Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bathory Peti


Bathory Peti
aktív tag

Azthiszem maradok a 80 megás netemnél amiért 4500ft-ot fizetek,de akinek nincs lehetősége más netre,annak jó megoldás lehet.Az árak első ránézésre durvák,de ha azt nézzük hogy műholdas kapcsolat akkor nem olyan durva.

[ Szerkesztve ]

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#2) szaszabee


szaszabee
aktív tag

És ez megéri nekik ?Nem hiszem Nem igen van olyan hely ahól nem elérhetö valamilyen formában a net ha van is nagyon elenyészö de ott meg nincs is rá szügség :D

(#3) fateless válasza szaszabee (#2) üzenetére


fateless
veterán

Már a cikkben is fel van sorolva egypár terület, ahol ezt használják, mert nemigen lehet más - egyszerűen nem értem ezek után a hozzászólásodat, vagy csak nem olvastad el.

Ha nem lenne ez a 100k-s indulóár, komolyan elgondolkoznék egy megvásárlásán apám számára, aki kamionsofőr. Jelenleg minden alkalommal buzgón keresi, hol van olyan hely, ahol van szabad wifi, de persze nem tud mindig olyan helyet találni. Ezzel megoldódna mindez, még ha havi 10k is lenne a csomagdíja, de egész Európában használhatná.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#4) .Oldman. válasza fateless (#3) üzenetére


.Oldman.
tag

Jól is nézne ki a kamionon a parabola antenna..
Az országban a mobilnet szinte már mindenhol elérhető, ahol ezt lehetne használni.. Persze egy közvetítő kocsinak jól jöhet, de a mezei user biztos nem for ebbe belefogni..

(#5) Csakénvagyok válasza fateless (#3) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Egy 70cm-s parabola a kamion tetején? Szerinem jobban jár egy mobilinternettel.

szerk: már megelőzek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) WonderCSabo válasza .Oldman. (#4) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Közvetítő kocsinak ilyen pinggel és feltöltési sebességgel? :U

A cikkre: Köszi, a videó meg külön jó volt! :K Csak a böngésző cachét nem tudom minek kevertétek bele. :F Reméljük lesz hasonló hosszú, videós bemutató más dologról is.

[ Szerkesztve ]

(#7) buherton


buherton
őstag
LOGOUT blog

Van net!! :C

Összeszerelési video nagyon jól meg van csinálva nekem nagyon tetszik. Hát tényleg nem olcsó :U . De föld alatt kivéve meg bárhol elérhető. Lehet hogy buta kérdés, de kisebb hordozható verzió nincs (hasonló mint a filmekben szokott lenni, fogja előveszi 3 láb ki műhold megkeres, és tádá Van( )net :D )?

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#8) Erasmus válasza WonderCSabo (#6) üzenetére


Erasmus
őstag

kösz, örülök, hogy tetszik a videó. féltünk, mert egy kicsit a delta ismeretterjesztő filmjeire hajaz a narráció miatt, de majd fejlődünk :)

a cache-kérdés azért jön elő, hogy kiderüljön: azért nem annyira lassú reakcióidővel működik a netezés, mint ahogy elsőre (a videón a totalcaros letöltésnél) tűnik, a böngészés a megszokott oldalakon gördülékeny.

(#9) WonderCSabo válasza Erasmus (#8) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mármint az a megszokott oldal, amit egyszer már meglátogattál? Még, jó hogy gördülékeny, ha lokálisan a cacheből tölti be az oldalt, vagy egyes elemeit... Vagy mire gondolsz?

(#10) Erasmus válasza WonderCSabo (#9) üzenetére


Erasmus
őstag

erre. mondom: úgy teljes a kép a "böngészési élményről", ha be van mutatva ez is, nemcsak az, hogy másodperceket kell várni a totalcar nyitóoldalára.

[ Szerkesztve ]

(#11) Joci10 válasza Erasmus (#10) üzenetére


Joci10
őstag

De ehhez semmi köze a Vannet-nek és annak bármi részének. Ezt bármilyen böngésző tudja bármilyen kapcsolattal (ennyi erővel lehetne ugyanezt a 'jó' tulajdonságot megemlíteni a betárcsázós/modemes kapcsolatnál is, hiszen ott még az 54kbps mellett is be tudja gyorsan tölteni a cache-ban lévő oldalakat).
Szerintem.

