Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Иван


Иван
őstag

Nem emlékszek rá, hogy lett volna ilyen. Mindig megköszönöm az ételt, ha olyan adja, legyen ez édesanyám, mamám vagy a konyhás néni.
Ellenben az a szomorú, hogy manapság még lehetnek olyanok, akik nem sírhatnak kenyér mellett, mert nincs kenyér :(

Am nem kötekedni akarok, de a gyűrű ellopós sztori hogy jött ide?

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#2) Vakegérke válasza Иван (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Am nem kötekedni akarok, de a gyűrű ellopós sztori hogy jött ide?"

Ebből születtek soraim.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Иван válasza Vakegérke (#2) üzenetére


Иван
őstag

Ja értem. Így már oké. Amúgy most akkor te úgy írsz, ahogy beszélsz? tehát amit mondanál, leírod és nem törlöd ki? (Most nyelvtani hibák javításától tekintsünk el). Én sokszor egy mondatot 6x átszerkesztek. meg ha úgy írnék, ahogy beszélek.... Pfff, idegesítő és fárasztó lenne olvasni :D

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#4) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Remek, elgondolkodtató és érdekes írás!

Ami ezzel kapcsolatban eszembe jutott, hogy az idősebb generáció sok hasznos és érdekes dolgot tud(ott), ami idővel el-el kallódik, pedig esküszöm rengeteg hasznos "fortély" lehet a tarsolyukban (lásd gyógytea). Csak mi fiatalok balgán ignoráljuk, nem tartjuk hasznosnak ezen dolgokat (és ez sajnos rám is igaz).

Az érzelmeket mérni? :)
Hát csak abban bízok, ha eljön az időm elmondhatom több volt a pozitív, mint negatív érzelem. Bár ez a cél, így végiggondolva necces.

(#1) Иван: Abból a történetből fakad a cím, amely megihlette a szerzőt hagymapucolás közben, ha nem tévedek.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#5) Иван válasza PazsitZ (#4) üzenetére


Иван
őstag

Erre mindig azt mondom, hogy sajnos/nem-sajnos, az idők változnak. Mindenkinek dolga, hogy amit fontosnak tart, azt átmenekítse az őt követő időkbe. :K Erre a legjobb dolog, az írásbeliség. Ez az egyetlen dolog, ami effektíven összeköt minket az időben.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#6) Vakegérke válasza Иван (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igen. Ahogy jönnek az érzelmek, úgy írom apró történeteim.

Mondhatnám úgy is, hogy mondom a magamét. Volna valami különbség az írott, vagy kimondott szó közt? Nálam nincs.

Csak akkor írok, ha kikívánkozik valami belőlem, és tőlem függetlenül kopácsolják a billentyűt ujjaim. Ilyenkor én nem létezem. Nincs akaratom, nincsenek vágyaim. Bizonyos értelemben halott vagyok.
Az írás végeztével (úgymond) felriadok, és nincs más dolgom, mint az esetleg hibákat -úgymint helyesírási, elütési- korrigálni.

Én én voltam, vagyok, és én is maradok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Volt ám egy kérdésem is.
Te etted már sírva a kenyeredet?

Én már ettem.
Úgy szerelmi bánat okán, mint azon okból, hogy másom se volt, mint egy darabka kenyér a tulajdonomban.

Ha szégyenled, megértelek. Ám ha megosztod velem pillanatnyi bánatod, életed egy pillanatát, nem leszel tőle kevesebb.
Eléggé bátor vagy hozzá?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Иван válasza Vakegérke (#6) üzenetére


Иван
őstag

"Volna valami különbség az írott, vagy kimondott szó közt? Nálam nincs."

Hogyne lenne. Egyrészt a stílus más. Másrészt pedig hogy az írás tartós. Időben összeköti az embereket. Míg a kimondott szó nem kimondottan erre van.

"Én én voltam, vagyok, és én is maradok."
Erről most eszembe jutott, hogy Lenin élt, él és élni fog! :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#9) Nordic válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Akkor megtöröm a csendet. Nekem volt már benne részem, mikor tavaly elhunyt édesapám. Azóta persze enyhült a fájdalom, de nem tűnt el. És sajnos soha nem is fog.

(#10) Vakegérke válasza Иван (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szavaid kimondottan rosszul esnek. Mármint amelyek Leninnel vonnak párhuzamot.
Sebaj, nagy levegő, kifúj...

Ami pedig azt illeti, azt írom le, amit élőben mondanék. Hogy ez tartós, vagy nem, egyáltalán nem érdekel. Aki figyel rám, az "meghallja" szavaim, a többiek pedig nyugodtan elengedhetik fülük mellett.

Nincs más stílus. Én én vagyok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) Vakegérke válasza Nordic (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már ketten vagyunk, akiknek könnyes volt a kenyere...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) moha21


moha21
addikt

Ettem már én is sírva.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13) Иван válasza Vakegérke (#10) üzenetére


Иван
őstag

Nem vontam párhuzamot. Csupán ez ugrott be.

"Ami pedig azt illeti, azt írom le, amit élőben mondanék. "

Itt nem a "miről?"-ről van szó, hanem a "hogyan?"-ról. Az írásbeli és a szóbeli kommunikáció stílusa más, ezen kár vitatkozni. Ha élőben mondanám most el ezt a dolgot, akkor kábé már nyolcszor mondtam volna, hogy "így", "ja meg" meg "tudod ilyen" satöbbi. De ezeket nem vetem képernyőre, mert hülyén néznének ki. De a szóbeli kommunikációban a kiejtett szavaink jó része csak töltelék, hogy kitöltsük vele az időt, fenntartsuk a kommunikációt. Nem is beszélve a hangsúlyokról, melyeket írásban nem szoktunk jelölni, ellenben egy-egy hangsúlyváltás óriási differenciát okoz.

