Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Nagyon ciki. :U :W
Egyet mondok emberek: Ne vegyetek Samsung laptopot.
Az enyem (rf511) most is szervizben van, mert nem tudjak mi a baja.

(#2) Moleman válasza PPatrik (#1) üzenetére


Moleman
addikt

Én évek óta hajtogatom, hogy senki ne vegyen Samsung laptopot...

(#3) Inzl


Inzl
csendes tag

Tehát a szervíz 2x cserélt alaplapot, és közben nem jött rá, hogy csak a BIOS-t kell törölni? Azért ez bravó!

Nekem kezet csókolnak a csajok a kocsmában B+!

(#4) Daywalker válasza Inzl (#3) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem ez nekik egyszerűbb volt, mint elkezdeni nekiállni játszani vele. Mellesleg nem tudom, miért baj ha cserélik. Inkább örüljön, hogy új a gép bele ;) Nyilván visszaküldik a gyárba vagy a mérnököknek, akik majd foglalkoznak vele.

PPatrik: miért is? Esetleg rendelkezésedre állnak olyan adatok, amivel bizonyítani tudod, hogy a Samsungnál a meghibásodások aránya rosszabb, mint bármely másik gyártóé? Néha megfeledkezünk arról, hogy minden gyártónál előfordulnak jobb-rosszabb darabok, nem lehet általánosítani (kb. olyan hülyeség ez, mint a francia meg olasz autós dolog). Ha a Delled lenne szervizben, akkor azzal lenne bajod.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Érdekes dolog, hogy ennyire nem tesztelnek le valamit.
[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) atti_2010 válasza PPatrik (#1) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A Samu laptop semmivel sem rosszabb mint más gyártóké csak most ez hasalt el máskor meg más gyártó terméke, azért mondom néha hogy nem olyan rossz dolog hogy nincs a piacon 100 féle operációs rendszer mert így is becsúsznak hibák, nem lehet mindenre odafigyelni és 100% kiküszöbölni a hibákat azért olyan sikeres az alma mert 1 op rendszerre figyelnek és mindent arra összpontosítanak hogy az működjön jól.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#7) PPatrik válasza Daywalker (#4) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Most van harmadik alkalommal szervizben, es a magyar samsung serviz (nem csak szerintem) egyszeruen sz@r. Egyebkent majdnem samsung fan vagyok(voltam), ki merem jelenteni. De ez a hozzaallas, ez hihetetlen. Beszeltem samsung online chat-en 'hozzaertovel', aki mint kiderult olyan hozzaerto, mint anyukam. Miutan a problemam leirasanal elmondtam, hogy mar tobbszor ujra lett telepitve, be akart vinni visszaalitas menube, hogy telepitsem ujra a windowst. Persze nem mondta, hogy jo lenne elotte menteni az adataimat, vagy mi lesz ennek a kovetkezmenye, majd amikor felvilagositottam, hogy mar tobszor ujratelepitettem igy, akkor mondta, hogy adjam be a szervizbe.

Egyebkent ertem te mire gondolsz, de belolem nem csak a pillanatnyi du beszel, hanem az, hogy mint aki mast nem is tudtam volna eddig venni, csak mindenbol samsungot, mostanaban elso korben zarom ki a samut.
Es tudom jo gyarto, de nekem tobbet nem kell. :B

Elnezest az offert!

(#8) #16939776


#16939776
törölt tag

Biztató, legközelebb rakjamak rá Cmos-clear gombot mint a "extrássabb" lapokra. így a szétszedéssel, és kiforrasztással nem bukta a user a garit...

Az legalább kiderült hogy "linux instal" nem tud hardveres hibát okozni... egy... masinán.

A Elsőre valami WD-hdd problémára tippeltem volna :DDD

(#9) Jester01 válasza atti_2010 (#6) üzenetére


Jester01
veterán

Vagy lehetne szabványokat követni és akkor nem kellene "samsung driver" a kernelbe, bármi is az.
Viszont ha azt nem a samsung írta, akkor jelen esetben ők ártatlanok szerintem.

