Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dragon1993


dragon1993
őstag

Az SSD-nél rossz a Crystal teszt, az a 1000MB/s+ irreális.
A fájlméret legyen 1GB a Settings => Test Data legyen 0x00.

(#2) dugo_ válasza dragon1993 (#1) üzenetére


dugo_
veterán

Jó az. Valószínűleg be van kapcsolva a Magicianben a rapid mode, ezért a ramból tolja ezeket az értékeket.
Értelme nem sok, cserébe foglalja a memóriát.

Szerk.: Ja, de le is van írva. Nincs itt látnivaló.

[ Szerkesztve ]

(#3) Tim82


Tim82
nagyúr

A notiban lévő chipset picivel több, mint 3 GB RAM-ot tud megcímezni, ezen BIOS hack sem segít. Ha a T7400 megy, a T7600-nak is kellett volna, szóval valószínűleg hibás példányt kaptál az utóbbiból. A valós használatban gyakorlatilag nincs érezhető különbség a két proci között amúgy.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4) pet007


pet007
aktív tag

Igen, az a rapid mode nem mutat realis kepet ssd sebessegerol. 3gb memo eseten en semmikepp se kapcsolnam be, rengeteg memoriat megzabal.

(#5) Valdez


Valdez
őstag

Köszönöm a hozzászólásokat. Azért lett 100 MB a crystal, mert nem volt időm kivárni HDD überlassú sebességével az 1GB-ot és sietnem kellett.
A rapid módról nem tudok sokat, azt mondjátok érdemesebb kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#6) Valdez válasza Tim82 (#3) üzenetére


Valdez
őstag

Láttam valami fórumon, hogy 3.5-öt ki tudtak belőle hozni. Egyébként a BIOS is és az OS is 4GB-ot lát.

[ Szerkesztve ]

(#7) dugo_ válasza Valdez (#5) üzenetére


dugo_
veterán

Valószínűleg ilyen kevés memóriánál többet árt, mint használ. Benchmarkokban szépen mutat (hiszen gyakorlatilag a RAM-odat méred), használatban viszont már kétlem, hogy lényeges különbséget éreznél. Főleg ha valami olyat nyitsz meg, ami nincs becache-elve.

A HDD-hez képest már a nagyságrendekkel alacsonyabb elérési idő és a nagyságrendekkel gyorsabb random olvasás is sokat segít, általános felhasználásnál ezek fontosabbak, mint a SATA1-es bottleneck.

Illetve problémás lehet egy áramszünet is, hiszen ilyenkor a RAM-ban cache-elt, még kiírásra váró adat egyszerűen elveszik.

(#8) Tim82 válasza Valdez (#6) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az egy dolog, hogy érzékeli a BIOS és az OS, hogy 4 GB RAM van benne fizikailag a gépben, használni akkor is kb. 3-3,2 GB-ot tud. (Windows úgy írja ki, hogy "4 GB RAM (3,x GB RAM elérhető)".)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9) Valdez válasza dugo_ (#7) üzenetére


Valdez
őstag

Köszi, akkor legközelebb ha nálam lesz a gép akkor kikapcsolom ezt a funkciót.

(#10) Valdez válasza Tim82 (#8) üzenetére


Valdez
őstag

Ennél csak sajnos 2,99 GB elérhető :D

(#11) bacsis


bacsis
Közösségépítő

ami engem érdekelne, az a VGA driver!
Én már a 965-ös chipsethez is csak ilyen hekkelt drivert találtam azt is csak 32bitest... ez meg még régebbi

(#12) Chabee


Chabee
tag

Jól sikerült átalakítás. Szerintem mindent megtettél és cseréltél benne, amit érdemes volt.

Egy apróság viszont számomra kicsit furcsán ábrázolódott az AIDA64-es táblázatodban. Szerintem ha a változásokat akarod százalékosan kifejezni, akkor egy százassal kevesebbet kellene odaírni. Pl: Octane teszt. A kiinduló érték 7311 ami jelen esetben a 100%. Az átalakítás utáni érték pedig 10163. Ez a korábbi érték 139%, ezzel nincs baj, de a változás a két érték között csak 39%. Tehát az alap értékhez még 39%-nyi plusz teljesítmény adódott és nem 139%. Ha a változás lenne 139%, akkor az alap érték 239% százalékát kellett volna kapnod, ami kb17474 lett volna. Bocsi a kukacoskodásért, nem kötekedni akarok, csak nekem így furcsa.

A szomszédok meg hálásak lehetnek, hogy ilyen lelkiismeretes és hozzáértő vagy. :R

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#13) Valdez válasza bacsis (#11) üzenetére


Valdez
őstag

Alap windows 10-es wddm 1.0-ás driver fut alatta, amit windows feltett magának.
Egyébként ez a kotvák intel integrált "gpu" a leggyengébb láncszem most a gépben, de ezt sajnos nem tudom cserélni.

