Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Változatlan ár mellett kapott hasznos újításokat a RaspBerry Pi B+
Vulgaris enem feluditette ez a cim, bocs, hogy offal nyitok :D

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#2) DigitXT válasza Cathulhu (#1) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerintem sok olvasónak jut majd ez az eszébe...;]

(#3) Yutani válasza DigitXT (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

+1

Nem szoktam, de most muszáj pluszegyeznem! :DDD

#tarcsad

(#4) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Annyira azért nem hasznosak. Az 2 USB port oké, de pl. a GPIO (a neten talált kiosztás alapján) nem kompatibilis, ami borzasztóan nagy hiba.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) Daywalker válasza Jim Tonic (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Akkor rossz helyen nézted. Azt írja a Raspberry Pi fundation honlapja, hogy az első 26 tű kiosztása tök ugyanaz mint az előzőn.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) Jack@l válasza Jim Tonic (#4) üzenetére


Jack@l
veterán

Pont azt irja a cikk, hogy kompatibilis.

Viszont nemtom mért jó az nekem, ha ugyanolyan áron ugyanazt a teljesítményt kapom több év múlva is...
Pont a teljesítmény volt a csóró rpi-k gyengéje, kicsit drágábban jóval combosabb boardokat árunak már jó ideje.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#7) buherton válasza Daywalker (#5) üzenetére


buherton
őstag

Pedig valahol valaki hazudik, mert a lábkiosztás tényleg nem csere szabatos. Függetlenül attól, hogy a régin vannak bekötetlen pinek, ahol most GND vagy valamelyik Vcc van, de ez nem okoz gondot.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#8) buherton válasza Jack@l (#6) üzenetére


buherton
őstag

Ezt nem azért csinálták, hogy a jó madarak otthon HD filmet játszanak le rajta, meg Crysis 123-mal játszanak, hanem hogy az egyszerű kütyü építést - amit a C64 és társai adtak - visszahozza a köztudatba. Remélem érzed a különbséget.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#9) Jack@l válasza buherton (#8) üzenetére


Jack@l
veterán

Ja, csak egy linuxot valami el kell hogy futtasson...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10) Lewzke


Lewzke
őstag

alakul, de az SoC is lehetne valami combosabb darab.

(#11) Jim Tonic válasza Daywalker (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Rossz kiosztást találtam, azóta az már nincs is meg. Ez valóban egyezik a rev. 2 kiosztásával.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) Mezga Aladár válasza Jim Tonic (#11) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Remélhetőleg, ezen már nem bugos az usb.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13) pakriksz


pakriksz
őstag

azért az hogy a 3 portos usb hubot 5 portosra cserélték nem nagy szám... ugyan is a SOC-ból még ugyanúgy 1 usb jön ki, 1x 480 mbites elméleti maximummal, amin osztozik az ethernet, és a 4 usb

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#14) Jim Tonic válasza pakriksz (#13) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Így van.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) Lovey válasza Lewzke (#10) üzenetére


Lovey
csendes tag

szerencsére van olyan is, csak nem annyira népszerű:

[Banana Pi]

[ Szerkesztve ]

(#16) PistiSan


PistiSan
addikt

1. Generációs Raspi B modellem van, azóta kijött kb 4-5 rev verzió, valahogy nekem nem szimpatikus a dolog.
Ha most vennék, akkor biztos az újabbat venném, bár mindegyik verzióval van valami bibi :)

(#17) GyéBen válasza buherton (#8) üzenetére


GyéBen
tag

Ahhoz képest, hogy "nem azért csinálták, hogy a jó madarak otthon HD filmet játszanak le rajta", elég sokszor kiemelték, hogy FullHD-s H264 videókat milyen jól le tud játszani, illetve az XBMC optimalizálására is nem kevés időt és energiát fordítottak.