Jester

(#10) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Szóval akkor most a Samsung UEFI implementációjával van valami gubanc (adjanak ki UEFI frissítést), vagy a Samsung driverrel (már ha tényleg van ilyen specifikus meghajtó) a Linux kernelben (adjanak ki újabb, javított kernelt)? Mert mondjuk attól, hogy a Linux kernelben módosítják a (szabályosan működő) vezérlőszoftvert, attól még nem biztos, hogy abban van a hiba.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#11) #19617792 válasza atti_2010 (#6) üzenetére


#19617792
törölt tag

a notebook ott kezdődik, hogy Dell Latitude, Lenovo ThinkPad, HP EliteBook és ott is ér véget. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12) audi100td


audi100td
nagyúr

Kíváncsi vagyok a BIOS elem megtalálása gari vesztéssel jár-e. :U

EarL 007: Igen, valahogy úgy :K

(#13) Mustaros válasza #19617792 (#11) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Az Asus-t kihagytad :U

(#14) raper


raper
senior tag

"a hibát konkrétan a kernelbe épített Samsung driver okozza". Mi más, ha nem a saját drive-e? :)

(#15) #65675776 válasza PPatrik (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jelen eset alapján inkább azt lehet kijelenteni, hogy az Ubuntu fejlesztését nem végzik kellő körültekintéssel és figyelemmel. Mert ugye a hírben is szerepel, hogy az OS egyik driverével van probléma. Pech. Keress valami más indokot, ez nem áll meg jelen esetben, nem támasztja alá az állításod.

(#16) kokyt válasza Mustaros (#13) üzenetére


kokyt
senior tag

Nem, a Toshiba Tecra-t hagyta ki ;]

(#17) anulu válasza Jester01 (#9) üzenetére


anulu
félisten

bocs, az UEFI szabvány...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) Tikakukac válasza Daywalker (#4) üzenetére


Tikakukac
titán

A Samu szervizzel általánosan is elég sok bajuk van a usereknek. Grátiszban semmit nem engednek házilag mókolni, SSD és ram cserére viheted be, horror árba. Érdemes megnézni milyen email-eket küldenek vissza a supportról.
Maga a Samsung noti nem rossz, sőt, de azért ez a szerviz a többi ajánlotthoz képest elég khm. rossz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19) Godefroy válasza #65675776 (#15) üzenetére


Godefroy
senior tag

Pontosan erre gondoltam én is.
Ha az Ubuntu teszi "tönkre" akkor miért is a Samsung a hibás?

flame on: Még hál' Istennek, hogy az enyémen Windows7 van elotelepítve. ;) flame off :)

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#20) GaborGh válasza #19617792 (#11) üzenetére


GaborGh
őstag

Egyetértek, de én még a Precisiont is bevenném a csapatba. :)

(#21) pakriksz válasza Godefroy (#19) üzenetére


pakriksz
őstag

mert a samsung szar driverével teszi tönkre, és csak a samsungot ;)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#22) PPatrik válasza #65675776 (#15) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Nem ez a baja. De nagyon orulok neki, hogy veletlen nem raktam ra ubuntut. :U Az indokomat itt irtam le.

[ Szerkesztve ]

(#23) Kendek válasza #65675776 (#15) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Linux kernelt nem a Canonical fejleszti, sőt, ők teszik hozzá a legkevesebbet. Ha van specifikus Samsung meghajtó a kernelben, akkor azt maguk a Samsung szoftvermérnökei teszik bele. Hacsak nem adnak ki dokumentációt a szabványostól eltérő implementációikhoz, hogy más megírhassa a támogatást. De mindkét esetben a saját felelősségük, és a saját káruk. Az is a saját felelősségük ha nincs ilyen specifikus meghajtó, de ők pedig eltérnek a szabványtól.

