Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hallador


hallador
addikt

Nem néznek ki rosszul ezek a gépek.
Mondjuk közel 100 000 meg egy picit többe kerülő billentyűzet azért nekem túlzásnak tűnik.
Az Ipad Pro sem annyira olcsó, igaz hasonló sincs, a konkurencia ipari tabletjei (pl: Fujitsu, ThinkPad X1, HP Elite X2) nem olcsóbbak, sőt, de kompatibilisebbek, a kiegészítők miatt.

Gondolom az Air a fogyasztás miatt kapott még Intel processzorokat.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#2) Raymond


Raymond
félisten

Jol nez ki es az Air belepo ara is jol nez ki de az 8GB/256GB es aztan eljutsz a konfiguralasig es:

RAM: 8GB -> 16GB = 250EUR
SSD: 256GB -> 512GB = 250EUR

ami eszetlen pofatlansag sajnos. Ergo a normalis gep belepo ara 1700EUR es ez meg mindig csak a 2c/t4 i3-as, szerencsere a 4c/8t i5 upgrade csak +50EUR.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3) joey04


joey04
titán

Jók lettek, tarolni fognak. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) hallador válasza joey04 (#3) üzenetére


hallador
addikt

Usa-ban, Japánban, meg 5 év múlva a Medimarktban otthon, mint most az 5350-es i5-ös air-ek, amit kb annyiért árulnak otthon, mint USA-ban volt új korában, de nagyon nem mehet, mert hónapok óra az eladási statisztikák élén van a Mediamarkt szerint de még mindig hegyeknek áll.

Amikor már az asus zenbook ux333fa szarrá veri az air-t (főleg minőségben is gariban is, nem csak árban), csak éppen ennyiért amit a mediamarkt árul 10 gen-es i7-es van. Szóval sehogy nem éri meg az air, mert a konkurencia elérte, és el is verte.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#5) joey04 válasza hallador (#4) üzenetére


joey04
titán

ok.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) Krugszvele válasza hallador (#4) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

asus zenbook-on nem fut a mac operációs rendszer.

(#7) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Úgy látom az árcédulára megint több időt fordítottak, mint a tokra, aminek továbbra is nulla védelme van oldalról. Szóval van még egy méregdrága billentyűzetes tok, ami nem véd semennyire.

A Macbook Air-nél végre meglépték azt amit már 5 éve meg kellett volna, vagyis nem 128GB tárhelyről indul. Kár hogy közben kívül belül tönkretették. Minden beforrasztott, fejleszthetetlen és továbbra is csak két USB C interface-e van. Az én 7 éves MBA-m is 128-as, de cserélhető a drive vagyis tehetek bele akár 1TB-set is.

Legalább engedhettek volna az árán 100-150 dollárt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) moleculez


moleculez
veterán

Jelenlegi formájában a 13"-os MBP-knek nem sok értelme van a palettán, az új MBA-k árnyékában. Kíváncsi vagyok azoknak hogy alakul a frissítése idén. (Ha lesz egyáltalán)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#9) bmakszim válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


bmakszim
senior tag

A Surface Pro billentyűzete ugyan mit véd?

Kívül-belül tönkretett Air? Hasonlítottad már a kijelzőjét, touchpad-jét, hangszóróit a tiédhez?
Ráadásul már a billentyűzet is hibátlan, teljesítményt tekintve pedig hatalmasat ugrott, ugyanolyan (piacon az egyik legmagasabb) üzemidő mellett.
Forrasztott alkatrészes panaszodat nem értem. Egyrészt a tiedben is ez a helyzet (SSD cseréhez is speciális csatolós darab kell), másrészt ez ma már teljesen általános a kategóriában.

És igenis engedtek az árán 100 dollárt. Sőt igazán akkor vagyok fair, ha a 256GB-os 2019-es modellhez hasonlítom, ahhoz képest pedig 300 dodóval olcsóbb.
A magyar storeban is olcsóbb egy 20-assal úgy, hogy közben duplázódott a tárhely.

(#10) hallador válasza Krugszvele (#6) üzenetére


hallador
addikt

Igaz ez fordítva is. Csak ami az asuson fut az kb 90 % felett van, ami a macen még nem.
Annyira a zenbookon is fut a MacOS mint MBA-n a Windows.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#11) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Egész pofás lett az új Air.
Akkora upgrade azért nem volt, hogy lecseréljem a 2018-ast, de amúgy tetszenek.

