Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) albert8


albert8
addikt

Hát igen udvariasság ma már nem a legismertebb fogalom :(((

Én pl gyüjtöm és van ilyen szemétgyüjtő nap akkor beviszem és adnak érte virág utalványt
ilyen szempontból nem rossz :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#2) Mr X


Mr X
veterán

Annyira utálom az ilyen szórólapokat. Én nem kértem, nincs rá szükségem, mégis teleszarják vele a postaládámat, az autóm szélvédőjét, mindent. :W

(#3) djculture


djculture
félisten

Volt egy ismerősöm aki ezt a szemetet hordta,sose értettem mi éri meg ezen hogy kap érte per db 2ft ot meg ilyenek.Sz rráment a kerékpárja két havonta rákölthetett 10 ezret minimum,de keresett vele 15 ezret.Akinek dobálják meg maximum tüzel vele ha családi házba lakik mert csak vevőcsalogató az egész,értelme nulla már rég bekellett volna tiltani.
Engem mondjuk nem érdekel vegyestüzelésű kazán elnyeli:)
Egy időbe be is akarták csak azután gondolom győzött a lobbi.

[ Szerkesztve ]

(#4) #56573440


#56573440
törölt tag

nekem még nem tépték le de ignorálják minden esetben... egyszer jöttem haza úgy hogy a szórólapos ott volt, tényleg udvariasan kérdeztem meg hogy ugyan miért nem tudja értelmezni a feliratot. a válasz az volt hogy a főnöke azt mondta, be kell dobni bármi legyen... annyi a szerencse hogy a bejárat belső felén van egy gyűjtőláda, oda bedobom az összes hülyeséget, aztán ha a suli mellettünk gyűjti a papírt akkor már teherautóval jönnek hozzánk.

(#5) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ebből a szempontból a kedvencem Pesterzsébeten egy kertesház (buszról szoktam látni), ahol van egy postaláda, ráírva, hogy levelek és számlák, valamint egy pvc cső, alatta egy kukával és ráírva, hogy reklámok, szórólapok! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#6) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Mert az jobb, ha van egy faxod, és arra jön a kéretlen reklám, amiért a papírt még te is fizeted ki? Ezért kell minden adatunkat megadni mindenkinek. Egyszer eljut a világ embereiről az információtömeg egy olyan mennyiséget, és a marketing egy olyan költséget, hogy csak minket érdeklő reklámot kapunk majd. </szarkazmus>

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#7) Wictor válasza djculture (#3) üzenetére


Wictor
senior tag

Én is hordtam, kisvárosban, 3-4e Ft-ért / 2 hét, 2x kaptam defektet azalatt. A kényszer, ugye. Amikor az embert 3 korcs dög akarja széttépni és a huszadik lakó is leordítja az ember fejét, hogy "takarodj innen", holott én csak a munkám végzem, akkor alap, hogy nem fogok "kezét csókolom"-mal köszönni. Igazából ilyenkor az ember azt várja, hogy végre elfogyjon az a rakás szar (ezért raknak sok postaládába többet), aztán hazaeshessen.

(#8) djculture válasza Wictor (#7) üzenetére


djculture
félisten

Én csak a néplapot segítettem egyszer 2 napig az egyik srácnak hordani elég is volt.Azt meg ugye hajnalba szokás,ráadásul tél volt.Elég volt belőle.Amúgy kényszer ja.De evvel maximum az keres aki hirdetet,a szorólaposnak kb ráfizetés ahogy te is írod.

(#9) Wictor válasza djculture (#8) üzenetére


Wictor
senior tag

Mondjuk én nyáron hordtam, de az is kissé érdekes volt. Egyik nap 40 fok és pecsenyévé sültem, másnap meg 15 fok volt és ömlött az eső. 2005-ben. Na, ott és akkor megfogadtam a pár hónap alatt (2 hetente fizettek, ha jól rémlik), hogy soha többet, semmi ilyet nem csinálok, hordja az, akinek hat anyja van és szüljön sünt a munkáltató.