<-ƘƘ->

(#24) banhammer


banhammer
veterán

Cuuuuunya gonosz pingvin!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#25) audi100td válasza #65675776 (#15) üzenetére


audi100td
nagyúr

Most a Samsung írta azt a drivert vagy az Ubuntu fejlesztői? Nem kötekedésből, csak nem egyértelmű számomra. Ha a Samsung saját drivere, akkor viszont nem értem miért lenne ez az Ubuntu sara.

szerk: elkéstem :)

[ Szerkesztve ]

(#26) i-sti válasza Daywalker (#4) üzenetére


i-sti
senior tag

Nekem most jott vissza a DELL inspiron 5520 laptopom a szervizbol.
A kijelzo jobb-also sarka bebarnult, es kicsereltek. Megsem fikazom a DELL-t. Egyszeruen szar volt az LG kijelzo ami benne volt.
Mellesleg en, amiota meg van a lapito (nov 1) Cinnarch dolgozik rajta, es semmi gondom nem volt eddig vele.

Novum Forum Siculorum

(#27) Godefroy válasza pakriksz (#21) üzenetére


Godefroy
senior tag

Mondjuk az aláírásoddal egyetértek... gondolhatod én is a duplaárasban vagyok. :((
"sz.poka nyaloka"

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#28) #65675776 válasza Kendek (#23) üzenetére


#65675776
törölt tag

A hírben is szerepel, hogy inteles mérnök javította a kernelt. Szóval vélhetően nem Samsung fejlesztésről van szó.

(#29) kromatika


kromatika
veterán

hát ez hatalmas gáz :Y

(#30) #19617792 válasza Mustaros (#13) üzenetére


#19617792
törölt tag

ha fényes kijelző/burkolat van rajta, az onnantól kezdve csak dísznek jó. :P

(#31) lenox válasza #65675776 (#28) üzenetére


lenox
veterán

Nem tudom, en azt olvasom, hogy ugy javitotta, hogy kikapcsolta a samsung drivert, ami beleirna a bios memory mapbe. Akkor nem megis a samu a hibas?

(#32) Kendek válasza #65675776 (#28) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Linux kernel teljesen nyílt, a forráskódjához az égvilágon bárki hozzáférhet, és módosíthatja is azt. Így megfelelő tudás birtokában akár te magad is javíthattad volna a hibát.
Sőt, felettébb gázos ha nem a Samsung maga foglalkozik a probléma megoldásával.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#33) bencze válasza atti_2010 (#6) üzenetére


bencze
senior tag

De azért gáz, hogy egy linuxxal nem próbálták ki... csak a 2. os nem a 100.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#34) pakriksz


pakriksz
őstag

nézzünk csak rá a samsung android customizációira, mekkora hulladékok, amivel az androidot járatják le, holott a samsung emberei gányolták össze azt az erőforráspazarló biztonsági résektől hemzsegő "különleges" UI-t és funkciókat... ezek után mit lehet várni a samsungtól pc fronton? Egyébként a notiknál mindig is divat volt a drivergányolás, nem szabványos hulladékok alkalmazása. Emlékszem egy ismerősnél format C után volt szopás, mert bár pc-n bármilyen lemezmeghajtót veszel az alapból működni fog, de notin persze már külön driveres meghajtó volt így még a vindóz telepítő sem bootolt be...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#35) Mustaros válasza #19617792 (#30) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Én viszont a G szériára gondoltam , mivel az eléggé minőségi (szerintem)
Matt kijelző kb alap , és persze az igényes külső is megvan..

(#36) #65675776 válasza Kendek (#32) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Samsung és az Ubuntu háza táján teszteltek, egy inteles mérnök (aki valószínűsítem az Ubuntu fejlesztésében is érintett) pedig javítást készített. Semmi extra, mindenki kivette belőle a részét, és senki sem sunnyogott.

"Ennek hatására el is készültek a legújabb Ubuntu verziók, amelyek a Samsung fejlesztőinek segítségével lettek összerakva." - Ez meg olyasmit sugall, hogy eddig nem igazán a Samsung keze munkája volt a driver.

[ Szerkesztve ]

(#37) madgie válasza pakriksz (#34) üzenetére


madgie
titán

"samsung android customizációira"

Meg WP7, meg a PC-s driverprogik, meg hasonlók...

