Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

Mások hasonló élményeire és véleményére lennék kiváncsi a témával kapcsolatban, hogy ez mindenhol így megy e?!

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#2) Pompi válasza Sh4rKy (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Menő? aha, ja, persze...

Feel Good Inc.

(#3) Kantorpe


Kantorpe
tag

Szep uj vilag :K

Nezopont kerdese, en ugyanigy nezem a fiatal 18 20 eveskeket.

Ez mar csak olyanabb lesz.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#4) Sh4rKy válasza Kantorpe (#3) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

18-20 évesek között is vannak érdekes esetek... nem azt mondom hogy én tökéletes vagyok, de amiket látok, azoktól bőven elvagyok "maradva"... bár lehet, hogy azért, mert elég sok olyan dolgot éltem át, amit más 30 év után szokott átélni...

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#5) #53246592


#53246592
törölt tag

az en idömben meg azt is tudtuk, hogy a támolyog szo hogyan irando (bar azota a cica elvitte az ekezeteket). bocsi, nem tudtam kihagyni ;)

(#6) Sh4rKy válasza #53246592 (#5) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

sorry, nézd el nekem, elég fárasztó egy napom volt, és kicsit se figyeltem, de majd holnap kijavítom =)

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#7) concret_hp


concret_hp
addikt

"Nem azt mondom, hogy 14 évesen nem volt olyan, hogy nem ittam"

nem sok egy kicsit a nem? :)

hát énis nézek néha hogy tizen pár éves figurák miket tudnak művelni ...

múltkor láttam 2 csajszit este 11 magasságában, olyan szerelésben mintha egy szexshopból léptek volna elő, de nem voltak több 15nél. kézben dohányárú és szemmel láthatóan alkoholos befolyásoltság alatt álltak...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8) Cloud_s


Cloud_s
aktív tag

Mindenkinek kell az életében egy olyan időszak, amikor az említett dolgoknak él. A 14 már valóban túlzás, de mi a jobb? Most kiéli magát, és "kinormálisodik" huszonX évesen, vagy egész felnőtt élete során úgy fogja érezni, hogy valami kimaradt és ezt próbálja meg kétségbeesetten bepótolni? Vagy magába zárkózik, zéró emberi kapcsolattal?

Muszáj a fialaloknak emberek közé menni, csak ma már a teadélután és a felolvasóest nem életképes.

(#9) Xpod


Xpod
addikt

Érdekes amit leírtál, és kicsit elszomorító.
De azért engem érdekelne az is, hogy mintha lenne egy törvény a cigi és alkohol fogyasztásról, amit ha jól olvastam az említett "szórakozó helyen" nem alkalmaztak.
Annó, kb 10 éve ha jól emléxem bizony rendszeresen járták a zsernyákok a környéki discókat és bizony rendesen büntettek is (igaz általában drogot kerestek, és időnként találtak). (Soltvadkert-Kecel-Kiskunhalas és környékük)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10) Sh4rKy válasza Cloud_s (#8) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

én ezt úgy látom, hogy én még most nem érzékelem azt, hogy bármit is kihagytam volna az életemből... 18 éves fejemmel úgy látom én nem voltam ennyire veszélyes... nem azt mondom, hogy ne éljék ki magukat, félre ne értsd, de ne 13-14 évesen... ha 18 éves és mondjuk érettségi után meg esetleg főiskolai/egyetemi zh-k után csontra issza magát mert annyira örül, hát egészségére... és ezt akkor látom időszerübbnek...
a legjobb amikor érdekes megjelenésemnek köszönhetően volt aki letámadott buliba (talán ha volt 15 a személy), hogy van e "ződikém" neki... énmeg csak néztem, hogy hol élünk már?!
még ha élnék is ilyenekkel, már bocs, de ezt nem nyilvánosság előtt kell csinálni, szerintem... legalábbis én abból indulok ki, hogy én általában haverokkal leülök hegyen és ott szoktam a jókedvnél tovább is iszogatni... ha buliba is iszok, ott se vagyok hótkészen, mert nem szeretek ilyeneket visszahallani, képeken látni meg főleg nem...
emléxem egyszer egyik haverommal beszivattunk pár emberkét akik alattam jártak 2-3 osztályjal általánosba, hogy ő polgárőr és hogy mi az amit ott tekernek a lámpa fénye alatt... szegényeket úgy beszivattuk, hogy abba a minutumba hagyták el a helyszint amikor mondtuk, hogyha mégegyszer meglátjuk nagyon nagy baj lesz ebből, de most megúszták... ezután halálosan összefosva tüntek el, a szürke hétköznapok homályaiba...