"Hogy ez tartós, vagy nem, egyáltalán nem érdekel."

Hát persze hogy nem. Amit itt leír ez a közösség blogokban, annak 99%-a tök fölösleges, és az utókor meglesz nélküle. A legtöbb poszt már a kijövetele után egy nappal értéktelen, beleértve a "tegnap elhagyott Ő, és most szar az életem" és a "gondolkozok rajta, hogy veszek egy új gépházat" típusú bejegyzéseket. Megnézzük, írunk rá véleményt/tanácsot és el van intézve (igazából ezeket szóban is lehetne végezni). Át kell őket menteni az utókornak? Nem. Még a saját időnkbe se fontosak (maximum az illetőnek aki írta, de így belegondolva engem a saját posztjaim is maximum 10 perci érdekelnek).

Azonban ha te felfedeznéd, hogy az égést nem Prométeusz legendájában, hanem az oxidációban kell keresni, és ezen dolgoztál volna egy életet, érdekelne, hogy tartós-e ez az információ megosztás? Hogy a francba ne érdekelne és nem csak a te, de embertársaid érdekes is lenne. Oké, elmondhatod szomszéd Manci néninek (de akár egy professzornak is), hogy majd adja át az utódoknak, nem lesz jó. Elfelejt részeket, hozzátesz részeket, és mire az unokáidhoz ér, az oxidációból már újból Prométeusz legendája lesz.

Ellenben ha lejegyzed gondosan, kinyomtatod, befűzöd (ne adj isten más nyelvekre is lefordítod) és kiadod sok tízezer példányszámban a tanulmányod, az még több száz év múlva is ott lesz a könyvtárakban, és unokáidnak nem kell újra felfedezni az oxidációt, hanem majd ehhez hozzáteszik az ő felfedezéseiket, és megy tovább.

Nem tudom érthető, mire akarok kilyukadni.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#14) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Olyan volt már, hogy nem kívántam enni a keserűségtől, de konkrét esetre nem emlékszem. Inkább az maradt meg bennem, amit valójában csak hallottam. A lányom nyári gyakorlaton dolgozott immár második alkalommal Németországban. Olyan étteremben, ami vasárnap nem volt nyitva, ő pedig nem volt erre felkészülve. Így sírva majszolta el az egyetlen csomag csokis kekszet. (később rendeződött az ellátás, csak az első vasárnap éhezett) Jobban meghatott, mintha velem történt volna.

(#15) Vakegérke válasza Иван (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem kívánok vitázni veled, nincs miért.

"Az írásbeli és a szóbeli kommunikáció stílusa más..."
Való igaz.
Ám a kimondott szó látható, tapintható ember szájából hangzik el.
Az írásbeli kommunikáció mögé azt látsz, képzelsz, akit csak akarsz.

Én mondom, és elhiheted, az általam leírt dolgok engem képviselnek. Nincs más út, mint az egyenes. Ennek értelmében kizárt dolog, hogy meghazudtolnám önmagam. Hitelemet veszteném, és ez számomra igencsak kényes pont.

Nem szárnyalok magasban. A kisember napi problémáiról, örömeiről, könnyfakasztó bánatairól beszélek, mesélek.
Nem érdekel Prometheus legendája, nem érdekel az oxidáció mikéntje, folyamata.
Megmaradok azoknál, akik tiszta szívvel tudnak örülni, nevetni, vagy akár sírva eszik kenyerüket.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) psyho85 válasza Иван (#13) üzenetére


psyho85
aktív tag

Már nem azért, de a 99%-ba most ez a szép hosszú, hsz is beletartozik. Igen, igazad van, de nem megyünk vele semmire.

Vakegérke: ettem, nem is egyszer. Senkinek nem kívánom.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#17) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Szép és elgondolkodtató írás....Én is ettem már sírva a kenyerem....Hosszú történet volna egyszer lehet megírom. :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#18) sith7


sith7
nagyúr

Én próbáltam már többször is enni a kenyerem, de a sírástól nem tudtam ... :( ... és ez most már egyre gyakoribb ... nem tudom mi lesz ennek a vége :U

(#19) Lenry válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Lenry
félisten

"Te etted már sírva a kenyeredet?"

biztosan, bár most nem tudnék konkrét példát felhozni. ellenben anyám már igen. emlékszem is, mert miattam történt.
sokszor volt otthon probléma a pénz, főleg a hiánya, édesanyám pedig sokszor hozta ezt fel, egyszer ebéd közben is és megelégeltem, hogy folyamatosan azt kell hallgatnom, hogy nincs semmink. rosszul esett neki.
de azóta sem bántam ezt meg, tényleg sokszor hozta föl.

"azon okból, hogy másom se volt, mint egy darabka kenyér a tulajdonomban."

talán 8 esetleg 10 éves voltam, amikor apu épp munkanélküli volt, nem igazán telt semmire. nagyon semmire, és előfordult az is, hogy az egész házat felforgattuk, minden szekrény és szőnyeg alá benéztünk az utolsó talán 2-3 forintért, ami hiányzott egy fél kiló kenyér árához.
senkinek sem kívánom ezt, bár annyi haszna talán volt, hogy már kisgyerekként megtanultam értékelni a dolgokat, és megfogadtam, hogy ha nekem családom lesz, mindig azon leszek, hogy nekik soha ne kelljen hasonlókat átélni.

