Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Szerintem, és hangsúlyozom hogy ez a saját véleményem, hogy ez a QLED technika arra jó, hogy kitolják a jelenlegi technológia határait, és húzni lehessen az időt, amíg tényleg költség hatékonyan nem lehet OLED kijelzőket gyártani nagy mennyiségben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) MaUser válasza zsolt501 (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Ott a valasz a diakon. "Lowest cost". Errol szol az LCD ipar mar a 2007es valsag ota. Felhuztak parmilliard! dollarert egy valag LCD gyarat s ott termelni kell barmilyen vacak is a technologia.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3) elefant válasza MaUser (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát, a Panasonicnak hiába voltak gyárai... azok termelték a veszteséget

(#4) bteebi


bteebi
veterán

Ez konkrétan gáz... Túlzottan is izomszagú.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#5) Romvr


Romvr
őstag

Láttam OLED és QLED TV-ket egymás mellett ugyanazt a tartalmat lejátszani 4k felbontásban. Számomra egyértelműen az OLED képe tetszett jobban. A QLED se volt rossz, a színek élethűbbek voltak, de az OLED feketéi és élénk színei számomra jobban tetszettek. Nagyobb volt a WOW faktor a legtöbb jelenetben.

Csak hát pofátlanul drágák...

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#6) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Csak én érzem ironikusnak azt, hogy a Samsung a telefonos vonalon pedig az OLED dolog hőse és szekértolója?

Az a szemlélet, hogy létrehozunk valamit, hogy aztán a 70%-át kidobjuk soha nem volt túl jövőbe mutató.. főleg úgy, hogy kidobni se tudjuk normálisan. (háttér világítás - TFT film réteg fény elnyelő kepessége)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#7) rottenbull válasza Romvr (#5) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ne varj akkor tovabb, zsebelj be egy kifestot :D Eljenek az elenk szinek !

(#8) Ijk válasza MaUser (#2) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hagyjuk ezt az olcsóbb gyártást. LCD-k ára semmit nem esett, sőt a Samsung QLED-ek ára ott van mint az OLED-eké, csak közben jóval több hátránnyal jár mint előnnyel. A gyatra betekintési szögeken pedig semmilyen csoda háttérvilágítási eljárással nem segítenek, márpedig egyre fontosabb lesz a képátló és a nézési szög növekedésével.
Felfuttatják az OLED gyártást a következő években és szépen megy az LCD a kukába, zsákutca.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9) Dominó85 válasza Romvr (#5) üzenetére


Dominó85
veterán

Én inkább nézek természetes színeket, mint harsány mesterkélteket. A fekete szín még előny, de már nem sokáig szerintem. Én az IPS technológia jó sötét szürkéjével is meg vagyok. Amúgy a Samsung Amoled kijelzős telefonjait a metrón csutkára húzott fényerővel böngészik a tinik, fiatalok. Így ott sem fekete az a fekete. Az arcuk meg fényárban úszik, aminek a szemészek örülnek a legjobban. Én kifejezetten undorodok amúgy a mesterkélt színektől. Egy fehér legyen fehér, ne világoskék. A fekete pedig pár értékkel ha nem is nevezhető annak, megfelel a korom szürke is. Egy filmnél pont lexarom, hogy 3 másodpercig a sötét jelenetben az átmenetnél "hivatalos" fekete van-e. Nyilván hosszabb időnél (lásd Alien filmek, Predator) jobban számíthat, ezt aláírom. :R

* Péter - 06302461862 *

(#10) Cathulhu válasza Dominó85 (#9) üzenetére


Cathulhu
addikt

Izlesek es pofonok. En pl AMOLED utan valtottam agyondicsert LCD kijelzore, majd menekultem vissza AMOLEDre. Amint lesz megfizetheto aru TV es monitor (inkabb utobbi), vissza se fogok nezni arra a halvany mososttszurke LCD-re, egyszeruen siralmas.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#11) arn


arn
félisten

ez olyan mint a pamu cipo?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) zooly


zooly
aktív tag

Szerintem nem volt egyertelmu a cikk, az electro emissive verzio az mar az, amelyik keppontonkent bocsajt ki fenyt. Tehat az lesz az OLED valodi "ellenfele". Annak az r&d-jet probaljak egyutt felporgetni.

https://www.ratingraph.com/

(#13) Ijk válasza Dominó85 (#9) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ez az oled/amoled-nek nincs "természetes" színe marhaság honnan ered?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14) berVi


berVi
senior tag

:D magyarul a Samsung-nak kurvara faj, hogy az LG jobban all, es ahelyett, hogy versenyezne, es lejjebb szoritana az arakat, inkabb kitalal egy alternativ hulyeseget. Jovanakkor.

