Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

Ez mindképpen jó hír. Intel bácsi cumi..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) Mustaros


Mustaros
aktív tag

Uj Intel atom várható ? Vagy leragadtunk az ős lelet x5-z8350 nal?

[ Szerkesztve ]

(#3) b. válasza Mustaros (#2) üzenetére


b.
félisten

Ez ARM/ Microsoft hír :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) Norb79


Norb79
őstag

Felmerül a kérdés, hogy akkor a mobil w10et miért kellett beszántani, amikor perceken belül azzal lehetne promózni, hogy teljes értékű pc a zsebben, amivel telefonálni is lehet?! Meg egyből érdemes lenne rá appot fejleszteni, ha a desktopon is ugyanaz futhat. Ezek a csapongások értelmetlenek.

(#5) b. válasza Norb79 (#4) üzenetére


b.
félisten

azért eltelt pár év a két között, akkoriban ilyen ől még, hogy ARM és X86 nem igen volt szó jelentős erőforrás veszteség nélkül.Ez még csak most bontogatja a szárnyait.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) Mustaros válasza b. (#3) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Tudom , tudom :D , de szerintem nem sok esélye van ennek a koncepciónak a piacon... max akkor ha Intel nem lép valamit atom fronton persze olcsóbban ... üzem időben tuti jobb ez a koncepció , de ennyiben ki is fújt (szerintem)

(#7) Elrood


Elrood
őstag

de a fejlesztők hivatalosan csak 32 bites alkalmazásokat tudnak fordítani

Gondolom most csak UWP esetén van erre lehetőség, mert VS2017 ezt írja, ha DT kódot akarok ARM-on fordítani:

(UWP működik)

Microsoft készíti már az ARM64 SDK-t a Windows 10-hez, amivel a Win32-es alkalmazások újrafordíthatók lesznek ARMv8-ra

Ez hatalmas lépés lenne a platformnak, ha megcsinálja a MS. E nélkül szerintem a Win8 fiaskó fog megismétlődni.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#8) b. válasza Mustaros (#6) üzenetére


b.
félisten

A konkurencia csak jót tesz a piacnak, és Microsoft nagyon ez mellé állt, Intel meg nagyon nem akarta ezt, nem véletlenül.
Én is eléggé szkeptikus voltam ezzel kapcsolatban, de egyre inkább van esély arra, hogy működjön a dolog, ha Microsoft valóban ennyire pártfogolja.( és úgy néz ki igen, mert olyan fordítókon dolgoznak, amik az egésznek egy hatalmas lökést adhatnak.)
Akkor viszont olyan laposokat kaphatunk üzemidő és mobilitás terén,( talán később árban is) amiket eddig nem igen.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) big-J


big-J
őstag

Ez komoly. Kozben a geekbenchen az apple mar alulrol surolja a sandy bridge IPC-jet. A qualcomm pedig androidon stabilan 15-20%-ot hoz evente, kozben az intel 5%-ot (ha).

Nem tunik mar olyan messzinek az "egy eszkoz mindenhol" koncepcio, foleg amire az atlag ember hasznalja.

[ Szerkesztve ]

(#10) #16939776 válasza Norb79 (#4) üzenetére


#16939776
törölt tag

Valószínűsítem hogy ugyan azt a környezetet, feature set-et akarják nyújtani minden eszközön, hogy a user-nek könnyű dolga legyen amikor 3-4 eszközt használ párhuzamosan, és egyikről a másikra át vált, mert éppen helyet változtat.
Ehhez a mobil/ultramobil hardvereknek kell szorosan felzárkózni teljesítményben desktop-hoz, olyan megoldást kell találni ami nagyon energiatakarékos és elég erős is egyben. Erre it a hír.

Intel-féle atom-nál látott hozzáállást el lehet felejteni, Ide olyan "fullos" SOC-ok kellenek amit nem bán meg 2 hét mulva a user, hogy megvett, vagy csak erős kompromisszummal, alacsony UXP-vel használható.

