Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabyka


gabyka
aktív tag

"A feleségembe nem voltam szerelmes, de a legtisztább szeretettel szerettem."

Miért lett így a feleséged? ...persze, ha nem titok...

szerk.: gondolom vártad a kérdést...

[ Szerkesztve ]

(#2) Vakegérke válasza gabyka (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem titok. :N

Megismerkedtünk, jól éreztük magunkat egymással, aztán két és fél év után úgy döntöttünk. hogy összekötjük az életünket. Jó döntés volt. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) gabyka válasza Vakegérke (#2) üzenetére


gabyka
aktív tag

:) mi is így vagyunk Anyjával, bár mi 4 év után (mikor jött Benyus) papíroztunk, hogy legyen egy ilyen dokument is...ennek bő 18 éve, bár így is 30 évvel fiatalabb a fiam...nálam :) nemigen tudnék okot a 'váltásra'

(#4) janeszgol


janeszgol
félisten

Honnan tudod, hogy nem voltál/vagy a feleségedbe szerelmes?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5) Vakegérke válasza janeszgol (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha voltam is, nem éltem át olyan viharos érzelmeket, mint a korábbi alkalmakkor. Lassan kialakuló szeretet volt a jellemző.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) Vladi


Vladi
nagyúr

A görögök 7-féle szerelmet írtak le. Bölcsek voltak.
A romantikus szerelem csak a modern kor szüleménye. Előtte azért ritka volt. Valahogy a racionálisan kötött házasságok stabilabbak. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7) Vakegérke válasza Vladi (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mi szerencsések voltunk, mert józan ésszel házasodtunk. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) janeszgol válasza Vakegérke (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Olvastam már erről egy érdekeset, hogy a felnőttek a szerelmet ugyan úgy várják, mint a tinikorban, azaz legyen olyan fellángoló, mindent elemésztő. Akad ilyet, de a legtöbb nem. Ezért felnőtt a felnőtt. Egy felnőtt másképpen szerelmes, és én hiszek ebben.
Ahogy a többi életbeli dologra sem úgy reagálunk, mint tiniként, hát a szerelemre sem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) #90088192


#90088192
törölt tag

Hasonló helyzetben voltam magam is, nehéz azt mondani jól döntöttem.

Nekem mindig ez jut eszemben: To deny our own impulses is to deny the very thing that makes us human.

Igaz van egy olyan leány az életemben akivel megoszthattam ezt az érzést meg úgy is hogy nem ő váltotta ki belőlem.

Annyira ambivalens

(#10) Vesa válasza janeszgol (#8) üzenetére


Vesa
veterán

"Egy felnőtt másképpen szerelmes, és én hiszek ebben. "

Van a hit (ami soha nem tény), és vannak a tények (amihez már nem szükséges hit)! Ahány ember, annyi életút. Láttam én már intelligens, diplomás, meglett 50-es barátomat olyan szerelembe esni, hogy azt egy 18éves is megirigyelné.

A tudomány a valóság költészete!

(#11) UnA válasza Vesa (#10) üzenetére


UnA
Korrektor

Akkor ez azt jelenti, hogy te a tényekben hiszel. :P

(#12) janeszgol válasza Vesa (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is pont erről írtam.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) #90088192 válasza UnA (#11) üzenetére


#90088192
törölt tag

:DDD

A tényekben nem lehet hinni, vagy elfogadjuk őket vagy nem, ez az utóbbi általában koros elmeállapotnak tekinthető.

Maga mi a tény az mar viszont vitatható :K

(#14) buherton


buherton
őstag

"A kutyája lettem volna ha hozzám jön"

Ebben formában szerintem inkább te mentél volna ő hozzá. Ismerős a szitu. Nekem ez a fajta "barátnő" mindenáron leakart beszélni, hogy tovább tanuljak. Sőt szinte mindenben nagyon erősen próbált manipulálni.

"A feleségembe nem voltam szerelmes, de a legtisztább szeretettel szerettem. Megúsztam a szerelmesek kiábrándulását, csalódását."

A példádból kiindulva, akkor vélelmezhetően én sem döntöttem rosszul, hogy elvettem az asszonyt. Nekem sem volt az a tinisen fellángoló és mindent elsöprő érzés. 20 évesen ezt már a tiniknek akartam hagyni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#15) #90088192 válasza Vesa (#10) üzenetére


#90088192
törölt tag

Bar nem vagyok diplomás, de ez kb 29 évesen következett be, mármint olyan szerelmes voltam mint meg soha.

Bar tudok olyat aki a 70 éveiben egy stroke után járt így :)

(#16) Vakegérke válasza buherton (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hát igen. Erős jellem vagyok, de a kedvéért bármit megtettem volna, amíg fel nem oszlik a rózsaszín köd a szemem elől. Akkor már késő lett volna ahhoz, hogy legalább az egyenjogúságot kiharcoljam. Lett volna ordibálás, talán még pár pofon is elcsattant volna. Egy biztos, válás lett volna a vége.

Szerencsére a feleségemet tiszta fejjel tudtam megítélni, döntésemet nem befolyásolta semmi.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) buherton válasza Vakegérke (#16) üzenetére


buherton
őstag

Tiniként, de még felnőttként sem egyszerű ilyen szituációban tiszta fejjel gondolkozni. Ugye itt az érzelmek hevessége eltrozítja az ítélőképességet, ami abban nyilvánul meg, hogy olyan tulajdonságokat látunk, amiket csak mi képzelünk oda és nincs köze a valósághoz.

Úgy gondolom, hogy a jó párválasztáshoz kell ez a tapasztalás, amikor az érzéseink elvakítanak és teljesen rossz irányba visznek. Ebből tanul - már ha ép ésszel képes felfogni, hogy mi is történt vele - az ember és ezután fog máshogy nézni egy lehetséges párt.

Szerintem nem szerencséd volt, hanem tanultál a korábbi párkapcsolatodból.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.