Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [vaki:] Hol a cső?

Hozzászólások

(#1) Lauda


Lauda
félisten

Szia!

En mar itt nem latok mas megoldast, mint amit leirok. Azt tudjatok a deritobe hol folyik be a lotty, mivel lattad a sajat szemeddel. A derito mellett ott assatok le es keressetek meg a csovet, majd a csovet kovetve assatok vegig.

Azt ugye innen nem tudom, hogy milyen magassagban tudtok rakotni az utcara, azt gondolom tudod, hogy a csonek van egy meghatarozott esese. Sokfele informaciot olvasni errol a neten, azonban mi tartottuk magunkat a mar bevalt 3% koruli eseshez. 22eve lakunk itt es tokeletesen mukodik azota is. A csatornara pedig 10-12 eve kotottunk ra ezzel a modszerrel es az is megfeleloen mukodik azota is, sosem kellett pucolni a csoveket.

Szoval ezt is vegyetek szamitasba es kiszamolgatva az esest es a tavolsagot, ha elertek egy olyan magassagot, akkor akar ott is elindithatjatok a csovet az utca fele.

[ Szerkesztve ]

(#2) Ghoosty


Ghoosty
őstag

A derítő az közös? Nem lehet, hogy nincs is 2 kivezetés, csak 1 közös és az megy a derítőbe.

(#3) dellfanboy válasza Ghoosty (#2) üzenetére


dellfanboy
senior tag

szomszednak nincs deritoje? szerintem is a haz szennyvize 1 deritobe folyik, kotve hinnem hogy amikor az ikerhazat epitettek 2 kulon csovet lefektettek volna...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#4) vaki válasza Ghoosty (#2) üzenetére


vaki
aktív tag

A derítő közös, de külön csatlakozó van amikor lementem nézelődni tisztán látszott, hogy 2 belefolyás van (pontosabban 4 mert a nyárikonyhákból külön jön).
Ráadásul mint írtam, azóta a szomszédok rácsatlakoztak a csatornára úgy, hogy feltörték a konyha járólapot és egy teljesen új csövet vezettek ki. Ez sajnos nálunk nem igazán járható, ugyanis nekünk otthagyták a méretre készített beépített konyhabútort és ha szeretnénk bármit is csinálni akkor először azt kellene kiszednünk.

A felhasználóbarát felhasználó

(#5) nemlehet


nemlehet
őstag

Furcsa, hogy nem találták meg a csövet, nagyapámnál szintén hasonló gond volt, ott kijött egy muki, berakott egy ilyen kis önjáró robotot amin volt egy jeladó aztán a laptopján centire meg tudta mondani, hogy merre megy a cső.
Szóval sajnos valószínűleg kóklereket fogtál ki, mert valójában ez megfelelő eszközzel nem egy komoly feladat. Szerintem azzal jársz legjobban, ha valami komolyabb céget megkeresel akik foglakoznak ilyen csőbeméréssel és még ha drága is velük megcsináltatód, mert egyébként csak halmozódni fognak a költségek.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#6) kicsiogre válasza Lauda (#1) üzenetére


kicsiogre
tag

Helló amit Lauda irt az a jó megoldás , így tuti meglesz.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [vaki:] Hol a cső?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.