Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Várom a ph-s tesztet! ;) Mikorra várható amúgy?

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#2) adamssss válasza GodGamer5 (#1) üzenetére


adamssss
veterán

Vasarnap megy ki. Varos.

Mas: rtx2060super teszt lesz? :U

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3) TTomax


TTomax
nagyúr

Jó,nagyon szuper,lehet veszünk is meg minden,de azért megfogalmazódott bennem,hogy mit is mutattak be akkor az E3on?Íme a termékünk,ami ennyi...ja nem is ...meg ilyen gyors...ja az sem... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4) Picco válasza TTomax (#3) üzenetére


Picco
addikt

elvileg befagyasztottak az elorendeleseket aminek elsejen kellett volna kezdodnie, masodikan volt az Nv Super bemutato es utana jelentettek be az arcsokkenest....az igazi kerdes szamomra hogy direkt csinaltak vagy belekenyszerultek super miatt

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#5) Create.


Create.
addikt

Én is várom, mert amd kártyát szeretnék venni következőnek. Viszont ha a sima 5700 nem hozza a 2060 supert teljesítményben, akkor sok értelme nem lesz ezeknek a kártyáknak, mert valljuk be a freesync mar nem előny, rt-t se támogatja az amd. Akkor csak az ár/teljesítménnyel tudja eladni magát.

(#6) TTomax válasza Picco (#4) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azt sosem tudjuk meg,egyébként igen,jó kérdés. :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7) lemusz


lemusz
addikt

Sajnos úgy tűnik jó nagy bukta lesz ez a széria. Pedig jó lenne, ha olyan versenyt tudna röttyinteni itt is az amd, mint cpu fronton.

(#8) kleinguru


kleinguru
addikt

Árban mit jelent a 349 USD:F
Itthon mennyiért lehet majd megvenni?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9) Televan74 válasza adamssss (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Majd egyszer. Prohardver nem Gforce Garage! :DDD

Én várom a tesztet, de csak akkor vennék customot ha a mostanival történne valami.Lehet megvárom a Vega56 -al a Navi20 -as szériát. Ami a tervek szerint jövőre itt lesz.Ezt amolyan átmeneti hybrid széria lesz RDNA ás GCN keveréke.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) TTomax válasza kleinguru (#8) üzenetére


TTomax
nagyúr

Pont annyi lesz mint most az RTX 2060,az is 349USD.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#11) Jacek válasza kleinguru (#8) üzenetére


Jacek
veterán

125-130 nagyjából

(#12) Televan74 válasza Create. (#5) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hány ehhez hasonló hozzászólást fogok olvasni a teszt után! A semmire sem jó,kazán,nincs benne RT, és megannyi támogató írás fog születni majd! :C :))

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13) Raysen623 válasza lemusz (#7) üzenetére


Raysen623
addikt

Még jó hogy neked van varázsgömböd és előre tudsz mindent. Várjuk meg a teszteket. Egyébként meg ki mondta hogy nem lesz 5800 és 5900 is mondjuk? Rágóglizva a témára azért dobott ki pár cikket a témában.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#14) gézu válasza TTomax (#3) üzenetére


gézu
őstag

...hazudtunk reggel, éjjel meg estE3... ;]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#15) Create. válasza Televan74 (#12) üzenetére


Create.
addikt

De most érted, mivel mással tudna érvényesülni, mint hogy teljesítményben jobb, mint a másik gyártó? Engem a fogyasztás nem érdekel különösebben, mint ahogy az rt se izgat (de ha már nincs benne akkor vagy olcsóbb legyen vagy jobb teljesítményű).

(#16) kleinguru válasza Jacek (#11) üzenetére


kleinguru
addikt

Sok(k) legalább is nekem már, 120K bruttó is bőven túl van a lélektani határon de üsse kő.