(#18) pilu85


pilu85
őstag

szerintem kurva hasznos és keveset fogyasztó kütyü aki csak internetezik meg filmet néz...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#19) JohnnyX válasza GyéBen (#17) üzenetére


JohnnyX
senior tag

+1 :K

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#20) trance89 válasza Lovey (#15) üzenetére


trance89
őstag

hiába kerül kb ugyanannyiba, támogatás szempontjából a béka segge alatt van a pi-hez képest
nálam a pi az egyik wdtv streaming-et váltotta a 2 közül, a tv usb-jéről kapja a kakaót, legalább olyan gyors mint a wd, funkciók szempontjából pedig nincs mit magyarázni, xbmc az xbmc, meg sem közelíti egyik gyári lejátszó sem ezt a tudást/testreszabhatóságot

(#21) Glenda


Glenda
addikt

Jó ez az IoT dolog, én a Galileo boardom várom már nagyon :)

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#22) Mezga Aladár válasza trance89 (#20) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Khmmm. Azért kezeljük a helyén. Nem éri el egy dedikált játékos szintjét. Az xbmc pedig hiába fut rajta, ha nem használod a médiatár funkciót, mert beleőszülsz a lagolásába. De 720p sorozatokra megfelelő.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23) ngabor2 válasza Glenda (#21) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Nézegetem én is, jópofa dolgok, pici lap, kellően erős hardver, olcsón. Mondjuk egy cubieboard, vagy cubietruck, esetleg egy pcduino3 már az olcsóság határán van.

Az arduino meg a másik véglet, olcsó, de kifejezetten egyszerű célokra való.

(#24) Vladi


Vladi
nagyúr

Az ott egy sata port? :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25) wmati válasza Vladi (#24) üzenetére


wmati
addikt

Hol?

(#26) Jhonny06 válasza Vladi (#24) üzenetére


Jhonny06
veterán

:D HDMI

(#27) Vladi válasza Jhonny06 (#26) üzenetére


Vladi
nagyúr

jah :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#28) Jhonny06 válasza Vladi (#27) üzenetére


Jhonny06
veterán

rádugtál volna egy ssd-t, mi? :DDD

(#29) buherton válasza GyéBen (#17) üzenetére


buherton
őstag

Mert miért ne, ha tudja? De ez nem a főirány.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#30) Lewzke válasza Vladi (#27) üzenetére


Lewzke
őstag

a korábban linkelt Banana Pi-n van SATA csatlakozó, csak ritka egy jószág ...

(#31) pakriksz válasza Lewzke (#30) üzenetére


pakriksz
őstag

cubieboardon is van, és az nem ritka :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#32) DarkByte válasza ngabor2 (#23) üzenetére


DarkByte
addikt

Sajnos az összes ilyen lap átka az hogy közel nulla szoftveres támogatást kapsz hozzá. Ha magad vért szívsz és összerakod akkor talán, de még akkor sem tudsz mit kezdeni a zárt blob driver-ek hegyével ami jellemzően vele jár. Arról meg nem is beszélve hogy kiegészítő board-okat szinte semmit nem lehet hozzájuk kapni. Nekem egy Cubieboard-om van, de grafikus videót amikor vettem nem lehetett értelmesen belőni X-hez, azóta pedig nem próbáltam mert elment tőle a kedvem. :(

[ Szerkesztve ]

(#33) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Régóta gondolkozom azon, hogy egyszer be kéne szerezni egy ilyet. Mármint RPI-t. Eddig nem igazán csalódtam benne a hírek szerint.

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#34) Totis


Totis
aktív tag

Úgy tűnik RCA lekerült róla. Vagy csak én vagyok vak.
Tetszik az új elrendezés. Igazából szerintem felesleges a +2 USB. Kicsit színtelenebb lett.:) Mennyivel jobban nézne ki fekete nyákon aranyozott csatlakozókkal és a logó pirossal? :)

+1 a címnek! :)

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#35) Totis válasza Totis (#34) üzenetére


Totis
aktív tag

Lejárt a szerkesztési időm.

Most olvastam, hogy a jack-re került rá a kimenete az RCA-nak.

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#36) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Lassan jöhetne egy erősebb verzió is. Példát vehetnének mondjuk az ODROID lapokról, bár vezérlőlapként nem feltétel, de számítógépként használva az erősebb SoC, a 2 GB RAM, az eMMC olvasó és az USB 3.0 igen jól jön.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#37) azbest válasza Mezga Aladár (#12) üzenetére


azbest
félisten

"Remélhetőleg, ezen már nem bugos az usb."

lyen szempontból nem számítok változásra, mert a lan9512 és lan9514 között csupán az a különbség, hogy az utóbbiban több portos az integrált usb hub. Ahol a tápellátás okozott problémát, az javulhat a módisítások miatt. Ahol szoftveres / driveres a baj, ott valószínűleg nem lesz változás.