(#38) Kendek válasza #65675776 (#36) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az Ubuntu fejlesztésében jó pár ezer ember érintett, persze legtöbbjük csak közvetetten. Közvetlenül (és hivatalosan) a Canonical munkatársai (pár fizetett ember) fejlesztik, ők pedig nem Intel mérnökök. Ha hozzáadsz valamit a Linux kernelhez, azzal már hozzáadtál valamit az Ubuntuhoz is. Ha beteszel egy csomagot a Debian tárolójába, azzal beteszed azt (idővel) az Ubuntuéba is. Ez az egész szépsége, és egyben hibája is. :)
Amúgy én még mindig arra lennék kíváncsi, hogy akkor egy UEFI frissítéssel is javítható-e a hiba, vagy csak a Linux kernelben? Nekem volt már ilyen problémám (Wind U100, fényerővillogás), előbb javították a kernelben, majd javították egy BIOS frissítéssel is. Hasonló implementációs hibáról volt szó akkor is.

(#36) daa-raa: Na jó, de ha a drivert nem a Samsung írta, akkor kellett, hogy adjon ki hozzá valamilyen dokumentációt. Pusztán megfigyelés alapján nehéz lett volna megírni hozzá a támogatást. Ha pedig ők úgy gondolták, hogy áldásukat adják a harmadik fél általi támogatásra, akkor most ők fizetnek érte.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#39) atti_2010 válasza bencze (#33) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Azért az gáz hogy az Intelesek kellett beavatkozzanak hogy működjön a dolog.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#40) #65675776 válasza Kendek (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igazából azt nem értem miért kell egyáltalán a kernel által írhatónak lennie az NVRAM-nak. Innentől kezdve bukó az egész. (OK, ha ez nem lenne, akkor meg nem lehetne mondjuk Win vagy akármilyen OS alól frissíteni a BIOS-t, UEFI-t. Normál működéshez viszont nem hiszem, hogy kellene.)

Elnézve, hogy a driver nélkül stabil, inkább az érdekelne, hogy minek kellett egyáltalán a driver. Illetve aki írta, az miért nem tesztelte?

(#41) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Hm-Hm van 1 teljesen új 4 hobapos Samsung Notebook Win 7 Home Premium "OEM2-es szoftverrel,nos levelezgettema Samsung Hu képviselettel,s azt mondták,irták sajna??!! Ubunzu-Kubuntu a gépen nem futtathato.Nos akkor miröl van szó?, Melyek azoka Géptipusok melyen fentiek futnak,Kellene leirás mert igy acikk bántoan,hiányos,s félretájékoztat.T.Szerkesztöség,lehet a hiányt potolni4//Lenein mondá Tanulni-Tanulni nem Butulni,fejlödni kell// :K :Y :R

föolvaso

(#42) sg22 válasza #65675776 (#40) üzenetére


sg22
senior tag

biztos teszteltek, de ugye te sem gondolod hogy az osszes letezo pcn notebookon mindenen letesztelik hogy mukodik e?! :D

what should I do about this?!

(#43) Kendek válasza #65675776 (#40) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na most a történet onnan indul, hogy az Ubuntu 12.04.1-es kiadása és az 530U3C típusjelzésű notebook találkozik. Az Ubuntu 12.04-et 2012 áprilisában adták ki, és azóta is ugyanazt a főverziójú Linux kernelt használja (amit 2012 januárjának legelején adtak ki, persze azóta több hibajavító frissítésen is átesett). Én pedig úgy nézem, hogy a Samsung érintett notebookjai később jöttek ki (ha nem is mind). Ha pedig azelőtt is kellett ez a driver, és eddig nem volt vele probléma, akkor kizárásos alapon a notebookokban történt valami olyan változás ami ilyen inkompatibilitási hibához vezetett. És ezt az Ubuntu fejlesztői nem tudták tesztelni (amúgy sem dolguk), hanem a Samsung tesztelési eljárásánál kellett volna kibuknia. De világos, hogy semmilyen Linux alapú disztribúcióval sem teszteltek egy árva percig sem.

