Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

1080p, TN...ilyet már láttunk, ugorjunk.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) #06658560 válasza snecy20 (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Inkább a No-Sync miatt ugorgyunk!

(#3) X Factor válasza snecy20 (#1) üzenetére


X Factor
addikt

30-144hz-es FS-el is ? ;)

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#4) snecy20 válasza #06658560 (#2) üzenetére


snecy20
veterán

FreeSync az van...vagy nem értem. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) snecy20 válasza X Factor (#3) üzenetére


snecy20
veterán

Ez a része legfeljebb az AMD-s rétegnek lehet érdekes. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) #06658560 válasza snecy20 (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

jogos, pedig direkt kerestem, nem tudom hogy siklottam át rajta. Akkor nem szóltam.

(#7) kikikirly válasza snecy20 (#5) üzenetére


kikikirly
senior tag

Szólj Nvidiának hogy méltóztassák támogatni Freesyncet,vagy vigyék lejjebb G-sync licence díjat. :P

[ Szerkesztve ]

(#8) Plague666 válasza #06658560 (#6) üzenetére


Plague666
tag

Adnak ki manapság normál 1080p monitort freesync nélkül, kb 40 ezer ft felett? Szerintem kizárt. Ez már alap.

(#9) Mamuska válasza Plague666 (#8) üzenetére


Mamuska
őstag

Már hogyne lenne, csak az LG rak minden hulladékba Freesyncet, meg talán a Samsung. Van ezer gyártó pl: Dell, Asus, HP, Eizo, Nec stb.. aki meg kiad Freesync nélkül moncsit.

(#10) #00137984 válasza Mamuska (#9) üzenetére


#00137984
törölt tag

Az utóbbi hetekben már jó sok volt az ilyen monitor hírekből. Itt a vékony káva egy jó dolog, ha több monitoros játékra kell, de a piros előlapért akkor is nagy kár. :) Egyre gyakrabban 25" (63.5cm / 24.5") látható képmérettel érkeznek ezek a FullHD-s monitorok. Igy most a Samsung monitoromat van már mivel ősszevetni. Freesyncet ezeken a monitorokon ritkán használják. Egyfelől nem sok játékosnak van AMD videókártyája. Másik az alacsony input lag és válaszidő miatt nem is érdemes a Freesyncet aktiválni. Freesync rontja ezeket a jó tulajdonságokat. Legalább 100Hz-es képfissités és az Nvidia driverben az Adaptiv Syncet használva nem is érzem szükségét. :)

(#11) komi77


komi77
senior tag

Egyre inkább az az érzésem, hogy Amd-ek a végén még nagyot kaszálnak a Freesync miatt. Sorra építik ezt a ficsört tv-kbe, de most már a legtöbb vásárló számára elérhető árú monitorokba is. Persze ehhez kell majd Amd vga is. Szóval rövid időn belül sokat javulhat Amd-ék piaci helyzete. Kíváncsi lennék Nvidiáék milyen válaszlépéssel állnak elő. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#12) #00137984 válasza komi77 (#11) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem feltétlenül fog ennyire elterjedni a Freesync a játékosok körében, mert egy jó teljesitményre képes AMD videókártya is kell hozzá. Amig az Nvidia jelenti a játékos videókártyákat, addig a Freesync a legtöbb monitorban csak kihasználatlanul ott van. Az alacsony input lag és válaszidő, meg egy jó gyors Nvidia videókártya többet ér a játékokban. :) Az a párositás mindent visz... :D

[ Szerkesztve ]

(#13) Mamuska válasza #00137984 (#12) üzenetére


Mamuska
őstag

Jókat írsz. :)
Meg főleg, hogy itt van a kapuban a következő nvidia generáció, AMD-nek van mitől félnie.

(#14) pengwin válasza #00137984 (#12) üzenetére


pengwin
addikt

Nem csak játékos felhasználás létezik, és a FreeSync tömeges elterjedését nem fogja gátolni, hogy az AMD videókártyákat ilyen ritkává és drágává tette a bányászat.
Meg ha nincs ez a kriptopénz-láz, akkor azért nem tudott volna ennyire elhúzni az Nvidia, mert közel sem voltak olyan rosszak az elérhető AMD videókártyák, mint amilyennek itt a többség beállítja őket. Ha csak a tradícionális PC piac befolyásolja az árakat, akkor az RX 500-ak és a két Vega is teljesen jó alternatíva lett volna az Nvidiával szemben.

Viszont az eladott GPU-k döntő többsége még így is FreeSync kompatibilis, hála az Intelnek.
Én még azt sem zárnám ki, hogy egyszer lesz Nvidia videókártya FreeSync támogatással... ha máshogy nem, hát nouveau-val.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#15) Plague666 válasza #00137984 (#12) üzenetére


Plague666
tag

Valóban, jól rámutattál erre a freesync dologra. Pl belépőszinten( valakinek középszinten) ott a dilemma, hogy 1050 ti és akkor 60 fps-re jók vagyunk, vagy rx 560 4gb, ami sok játékban jóval gyengébb, de 60 alá beesve is ott a freesync.

