Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

Olyan nagyok a kepek, hogy nem fernek el az 1920x1200-as felbontasu asztalomon es cserebe meg zajosak is.

A CPU-t jobban leterheltetted volna egy WinRAR, 7-Zip comboval.
A masik jo megoldas, hogy kitaposd a processzor belet a Prime95.

Ezek sokkal jobban leterheli a kozponti egyseget, mint egy jatek.

Az iras jo, de nem gyozott meg arrol, hogy laptop hutot hasznaljak.

(#2) Sipi16 válasza twollah (#1) üzenetére


Sipi16
senior tag

Megnézhetem a Prime95-tel is...

Eugene Roe: Már csak azért is tudom ajánlani, mert mivel kicsit döntve van a gép kényelmesebb gépelni is. :)

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#3) Eugene Roe válasza twollah (#1) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nekem az a 4-8-12 celsius azért megéri a befektetést, főleg HDD-ben. A lényeg inkább az, hogy játék miatt felesleges beruházni egy ilyenre, HDD-t leszámítva semmit sem ér az egész. De mivel véleményem szerint a laptop az "munkára" van és nem játékra így ez engem nem érint :)) Nekem jól jöttek a terheléses hőmérsékletadatok, illetve meggyőztek arról, hogy egy 200k-s laptop mellé (already) használjak böngészéshez Officehoz egy 8k-s hűtőt!

Ugyanakkor meg érted, minek tesztelje Prime95-tel, hogy ha unalmában nem Prime95-tel lövi el az időt... :) persze elfért volna egy fix viszonyítási alapként, de ha egy Warcraft3 a max akkor nem fog Prime95-öt nyomni. (no offense)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#4) tuskooo válasza Eugene Roe (#3) üzenetére


tuskooo
addikt

Az oké, hogy ő elvan nélküle, de elvégre a hűtőt teszteli, ott a meg a lényeg, h minél melegebb legyen a cucc, úgy mutatja meg legjobban, hogy mennyit ér a hűtő :) Én már lassan egy éve vívódom, de még mindig nem szántam rá magam. Mondjuk az se sokat segít, hogy nincs 12'1-es gépekhez külön, az meg nem jó móka, ha kétszer akkora a cucc, mint maga a laptop.

(#5) sutszi


sutszi
veterán

Üdv!

Nem egy könnyű eset ez a laptop hűtés dolog...A cikk nem rossz, habár a egyetértek twollah-al a képekkel és a CPU terheléssel kapcsolatban.

Én nagyjából egy éve használok egy Revoltec RNC 2000-t. Konkrétan azért vettem, mert a HDD-m nyáron különösebb igénybevétel nélkül 45-48 fok körül mozgott.
Két 7cm-es ventillátor pörög benne 1500rpm-en. Először fura ciripelést hallottam ami napok alatt egyre hangosabb lett. Cseréltettem. Az újnál szintén hasonló, csak halkabban teszi. Hagytam a fenébe, így már tűrhető. Szerintem baromira nem olyan a zajszintje mint azt a gyári adatok mondják. De ez szubjektív.
A tapasztalataim vegyesek. Alapvetően elégedett vagyok vele.
Véleményem szerint úgy jó és úgy van értelme ilyet venni, ha passzol a géped alsó elrendezéséhez. Hiába drága meg spéci, ha egy műanyag takaróelemre fújja a levegőt és nem a szellőzőbe vagy legalább annak a közelébe.
Nálam félig meddig áll fönt ez a helyzet... Szerencse a szerencsétlenségben, hogy kicsit mindent ér a levegő. A HDD 43 fpl fölé nem nagyon ment, csak kifejezetten meleg napokon és átlag feletti igénybevétel esetén. Átlagban 39-40 fok körül van.
Amit még el tudtam vele érni, Office + Net, zene ilyesmi apróságok közben nagyrészt passzív hűtéssel megy a gép. Ehhez hozzá tartozik, hogy Notebook Hardware Controlt használok és a VGA + CPU minimumon vannak (VGA: 128/135 CPU: 1Ghz mindkét mag) Ezt nem tartom kompromisszumnak a sebesség rovására, mert többnyire így van használva a gép és mindent olyan gyorsan csinál ahogy kell.