[ Szerkesztve ]

(#10) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nálunk is hasonló, amint megkérdezi kaputelefonban hogy "Beengedne-e, szórólapot hoztam" egy határozott NEM után leteszem a beszélőt.
Dobja csak be a szemetét a kapu alatt lévő szartartóba szórólapoknak fenntartott skatulyába.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11) danih


danih
addikt

Az "és még neki áll feljebb" nevezetű magyar virtust láthattuk.
Legközelebb sörétes puskával várd.

(#12) djculture válasza danih (#11) üzenetére


djculture
félisten

Van ilyen is felénk a dallamzenés áruló kocsikat szeretik az emberek :D

(#13) Vakegérke válasza djculture (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez meg a másik.

"30. § Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében, valamint - lakott területen kívül - az előzési szándék jelzése céljából szabad."
KRESZ.

Ki hatalmazta fel ezeket az árusokat, hogy dallamkürtöt használhassanak?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) koshmar


koshmar
őstag

A szórólapok elkészítése csak és kizárólag papírpazarlás.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#15) Dluinet válasza koshmar (#14) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha tényleg így lenne, akkor szerinted valaki is hirdetne rajtuk?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16) Geri Bátyó válasza Dluinet (#15) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A lepényhal megy utoljára! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#17) hNp88 válasza Vakegérke (#13) üzenetére


hNp88
aktív tag

ez egy roppant érdekes felvetés, nekem eddig eszembe sem jutott :)

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#18) djculture


djculture
félisten

Legújabban már külön a tesco tól pl becsöngettek hogy kaptak e önök szórólapot.Ezért van az hogy szerencsétlennek bármi van muszáj bedobnia a sok szemetet.
De már most a posta is kötött velük szerződést így postás dobálja a tescosat befele.

[ Szerkesztve ]

(#19) danih


danih
addikt

Legjobb kitenni a bejárat elé egy szemetest, és föléírni, "szórólap-tartó"

(#20) Geri Bátyó válasza djculture (#18) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szerintem senki sem látná, hogy a maradék egy kukában végzi, mert a végeredmény valójában úgyis ez lesz, de legalább a "köznépet" nem idegesíti.
Szerintem.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21) Mr X válasza danih (#19) üzenetére


Mr X
veterán

Nem foglalkoznak vele. Nálunk a házban van külön szórólap-tartó, nem szemetes. Az tescos újságok oda kerülnek, de valahogy az ételfutárok, ablakcserések, szolisok szórólapjai mindig a postaládákba teleportálnak.

(#22) Vakegérke válasza Mr X (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

Erről van szó. Aztán ha szóvá teszem a dolgot, még a suhanc kel ki magából, mondván ő a munkáját végzi.
Kezdem azon, hogy betolakodik privát szférámba, folytatom ott, hogy a ház magánterület.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) Blindmouse válasza Vakegérke (#22) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Azért nem kell egyből a vén tatává változni aki bottal kergeti a szegény szórólapos srácot. :))

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#24) Vakegérke válasza Blindmouse (#23) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt tényleg nem. De ha szépen szólok neki, akkor ne ugasson le. De ha már nagy a pofája, akkor legalább ne szaladjon el, amikor közelebb lépek, hogy megbeszéljük a dolgot.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) darál0w


darál0w
Jómunkásember

ettől egy dolgot utálok jobban....amikor az autom ablaktörlője alá nyomkodják ezt a sok szemetet...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#26) Thunderzolee

Egyik pizzériában, ahol régebben dolgoztam, szoktam besegíteni szórólapozni. De ott volt a futároknak ilyen jegyzék, h melyik házba mi a kapukód, az máshol nincsen?
Érdekes, egy szórólapot hordozó cégnek azt gondoltam, nem nehéz lekérni valami adatbázisból a kapunyitó kódokat.