(#14) Valdez válasza Chabee (#12) üzenetére


Valdez
őstag

Igen, azt a táblát valóban megcsinálhattam volna így is, ahogy írod, gondoltam is rá, de kapkodtam és ez így sikerült. Majd a phenom -> ryzenre több időm lesz :) Köszönöm!

(#15) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Lehet hogy hülyeség,de nem azért lát a rendszer 3 gigát mert csak 32 bites? :U

(#16) Valdez válasza Medocsabi (#15) üzenetére


Valdez
őstag

Windows 10 64 bit került rá.
Épp ez az egyik érdekessége ennek az upgrade-nek, hogy ez a gép anno még Windows XP-vel jött, és most pedig 64 bites Windows 10 van rajta.

(#17) pet007 válasza Valdez (#16) üzenetére


pet007
aktív tag

Amugy igy miert 64bites win kerult ra? Nem sok mas elonye van attol eltekintve h 4gb folott is kezeli ramot.

(#18) Valdez válasza pet007 (#17) üzenetére


Valdez
őstag

Mert nincs hátránya. Ha már modernizálom, akkor modernizálom.

(#19) yolan


yolan
őstag

Az integrált vga a rendszermemoriabol csíp le, az onnantól kiesik az os számára használható mennyiségből.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#20) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Off kérdés, de 10+ éves alsó-közép kategóriás latopot még minek felújitani?

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#21) _Atesz


_Atesz
addikt

Ügyes fejlesztés, lám nem kell mindig eldobni a régebbi gépeket. Gratula hozzá. :)


yolan

Lecsíp, de nem hiszem, hogy 1GB-ot.

[ Szerkesztve ]

(#22) _Atesz válasza Feruendios (#20) üzenetére


_Atesz
addikt

Gondolom mert az emberek többségének elég ez a teljesítmény. A szomszédja jó eséllyel csak ezekre használja: facebook, e-mail, skype, youtube, egyéb weboldalak. Arra még elég.
Később ha nem felel már meg, ki lehet belőle venni az SSD-t, így alig vesztenek ezen a fejlesztésen.

(#23) Valdez válasza _Atesz (#22) üzenetére


Valdez
őstag

Így van, egy nyugdíjas asszony használja, facebook, e-mail, skype csak ezek, semmi más.

(#24) Valdez válasza _Atesz (#21) üzenetére


Valdez
őstag

Köszönöm :)

(#25) FLADNAG válasza Valdez (#10) üzenetére


FLADNAG
újonc

Nagyon klassz összefoglaló! :K
Sajnálom, hogy csak most találtam rá, sok munkát megspóroltam volna, mert novemberben csináltam végig egy nagyon hasonló Lenovo 3000 C200-as gépes fejlesztést a kislányomnak. Nagyon masszív, strapabíró gép, nagyon sajnáltam volna kidobni.
(A fejlesztést kb. zéróról, YT-ról tanulva vittem végig, fárasztó, de élvezetes tanuló pálya volt. ;) )
Megérte az élményért, az eredeti 1GB RAM, WinXP - még böngészésre is szinte alkalmatlan volt.
Utána 4GB(2,99GB) RAM, T7200 CPU, Win1064bit úgy hasít, hogy alap használatra semmi hiányérzet, 42s boot time stb.

Engem még mindig izgat, hogy mit lehet kihozni egy ilyen gépből, és van néhány érdekes korlát amit nem igazán értek:

1. Win10-FallCreatorsUpdate (Ezzel kezdem, mert ez lehet, hogy Valdeznek is érdekes lehet a következő fejlesztéshez)
A fejlesztés legfrusztrálóbb epizódja, WIN10 FallCreators alatt wifi kártyát nem tudtam működésre bírni, angol fórumokon küzdenek vele, állítólag egy PowerShell-es scripttel meg lehet kerülni a problémát, nekem nem működött
Ráadásul a következű frissítések miatt az Ethernet kártya is használhatatlanná vált.
Megoldás(fél): Visszatérés Win1064Bit-AnniversaryUpdate-hez. Ezzel a verzióval Wifi, Ethernet tökéletesen működik, de frusztráló hogy nem tudok tovább frissíteni. Állítólag ha a wifi kártyát Broadcom-ra cserélem az kifogástalanul működik.
Kérdés: Softwares megoldás, esetleg a Power Shell script működött valakinek? Több helyen olvastam olyan javaslatot, hogy 3GB memóriánál jobb még a Win1032bit-nél maradni, erről mit gondoltok?