(#12) Narxis válasza .Oldman. (#4) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én láttam már ilyen kamiont, a belseje is tele volt kütyükkel, nem gyárilag hanem a sofőr építette be, tv, laptop, pc, minden volt benne. :D

Thanos was right.

(#13) Parson


Parson
addikt

'...hiszen az internetes csomagok a közel 36 ezer kilométeres magasságban, geostacionárius pályán keringő műholdon keresztül közlekednek.'

Ezt ugye nem gondoljuk komolyan? Kicsit soknak tűnik nekem ez a táv. :DDD

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#14) WonderCSabo válasza Erasmus (#10) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát nem tudom, végül is egy picit jogosultsága lehet, csak aztán nehogy a néző félreértse, h. miről is van szó.

(#15) Syl válasza Parson (#13) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor nem sok fizikát tanultál.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16) Erasmus válasza Joci10 (#11) üzenetére


Erasmus
őstag

nemcsak a böngésző cache-el, de az astra2connect rendszere is használ prefetchet, tehát ennyiben a szolgáltatásnak is van köze hozzá. szerintem ezen fölösleges lovagolni: lehet, hogy a videón a komment nem pontos, de mondom, azért lett bevágva ez a kép, hogy lássátok azt is, hogy a napi szinten látogatott oldalak milyen sebességgel jönnek le.

(#17) Parson válasza Syl (#15) üzenetére


Parson
addikt

Rossz válasz... a műholdak általában nagyságrendileg 30 km = 30ezer m magasságban és nem pedig 30ezer km = 30millio m magasságban mozognak geostacionárius pályán. :DDD
Úgy tűnik fizikát épp te nem tanultál, ha már kapásból agresszorkodunk... :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#18) WonderCSabo válasza Parson (#17) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#19) Parson válasza WonderCSabo (#18) üzenetére


Parson
addikt

Hm. Ott a pont. Kapásból agresszorkodást viszont változatlanul elitélem.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#20) szaszabee válasza fateless (#3) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Én el olvastam De te viszont azt olvasd el amit én irtam /kérdezek/ talán másodjára megérted a kérdést illetve a hozzászolásom lényegét

(#21) .tnm válasza Parson (#19) üzenetére


.tnm
addikt

bocsánatkérés mindkettőért elfogadva :P

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#22) azbest válasza szaszabee (#20) üzenetére


azbest
félisten

Ha nem érné meg / nem lenne rá igény, akkor szerinted csinálnának vállalkozást erre?

(#23) Isee


Isee
senior tag

Hát már nem azért gyerekek, de én a vodás mobilnetemmel otthon a városon kívülről 150-es pingem van és átlag 6-700k-s letöltéssel nyomom.... Magyarán 6-7mb-es netem van.
Ez 5x odaveri ezt a netet, teljesítményben is, meg árban is.
Ez csak ott lehet jó, ahol még a mobilnet se megy.

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#24) fateless válasza szaszabee (#20) üzenetére


fateless
veterán

Nem, nem éri meg nekik, ez egy jótékony vállalat :W
Nem a mi országunk kedvéért építették ki ezt a rendszert, hanem egész Európa számára tudják a szolgáltatásukat biztosítani. Nem az itteni kis résznek kell kitermelni az egész hasznot.
Sógoromék Ausztriában dolgoznak egy hegyi panzióban, ahova gyalog kell felhordani az élelmiszert is az utolsó 300 méteren. Az ilyen helyeken - és ennél eldugottabbak is vannak, előző évben máshol voltak - is jó egy ilyen megoldás.
Ami pedig a "nemigen van olyan hely, ahol nincs net" gondolatmenetet illeti, a cikkből idézek:
Az RG Networks szerint ma Magyarországon százegynéhány olyan település és közel 9000 olyan településrész van, ahol vagy semmiféle vezetékes internetes infrastruktúra nincs, vagy rendkívül alacsony a lefedettségi arány. A mobilszolgáltatók 3G-hálózati térképein is vannak fehér foltok – összességében az e területeken lakók, az itt működő cégek, szervezetek számára jelenthet megoldást a Vannet.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#25) janos1988 válasza Erasmus (#8) üzenetére


janos1988
addikt

Meg vagytok dicserve, vegre HD-s video es nem holni pixelhalmazos 480-as.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#26) WonderCSabo válasza janos1988 (#25) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Volt már több 720ps, ha jól emlékszem. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) Erasmus válasza janos1988 (#25) üzenetére


