Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

A média manipulációs sallangja.

when the sun shines, we'll shine together

(#2) Vandit.


Vandit.
addikt

Tényleg nagy az állatkert és nem elég, hogy a kerítés alacsony, még áram sincs benne... :U

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#3) stangli


stangli
senior tag

Egyszerű a recept, valaki kitalálta oszt az illető nagyot kaszál vele... minden erről szól, ha te is kitalálsz egy 45 napos programot és be is bizonyítod, hogy használ is egy két emberen, akkor a te módszered lesz a nyerő :D

(#4) Vandit. válasza stangli (#3) üzenetére


Vandit.
addikt

Oké. Akkor meg kell ennie mindenkinek a saját szarát, aki fogyni akar minden egyes nap és ettől súlyt fog veszíteni. :)) A folyadék természetesen vizeletből legyen fedezve. ...de főleg azoknak, akik ezt a szarságot csinálják...

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#5) stangli válasza Vandit. (#4) üzenetére


stangli
senior tag

Ha eladhatóan betudod csomgaolni mindenki xarát, akkor lehet ez az ötlet is sikeres lesz ;)

(#6) Vandit. válasza stangli (#5) üzenetére


Vandit.
addikt

Nem gond, megoldjuk. ;]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#7) lúzer válasza stangli (#3) üzenetére


lúzer
veterán

mitől kaszálna?
nem nála kell megvenni a cuccot, a recept meg ott van ingyen

mellesleg ismerek olyat akinek ez bejött :U

más kérdés, hogy szerintem csak a kalóriamennyiség csökken ha ezt az étrendet tartod, és azért fogysz
kb. ez a tudományos alap

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8) Vandit. válasza lúzer (#7) üzenetére


Vandit.
addikt

más kérdés, hogy szerintem csak a kalóriamennyiség csökken ha ezt az étrendet tartod, és azért fogysz

Na igen, kb. ennyiben merül ki ez a dolog csak felidegesít, hogy más fórumokon, istenítik mindenféle alap nélkül. :F

A bejött az mit takar? Leadott x kilót? Mert az nem nagy tudomány. Zsírt leadni a nehéz és nem súlyt veszteni...

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#9) lúzer válasza Vandit. (#8) üzenetére


lúzer
veterán

azért látszik rajta, hogy nem csak vizet vesztett

dolog csak felidegesít, hogy más fórumokon, istenítik mindenféle alap nélkül

fogadjuk el azt a tényt, hogy az emberek nem hiszik el, hogy a fogyás:
kalóriabevitel < kalóriafelhasználás
olyan sz.rul hangzik nem, hogy ne zabálj?!
ezért kell ilyen baromságokat kitalálni, aminek a lényege a csökkentett kalóriamennyiség

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#10) Vandit. válasza lúzer (#9) üzenetére


Vandit.
addikt

nem hát, mert izmot is és glikogént az izmokból.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#11) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

f*sztuggya, én ezzel fogytam 28 nap alatt 8 kilót, rengeteg zsír és víz jött ki belőlem, izom meg nem annyira csökkent. sose voltam azóta se jobb formában :) (ja, nem vagyok szakértő, csak próbáltam)

(#12) Drenadar


Drenadar
veterán

van akinek bejön, van aki nem mozogni akar, hanem étrendet változtatni. De ezért ne bántsuk már őket. Szerintem az mindenképpen jó benne, hogy gyümölccsel indítani a napot, sok folyadék, és este 6 után semmit. Ennyi a véleményem :).

(#13) lúzer válasza Dr. Oid (#11) üzenetére


lúzer
veterán

én is ennyit fogytam 1 hó alatt
igaz én csak a szénhidrátot száműztem, no kenyér, rizs, tészta, krumpli, stb

főként hús, gyümölcs, zöldség
némi tonhal, felvágott csak gépsonka

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14) Vandit.