(#36) lordfreyr:
A hivatalos oldalon lévő hírnél olvasható az alapítávnyosok véleménye is hasonló kommentek mellett.
Azt szokták mondani, hogy nem lesz más SoC-ra épülő verzó, mert akkor ki kéne dobni az eddig befektetett munkát. Valaki még egy újabb broadcom chipet is említett (két magos armv7, ugyanúgy videocore-ral) és arra is rögtön beírta valaki, hogy de hát az armv7-es és nem kompatibilis.

A végén már én is odakommentáltam, hogy az armv7 visszafele kompatibilis, persze más okból előfordulhat inkompatibilitás. Nameg a fejlesztések elmennének a modernebb soc felé és a közösség egy része valószínűleg gyorsan elpártolna a régi változat mellől.

Egyébként az alapítványosok szavát nem érdemes kézpénznek venni, mert sokszor simán letagadnak vagy hazudnak dolgokat, ha éppen valami készül a háttérben. Kemény üzlet ez, akármit is mondanak. Persze jó hogy beindították a folyamatot, de látszik, hogy nem céljuk kijavítani minden hibát, hanem inkább a jól reklámozható képességeket nyomják.

[ Szerkesztve ]

(#38) azbest válasza Rickazoid (#36) üzenetére


azbest
félisten

ja ezt elfelejtettem előbb
számnítógépként használni még a odroid-ot sem javasolnám. Hiába a 4x 1.7GHz proci és a 2GB ram, ha a driverek miatt a desktopon kínszenvedés bármit csinálni. A linuxos grafikus driverek nagyon gyatrák és nem használják ki a hardver képességeit, de legalább laggol és akad. Videót lehet simán lejátszik, még akár egy 3d-s grafikát is szépen megjelenít, de egy böngészőben görgetés már lehet sok neki. Ha áttérnek wayland-ra vagy hasonlóra, akkor az sokat javíthat a felhasználói élményen, mert megkerülik a problémát.

Androiddal sokkal használhatóbbak ezek.

[ Szerkesztve ]

(#39) Moon_Walker


Moon_Walker
tag

Azt nem értem miért nincs elterjedve (itthon) a BeagleBone Black?
Nekem mondjuk már kettő is van belőle.... :-D

(nem kötelező megadni)

(#40) ƬΛЯΛ válasza Moon_Walker (#39) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Nekem csak 1 :( :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#41) Rickazoid válasza azbest (#38) üzenetére


Rickazoid
addikt

A driver addig probléma, amíg nincs rá különösebb igény. Ezért kéne fejleszteni többeknek is, hiába van milliónyi noname kínai példány, azokkal nem leszünk előrébb. Nevek kellenek az SBC-k mögé, amik már bizonyítottak. Meg szélesebb körű reklám.
Meg mondjuk az se lenne rossz, ha valahogy standardizálnák a telepítési folyamatot/képeket, hogy ne legyen laponként egyedi képre szükség.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#42) azbest válasza Rickazoid (#41) üzenetére


azbest
félisten

A nevesebb soc-okkal rendelkezőknél is ugyanaz a probléma. A soc sok olyan titkos összetevőt tartalmaz, ami miatt nem adjáék közzé a megfelelő dokumentációt, így nem lehetséges megírni a hozzá a drivert, még ha valaki akadna is aki vállalja. A soc gyártó pedig nem nagyon erőlteti magát, mivel a linux nem célterület.

A broadcomnál is az volt a proléma, hogy nincs gpu gyorsított X. Voltak próbálkozások (pl), van amin javítottak is kicsit, de ez is túl gyenge. Az alapítvány meg inkább a Quake3 máshogy futtatására tűzött ki jutalmat, nem pedig a kritikusabb dolgok javítására.

[ Szerkesztve ]

(#43) azbest


azbest
félisten

Volt egy interjú Eben-nek, arról van pár írás:
- 2017-ig nem várható másik SoC-ra épülő változat [link]
- Néhány hónap múlva A+ változat is jöhet [link]

(#44) aelod


aelod
veterán

Gyengécske ez a hw.
Akkor már inkább Odroid!

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#45) aelod válasza azbest (#38) üzenetére


aelod
veterán

Jó pár videó van amin én nemigen látok laggolást a böngészés során de cáfolj rám.
Ha megy a hd videó stream akkir miért laggolna egy mezei böngészés??

Gyönyörű szépen fut minden az odroidon (android és linux os-en is egyaránt) amire egy átlagjúzernek szüksége lehet. Gondolok itt a böngetésre és a tetubus videókra.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.