1-2 hónapja jutott ez eszembe, amikor a buszpályaudvaron a mellettem álló sráchoz fordultam, hogy van-e egy 5 forintosa, mert ennyi hiányzik ahhoz, hogy haza tudjak menni. volt neki :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) sith7 válasza Lenry (#19) üzenetére


sith7
nagyúr

szörnyű lehetett ... :(((

(#21) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Amikor édesanyám belém akarta tömni a spenótfőzeléket, akkor bizony sírtam én veszettül, de kenyér mellett legföljebb csak húztam a számat. Most elképesztően jól esne egy kis kenyér, de mikor más sem volt (mert ugye a kenyeret megvenni egyszerűbb, mint főzni vagy sütni valamit), akkor kicsit unalmassá vált.

De csak offba teszem, mert elvicceltem. :)

Иван: Egyetértek, a beszéd általában más, mint amit leírunk, már ha odafigyelünk az írásra. Vegyük például - magyar nyelvnél maradva -, hogy a filmek szinkronjában milyen precíz, halálpontos szövegek hangzanak el, színésztől függően gyakran nagyszerű hangsúllyal és orgánummal. Bármennyire is próbálkozik az ember, ezt roppantul nehéz élőben is hozni, még magának a színésznek is, és ha nem figyel rá oda szándékosan, nem is fogja. :D

(#22) Lenry válasza sith7 (#20) üzenetére


Lenry
félisten

most sem tartozik a legkedvesebb gyerekkori emlékeim közé, nem is emlékszem, hogy elmeséltem volna valaha is valakinek. még a páromnak se.

kapcsolódik ide egy másik történet, remélem Vakegérke nem orrol meg, hogy teleOFFolom a topikját, ha igen, utólag is elnézést érte
ugyanebben az időben történt, hogy egyik nap nem vittem tízórait a suliba, mert nem volt miből. egyik osztálytársam pedig, - akivel egyébként nem voltunk különösen jó barátok, de bajunk se volt egymással, egyszerűen csak úgy egy osztályba jártunk - nem tudom hogy látta-e, hogy nem eszek semmit, vagy egyszerűen csak nem volt éhes, de nekem adta a sajátját. szerintem ő másnapra el is felejtette, nekem mindörökre az agyamba égett az a pillanat, ma is hálás vagyok érte, pedig csak egy kifli volt párizsival. az a kenyér akkor nem, most csal könnyeket a szemembe, akárhányszor eszembe jut :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) sith7 válasza Lenry (#22) üzenetére


sith7
nagyúr

elhiszem

szép volt tőle

(#24) Crystalheart válasza Lenry (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"sokszor volt otthon probléma a pénz, főleg a hiánya, édesanyám pedig sokszor hozta ezt fel, egyszer ebéd közben is és megelégeltem, hogy folyamatosan azt kell hallgatnom, hogy nincs semmink. rosszul esett neki.
de azóta sem bántam ezt meg, tényleg sokszor hozta föl."

Tökéletesen megértelek, ez nálunk is pont így esett egyszer, azzal a különbséggel, hogy édesanyám nem csak elsírta magát, de lehordott mindennek és ordított velem. Voltaképp nem lehet úgy beszélni vele, hogy ne a nincstelenségre lyukadjon ki, sajnos kitölti elméjét a nélkülözés és kilátástalanság, a düh és neheztelés.

"senkinek sem kívánom ezt, bár annyi haszna talán volt, hogy már kisgyerekként megtanultam értékelni a dolgokat, és megfogadtam, hogy ha nekem családom lesz, mindig azon leszek, hogy nekik soha ne kelljen hasonlókat átélni."

Érdekes, engem egészen másra vezetett rá. Pont az aggaszt, hogy mi lesz, ha meggazdagszom, hogyan nevelek úgy gyereket? A legjobb védekezés, ha nem alapítok családot, épp ezért nem is akarok. Aki nem nélkülözik gyermekként/fiatalként, az talán az egyik legtanulságosabb leckéből marad ki; ráadásul élete megannyi drámai pillanattal lesz kevesebb. (A drámai pillanatok számomra jóval értékesebbek, mint az örömteliek, remek ihletet adnak, értékteremtők.) És akinek világ életében megvolt mindene, nagyon gyakran nem tud kellő empátiával érezni a világ problémái iránt.

(#25) Lenry válasza Crystalheart (#24) üzenetére


Lenry
félisten

Voltaképp nem lehet úgy beszélni vele, hogy ne a nincstelenségre lyukadjon ki, sajnos kitölti elméjét a nélkülözés és kilátástalanság, a düh és neheztelés.

nálunk is ez volt a helyzet, és van, hogy ma is, bár elég ritkán járok haza, 3-4 hetente, így kevesebbszer hallom.