(#12) Tigerclaw válasza bmakszim (#9) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azzal nem vagyok előrébb, hogy MS is elrontotta. Korábban az Apple tudott ilyet készíteni.

Az látom, hogy fejlődik az új Air, de nagy kár, hogy már nem az ami volt. Egyedül a kijelző az amit irigyelek az újból. A 2017-es régi verziót sokkal jobban veszik jelenleg is, pedig már abban is be van forrasztva minden.

Szerintem a 13-as Macbook Pro esetén is növelnek a kijelzőn kicsit, talán 14 inchre, ha pedig megmarad a 12-es MB, abból csinálhatnak Arm-os verziót, ha tényleg terveznek ilyet. Jelenleg megint hiányzik az a modell, amivel az Apple előrébb léphetne a Mac OS terjesztésében, így ha lassan is, de elsorvad, főleg ha elfogynak a régi olcsóbb modellek. Az MBA drágább és rosszabb lett, a Mac Mini szintén drágább lett. Az Apple a mohósága miatt sosem fog előbbre lépni, pedig sokkal jobb a Mac OS.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) hemaka


hemaka
nagyúr

Végre nem selejtes billentyűzettel árulják az airt.

(#14) defi


defi
tag

Heatsink lesz még érdekes, hogy szándékoznak e rakni a gépbe.

LOAD "*",8,1

(#15) tabu3x válasza hallador (#4) üzenetére


tabu3x
tag

Soha többet ZenBook-ot. A világ legnagyobb átverése. Csili-vili köntös alatt, világmegváltó ígéreteket zengő (ha már "Zen"Book):-) marketing bullshittel eladott fostalicska, ZÉRÓ többletet kap a vásárló prémium felárért, aztán ha rájön bepalizták, el sem tudja adni mert használtan a kutyának sem kell. Persze, sz...ért h...ért nyilván meg lehetne válni tőle, de annyiért meg még nekem is megéri h megtartsam és inkább rohadjon a legmagasabb polcon de nehogy a szemem elé kerüljön.

[ Szerkesztve ]

(#16) kleinguru


kleinguru
addikt

600K konfigban (4 mag, 512GB, 16GB ram) elég sokáig megfelelő gép lesz.

Normális billentyűzet, normális nyilak, normális funkció gombok, ujjlenyomat olvasó, normális megjelenítő, normális üzemidő.

Sajna nincs rá szükségem, ezért nem veszek, de szívesen használnám :K

Tudom tudom, usb-c (kevés is), az ára sem olcsó, garancia is kevés...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#17) Emericus Max


Emericus Max
tag

Jajj, 350 Dezső egy fos billentyűzetes tokért???? :F
Mi indokolja? Ja, mert megtartja az iPad-et? Ohh, inkább hegesztek neki talpat otthon...
Gusztustalan ez. Persze, tudom a piac, meg nem ennyiért adnák, ha az emberek nem vennék meg stb.

(#18) <Lacy85> válasza hallador (#4) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Amikor már az asus zenbook ux333fa szarrá veri az air-t"

Oszt' miben? :D
Szarabb trackpad, szarabb kijelző, szarabb hangszóró, szarabb üzemidő.
Ezeket mind tudja a zenbook. :D
A hardver nagyon nem minden. Ha meg valaki ezen akar 8K-t vágni, vagy modellezni, az magára vessen.

(#13) hemaka:

Na igen. Normális bill.-t én is elviselnék az enyémben. Eddig megúsztam, mert ha elkezdett szórakozni valamelyik billentyű, elég volt kifújni. Be még nem ragadt egyik sem.

[ Szerkesztve ]

(#19) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Az Air kéne, a zájped pro meg egy vicc ennyiért.
Annyi, hogy 1000 dodóért, ami nálunk 410k (OMFG), már ne szaros 256-os SSD-vel, hanem 512-vel adják. A tavalyi 128 GB-os alapmodell meg egyenesen bicskanyitogató volt.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#20) flexxx2 válasza hallador (#1) üzenetére


flexxx2
őstag

Ez nem csak egy billentyűzet, szerintem azok akik ilyet gépet vesznek ilyen áron is megveszik (Én nem a célközönség vagyok). Én nem láttam sehol ilyen megoldást, szóval az ár annyi amennyit gondol a feltaláló(Apple).

