Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Jó tett helyébe, jót várj! :)

Avagy a jó elnyeri méltó büntetését! - eztán veheted magadnak haccázé' a jó kis pálinka alapanyagot. ;]
Ilyen tettek után még azt is kinézem belőled, hogy képes lennél akár lekvárt főzni belőle... :O

...elmúlik...

(#2) Vakegérke válasza Argos (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem kizárt, hogy veszek még sárgabarackot. :)

Ami azt illeti, sajnálom a csóró nénikéket, bácsikat, akiknek nem telik valamire, amit megkívánnak. Ha csak tehetem, jótékonykodom, hál' Istennek megengedhetem magamnak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Redneck


Redneck
veterán

Szeretem a hétköznapi pozitív történeteket! :)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#4) Argos válasza Vakegérke (#2) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Jó is az.
Mármint a barack, meg a jótékonykodás is. :)

Én is jobban preferálom, az ilyetén "adakozást", semmint a "Drága tezsvérem, egy kis aprót aggymá'!", meg az ilyen-olyan jótét szerveződéseknek felajánlott, fene-tudja-ki-kapja dolgokat.
Így tiszta, ahhoz jut, akinek szánom.

Jómagam is vendégeltem már meg balsorsú emberkét, aki aprót kért. Közeli boltba be és jó adag parizer zsemle kombóval tértem vissza. Nem győzött hálálkodni.
Persze, az ellenkezőjére is volt példa, hogy ragaszkodott a kp.-hoz, nos az esetben szomjas maradt...

De, a kedvencem. Amikor látom, hogy kiszúrt magának és tiszta sor, hogy mire megy ki a játék (kp=>ital), akkor váltok angolra:
- Pár forintocskát aggyék má! Két napja nem itt.. ettem!
- Sorry mate, but I can't speak hungarian.
Mire a mókus :
- Főnökúr! Há jáú nekem az ejuró is!

Két elfojtott röhögés között azért kapott egy százast. :P

...elmúlik...

(#5) Vakegérke válasza Argos (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Punnyadós délután, lazulás. megszólal a csengő, kimegyek. Két nő mutogat nekem valamiféle azonosító kártyát, mondván nekik joguk van tarhálni, és jaj, mi lesz szegény gyerekekkel, ha én nem adok, de gyorsan némi pénzt.

- Csókolom alássan, miért nem a gazdag kerületekbe mennek kérni? Rózsadomb, Pasarét, meg ilyenek?
- Ó, azok nem adnak egy fillért se.

Ahamm, szóval a parlagi melós kerületekben igyekeznek lóvét szerezni. Nem újdonság, és ezt közlöm is velük.

- No persze, pont a megélhetésért küszködő emberek adakoznak?
- Igen, és Ön is bebizonyíthatja nagylelkűségét.
- Tetszik tudni, én nem akarok bizonyítani semmit. Közel 45 évet melóztam, nyugdíjas vagyok, ha van plusz pénzem, azzal anyámat segítem.
- De hát...
- Nincs de hát. Sikeres kunyerálást kívánok, csókolom.
- Én meg kívánok magának több megértést.

Na, itt eldurrant az agyam.

- Ön zavarta meg a nyugalmamat, és még Ön beszél megértésről? Ki tolakodott be a másik életébe, Ön, vagy én?
- De hát szegény gyerekek...
- No persze. Szegény gyerekek. Adjon egy bankszámla számot, és ha feltámad adakozó énem, utalok némi pénzt. De ne próbáljon átverni, utána nézek, hogy kinek, melyik szervezetnek a számlája!

Elköszöntek, elmentek, érdekes módon nem adtak meg bankszámla számot.

Más.
A KöKi-n jöttem a metróból a buszhoz. A folyosón van egy lépcső, ahol üldögélt egy néni, és koldult. Ócska ruha, szánalmas teremtés. Visszamentem a metró kijáratához, ahol van egy büfé, vagy mi a frász. Vettem két szendvicset, az egyiket magamnak, a másikat a néninek. Különfélék voltak, és amikor a nénihez értem, csókolomot köszönve felajánlottam, válasszon. Szégyenlősen tépte ki az egyiket a kezemből, és miközben mentem dolgomra, még hallottam, hogy szinte sikítozva köszöni, és Isten áldását kéri rám.

Ezt meg csak úgy.

Nem könnyű jótékonykodni. Teszem, amíg tehetem. Talán célba jut, talán kutyák martalékává lesz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) Argos válasza Vakegérke (#5) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Pfujj, de tudom gyűlölni az ilyen söpredéket... :(((
Aki más nyomora mögé bújva akarja kihasználni az emberek jóhiszeműségét.
Tényleg csak azt lehet ezeknek kívánni, hogy ugyan érje utol az a kín, amivel el akarja adni magát.

Engem ugyan már nem tudnak ilyennel behúzni, de nem is rám vagy a hozzám hasonlóakra utaznak.
Édsanyát betalálták már párszor. Első alkalommal le is húzták.. Azután viszont kiokítottam - akkor mondjuk nem épp finom hangnemben, de iszonyat felment bennem a pumpa -, hogy márpedig ismeretlent nem engedünk be a portára, de még csak ki se nyitjuk a kaput és leginkább a mitakar-nemérdekel címszavakkal melegebb égtájra küldeni. És ez szintúgy vonatkozik a telefonos marketingre is.

Készpénzt meg ilyen és ehhez hasonló - akár másodkézből származó - kellemetlen élményekből fakadóan, soha nem adok.

És való igaz, nem könnyű a jó tettek gyakorlása, de a csekély számú pozitív példa azért még mindig tartja a hitet, hogy megéri. Ha, másért nem is, de a saját lelkednek jóleső érzésért, amikor látod, hogy ott az a kevéske mit adtál, jó helyre került. :)

...elmúlik...

(#7) moonlight115


moonlight115
tag

Nem lehet veled valami ékszerboltban összefutni? Esküszöm, beöltözök öreg anyókának! :D

Egyébként jó volt olvasni. Az ember ott segít, ahol tud. Én tegnap egy lépcsősoron vittem fel egy bottal járó néni kosarát, szatyrát. Jó nehezek voltak, elmondta, hogy kissé túlvásárolta magát, persze, az unokáknak.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#8) Vakegérke válasza moonlight115 (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem járok ékszerboltba, szóval muszáj leszel mást megfejni, habár rám férne :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) moonlight115 válasza Vakegérke (#8) üzenetére


moonlight115
tag

Esetleg parfümériába? ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#10) Vakegérke válasza moonlight115 (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem nyert, és fodrászhoz se megyek. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.