2060 van már 110Kért is.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#17) arn


arn
félisten

Igy varhatoan buko lesz... legalabbis nem sikeresebb, mint az elozok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Az xt-s nem rossz (amit pletykálnak),de még mindig csak a középalja és 400,wtf :) A 2060S ellen indul, ha jobban teljesít qhd-ben akkor van értelme,ha csak azonos szintet hoz...nem hiszem,hogy amd-re vált a nép.
1080p-s monitorhoz inkább rtx-et és sugárkövetés

Life, Uh, Finds A Way

(#19) Yany


Yany
addikt

Hát... a tesztnek leginkább a Superekkel szemben lenne igazán értelme, mert ugye a piacon velük fognak megütközni (oké, hogy árban valószínűleg inkább a nem Superekhez lettek illesztve, de) ár/teljesítmény mutatót simán lehet mérni és a Super lesz most a divat, a sima GeForce-ok EOL...

szerk.: exkluzív információim szerint :DDD :DD :DDD viszont lesz Vega 64 a tesztben, az nagyon jó kis referencia pont lesz, hogy honnan hová jutott az AMD a GCN helyett az RDNA-val, alig várom.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#20) #04430080 válasza hombre[EU] (#18) üzenetére


#04430080
törölt tag

Akkor sem váltanának, ha jobbat kapnának olcsóbban.

(#21) Televan74 válasza Create. (#15) üzenetére


Televan74
nagyúr

A mai árazás már nem szimpatikus nekem sem. Ha egy picivel gyorsabb mint a konkurencia terméke, akkor egy picivel drágábban adjuk,nekem sem jön be.Remélem ezzel az árcsökkentéssel,beindul egy kis izmozás az árakkal.Amivel mi vásárlók jól járnánk. Most várjuk az Nvidia válaszlépését.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#22) Yany válasza Televan74 (#21) üzenetére


Yany
addikt

Őszintén szólva nekem lenne egy forgatókönyv, ami a Super kártyák árnyékában is a Navi felé lendítene... ha valami fasza kis bundle lenne, amiben mondjuk van egy Gigabyte X570 Master + 3900X + 5700X. Ha erre rákerül mondjuk €200 fogdésvidd discount, már meg is vettek.

(ti a 38uc99-es csodamonitorommal sajnos meg vagyok lőve a freesync irányába, nincs fent egyelőre az NVIDIA gsync listáján)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#23) hombre[EU] válasza #04430080 (#20) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A cpu diy piac mást mutatott az elmúlt évben,fōleg Európában. Nem a hangos kisebbségbōl kell kiindulni, a valóságban a többség a bang for the buck "ideológiát" követi

Life, Uh, Finds A Way

(#24) zgmzgm


zgmzgm
tag

RTX 5850X -re kíváncsi leszek, lehet még ez évben kijön.

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#25) korcsi


korcsi
veterán

A "Texel kitöltési sebesség" nekem nem tűnik helyesnek:

Vega: 256 textúrázó, 1580MHz és a GPUz ír 404,5GTexel/s értéket

Most ugyanez az 5700-as Navira: 1725MHz szorozva 144 textúrázóval az 248,4GTexel/s.

Persze csak ha megfelelően számolok, és ilyen szinten nem változott az architektúra.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#26) Create. válasza Yany (#22) üzenetére


Create.
addikt

Az enyém sincs a listán mégis működik megfelelően.

(#27) kleinguru válasza Yany (#22) üzenetére


kleinguru
addikt

Kifejezetten tudnék örülni én is hasonlónak.

Ugyan is x570+3900x+5700 a kiszemelt.

Ha nem lesz ilyen és drága lesz, akkor veszek egy 580-at.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#28) #04430080 válasza hombre[EU] (#23) üzenetére


#04430080
törölt tag

Ez nem CPU, a DIY piac meg amúgy is kicsi. Bang for the buck ideológia alapján a Steam első 3 helyezettje sem az lenne, ami.

(#29) joey04 válasza #04430080 (#20) üzenetére


joey04
titán

de. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) Gyuri27 válasza Create. (#15) üzenetére


Gyuri27
félisten

Gondolom te 2060-n bekapcsolod az rt ugye?

Raysen623: e3 szerint 2 lesz felette és egy alatta. Persze azóta ez változhatott is.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#31) andy19770128 válasza Create. (#5) üzenetére


andy19770128
aktív tag

2060 nál ne legyen már előny a RT......

(#32) Synthwave válasza Yany (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Á, szóval neked (is) V64 Nitro+-od van. :D

mod: RX 480 GAMING X. Csaló. :P

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33) Create. válasza Gyuri27 (#30) üzenetére


Create.
addikt

Az teljesen mind1, ott legalább van benne vmi ami indokolhatja az árat. A semmiért akkor se fizessek már többet. Egyébként a superen már fhd-ban lehet be lehet tolni (ezt nem tudom).