Érdekes, engem egészen másra vezetett rá...

erre én nem gondoltam, méghozzá azért, mert nagyon sokat tanultam a nélkülözésből, és láttam, hogy a szüleim hogyan próbálnak mindennek ellenére megadni nekem és az öcsémnek mindent, amit csak tudnak. ezért én nagyon tisztelem és becsülöm őket. úgy gondolom, hogy ha "csak" ezt az utat tudom követni, amit ők is, akkor már nagyon rossz szülő nem lehetek.
ha meg a gyerek nagyon követelőző lesz, akkor legalább jöhetek a "nekem se volt semmim/én is megvoltam XY nélkül, mégis itt vagyok" tartalmú példabeszédekkel. :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) Иван válasza Vakegérke (#15) üzenetére


Иван
őstag

"Nem szárnyalok magasban. A kisember napi problémáiról, örömeiről, könnyfakasztó bánatairól beszélek, mesélek.
Nem érdekel Prometheus legendája, nem érdekel az oxidáció mikéntje, folyamata.
Megmaradok azoknál, akik tiszta szívvel tudnak örülni, nevetni, vagy akár sírva eszik kenyerüket."

A kisember kisstílűsége sugárzik rólad. Amikor érdektelenségbe fullad nálad a világ mikéntje, nem is AKARSZ tovább nézni a dolgokon. Már-már nihilizmus. Amikor életed legnagyobb eseménye, hogy veszel egy köpönyeget...
És ne áltasd magad, van választásod, hogy érdekeljen a Prométheusz és az oxidáció. Mindenkinek van beleszólása az életébe, természetesen valahol ez kevesebb és valahol nehezebb. De nálad ott a zsinór vége, még sem használod ki ezt a ziccert.

Már megbocsáss, de hogyan akarod hogy komolyan vegyelek és egyenlő rangú partnerként kezeljelek, mikor kijelented, hogy téged nem érdekelnek, csak a kisember dolgai? Sohase akartál többet tudni? Sohase hajtott a tudásszomj? Hogy tökéletesítsd magad?

Mind szép és jó, amit leírtál, de kisstílű. Ez az egy félelmem van az életben. Hogy én is ilyen leszek. Hogy megmaradok a kisember szintjén. Valószínű ígyis-úgyis az lesz belőlem, de legalább az akarásom megvan, hogy ne így legyen.

Mintha belenyugodtál volna abba, hogy nyomorult az életed...

:(

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#27) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Sírva edd a te kenyeredet!

Már ha van mit.
Voltam már olyan éhes, hogy hánytam. Öklendezve ürítettem valami zöldet. Az okosok azt mondták, hogy epe.
Én pedig mai fejemmel azt mondom, hogy éhség szindróma.

A kérdés adott.
Te etted már sírva a kenyeredet?

Ragozzuk.
Ha igen, akkor miért? Mi okod volt a sírásra?

Иван: Nem ismersz, nem baj.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) Lenry válasza Иван (#26) üzenetére


Lenry
félisten

ez a beszélgetés egyre érdekesebb :K
kíváncsi vagyok a folytatásra. remélem nem lesz belőle sárdobálás

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) Crystalheart válasza Vakegérke (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Uh, odáig még nem jutottam el. A maximum eddig 3 vagy 4 napi nemevés volt, de akkor volt valami étel, csak nem fűlött hozzá a fogam. Az elején nagyon kellemetlen volt, aztán hozzászoktam, egyre kevésbé volt hányingerem.

Persze a fizikumomnak nem tesz jót az ilyen. Mikor eszem, nagyjából ezért nincs bűntudatom, mert tudom, hogy egy kis éhségtől is kilókat fogyok, és az árt a munkabírásomnak.

Édesanyám egyszer két hétig nem evett, valami "méregtelenítés" végett, vagy mi a szösz. o.O De most sem eszik túl sok mindent, néha hetekig csak napi 1-2 almát. Az ételek többségétől fizikailag rosszul, betegnek érzi magát.

(#30) Иван válasza Vakegérke (#27) üzenetére


Иван
őstag

"Иван: Nem ismersz, nem baj."

Írtál, amit írtál. Erre ez nem mentség. :U

SZERK:
Azt a mindenit de szép "ve" betűt rakott ki ez a font típus.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#31) Vakegérke válasza Crystalheart (#29) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor te is tudod, hogy mit jelent az éhezés.
Eleinte szédülsz, vágysz egy falatnyi kajára, aztán elkövetkezik a semmi.
Nincs semmi. Nincs vágy, nincs éhség, nincs semmi.

Az én esetemben hányás volt a végkifejlet. Ezt produkálta a szervezetem figyelmeztető reakcióként.
Nem kívánom senkinek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) Crystalheart válasza Vakegérke (#31) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az érdekes, hogy nem mindig. Megesett, hogy szakdolgozat írása vagy lázas PC-játék közben nem jutott eszembe sem enni, sem inni három napig. Következésképp WC-re sem nagyon jártam, és a végén elég rémisztő ábrázatom lehetett. Lehet, hogy csak az alvás utáni vágy nyomta el az éhséget és szomjúságot, de szorított a határidő (vagy a fanatizmus), hát azt sem lehetett.

(#33) sKata™


sKata™
csendes tag

Nos, én egyet értek azzal is, hogy más az írás és a beszéd. De nem olyan okokból, ahogy azt Иван írta. Inkább csak apróbb dolgokban különbözik. Az meg, amit Vakegérkéről írt.. hát nem is tudom. Az az értékesebb, bölcsebb ember, aki itt szájhősködik, és elmond egy számára ismeretlen embert mindennek, vagy az, aki szépen, nyugodtan leírja a maga gondolatait, tapasztalatait, ráadásul olyan dolgokat amikből tanulhatunk is- ha figyelmesek vagyunk-? Miért kellene folyton a tudományról elmélkednünk, vagy csak azt leírni?
Szerintem egyáltalán nem felesleges ilyen dolgokról írni. Érdekes, izgalmas történetek, megismerhetjük belőle a szerzőt. Átadhatjuk a tapasztalatainkat és azok tanulságát másnak. Ez értékes. A tudomány is értékes, de teljesen más kategória.