Xpod:
Mai világba a 14 évesek ha részegen mennek az utcán elmegy mellette a rendőr, a 18 évest meg képes megállítani, úgy hogy cigizik meg szürcsöli a kakaóját, mert úgy néz ki mint aki hót részeg, pedig csak olyan szinten fáradt, hogy menni alig tud, de épp hazafelé tart egy tescos kitérő után.. sajnos tapasztalat

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#11) Cloud_s válasza Sh4rKy (#10) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Rohanó világban élünk, ma már minden előbb kezdődik. Biológiai szinten is! Nem csoda, hogy senki nem kéri el egy 16 éves lánytól a személyit, ha 21-nek néz ki (nem feltétlenül a smink miatt).
Érettségire már jócskán túl vannak a fiatalok az első berúgáson/cigin. Amelyik nincs, az akkor is csak a száját fogja húzni (persze közben titkon irígyli a többieket).

A 14-et én is cinkesnek tartom, ellenben ismerek pár 16-17 éves lányt, eljárnak szórakozni, ott isznak is, cigiznek is. Nem buták, tudnak magukra vigyázni és nem is csinálnak hülyét magukból (nem fetrengenek a saját hányásukban, nem kergetik a viszkispoharat..:) )

Szerintem jobb ez így, mintha otthon savanyodnának, mint az a sok ismerősom, akik ma (~25) képtelenek pl. egy párkapcsolatra, meg úgy általában az emberekkel való interakcióra épp amiatt, mert amikor az "ő idejük" lett volna kimaradtak mindenből...

Szerintem nagyrészük kinövi a dolgot, nem kell kongatni a vészharangot. A hippikből meg a rockerekből is tisztességes öltönyös-nyakkendős ember lett.

[ Szerkesztve ]

(#12) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

"Nem azt mondom, hogy 14 évesen nem volt olyan, hogy nem ittam"
Tehát volt olyan buli is, amikor nem ittál? :DDD

(#13) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Bizony változik, de sosem általánosan. Tizenhárom évesen cigiztem először, majd ugyan nem rendszeresen, de folytattam is alkoholt is fogyasztottam, módjával persze, de kb. 14 évtől alkalmanként, de nem voltam ezzel akkor sem az élmezőnyben. A mi időnkben mondjuk a lányok körében nem volt divat, de már 91-92 környékén olyan helyen dolgoztam, ahol szombat esténként láttam a diszkóba igyekvő fiatalokat, nekem már akkor is gyereknek tűntek, köztük fiatal lányok, akik, ott az utcán, üvegből itták a feketecímkés cseresznyét.
Tehát az a baj, hogy nem változik a világ, legalábbis nem jó irányba. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14) Sh4rKy válasza Cloud_s (#11) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

16-17 már nem annyira gáz, az már bőven belefér... de 13-14 szerintem nagyon nem...

philoxenia
"módjával persze" itt ezen van a hangsúly... őnáluk ott kezd el rezegni a léc amikor már alig állnak a lábukon, és azért csak ott, mert akkor már tényleg behaluzzák a lécet is...

Chesterfield
so sorry, k*rvafáradtan irtam, de sztem a lényeg érthető :B

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#15) Lenry válasza Sh4rKy (#14) üzenetére


Lenry
félisten

egy ideje tervezgettem egy hasonló Logoutos írás elkészítését, de most jegelem egy picit...
pár dolgot viszont megjegyeznék:
a jelen "partysociety" részét képező fiatalság, értéktelen, idiótákból áll (már elnézést, de így gondolom)
volt egy haverom, aki rocker volt, death metalt és hasonlókat hallgatott és egy normális realista ember volt, aztán egy pár hónapos átmenet végeredményeképp már nem lehet másról beszélni vele, csak hogy hogy rúgott be tegnap, hogy fog berúgni ma este és milyen bulikra jár (igaz, ő 20 éves nem 13, de akkoris)
és mostanában egyre többen lesznek ilyenek...
meg sétálok a városban, és szembejön 6 13 éves kiscsaj, holtrészegen egy üveg pezsgőtől... na nemá... 13 évesen zúzzanak még szépen babázni, nem diszkóba... én életemben egyszer be nem tettem a lábam egy diszkóba se (lehet, h mert viszonylag ritkán játszanak Devin Townsendet és egyéb prog.metált :D ), de nem érzem h bármivel is kevesebb lennék...

de lehet h csak mi látjuk így és tényleg megkomolyodnak 5-6 éven belül, de mi lesz belőlük, ha addigra elisszák az agyukat... választójoggal rendelkeznek majd és nekik kell majd eltartani magukat és neadjisten egy családot, mikor éveken keresztül a legnagyobb problémájuk az MSN volt meg hogy milyen buliba menjen... én azért félek egy kicsit...