(#15) #52588800


#52588800
törölt tag

Lényeg hogy olcsó legyen :)

(#16) ktamask


ktamask
tag

+1
Legyen olcsó, megfizető, nekünk magyaroknak is.

(#17) Dominó85 válasza Ijk (#13) üzenetére


Dominó85
veterán

Ha van szemed a színekhez és jársz a természetben sokat, fényképezel, akkor már nem lesz marhaság. De ahogy a kolléga is írta, ízlések és pofonok. A tervezői monitorok miért nem Oled/amoled panelesek profi munka esetén? Nincs több kérdésem.

* Péter - 06302461862 *

(#18) Ijk válasza Dominó85 (#17) üzenetére


Ijk
nagyúr

OLED jóval közelebb áll a természeteshez a kontrasztja miatt, színek meg ugyan úgy kalibráltak mint LCD-n. Javaésom nézd meg az OLED tv-k, AMOLED kijelzők kalibrációs ábráit, semmivel nem rosszabbak mint az IPS LCD-nek.
OLED monitort meg azért nem használnak profik, mert nincs OLED monitor egyáltalán. Azért nincs mert még senki nem gyártott nagy mennyiségben.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#19) Cifu


Cifu
nagyúr

Ez most melyik QLED is, kedves Samsung? A "valódi", amely ugyebár szervetlen anyaggal váltja ki az OLED szerves anyagait, avagy a QLED-ként hirdetett LED LCD technológia? :DDD :C :DDD

2017 győztes ön-tökön-lövése, mint amit idén eljátszik ezzel a QLED jelzővel...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) bteebi válasza Dominó85 (#17) üzenetére


bteebi
veterán

Mert beégne. Amúgy a színhelyesságük nagyon jó, ha be vannak kalibrálva, lásd Post Calibration rész. Egyébként van néhány professzionális OLED monitor, de tény, egyáltalán nem jellemző.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) Dominó85 válasza Ijk (#18) üzenetére


Dominó85
veterán

Tudod engem a kalibráció utáni kép érdekel nem pedig az, hogy azok egy valaki által kiválónak minősített sablonba mennyire illeszkednek. Láttam egymas mellett két high-end IPS-t és Amoled, de volt ott Oled is 106cm-en és egyedül az IPS-nek volt köze a természet valós színeihez. Mind két oled bőven szaturált és túl élénk volt kalibráció után is. Engem nem a nyers számokkal vesz meg valaki, hanem a végeredménnyel. És mielőtt megkérded, nem nem áruházi kirakati termékeket hasonlítottam össze. A "wow" faktor meg hidegen hagy. :R Félre ne értsd az oled egy qrva jó technológia, de nekem nem jön be. Ennyi az egész.

bteebi
Igen most még annyira nem jellemzőek, mert drágák és (ismétlem) még nem tökéletesek erre a célterületre. Ahogy fentebb is írtam, a technológia jó irányba halad csak ne a wow faktor legyen a fő szempont. :R

Juhaszatti
Mondom, az irány jó de még nem győztek meg eléggé.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#22) Juhaszatti válasza Dominó85 (#17) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A legtöbb amoled panel ma már közelebb van kalibrálva a természetes színekhez mint az IPS-ek. A Samsung telefonjaiban pl beállítható az Adobe RGB színkalibráció is.

(#23) PrinceHerceg válasza ktamask (#16) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ne álmodozz... mert nincs rá esély! :(((

(#24) Ijk válasza Dominó85 (#21) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kalibráció után kimért color-gamut diagramm a lényeg profiknak és nem az hogy a szomszéd Pista mit lát természetesnek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#25) Romvr válasza Dominó85 (#9) üzenetére


Romvr
őstag

"Amúgy a Samsung Amoled kijelzős telefonjait a metrón csutkára húzott fényerővel böngészik a tinik, fiatalok. Így ott sem fekete az a fekete. "

Akkor az nem AMOLED... Annak pont az a lényege hogy a fekete az akkor is fekete ha maxrahúzod a fényerőt... Galaxy S7 Edge, korábban Galaxy Tab S 10.5 tulajként ez tapasztalat.

A színeket meg lehet manuálisan szabályozni, hogy mennyire legyenek élénkek. Én általában élénken hagyom, mert nekem az jobban tetszik, de le lehet venni fakóbbra... de ez már tényleg szubjektív téma hisz az ízlés mindig az.


(#18) Ijk

"OLED monitort meg azért nem használnak profik, mert nincs OLED monitor egyáltalán. Azért nincs mert még senki nem gyártott nagy mennyiségben."

