Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ha nem gyalázol, megköszönöm, de ha ahhoz van kedved, ám tedd csak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Gratulálok! :C
Szerintem mindenképpen büszke lehetsz rá, hiszen foglalkoztál vele. Ha nem is tudatosan, de gyűjtötted a hozzászólásokat. Sok ember ismertél meg, sokan ismertek meg belőled egy darabot. (A tegezésért elnézésedet kérem, de így könnyebb a megszólítás.)

"Próbaként megjelenttettem első írásom, amely rögtön kiemelt lett." - Ez tényleg jó érzés szokott lenni.:)

Nem lehet jól érvelni a mellett, hogy ez a dolog büszkeség, de szerintem tényleg az.

Egy szó mint száz, gratulálok mégegyszer az új rangodhoz!

MOD: Valószínűleg nem nagyon lehetek ismerős neked, de legtöbbször elolvasom az írásaidat. Hogy miért nem kommentálok, azt nem tudom, de mindig tetszenek. ;)

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#3) adalbert1


adalbert1
veterán

Gratulálok!

Szerintem a rang nem egyenlő a leírt mondanivalók minőségével, sajnos azt nem fejezheti ki. Én majdnem 5 éve már hogy regisztráltam, és csak mostanában lettem őstag, pedig vannak olyanok akik kb. 1 év után már magasabb ranggal vannak jelen a fórumban. Az más kérdés hogy hozzászólásaik nagy része csak helyeselés, meg helló jó lett a cikk, meg stb... Mindezt úgy, hogy leír több ezer hozzászólást úgy, hogy szinte mindegyikben akad nagyobb helyesírási hiba is, esetleg kombinálva azzal hogy 15-6 évesen akkora lóról osztja az észt...

Ettől eltekintve a magasabb rangúak között is nagyon sok olyan van, aki valamelyik szakmai témához nagyon ért, és szívesen is segít a többieknek, őket sokra tartom.

Az írásaid meg számomra színvonalasnak tűnnek, a hozzászólásaidat is érdeklődve olvasom.

(#4) Gambit


Gambit
őstag

Ez a bejegyzés nekem is nagyon tetszett. :R

Az avatárokkal kapcsolatban még annyit szeretnék hozzátenni, hogy én simán el tudnám fogadni, hogy bizonyos különösen megbecsült tagok esetén "korkedvezménnyel" járjon az arckép, vagyis ne ragaszkodjunk körömszakadtáig a szabályhoz. Pl. Vakegérke esetében ugye megvan a 600 nap, csak éppen a rang hiányzik. Na ilyenkor meg lehetne nézni, hogy miért is hiányzik a rang. Hát azért, mert nem gyűjti ész nélkül a hsz-t. Szerintem ezt a tulajdonságot éppen, hogy jobban kéne értékelni, mint a szófosást.

Persze tudom, hogy sajnos ez nem jöhet össze, több okból sem. Nehéz lenne eldönteni, hogy ki kaphat felmentést a szabályok alól, és nyilvánvalóan lenne egy csomó veszekedés, értetlenkedés is belőle. "Ő már senior tag korában kapott, akkor én miért nem kaphatok, miközben csak 2x kellett banolni, az meg már elavult tegnap."

Szóval konklúziónak azt tudom írni, hogy a balhé elkerülésének érdekében sajnos jobb, ha ragaszkodunk a szabályokhoz. :D

u.i.: Tudom, hogy senki sem kérdezte erről a véleményemet, önszorgalomból írtam le. :K

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#5) Thunderzolee

Büszkék vagyunk Rád! :) :R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) Bordoi


Bordoi
őstag

Szerény személyem szereti az írásaidat, a rang meg semmit nem számít. :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#7) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm a véleményeket. :R

"A tegezésért elnézésedet kérem, de így könnyebb a megszólítás."
Magázódva is lehet arcátlankodni, tegeződve sem probléma megadni a tiszteletet.
Elég régóta járom a virtuális világot ahhoz, hogy természetesnek vegyem a tegeződést. Az életkor egyébként is állapot, nem dicsőség.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) venember83


venember83
nagyúr

Legyél is büszke, jó írásaid vannak, van mire büszkének lenni. A vén fószeres avatart viszont megvétózom, névileg nem illik hozzád. ;)

(#9) Bubu79 válasza Vakegérke (#1) üzenetére


Bubu79
addikt

Mindaz, amit eddig olvastam Tőled, amit "papírra" vetettél biztossá tett abban, hogy hatalmas szívű, érző Lény vagy, tehetséggel megáldva - tehetséggel, melyet nem sajnálsz használni.