Uff, én beszéltem

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

15-16 evesen ittam a legtobbet, jartam rock-metal koncertekre meg csak úgy lófralni sok bakancsos haverral es iszogattunk. Voltam egy tarsasagba skinekkel, mfele ilyen emberrel.

Aztan kevesebbett ittam, valtoztam is, parszor lementem diszkoba. 100* kulturaltabb tarsasag volt a drog-pia ellenere. Kiprobaltam par cuccot, ittam mint a ló, de most majd 20 evesen mondom, fel eve nem ittam, nem drogozom, kinottem.

Mikor pokereztem, penzbe, keresztfater mondta a mentsegemre, inkabb most veszitse el mindenet mint mikor mar ket gyereke lesz, ugyanez all sztem a cikkre is, inkabb igyanak most mint mikor csalados anyak-apak lesznek, megunjak majd, tobb tucat ilyet ismerek.

90 87.5 87.8 87.5

(#17) Sh4rKy válasza Lenry (#15) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

igen, én is ettől tartok, hogy amire normálisak lehetnének már elitták/elszívták vagy neagyisten mást csináltak az agyukkal
bár igazából ettől nekik kéne félniük, nem nekem/nekünk... de ők meg le se sz*rják...
mondjuk mindenkinek megvan a saját joga, hogy elb*ssza az életét... én általában akiket így látok egyszer beszélek velük, hátha hat rájuk, de igazából 100ból talán 1, ha meg fogadja a tanácsomat
végülis tökre az ő dolguk, de majd amikor nemtudnak kimászni a gödördből úgyis ahoz fognak fordulni akiket azelőtt csak kiröhögtek, és ezek leszünk mi, akikhez majd menekülnek...

kicsitomi88

én is jártam ilyen társaságokba, sokat iszogattam is velük, de tény, hogy tovább sose mentem el, mint ameddig én akartam, mert van egy bizonyos önkontrolom... és ez az amit nagyon sok 13-14 évesből hiányolok... az pedig teljes mértékben igaz, hogy inkább most basszák el az életüket, mint amikor gyermekes családban lesznek, de könyörgöm, ha már ennyire elk*rják a "gondtalan fiatal éveiket" akkor ne azért csinálják, mert ez a menő...

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#18) drizzt1666


drizzt1666
tag

A zsenge új generáció szülöttje vagyok (azaz 18, lassan 19)
Kérdem én, korán kezdtem e a dolgokat, ha:
-15 évesen gyújtottam rá először
-16 évesen ittam először
-16 évesen volt az első párkapcsolatom
-16 évesen volt az első buli élményem
-18 évesen voltam először koncerten (Depresszió)

A mi gyerekkorunkban (ez most elég furcsán veszi ki magát) is lehetett kezdeni korán és későn. Volt egy időszak mikor a cigi meg a pia volt a "húdemenő", meg az ha protekcióval bejutottál egy diszkóba (mindezt már 14 évesen). Mert nem szabadott, mert ellenkezik az akarattal, a törvénnyel, bírkaszellem, lázadunk, stb. Ha nem velük voltál, ellenük voltál (h kisarkítsam a dolgokat). Én is találkoztam olyan csoportal (14 éves lányok) akik egymás fejét fogták nehogy megfulladjanak a saját boájuktól. Tényleg nem szép látvány és szánalmas dolog. Sőt lassan már nem tudok elmenni sehova a haverjaimmal szórakozni egyet hétvégén mert mindent elleptek a mazsolák. Helyette marad a krimó, jó személyzettel akik szűrik a vevőkört :D
Ennek ellenére nem érzem h kimaradtam volna valamiből. Talán csak a gumicukros jégkrémből, ami régen nagy sláger volt. Na abból kimaradtam és sajnálom is :B