Én úgy tudom azért mert 50-60%-os hibaaránnyal gyártják a 15"-35"-os paneleket. Ezért nem éri meg bizonyos méret fölött és alatt mert ÜberPrémum+++ kategóriába kerülne az ára miatt. Amit értelem szerűen nem tudnának akkora példányszámban eladni hogy megtérüljön.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#26) #16939776 válasza Ijk (#24) üzenetére


#16939776
törölt tag

RGB Led mellé kell White+Amber hogy ne legyen annyira likas a spekrum ha meg van kergetve a pixel méretéhez képest, persze ezt nem sütik el, amíg a 3 színes pixelt drága feltenni egy műanyag fóliára.

[ Szerkesztve ]

(#27) Eclips21 válasza Dominó85 (#21) üzenetére


Eclips21
őstag

Ez a termeszet szinei nem adja vissza szoveg vicces, kb akkor lenne ertelme ennek ha lenne olyan fogyasztoi tartalom amibe nincs belepiszkalva. Ennek hianyaban video es kep szerkesztesen kivul mi ertelme? Manapsag mar egy mozi film minden jelenete hamis. Jatekokban meg a fantazia adja a szinvilagot nem a termeszet.

Az elet sokkal szurkebb mint a legtobb monitor, kinezek az ablakon utana egy dokumentum film olyan mintha az egesz mese lenne annyira szines

[ Szerkesztve ]

(#28) Imi1981 válasza Dominó85 (#9) üzenetére


Imi1981
veterán

"Amúgy a Samsung Amoled kijelzős telefonjait a metrón csutkára húzott fényerővel böngészik a tinik, fiatalok. Így ott sem fekete az a fekete"
Na ez nem igaz! Miért írsz olyat ami nem igaz? Amolednél tök mindegy meddig van felhúzva a fényerő a fekete mindig fekete marad!

[ Szerkesztve ]

(#29) tibaimp válasza Ijk (#8) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Úgy legyen.... :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#30) Partizan182 válasza Dominó85 (#21) üzenetére


Partizan182
senior tag

Félek mindhiába, de pár dolog, hátha átmegy valami belőle:

- "valaki által kiválónak minősített sablonba mennyire illeszkednek"

Úgy hívják a sablont hogy Rec709, és iparági sztenderd. Ezt használja mindenki SDR masteringre.

- "Láttam egymas mellett két high-end IPS-t és Amoled, de volt ott Oled is 106cm-en és egyedül az IPS-nek volt köze a természet valós színeihez."

Senem Amoled tévé, senem 106 centis Oled tévé nem létezik, nem tudom mit láthattál (gondolom telefont).

- "csak ne a wow faktor legyen a fő szempont"

A wow faktor a végtelen kontrasztból és az "elmerülök benne" feketékből jön, szerintem amire te gondolsz az hogy nem kellene a szuperfényes szénnészaturált képet erőltetni (a természetes színek helyett), a kuled spec erről szól (minél fényesebb, minél nagyobb színtömeg).

- Gondolom az megvan hogy a teljes filmipar a Sony professzionális 30'-as OLED tévéin dolgozik (kivéve a DV mastereket, azok Dolby Pulsar-on készülnek)

Nem hibátlan az OLED tévé techno még, de javaslom nézz meg egy valós készüléket valós tartalommal (nem is kell kalibráltatni, ISF módban elég pontos alapból), lehet megváltozik a véleményed.

(#31) DraXoN válasza Imi1981 (#28) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A szomszéd pixel "átfénylik" .. én erre tudok gondolni a "nem fekete a fekete" alatt..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#32) Imi1981 válasza DraXoN (#31) üzenetére


Imi1981
veterán

Amoledes telefonom van nem fénylik át. Tök fekete háttérben fehér betűk és max fényerőn akkor is fekete a fekete. A fehér betűk szélénél lehet úgy tűnik mintha átvilágítana de szerintem kicsit sem.

(#33) South Velen válasza arn (#11) üzenetére


South Velen
addikt

:DDD

Amúgy nem, ez rosszabb.

(#34) BloodRay


BloodRay
veterán

Samsung egyre erősebben kepeszt, hogy fikázza a jobb technológiát(amit érdekes módon mobilban(ahol amúgy könnyebben beéghet) jobbnak tart) és ajnározza a saját olcsóbb, ratyibb, de nagyobb nyereséget termelő lcd-it.
Az is szánalmas, hogy QLED-nek hívhatja a led lcd tv-it...
Mint gyártót megértem, hogy sokkal jobb prémium kategóriában oledéhez hasonló árban eladni az lcd-ket és szénné keresni magukat, de azért a pofátlanságnak és az emberek hülyének nézésének is van határa... Kíváncsi leszek meddig folytatják ezt és mikor kezdenek a marketingen kívül fejlesztésre is költeni.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#35) krx21 válasza Dominó85 (#9) üzenetére


krx21
nagyúr

Ki mondta neked, hogy az OLED-nek mesterkéltek a színei? Az hogy egy készülék sokkal mélyebb sötét színeket tud, még nem mesterkélt. Az beállítás kérdése nem más...