Üdv
sutszi

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#6) bazarosh


bazarosh
csendes tag

"és mindig könnyen beszéltem, vagy ajánlottam valamit holott valós értékekkel nem tudtam alátámasztani az érveimet. "

Prohardver 50%-a ebben a kórban szenved.

(#7) Sipi16 válasza bazarosh (#6) üzenetére


Sipi16
senior tag

Pont emiatt készült a cikk. Olvassák el az emberek és döntsenek ők. Én nem akarom azt hallgatni, hogy "De ő az mondta..." Nem. Látni, hogy a játékoknál nem tudta lehtűteni a gépet, csak utána. Ez a valós.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#8) gergod


gergod
tag

Erdekes cikk. Az én tapasztalatom teljesen más. Én a zalman hűtőt használom egy dell d820-al.

mielőtt megvettem a hűtőt 10 perc játék után levette a processzor terhelését legalább 50%-ra mert túlhevült. Amióta megvan, soha nem veszi lejjebb 100%ról legnagyobb terhelésnél sem.

(#9) Pavlovsdog


Pavlovsdog
csendes tag

szerintem van értelme ezeknek a hűtőknek, főleg a régebbi gépeknél.
nekem egy Dothlan magos proci van a noteszomban. két nyár alatt kétszer halt meg az alaplap melegedés miatt. tavaly tavasszal beszereztem egy Notepal Infinite hűtőt, és hűtött annyit a gépen, hogy kibírta a követekző nyarat hiba nélkül.

"kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet"

(#10) twollah válasza Sipi16 (#7) üzenetére


twollah
nagyúr

Az a gond, hogy nem jatekkal kellett volna izzitani azt a laptopot.
Foleg, hogy a VGA integralt benne, ami alig futi a gepet.
Szivesen megneznem ugyan ezt a tesztet egy jatekra keszult notebook-kal, hogy azzal mennyire hatasos lenne a hutes.

(#11) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Szerintem totál felesleges egy iyen hűtő. Nekem van egy Acer 2492-es gépem, de 55-60 foknál nyáron se megy feljebb a proci /Intel Mobil Celeron 1,7GHz/ hőfoka. Ha a gyártó nem strapálta magát eleve jobb hűtéssel, akkor minek az egész. Bírják ezek a cuccok a meleget is. A laptopon meg amúgy se sokat játszok,nincs teljesen kihasználva a proci. Általában nem is megy a hűtőventi, csak 1-2 percenként kapcsol be, és így is 40-44fokon van.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#12) tuskooo válasza Victoryus (#11) üzenetére


tuskooo
addikt

Neked pl. felesleges, de ettől még lehet hasznos. Nekem amikor CSS közben 100 fokos a proci, akkor lehet, hogy nem ártana. Mással nem is játszom pedig.

(#13) JColee


JColee
őstag

ilyen hűtőt nem vennék 10kért, mert elég trágya megoldás, hogy csak úgy fúj levegőt a nagyvilágba,de ha valaki házilag csinál egyet, szvsz akár hatásosabb is lehet ezeknél a gyári cuccoknál

[ Szerkesztve ]

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Én inkább maradok annál, hogy félévente kitakarítom és szépen hűvösen megy tovább. :)

(#15) Geffry


Geffry
aktív tag

Én barátnőm laptopjához vettem egy kis bazárinak mondható noname alumíniumdarabot 3db meglepően halknak nevezhető 4centis ventivel. (amiken még rács is van)
3k-ért ajándék volt. Elég jól el vannak találva mert pont azokat a helyeket fújják amiket tényleg kell is.
És hogy mi a különbség? Elég sok... mikor télen szobatársa befűtött és 45fokos lett a vinyó (koliban radiátor melletti asztalon) rányomta a ventiket és maradt 36-37.
Egy enyhe hőemelkedés még mindig jobb mint egy halálos láz :)

JColee: Azon is gondolkoztam hogy 2db 12centisből faragok valami ízléstelenséget, de az kb ugyanannyi lett volna mint megvenni a fent emltettet...

