Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) psyho85


psyho85
aktív tag

Ez az első hozzászólásom Linux alól (Ubuntu 12.04). Tény, hogy olyan érzésem van, hogy én vagy érte, és nem fordítva. De azért alakul.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#2) wetomi


wetomi
aktív tag

Egyik oldalról teljesen megértelek, hiszen a legapróbb dolgokkal is temérdek mennyiségű szívás szakadhat a nyakadba. Másik oldalról nem értek veled egyet. Hiszen a linux sem olyan bonyolult és a Windowszal is lehet szívni eleget. Befejeztem.
A lényeg, hogy elég nyitott vagy, hogy kipróbáltad. Mindenki használja azt, ami neki a legjobb.

(#3) Samus


Samus
addikt

A probléma, hogy ugyanígy voltam...openSuSe alá próbáltam még három éve a 3D-s asztal funkciót rávarázsolni, egy Ati X1200 integrált csoda alatt. Nem jött össze...

Azóta próbáltam kubuntu-t, ubuntu-t, ha nem indul a rendszer, adatmentésre nincs jobb, liveCD-ről bootolok, és megkapom a rendszert, minden partíciót felcsatolt, az összes meghajtó él, szóval jó dolog, Windows-hoz szokott embernek mégis furcsa. Mint Trabantból egy repülőbe...lehetőségek tárháza, mégis fogalmad sincs, hogy emeld meg...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) Vakegérke válasza wetomi (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Befejeztem."
Ez kegyetlen szó. Azt jelenti számomra, hogy ennyi, vége. Pedig lehet, hogy lenne még miért megnyilatkoznod.

Azt hiszem, rátapintottál a lényegre:
"... a legapróbb dolgokkal is temérdek mennyiségű szívás szakadhat a nyakadba."
Itt a bibi.
Nehogymár küszködni kelljen egy flashplayer feltelepítésével, amikor ezt Windows alatt néhány kattintással el tudom intézni.

Gyönyörű, mégis fapados.
De miért?
Nem vagyok guru, így csak töprengeni tudok. Ha egyszer képesek voltak a fejlesztők összehozni egy tényleg szép, kívánatos rendszert, miért nem tették felhasználóbaráttá?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) wetomi válasza Vakegérke (#4) üzenetére


wetomi
aktív tag

Egyszerűen nem akarok egy végtelen vitát indítani, hogy melyik a jobb, vagy rosszabb és miért, egy ilyen vitának semmi értelme nem lenne.
Más szemszögből kell nézni a két világot. Persze a felhasználót ez nem érdekli, ő csak használni akarja gond nélkül. Amelyikkel kevesebb baja van, használja azt. Ez így van rendjén.
A flash player egy jó példa a két rendszer "alapelveiből" fakadó esetleges nehézségekre. Ugyanakkor ez a legtöbb esetben az első rendes frissítésnél (ami pár kattintás), normális esetben a telepítés után le is jön.

(#6) Vakegérke válasza wetomi (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak beszélgetünk. Legalábbis én így gondolom. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) Samus válasza Vakegérke (#4) üzenetére


Samus
addikt

Valószínű azért, mert egy rendszerhez több GUI kapcsolható, mint egy kicsit másképp működik (kapásból négyet tudok felsorolni, és még csak felületesen ismerem őket...guruk gondolom jóval többet ismernek)...Mondjuk a flash-ez tartozik, hogy tegnap próbáltam a kubuntu-t. A Konquer szólt, hogy kellene flash, telepítem-e. Mondom oké. Erre hiba, a kért csomag nem található a tárolóban...Utána szépen össze is omlott a cuccos, és jött a jelentés...Pedig az ubuntu.com volt megnyitva és a Google kereső...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8) Vakegérke válasza Samus (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már a GUI is hottentotta számomra.