Ahol ki volt írva, h nem kérnek szórólapot, oda egyébként nem szoktam bedobni.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#27) koshmar válasza Dluinet (#15) üzenetére


koshmar
őstag

A reklámra szükség van. Még ha pazarlás is.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#28) Thunderzolee válasza koshmar (#27) üzenetére

Ez így van. :K

"Amelyik cég jól megy, azt reklámozni kell; amelyik nem, azt meg muszáj."

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#29) Mr X válasza koshmar (#27) üzenetére


Mr X
veterán

Miért ilyen formában? Hirdessen újságban, neten. De én még egyetlen pizzériát, üvegest nem hívtam fel, aki teleszarta a postaládámat. Sőt, kung-fu edzésre sem iratkoztam be, pedig az hetente kerül a kocsi ablaktörlője alá.

(#30) koshmar válasza Mr X (#29) üzenetére


koshmar
őstag

Nem mindenki vesz újságot. Szóval így nem jut el mindenkihez a reklám.
Mondjuk az internet világában már valóban nem a postaládát kéne zaklatni.

De ha a postaládádba tömik, akkor előbb vagy utóbb úgyis a szemed elé kerül.
Az már más kérdés, hogy sokan elolvasás nélkül kidobják/ eltüzelik/ porgyűjtőnek használják

Thunderzolee Ez a mondat nagyon igaz. :)

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#31) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na már most. Én nem szórólapozom, én az ellenörző cégnek dolgozom.(posta) Az esetek 99 százalékában külső gyűtjőkbe kézbesítenek a cégünk alvállalkozói, de előfordul hogy fizet a megbízó hogy postaládába legyen a kézbesítés.

A mi kézbesítőinket emiatt még nem érte atrocitás, ahova ki van írva hogy nem kérnek reklámot, oda nem tesznek.

Engem inkább azok idegesítenek, akiket ha megkérdezek hogy megkapta mondjuk a Tesco újságot, elküld a kurva anyámba hogy micsoda papírpazarlás. Lol, újrahasznosított papírrol hallott már?
(tisztelet a kivételnek persze)

Live-Die-Respawn

(#32) Vakegérke válasza koshmar (#30) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én fordítva működöm. Nem hogy örülnék a reklámnak, egyenesen utálom azokat, akiknek a nevét, telefonszámát, ajánlatát a levélládámban találom.

Spam, szemét. Kértem? Nem. Kértem, hogy ne zaklassanak? Igen.
Mégis zaklatnak.

Más verzió is van, a házaló.
Csengetnek, ajtót nyitok. Köszön az illető, viszonzom. Bemutatkozik, és valami végtelen szóáradatba kezd, hogy milyen jó lesz nekem, csak épp a lényeget nem mondja. Nem illik, de szavába vágok, és megkérem, fogja rövidre mondandóját. Újra rázendít, én pedig már emeltebb hangon kérdezem, hogy mit kínál.
Az egyik típus gyorsan elmondja, közlöm vele, hogy nincs pénzem, később se, elköszönünk, pápá.

A rosszabbik fajta köntörfalaz, mellébeszél. Szeretné leadni a reklámdumát, nem hagyom neki. Megsértődik, és bár finoman, de leparasztoz, hogy még beszélni se engedem. Itt szoktam besokallni, és megkérdezem, hogy mennyivel különb egy rongyszőnyeget árusító nemzetiséginél, hiszen ugyanúgy lopja az időmet, és a pénzemre ácsingózik. El se köszön, duzzogva elkotródik.
Szóval melyikünk is a paraszt?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33) Mr X válasza koshmar (#30) üzenetére


Mr X
veterán

Vannak mindenhol direkt erre a célra létrehozott reklámújságok (Szuperinfó, stb).

Én nem kértem az adott cég szolgáltatását, sem a reklámját. Ha a tv-ben nem akarok reklámot nézni, elkapcsolhatok. Ezekkel meg nem lehet mit kezdeni. Hegesszem le a postaládámat? Legalább annyi lenne bennük, hogy ha kiírom, hogy nem kérek reklámot, akkor nem dobják be. De nem, teletömik minden szarral. Nem tudom kivédeni.