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#16) zeg


zeg
senior tag

Szerintem azt a notit amely valami egyszerű integrált vga-val rendelkezik(X3100/4500, Ati 1100blabla) és mégis külön hűtést igényel(pl mert a tervezői számára még egy vinyó hűtése is kihívás, nemhogy egy satnyácska vga), azt a kukába kell dobni(vagy meg sem kell venni) és nem külső légkavaróval kellene bohóckodni...

Azonban egy 3D-re készült/vásárolt gép esetén szerintem szükséges rossz a külső hűtés. Köszönöm a részletes tesztet, kedvencek közé berakva, majd ha a VGA fontos szempont lesz számomra notivásárláskor, ismét elolvasom :R

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#17) Sipi16 válasza zeg (#16) üzenetére


Sipi16
senior tag

Én a ramok miatt vettem anno. Mivel lett még egy gép és annak is forró volt a ramokat védő borkolata ezért kapott az is egy hűtőt. Említettem volna valahol a VGA hűtését?

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#18) .mf


.mf
veterán

Én két filléres megoldást használok évek óta laptophűtésre:
1.) két kb 2cm magas középen üres gumihengert, amit a hátsó lábak alá teszek. Ezáltal az egész fenéklemez könnyebben kap levegőt, hűvösebb, később kapcsol be a venti. Valamint ez minimális helyet foglal és csak pár gramm, könnyen vihetem magammal, míg egy ilyen nagy fémlapnak helyigénye és tömege is van rendesen. CelM-es régi hp-m ventije enélkül folyamatosan ment, evvel pedig már ritkán kapcsolt be terhelés nélkül.
2.) RMClock, amivel a procik feszültségét csökkentem. A Lifebook T4215 T5500-as hőmérséklete speciális hordtáskájában kb 10 fokkal csökkent, és alacsonyabb fordulaton is jár. A kis Vaiomban ugyan ULV Core Solo van, de a hűtését is marhára alultervezték: lamellák nincsenek is, a venti fémháza maga a hőleadó felület... terhelés nélkül akkuról be sem kapcsol a venti, marad 60 fok alatt, viszont tápról folyamatosan, jól hallhatóan ment régen a kis (30-40mm) venti. Fesz-csökkentés után már tápról is kikapcsol időnként.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) zeg válasza Sipi16 (#17) üzenetére


zeg
senior tag

Inkább hallgatod éveken át a hűtő zaját (és cipeled magaddal ezt a dög hűtőt) minthogy beismerd, a gyártó elcseszte? :)

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#20) Sipi16 válasza zeg (#19) üzenetére


Sipi16
senior tag

Mivel a laptopot nem hurcolom napi szinten ezért nem probléma. A ramok hűtését melyik gyártó oldotta meg eddig?

Bízom benne, hogy másodszorra sikerül majd a kérdésemre is válaszolnod... :U

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#21) CsíkosMókus válasza Sipi16 (#17) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

azt mondja, hogy ha magában megsül a hdd, akkor az egy szar konstrukciós gép..

(#22) Sipi16 válasza CsíkosMókus (#21) üzenetére


Sipi16
senior tag

Van egy WD mybook-om és annak is nyáron 55 fok az üzemije...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#23) ThunderBoy


ThunderBoy
tag

A zalman hűtőt fordítsd meg, és rakj alá valamit hogy vízszintesen álljon ;)
Én úgy használom, és úgy sokkal jobb ;)

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#24) tuskooo válasza Sipi16 (#22) üzenetére


tuskooo
addikt

Sztem inkább arra gondolt, hogy nem megoldott a megfelelő hűtése.

