Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm a hozzászólásokat. :)

Nem akarok, és nem is fogok idő előtt meghalni. Már csak azért se! :N

Az extra melóval azt akartam mondani, hogy speciális feladat, többlet munkát nem okoz. Ám bosszantó, hogy tízezres tételekről van szó, egyetlen darab selejt sem lehet, a(z anyagi) megbecsülés pedig sehol.

Melósok kiképzése.

Kollégám kiborult, más munkakörbe helyezték pár hónappal ezelőtt. Kellett helyette más, hiszen egyedül nem vagyok képes "megenni" a melót.

Nosza, hétfőn kapsz valakit, képezd ki.
A hétfő eljött, a koléga nem. Betegállomány.

Kedden kaptam másikat.
Folyamatosan járt a szám, öntöttem a tudást az emberkébe. Megmutattam a fortélyokat, jó tanítvány volt, szorgalmas, ügyes. Na, mi is a szakmád? Épületszobrász. Ahamm...
Másnap reggel felfigyeltem az arckifejezésére, és megkérdeztem: tényleg akarsz köszörülni? Hááát, nem akar megbántani... Dehogy bántasz meg, mondjad már. Ez bizony nem az ő világa, ne haragudjak.
Nem haragudtam, semmi okom nem volt rá. A srác ment vissza vulkanizálni.

Egy hét múltán kaptam egy frissen felvett tanulót.
Szakma? Hát, izé, benzinkutas volt. Fájintos.
Türelem csodás, kezdhettem mindent előről. Figyelt, igyekezett, akart. A műszak végére csak ritkán kellett megszólalnom.
Másnap reggel mosolyogva mondtam, hogy kezdjen dolgozni, majd szólok, ha valami nem stimmel. Állt, nézte a gépet, és fogalma sem volt, hogy mit tegyen. Újra kezdtem mindent, a műszak végére egész jól ment neki.
Következő reggel mondtam, hogy csinálja csak, én majd figyelek. Állt, bűvölte a gépet. Nem létezik, hogy nem emlékszel semmire. Sajnos nem, de ha újra elmagyaráznám...
Válóper közös megegyezéssel.

Felépült, megjött a beteg kolléga.
Na végre, esztergályos a szakmája. Félmondatok, utalások, fortélyok megmutatása. Két nap után már másik műszakba került, önállóan képes dolgozni.
Ha éppen nem beteg. Rendszeres a hiánya, de legalább van.

Újabb emberke, csőszerelők mellett dolgozott.
Szorgalmas, igyekvő. A baj csak az, hogy néha leblokkolt, és akkor még azt sem tudta, hogy hol a főkapcsoló. Az egyik ilyennél elküldtem cigizni, és mondtam neki, hogy maradjon ameddig akar, de csak akkor jöjjön vissza, ha megnyugodott. Jött, én pedig elmentem tracsizni a szomszéd géphez. Mivel nem voltam ott, nem stresszelt a srác, hanem gond nélkül végezte a dolgát.
Stabil kolléga lett belőle.

Úgy gondolom, hogy fáradtságom oka nem pusztán fizikai, hanem az idegbaj is közrejátszik. Ugye a megélhetés, másrészt még a tavalyi szabimat koptatom, kiszámíthatatlan körülmények.
Ja, és legyen ám bekapcsolva a telefonom, hogy el tudjon érni a főnök.
No persze. Pár éve nagynehezen kiküzdöttem egy hét szabit. Hétfőn csörgött a telcsi, holnap feltétlen menjek be, nagyon kellek. Szerdától már nem volt rám szükség, mégsem engedtek vissza szabira.

Na, majd a nyugdíj megoldja gondjaim. Legfeljebb éhen pusztulok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.