[ Szerkesztve ]

(#11) Ribi válasza Norb79 (#4) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak nehogy megint mobilt akarjanak csinálni a PC-ből mint W8-al... :W

(#12) b. válasza #16939776 (#10) üzenetére


b.
félisten

talán pont ezért lépi Intel ezt ?érdekes :)[link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) E.Kaufmann válasza Ribi (#11) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az nem jött be, a modern és UWP appok megbuktak, most jön a fordítottja, mobilból-PC ;]
Mondjuk valószínűleg a Visual Studio-ban fejlesztőknek ez nem lesz egy rossz lépés, csak a target-et kell majd átállítani és kész az ARM progi.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#14) Norb79 válasza #16939776 (#10) üzenetére


Norb79
őstag

Nekem a lumia950esemen már ugyanaz a w10 van ami a desktopon, ugyanazokat az appokat frissíti, ugyanakkor jön rá a havi update, stb. Egyszerűen csak frissebb hardver kellene a platform alá, meg pár alap app, ami ios/androidon van itt meg nincs. Ha elterjednek ezek az arm procis ultrabookok akkor azokra érdemes lesz megírni ezeket az appokat, és akkor bizony ott lesz a lumia 950esemen is, és akkor már megint ott vagyunk, hogy csak friss HWt kellene varázsolni a cucchoz és kész is a platformom. Eldobjuk az armos windowst, aztán mégsem. Tiszta cikk-cakk amiket csinál az MS, érthetetlen.
Mindegy, drukkolok, hogy sikeres legyen ez a manőver és akkor csak eszébe jut vkinek nem ultrabook, hanem telefon jellegű HW alárakni.

(#15) #16939776 válasza b. (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

:) Hogy tudtak eddig kivárni, hogy bejelentsék, kész terveik vannak az ARM-el. :)

(#14) Norb79: szerintem tudják, hogy ezt hozza a jövő, ahogy az intel is, csak a környezeti feltételek, igények nem fejlődnek egyforma tempóban, ezért látszik káosznak, kapkodásnak amit művelnek.

Hardver lesz, ha vásárlók "akarnak" olyat.

[ Szerkesztve ]

(#16) 8Ball válasza Elrood (#7) üzenetére


8Ball
tag

Erre a rufus fejlesztője már talált egy kicsit kézimunkás megoldást.
[link]

[ Szerkesztve ]

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#17) Fiery válasza Norb79 (#14) üzenetére


Fiery
veterán

"Nekem a lumia950esemen már ugyanaz a w10 van ami a desktopon"

Nem igaz, sajnos. Vannak kozos reszek, de kozel sem ugyanaz az oprendszer. Erdekesseg, olvasnivalo ebben a temaban:

Understanding Windows Core OS and Microsoft's 'Polaris' for modern PCs

[ Szerkesztve ]

(#18) Fiery


Fiery
veterán

"Ilyen formában nem csak feleslegesen lesznek benne az elérhető termékekben az ARMv8-as magok."

Ez az alcim jo kis demagog csusztatas. Ha egyszer egy 64 bites processzoron 64 bites oprendszer fut, akkor mar az onmagaban sem teszi feleslegesse a hardver 64 bites kepessegeit. Aztan ugye ott van a 4 GB-nal tobb memoria kezelese (ami 32 bites oprendszernel vagy 32 bites hardvernel nem lenne lehetseges nativ modon), az oprendszer kulonfele reszeinek gyorsabb mukodese (mivel nem csak a kernel 64 bites, hanem a driverek es egy halom oprendszerhez kotodo egyeb komponens is), stb.

(#19) vicze válasza Fiery (#18) üzenetére


vicze
félisten

"ami 32 bites oprendszernel vagy 32 bites hardvernel nem lenne lehetseges nativ modon"

Akkor a PAE nem natív funkcionalitás? ARMv7 speciel 40bit-ig tud címezni, így ez miért nem natív? 4GB HW korlát valamikor P1-nél létezett talán, meg AMD-nél(x86-64-ig), azóta nincs ezzel gond. Max. a programok nem tudnának 4GB-nél többet címezni, az OS mindenképp tud akkor is ha 32bites.

(A többibe nyilván nem közöttem bele semmilyen formában.)

[ Szerkesztve ]

(#20) Fiery válasza vicze (#19) üzenetére


Fiery
veterán

Ha nem tevedek, a PAE lassabban mukodik, mint 64 biten a nativ cimter kezeles.

(#21) vicze válasza Fiery (#20) üzenetére


vicze
félisten

Igen, lassabb nem extrém felhasználás esetében nincs vele gond. Mondjuk sose hasonlítottam össze a sebességteszteken. Az egyetlen korlátja a max. 4GB alkalmazás memória.