(#16) #00137984 válasza Plague666 (#15) üzenetére


#00137984
törölt tag

AMD-nek ez a Freesync fejlesztése egy jó kis plusz teljesitmény boost, hogy legalább a FullHD felbontásra tudjanak még idén a játékra alkalmas alternativát kinálni. Freesync nélkül még nagyobb játékos réteget vesztettek volna. Nálam az RX 470 után vált nyilvánvalóvá az a tény, hogy pont nem elég ez nekem. Most egy jó gyors Nvidia videókártyával még egy jóval fejlettebb FullHD monitort is képes vagyok meghajtani játékokban. Ilyen jó játékélményem még sosem volt... :D

[ Szerkesztve ]

(#17) pengwin válasza #00137984 (#16) üzenetére


pengwin
addikt

Az adatlapod szerint GTX 1070 Ti-od van.
Tényleg sok értelme van ehhez hasonlítani az RX 470-et. ;)

Rosszul mérted fel a saját igényeidet, ha Nvidia oldalról GTX 1060 3GB-ot veszed, az se lett volna neked elég, hiába zöld a kártya.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#18) #00137984 válasza pengwin (#17) üzenetére


#00137984
törölt tag

Az akkori hardver konfigurációban találtam már kevésnek. Azóta már a monitor is cserélve lett, ezért a GTX 1070 Ti videókártyának nagyobb elvárásnak kell megfelelni.

(#19) J.J. András


J.J. András
őstag

de kedves PH-s híríró !

Miért nem lehet beleírni egy lényeges adatot, hogy ennek az "újdonságnak" milyen a felbontása ??
de nem értem, mindent leírtok, de ezt meg nem ???? :F

süllyed a hajó??

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#20) snecy20 válasza J.J. András (#19) üzenetére


snecy20
veterán

Azt én is hiányoltam, de az első bekezdésben ott a hivatkozás.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#21) -FLY->


-FLY->
őstag

Igazából csak ez a piros nem kéne. Egyre szimpatikusabb ez a márka nekem. Esélyes, hogy következőre megtámogatom őket (meg magamat :DDD).

[ Szerkesztve ]

(#22) Plague666 válasza -FLY-> (#21) üzenetére


Plague666
tag

Az ember még meg is nyugtatná magát, hogy belefér ennyi pénzért ilyen "gagyigamer" csík. No de ott van a gsync-es g2460pg modelljük, amin 100 ezer forintért van zöld "dísz". Ez az egy baja az aocnak, az ő fejükben nem a komoly ember játszik, hanem a mihogynézki tinédzserek. Még a felső kategóriában ia képesek ilyesmire, pl a műanyag piros márkajelzés az egyik agonon.

(#23) AxBattler válasza Plague666 (#22) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezt úgy írod, mintha a többi gyártó nem így tenne, pl. itt egy gyűjtés a gyors panelekből: márkától függetlenül kb. minden második modellnek van hasonló gémer beütése... és minél drágább, annál nagyobb. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24) haxiboy


haxiboy
veterán

Drága....mikor fogynak már el a TN panelek?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#25) Mamuska válasza haxiboy (#24) üzenetére


Mamuska
őstag

Ez minden TN paneles monitor hírnél, tesztnél ott van kommentekben. :) De ameddig ez lesz a csúcs játékban addig lesz, hiába nem valami fényes a képminőség.

(#26) haxiboy válasza Mamuska (#25) üzenetére


haxiboy
veterán

Tudom tudom tudom. Pont olyan mint a notch téma.
Annyi különbséggel hogy ez a technológia elérte a határait még egy VA panel is jobb lenne esetleg egy IPS hasonló paraméterekkel jelenleg az álom és a megfizethetetlen kategóriába tartozik. Nem mintha bajom lenne azzal hogy egy 27-30" ultrawide 4k moncsi 400k :( és valószínűleg itt is fél napi kalibrálgatás után - se - sikerül elérni a 100% sRGB lefedettséget, az Adobe RGB-ről meg csak álmodik az ember.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#27) Plague666 válasza AxBattler (#23) üzenetére


Plague666
tag

Szerintem nem attól gémer valami, hogy színes. Más gyártóknál én nem látok ilyen hangsúlyos elemeket a képernyőkön, inkább a formával trükköznek. Acernél van több, ahol a talpa piros, de az asztalon nem annyira feltűnő, pláne ha körülötte füles, toll, bögre, meg minden más kacat van. Asus rogoknál láttam szintén a talpon mintát. Benq-nál van talán az, hogy a kábelvezető lyuk belseje színes. A többiek feketét meg szürkét kombinálnak. Nem akarom bántani az aocot, mert nagyon jó ár-érték arányt képviselnek, de lehetne kevésbé harsány is. Pláne a legújabbak, ahol az egész alsó káva piros. A gsynces meg a csúcs, százezer forintért nekem elegáns, szép eszközt adjanak, ne levelibéka-zöld műanyagot. Ez otthon anyukánál a gyerekszoba-nerdkuckóban elmegy, de egy modern lakás részeként (ha nem lehet a gépet elszeparálni) borzasztóan gagyi. És amíg a többi márkának rengeteg monitorja van, ilyen is olyan is, az aoc a játékos vonalon csak ilyen tiritarkákkal képviseli magát.
Jó persze nem halálos probléma azért, de kár.

(#28) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Egyre több megint a TN-panel. Ez elég ijesztő! :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#29) AxBattler válasza GodGamer5 (#28) üzenetére


AxBattler
félisten

Jaja, kezdek szorongani a P2717H-m előtt... :(

;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30) snecy20 válasza GodGamer5 (#28) üzenetére


snecy20
veterán

A CRT monitoroknak is lehetne egy ilyen tervezett reneszánsza! :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.