(#25) gs20


gs20
tag

Némi tapasztalat: nekem is coolermaster notepal hűtőm van MSI EX-610 lapihoz. Sajnos az MSI lábai túl szélesek voltak hogy megálljon a hűtőn, ezt praktikerben vásárolt öntapadós ütközőkkel oldottam meg, amit láb gyanánt ragasztottam fel. Az említett "karcolja a gép elejét" problémára szintén praktiban vett öntapadós filckarikákkal odottam meg, ami megelőzi az említett problémát, mivel a laptop eleje így a filcen fekszik fel.
Tapasztalatok: csakis pozitív. Asztali használat esetén kb olyan különbségek vannak amiket te is írtál, de nekem sokat van használva ágyban, fotelban a lapi, ahol már durvább a különbség. Ágyban használva semmi hűtése nem lenne enélkül a lapinak, mivel alulról szívja a levegőt. Ilyen körülmények közt akár 25-30 fok különbség is adódik (terhelve). Fotelban pedig ha az ember ölében van a gép, nem feltétlen jó ha égeti az ember lábát a laptop.
(Egyébként a CM hűtő 6.5-7k körül volt mikor vettem.)
A notepal mellett használom én is az RMClock-ot, ami akksi-időben kb +fél órát jelentett, hőmérsékletben pedig kb -5 fokot.
Ha valakinek kell további infó, esetleg a hűtő átalakításáról kép, az szóljon és rakok fel.

[ Szerkesztve ]

E=MZ²

(#26) rtom


rtom
senior tag

Én (egyelőre) nem használok ilyen cuccot, pedig jó ideje nézegetem, sejtésem szerint pár kínos szitut elkerülhettem volna, mint pl.
- asszonypajtás a takaróra tett lapossal skype-ozik -> sikoly "kikapcsolt a gép", sikerült oly mértékben felfűteni a gépet (acer 3103, ami egyébként egy komoly masina), hogy nem bírtam megfogni
- szintén az gagyi acer-re fogható, de a burkolata nem igazán stabil, ennek köszönhetően megroppant az alaplap, amit az IDE vezérlő hibájával jelez a gép

Szal sztem mindkét eset megelőzhető lett volna egy + hűtő egységgel.

(#27) Stiky válasza tuskooo (#4) üzenetére


Stiky
senior tag

Veszel olyat ahol a két szélén nincs semmi, (amelyiknél a venti(k) középtájt helyezkednek el inkább és az esetleges usb portok is hátul)pl. mint ez a notepal.
Aztán zutty levágatni flexel a két széléből 2-2 (vagy amennyi szükséges) centit. :P

[ Szerkesztve ]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#28) Batmause


Batmause
tag

Hiánypótló cikk, gratulálok!

Egy-két kiegészíteni valót lenne:
(szíved szerint nyugodtan vedd fel ezeket, de az eredmények is sokat nyomnak a latba)

- Zalman
.bal oldali hűtés elrendezési laptopokhoz ajánlottam (baloldalon van a laptop fő beömlő nyílása - a többinél érdemes kitakarni)
.jobban állítható a ventilátorok fordulatszáma
.könnyen szétszerelhető tiszítás céljából
.a felülete jól kidolgozott, sok helyen lekerekített - szállítás szempontjából van szempontja, kevésbé annyira eszi a táskákat

- CoolerMaster
.azon laptopoknál problémás, ahol elől van a hangcsatlakozó
.csak 3 ventilátor fokozat közül lehet választani
.ilyenem még nem volt, ezért több észrevételt nem tudok mondani

(#29) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Azért a vinyót igen jelentősen lehűtötték. Ha másért nem, legalább az adatok biztonságáért megéri szvsz. beruházni...

(#30) sanzi89


sanzi89
addikt

Érdekes írás, annó én is sokat szenvedtem ezzel a témával. Született is róla egy kis cikk, ha gondoljátok meg lehet sasolni.

De egy mondatban a notebook hűtőkről, nem lehet lényeges hőmérséklet előnyre szert tenni a műanyag fújásával, de még az alsó szellőző nyílások fújásával sem.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#31) Sipi16 válasza ^Clown (#29) üzenetére


Sipi16
senior tag

Igen, de mindenki a laptopgyártót szídja, hogy nem megfelelő a mérnökök által tervezett hűtés. Te is tudod: Fikázni könnyű alkotni nehéz...