Hogy a csudába ne riadnék el az egész hóbelevanctól, amikor parancssoros izékre kényszerít?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) wetomi válasza Vakegérke (#6) üzenetére


wetomi
aktív tag

Persze, hogy csak beszélgetünk, én is így gondolom. Csak igyekeztem vigyázni a szavaimra, nehogy valami troll ráharapjon.
Nehéz téma ez. Évek óta agyalok már én is ezen, de még mindig nem jutottam megfelelő véleményre, pedig jó ideje nincs bajom az opensuséval és folyamatosan használok windowst is.

A friss disztróknál már régen rossz, ha a parancssorban kell turkálni. Grafikus felületről nagyon jól kezelhető a csomagkezelő és egyéb rendszerbeállítások. Ez mondjuk disztró függő. Az ubi az elégé le van egyszerűsítve. A suséban a yastból gyakorlatilag mindent be tudsz állítani.

[ Szerkesztve ]

(#10) Lenry


Lenry
félisten

Windowson szocializálódtál, Windowsos maradsz.
nincs ezen semmi meglepő, ha Linuxon tanultál volna gépezni, az lenne a természetes.
szüleim kezdetektől Linuxot használnak, nekik az ismerős, és a Windowsban nem találnak semmit.

"sudo, meg egyéb parancsok"
elég rettenet, hogy a Windows azt erőszakolta bele a felhasználóiba, hogy bármikor bármibe rendszergazdaként nyúlkálhatnak bele, ne rontsd ezt azzal, hogy a Linuxon is ezt akarod.

ez két külön világ, átjárható, és nem is nehéz. az egy dolog, hogy a felhasználók 99%-a azt hiszi a Linuxról, hogy egy átnevezett ingyenes Windows, aztán arcraesnek, amikor rájönnek, hogy nem, semmi nem ott van és nem olyan, mint megszokták.
nem logikátlanabb, nem nehezebb, nem körülményesebb, szimplán más.

és igen, át kell szokni, meg kell tanulni, ha használni akarod, pontosan ugyanúgy, ahogy megtanultad a Windowst is használni. a különbség, hogy azt akkor nem volt mihez hasonlítani, nem voltak megszokott dolgok, amiket felül kellett írni, most meg vannak.

de azt mondani, hogy a Linux bonyolultabb, mint a Windows, pont ugyanakkora marhaság, mint azt mondani, hogy a kínai nyelv és írás bonyolult. nem az. csak más. 1 milliárd kínai meg tudta tanulni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) lapa


lapa
veterán

az, hogy a linux parancssorra "kényszerít", annak oka van. szeretné megmutatni, hogy mennyivel egyszerűbb lehet vele az élet. amúgy szerintem egy ubuntu nemigen kényszerít a parancssorra, vagy csak annyira, amennyire a win kényszerít a registry turkálásra.

ne azért próbáld ki, mert sokan mondták. azért (és akkor) próbáld ki, mert valami célod van vele. meg szeretnél tanulni valami újat, hánysz a wintől, ilyesmi. ha nincs ilyen célod, akkor miért küzdenél? mi lenne az a motiváció, ami átlendít az első nehézkes 20-30 éven?

ha így állaz neki előbb-utóbb csak egy csalódott poszt marad az eleve cél és tartalom nélküli utazásból.