(#21) Tigerclaw válasza flexxx2 (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nagyon erolkodnek hogy csinaljanak az iPadbol egy Macbook Airt...csak sokkal dragabban. Raadasul egy MBA ugyanannyira hordozhato mint egy 13-as iPad Pro billentyuzetes tokban. Egyedul talan azoknak ajanlanam az iPad Pro-t, akik ki tudjak hasznalni a tollat, vagy sokat prezentalnak azon keresztul.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) hallador válasza tabu3x (#15) üzenetére


hallador
addikt

Már melyik? ZenBook?
Hogy értetted a felárat? Mert van olyan ZenBook, ami feláras, de pl amit írtam 2 - 400 ezer között van fém házzal.Na a legdrágábbnál is többe kerül az legolcsóbb MBA.

Az is sokat elmond a mondandódról, hogy típust elfelejtettél írni... "véletlenül."

(#18) EclipseGT

Mert amúgy bárki 8k-t vág MBA-n? :D Na neeeee.

Szarabb trackpad, szarabb kijelző, szarabb hangszóró, szarabb üzemidő.
Ezeket mind tudja a zenbook.

Ebből a trackpad, kb igaz a többi meg nem.
(#20) flexxx2

Ezt én is így gondolom. Ez réteg termék lesz Európában, és tényleg csak azok veszik majd meg akik meg akarják fizetni a különlegességet. Aki tényleg munkára használja, ennyiért van már notebook is. Fele ennyiért meg hasonló. Minimális kompromisszumokkal.

(#21) Tigerclaw

Sztem az Apple hajlik arra, hogy a kisebb teljesítményű gépeknél, mint a MBA elhagyja ha tudja az x86-ot, ami érthető is. Nem függne senkitől, meg ár érték arányban is jobban járna. Meg lehet mi is.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#23) Tarisznyarak


Tarisznyarak
tag

Nagyon elszánt vagy MBA ellen.
Szerintem mindenki vegye azt amit szeretne, vagy amire szüksége van. Nekem a munka munka miatt kell hogy legyen mac.. nem azért vettel elhiheted mert fancy meg menő hanem mert szükséges.

A ZenBook fétisedet megértjük, de nem rögtön személyeskedni kell amit ha valaki olyan véleménnyel van arról amit te kedvelsz ami neked nem szimpatikus.
"Az is sokat elmond a mondandódról, hogy típust elfelejtettél írni... "véletlenül." "

Pro laptopok mindegy milyen OS-el vannak, mindegyik nagyon drága.. és az MBA csak belépő szint. Hasonlítgatni nem érdemes mac és win-es laptopokat.

[ Szerkesztve ]

(#24) hallador válasza Tarisznyarak (#23) üzenetére


hallador
addikt

Nagyon elszánt vagy MBA ellen.

Nem. Csak nem értem miért lenne mocskosul elterjedt ennyiért? Amit írtatok.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#25) #54625216 válasza QwErTy42 (#19) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az iPad Pro gyakorlatilag egy laptop és egy 13" Wacom Cintiq egyben. (A 16" Cintiq önmagában 550EUR gép nélkül.)
Aki ilyet vesz, annak a rajz funkció a lényeg, a billentyűzet max. akkor kell, ha valami office alkalmazást (is) kell rajta futtatnia. Mivel munkagépről van szó, az ára is ehhez igazodik, tartalomfogyasztásra ott a sima iPad, az már 110ezer körül is kapható.

(#26) moleculez válasza #54625216 (#25) üzenetére


moleculez
veterán

Pontosan, de ezt itt nem fogod senkinek megmagyarázni. :DDD Nekem is MBA van, ami megy az asszonynak, én meg behúzok egy ilyet, i5 /16gb-vel. Annyi amennyi, de soha semmi baja nem volt, megbízható, mindig teszi a dolgát. Nekünk itthon ez a legfontosabb, és ebben jó.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#27) joey04 válasza Tarisznyarak (#23) üzenetére


joey04
titán

skippelni kell.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) op9 válasza #54625216 (#25) üzenetére


op9
aktív tag

Ez akkor azt jelenti, hogy az iPad Pro mellé ingyen adják a 129 dolláros Apple Pencilt?
Valamint képes akár forgatás érzékelővel ellátott ceruzát is kezelni?

How Bad Do You Want It?