Nem igaz, hogy ezeknek nincs egy felügyeleti szervük, ahol panaszt lehet tenni.

(#34) koshmar válasza Vakegérke (#32) üzenetére


koshmar
őstag

Hát sajnos úgy látszik, velük nem lehet mit kezdeni.

Házaló szerencsére nálunk nem szokott járni.
Mondjuk most nincs csengőnk, szóval ha a kutya ugat, mint az állat, csak kinéz valamelyikünk az ablakon, és azt látjuk, hogy szőnyeget vagy flexet árul, akkor egyszerűen nem megyünk ki.
Előbb-utóbb megunja, Főleg, hogy a kutya kb. 40 centire tőle folyamatosan ugat.

Nyilván egy lakásnál már a helyzet, ha a csengetnek, nincs mese, ki kell nyitni, csak így tudod meg, hogy ki az és mit akar.

Mr X: Ha kiírod, hogy nem kell, figyelembe sem veszik.
Ők felveszik reggel a kihordandó mennyiséget, és azt nekik szét kell osztani.
Nincs olyan, hogy valahova nem dob be, mert nem kérték. Sajnos.
(Így is rengeteg szokott visszamaradni- mondjuk azt meg viszik be a zúzdába, és újra újság lesz belőlük).

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#35) Mr X válasza koshmar (#34) üzenetére


Mr X
veterán

Ne érts félre, nem azokkal van bajom, akik terjesztik. Illetve nem főleg velük, mert olvasniuk azért illene tudni. Őnekik ez munka, pénzt keresnek vele. Bár gondolom ők ugyanúgy nem szeretik az olyan szemetet a postaládájukban, amit ők is hordanak Nekem a fő bajom a céggel van, aki a megbízást adja nekik. Na őket büntetném ronggyá.

(#36) koshmar válasza Mr X (#35) üzenetére


koshmar
őstag

Maximálisan egyetértek.

Az adott céget simán hidegen hagyja, hogy neked nem kell szórólap.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#37) Vakegérke válasza Mr X (#35) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valamelyik szexoldalra fel kéne tenni a telcsiszámukat. ;]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38) David93Pecs


David93Pecs
tag

Szerintem kicsit túlreagáltad. :)
Bár én is utálom mikor azért is mindig a mi kaputelefonunkat találják meg...
Valamint mikor kinyitom a ládát és ömlik a sok sz@r pizzarendelős papír és stb...

(#39) Kassadin válasza koshmar (#14) üzenetére


Kassadin
addikt

És mellesleg roppant irritáló is tud lenni bizonyos idő után.

(#40) Vakegérke válasza David93Pecs (#38) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szóval utálod, amikor mások dúlják fel intim szférádat, és teleszemetelik a levélládádat.

Tényleg túlreagáltam? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41) David93Pecs válasza Vakegérke (#40) üzenetére


David93Pecs
tag

Csak azt a részét,hogy elkezdted osztani h mekkora tahó h nem köszön és stb.
Igazad is van,de én személy szerint nem foglalkoztam volna vele. :) Vannak ennél nagyobb bajok is a világba,mint h vlkit nem tanított meg az anyja,apja köszönni.

(#42) Vakegérke válasza David93Pecs (#41) üzenetére


Vakegérke
veterán

A kommunikáció alapja a jólneveltség. Ergo ha valakit megszólítok, első dolgom napszaknak, személynek megfelelően köszönni.
Valóban hatalmas bajok vannak a világban, de ez talán annak is "köszönhető", hogy a szülők nagy része nem neveli, hanem eltartja gyermekeit.

Most mondd, honnan tanulna illemet egy ifjú emberke, ha nem a szüleitől? Ha idegen szól rá faragatlan viselkedése miatt, leugatja.
Szerinted ez rendjén való?