Vandit.
addikt

Na, akkor tessék olvasgatni egy kicsit mennyire jó ez az egyoldalú táplálkozás.
Link
Nagyon szép, hogy ezzel fogytatok, de ez egy baromság sajnos, ha tetszik, ha nem. Hogy lehetne minőségileg fogyni azoktól a kajáktól, amiktől elhízik az ember? :U
Pizza, süti, csoki stb. és a hasonló hülyeségek...

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#15) lúzer válasza Vandit. (#14) üzenetére


lúzer
veterán

nem tudom kinek írtad, de pont viszonylag egészséges kajákat ettem

hús, gyümölcs, zöldség
a hús csirke és pulykamell, esetleg comb
kiszámítva egyébként kb 1200-1400 kcal/nap

az tényleg hülyeség lenne, hogy pl csak pizza vagy csoki szétválasztva ;]

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#16) KilgoreTrout válasza Vandit. (#14) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Komolyan a kommentek a linkelt cikknél...:D
Ahogy látom a szakszerű fogyás/testépítés sem feltétlenül tesz jót az idegrendszernek. :)

(#17) Vandit. válasza lúzer (#15) üzenetére


Vandit.
addikt

Ennyit ettél egész nap? 1200-1400 kcal. Ez kb. diéta szint :Y Vagy ezt csak a húsból? :)
az tényleg hülyeség lenne, hogy pl csak pizza vagy csoki szétválasztva
Az, hát és mégis így "kell" csinálni a fantasztikus diéta szerint. ;]

KilgoreTrout: Igen a stílus kicsit alpári, de ettől függetlenül nem a levegőbe beszélnek. :)

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#18) lúzer válasza Vandit. (#17) üzenetére


lúzer
veterán

persze, összesen!
heti 2 kiló leadás nem megy evéssel :)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#19) Vandit. válasza lúzer (#18) üzenetére


Vandit.
addikt

Már hogyne menne.Csak mindent a megfelelő időben kell enni és min. 5-6szor kajálni. ;)

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#20) lúzer válasza Vandit. (#19) üzenetére


lúzer
veterán

nekem nem jött be

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#21) Vandit.


Vandit.
addikt

Egy kis segítség.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#22) lúzer válasza Vandit. (#21) üzenetére


lúzer
veterán

thx :R
egyébként vásárlójuk vagyok

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#23) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

egy bnőm durván 30 kilót fogyott vele

(#24) Vandit. válasza Borify Péter (#23) üzenetére


Vandit.
addikt

Értem. Ez nekem kevés info és nem bizonyítja azt, hogy jó lenne ez a diéta. A koplalással is lehet fogyni mégis baromság.
Egyszerű eleve nem kell elhízni. A szülés utáni szitu más, bár ott is oda lehet ám figyelni, hogy mit eszünk. Cukrot kiktatni vagy minimalizálni, mozogni és tudatosan táplákozni. Az egészséges táplákozás az életforma kellene, hogy legyen és nem kúra szerűen kéne fogyni. Az emberek kibaszottul lusták még magukért sem tesznek meg semmit( mozgás, táplákozás) csak a kifogások, bezzeg a cigarettázás az megy. Szóval ez a 90 napos szar egy nagy átbaszás, ezzel csak a hülyéket és lustákat lehet megvezetni, mert ők nem néznek utána semminek, hanem mennek a tömeg után. "Gizike néni fogyott 10 kilót, akkor biztos jó ez a módszer." Persze tudományos alapja nincs, de nem is csodálom. :U
Az aláírásom pontosan tükrözi ezt: A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. Ennyi. :K

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#25) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Az ok, hogy lehet vele fogyni. Kérdés az, hogy utána mennyire tudod megtartani az elveszett kilókat.

