Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Švejk


Švejk
őstag

Még ideírom, hogy:
+1
Mielőtt ezt is bezárják :DDD

(#2) Vakegérke válasza Švejk (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezt aztán végképp nincs ok bezárni. Hacsak nem segít a moderátoroknak valamely fórumtársunk, aki nagy garral közli véleményét. Bár még akkor sem. Figyelmeztetés és csókolom.
Én még bízom benne, hogy felélednek a régen alkalmazott módszerek. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Én kaptam egy figyelmeztetést hangulatkeltésért (?). Nem is értettem, mert semmi olyat nem írtam ami ezt indokolná, még cigányozás sem volt, ami egy ilyen témánál meglepő.

Höh, most nézem, hogy legalább 20 hozzászólást töröltek, enyéim közül az összeset, hát ez így már tényleg fura :U .

(#4) EczkE: kellett nekem az az egyéni arckép ;] ...

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#4) EczkE válasza Cthulhu Dawn (#3) üzenetére


EczkE
addikt

Arcra megy.

Asszem mindenféleképpen!

(#5) Lenry


Lenry
félisten

Konkrét moderációval kapcsolatos kérdések

előtted a lehetőség, kérdezd meg, hogy ki zárta

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) moha21 válasza Lenry (#5) üzenetére


moha21
addikt

ja oszt itt is torolgetnek :p

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7) Vakegérke válasza Lenry (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

A moderátor előtt ott a lehetőség, hogy egy topic zárása előtt figyelmeztessen a lehetőségre, és kordában tartsa azokat, akik elvetik a sulykot.
Miért nem teszi meg? Talán fél felfedni mivoltát? Aztán ugyan miért? Szégyenletesnek véli tettét?
Ez a bujkálós intézkedés nem régi találmány. Talán még nem késő, hogy visszatérjenek a moderátorok az emberséges, nyílt sisakos eljáráshoz.

Nem kérdezek semmit. Ha van kurázsi a topicomat záró moderátorban, legalább utólag elénk tár valamiféle indoklást, ha már a topicomban nem tette.
No persze, könnyű az ismeretlenség homályában intézkedni...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) randras


randras
veterán

Szabályzat III./7. Nem körülötted forog a világ. (Még mindig).

Zárható. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9) EczkE válasza randras (#8) üzenetére


EczkE
addikt

:DDD :R

Asszem mindenféleképpen!

(#10) Lenry válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem ennek nincs köze a kurázsihoz vagy bármihez.
megnyomott egy gombot, mert tudta, hogy mi lesz belőle, elejét véve a dolognak.
a rendőr sem mutatkozik be mielőtt megbírságol, de ettől még nem lesz kevésbé törvényes vagy jogos az intézkedése.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) moha21 válasza Lenry (#10) üzenetére


moha21
addikt

Igazából a rendőrnek is kellene igazolni magát.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12) bullseye


bullseye
addikt

Szerintem azért zárták a topikot, mert olyan kis hangulatos lett...
Mentek a remek tréfák, félmondatok, amelyek nem mondtak ki dolgokat, de ugye mindenki értette, win wink nudge nudge. Mi nem mondunk ki semmi csúnyát, csak viccelődünk, mennyire jó fejek vagyunk, éppen csak ne kezdjük el egymás...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#13) radi8tor válasza moha21 (#11) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Durva, hogy rendőrökhöz hasonlítjátok a moderátorokat.
Akkor pénzbírságot is kiszabhatunk? ;]

Vakegérke: Szerintem fogadd meg Lenry tanácsát és cselekedj ennek megfelelően: [link]

De szerintem téged nem az érdekel ki zárta... :U

Mellesleg egyes esetekben nem kell indokolni a moderátori intézkedést (felszólítani sem).
Rendőri példával élve: nem szólnak, hogy menj lassabban, hanem megbírságolnak rögtön. Bár jelen esetben nem ért téged semmilyen szankció.

Szabályzatban le van írva milyen témákat kell kerülni az oldalon. :K (III/10/11)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#14) Rypejakten


Rypejakten
addikt

Vakegérke, valahogy nagyon idepasszol JColee aláírása, nem? ;]

(#15) moha21 válasza radi8tor (#13) üzenetére


moha21
addikt

Én nem hasonlítottam sehol se senkihez semmit. :-)

igaz az is szó használata megtévesztő lehet .

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16) Vakegérke válasza radi8tor (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Rendőri példával élve: nem szólnak, hogy menj lassabban, hanem megbírságolnak rögtön. Bár jelen esetben nem ért téged semmilyen szankció."
Ez így igaz, csak pár gyorshajtó miatt nem zárják le az egész útszakaszt.