(#29) Semin válasza hallador (#10) üzenetére


Semin
senior tag

Nah akkor tegyük rendbe.
"Annyira a zenbookon is fut a MacOS mint MBA-n a Windows." ... téves. Mac-re bármikor telepíthetsz win10-et (MacOS mellé is) fordítva nem igaz.
A Mac-el ökoszisztémát vehetsz (iPhone mellé zseniális), ami win10-en nem áll rendelkezésre.(azokról a progikról ami csak Mac-re van nem is beszéltem)

"Csak nem értem miért lenne mocskosul elterjedt ennyiért?"
Laikusoknak is tetszik, mert egyszerű/működik (nem kell hackelni), sokáig bírja és remek szolgáltatásokhoz kapcsolható.

Én mindkét platformot használom, és bármit megadnék, hogy a cégem a HP-s mocskokról (EliteBook 850G5) Mac-re álljon át.

[ Szerkesztve ]

(#30) bmakszim válasza QwErTy42 (#19) üzenetére


bmakszim
senior tag

1000 dodóért, ami nálunk 410k (OMFG)

Pedig mai árfolyamon számolva és az ÁFA-val megszorozva pont kijön a 410k.
Az 1000 dollár kint is nettó ár. Más kérdés, hogy ott jóval alacsonyabb a forgalmi adó.

(#22) hallador

"Szarabb trackpad, szarabb kijelző, szarabb hangszóró, szarabb üzemidő.
Ezeket mind tudja a zenbook."

Ebből a trackpad, kb igaz a többi meg nem.

Kijelzőben egy 4k-s Zenbook talán hozza a szintet, de hallottad már a mai MacBookokat szólni? Zseniális mennyire kristály tiszták a hangszórói. Aki pl. netflixezik, vagy influenszerek videóit követi, annak baromi sokat dob az élményen, hogy nem kell bömböltetni a laptopot, hogy értse, amit hall.
A 11 és fél, de max fényerőn is 7 órás üzemidőt pedig nem kell magyarázni, ahhoz szintén semelyik windows laptop nem ér fel.

(#31) #54625216 válasza op9 (#28) üzenetére


#54625216
törölt tag

Nyilván nem adják ingyen, de akinek mukára kell, az így is megveszi.
A ceruza forgatását nem érzékeli (csak a dőlést), viszont a tablet forgatható, így nem is nagyon van rá szükség.
A legtöbb teszt végkövetkeztetése az, hogy rajzolás minőségben nincs jelentős különbség a Cintiq és az iPad Pro között, tehát első sorban a feladaton múlik, hogy mikor mit érdemes használni.

Ez egyébként eleve nem iPad Pro vagy Cintiq kérdés.
Az iPad Pro terep munkára és gyors skiccelésre való, a Cintiq pedig PC-s alkalmazásokhoz (Photoshop, Illustrator, Zbrush, stb.), azaz a két termék szépen kiegészíti egymást és a profi grafikusok együtt is használják a kettőt.

A lényeg, hogy az iPad Pro egy munkaeszköz, betölt egy piaci rést, amit más kategóriás termékek nem tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#32) op9 válasza #54625216 (#31) üzenetére


op9
aktív tag

A forgatás alatt akkor én mást értek. Ezt a featuret nem lehet tablet forgatással elérni.
Az előző hozzászólásomban csak reflektálni szerettem volna, hogy ez a kijelentés egy kicsit erős volt:
"Az iPad Pro gyakorlatilag egy laptop és egy 13" Wacom Cintiq egyben."
Mert ahhoz még kellene még egy 129$-os eszköz, hogy egyáltalán rajzolni lehessen vele, valamint emellett nem képes forgatásra (ami egyáltalán nem egy elhanyagolható feature), mint egy Cintiq egy Art Pen tollal.

Azt elhiszem, hogy kiegészítik egymást, de hogy gyakorlatilag egy laptop, meg Cintiq egyben, azt erős túlzásnak érzem.

How Bad Do You Want It?

(#33) #54625216 válasza op9 (#32) üzenetére


#54625216
törölt tag

Szerintem érthető volt, hogy mit akartam mondani, mert nem az iPad Pro vs Cintiq összehasonlításról beszéltem (egy teljesen más témájú hozzászólásra reagáltam), hanem hogy az iPad Pro egy célgép, munkaeszköz, ami a laptop + cintiq analógiával lehet a legjobban leírni még akkor is, ha nyilván nem 100%-ig minden részletében azonos a kettő.