Meg a másik: Én nem vennék ilyen szart. Persze mert nincs keret rá...

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#32) devast válasza zeg (#16) üzenetére


devast
addikt

Röviden egyetértek veled :)
Én is kipróbáltam most notival pár dolgot: plüss pléden megküldtem prime95-el :DDD
proci beállt 67 fokra, vinyó meg el se mozdult az eredeti 38 fokról. A kedves noti gyártóknak meg kellene már tanulni normális notebook-ot tervezni... akkor az ilyen dolgok mint notihűtés megszűnnne létezni. És itt a reklám helye: vegyetek ibm notit, ne a névért hanem az anyagminőségért és a jó tervezésért ( + jó a garanciális ügyintézésük).

(#33) zeg válasza Sipi16 (#31) üzenetére


zeg
senior tag

Ugyanabban a méretben és tudásban és árban, valamelyik beszerezhető modelben a hűtési problémát már biztosan megoldotta valamelyik gyártó, így engem nem elégít ki az a sablonos terelőválasz hogy alkotni nehéz...
De ugye azért nem kell fejlesztőmérnök doktornak lennem ahhoz, hogy pl. egy vérgagyi telefont kezembe véve azt mondhassam hogy az egy sz@r...? :U

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#34) zeg válasza CsíkosMókus (#21) üzenetére


zeg
senior tag

A gondolataimban olvasol! :D

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#35) zeg válasza devast (#32) üzenetére


zeg
senior tag

Minden gyártónak vannak jól, és kevésbé jól sikerült darabjai. Ezért én nem emelnék ki egyetlen nevet sem:)

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#36) Sipi16 válasza zeg (#33) üzenetére


Sipi16
senior tag

Nagyon szép amit leírtád, de te notivásárlásnál megnézel ilyeneket? Van lehetőséged tesztelni a boltba a gépen 3-4 órán át mindenéle szempontból? :F

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#37) Dottore válasza Sipi16 (#36) üzenetére


Dottore
addikt

Vásárlásnál nem lehet megnézni. Viszont magát a vásárlást remélhetően megelőzi a tájékozódás. Ehhez az internet tökéletes lehetőséget nyújt. Gyakorlatilag mindent megtudhatsz a kiválasztott gépedről mielőtt megvásárlod. Természetesen ha nem, akár az is egy fajta jelzés lehet a minőséget illetően.

(#38) ABE válasza Sipi16 (#31) üzenetére


ABE
őstag

Mivel egyes modellek esetében meg tudták oldani a normális hűtést, ezért nem csak levegőbe beszélés a gyártót szidni. Persze úgy is meg lehet közelíteni a dolgot, hogy a felhasználó a hülye: olcsó laptopot akar nagy teljesítménnyel, ki kell szolgálni a keresletet, hát valahol el is kell "csalnia" a gyártónak azt a pénzt, amennyivel olcsóbban tudja adni a gépet.

(#39) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez megint az a fajta dolog amit érdemesebb otthon előállítani... 10 ezret ezért?

Amúgy érdekes, a régebbi notiknak tudott lenni 2 kihajtható lába hátul. Manapság miért nincs?

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) Sipi16 válasza Dottore (#37) üzenetére


Sipi16
senior tag

Lehet, hogy bennem van a hiba, de én annyira átfogó tesztet nem is olvastam a gépemről.
Megnéztem mi van benne elmentem a boltba és megvettem. Van olyan akinek nyáron hidegek a notijába a ramjai? Mert én ezért vettem meg annó a hűtőt. Ha nem éreztem volna a ramokat melegnek eszembe se jutott volna venni. :U

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#41) riv88kin válasza Sipi16 (#40) üzenetére


riv88kin
csendes tag

Nekem Inspiron 9400 egy CM Infinite-tel megtámogatva. Átlagban -5/6 fokot hoz, csak marha hangos a ventilátor...