Erasmus
őstag

:R

(#28) szaszabee válasza fateless (#24) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Ember :W Én nem mondtam hogy nincs olyan hely Magyarórszágon ahol nincs internet Egyébként itthon 90% ban elérhetö valamilyen szélessávu internet Sokkal több az a réteg akinek nincs számitógépe mert szegénység van Ez a helyzet kishazánkban
Itt megnézheted a térképen kékkel van jelölve És ez csak a T-com adsl lefedetség

(#29) lorenzen válasza WonderCSabo (#18) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A magasságnál fontosabb adat, hogy milyen messze van a hold.

Budapesttől nagyjából 38160 km, jel késleltetés: 254.4 ms (Uplink + Downlink)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#30) fateless válasza szaszabee (#28) üzenetére


fateless
veterán

Én tőled idéztem... :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#31) ArchElf válasza Isee (#23) üzenetére


ArchElf
addikt

Én a múlt héten két hete az M5-ön próbáltam mobilnetről skype-olni (kb max 150 kbit kell neki másodpercenként - a legjobb minőségben -, de ezt sem tudta). Nem nagyon jött össze - még a mobilkapcsolat is megszakadt kétszer. Vidéken (szolnok megye, kis falu) mobilnettel - szolgáltatótól függően - 4-8 KB/s az elérhető maximum. Nem hogy 3G, még EDGE szintű kapcsolat sincs.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#32) WonderCSabo válasza lorenzen (#29) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azt gondolom, de nézd meg mire válaszoltam.

(#33) Isee válasza ArchElf (#31) üzenetére


Isee
senior tag

A vidék az még oké, de autópályán hogyan csatlakoznál ezzel a műholdas cuccal? Max akkor ha gyorsan összerakod, annyit meg nem ér meg...
És nem azt mondtam, hogy a mobilnet mindenhol qrva jó sebességű, de a legtöbb helyen (ahol nincs lehetőség kábelre vagy adsl-re), igazán megállja a helyét... Igaz ez szolgáltatól is függ, pl pannonos netet vegye meg az, aki megérdemli :DDD

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#34) szaszabee válasza fateless (#30) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Töllem idéztél Csak másképp értelmezted :K

(#35) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Magas a ping, de mégis használható akár élő audió beszélgetések átvitelére is, kipróbáltuk. És igen, van egy rakás hely, ahol vagy nincs 3G, vagy van, csak olyan gyenge, hogy állandóan bomlik a kapcsolat, vagy fel sem tud csatizni a 3G cucc, szintén tapasztalat.

Valamint a 3G-t nem kell levinni a föld alá, ezt viszont a 30m kábellel le lehet vinni gyak. szinte bárhova.

Szóval van ennek bőven realitása, nyugodtan el lehet hinni... :K

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Az Adrián a yachtra biztos jó lehet.

Nem mintha nálam mostanában aktuális lenne... ;]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#37) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#35) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hol próbáltátok, mire használjátok?

(#38) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#37) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

pm

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39) Archer


Archer
őstag

Tök jó, hogy egy város közepén van 3G de mondjuk itt ahol én lakom (Balaton-felvidék) elég felmenni egy hegyre (mert bizony akad itt bőven és ott is élnek emberek) és nemhogy használható sebességű 3G de még telefonvonal sincs. Kihúzzák szívesen, csak fizesd ki. Szóval én 150%-ig biztos vagyok benne, hogy van a rendszernek létjogosultsága még ilyen árak mellett is.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#40) CPT.Pirk válasza Archer (#39) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem kell ehhez dombra menni, Pécs belvárosában egy mélyebbre épült házban hiába tettük a vevőt az utca szint fölé, ablak mellé, semmi jelet nem fogott meg. Bár lehet azóta javult a helyzet, ez alig 2,5 éve volt, akkor meg már bőven terjesztették a "szabad internetet".