(#34) sagit


sagit
addikt

Tetszik az új air, simán cserélném rá a 2017-es 13,3"-os 8/128-as macbookpro-t (touchbar nélküli)

1250 euróért Ausztriában kap az ember 4 magot/8gb/256gb-ot, ami eddig macbook pro-ból ( jó, jobb a hűtés,van touchbar ) 1750-ért kapott az ember. Azért a pletykált 14"-os pro is érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#35) op9 válasza #54625216 (#33) üzenetére


op9
aktív tag

Nem kell kifordítani a hozzászólásom, nem én hoztam fel ezt az iPad Pro vs Cintiq témát.

Amit írtam, hogy az iPad Pro megvásárlásával még nem kapsz Cintiq féle gépet sem, mert egy cerka 129 dodoért még kell hozzá.
Valamint mivel épp nem rég nézegettem digitalizáló táblákat, és olvastam fórumokon is, hogy manapság már mennyire keresik a forgatható toll funkciót, ezért néztem, hogy vajon az iPad Pro tudja-e, de sajna nem.
De hogy ne csak az én véleményem lássad:
Van jópár tulajdonsága, ami miatt nem vált ki egy direkt erre a célra gyártott eszközt.

"But like I said, there is a lot you can’t do on the iPad. Making final art, exporting logos in different file formats and colour modes etc. Even if you could do it would take to long compared to the computer.
BUT I would recommend getting one. I mean it’s an iPad which is nice in it self and you can use it as a tool for work."

"Graphic designer here. I use one as a companion device. But lack of keyboard makes it hard for me to use for anything serious. It's possible to hook a keyboard up, of course. But at that point, I like to just jump on my mac since I will need precision and speed of mouse. While having the pencil is great, I find it much easier to work with mouse when it comes to precision. Vector based work especially. I mainly use iPad Pro for sketching, painting and editing photos. As a companion device, I think it's great."

Szóval profi munka esetén se egy laptopot, se egy digitalizáló táblát nem vált ki.
Viszont a munkafolyamatba (a meglevő laptop/mac/PC + digitalizáló tábla mellé) szépen beilleszthető.

Emellett mernék fogadni, hogy nem munkára veszi majd a többség.

How Bad Do You Want It?

(#36) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Ebben is ugyanolyan szar lesz a hűtés mint a régi új airben? Mert akkor kuka

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#37) gertitorpe


gertitorpe
tag

Céges gépnek Airt használok és nagyon jó gép. 16gb rammal különösen.

A kollégák akik Pro-t használnak többet panaszkodnak. Ha otthonra új gépet szerzek be az új air nagyon esélyes. Végre rendes videókártya, új generációs proci. A butterfly bill mondjuk hiányozni fog. Már hozzászoktam.

De tényleg, kicsit utánaolvastam és ha 3:2 arányos 13 colos gépet keresel amin rendesen implementált usb-c Thunderbolt van és jó képernyő, akkor nem sok versenytársa van.

(#38) Tigerclaw válasza FIREBLADE78 (#36) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekem 7 éves Air-em van, egyszer fújtam ki levegőspray-vel mikor akkut cseréltem, de újrapasztázva még nem volt. A hűtése alap használatban teljesen hangtalan, még akkor is, ha egy halom weboldal van nyitva, mellette Visual Studio, VS Code, Mail, meg egy halom kisebb app. Persze van, hogy egy-egy tartalomgazdag, vagy rosszul megírt weboldal megízzasztja, olyankor enyhén már hallható a venti. Játékok esetén meg maxra pörög és akkor tud süvíteni, de ugye ezer éves Ivy Bridge cpu van benne, kuka IGP-vel, szóval nem csoda hogy a játékok esetén a kis kétmagos cpu csúcsra jár.

Ha utódját kellene keresnem, nem tudnám eldönteni, hogy a 2017-es, vagy az új verziót vegyem-e. Jobb lenne már egy kicsit nagyobb, szóval remélem lesz 14-es Pro és nem lesz húzós az ára. Sőt a 16-os még jobb lenne, de az egyértelműen drága.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#39) <Lacy85> válasza FIREBLADE78 (#36) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mire gondolsz? Az újban ugyan van venti, viszont teljesen hangtalan.
A processzor pedig passzív hűtésű.