(#12) szoke12 válasza Vakegérke (#8) üzenetére


szoke12
őstag

Figyelj Egérke.
Én úgy lettem 'linuxos', hogy a windóz összeomlott. Szépen, lassan, elhalálozott. Elegem lett a "Befejezés most", meg a barátaiból. Egy haverom pedig erre járt és nagyon rám akart tukmálni egy Ubuntu 10.10 nevű rendszert.
Én ablakos anyatejen nőttem fel, és ha linuxról hallottam, az mindig rossz volt. Mindenki szidta. Ez nem jó, az nem jó benne, így meg úgy...
Szóval egyből mondtam, hogy itt se hagyja a telepítőt, mert az én gépemen nem lesz linux!
Azért csak az asztalomon maradt a lemez. :((( Na mindegy.
Közben telt az idő, és egy nem is olyan szép napon a POST képernyő után egy kedves kis felírta fogadott:
HIÁNYZÓ NTLDR!_
Sajna mindkét partíción voltak cuccaim, ledúrni nem mertem. A Hiren's-et pedig még nem ismertem. Viszont másik winyóm sem volt. Eszembe jutott, hogy mondott valami live rendszert... Hmmm. Nézzük meg. Nagy baj nem lehet.
Első szavaim:
"-Mi ez? Fekete izé... Ubuntu...röhely egy név...mint valami afrikai bennszülött neve.... :DDD"
Később:
"-Hmmm, nem tölt, nem tölt... már 2,5 perce csak nézem a kijelzőt....."
Sajnos ekkor még nem voltam hozzászokva a live rendszer fogalmához, így csak a telepített Ablakokhoz tudtam viszonyítani. egyszer csak bejött a kép:
"-Huhú... ez kell nekem! De durva, de jó, minden benne van, gyors is meg minden... :DD "
Gyors átpakoltam vele a dolgaim egy meghajtóra, és már telepítettem is azt a bizonyos igen utált linux Ubuntut... Nos azóta nem volt windóz a gépemen, mert nem kell nekem a szenvedés. A linux alatt nem tapasztaltam olyan hibát (mint átlagfelhasználó), amihez elő kellett volna kapni a terminált. A flash player kettő kattintás volt, egy jelszó, és egy enter. Még csak keresgélnem se kellett a csomagját, vagy letölteni külön az exe-t, mert megcsinált mindent helyettem. Azóta annyira beleszerettem, hogy van több ilyen rendszerem is egyszerre. És ha bajom volt vele, azt MINDIG magam okoztam. (egyszer kilőttem az xorgot :DDD)
Ezen hozzászólás nem trollkodás, vagy vitakezdeményezés akart lenni, hanem annak bemutatása, hogy válhat valaki megrögzött Ablakosból, megelégedett linux felhasználóvá. :)
Üdv: Szőke

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#13) Vakegérke válasza szoke12 (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kipanaszkodtam magam, jól esett. Nem haragszom és a Linuxra, csak úgy vagyok a dologgal, mint egy kamasz, aki megcsókolja a lányt, de tovább nem jut, mert rutintalan, nem ért a lány nyelvén.

Letöltöttem a Kubuntu 12.04-et, vele még nem próbálkoztam. Gnome helyett KDE. Fogalmam sincs, hogy mi a különbség. Délig kiderül. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Szia!

12.10-es Ubuntu alatt egyedül csak az egeres gondodra nem jöttem még rá, de ahhoz is van grafikus program ha jól láttam.

Terminált eddoig kétszer kellett használnom ez alatt a rendszer alatt, mindkétszer a saját kiváncsiságom hajtott. :)

Amennyiben jól emlékszem, akkor digis neted van, ugye? Körülbelül 5 perc azt is beállítani.

sudo meg persze nincs OpenSUSE-ban, mert az Debian származék (s így Ubuntu) : Ott a su - (s ez a használatos a Linuxot többségén) a bűvös parancs.

(#13) Vakegérke: Az tetszeni fog, teljesen a Windows-ra hasonlító kinézete van. :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#15) szoke12 válasza Neil Watts (#14) üzenetére


szoke12
őstag

Jól mondod. De szerintem az még 5 perc sincs. :)
Vagy automata belövi, vagy
ifconfig, mac cím kimásol, és hálózat létrehozva :K

Egérke: A Kde az a kezelőfelülete. Az nagyon tetszeni fog. ;)

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#16) szoke12


szoke12
őstag

Na hogy áll a Kubi? :DD

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#17) Vakegérke válasza szoke12 (#16) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már barátkozom vele. :K
Ezt ugyan XP alól írom, másik winyóra telepítettem. NET frankó, frissítések megvoltak. Óvatosan bánok vele, most éppen pihenő üzemmódban vagyok. :D

Leszögezem, nem kérek tanácsot, etikátlan lenne saját bejegyzésben.