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41) Geller72 válasza Csakénvagyok (#5) üzenetére


Geller72
veterán

..szerinted hogyan néznek TV-t? UPC-t néznek öcsémék is. Tükrön van felfogató, a pihenőben oda rakják a tányért..és nem is ilyen kicsit..:D. A 90-es tükörrel nem mindenhol lenne UPC (sem). A wifi netet is meg lehet oldani, vannak már okos kis kütyük, amik elég messziről fogják a jelet. A legtöbb helyen nem is kell nagyon erősíteni, mert kutakon van, ahol jár, csak nem férsz oda, elég közel hozzá, sima notival, belső wifivel. A mekiknél is van, a menühöz járhat..
Kikötőkben szinte mindenhol tudnak vele nagyon komoly sebességgel netezni. Nem akarok linket berakni..rá kell keresni..:D.

A témához:
Már rég szükségem lett volna ilyenre, de már az egyirányú is baromi drága volt a nyújtott szolgáltatásokhoz viszonyítva. Most meg, ami jó lenne sebességre, az 90k..nonszensz.
5 éve nézegetem ezeket, sajna még csak esély sincs arra nézve, hogy belátható időn belül olcsóbb lenne..pedig nem kell kiépíteni, és ez baromira nagy előny a szolgáltatónak. Gondolom, a műhold modulja sem tud sok konnektet, máskülönben adnák 5k-ért és nem 60k userük lenne, hanem mondjuk 600 milla..egy picit többet keresnének..:D.

(#42) Sanya válasza Csakénvagyok (#5) üzenetére


Sanya
nagyúr

roaming?

ritka a belföldi kamionos, de a külföldre is utazó kamionos már gyakrabban látni :D

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#43) Sanya válasza szaszabee (#28) üzenetére


Sanya
nagyúr

az a 90% kicsit túlzás, bár manapság mit nevezel szélessávnak?

azért Budán is van pár városrész, ahol cégeknek(meg bárkinek) az elérhető max az 5megabit/sec, mobilnetet meg felejtsük el, ahol naponta több gigát kéne mozgatni...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#44) vans? válasza KEndre (#36) üzenetére


vans?
őstag

Nekem is a vitorlazas jutott eszembe! Arra pont jo a cucc nem?

hábm bábm

(#45) Syl válasza Parson (#19) üzenetére


Syl
nagyúr

Semmi ilyen szándék nem volt benne. Ha annak vetted, akkor bocsi...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46) Ayg0


Ayg0
senior tag

2-3 év múlva, hogy fognak "örvendezni" azok akik így csatlakoznak a világhálóhoz... nem is tudom mit fognak jobban szidni: a szolgáltatót vagy a napkitöréseket. ;]

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#47) erdoke válasza CPT.Pirk (#35) üzenetére


erdoke
titán

30m kábellel bármit le lehet vinni a föld alá, ami a felszínen elérhető...

A legjobb aláírás a héten

(#48) CPT.Pirk válasza erdoke (#47) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az usb-s 3G modemet tuti nem... Persze a netet egy lanon át lehet vinni, de akkor kell több dolog.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49) azbest válasza CPT.Pirk (#48) üzenetére


azbest
félisten

már miért ne lehetne... telefon -> wifirouter -> kábel. Sőt lehet hogy usb stick és linuxos router is tudja ezt.
A műholdas cucchoz is van modem, ami lan-ra küldi a netet.

[ Szerkesztve ]

(#50) CPT.Pirk válasza azbest (#49) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A cuccnál a modem van a 30m végén, nem a lant kell a géphez kiépíteni, hanem csak össze kell dugni a mellékelt utp-vel a gépet.
Egy BNC-t bárki rárak a koax kábelre, de mutass nekem valakit, aki helyben plugolja az utp-t, konfigolja a routert meg kiépíti a strukturált hálót stb...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.