Nos, nem az a gond, hogy értetlen vagyok, tudom jól a topiczárás okát. Talán jobb is így, legalább egynémely erősebb kiszólás okán nem tiltanak ki a moderátorok senkit.
Azt viszont tartom, hogy az intézkedő moderátor pár szavas indoklást elereszthetett volna utolsó hozzászólásként. Így lett volna korrekt az eljárás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Én igazából tudom hogy ki adott nekem figyelmeztetést Hangulat keltés miatt. De az indok csak annyi volt hogy a te topicodra hivatkozott, és rögtön vagy 4-5 hozzászólásomat törölte.Perzse nem csak az enyémet.
Kérdezem én: hogy lehet hozzászólni valamihez anélkül hogy az ne váltson ki valamilyen hangulatot?

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#18) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Én is kérem a T. moderátort hogy oldja fel a láthatóan népszerű topic zárását, tisztelettel.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#19) jozsi252 válasza pgyorgy59 (#18) üzenetére


jozsi252
veterán

Nincs értelme feloldani a topicot, mert csak tovább folytatódna a flame meg a hangulatkeltés. Illetve jogosan lett zárva a topic, már csak a törölt hsz-ek száma miatt is.

iPhone 13 Pro Max

(#20) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Vazz azt hittem már megint van valami új OldSpice reklám.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#21) EczkE válasza Dr. Romano (#20) üzenetére


EczkE
addikt

:DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#22) Vakegérke válasza Dr. Romano (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

Közkívánatodra szívesen előveszek egyet. Megtegyem? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) #56230144


#56230144
törölt tag

Én hozzászólásaim is törlésre kerültek, legyen, nem igazán izgat a dolog.Csak kb semmivel sem voltak hangualetkeltőbb hozzászólások, mint amit az utcán hallasz nap mint nap.

(#24) pgyorgy59 válasza jozsi252 (#19) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Lehet hogy igazad van. Éppen 6-odszor olvasom a szabályzatot. Rendesen megvan a sok tiltás, de az nem világos hogy végül is mit lehet? Ha eltér a véleményem egy moderátorétól akkor kizárnak,figyelmeztetnek, letiltanak? Kérem szépen: ez most demokrácia vagy diktatúra?

[ Szerkesztve ]

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#25) pgyorgy59 válasza #56230144 (#23) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

A tényeket nem lehet semmissé tenni, de agyon hallgatni igen.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#26) bullseye válasza pgyorgy59 (#24) üzenetére


bullseye
addikt

Igen, terror van és rettegés. Ahhoz, hogy valaki egyáltalán maradhasson, évente be kell menni a PH! bunkerbe, és orálisan boldoggá tenni legalább egy moderát. Ahogy nézem az adataidat, lassan neked is indulni kell. De ha ellent mersz mondani egy moderának, így is kivágnak azonnal.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#27) pgyorgy59 válasza bullseye (#26) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Könyörgöm, milyen adataimat? Én abból nem tudnék következtetést levonni!?

[ Szerkesztve ]

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#29) Vakegérke válasza krizmo_ (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

Semmi gond, nálam nem divat morogni az off-ért. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) krizmo_ válasza Vakegérke (#29) üzenetére


krizmo_
addikt

Kértem, hogy töröljék, nem akarom itt megkeverni a dolgokat.
Azért, köszönöm a megértésed.:)

[ Szerkesztve ]

(#31) Huma válasza bullseye (#26) üzenetére


Huma
addikt

Lehet közülük választani vagy ahogy esik úgy puffan? :D

A témához hozzászólva:
Egyértelmű miért zárták. Az meg hogy nem írtak egy betű indoklást sem talán azért van mert új a billentyűzet és feleslegesen minek kopjon, úgyis mindenki tudja az indokot. Amúgy meg már az elején borítékolni lehetett a zárást.
Való igaz, hogy régen másképp mentek itt a dolgok. Én is siránkoztam már ez ügyben. Sokkal toleránsabb és emberközelibb volt anno a PH. De ez van. Semmi sem tart örökké.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#32) bullseye válasza Huma (#31) üzenetére


bullseye
addikt

Hát ez érdekes, hogy mindenki tudja az indokot... csak van aki szerint a moderák ugrottak, mert ilyen kis túlérzékenyek (lefizetettek, összeesküvők netán gyávák) a témában, van aki szerint meg a beírogatóknak fel sem tűnt, hogy miket beszélnek, mert a közbeszédhez képest talán még így is viszonylag kulturáltnak számított.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#33) radi8tor válasza Vakegérke (#16) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pár gyorshajtó? Nem jó hasonlat. :(
Itt egy utcai illegális gyorsuló verseny volt.