Hogy sírva ettem volna a kenyerem, arról csak halvány emlékeim vannak. Ellenben volt már olyan, hogy annyira borzalmasan voltam- lelkileg- hogy rá sem bírtam nézni az ételre. Akkor kb 3 napig nem ettem semmit.
Mostanában megpróbálom más módon értékelni a dolgokat, máshogy gondolkodni az életről. Sok dolog fáj most is, mégis inkább elfogadom ezt a fájdalmat, és tudom, hogy majd megoldódik. Elég régóta tudom tartani ezt az állapotot, és nincs szó arról, hogy bármi felgyülemlene bennem. Remélem, nem is fog, és nem kell sírva ennem a kenyerem a jövőben sem.

(#34) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Vakegérke és Iván vitájára azt írtam volna kicsit korábban, hogy mindkettőjüknek igaza van, csak elbeszélnek egymás mellett. Ez a legutóbbi Iván bejegyzés viszont kissé felbosszantott. Mire fel kéri számon Vakegérkén, hogy nem akarja megváltani a világot? Nem árt tudni, hogy élete első 40 évét olyan társadalomban élte, ahol még ötletként is ritkán merült fel, hogy kitörjünk a középszerűségből. Ezt azért lássuk be, nehéz kinőni. Másrészt viszont elég sokan vagyunk, akiket érdekelnek a hétköznapi élet küzdelmei, már csak azért is, mert sok esetben magunkra ismerünk.

(#35) PazsitZ válasza Иван (#26) üzenetére


PazsitZ
addikt

Szerintem, ott a gond, hogy te félig meddig tudásszomjról, lexikális tudásról beszélsz.
Míg ő már több dolgot megélt ember, akit nem a lexikális tudás hajt, hanem a megismerés, az elmélkedés, kissé talán saját magával és másokkal.
Ennek oka lehet részben a kora, hisz beleszólt ő már sokszor az életbe.
Részben, hogy más az érdeklődési köre, mint neked.
Egyáltalán nem érzek ebben kisstílűséget, egyszerűen nem vagyunk egyformák.

ON:
Konkrét példára én sem emlékszem, de olyan volt már, hogy nem volt kedvem enni, mert a lelkem és ezáltal testem sem kívánt semmit. Sőt fiatalkoromban rengetegszer, ha fizikailag nem is sírtam, volt rossz kedvem. Amit én részben balga sorok írogatásával tompítottam.

De meg kell jegyeznem, töredékesen is belelátva itt egyesek problémáiba, néha nevetséges, hogy nekem mitől is volt/van rossz hangulatom.
De hát általában mindenki a saját gondját érzi a legnagyobbnak.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#36) Иван válasza sKata™ (#33) üzenetére


Иван
őstag

"Az az értékesebb, bölcsebb ember, aki itt szájhősködik, és elmond egy számára ismeretlen embert mindennek, vagy az, aki szépen, nyugodtan leírja a maga gondolatait, tapasztalatait, ráadásul olyan dolgokat amikből tanulhatunk is- ha figyelmesek vagyunk-?"

Oké, szájhősködök. De most úgy őszintén, egy fórumon mi mást tudnék tenni, mint írni? Vagy most mit vársz tőlem? Úgy vitázzak, hogy nem írok? Mert ha meg leírom amit gondolok, szájhős leszek...
(Mellesleg én nem látom, hol szájhősködnék, szerintem egész kulturáltan leírtam a véleményemet, kritikát fogalmaztam meg. Éles kritika persze, de nem használtam vulgáris szavakat, nem állítottam magamról semmi hajmeresztőt).

Másrészről az mind szép és jó, hogy Vakegérke leírja a gondolatait, tegye, mert sokan idáig se jutnak el. Az meg hogy vannak saját gondolatai, az meg már tényleg ritka mint a fehér holló.
De én úgy látom, hogy (most az, hogy kevésbé nyitott a világra, oké, írjuk fel annak a számlájára amit írtak előttem, hogy a kora meg a rendszer amiben élt) már-már túlságosan makacs, mintha leperegnének róla a dolgok. Megfogalmazok egy hibát a jellemében, és akkor az a válasz, hogy "hát ilyen vagyok". És akkor ennyi? Ha engem valaki kritizál, legalább teszek érte, hogy kijavítsam magamat. Törekedni KELL a jobbra.

PazsitZ:
"Szerintem, ott a gond, hogy te félig meddig tudásszomjról, lexikális tudásról beszélsz."

Igen, félig meddig. Nem értékelem többre a lexikális tudást a hmmm... Intelligenciánál, de a kettő a másik nélkül sokat nem ér. Ahhoz hogy az egyiknek hasznát vegyed, tudni kell a másikat.

Potayautas:
"Vakegérke és Iván vitájára azt írtam volna kicsit korábban, hogy mindkettőjüknek igaza van, csak elbeszélnek egymás mellett."
Generációs különbség lehet az oka. Meg aztán ki tudja, lehet ennyi idős koromra belőlem is kiég a tűz. De remélem nem.

"Mire fel kéri számon Vakegérkén, hogy nem akarja megváltani a világot?"
Nem (csak) a megváltás itt a gond. Hanem hogy sem Prométehusz sem az oxidáció nem érdekli. Pedig az egyik humán, a másik reál érdeklődés, az egyikre csak ráharaphatna. (Most ezt a két dolgot természetesen szimbolikusan hoztam fel).