Ami nem bejövős.
A Midnight Commander nem látja a meghajtókat, ALT+F1, F2 parancsot nem értelmezi. Nem baj, majd nézek más hasonló progit.
A VirtualBox nem indul, mondván driver probléma. Az Ubuntu-hoz valót szedtem le, ezek szerint nem jól tettem. Majd megpróbálom az általánossal.

Még nem adtam fel. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18) Vakegérke válasza Vakegérke (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

Javítok.
Indul a VirtualBox, csak ha a virtuális gépet akarom indítani, akkor problémázik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) frescho válasza Vakegérke (#17) üzenetére


frescho
addikt

Mert nincsenek meghajtok. Marmint vannak, de nem a klasszikus C: vagy D: stilusban. Ha ubirol van szo, akkor minden felcsatolhato es megtalahato, ha pontosabban megirod mit szeretnel, akkor szivesen segit a linuxos kozosseg.

https://frescho.hu

(#20) Vakegérke válasza frescho (#19) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tudom, hogy segítőkészek vagytok, értékelem is. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) danih


danih
addikt

Tök jó kis poszt lett, én is hasonlóképpen viszonyulok érzelmileg a Linuxhoz, csak más okokból. Párszor próbáltam, igaz már rájöttem hogy akkor sokat akart a szarka. Parancssorokkal nincsen gondom, igazából win alatt is szivesebben parancssort használok ha tudok. Egyszerűen esetemben szerintem nem volt meg a kellő motiváció a linux megismeréséhez, itt a pont Lenrynek megy. Ha rá lennék kényszerülve biztos hamar elindulnék a jó úton, csak eddig nem volt mi rákényszerítsen, elkényelmesedtem a Win-nel.

(#22) Vakegérke válasza danih (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Tök jó kis poszt lett..."

Te vagy az első, aki így értékeli. Nem érdemlem meg, de köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) wetomi válasza Vakegérke (#22) üzenetére


wetomi
aktív tag

Teljes mértékben megérdemled. Hangulatos, kedves írás lett, nem köpködtél össze-vissza, pedig a téma miatt egyeseknél adja magát. Én is ezért voltam óvatos, elsőre nem tudtam mire vélni a stílust De teljesen rendben van. Én is szoktam az érzéseimről írni, te is arról írtál. Ez tök OK.
És még jó szándékú támogatást is kapsz.

(#24) Vakegérke válasza wetomi (#23) üzenetére


Vakegérke
veterán

Még az ellenségemet se köpném le. Hogy tehetném ezt egy olyan OP-rendszerrel, amely pillanatnyilag plátói szerelem?

Valóban az érzelmeimet írtam le. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) leslieke válasza Vakegérke (#8) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Már a GUI is hottentotta számomra.

Ez itt a baj! Az ismeret hiánya. GUI minden(!) rendszeren van: Linux, Windows, Mac. Az első előnye a másik kettővel szemben, hogy Linuxnál te magad, a felhasználó választod meg, hogy melyiket használod.

Hogy a csudába ne riadnék el az egész hóbelevanctól, amikor parancssoros izékre kényszerít?

Szintén árulkodó jele annak, hogy felszínesen sincs ismereted a mai linuxokról. Annyira ritkán vagy annyira sűrűn elég használni a konzolt, mint amennyire Windows alatt a cmd-t.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#26) Vakegérke válasza leslieke (#25) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igen, az ismeret hiánya. Ezzel mindent elmondtál. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) leslieke válasza Vakegérke (#26) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azon lehet segíteni. Tanulással illetve ismerkedni a rendszerrel. Mindössze nyitottság kell az újra.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#28) szoke12 válasza leslieke (#27) üzenetére


szoke12
őstag

Lehet azért fejest is ugrani bele. Lásd én. :K

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.