Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Vakegérke:] Ózd, locsogás, mizéria (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Azért 37-40 fokos melegben elzárni a közkutakat, csökkenteni a nyomást stb. az nem szép dolog. Most hol fog hűsölni a purdé? A vödörben? Ejnye-bejnye! Ha már télen, vagy tavaly vagy mit tudom én mikor tették volna ezt akkor most nem volna hirtelen felindulás! És ne felejtsük: ami jár az jár. Ez nekik a minimum !

[ Szerkesztve ]

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#2) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Pazarolni könnyű.
Most megtanulják, hogy nem ömlik, hanem folyik az INGYEN víz.

Én bőven megelégednék a percenkénti 5 liter vízzel, ha nem kéne érte fizetnem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#2) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Én az egy literrel is percenként, főleg ha csatornadíjat sem kellene pengetni ami köztudottan több mint a vízdíj, de hogy miért sosem fogok rájönni. :(

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#4) upsyka


upsyka
aktív tag

ühüm,1 óra alatt keresztülsétálsz ózdián...sok "érdekvédő" lázadozik,de próbáljon meg 1-2-3 hónapig ott lakni,rájönne,hogy kinek az érdekei csorbulnak és kiket kéne védeni....
akinek meg nemtetsztik,hogy az ingyenélők nem tudnak wellneszelni közpénzből,az fizesse ki hhelyettük a vízszámlát...

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#5) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A nagy büdös helyzet az, hogy mások pénzén érkezik a víz azokhoz, akik eddig ezt a jótéteményt nem értékelték megfelelően. Bizony az is elhangzott a híradókban, hogy a kutakat időnként kiékelték, magyarán nem kellett nyomni a szárat, dőlt a víz. Feltételezem, hogy a hőségre való tekintettel nagyobb lett a vízfogyasztás, de ami ennél rosszabb, a pazarlás. Ingyen dagonya.

Ha valakinek víz kell, mi a fenéért háborodik fel, ha ingyen kap annyit, amennyire szüksége van, csak lassabban?

Tessék kérem kutat ásni, aztán lesz ingyen víz. Ja, hogy az meló? Igen, az.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Teljesen jogos lépés, elvégre a kutya se fizete ki amit ott elpancsoltak.

Va egy olyan érzésem előbb-utóbb kihozzák belőle , hogy a háttértben rasszista indítékok voltak... :U

Gondolom sokaknak az fáj, hogy eddig azt hitték , enkik ingyen jár a víz ami persze másnak nem kevés pénzbe kerül, mert ha ingyen van akkor éjjel nappal azt használják-

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#7) Vakegérke válasza Gergosz2 (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor lenne teljes a kép, ha tudnánk, hogy a havi egy milkó vajon hány liter vízre elég, és hogy mekkora a közkutakat használók tábora. Szerintem meglepődnénk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#7) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Csatornával vagy anélkül? Pesten vagy vidéken?

[ Szerkesztve ]

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#12) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

ha 500 Ft-al számolod a víz köbméterjét, az is lakásonként 80 m3(300 családdal számolva). Nekünk 60m3 az éves fogyasztásunk 3 személyre... de ahol nincs bekötve a víz, ott nyilván nem zuhanyoznak percekig, nincs wc öblítés, gépi mosás naponta többször, mosogatógép stb. Szóval rohadtul irreálisan sok víz fogyott ott.
De a kormánynak szokás szerint pökhendi a kommunikációja, a 2 különböző oldali média, meg 2 felé torzít.
Sose tudjuk meg mi a helyzet, amíg ki nem megyünk személyesen, csak a demagóg uszítást kapjuk.

...csak én vagyok helikopter?

(#13) zergics


zergics
csendes tag

Amellett hogy tényleg sok kérdés (probléma) van Ózdon.....

én azért remélem hogy egyik forumozó társamnak sem lesz olyan gondja az életben, hogy az utcáról, kútról kelljen behordani a (hideg) vizet. Télen ugyanez igaz a tüzelő (tűzifa) hiányára.

(#14) Eastman válasza Gergosz2 (#6) üzenetére


Eastman
őstag

„Rászorulókon spórolni, tőlük elvenni azt, amit másnak ingyen odaadunk, nos, ez nem más, mint a fasizmus eredeti formája.”

Nem kerestem, de elég volt pusztán kettőt klikkelnem.