32GB RAM-os 32bit-es terminál szervereken volt vele gond, de ott se a PAE hanem Windows egyéb 32bites memória alrendszerei(page allocation) nem voltak képesek kezelni a túl sok futó alkalmazás memória foglalását és "beteltek", főleg az Outlookot szerette nagyon. Linux-on semmi ilyen problémáról nem tudok, de ott nincs is ilyen típusú felhasználás, ott a 4GB alkalmazásba gyorsabban belefuthat az ember.

Lényeg, hogy ARMv7 desktopon is simán elvinné a 8GB-t minden lassulás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#22) ddekany


ddekany
veterán

Na, most, hogy majd (elvileg...) lehet fordítani ARM-ra Win32-es alkalmazásokat, már csak nagyon esélytelen az ARM-os Windows platform, nem üvöltően totálisan esélytelen, mint eddig volt. ;] De hát ha valaha ez beindul, az sem idén vagy akár jövőre lesz.. Kezdődik a szokásos csirke-tojás effekttel, miszerint kutya sem ad ki ARM-ra fordított változatot az alkalmazásából, ha kutyának sincs ilyen notebookja, ezért senki nem vesz ilyen notebook-ot (mert az emuláció tetű, meg kockázatos). Ebből viszont még nem látom, hogyan fognak kilépni. A mostani modellek 600 USD és 1000 USD közt indulnak... ezért a "prémium notebook" árért kapsz valamit, ami nagyságrendileg egy atomos notebook sebességén döcögNE, ha natív lenne rá az alkalmazás. Emulált módban meg ezt osszad le néhánnyal, és nem fog minden működni rajta közel sem. Igaz, kapsz 15 óra üzemidőt böngészésre, de szóval... hogy fog ez így beindulni? Mert ha még borzalmas olcsón adnák, de gondolom ilyen árakból olyan nem lesz egyhamar. (Főleg mert amíg nem adnak el rengeted ilyet, gondlom nekik is tiszta veszteség lenne bármi értelmes áron adni. Megint ördögi kör.)

[ Szerkesztve ]

(#23) Juhaszatti válasza Ribi (#11) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nem nem, most majd a mobilból akarnak PC-t csinálni.

(#24) CharlieDrop válasza vicze (#19) üzenetére


CharlieDrop
veterán

úgy vettem észre, hogy a 32 bites w10-ből kivették a PAE-t...vagy nem tudom mi lehet, de régebben simán megcímezte a régi lenovom 4 gigáját (mínusz 384 mega VGA RAM), mostanában nem :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#25) Ribi válasza CharlieDrop (#24) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nekem a biosban kell allítani memory remap-ot, hogy kihasznalja a 4G-t, amúgy 3.5G-t mutat csak, de ez nem a 32 bit miatt van.

[ Szerkesztve ]

(#26) CharlieDrop válasza Ribi (#25) üzenetére


CharlieDrop
veterán

2,5-öt mutat talán a Biosban sajna nincs ilyen egy jó öreg t410 ez

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27) vicze válasza CharlieDrop (#24) üzenetére


vicze
félisten

PAE kizárólag 4GB felett kell. Desktop-on a PAE kizárólagosan 32bit-es processzoron volt aktiválható.
Mivel Windows Server 2008 R2-vel megszűnt a 32bit-es OS támogatása, így kliens oldalon sincs már PAE az OS-ben és igazából pár Atomot kivéve nem is tudom hol lehetne használni, mivel minden 64bit-es.
A 64bites CPU-n a 32bit-es OS 4GB több RAM kezelése AWE, nem pedig PAE.

(#28) CharlieDrop válasza vicze (#27) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem tudom, de eddig AWE-t, csak SQL szerverhez láttam... és csináltam is

kezdenék öregedni :F

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29) vicze válasza CharlieDrop (#28) üzenetére


vicze
félisten

Röviden igen. :)
Win Serverből a 2008 az utolsó 32bit-es, amitől 2020-ban elbúcsúzunk végre.
Igazából valami nagyon legacy kell legyen ahhoz, hogy ne 64bit-en fusson és ne lehessen átrakni.

(#30) CharlieDrop válasza vicze (#29) üzenetére


CharlieDrop
veterán

a kulcs ugyanaz hozzá? vagyis aktiválni fogja a 64 bites rendszert is?

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#31) vicze válasza CharlieDrop (#30) üzenetére


vicze
félisten

Win10-nél a mindegy, csak az Edtion(Home/Pro/stb.) kell ugyan az legyen az adott gépen.

(#32) CharlieDrop válasza vicze (#31) üzenetére


CharlieDrop
veterán

kösz

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.