(#40) hemaka válasza <Lacy85> (#39) üzenetére


hemaka
nagyúr

[link] vicc

(#41) <Lacy85> válasza hemaka (#40) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Azon kívül, hogy "Jajj, nincs összekötve a venti a procival", mi a vicc? :D
Mintha ez lenne az egyetlen passzív hűtéses ultrabook...

(#42) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azt nem is vettem eszre, hogy mar nem i5 a belepo processzor Air eseten. Ez legutobbinal is igy volt?

Ez eleg nagy negativum. Ez amolyan adnak, de el is vesznek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43) Raymond válasza Tigerclaw (#42) üzenetére


Raymond
félisten

Felhasznalasfuggo kinek mi kell es lehet hogy jo ajanlat az a belepo SKU ahogy az egyik kollega itt visszabb irja mar 1250EUR-ert kapni i5/8GB/256GB gepet, de pl. en 8GB geppel nemige tudnak mit kezdeni igy az alap egy i5/16GB/512GB lenne ami mar 1750EUR mivel (hogy aktualis legyek) we papir aron merik a +8GB RAM-ot es +256GB SSD-t.

Meg mindig nem egetveroen draga es ha munkara van akkor vegkepp nem problema, de ugyanaz az erzes fogja el az embert mint amikor a Surface Book-nal plusz 300-500EUR volt hogy feljebb lepsz SSD-t.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44) sagit válasza Tigerclaw (#42) üzenetére


sagit
addikt

i5 volt a belépő, 2 mag 8. gen, ddr3

most i3 a belépő, szintén 2 mag, 10. gen, sokkal jobb gpu, ddr4
viszont csak extra 50 euró a 4 magos i5 ami full megéri, az alapár is 100 dodóval lejebb ment, az alap ssd is 256 lett (végre)

(#43) Raymond: a hűtésre leszek nagyon kíváncsi mert apple viszonylatban még az 1750 eurós 16/512-es is megérős, annyiért 13,3-as 8/256-os pro van még régi billel

Viszont én az ssd-t nem biztos hogy megvenném, a ramot inkább, ssd-t nagyon könnyü olcsón rákötni, 70-75 euró körül jött ki nekem az 512 GB Samsung nvme ssd alu tokkal a macbookhoz

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#45) hemaka válasza <Lacy85> (#41) üzenetére


hemaka
nagyúr

Akkor az minek oda, dísz? Ha meg ott van, miért nincs oda hőcsövezve, ez így elég gány.

(#46) Tigerclaw válasza sagit (#44) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nalunk tok jo, hogy az 50 euros felart 40k hufnak forditjak, pedig az az 50 euros ar mar afas, meg ha nem is a magyar fele. Magyar afaval 53 euro lenne, ami 350-es euroval 18550. Ez a magyar apple storeban mar 40.000.

Az elozo gepemet is az USA-bol rendeltem, es annyi biztos hogy a kovetkezot sem itthonrol fogom. Korabban is rohadt nagy arfolyam kockazatot epitettek be az arakba.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Mondjuk en most nem sietnek venni, amig meg nem jelenik a az uj MBP, varhatoan 14 inches meretben. Hatha annak is csokkentenek az aran, foleg hogy osszezuhan a gazdasag es ha van eszuk engednek meg az arakon.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#48) #54625216 válasza op9 (#35) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ugyanarról beszélünk. Az iPad Pro egy munkagép, ami kiegészíti a PC-s grafikai eszköztárat. Ennyi. És mivel munkagép, az ára is ehhez igazodik. (Az volt az eredeti sirám, hogy tabletnak túl drága.)
Amúgy ha összeadod, hogy egy Cintiq 550EUR, egy grafikára alkalmas PC minimum 1000EUR, akkor az iPad Pro 1100 EUR + 135EUR ceruza még mindig teljesen elfogadható ár, főleg hogy nyugaton 250EUR / nap alatt nem kapsz grafikust.

(#49) jegesib válasza Tigerclaw (#46) üzenetére


jegesib
aktív tag

mondjuk az alap ár meg alacsonyabb mint a német, ha 350-es euroval számolod. 1250 eurobol lesz itthon 450ezer, ami pont 12500 ft különbség, h amég haza is akarod hozatni, akkro nagyjából ott vagy, de nem egy kardinális különbség

(#50) sagit válasza jegesib (#49) üzenetére


sagit
addikt

1199 az alapár, 1249 4 magos procival
Tény hogy most tényleg nagyon közel vannak egymáshoz az árak

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.