoba cikket reg lattam mar toletek.

(#31) Hopkins95 válasza berVi (#30) üzenetére


Hopkins95
addikt

Milyen ostoba cikk? Az megvan, hogy máshol is megjelent a hír? Windows 10 on ARM with Snapdragon 845 not due till 2H 2018

Ezt igenis jó tudni, mert akinek a csúcs hardver kell, az lehet kivárja azt a plusz pár hónapot.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#32) Silεncε válasza Fiery (#15) üzenetére


Silεncε
őstag

Eleve ha 8GB ramot raknak bele, akkor olyan sok értelme nem lenne a 32 bites Windowsnak

[ Szerkesztve ]

(#33) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Lemerem fogadni, hogy az MS, a Qualcomm, és a többi gyártó azért fogtak így össze, és akarják nyomni ezt az ARM vonalat, mert sejtik, hogy az Alma szeptemberben kijön az új Air+iPad kombóval. Ahol végre összefog érni a rendszerük...
Csak az Almának több évnyi előnye van. Az MS meg csak igen csúnya bukásokat tud felmutatni, semmi mást.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#34) Somatom válasza Fiery (#20) üzenetére


Somatom
veterán

Egy Androidos telón futó automatizálóval kb. 5 perc összehozni azt, hogy automatikusan induljon a hotspot. A Win -t nem ismerem, de gondolom, ha be van kapcsolva a Wifije, és ismert hálót érzékel, akkor automatikusan rácsatlakozik. Ha akarod, akkor a kapcsolat létrejötte után kb. 60 féle szerverből bármelyik indulhat a telón, és természetesen bármely mappa szinkronja is. Szintén automatikusan.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35) Cassi válasza kakuk.tamas (#33) üzenetére


Cassi
senior tag

Igen, ez lehet az indok valóban. Évek óta közismert, hogy az Apple ARM-ra akar költözni teljesen, csak az időzítés volt kérdéses. Hiába van szánalmas állapotban a Windows ARM, kénytelen lépni az MS. Egy sikeres ARM-alapú Apple notebook termékvonal megrendítő ütést mérhet az egész Wintel platformra, mert mostanában a könnyű+vékony notebookok adják a nyereség nagy részét minden cégnél. Egy ilyen Apple széria mellett megint reménytelenül ásatagnak hatna az egész Win10 platform.

Sok múlik az alapszoftvereken, például sok felhasználónak előfeltétetel lenne a natív, nem emulált Chrome böngésző és a többi Google-os utility, de nem hiszem, hogy a G rohanni fog segíteni a régi ellenségének.

Az Apple ezzel szemben tökéletes helyzetben van egy ilyen átálláshoz, saját CPU, GPU, piacvezető teljesítmény az ARM-on belül, prémium termékcsaládok. Talán csak azért nem álltak még elő ARM-notebookkal, mert ők is biztosra akarnak menni, minden részletnek stimmelnie kell, nagy a tét.

(#37) #78600448


#78600448
törölt tag

Érdekes. Éppen ideje volna már a nagy gyártóknak előrukkolnia olyan "netbookkal" ami ki bír ha nem egy napot de azért a nap java részét ki teszi. A sok elképzelés mindig jó, de a kivitelezés mindig pofára esik mivel az MS-nek a fejlesztői gárdája nem jár élen a saját Storeukkal. Az valósnak vélem én is, hogy az Applenek kevesebb ilyen baja van az iPadek miatt de ott az ár ami ellövi a használatot.

Az iPad használhatóságban jó de árban azért. :U

Szvsz igények mindenkinek vannak de ha már ennyire fejlett az ipar, akkor elő is kéne rukkolnia a gyártóknak valamivel az Applen kívül.

(#38) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ezek a mobilos szerencsétlenkedések szerintem alapból halott dolgok.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#39) Gusztáv válasza Fiery (#20) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ez Windows 8.1 és WP8-as telefonok (és felfelé) között simán működött, egyszer kellett megadni a jelszót, utána a gép már automatikusan tudta aktiválni a hotspot-ot a telefonon. Persze ez most már kb történelem, de az MS Androidos nyomulásával talán újra megcsinálják.

Laci

(#40) Fiery


Fiery
veterán

Just for fun... :)) Lenovo Miix 630 (Snapdragon 835), Windows 10 ARM 64-bit Insider Preview Build 17711, x86 emulacio alatti teljesitmenye:

CPU-Z v1.85:
- CPU Single Thread = 11.6
- CPU Multi Thread = 145.5

AIDA64 v5.97:
- CPU Queen: 7818
- CPU PhotoWorxx: 1247 MPixel/mp
- CPU ZLib: 65.4 MB/mp
- CPU AES: 118 MB/mp
- CPU Hash: 950 MB/mp
- FPU VP8: 968
- FPU Julia: 183
- FPU Mandel: 333
- FPU SinJulia: 528

Szinte mindenhol lassabb, mint az 5 eve piacra dobott, Atom familiaba tartozo Celeron J1900 "Bay Trail".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.