Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

RIP.

btw:
Eddig tartott az NVIDIA egyik legendájának támogatás

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2) csaabz


csaabz
őstag

Egyébként aki geforce 6-7et használ, talán amúgy se frissítget olyan gyakran drivert. A régi játékok eddig is mentek, az újak meg már úgyse nagyon mennek.
Persze, ha valami más programhoz kell a frissítés, az érthető.

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#3) Ringman


Ringman
nagyúr

quadrok is legacy-t kapnak majd?

(bár a legrégebbi nálam egy quadro fx 570m), ami ennél azért újabb (geforce 8-as sorozattal egyidős kb).

(#4) Löncsi


Löncsi
őstag

Azért rendesek, csak kaptak még Win8 támogatást a DX9-es hardverek is. Az AMD elkaszált minden DX11 alatti kártyát ebből a szempontból....

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#5) djculture


djculture
félisten

Ja tényleg csoda mert egy két helyen már azt rebesgették a gf8-9 is megy a levesbe támogatásilag.

(#6) tikshow válasza Ringman (#3) üzenetére


tikshow
addikt

Quadronál megfizetted, hogy mindig kapj hozzá megfelelő drivert.

(#7) adamka16 válasza Löncsi (#4) üzenetére


adamka16
őstag

Ezért menekülök én is az AMD-től.. azok driverével mindig csak szívás volt, bezzef a notimban még két darab ATI muzsikál... na az aztán az epic fail :)

(#8) bsh válasza adamka16 (#7) üzenetére


bsh
őstag

ati hangkártyák vannak benne? :DDD

(#9) adamka16 válasza bsh (#8) üzenetére


adamka16
őstag

szigorúan képletesen értve a muzsikálást :D Ne Trollkodj... :D

(#10) aram01


aram01
nagyúr

ebből még akár gubanc is lehet

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11) T_Stark


T_Stark
őstag

Hmm, a legendás 6600GT :)
Nekem is volt. Akkoriban még szerettem az nVidiát :DDD

(#12) yarsley


yarsley
aktív tag

Umm, 4200-4400 volt az a legenda, no meg (meg ha egy kicsit oregszik) a 8800gt. 6600gt nem volt rosz, de a legenda egy kicsit tulzas. A 7600gt meg kb csak az elodot hozta...

Mind e mellett a driver resz dicserendo nvidianal. :R

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#13) t72killer válasza raskolnikoff (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még így is nagyon szép teljesítmény, és azzal, hogy win8-as drivert is kiadtak, még 3-4 évre biztosították a supportot. Jó hogy nem már vodoo6-hoz akarunk win9-es drivert :DDD.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) aram01 válasza t72killer (#13) üzenetére


aram01
nagyúr

pedig jó lenne ;)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#15) Abu85 válasza Löncsi (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nem igaz. :N
WDDM 1.1-es támogatás lesz a DX10/10.1-es karikra is, méghozzá október 26-án. De a Windows update-en már fent van a driver, szóval onnan lehet frissíteni.
A DX11-es karik annyival vannak előrébb, hogy azokhoz már augusztus 16. óta van teljes WDDM 1.2-es Win 8 support.
Ne terjessz felesleges fudot.

Az Intel oldaláról is riogatja a net "okos" része a népet, hogy csak Ivy-hez lesz támogatás, de ez sem igaz. Első kézből tudom megmondani mindenkinek, hogy lesz WDDM 1.2-es driver az Ivy és a Sandy IGP-jéhez, és WDDM 1.1-es a Clarkdale-féle HD Graphics-hez, illetve a GMA 4500 sorozathoz (talán nem gond, ha elárulom, ha igen, akkor törlöm, de ti leírhatjátok újra :D ). Szóval az a fud is hülyeség, hogy csak az Ivy lesz támogatott. Bár itt ezt nem te terjeszted, amiért respect. :R Azért leírtam, hogy nehogy átemeljük ide.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) darkarthur válasza Abu85 (#15) üzenetére


darkarthur
senior tag

Hála az égnek, hogy itt hiteles információt olvashat az ember részedről, kedves Abu85! :R

Samsung S23 Ultra 5G

(#17) Dr. Romano válasza darkarthur (#16) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Na jah. Mindenki hordja össze a sok hülyeséget, majd jön Abu és egy szimpla válasszal úgy helyreteszi a másikat, hogy többet nem is ír be :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#18) ledgeri válasza Dr. Romano (#17) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Aki meg írna, csak annyit ír, hogy :
Vicces volt!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#19) aram01 válasza Dr. Romano (#17) üzenetére


aram01
nagyúr

mert nem mer válaszolni ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20) csapee válasza darkarthur (#16) üzenetére


csapee
senior tag

Abu for president!
Abu for president!
Abu for president!

Csapee

(#21) djculture válasza yarsley (#12) üzenetére


djculture
félisten

Kinek mi a legenda részemröl a 6800ultra, az elsz... fx sorozat után ütős volt végre.