De peace, én nem akarok kereszteshadjáratot indítani, és azt se akarom elérni, hogy ti indítsatok ellenem. Csupán van egy-két jellemhibája Vakegérkének, ami zavar.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#37) Vakegérke válasza Иван (#36) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem tekintem szájhősködésnek az általad leírtakat.
Jó szándék vezérel, szeretnél egy kicsit megváltoztatni, hogy jobb, műveltebb legyek.

Az, hogy nem érdekel Prometheus, nem érdekel az oxidáció, még nem jelenti azt, hogy tájékozatlan lennék.
Tudom, hogy ki volt Prometheus, mit tett, mi volt a büntetése, stb.
Tudom, hogy az emberi testben is van oxidáció, lassú égés.
Na és? Történeteim, meséim, szösszeneteim írásakor nincs szükségem lexikális, tudományos ismereteimre.

"Megfogalmazok egy hibát a jellemében, és akkor az a válasz, hogy "hát ilyen vagyok". És akkor ennyi?"
Igen, ennyi. Vagy úgy gondolod, hogy vázolnom kéne műveltségi szintem? Minek?

"Potayautas:
"Vakegérke és Iván vitájára azt írtam volna kicsit korábban, hogy mindkettőjüknek igaza van, csak elbeszélnek egymás mellett."
Generációs különbség lehet az oka."

Lehet. Van köztünk különbség, az tény. Te meg akarsz változtatni engem, én viszont nem akarlak téged megváltoztatni.

"De peace, én nem akarok kereszteshadjáratot indítani, és azt se akarom elérni, hogy ti indítsatok ellenem. Csupán van egy-két jellemhibája Vakegérkének, ami zavar."
Nincs itt semmiféle háború. Tisztelem a véleményed, ha nem is adok neked teljesen igazat.
Senki sem hiba nélküli. Nem az a baj, hogy téged zavarnak a bennem felfedezett jellemhibák, hanem az, hogy szóvá teszed, és meg akarsz változtatni.

Részemről nemhogy harag, még duzzogás sincs. Remélem, hogy ez kölcsönös.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38) psyho85


psyho85
aktív tag

Te jó ég.

Kedves Iván olvass el valamit még egyszer: "Nincs más út, mint az egyenes." Írta vala Vakegérke. Most te tényleg ezt az embert próbálod megváltoztatni? Szerintem nincs undorítóbb magatartás, mint a kedvesség és jót akarás álarca mögé bújt, saját igazságot mindenkire ráerőltető, másokat megváltoztatni akaró viselkedésforma. Tudom, mer én is voltam ilyen.

Magadat formáld olyanra, amilyenre szeretnéd és ha ez sikerül, büszke lehetsz. De addig is, fogadj el másokat úgy, ahogy vannak.

Ebben a tudálékos rohadt világban valamit is érő érzelmek és értékek függetlenek a lexikális tudástól és valamennyire az intelligenciától is.

"Nincs más út, mint az egyenes."

Csak egyeseknek nehéz járni rajta.

És igen, ki lehet mondatonként forgatni a szavaimat, hajrá, neked lesz igazad, biztos, ahogy már megszoktad és megszeretted. Ha esetleg túlélnélek, szívesen felvésem a sírkövedre, hogy "Nekem volt igazam!". Sokra megyünk majd vele.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#39) Иван válasza psyho85 (#38) üzenetére


Иван
őstag

tl;dr

Vakegérke:
"Nem az a baj, hogy téged zavarnak a bennem felfedezett jellemhibák, hanem az, hogy szóvá teszed, és meg akarsz változtatni."

Engem se a jellemhibáid zavarnak, hanem hogy nem akarsz/nem tudsz/nem tudsz akarni változni. Most komolyan, elnézünk a hibák felett? Ennyire telik tőlünk, hogy "hát ja, ez így szar, de hát ez van". Nem törekedünk a jobbra?

Az meg hogy gond, hogy szóvá teszem... Hát nem tudom, én mindig nyitott vagyok a kritikára.

Most tudom, hogy ezt nem kéne, de megteszem:
Többek közt ezért is ilyen országunk amilyen. A vezetőink lopnak, csalnak, hazudnak, de a magyar ember mit tesz? Hát ezek a politikusok már csak ilyenek, nincs mit tenni - és visszakapcsolja a tévét.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#40) Vakegérke válasza Иван (#39) üzenetére


Vakegérke
veterán

Be akarod záratni a topicot? Már csak azért kérdem, mert előhozod politikusainkat.
Hogy jön ez a hagymához, meg a pucolása közben előtört emlékemhez?

Mondd, jó lélek, miért kéne változnom?
"Sohase akartál többet tudni? Sohase hajtott a tudásszomj? Hogy tökéletesítsd magad?"
Fogalmad sincs, hogy mekkora tudásanyag van bennem, fogalmad sincs, hogy mennyi fölösleges információt tárol az agyam. Milyen alapon gondolod, hogy bizony tanulnom kéne, és változnom?