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#19) Sh4rKy válasza drizzt1666 (#18) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

ez egyáltalán nem kora, sőt, szerintem ez lenne a normális...
nem észnélkül hagyni mindent... bár én a szülőket se értem meg, nem hiszem, hogy ennyire felelőtlenek... nálam "éccsanyám" mindent tudott ilyenekről, sose volt kamu, bár a cigi az egyetlen amit nem tud, de ennek megvan a maga egyszerű indoka, mégpedig, hogy ő egyszer rosszul lett cigaretta miatt és nem volt számára kellemes, apám meg egyszer 10-en pár évesen a báttyával felgyujtott egy egész istállót :DDD
hát igen, ez az amiről nem tud... de ha bármikor többet ittam a kelleténél, még ha ő nem is látta rajtam, mert tudtam "tenni" a józant, akkor is utána elmondtam neki.. hát ez van, én már csak ilyen vagyok...
első párkapcsolat az nekem 14-15 körül volt, de akkor se úgy, mint a mostani fiataloknak... ott már egyszerűen ciki, ha egy 14-15 éves "kiccsajnak" nem idősebb pasija van... kérdem én akkor, hogy egy 15 éves srác meg járjon 12 évessel? hát nemtudom, érdekes...

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#20) yash


yash
senior tag

Mégegy depresszió-keltő cikk... gratulálok! Kezdeményezem, hogy kapjál saját avatart, hogy véletlenül se olvassam a cikkeid! :( Rohadt kiváncsiság... :(

(#21) Sh4rKy válasza yash (#20) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

figyu öregem, most őszintén, ha látod azt a kib*szott nevemet a cikk elején, akkor haggyad...
szerintem akik olvassák, azok rohadtul nem kiváncsiak arra, hogy neked semmi sem tetszik azért, mert egy rossz pillanatomat szavakba/cikkbe öntöttem és te azóta pikkelsz rám és az összes irásomat fikázod... kész, ennyi... többet nem szeretnék ezzel törődni, megértésed meg köszönöm...

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#22) Lenry válasza yash (#20) üzenetére


Lenry
félisten

de gonosz vagy... sose értettem a hozzád hasonlókat... de ha te így vagy boldog hát hajrá...

Sh4rky: ha nagyon zavar, moderáltasd

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) 3psilon válasza yash (#20) üzenetére


3psilon
aktív tag

Mi is szeretünk.

Ettől leszel depressziós? Bocs, én most lettem 18, és "későn kezdtem" (értsd kb 16 évesen fogyasztottam először alkoholt, voltam koncerten stb., igaz sosem dohányoztam mert utálom a szagát), és mégsem iszom szét az agyam.

Igazából ez nem 100%-ig az ő hibájuk. Nevelés kérdése is. Ha nem mutatják meg nekik, hogyan foglalják el magukat normálisan, éljenek normális közösségi életet, nem tanítanak nekik semmilyen átfogó személetet, akkor max sz*rnak a világra és isznak. Jó most tudom pofázok itt a már 4 napja 18 évemmel :) de nekem célom, hogy minél többet tudjak meg a környezetemről, és minél normálisabb ember legyek (ez hülyén hangzik csak sokakban nem tudatosul).

Tehát ettől most nem kell depressziósnak lenni, segíteni kéne szegényeken, mert magukon nem fognak.

Sh4rKy, te kapjad az új avatart, yash te meg kapjad.... :D nem hagyhattam ki. :)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#24) harry


harry
veterán

Én is veled egy idős vagyok, de részünkről (haverok, osztály) azért ez nem így volt... Ilyen bulis, alkoholos összejövetelek talán 1 vagy max 2 év kezdődtek (vagyis középsuli 3.ban, 16 éves kortól). Jómagam csak néha jártam el szórakozni, de srácok akik hetente elvoltak néha meséltek érdekes dolgokat magukról, bár ezeken többnyire csak nevettünk, soha sem volt semmi komoly gond. Nekem is volt pár alkalmam amire nem vagyok büszke, de azt kell mondjam, hogy az elmúlt évben sokat változtam és másfelől látom a dolgokat. Sosem voltam ennek az agyon ivós - szétesős bulizás pártolója, bár voltam ilyenen, és néha tényleg elég gáz volt ahogy a többiek viselkedtek. Szóval nálam ez a vészes korszak az elmúlt 1 évvel le is zárult, ami kicsit gyorsnak tűnik de talán nem is baj... lehet még fog is változni, nem tudom, de mostmár eleve másképp állok a témához, és ez jó.
Az ilyen 12éves gyerekeken meg csak nevetni tudok, szánalom. Miért ilyen korán? Sőt, miért kell egyáltalán ilyen állapotba kerülni? És itt nem évente néha-néha, ahogy kiveszem a leírtakból, mivel egy átlagos buliról írtál (nálunk hasonló esetleg újévkor volt, szalagavató, érettségi környéke).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#25) harry válasza Sh4rKy (#19) üzenetére