Én 3 hete kezdtem hozzá és még mindig inkább a napi 1 óra testmozgásra esküszöm kis étrend átalakítással. Az eredmény inkább megmarad és az izomzatod se gyengül vele.Persze az akaraterő... :U

(#26) Vandit. válasza juliabrilke (#25) üzenetére


Vandit.
addikt

Ezt a 90 napos baromságot csak a tudatlanok csinálják, akik mindenféle csodamódszertől várják a nagy fogyást. Egyszerűen életmódot kell váltani, nem gyorséttermben kell zabálni, nem csokival kell tömni a gyereket, sportolni kell és akkor nem leszünk dagadtak. Ennyi. A tudatosság a lényeg. Az egészséges táplákozásnak életformának kéne lenni, nem mindenféle kúrákat kell csinálni.
Ez meg vicc, hogy emberek ezt büszkén csinálják és nagyban hirdetik az igét, hogy nekik bejött és, hogy mennyire jó, de az élettani hatásokról fogalmuk sincsen. :U

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#27) juliabrilke válasza Vandit. (#26) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez maga az életmód változás. Már azzal is elér valamit, hogy amikor ezt eszi, akkor nem a Mekibe jár és hasonló dolgokat eszik. Nem iszik alkohol és nem eszik édességet. Ez már egy eredmény. Megint más kérdés, hogy a legtöbb ember ezt nem bírja ki.

(#28) Vandit. válasza juliabrilke (#27) üzenetére


Vandit.
addikt

Ez baromság és nem életmódváltozás. Ennek nincs semmi tudományos alapja, nincs megtámogatva háttérrel. Egy nagy koholmány az egész, ami hülyeségekre épül fel és az emberek ezt be is veszik, mivel a csapból is ez folyik, na meg a kiskegyed fogyókúra rovatában is benne van. :U
Ez a mérvadó, aki ezt nem érti meg vagy nem akarja az buta, ha tetszik, ha nem. Nem a gizike néninek kéne hinni, akinek a lánya juliska 15 kilót fogyott( vízből és izomból, mert zsírból nem sokat az tuti), hanem a tudományosan elmagyarázott és érvekkel, élettani folyamatokkal levezetett tényeknek. Szerintem. :U

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#29) juliabrilke válasza Vandit. (#28) üzenetére


juliabrilke
addikt

Legtöbben inkább a mérleg mutatójának hisznek. Más nem számít nekik. :U

(#30) Vandit. válasza juliabrilke (#29) üzenetére


Vandit.
addikt

Ez így van sajnos ez hozzátartozik a tudatlansághoz, ami a lustaságból fakad. :( Viszont, akkor ne hirdessék az igét legalább és ne adjanak tanácsot másoknak, hanem fogják be és tartsák meg a hülyeségeiket maguknak. Erre fel inkább még nekiállnak okoskodni és észt osztani, ezzel kapcsolatban van tapasztalatom is.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#31) NoLF válasza Vandit. (#26) üzenetére


NoLF
addikt

mindentől teljesen függetlenül, csak gondolj bele hogy kinek mire mennyi ideje lehet.

teljes mértékben aláírom az egészséges életmódot, tudatos táplálkozást és a mozgást éltető emberek véleményét, igyekszem én is betartani.

DE

gondolj bele, felkelsz reggel 6kor. elkészülsz, elindulsz munkába, odaérsz. útközben pont be tudsz iktatni egy szendvicset v hasonlót, aztán nyomod a melót. délben vagy van időd, vagy nincs, vagy tudsz rendelni kaját, vagy nem. vagy eszel, vagy nem. aztán csak rádjön az éhség, valamit be kell dobni. ilyenkor általában a gyors, ergo egészségtelen cuccok jöhetnek csak számításba. aztán melóól hazaérsz (adjaisten) 6 körül, és vagy a lakás van szanaszét, vagy mosni kell, vagy elmenni a kölökért, aztán vele foglalkozni, vagy egyszerűen csak mész szépen a másik munkádat végezni. vagy a harmadikat. észbe kapsz éjfél környékén, hogy egyrészt éhes vagy, másrészt aludnod kellene, mert másnap kezdődik az egész elölről...

ilyenkor mit tudsz tenni? én mindent megrpóbálok, de nehezen megy.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#32) Vandit. válasza NoLF (#31) üzenetére