"Már megbocsáss, de hogyan akarod hogy komolyan vegyelek és egyenlő rangú partnerként kezeljelek, mikor kijelented, hogy téged nem érdekelnek, csak a kisember dolgai?"
Hasonlóképp kezdem. Már megbocsáss, de nemhogy nem akarom, hanem egy szóval sem kérem, hogy komolyan végy. Az pedig a te dolgod, hogy alacsonyabb rendűnek vélsz.
Nem csak a kisember dolgai érdekelnek, de én is egy vagyok közülük, ők állnak hozzám legközelebb. Inkább velük szimpatizálok, mint azokkal, akik ifjonc létükre még bele sem szagoltak az életbe, fogalmuk sincs a gyermeknevelés nehézségeiről, a napi betevő megszerzésének körülményeiről, de azt már tudják, hogy egy vénember csakis hülye lehet, ha nem akar többet tudni, mint amennyi már az agyában van.
Ismét csak azt kell mondanom, hogy fogalmad sincs, mekkora a tudásszintem. Lehet, hogy meglepődnél, ha tudnád.
Ja, hogy nem akarok csillogni vele, és nem akarok senkit lenézni, aki kevésbé művelt? Talán ez is jellemhiba...

"Hát nem tudom, én mindig nyitott vagyok a kritikára."
Kritizálhatsz kedvedre, tisztelem a véleményed. Ám amit művelsz, amit hangoztatsz, az már súrolja azt a határt, ahonnan már csak a lebecsülés, mit mondjak, megvetés található.

Amennyiben folytatni kívánod ezt a beszélgetést, megkérnélek rá, hogy sorold fel mindazon hibákat, melyeket bennem látsz. Akkor legalább tudni fogom, hogy min kéne változtatnom.
Ne aggódj, nem veszem zokon, hiszen csak segíteni akarsz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41) sKata™ válasza Иван (#39) üzenetére


sKata™
csendes tag

"hát ja, ez így szar, de hát ez van"
Miről is van szó?:)Te vagy itt az egyetlen, aki azt mondta, hogy szar. Mi szeretjük, nekünk többet jelentenek Vakegérke írásai, mint neked. Ennyi az egész. Az embereknek más az értékrendje. Lehetsz akármennyire okos, a tudomány terén nem fogod megtalálni az élet értelmét. Nem azt mondom, hogy haszontalan. Sőt, engem nagyon is érdekel sok minden. Ugyanakkor számomra létezik egy más szintű élet. Mi lenne az emberiséggel, ha mindenkit csak az érdekelne, hogy "tökéletesedjünk"? Nem lenne művészet. Akkor az is fölösleges? Az is időpocsékolás? A művészet ugyanis az embert adatott kifejezni. Sokszor az egyszerű ember egyszerű létét ( ami talán nem is olyan egyszerű) és mégis nagyon értékes.

Ha valamit nagyon elértelmeztem, akkor elnézést kérek utólag is.
Vakegérkétől pedig azért, hogy teleoffoltuk a bejegyzését=/

(#42) Иван válasza Vakegérke (#40) üzenetére


Иван
őstag

Na mindegy... Kár, hogy hangsúlyt nem tudok jelezni, de hidd el, hogy ha tudnád a hangsúlyt és hogy van ennek a "Na mindegynek" sztorija, jót röhögnél.

Azért mondom ezt, mert kezd unalmassá válni, már nem motivál semmi arra hogy írjak át vagy bét. Bárki veheti úgy, hogy "vesztettem" a vitában vagy igazat adok neked.

Szóval jah... Ez a topik is majd lassan megy a 99%-ba. Velünk együtt.

Nem, nem ettem még sírva kenyeret. Vagy akármit. Szerencsére. És nem is akarok ilyen szitukba kerülni.

:R

SZERK:
sKata™:
"Mi lenne az emberiséggel, ha mindenkit csak az érdekelne, hogy "tökéletesedjünk"? Nem lenne művészet. "

A művészeteknek nem egyszer az volt a célja, hogy bíráljon és a bíráltat ezáltal a tökéletesítés felé sarkallja. Ilyenformán ez a kijelentés nem igaz.

"Lehetsz akármennyire okos, a tudomány terén nem fogod megtalálni az élet értelmét."
Ezzel nem vitáznék, én ezt nem így látom.

"Mi szeretjük, nekünk többet jelentenek Vakegérke írásai, mint neked."
Sose gondoltam bele, de igen, ez lehet egy magyarázat.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#43) sKata™ válasza Иван (#42) üzenetére


sKata™
csendes tag

csak még egy, aztán befogtam én is a számat:

"Amúgy most akkor te úgy írsz, ahogy beszélsz? tehát amit mondanál, leírod és nem törlöd ki?"

Miért kérdezed, ha úgy sem hiszed el a választ?

(#44) Иван válasza sKata™ (#43) üzenetére


Иван
őstag

Miért ne hinném el a választ? Sehol se hitetlenkedtem ez ügyben. Másrészről a stílusra értettem...

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#45) Vakegérke válasza Иван (#42) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az a baj, hogy "Á"-t mondtál, a "B" pedig benned ragadt. Nem élsz a lehetőséggel, hogy meghatározd jellemhibáim. Nem baj, nem ragaszkodom hozzá.
Vesztes nem vagy, hiszen nem volt itt csata.

"Szóval jah... Ez a topik is majd lassan megy a 99%-ba. Velünk együtt."
Nos igen. Csak éppen nem azért, mert te ezt mondod.