Megosztod gondolataidat, emlékeidet, Önmagadat mindazokkal, akik olvassák műveidet - eközben adsz valamit, ami érték - nem is kicsi.

Légy büszke Magadra - mi is azok vagyunk Rád :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#10) Vakegérke válasza venember83 (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :R

Rendben, akkor legyen kortalan avatarom, ha eljön az ideje. Úgyis egy tizessel fiatalítanak, akik nem ismernek, na meg ha meg is ettem a kenyerem javát, korántsem érzem magam idősnek.
Na, ezek után ellenőriznem kell, hogy bezáródtak-e már a kutacsaim... ;)

Bubu79: Nagyon jól esik amit mondasz, mondtok. Köszönöm. :R

ABE: Értem. :K

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) ABE


ABE
őstag

Elolvastam már egy-két írásod és hozzászólásod, s valahogy mindig olyan nyugalom árad belőlük. Hogy is fogalmazzam meg... Na mindegy, úgyis érted. :B

(#12) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Akkor egy körkérdés, ha figyel egyáltalán valaki.

Ez a két kép tetszik nekem. Ki lehet ezekből hozni egy Vakegérkét?
Annál is inkább érdekes, mert nem igazán ütnek el a háttér színétől.

1. kép
2. kép

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) Kai Hansen


Kai Hansen
tag

Olvastam minden írásodat, bár eddig nem szóltam hozzájuk (tekintve, hogy csak most regisztráltam) hű olvasód vagyok, és gratulálni szeretnék a rangodhoz.

(#14) Bubu79 válasza Kai Hansen (#13) üzenetére


Bubu79
addikt

Mindezt egy Helloween idézettel aláírás gyanánt :D
Hát igen, az adott számnak is van egy üzenete, amiért érték :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#15) Kai Hansen válasza Bubu79 (#14) üzenetére


Kai Hansen
tag

Igen személy szerint nekem a kedvenc számom a kedvenc együttestől:) Még a felhasználó nevemnek is köze van ugye hozzá..:)

(#16) ABE


ABE
őstag

"Nagyon remélem, hogy én jelenlétemmel, "munkásságommal" érdemeltem ki."

Régóta foglalkoztat egy gondolat: miért nem tiszteljük meg egymást fórumon? Helyesírással, igényes fogalmazással, tanácsokkal, melyekben tudásunk legjavát adjuk. A fórum sokaknak miért "csak"? Miért csak odavetnek egy sort, miért csak felületes választ adnak, miért csak 10 másodpercet szánnak egy hozzászólás megírására? Miért nem lehet a fórum életünk értékes része, miért "csak"? Miért vannak kevesen azok, akik láthatóan szívüket-lelküket beleadják a fórumozásba...?

Olvastam pár napja valamelyik topicban egy fórumozó hozzászólását, miszerint ő tiszteli a magas rangú tagokat, és felnéz rájuk. Talán a "csodálom őket" kifejezést használta, de pontosan nem emlékszem már sajnos.

Ennyi, ennyi lenne a csodálat tárgya? Egy szám, egy rang a fórumozó neve alatt, ez váltja ki a tiszteletet? Mint a számítógépen kívüli világ: számokban,érdemjegyekben, fizetésben, lakhelyben, értéktárgyakban próbáljuk felületesen lemérni egy ember értékét...

[ Szerkesztve ]

(#17) Bubu79 válasza ABE (#16) üzenetére


Bubu79
addikt

A "rang" a világon semmit nem jelent, ahogyan Vakegérke is írta statisztikailag van generálva, bárki előtt ott a lehetőség, hogy akár félisten is lehessen, vagy jómunkásember.

Igen, furcsa, hogy egyesek nem szánnak időt arra, hogy lehetőleg hiba nélkül, vagy minimális hibával adják közre gondolataikat - mert van, hogy az ember hiába nézi át többször a hozzászólást mielőtt elküldi, mégis lehet, hogy marad benne hiba.