Vandit.
addikt

mindentől teljesen függetlenül, csak gondolj bele hogy kinek mire mennyi ideje lehet.
Idő arra van, amire akarjuk, hogy legyen. Persze ez csak szigorúan szvsz.
A táplálkozásra meg ne ne sajnáljuk már azt az 5-10 percet napi 6szor, mert ugye cigizni mindig van idő. :U Az emberkkel az a baj általában, hogy nem hajlandóak kimozdulni a komfortzónájukból, inkább megideologizálják, hogy miért nincs idő rendesen, táplákozni, sportolni, többek között. Mindent csak elkezdeni nehéz, aztán már jön rutinból minden. ;)
A másnapi kaját meg lehet csinálni lefekvés előtt az esti cigi helyettt mondjuk és meg is van oldva a kérdés. 30-60 perc alatt megvan. Magáért teszi az ember nem másért, ha magának lusta az ember az régen rossz. A testünk megbecsüli, ha törődünk vele, mintahogy szankcionál is, ha hanyagoljuk.
Ez a 90 napos téma meg abszolút felejtős kéne, hogy legyen. Tele az internet okos dolgokkal, akkor miért a hülyeséget kell meglátni mindig? Mondjuk erre van a mondás, hogy "az okos enged, ezért a hülyék uralják a világot." :O :DDD

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#33) juliabrilke válasza Vandit. (#32) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez nagyon stimmel! Arra van időd, amire szánsz. :C

Mostanában minden nap 1 óra tekerés szobakerékpárral, mellette tudatos táplálkozás és folyadék bevitel. Ez bőven elegendő ahhoz, hogy a súlyom csökkenjen. (ja és persze nincs alkohol :O Finom hideg sör :O .)

(#34) NoLF válasza Vandit. (#32) üzenetére


NoLF
addikt

én értem hogy mit mondasz, de ha az ember egy irodában ül, ahova rohan hogy beérjen, és ahonnan rohan, hogy hazaérjen időben, hogy csinálhassa a másik melót/épp le tudjon fürdeni a másik meló előtt, az hogy és mit egyen 5-6szor naponta? mert ha még azt meg is tehetném, azt honnan teremtem elő? boltba kell menni, nyilvánvaló. ki kell gondolni, hogy mit vehetünk meg, és mi egészséges (vagy inkább manapság már azt kell írnom, mi a legkevésbé egészségtelen). erre nincs idő. nem azért, mert nem akarom, hanem mert nincs. mert kiesek a melóból és rohanok a másikat csinálni. és nem egyedül vagyok ezzel így. bátyám pl reggel 7től este 7-8ig ül autóban, és megy mint a barom hogy gyártsa a pénzt. ő milyen egészséges kaját esélyes magához venni napi 5-6szor?
másnapi kaját meg lehet csinálni lefekvés előtt.
persze, hogy meg lehet oldani, de a hozzávalókat mikor veszem meg? mikor gondolom ki hogy mi legyen belőle és mikor tudom kivitelezni? mikor már járni nem bír az ember a fáradtságtól, és hazaérkezik, a legkevésbé sem gondol arra, hogy jaj de jó, most gyorsan megfőzöm a holnapi kajámat.

mocskos egy élet ez így, tény.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#35) #19617792


#19617792
törölt tag

"A 90 napos diétát állítólag amerikai sportorvosok dolgozták ki. Veszélye nincs, még a természetgyógyász is javasolja!"

Állítólag. Akkor mi biztosítja a sikert? Ha nem tudni, hogy ki dolgozta ki, akkor honnan lehet tudni, hogy bevált? Mert ha az amerikai sportorvosok kidolgozták, akkor biztosan le is tesztelték jónéhány emberen és állapították meg, hogy veszélytelen és hatásos. Lehet, hogy ez hülyeség, de van benne némi ráció?