(#22) aram01 válasza djculture (#21) üzenetére


aram01
nagyúr

nekem meg a 9800gtx

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23) djculture válasza aram01 (#22) üzenetére


djculture
félisten

GTS250 alias 9800GTX+, alias 9800GTX, alias 8800GTS.. azt már kicsit untam, tekitve hogy az átnevezgető világbajnokságon első helyezést ért volna el vele az nvidia.
G92 forever..

[ Szerkesztve ]

(#24) csapee válasza aram01 (#22) üzenetére


csapee
senior tag

Az nem egy atnevezett vmi volt?

Csapee

(#25) aram01 válasza djculture (#23) üzenetére


aram01
nagyúr

ja a + jelet lehagytam a végéről :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#26) TESCO-Zsömle válasza csapee (#20) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Már az... :DDD

djculture: G92... Az igazi botrányhős... Pedig maga a chip nem szolgált rá. Nagyon jó kis GPU volt.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27) djculture válasza TESCO-Zsömle (#26) üzenetére


djculture
félisten

Ja manapság is az csak a "miért csikozik most vettem használtan" meg a "kicsit megsütöm és jó lesz utána működőnek eladom" átverések királyi hőse.

(#28) Löncsi válasza Abu85 (#15) üzenetére


Löncsi
őstag

Nem terjesztek semmit... csak tudom, hogy a 12.8-as WHQL csak DX11-es kártyákhoz jó, addig a mostani Geforce WHQL meg a cikkben leírtak szerint jó még DX9-es kártyákhoz is... az, hogy mi lesz 2012 dec 21.-én, azaz a jövőben, nem tudom, jelenleg ez van...

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#29) Abu85 válasza Löncsi (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha nem tudod mi lesz, akkor pedig felesleges ilyet beírni: "Az AMD elkaszált minden DX11 alatti kártyát ebből a szempontból...." - ez ugyanis arra utal, hogy tudod mi lesz.
Nem gond az, hogy ha nem tudod mi lesz, de az már gond, ha kijelentésben leírsz valamit és nem az lesz. :) Ha egy szerintem szót beleraktál volna, akkor úgy rendben lenne, vagy elé írod, hogy valószínű, akkor sem azt jelenti, hogy nem lesz támogatás, amikor az AMD világosan megmondta, hogy lesz.
Ugyanez van máshol. Tépem a hajam, amikor meg vannak rémülve az emberek, hogy nem lehet Sandy-re telepíteni Win 8-at. De azt senki sem gondolta át, hogy aki ezt leírta az nem az Intel volt, hanem valaki, aki a semmire kijelentett valamit, majd egy csomóan átvették, és hirdetik. Persze az Intel is bejelenthetné hivatalosan, amit nekem elmondtak, de várnak október 26-ig.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) adamka16 válasza djculture (#27) üzenetére


adamka16
őstag

Nálam évek óta teszi hibátlanul a dolgát :)
Ami nálam best Nvidia kártyák:

geforce 2 mx400 és az mx 440
valamint a 8800 GT :)

(#31) Löncsi válasza Abu85 (#29) üzenetére


Löncsi
őstag

Dehogy tudom... akkor bocsi ha félrevezettem bárkit is... de azért az AMD is siethetne, hogy legyen Win 8-ra felkészítve a driver kártyák többségéhez, 1 hónap van megjelenésig asszem.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#32) TESCO-Zsömle válasza djculture (#27) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ehhez azért hozzátartozik, hogy az emberek zöme még mindig kodegány, megkuri és Há' Ki Csinálta tápokat használ, mert derogál 6-8k-val többet kiadni egy (papíron!!) 100-300W-al gyengébb FSP tápért...

Emellett persze tuningol, mert tuningolni jó... Nem hiszem, hogy egészséges gyári órajelen, minőségi tápról hajtott és rendesen hűtött kártyák durrantak volna el csak úgy maguktól...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33) Abu85 válasza Löncsi (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD csinált elsőként végleges drivert a végleges Win 8-ra. Augusztus 16-án adták ki, percre pontosan akkor, amikor az MS elérhetővé tette a Win 8 véglegesnek szánt tesztverzióját. Ennél gyorsabban nem lehetett kiadni a támogatást. Nyilván ebben szerepe van annak is, hogy az AMD kettéválasztotta a DX11-es és a DX11-nél régebbi termékek támogatását, így kisebb az egy driverrel támogatott termékek sora, vagyis rövidebb a WHQL teszt is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Hát 2 hónapja kaptam ki a gépből a 7600GT-t szóval jókor cseréltem.
Milyen jó is volt a 6600GT előtte. Volt egy nekem is és raktam is rá egy prmcsk féle hűtőt és húztam amíg el nem füstölt.
A régi szép idők.

(#35) #72042496


#72042496
törölt tag

Látom itt sokaknak nagy kedvence a 6600GT... nos, nálunk az otthoni gépben most is az van, egy AC hűtővel és tökéletesen működik. :)
Remélem, ha felkerül az apróba, akkor a kártya feletti nosztalgiátok anyagiakban is kifejeződik majd. :D

Egyébként én azt hittem már régen nem támogatott a típus. Utoljára kb. négy éve frissítettem rajta drivert.