[ Szerkesztve ]

(#36) South Velen válasza BloodRay (#34) üzenetére


South Velen
addikt

Így van, ez pont a felhasználók hülyének nézéséről szól.

Dehát mit várhatunk attól a gyártótól, aki az összes TV-jében és AMOLED kijelzős telefonjában alacsony frekvenciás PWM-mel vezérli a háttérvilágítást, mert sajnál kb. 0,3$-rel többet DC vezérlőre, inkább égjen ki a user szeme meg fájduljon a feje.

[ Szerkesztve ]

(#37) Ijk válasza South Velen (#36) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mondjuk megnézném az AMOLED pwm-es háttérvilágítását. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#38) -AD4M- válasza Ijk (#37) üzenetére


-AD4M-
tag

Én ezt nézem napmintnap :(((
Sötét háttérnél nagyon zavaró tud lenni :U

Allons-y!

(#39) Imi1981 válasza -AD4M- (#38) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem vagyok annyira benne a témában de az amolednek nincs háttérvilágítása mert maguk a pixelek világítanak.

(#40) -AD4M- válasza Imi1981 (#39) üzenetére


-AD4M-
tag

Ezzel tisztában vagyok :P
A #36-hozzászólás által kezdett gondolatmenethez szóltam hozzá, ahol valóban pontatlanul van megfogalmazva a dolog, de a lényeg tényleg az, hogy az AMOLED paneleknél is alacsony frekvenciás PWM-et használ a samu (csak nem a háttérvilágításnál, hanem az egyes pixelek meghajtásánál). Leginkább sötét háttér-világos betű kombinációjú weboldalaknál zavaró, hogy a legkisebb szemmozgásra "bezizeg" a kép.

Allons-y!

(#41) Imi1981 válasza -AD4M- (#40) üzenetére


Imi1981
veterán

Ja oké bocs :) . Én még eddig nem vettem ezt észre pedig nem új telóm van (s4) és sokat olvasok rajta. Bár az is igaz nem nagyon találkozok fekete alapon fehér betűkkel de egyszer megnézem. Meg után nézek ennek a pwm vezérlésnek mit is jelent és mit csinál pontosan.

(#42) -AD4M- válasza Imi1981 (#41) üzenetére


-AD4M-
tag

[link]

Allons-y!

(#43) Partizan182


Partizan182
senior tag

Tévéknél a PWM egyébként nem ördögtől való, ha elég magas a frekvencia nem észrevehető és segít a sample&hold miatti alacsony motion resolution emelésén.

Vannak (97%-ban plazmások) akik ezt hiányolják legjobban az OLED tévékben (ie. hogy nem villog).

(#44) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Remélem az OLED lesz a nyerő, mert az tuti hogy a jó kis Pana plazmámat valami OLED-re fogom csrélni majd. :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#45) Imi1981 válasza -AD4M- (#42) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát ilyet még sosem tapasztaltam. Gondolom a kamera felerősíti és láthatóbbá teszi de én még kicsit se érzékeltem ilyet sosem amoledes s4-en.

(#46) -AD4M- válasza Imi1981 (#45) üzenetére


-AD4M-
tag

Világos weblapnál / filmnézésnél én sem veszem észre.
Csak sötét háttérnél való olvasásnál a szemmozgás érzékelhetővé teszi :(((
(Legjobban tényleg úgy írható le hogy "zizeg" a kép :)) )

[ Szerkesztve ]

Allons-y!

(#47) Hobbbyt válasza -AD4M- (#46) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Szerintem ez inkább a frissítési frekvenciához hasonló dolog, gyanítom 60hz körüli..
Nagyon kevesen érzékenyek rá, pont mint a szivárvány effektre az egy chipes DLP projektoroknál. Van aki látja.. a legtöbben nem. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#48) -AD4M- válasza Hobbbyt (#47) üzenetére


-AD4M-
tag

Valóban, a színkerekes projektoroknál látom amikor szétesik a kép a legkisebb szemmozgásra is :DDD

Allons-y!

(#49) South Velen válasza Ijk (#37) üzenetére


South Velen
addikt

Hajrá. Fogj mondjuk egy S8-ast.

vagy itt nézd meg a redmi pro OLED kijelzőjét a másik két DC vezérelt kijelző mellett. Panel háttérvilágítása vagy pixelek háttérvilágítása, részletkérdés. Ugyanolyan zavaró. Valaki észre se veszi, én pedig az őrültek házába tudnék tőle kikötni.

[ Szerkesztve ]

(#50) joey04


joey04
titán

mekkora egy parasztvakítás. vagyis inkább megtévesztés...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.