Elmesélek valamit.
Elöljáróban elmondom, hogy végtelenül gusztustalannak találom, ha valaki tátott pofával csámcsog egy rágógumin, és úgy traccsol társával, hogy közben füles agyig tolva, mert zenét hallgat. Most vagy beszélgetek, vagy zenét hallgatok, ugyebár.
No, szóval álltam egy buszmegállóban, és elém toppant egy ilyen srác. Rágógumi csámcsogás, fülében a zenei élvezet. Megkérdezte, hogy melyik busz megy már nem tudom hova. Tagoltan, de nagyon halkan mondtam, hogy jó napot kívánok. Turkált a zsebében, gondolom lehalkította a zene forrását. Újra kezdte, de már köszönt, kérdése ugyanaz volt. Köszöntem én is hallhatóan, aztán némán folytattam, hadonászva mutogattam, miközben tátogva magyaráztam, hogy melyik busz, és hol kell átszállni melyikre, hány megálló, meg minden.

Ez a srác megértette a leckét anélkül, hogy eldurvult volna a helyzet. Kivette a füléből a dugókat, és immáron már nem is rágott. Elölről kezdte.
Udvariasan köszönt, fogadtam illő tisztességgel, és újra feltett kérdésére érthető, kimerítő választ adtam. Elköszöntünk, mentünk dolgunkra.
Remélhetőleg tanult valamit.

Parasztnak lenni könnyű, csak aki parasztként viselkedik, az számítson rá, hogy leköpik, jobb esetben kioktatják.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43) hNp88 válasza Vakegérke (#42) üzenetére


hNp88
aktív tag

ez nem parasztság (elvégre a paraszt tud normálisan viselkedni, sőt ...) ez sima türhőség :)

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#44) David93Pecs válasza Vakegérke (#42) üzenetére


David93Pecs
tag

Igen.
Erről a buszos kérdezgetős témáról nekem is eszembe jutott egy sztori.
Nem egy nagy dolog,de azért ideillő.
Hasonló típusu emberrel akadtam össze pár éve.
Amikor is utaztam a buszon egy haverommal,és az előttünk lévő ülésen megfordult a tag és semmi köszönés meg semmi nélkül csak ennyit kérdezett: "hé öcsi,ez hányas busz?"
Namost akkor viccesnek tünt,és röhögtem is rajta,de igy visszagondolva elég nagy paraszt volt a tag...

(#45) Vakegérke válasza hNp88 (#43) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igen sokadszor adódik a probléma, hogy lenézem a parasztokat. Igen, és nem.

Lenézem azokat a parasztokat, akik szó pejoratív értelmében viselkednek.

Nem, inkább becsülöm a parasztot, aki megtermeli az asztalomra kerülő élelmet, és kulturáltan viselkedik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46) koshmar válasza Kassadin (#39) üzenetére


koshmar
őstag

Jó múltkor voltam egy irodában.
Leültem, nézelődtem, amíg folyt a papírmunka.

Erre elnézek tőlem balra, és a vér meghűlt bennem.
Egy kb. 2 méter magas, 1 méter széles tornyot láttam 500 db-os nyomtatópapírokból.
Hát egy olyan laza 40000 darab...gondolom, hamar elfogy. :(((

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#47) hNp88 válasza Vakegérke (#45) üzenetére


hNp88
aktív tag

:R

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#48) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Itt vidéken csak néhány szórólapot hoznak hetente, ami idegesítőbb az a tonnányi spam. Tele van a fél világ zombikkal.... :(

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#49) Kassadin válasza Dr. Romano (#48) üzenetére


Kassadin
addikt

Zombik csak a filmekben vannak, zombi gépet akartál te írni. ;]

David93Pecs: Az öcsizéstől kiráz a hideg. Leszoktam ugatni azokat a 30-as éveiben járó egyéneket, akik azt hiszik, hogy ők sz*rták a spanyol viaszt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.