Amit nem értek, hogy hogyan lehet egy rakásba "lehányt" betűhalmazt megosztani másokkal - anélkül, hogy legalább a látszata meglenne, hogy törekedett az illető arra, hogy érthető legyen mindaz, amit közzé tesz.

Kai Hansen: Kaptál egy privátot ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#18) ABE válasza Bubu79 (#17) üzenetére


ABE
őstag

Ha Te magad megfelelsz azoknak az elvárásoknak, amiket másokkal szemben állítasz, akkor jelent valamit a rang. Ha másoktól az igényességet várod el, és úgy érzed, az X db hozzászólásod alatt ennek megfeleltél, akkor kicsit büszke lehetsz magadra. Akik a fórumot "csak"-nak tekintik, azok maximum a rangjukra lesznek büszkék, és nem arra, hogy értékes és hasznos tartalommal töltötték meg.

(#19) Bubu79 válasza ABE (#18) üzenetére


Bubu79
addikt

Magam megítélését meghagynám inkább másoknak...

Nem állítom, hogy különösebben hasznára lennék a közösségnek az utóbbi időben - kicsit megváltozott az életem ahhoz képest, mint amikor regisztráltam - már nem elsősorban a szakmai írások miatt járok ide.

Igyekszem érthetően leírni mindazt, amit úgy érzek le kell írnom, de ennyi, nem több.

Jó lenne, ha mások is úgy gondolnák, hogy nem múlik azon a három extra betűn semmi, amit be kell pötyögni ahhoz, hogy ne rövidítésekből álljon a mondandó, jó lenne, ha mások is úgy gondolnák, hogy a helyesírás egy módja annak, hogy kifejezzük tiszteletünket mások iránt - de mostanság ez nem így van.

Egyszerűbb rövidíteni - és bár úgy is érthető a mondandó ( néhány extrém kivételtől eltekintve ), mégis olyan érzésem van ilyenek olvasásakor, mintha az elkövető futtában válaszolna, amolyan odavetett félszavakkal és az zavaró...
Mert lekezelőleg hat, amolyan "ehh - hát válaszolok már valamit, ha már erre vetett az élet, de nem is igazán érdekel mit írsz, csak hallgass már el" jellegűnek...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#20) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Gratulálok Egérke ! :)

Írásaid alapján magasabb rang is járna Neked, de a rangot a hozzászólásokra adják. Ott sem a minőségre, hanem a mennyiségre. Te pedig inkább PH!ublicista vagy, nem PH!letykafészek.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21) Vakegérke válasza philoxenia (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

Véleményed megtisztelő, köszönöm. :R

PH!ublikálni fogok továbbra is, bár nem a megszokott sürüséggel. Zaklatott az életem, embert próbáló a munkaidő beosztásom. Gátló tényezők.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) philoxenia válasza Vakegérke (#21) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha munka közben megkeresnek gondolataidban "hőseid" rávesznek majd, hogy mesélj róluk. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Gratulálok! :R

Bát nem minden írásodat olvastam, de amit sikerült az mind-mind meghatározó volt számomra.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#24) dabadab


dabadab
titán

Na, jo erzes rocksztarnak lenni? :)

Persze, a PH-s rangnak onmagaban sok jelentese nincs, de egy ilyen eloleptetes megis remek alkalom arra, hogy buszken vegigtekints az eddigi palyafutasodon, ami szep es ertekes.

DRM is theft

(#25) shev7 válasza ABE (#16) üzenetére


shev7
veterán

"A fórum sokaknak miért "csak"?"

Erdekes kerdes, bar szorosan nem tartozik a temahoz megprobalok reagalni ra... Nagyon sokaig jartam osztani az eszt a halozatos topicba, aki jart arra fele tudja, hogy akinek tudtam segitettem, amire nem tudtam a valaszt ott is probalkoztam... De aztan elfogyott a turelem. mikor sokadszorra jon ugyan az a kerdes, amire a valasz raadasul ott van par hozzaszolassal elotte, vagy az topicnyitoban, akkor az ember elgondolkodik azon, hogy erdemes-e. Csak remelem, hogy sok hasznos dolgot leirtam, de ugy tunik hasztalan, az utokor nem profital belole... Ekkor jon az, hogy elmaradnak a valaszok, vagy ha jonnek, akkor sem olyan reszletesek mint korabban. De szerencsere van meg lelkes kolega aki megvalaszolja a kerdeseket. Szoval egy ideje en "csak" olvasni jarok ide.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#26) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Blindmouse