(#34) arn válasza andy19770128 (#31) üzenetére


arn
félisten

Hanem mi? Hatrany? :D ez olyan, mintha egy lassabb kartyarol azt irnatok, minek van benne 3d gyorsitas. Van aki azzal is boldog.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35) Armagedown


Armagedown
őstag

Miért nem HBM van rajtuk, miért gddr6?
Hiszen ők voltak azok, akik ezt kitalálták, ezek szerint mégsem olyan jó, mint ahogy állították :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#36) Laja333 válasza Create. (#33) üzenetére


Laja333
őstag

A Radeonok meg számítási kapacitásban meg bányászatban jobbak. Tessék, itt van benne VALAMI "ami legalább ott van benne." :DDD Legalább olyan hasznosak mint a 2060ban az RT.

(#35) Armagedown
Valószínüleg ugyan olyan okból, amiért a VW sem csinál a Polo-ból hybridet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#37) Gyuri27 válasza Create. (#33) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mi indokolja? Mi a bánatos gyík? Bekapcsolod és harmadolódik a teljesitmény? Ezért kérnek és ezért fizetsz felárat? Most viccelsz ugye?
A fogyasztás meg ha minden igaz (persze meg várjuk meg a teszteket) 50 watton belül lesz.
Az napi 10 óra gaméval 500 watt. 1 kwh 40 ft. Tehát egy hardkór gémer napi 20 forintot is tud spórolni.
De fogyasszon többet 100 wattal. Az napi 40 forint spór napi 10 óra kökemény gaméval.

Armagedown: a hbm még mindig drága.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#38) Feri1984 válasza lemusz (#7) üzenetére


Feri1984
tag

Miert is bukta?
5700XT = RTX 2070 +10% = RTX 2070 Super
Viszont RTX 2060 Super arcedula.
Akkor mi is a baj?

(#39) Kansas válasza Televan74 (#9) üzenetére


Kansas
addikt

"Ezt amolyan átmeneti hybrid széria lesz RDNA ás GCN keveréke." Ez továbbra sem igaz, de látom pár embernek beégett... nincs hibrid széria, ez full RDNA.

DXR-t az AMD nem igért a következő PC-s VGA szériába sem, ami biztos, hogy a konzolokban lesz valamilyen RT. De miután a következő konzolok is legkorábban 2020 Q4-ben jönnek, még az előtt várhatóan egy desktop VGA szériát is kihoznak, amiben vagy lesz RT vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#40) Create. válasza Gyuri27 (#37) üzenetére


Create.
addikt

ott rég gond van, ha ennyire számít a fogyasztás. Az meg megint mit érdekel, ha harmadolja az fps-t ha játszható fps-el megy?

(#41) Kansas válasza Create. (#40) üzenetére


Kansas
addikt

Azért számít, hogy harmadolja a teljesítményt, mert többek szerint(köztük szerintem) sem ad annyi extra eyecandy-t, ami megérje az elbukott képkockákat. DLSS ugyan gyorsít rajta, de egyrészt nem a RT-n hanem az AA-n másrészt azzal meg effektív felbontást buksz...

Ha neked megéri, légy boldog vele, én még kivárok. Szerintem előbb lesz PS5-öm, mint RT-képes VGA-m...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#42) Qtya123


Qtya123
őstag

Várom kíváncsian a tesztet.

Mondjuk az durva ami mostanában úgy összességében a GPU piacon van. Jött egy csomó kártya mindkét oldalon (vegák, radeon VII, RTX kártyák), de még mindig ott tartunk, hogy ár/érték és időtállóság arányban egy használt 1080 TI a legjobb. Legalábbis szerintem. Ezen valószínűleg a Navi sem fog változtatni semmit..

[ Szerkesztve ]

(#43) Create. válasza Kansas (#41) üzenetére


Create.
addikt

Nem tudom hogy hogy jutottunk el idáig. Végig azt írtam, hogy se a fogyasztás, se az rt nem érdekel. Én csak azt mondom, hogy ha az egyikben nincs valami, ami a másikban van, akkor vagy olcsóbb legyen vagy gyorsabb. Oda-vissza mindkét oldalon.

(#44) Kansas válasza Gyuri27 (#37) üzenetére


Kansas
addikt

"A fogyasztás meg ha minden igaz (persze meg várjuk meg a teszteket) 50 watton belül lesz."
Ha bármennyit hinni lehet a leak-eknek, akkor nem 50 hanem 10W-on belül, és például az XT vs 2070S viszonylatában az XT fog kevesebbet enni.