Huma: szerintem nincs gond vele, de régen nem 453000 tag volt az oldalon.

bullseye: tiltott témáról még burkoltan sem lehet beszélni. Ez ilyen. De ezt tudhatta volna a cikk írója is, valamint őt is hibáztathatták volna a hozzászólók, mert borítékolva volt, hogy elfajul a dolog. Minden csak nézőpont kérdése. ;)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#34) Huma válasza radi8tor (#33) üzenetére


Huma
addikt

Az csak a regisztrációk száma. Jó ha a tizede aktív itt a fórumon. Ami persze még mindig hatalmas szám egy magyar oldalon.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35) Vakegérke válasza radi8tor (#33) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csökkentett áteresztésű közkutakról beszéltem, egy szó sem esett arról, hogy miféle náció viszi onnan a vizet. Az egy dolog, hogy mindenki tudja, de ettől még nem volt törvényszerű a hozzászólások negatív hangvételbe fordulása.

Nos, azért megérdemeltünk volna egy moderátori figyelmeztetést a topicban, mely szerint ha eltérünk a tárgytól, akkor irgum, meg burgum, és ezt vegyük komolyan. Nem mai keletű eljárás, volt már ilyen nem is egyszer, csak sajnos úgy néz ki, hogy kiveszőfélben van, erre már nem veszitek a fáradságot. Pedig ha az intézkedő moderátor (emberséges módon) megtette volna, nem kizárt, hogy a topic ma is élne.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36) bullseye válasza Vakegérke (#35) üzenetére


bullseye
addikt

Amikor én utoljára láttam, már negatív volt a hangvétel, csak vicces-alázós módon, és nem volt kimondva... Na most ez remek védekezés, de valahogy senki nem gondolta, hogy a svájciakról van szó. Sajnos ott tartunk, hogy lassan többre becsülöm azt, aki kimondja, és vállalja.

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#37) Lenry válasza pgyorgy59 (#24) üzenetére


Lenry
félisten

ez egy magáncég által üzemeltetett internetes fórum. ha használni akarod, elfogadod a szabályzatot ennyi. igen, ez diktatúra. cserébe nem kötelező használni.

(#35) Vakegérke
"de ettől még nem volt törvényszerű a hozzászólások negatív hangvételbe fordulása."

de, az volt.
vagy mégis szerinted mi másról tudtatok volna beszélgetni?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38) Vakegérke válasza Lenry (#37) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem, nem volt az.
A lakosság nációjának taglalása nélkül is lehet arról véleményt formálni, hogy mi a görcsöt reklamál az, aki mások kontójára ingyen jut vízhez, csak x időtől kezdve lassabban telik meg a vödör.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39) pgyorgy59 válasza Lenry (#37) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Minden fórum valakinek a tulajdona. A szabályzat elfogadása is egyértelmű. Ha nem tetszik nem lépek be. De hogy az én véleményemet moderátorok irányítsák az nincs benne. Magáncég vagy nem, ha a szólás szabadságot korlátozza,. az törvénybe ütköző, Ezt jó lesz fejbe vésni!

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#40) Lenry válasza pgyorgy59 (#39) üzenetére


Lenry
félisten

nem irányítja senki a véleményed, de ha szabályzatba ütközőről írsz, azt törölni fogják a fórum saját védelmében(*).
az, hogy ezt sokan a véleményük elnyomásának érzik, az már a saját szűk látókörükből fakad, és nem tudok rá mit mondani

* volt már a Prohardver azért megbüntetve, mert valaki itt árulta az üccsics3kket (amit azóta leírni sem enged normálisan a fórummotor), szerinted mennyi időbe telne a cigányozásotok miatt is találni valami gumiszabályt, ami miatt ide lehetne húzni a vizes lepedőt?
úgyhogy nincs cigányozás, virágnyelven se, ráutalgatva se. ennyi.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#41) k!nG


k!nG
aktív tag

Amugy rohej, hogy a kommentelok kozott mennyien meghuzodnak es tamogatnak mindent. Lassan onallo gondolataik sincsenek a szabalyzat paragrafusainak linkelesen kivul.