[ Szerkesztve ]

(#36) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Huh az intel info kemény volt.
Sűlne IGP az arcukra. :DD

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#37) julius666 válasza Abu85 (#15) üzenetére


julius666
addikt

WDDM 1.1-es támogatás lesz a DX10/10.1-es karikra is, méghozzá október 26-án. De a Windows update-en már fent van a driver, szóval onnan lehet frissíteni.

Hát hogy október 26.-án mi lesz azt nem tudom, de hogy az update-el eddig friss driver nem jött a HD4830-amra, az biztos.

(#38) atti_2010 válasza Abu85 (#15) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Össze tévesztette a szezont a fazonnal, ugye az AMD sem támogat 4XXX kártyáktól lefele de nem jelenti hogy nem lesz driver támogatás sem, neki mint anti AMD csak annyi maradt meg hogy 4xxx-től lefele nincs támogatás.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#39) Balu77


Balu77
őstag

Az nv best kártyái:
Gf2 gts
4200
6600GT
7950
8800GTS

Ezekben nem csalódtam.

izé

(#40) jbush válasza TESCO-Zsömle (#32) üzenetére


jbush
tag

Azok durrantak el.
Itt lerják, miről is szól ez az egész. Aprócska gyártástechnológiai hiba, mely a G9x-szel bezárólag biztosan jelen van.

(#41) cskamacska válasza atti_2010 (#38) üzenetére


cskamacska
addikt

Abban viszont igaza volt, hogy a kései DX9 vonal az AMD-nél le lett lőve 10.2 után. Mármint ahhoz képest, hogy egy PCI-os Geforce 6200 is kap majd Win8 64 bit támogatást, egy Radeon X1950XTX épp hogy kapott Win7-et. :U
Persze cserébe az nVidia meg az FX-ek támogatását lőtte le gyorsan, még hivatalos Vista 64 bit drivert sem kaptak. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#42) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Tnt2 ultra, video in/out, az asustól, na az volt a legenda
Asus v3800 deluxe volt a neve asszem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#43) lambda5 válasza Gabibácsi (#42) üzenetére


lambda5
tag

Így van ... ASUS AGP-V3800 Ultra Deluxe
Video digitalizálás + 3d szemüveg hozzá...igaz, hogy kábeles összeköttetése volt a kártyával, és minimum 120Hz-es képfrissítés kellett, hogy ne kapjon 10 perc után fejgörcsöt az ember...
Nekem 640x480-ban vitte a monitorom.. :DD (Turok 2 + Extreme G2 3D játék volt hozzá...)

...GF2MX/4MX
- GF9600GT

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#44) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Üdv!
Abban tudna nekem valaki segíteni, hogy már pár hónapja keresek drivert a Geforce 6100-as alaplapi kártyámhoz, de eddig egyik sem működött, hiába volt rajta az alaplap/gpu a támogatási listán. Ezt vajon érdemes lenne majd kipróbálni? (most mobilnettel vagyok)
Southbridge: nForce 410/430 MCP rev: A3
Chipset: GeForce Go 6100 rev: A2

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45) banhammer válasza nonsen5e (#44) üzenetére


banhammer
veterán

Próbáld meg leszedni az NVIDIA oldaláról az alaplaphoz tartozó drivert.
Hátha azzal megy.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#46) banhammer válasza nonsen5e (#44) üzenetére


banhammer
veterán

Kicsit túrtam a netet és ezt találtam.

NVidia nForce 410 drivers

TForce 6100/6150 + NForce 410/430 péhá fórum, talán itt is találsz valami használható dolgot.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#47) Dr. Romano válasza cskamacska (#41) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Na jah. Az FX támogatás hiánya miatt sokat szívtam én is Win7 alatt.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#48) mcs


mcs
veterán

Azért le a kalappal az NVidia előtt, hogy ennyi évig támogatotta/támogatja a Gef 6-7 szériát. Ellenben az AMD/ATi úgy lassítja a régebbi kártyáit az új driverekkel, ahogy csak tudja. Amióta nincs cpu limitem, egy újabb Catalyst driver a jelenleg feltelepített Asus féle 10.10hez képest lazán lassít akár 30%ot is...

[ Szerkesztve ]

(#49) dredbiro


dredbiro
senior tag

Személy szerint örülök neki,hogy készítenek még drivert hozzájuk :K .Jó kártyák voltak ezek,de eljárt felettük az idő sajnos.A másik asztali gépemben egy sima 6600-os dolgozik jelenleg is. :R

Good hunting,STALKER !

(#50) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Hm, nem is tudom hány éve volt 8600Gt-m talán BF2142 alatt. Sokan tudjátok, hogy a régi kártyákhoz igaz nem egy formán, de nem elsősorban a legfrissebb driverek a legjobbak! Másrészt becsülendő, hogy win 8 támogatást adtak nekik, egyáltalán már az becsülendő, hogy nagy részük 8 éve simán teszi a dolgát!

Senki nem veszt semmit ezen szegmens támogatásának leállításával ilyen körülmények között. ;) :U

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.