(#42) negyedes


negyedes
addikt

Nekem is pont ilyen gepem van. Kiveve: CPU turion x2 tl-50 es 120 wd vinyo, 1 Gb ram.
Erdekes a ¨gyari¨ hofokaid. Nalam xp SP3 alatt CPU 45 fok, HDD 45-46 fok Mandriva 2009 CPU 40, HDD 44 fok. Nekem otthon egy titan hutopadom van(muanyag, 4 ventivel, szabalyozhato). A CPU hutese eleg gazos mivel alorol szivja a hideg levegot es a pad pedig fentrol szivja es oldalt fuja ki, szoval elszivja a proci elol a levegot. EN ann azert vettem mert ito forro volt a vinyom 50> az atlag. Erdekes, hogy a ramjaim nem melegednek annyira, igaz lehet a ram mennyiseg miatt.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#43) hcl válasza negyedes (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ugyanannyi RAM-nál számít 1 vagy 2 modulban van... 2 modul mindig jobban melegszik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) Sipi16 válasza hcl (#43) üzenetére


Sipi16
senior tag

Az enyémbe két 1Gb-os van. A ramok hőmérsékletét csak tapintással tudtam\tudom mérni.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#45) hcl válasza Sipi16 (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

1 modullal több hely is van (levegőáramlás, pl. az Albacompomban pont az egyik ventit fogja le a 2. modul) meg aztán 2 modul valszeg többet fogyaszt mint 1, még akkor is ha ugyanannyi cella van a két lehetőségben.

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Nekem msi gx600-as notim van, alap állapotban, böngészés mellett cpu 61 fok, vga 67 fok, vinyó 38 fok.

Win7 alatt mostanság csomószor kikapcsol játék alatt, annyira felmelegszik (ezt eddig nem csinálta xp alatt), volt,hogy a vga felment 90 fok fölé.

Amit nagyon hasznos hütési módnak találtam, az az, ha megemelem a notit.
Két*két vastag könyvet berakva oldalra akár 10fokot is csökkent a vga hőmérséklete (a többi értékre nem emlékszem, csak erre ,mert ez volt a legmagasabb).

ilyen noti hűtőkről rég lemondtam,mert amilyen teszteket olvastam róluk, nem vmi hatékonyak, szóval most egy ilyen logitech alto connect álványra szeretnék beruházni, mert ez elvileg elég szépen megemeli a gépet és sok helyet hagy neki a szellőzésre.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#47) Sipi16 válasza Zirowe (#46) üzenetére


Sipi16
senior tag

Mielőtt megvennéd nézd meg a cikkeimet. Én egy Logitech Alto Expres-t használtam. Olvasd el a topikban a hozzászólásokat is. Nem biztos, hogy az ilyen szintű döntés jót tesz a vinyónak.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#48) Zirowe válasza Sipi16 (#47) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nah igen, én is az alto express-t néztem ki elsőre, de gondoltam ettől fog csak igazán felmelegedni.
Viszont ahogy néztem ezt az alto connect-et, minimálisan érintkezik a géppel és jól megemeli, hagyja szellőzni alul.

Vinyónak mit árthat? Mert amit olvastam a cikkeid hsz-eiben, kb ugyanazt a hatást lehet elérni hütőpad használatával is. És ez biztos, hogy a nem vízszintes használat árt a vinyónak? :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#49) drherby


drherby
csendes tag

Nekem MSI gx600 zom van.Core2 T8100 alapban 41 fok, nvidia8600m gt, 61 fok(500, 1000, 500MHz, ezt általában húzom , mert kitűnően tuningolható 550, 1100, 550 re, ekkor 66fok.
Terhelve kb 15-18 fokot melegedik, az én hűtőm egy megfelelő méretű aluminumtálca fillérekből.Enélkül volt olyan, hogy a gpu 85 fokos volt.Most megáll 75-76 foknál.Ez is valami.

(#50) hcl válasza Sipi16 (#47) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A winyó döntögetése max. 25 éve ártott. A melegedés (ha nagyon forr a winya) előbb kinyírja.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.