En egyet ertek veled Vakegerke. Eddig mindenkinek joga volt megtudnia, hogy miert moderaltak ki. Mostmar hala istennek az is anonim lett.
A moderatorokat meg ne hasonlitsgassuk a rendorokhoz, mert ket meroben kulonbozo dolog.

https://www.behance.net/vargadom

(#42) Lenry válasza k!nG (#41) üzenetére


Lenry
félisten

és ha tudjátok, hogy melyik moderátor zárta a topikot, akkor miben fog változni az életetek?
nem totálisan faszmindegy?
minden moderátor ugyanazon alapelvek alapján moderál, nem egyéni döntés alapján lett bezárva, mert valamelyikük nem szereti ha cigányoznak, hanem mert ezen a fórumon ez tilos.
az a moderátor zárta, aki először meglátta.

egyébként pedig mutattam a megoldást a topiknyitónak, hogy hol kérdezze meg, de nem kívánt ezzel élni (#7 hsz). innentől nincs min vitatkozni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#43) Eastman


Eastman
őstag

Szerintem ez az a történet amelyben egyetlen egy kérdőjel sincs.

Se' a téma, se' a zárás és törlések oka, sesemi. Fogadd el végre Barátom, hogy szabályok és rendre ügyelők is vannak a kedvenc helyeden. Csak fo-gadd-el. Ennyi. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44) radi8tor válasza k!nG (#41) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A moderátort keresek topic lett anonim. Azt, hogy kit miért moderáltunk továbbra is publikus. Kérlek tájékozódj, mielőtt ilyet írsz!

Eastman: elfogadni sokkal nehezebb, mint szembe menni vele.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#45) Vakegérke válasza Eastman (#43) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Hova lett a hagyomány, amikor egy moderátor még vállalta önmagát, nickjét egy intézkedésnél?
Hova lett a hagyomány, amikor még volt előzetes figyelmeztetés?

Az én topicomat úgy zárta valamely nagybetűs, hogy se bű, se bá, se indok, se én zártam. No name effektus."

Ennyi a bajom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46) radi8tor válasza Vakegérke (#45) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mennyivel lenne jobb a helyzeted, ha az igényeid szerint lett volna ez a dolog intézve?
Az eredmény ugyanaz. Bezártuk volna a topicot. Se így, se úgy nem tudtad volna elkerülni a zárást.

⭐ Stella

(#47) Eastman válasza Vakegérke (#45) üzenetére


Eastman
őstag

A Te életedben és lehet, hogy az enyémben is még van „hagyomány”, de tudd (tudod), hogy isssszonyat gyorsan változik a világ, benne az informatika. Ha egy portál bármilyen lassabb folyamathoz ragaszkodna, szerintem lemaradna.

...mert érdekes lenne egy olyan statisztika, hogy pl. a poltopic zárása óta hány új tag regisztrált ide és a társoldalakra. Tuti, hogy rogynak a modik a munka alatt. Nyomja a gombot, zárja, zárja. ...mert ez esetben tényleg egyértelmű. Goto modker --> kérdés --> válasz attól aki ráér.

Így képzelem. (...én, az alapvetően megrögzött „rendszerellenes” ;) .)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#48) Vakegérke válasza radi8tor (#46) üzenetére


Vakegérke
veterán

Miért érzem úgy, hogy még lehetőséget sem akartok arra adni, hogy élhessen egy topic? Miért gondolod úgy, mitől vagy benne biztos, hogy mindenképp bezártátok volna a topicot?
Mit is mondtam korábban?
"Nos, azért megérdemeltünk volna egy moderátori figyelmeztetést a topicban, mely szerint ha eltérünk a tárgytól, akkor irgum, meg burgum, és ezt vegyük komolyan. Nem mai keletű eljárás, volt már ilyen nem is egyszer, csak sajnos úgy néz ki, hogy kiveszőfélben van, erre már nem veszitek a fáradságot. Pedig ha az intézkedő moderátor (emberséges módon) megtette volna, nem kizárt, hogy a topic ma is élne."

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#49) Lenry válasza Vakegérke (#48) üzenetére


Lenry
félisten

gondolom az a ~1000 hasonló topik alapján, amiből ugyanennyit zárni kellett, nem volt nehéz levonni a tanulságot.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#50) Vakegérke válasza Lenry (#49) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ne viccelj már, Te sem vagy itt mai gyerek. Láthattuk itt, meg ott, hogy egy moderátori figyelmeztetés hatására lecsitultak az indulatok, nem kellett a topicot zárni. Sokat mondok, fél percet vesz el a moderátor életéből a figyelmeztetés megírása. Tényleg nem ér ennyit az egész?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.