(#41) fojuzer: Nyilván mivel nem Ubuntuval szállítják a notebookokat, nem is fognak hozzá neked semmilyen támogatást sem nyújtani. Azonkívül mint amit ők rátettek, semmi mással sem foglalkoznak ha veled beszélnek. Ergo akkor is azt mondják, hogy nem megy rajta, ha egyébként hiba nélkül megy.
De a szoftveres támogatással foglalkozó csapatnak gondoskodnia kellene arról, hogy ilyen hiba ne történhessen, főleg mivel ez a Samsung kárára megy.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#44) Vicoo válasza Kendek (#43) üzenetére


Vicoo
senior tag

Persze hogy nem tesztelik linuxokra, mert alapjában véve Windowsos termékek vannak, az OS nélküli gépeik meg arra vannak (gondolom) hivatalosan hogy akinek van dobozos , msdnaa stb Windowsa annak ne kelljen feleslegesen kfizetnie. De gondolom az hogy a többi gyártó gépein még nem fordult elő ilyen, az nem azért van mert azok tesztelnék linuxokkal, hanem azért mert azokban nincs ilyen driveres megoldás.

(#45) #65675776 válasza Kendek (#43) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért tesztelnék Linux-szal? Azzal szállítják? Nem. 3rd party dolgokat (jelen esetben a Linux is ez) nem az eszköz gyártójának kell tesztelnie, hanem a harmadik félnek.

sg22: A Samsung UEFI-s eszközökhöz készített linux drivert csak a Samsung notebookokkal kellett volna tesztelni. Nem a Samsung fejlesztette, nem is adott hozzá soha támogatást. Miért nekik kellett volna akkor tesztelni?

(#46) Kendek válasza #65675776 (#45) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Éppen azt mondtam, hogy az a driver amit a szóban forgó Ubuntu kiadás telepítőjébe tettek, előbb jelent meg mint a notebook. A harmadik fél tehát valószínűleg tesztelt valamin, de esélye sem lehetett olyan hardveren ami még meg sem jelent. Igazából mindegy, hogy kinek a hibájából ered, fizetni a Samsung fizet, hiszen garanciában javítja a visszavitt notikat. Ergo az ő érdekük az, hogy javítsanak az eredendő problémán is, különben csak saját magukat szívatják tovább. Ugyanúgy az ő érdekük az is, hogy más operációs rendszerekkel is teszteljenek, mert még ha azt is mondják a vásárlóiknak, hogy ugrott a garancia emiatt, többet nem vásárolnak a termékeikből.

<-ƘƘ->

(#47) #65675776 válasza Kendek (#46) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nyilván a fejlesztőnek törtévnyek tiltják, hogy az újabb eszközökkel tesztelje a sw-ét, és szükség esetén akár újabb verziót adjon ki.

(#48) Pikari


Pikari
őstag

ez karajabb annál, mint amikor az LG driveokat ölte a linux kernel. be akartad bootolni, aztán úgymaradt a led rajta. örökre, mert az LG-n azt az opkódot használták firmware frissítésre, amit a linux arra tartott fenn, hogy megnézze, cd vagy dvd van -e a meghajtóban

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#49) Kendek válasza #65675776 (#47) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem ilyen egyszerű a dolog, mert visszamenőlegesen nem lehet javítani semmit sem. Ami Ubuntu telepítőt már egyszer kiadtak, azt nem tudják visszamenve az időben újra kiadni. Sőt, a notebookot sem lehet csak úgy javítani egy UEFI frissítéssel sem, mert a kedves tájékozatlan felhasználók nem frissítenek, és használják a normál LTS Ubuntu telepítőjét. Tehát garanciális ügyintézésre lehet számítani, ezt bele is kalkulálhatják a költségvetésbe. Felelősségre vonni viszont nem tudnak másokat érte, csak a saját embereiket. Így tehát mégiscsak kifizetődőbb lett volna egy pár perces tesztelést lefolytatni.

<-ƘƘ->

(#50) Hunter2


Hunter2
addikt

" A megoldás lényegében annyiból áll, hogy az áramtalanított notebook szétszedésével meg kell keresni a BIOS-t tápláló elemet, amit kivéve törlődik az NVRAM tartalma."

És ezáltal a garancia ugrott is. A másik meg hogy ilyenre ne biztassuk inkább a felhasználókat, csinálnak enélkül is elég marhaságot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.