Ami pedig sKata™ kérdését illeti:
"Amúgy most akkor te úgy írsz, ahogy beszélsz? tehát amit mondanál, leírod és nem törlöd ki?"
"Miért kérdezed, ha úgy sem hiszed el a választ?"
Mit is mondtál rá?
"Miért ne hinném el a választ? Sehol se hitetlenkedtem ez ügyben. Másrészről a stílusra értettem..."
Elképzelhetetlen számodra, hogy egy "tanulatlan" embernek lehet olyan stílusa, amely élőszóban, írásban egyaránt alkalmazható?
Elképzelhetetlen számodra, hogy egy "tanulatlan" ember a hétköznapokban használt beszédmódját használja írásban is?
"Én sokszor egy mondatot 6x átszerkesztek. meg ha úgy írnék, ahogy beszélek.... Pfff, idegesítő és fárasztó lenne olvasni "
Látod, te szerkesztgetsz, én pedig nem. Te tanult vagy, én nem. Látod, ezen már érdemes lenne elgondolkodnod.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46) Иван válasza Vakegérke (#45) üzenetére


Иван
őstag

"Elképzelhetetlen számodra, hogy egy "tanulatlan" embernek lehet olyan stílusa, amely élőszóban, írásban egyaránt alkalmazható?
Elképzelhetetlen számodra, hogy egy "tanulatlan" ember a hétköznapokban használt beszédmódját használja írásban is?
"Én sokszor egy mondatot 6x átszerkesztek. meg ha úgy írnék, ahogy beszélek.... Pfff, idegesítő és fárasztó lenne olvasni "
Látod, te szerkesztgetsz, én pedig nem. Te tanult vagy, én nem. Látod, ezen már érdemes lenne elgondolkodnod."

Nem elképzelhetetlen. Csupán számomra furcsa, ha valaki olyan választékosan beszél, ahogy ír. Az én szóbeli nyelvezetem tele van rag elhagyásokkal, töltelék szavakkal, szlenggel, rövidítésekkel. Fárasztó lenne olvasni ha így írnék. (Mondjuk írni se tudnék ilyen stílusban). Éppen ezért más az írásom, mint a beszédem.
Átszerkeszteni meg azért szerkesztek át mondatokat, mert észreveszek akár nyelvtani, akár tartalmi hibát, akkor azt átírom. Nem hagyom benne. Ezért is szeretek gépen írni, mert a kézírásnál kell nekem piszkozat, tehát mindent másolnom kell majd satöbbi satöbbi.

Az meg hogy tanult/nem tanult ki ír jobban... Móricz is nagyon nehezen írt, Da Vinci is hetente szerkesztett át részleteket a Mona Lisából. Ez szerintem nem oszt nem szoroz. Móricz akkor is jól írt volna, ha elsőre körmölje le a mondatait, és a Mona Lisa akkor is jó festmény lenne, ha Da Vinci megfestette volna egyszer, és kész.

Most ez aztán már tényleg nem kötekedés, de erre tényleg kíváncsi vagyok, mert a nyelv, stilisztika, retorika nagyon érdekel.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#47) Vakegérke válasza Иван (#46) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egyetlen igazi tulajdonunk van, és az nem más, mint gyönyörű anyanyelvünk. Sajnos megfigyelhető, hogy sokan torzítják, pongyola módon használják, nem becsülik.
Részemről igyekszem tisztességgel használni.

A stílus maga az ember. Ha nem is nézem, hogy ki a szerző, sok esetben akkor is tudom, hogy kié az írás, hiszen átsugárzik a személyiség.

A retorika nem könnyű tudomány. Tanulható ugyan, de kell hozzá tehetség, nem is kicsi.

Démosztenész egész jól művelte a beszéd műfaját. Igaz, hogy kavicsokkal a szájában gyakorolt...
Ja, hogy most éppen műveltségemet fitogtatom?

Mindegy, cimbora. Békejobbom nyújtom, csapj bele. Részemről nincsenek negatív érzelmek.

Csak azért SZERK, mert kihagytam egy szót. :B

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#48) nem_tom


nem_tom
őstag

Nem.

(#49) Иван válasza Vakegérke (#47) üzenetére


Иван
őstag

"Sajnos megfigyelhető, hogy sokan torzítják, pongyola módon használják, nem becsülik."

Becsülöm, ettől függetlenül torzítom, rövidítem, nyújtom, vágom ahogy csak lehet. Éppen ez a szép a nyelvben. A játékossága és rugalmassága. Szójátékokat meg bármelyik nyelven (akár a kettő keverékén) imádom, néha nekem is beugrik egy-egy.

Anekdota:
Múlt héten töri előtt valaki megszólalt, hogy "júj ettől mindig kiráz a hideg". Erre megszólalok, teljesen reflex szerűen, minden gondolkodás nélkül: "akkor legközelebb lefagyasztom a szőnyegeimet". Néznek. "Hát hogy kirázza őket a hideg." lehet már elsütötték előttem, de teljesen véletlen ugrott be.

Démosztenész kövekkel, mi nyelvtanórán keresztbe tett tollakkal próbáltuk. Utána tényleg érdekes szájmozgása lesz az embernek :D

"Részemről nincsenek negatív érzelmek."
Sosem voltak innen se.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#50) Csoffadalom


Csoffadalom
tag

A 4 hetes "kapcsolatom" után amikor először mentem a törzshelyemre a szokásos melegszendvicsemért, azonnal eszembe jutott hogy még haza érkezésünk előtt ott ettünk. Könnyes szemmel kértem ki a szendvicsem, majd 10 percig vissza fojtottam könnyeim. Majd miután hazaérkeztem még evés előtt eltörött a mécses. Tehát ha nem is kenyeret de melegszendvicset ettem már sírva.

Senki sem méri sem deciben, sem literben a könnyeket. Sem a megbántott szerelmesét, sem a megvert vagy a szerettét elvesztő emberét. Nem foglakozik vele senki.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.