Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Wow, kipróbáltam, tök jó kis cucc. :C

Sent from my keyBoard

(#2) ncc1701


ncc1701
veterán

Miután a logmein fizetős lett, és elkezdték brutálisan emelni az árakat, mi is alternatíva után néztünk, céges szinten. Semmiféleképpen nem akartun 3. félnek kiszolgáltatni magunkat. Mivel az irodában fan fix IP, ezért adta magát: openvpn szervert telepítettem, certificate alapon, fix ip címeket osztok a klienseknek. Kliensekre kell másolni az openvpn telepítőjét, egy config fájlt, egy általam generált certet, valamint tightvnc telepítőjét. Az bekonnektál hozzánk, boldogság, onnan vagy vnc-vel, vagy rdp-vel elérem. Teljesen free. Mára vagy 150 vpn kapcsolat jön be hozzánk.

(#3) vampire17


vampire17
addikt

idő közben utána néztem még a témának és találtam egy ennél is jobb programot!

Remote Utilities

Ez 10 gépig ingyenes. Ugyan ugy ID alapu, viszont sokkal-sokkal tobbet tud!

Van RDP, távsegitseg, tavoli konzol (CMD), tavoli alkalmazas inditas, fajl manager, chat, video-audio hivas, Active Directory support, es meg sorolhatnam... kepes a kliens tavolrol frssiteni a hostokat, lehet szemelyre szabott MSI csomagokat kesziteni, amit csak fel kell telepiteni a tavoli felhasznaloknak. (tud email-t kuldeni neked a MSI telepito ha vegzett).

Lehet sajat autentikacios szervert is telepiteni, igy nem osszuk meg az adataink mas cegekkel.

Szoval meg jobb! Viszont irto draga... a 10 gepes verzio probara jo, de ha tobb gepet akarsz kezelni, melyen a zsebbe kell nyulni a cegnek...

[ Szerkesztve ]

(#4) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

az eredeti vnc még mindig majdnem teljesen ingyenes volt két hete, amikor utoljára használtam...
csak regisztrálni kell, 5 gépig egy reggel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) ncc1701 válasza bambano (#4) üzenetére


ncc1701
veterán

Vnc-t nyitott porton kitenni netre, hát... Nem kommentálom. :)

(#6) vampire17 válasza bambano (#4) üzenetére


vampire17
addikt

Jaja ez igy necces... csak nyitni egy portot, semmi titkositas??

OK a vnc persze, vpn-el... de akkor meg mar RDP, ahhoz telepiteni sem kell semmit...

Amugy persze jo a vpn megoldas, ncc1701 (ezek az appok is azt hasznalnak valoszinuleg) csak ezek kenyelmesebbek . :) A fontebb leirt funkciokat a Remote Utilities-ben pl siman ossze lehet hozni 5-6 ingyenes programmal is, csak itt az a jo, hogy egyben van minden :)

Nagy cegeknel, ahon nem szamit a penz, ez fontos, plusz hogy legyen mogotte eros support... Ami pl ingyenes programoknal nem szokott tul acelos lenni.

Plusz pl nalunk az IT-nak ket resze van, planning es support. A palnning kitalalja az ujitasokat, a support meg hasznalja. Persze ossze lehet hozni egy olyan szoftvercsomagot, ami tudja ezekek a funkciokat, csak egy supportosnak, aki azert altalaban alacsonyabb kvalitasu, hasznosabb egy egyseges, letisztult kornyezet.

[ Szerkesztve ]

(#7) bambano válasza vampire17 (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem gondoltam, hogy félreérthető lesz a megfogalmazásom, én se gondoltam, hogy vnc-t egyenest ki a netre... az a hsz csak az árról szólt.

az rdp-vel meg az a bajom, hogy nincs minden gépen. például az xp home-on sincs.és engem olyan céggel vert meg a sors, ahol xp home-ot loptak...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) vampire17 válasza bambano (#7) üzenetére


vampire17
addikt

Uhh es arrol tud a ceged, h igy olyan a rendszere, mint az ementali? :)

Tudom h faj lecserelni sok gepet, meg uj rendszer de egyszer meg kell lepni... mi majdnem 100 gepet csereltunk (+ az anyaceg) Nem mondom h kellemes volt, de azota sokkal jobb a rendszer.

(#9) bambano válasza vampire17 (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"h igy olyan a rendszere, mint az ementali?": ez alatt pontosan mit értesz?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) vampire17 válasza bambano (#9) üzenetére


vampire17
addikt

Az XP mar nem tamogatott rendszer, nem jonnek hozza biztonsagi frissitesek ezert sebezheto lehet. Persze virusirtoval, tuzfallal lehet potolni, de azert csak jobb egy tamogatott rendszer... sztm :)

[ Szerkesztve ]

(#11) bambano válasza vampire17 (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

erről tudnak. arról is tudnak, hogy azokra a hardverekre (konkrétan: vinyó) én már egy age of empirest se bíznék...

de van az a pont, amikor bizonyos húrokat nem lehet tovább feszíteni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) Misi1979


Misi1979
őstag

Srácok, van olyan rdp-kliens, ami képes "kisablakként" kb 30-40 szimultán kapcsolat létrehozására és ezek egyszerre történő vezérlésére? Pl. Kiadom egyben a CTRL-S parancsot és mindegyikben ugyanúgy érvényesül..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13) zolion01


zolion01
tag

Szerintem ez a rendszergazdák álma:

https://meraki.cisco.com/

Totál ingyenes, távoli asztal VNC-vel, átmegy tűzfalon is, Androis, IOS, stb eszközök kezelése, információ az eszközökről, stb.

Szerintem ennél jobb most nincs.

(#14) bambano válasza zolion01 (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mi ez a meraki, ha veszel egy cisco switchet a szokásos árfolyamon, akkor kapsz mellé ajándékba egy webmenedzsmentet?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) vampire17 válasza bambano (#14) üzenetére


vampire17
addikt

Ez hardveres megoldas. Plusz azert meredek lenne a cegnel a HP switcheket levalltani csak ezert... 3 szerver szoba 13 rack szekreny, csak egy telephelyen... par tizmillioba fajna azt hiszem...

Mi inkabb szoftveres megoldasban gondolkodunk.

Most hogy minel tobb fajta ilyen programot nezek, a Remote Utilities mesze a legjobb megoldas erre sztm. Persze a cikkben leirt sem rossz, otthoni, kisebb irodai felhasznalasban altok potencialt, de a Remote Utilities ceges szinten... josag lenne... Valahogy at kene vinnem a vezetosegen...:)

Szerk: Ja bocs, zolion01-nak ment.

[ Szerkesztve ]

(#16) zolion01 válasza bambano (#14) üzenetére


zolion01
tag

Semmi köze sincs a switch-ekhez.

Meraki egy különálló ingyenes táv menedzser rendszer volt amit a Cisco megvett, de továbbra is ingyen használható.
Nem kell hozzá Cisco cucc.

Bármennyi Windows gépet tudsz távolról menedzselni, állapotot lekérni, távoli asztalozni, stb.

Ha van Cisco eszközöd akkor azt is tudod innen vezérelni a világ bármely részéről.

Szerintem ez az egyetlen HASZNÁLHATÓ ingyenes Logmein/Teamviewer alternatíva.

Jelenleg kb. 243 gépet felügyelek vele ingyen :)

Android, ios telefonokat, tableteket is tudsz vele kezelni.

Miután a java support megszűnt a böngészőkben csak egy REALVNC viewer kell és tökéletesen elérsz bármely gépet, legyen az akár milyen tűzfal mögött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.