harry
veterán

Na most elolvastam a topicot is. Sok dologban egyet értek veled. Szüleim tudják, ha megyek valahova, meddig vagyunk ott vagy kb mikor érek stb (bár ez néha változó, pl érettségi utáni ünneplés közepette valahogy 7en bemásztunk egy autóba és átkerültünk Csömörre :D hozzátennám, a sofőr a haverom annya volt, de pl őt sem zavarta, hogy ünnepelünk, mert tudtuk normálisan csinálni). Egyszer öcsémmel (aki most 16) véletlen beborítottunk egy 2 személyes kompot a tóba este (amin amúgy 4en álltunk, de az előző tesztekben mindig sikeresen teljesített). Ez kicsit helyretett minket. Meg engem más is, pl sportolók véleménye, hozzáállása, tényleg nagy hatással voltak rám és kicsit átértékeltem, hogy van-e értelme vagy célja annak, amit csinálnak egyesek. Bár összességében véve nem voltam zűrös ilyen szempontból, néha iszogatunk, de pl sosam dohányoztam, drog vagy hasonló szar végképp nem. Szoktunk járni koncertekre (rock, metal) de itt is tudunk értelmesen viselkedni, normális társaságban maradni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#26) Sh4rKy válasza Lenry (#22) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

túlfogom élni, nemtud meghatni igazándiból... ha őt ez teszi boldoggá, egészségre =)

3psilon
boldog szülinapot utolag =)

harry
ígyvan, szánalmasak, de nem lehet velük mit kezdeni, de mint már írtam, szüleiket se értem meg igazából....

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#27) harry válasza Sh4rKy (#26) üzenetére


harry
veterán

Valszeg részben a szülők hibája is, de igazából úgy is magunak kell rájönniük, hogy miért is kell abbahagyni, vagy változtatni. Amit persze lehet úgy, hogy a szülő meg tudja győzni, de ez azért ritka, marad a saját tapasztalat.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#28) Kareszovics válasza Sh4rKy (#1) üzenetére


Kareszovics
addikt

Élményként akkor mesélek egy kicsit magamról. :DDD

15 évesen elég ganajra ittuk magunkat, majd jöttek a techno és dnb partik, persze a ganja is előkerült. Aztán 18 évesen jött az "asszony". Lecsitultam, kitisztultam, haverokal iszunk multazunk, de inkább otthon, vagy annyian megyünk, hogy a csírák ne férjenek be ;]

Van munkám, autóm, jövőre talán közös lakrészünk azzal az "asszonnyal" aki akkor lecsitított.

Az eleje a sztrotimnak vészesen hasonlít az általad leírt kisgyerekek történetére... DE Nekünk (haveroknak) sokkal több felelősség érzetünk volt már akkor is!!! Ami a mai "kislányoknak, meg "kisfiúknak" nincs meg. Ők 25 évesen fognak "belejönni" csak igazán az éjszakai duhajba, amikor már (esetleg) pénzt fognak keresni, de még anyuval fognak élni és mindent el tudnak költeni bulira. (stift, pia, cucc ilyesmire)

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#29) 3psilon válasza harry (#24) üzenetére


3psilon
aktív tag

"...Miért ilyen korán?..."

Nem értitek? Nem a 12 éves gyerekek változtak meg, hanem a világ körülöttük.
75 éve egy 12 éves gyerek már készült, hogy gimnáziumba menjen, vagy épp munkába álljon.
25 éve a 12 éves gyerek még inkább kisgyerek volt, és lehet, hogy 16 évesen bulizgatott, de a rendszer ezt nem hagyta bármeddig.

75 éve létezett olyan, hogy hagyomány, meg olyan, hogy létszükséglet. Ez a kettő nagy hatással volt arra, mit csinálhatsz, és merre mehetsz az életben.
25 éve volt olyan, hogy "rendszer", ami kiölte a hagyományokat, bizonyos mértékben csökkentette a létszükségleteket, viszont korlátozta az emberek szabadságát.