Hozzáteszem, hogy ilyen döntést hozni hőségriadó idején több mint szemtelenség!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Nálam az index videója vágta ki a biztosítékot [link]

"Napi 100 liter vízre van szüksége egy családnak az ózdi cigánysoron. Ehhez a vízkorlátozás után nagyon sokat kell vödrözni."
Ezek szerint amíg jobban folyt a víz, addig kevesebb vödörrel kellett, esetleg én értek félre valamit?

Az indexes riporter szerint a 1,5 literes flakont "kábé fél perc" volt feltölteni. A boon videóján 73mp alatt 10 litert sikerült, ráadásul itt végig mutatják, nem csak benyögnek egy kábé számot. [link]

Előrehozott kampányfogás és ocsmány hangulatkeltés az egész, a megélhetési jogvédők pedig már a külföldi médiát is telikürtölték vele.

Messzire menő gondolat, de ha ennyire vehemensen bizonygatják az általuk vizionált hatalmas rasszizmust, akkor idővel valóban létezni is fog.

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#16) Eastman válasza DeltaPower (#15) üzenetére


Eastman
őstag

Az azér' van, hogy kivágja a biztit. Azért kelnek fel reggel a szakmunkásaik.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17) pgyorgy59 válasza Eastman (#14) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Ki a rászoruló? Nem nekik volt ingyen? Hőségriadó idején talán kicsit hamarabb észreveszik hogy van olyan önkormányzat amelyik lépni is mer bizonyos dolgokban. És egyáltalán: én speciel éppen Ózdon nem jártam még soha csak a környéken, de feltételezem hogy sok nem roma ózdi is eljár pár száz métert vízért.Lehet hogy tévedek. Aki meg ott fizet érte teljesen jogosan háboroghat. Ez az esélyegyenlőség?Hűha, nem figyeltem a közben elhangzottakat, de a véleményem u.a.

[ Szerkesztve ]

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#18) Vakegérke válasza zergics (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam a csapból zubog bőséggel a víz a lakásomban. Fizetek is érte keményen.

Akinek ingyen van, az legalább ne panaszkodjon, hogy (legfeljebb) két perc alatt tölt meg egy vödröt. Inkább azok panaszkodhatnak, akik fizetnek azért, hogy ezt megtehesse.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) pgyorgy59 válasza DeltaPower (#15) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Nagyon jó két link. Csak azt nem értem hogyha kilencen vannak a családban miért olyan nagy gond párszor fordulni főleg ha ugye ingyen van? Azt meg elég nehéz volt kiszámolni hogy száz literhez 10 literjével (ha egy szem vödörrel forgolódnak) hányszor kell fordulni. Ez rettenetes !!!!

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#20) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#18) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Na ugye? Nálad zubog,nekik csak csordogál. Milyen világ ez?
Az hogy te fizetsz is érte, az mellékes....

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#22) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Én szívesen elfogadok a lakásomba vagy előtte ilyen lassan folyó, ingyenes vizet.
Türelmetlen típus vagyok, de munka után lenne kedvem kivárni.

(#28) greenity


greenity
aktív tag

A hír tv-n láttam a hírt.. nem fűznék sok mindent hozzá, csak a hogy a következő hír az volt, hogy Szegeden a hőségre való tekintettel párakutakat vezettek be...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#29) pgyorgy59 válasza greenity (#28) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Nem csak Szegeden.Ez európai dolog. De valahol mindig megfizeti valaki.... Mindennek ára van.Az hogy vannak akik úgy érzik nekik ingyen jár... az más dolog.

[ Szerkesztve ]

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#30) Huma válasza greenity (#28) üzenetére


Huma
addikt

Én is sajnálom tőlük a vizet mint bárki más, a párakutak meg aztán tök fölöslegesek. Semmit sem érnek. Cserében viszont keveset fogyasztanak.
Menjenek dolgozni. Ha más nem akkor áldozzanak 10-30 percet néha-néha az életükből arra hogy vizet hozzanak maguknak a nyilvános kutakból. Problem solved, kérem a Nobel díjamat.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43) greenity válasza FF23 (#34) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem azt mondom, hogy nincs benne semmi jogos, csak annyit mertem megjegyezni, hogy azért ez is visszás...
másrészt: dolgozó embereket nem bántanék soha.

"Egy mosolynál jobb a több"

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Vakegérke:] Ózd, locsogás, mizéria (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.