2. Processzorból a használt T7200-as, 1500 HUF-ért teljesen korrekt, tökéletesen megy.
Kérdés:Ami piszkálja a kiváncsiságomat az a T7600-as proci (6000HUF), de még inkább a T7600G, ami viszont 26000HUF! használtan is. Nagyon érdekelne, mit tud ez a 10 éves proci, hogy ennyit kérnek érte. Állítólag ez overclockotható, de tényleg ennyit jelent ez? Elképzelhető, hogy a T7600-hoz, T7600G-hez Bios update kell, adott is ki egy fontos Core2Duo procikhoz való Bios frissítést az Intel, de én egyelőre nem merek neki ugrani, mert nálam jóval profibaknak se sikerült. A Lenovo Vantage, gyári system update applikációja például azt jelzi, hogy nincs elérhető frissítés a géphez. :W

3. Kezdeti amatörségből, azt a memóriát vettem amit mrmemory stb oldalak alapból ajánlanak és amilyen eredetileg is a gépben volt (667Mhz). Így került bele 8500 HUFért 2*CSX-2GB-667Mhz, ami CPU-Z szerint csak 333Mhz-en fut. Közben rájöttem, ahogy Valdeznek is megy, úgy az enyémen is menne a 800Mhz. Volt otthon egy 1GB Kingston 800Mhz, ez CPU-Z szerint 400Mhz-en fut max.
Kérdés:Érdemes-e megtartanom a mostani memóriát, el lehet érni valahogy a névleges 667Mhz-et?
Kinából 4000HUF-ért lehetne már új 2*2GB,Kingston 800Mhz-et venni bele, érezhetően gyorsítana ez?

4. A memoria használatnál 2,99GB a telepített 4GB-ből van nálam is. Fórumokon a 3,5GB-t látom elérhetőnek. Bios megoldás az egyetlen út? Kiváncsiságból nekiugranék, ha valaki tudna pontos instrukciókat adni.

5. SSD upgrade-re én nem gondoltam 20000HUF+ egy kicsit soknak tűnt, próbálkoztam ReadyBoosttal és SD kártyákkal inkább. Komolyan érezhető eredményt régi SD kártyákkal nem értem el
Kérdés:Érdemes az SSD-re fejleszteni vagy inkább kb 4000HUF-ból egy gyorsabb Sandisk SDHC, 16GB, kártyával valamilyen Readyboost, Superfetch, Virtual memory kombinációt kipróbálni. Van valakinek ilyenről pozitív tapasztalata?

6. A gép gyenge pontja a video kártya. A bővítési lehetőségek hivatalos specifikáció szerint:
Connections & Expansion
Slots
2 x memory (0 free)
1 x CardBus (1 free)
Interfaces
1 x display / video - S-video output - 4 pin mini-DIN
1 x IEEE 1394 (FireWire) 4 pin FireWire
4 x USB 2.0 4 pin USB Type A
1 x display / video - VGA - 15 pin HD D-Sub (HD-15)
1 x modem - phone line - RJ-11
1 x network - Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45
1 x microphone - input - mini-phone stereo 3.5 mm
1 x headphones - output - mini-phone stereo 3.5 mm
Memory Card Reader
5 in 1 (SD Card, Memory Stick, Memory Stick PRO, MultiMediaCard, xD-Picture Card)

Kérdés: A CardBus PCMCIA slotot jelent? Hozhatna jelentős fejlődést egy külső PCMCIA videokártya szerintetek?

Ha még fejlesztget valaki hasonló gépet, akkor jó lenne nagyon tapasztalatokat cserélni? Valdez? ;)

[ Szerkesztve ]

(#26) Valdez válasza FLADNAG (#25) üzenetére


Valdez
őstag

Írtam PÜ-t :)

(#27) DoubleD válasza Valdez (#26) üzenetére


DoubleD
aktív tag

Azért amellett se' menjünk el, hogy ez egy 10 éves gép. Szerintem bátran mondhatjuk, hogy ez a széria a laptopok 1.9TDI-je. :K

Nekem kopp ugyanilyen konfigurációm van (még a t-hét-négy is stimmel), és minden rendben van youtube 720p-n innen (a 720p60 firefox alatt már felejtő). Nekem a Windows 8 az út vége (8.1-en voltak dolgok, amiket nem tudtam szóra bírni), 10-et bizalmatlanságból nem próbáltam soha.

Nagyon szeretem a masinát, egy hónapja kapott Németországból komplett új házat (amihez a kijelző 1680x1050-es, úgyhogy megszületett az első GMA945-ös HD-hibrid N100-as). A műtét ára, hogy utolért a csak-akkor-van-hang-ha-bedugom-a-jacket betegség. (Nem összekeverendő az "SPDIF van, hang nincs" driveres szívással.)
Erre most még keresem a gyógyírt. Ha valaki már megoldotta, ne tartsa magában. :)

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#28) Valdez válasza DoubleD (#27) üzenetére


Valdez
őstag

A windows 10 kikapcsolhatatlan frissítése miatt itt is megy vissza a windows 7, nem szórakozok én ezzel :D
1607 build utániakkal elszaródik minden, talán egy friss telepítés megoldaná az új buildel, de nem fogok ezzel szívni. Win7 a tuti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.