De persze ezt jó lesz több forrásból látni, hogy igaz-e.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#45) Kansas válasza Create. (#43) üzenetére


Kansas
addikt

Az új AMD-s áraknak köszönhetően várhatóan aminél nem lesz olcsóbb a két Navi, annál gyorsabb lesz, aminél meg nem gyorsabb, annál olcsóbb, és pl. a kivont 2070-eknél az XT olcsóbb is, gyorsabb is, ha csak azok nem kapnak valami jóféle raktársöprő árazást.

Ez a "nem érdekel, de ott van és akkor már kompenzáljanak valamivel a hiányáért" kicsit suta érvelés - ha nem érdekel akkor nem érdekel, azon mit kompenzáljanak? Ha meg bekapcsolnád és azt mondod, hogy számodra még úgy is játszható sebességet nyújt, az arra utal hogy tán mégis érdekel.
Ha ez utóbbi a helyzet, semmi gond, akkor neked az NV kártyák valók.
Attól még a Navi se jobb se rosszabb nem lesz arra a feladatra amire kitalálták, mert van alternatíva ami mást is tud - évekig az AMD volt savazva hogy kihasználatlan feature-öket tesz a kártyáiba - aztán utóbb vagy lett belőlük valami(Mantle -> DX12/Vulkan) vagy nem(pl. TrueAudio).
Most az NV csinálja azt, hogy feltesz egy nagyobb összeget egy technológiára, a különbség az, hogy a nagyobb piaci részesedés végett több esélye van hogy bejön a tippje, csak most épp az AMD csinálja azt, hogy kivár, és csak akor tesz pénzt az RT mögé, amikor lesz már értelme - ők meg azt reszkírozzák, hogy lekésnek.
Meglátjuk, melyik bet jön be.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#46) Steven


Steven
addikt

[link]

E szerint senki ne várjon túl sokat

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#47) Gyuri27 válasza Kansas (#44) üzenetére


Gyuri27
félisten

Lehet a stock 10 watton belül lesz. A custom kártyák többet fognak enni. Mert ott 30-50+ mhz-ért majd annyi + wattot is zabál.
Persze ha a customok maradnak a ref órajeleknél akkor oké.
De várjuk meg a tesztet. Mert még elég nagy a köd.
Főleg hogy utolsó pillanatban kaják, kapták meg a drivert.

Azt jó látni, hogy az amd reagált és hajlandó olcsóbban adni a vga-t.
Én azt gyanitom lesz abból az árból még vágva. Akkor meg teljesen korrekt lesz az ára.

Amd - Radeon - Ryzen

(#48) Duck663 válasza Kansas (#39) üzenetére


Duck663
őstag

De az biztos, hogy konzolokban lesz RT. Ezt már több helyről megerősítették. Abban viszont ne legyünk biztosak, hogy a Navi 10-ben nem lesz RT, viszont nagyon úgy fest, hogy nem DXR lesz, hanem valami más.

(#46) Steven: Mégis miről beszélsz? Ezek alapján a Vega 64-től még a kisebb is gyorsabb, és a 2060 Super előtt is van/vagy egál. Ne a szintetikus vackokat nézd.

Ha ezt így hozza, akkor megvan az új VGA-m...

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#49) Gyuri27 válasza Duck663 (#48) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nv-nél már láttuk, hogy nem kell hardveresen ezt cimbalmozni. Lehet ezt szoftveresen is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#50) andy19770128 válasza arn (#34) üzenetére


andy19770128
aktív tag

valami el van nálad csúszva barátom. Az RT használata 2080 alatt perverzio..... 2060 nnál csak akkor tud normálisan menni ha jelentősen visszaveszela felbontásból vagy arészletességi beállitásokból.. nem véletlen jött kia 1660ti és barátai. AZ rt chip megjelenése után le lépett az nvidia egyik fő részvénye és vitte a 2 milliárd dollárját. Ugy itélték meg hogy az ert bukás. ezért dobták piacra a 1660ti-t ami viszont telitalálat. most vettem egy notebookot 1660ti vel. amit egy ryzen 7 apu hajt..... egyszerüen tökéletes a vga.... a 2060 meg naggyából rájuk rohat. ezt mondjuk az eladási statisztika mutatja is

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.