Ma? Ezek a gyerekek a semmiben lebegnek. Ha a szülő nem foglalkozik vele eleget, mert egész nap dolgozik, senki nem mondja meg neki, mit csináljon. A kapitalizmusnak csak jó, ha sokat fogyasztó, felelőtlen és könnyen befolyásolható személlyé válik. Az alkoholt, cigit, füvet is simán beszerzik, mert senkinek nem érdeke, hogy tiszta fejű legyen.
Persze, hogy ha gallyra issza magát, 18 évesen ez már meglátszik rajta. Meg dohányfüggő is lesz.
De az csak jó, ha függő vagy, és kevéssé tudatosan élő.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#30) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"Változik a világ, vagy csak én vagyok eltévedve?!"

Nem vagy eltévedve, Sh4rKy. Sajnos nem.
Mikor még én voltam kölyök, (mondom kölyök, nem 18 éves) hamar lezuhant egy pofon, ha egy felnőtt meglátott cigizni egy gyereket.
Akkoriban még a 14 évesek is gyereknek számítottak. Ma sem mások, hiszen biológiailag érettek, és itt vége is a nagy felnőttségnek. Kiskamaszok, passz. Jogokat követelnek, holott semmit nem tesznek meg azért, hogy kivívják a felnőtt társadalom elismerését.
Tehát csattant a füles, és a szülő megköszönte az elkövetőnek, hogy törődik a gyerekével.

Ma más világot élünk.
Ha ma csavarnék le egy taslást a cigiző kiskamasznak, az apja érdeklődne, hogy ugyan az enyémet szívja-e, és egyáltalán milyen jogon. Az már nem érdekelné, hogy épp a gyerekét védem a káros szenvedély(ek)től.

Cigi, pia, kábítószerek. Ragyogó perspektíva. És van ugye a Kendermag Egyesület, amely még buzdítja is a fiatalokat a drog kipróbálására, szedésére, szívására. Hogy aztán az utódjaik korcsan, debilen születnek, az kit érdekel? Engem igen, de számít?

Egy gyerek ne igyon, cigizzen, drogozzon.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31) DarkByte válasza Cloud_s (#11) üzenetére


DarkByte
addikt

Szerintem jobb ez így, mintha otthon savanyodnának, mint az a sok ismerősom, akik ma (~25) képtelenek pl. egy párkapcsolatra, meg úgy általában az emberekkel való interakcióra épp amiatt, mert amikor az "ő idejük" lett volna kimaradtak mindenből...

Sajnos itt mélységesen magamra ismertem. :( Remélem azért még ennyire nem rossz a helyzet mint ahogyan lefestetted. :Y Viszont egyszerűen nem vonzanak a mai trendi szórakozó helyek: nem jönnek be a seggrészegre leivós bulik; nem vet meg a pénz hogy mindig a legtrendibb cuccokban járjak (talán ez annyira nem lényeges mint amennyire kiemelem, de valamennyire mégis), sajnálom a pénzemet elkölteni olyan dolgokra amelyeket értelmetlennek találok (alkohol, cigi, stb.); nagyon úgy tűnik hogy velem egyetértő, és velem szóba is álló lányt ilyen helyen soha a büdös életben nem ismerek meg.. és még sorolhatnám. Szóval jó kis 22es csapdája. De majd lehet egyszercsak megbolondulok és úgy döntök feladom az elveimet.. ilyet is láttam már.

(#32) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Az baj,hogy mindig a társaság határozza meg ki milyen lessz. Ha rossz táraságba kerül a gyerek vége mindennek. Ha jóba akkor ok. Rosszab az ha sehova nem tud beileszkedni,de akkor se a rosszak közé kellene.

Ha valaki nem dohányzik az nem menő,itt is ez van 22évesen a munkahelyen. Bár furmaod az összes dohányos azt mondja,hogy jol teszem,hogy nem cigizek. De valamelyest így ki van közösítve az ember.

(#33) harry válasza DarkByte (#31) üzenetére


harry
veterán

Amúgy ezzel én is így vagyok. Szivesen elmegyek a haverokkal pl kocsmába iszogatni, csocsózni vagy hasonló, de szét inni magunkat meg nagy buliba menni én nem szeretek (egyrészt amiatt amiket írtál, másrészt valahogy nem is vonz...). Koncertre viszont szeretek menni. Szóval változó. Bár szerintem ez inkább így normális, vagy nem tudom, de hogy szét csesszük magunkat ~13 évesen, az biztos nem.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.