[ Szerkesztve ]

(#36) juliabrilke válasza Vandit. (#28) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hm. Letöltöttem itthon a dokumentumot. Vannak benne érdekes dolgok. Bár az általam most is csinált dologtól semmiben nem tér el. :U

(#37) lúzer válasza Vandit. (#28) üzenetére


lúzer
veterán

na ezt megnézem

jól be vagy rágva a 90 naposra :DDD

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#38) Vandit. válasza NoLF (#34) üzenetére


Vandit.
addikt

Erre annyit tudok mondani, hogy meg kell nézni a testépítőket. Némelyik reggeltől estig melózik, de mégis meg bírja csinálni magának a kaját és meg tudja oldani a bevásárlást. Sőt meló után este10-kor is akár lemegy még edzeni is. Szóval szerintem minden az ember akaratával kezdődik és ha fejben eldöntötte, akkor tuti menni fog. ;)
Bevásárolni elég 1 héten egyszer. Meg kell venni a húst, halat, tojást, rizst stb. előre és ennyi. Nem nagy ördöngősség csak akarni kell. :K

lúzer: Jaja. :DDD A hülyeség engem nagyon idegesít.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#39) P00By


P00By
nagyúr

Kifakadtál barátom? :P
Én még mindig azt mondom, h sz@rd le! :K

(#40) Vandit. válasza P00By (#39) üzenetére


Vandit.
addikt

:K :(

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#41) stangli válasza Vandit. (#38) üzenetére


stangli
senior tag

"Némelyik reggeltől estig melózik, de mégis meg bírja csinálni magának a kaját és meg tudja oldani a bevásárlást."

Csaknem arra a szárított szalonka turmixra gondolsz, amit a teremben megvásárolnak oszt lefekvés előtt nasiként dr Housra rágcsálnak? :DDD

(#42) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Azért erre is kíváncsi lennék: csokidiéta :DDD

(#43) lúzer válasza juliabrilke (#42) üzenetére


lúzer
veterán

ez vicc! :(((

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#44) juliabrilke válasza lúzer (#43) üzenetére


juliabrilke
addikt

Már amikor megtaláltam, akkor tudtam, hogy egy gyöngyszem lesz. Diéta csokit nassolóknak. De találtam fagyidiétát is. :DDD

(#45) stangli


stangli
senior tag

Ha már témába vág mié is ne :DDD

GyurEEE üzenete: ám a sok fasz bazeg
GyurEEE üzenete: elmennek sportolni h tovább éljenek
GyurEEE üzenete: sporttal jobban dobog aszivük
GyurEEE üzenete: a szív meg egy bizonyos szívdobbanást bír
GyurEEE üzenete: gyorsababn dobog, hamarabb elfárad hamarabb halnak meg
GyurEEE üzenete: ennyi
GyurEEE üzenete: hülyék
GyurEEE üzenete: mi itt ülünk gép előtt nyugodtan lassú szívdobogással
GyurEEE üzenete: 100 évesen is még élni fogunk

(#46) juliabrilke válasza stangli (#45) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ezt a tanácsot még nem hallottam. :DDD
(bár akkor nem gondolok az elhízásra és a különböző érrendszeri problémákra, ami kialakulhat :B )

(#47) Vandit. válasza juliabrilke (#42) üzenetére


Vandit.
addikt

A hülyékkel mindent meg lehet etetni... :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#48) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Alapvetően azt kéne, megérteni, hogy a nem evéssel nem lehet lefogyni.
Mozogni és emellett normálisan táplálkozni kell és ennyi. Nem kell csodapirula, meg csodaétrend.

- http://pazsitz.hu -

(#49) brownus válasza PazsitZ (#48) üzenetére


brownus
veterán

igen, de ami nekik csodaétrend az nekünk a normál...

(#50) Vandit. válasza PazsitZ (#48) üzenetére


Vandit.
addikt

Alapjában véve a gond az, hogy az ember a súlyvesztésre koncentrál és nem érdekli, hogy miből megy le csak a mérleg mutasson kevesebbet. Ezek után, persze ő lesz a népi bölcs, aki az ismerőseinek is tanácsot ad... :U Nem a súlyvesztés a lényeg, hanem a minőségi fogyás csak ugye ehhez, ki kéne mozdulni a komfort zónából, kicsit mozogni kéne, odafigyelni a kajára, ami nem akaródzik a többségnek. :( Minidig a könnyebb utat keresik...

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.