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#27) ABE válasza shev7 (#25) üzenetére


ABE
őstag

Kicsit félreértettél szerintem. A "csak" alatt azt értem, amikor valaki mérhetetlen igénytelenséggel fogalmazza meg a mondandóját, nem figyel a helyesírásra, az áttekinthetőségre. Nem tiszteli meg a másikat azzal, hogy megpróbál visszaolvasni, vagy olyan hangnemet üt meg, amit élőben nem tenne meg. Nem becsüli meg mások segítő szándékát, egy köszönömöt nem mond, meg úgy általában tojik az egészre, mert ez "csak" egy fórum, ahol nicknevek vannak, nem is emberek...

Amiket leírtál, azokat én is tapasztalom sajnos. Elfogy a türelem, az ember gondolkodik rajta, hogy megéri-e időt és energiát szánni a segítségre. Jó érzés egy probléma megoldásában segíteni, jó érzés, ha megköszönik a segítséget. De időről-időre előkerülnek olyan alakok, akik elveszik a kedved az egésztől, és legszívesebben örökre csak szemlélővé változnál...

(#28) shev7 válasza ABE (#27) üzenetére


shev7
veterán

Ezek szerint reszben tenyleg. De magamon is tapasztalom ezt a "csak" hozzaallast, felveszem a kerdezo stilusat, es hajlamos vagyok felvallrol valaszolni. Ahogy irtad elvettek a kedvem az egesztol.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#29) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Kareszovics: Köszönöm. :R
Ha kedved van minden írásom elolvasni, tárva áll előtted a blogom.

dabadab: Akar a fene sztár lenni. Inkább vagyok az, akire a nickem utal.
Nos igen. Közel két év után elgondolkodtam itteni pályafutásomon. Ezért is született meg ez a szösszenet. Lám, egy DVD író hozott ide, alkalmat adott arra, hogy sok értelmes, érdekes emberrel virtuális kapcsolatot tarthassak.

Racecam: Ismertem ezt az aranyos figurát. Majd ha eljön az ideje, ezt fogom avatarnak kérni. Remélem oroszlánként harcolsz majd, hogy meg is kapjam, hiszen Te mutogatod. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) iguana válasza Vakegérke (#29) üzenetére


iguana
őstag

én elsősorban az írásaidhoz gratulálok :)
természetesen a senior tagsághoz is, mert bárki bármit mond, nagyobb nem leszel tőle, privilégium nem jár hozzá, de mégis úgy érzi az ember, hogy "tartozik" valahova...és valljuk be: ez olyan jó érzés. semmi több, de jó. ;)

ha egyszer saját avatarod lesz, furcsa lesz nekem megszokni, mert a mostani alap képed nekem "beégett" :)

(várom ám a következő mesét/meséket)

a legjobbakat és üdv,
iguana

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#31) Vakegérke válasza iguana (#30) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm szépen. :)

Való igaz, semmi előnnyel nem jár az, ha valaki magasabb osztályba lép. Mégis jó érzés valahol, hiszen elég szép időt töltöttem Veled, veletek, méghozzá anélkül, hogy egyetlen illetlen szót leírtam volna, avagy valakivel összevesztem volna.

Ha egyszer nagykisfiú leszek, és saját avatarom lesz, az teljes mértékben fog utalni a nickemre. Magyarán nem lesz nehéz "rám" ismerni.

Ami pedig azt illeti, nem végleg hallgattam el. Belém rúgott a sors, nagyon fáj, de ezen is túl leszek egyszer.
Lesz még írásom a címlapon. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) rep3at válasza Vakegérke (#31) üzenetére


rep3at
őstag

Igen ez valóban egy jó érzés, kiérdemelted. Tetszik, hogy olyanokat írsz amitől az ember egy kicsit elgondolkozik. Mondom ezt én, az anti-lelkizős :). Imádom olvasni a bejegyzésied. Csak így tovább!

Forward thinking. كرر

(#33) Vakegérke válasza rep3at (#32) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.