Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

:F Nem is fáj a szúrás.
Egy iszonyat nagy injekció kicsit fájhat, de egy influenza elleni oltást nem is lehet érezni mikor adják be.

A mai tűk olyan vékonyak, hogy fájdalommentesek már.

Ha nincs bajod, akkor is menj el laborba és ne elméleteket gyártsál.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) Vakegérke válasza Dluinet (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem megyek laborvizsgálatra. Nincs rá indok, hogy oda kéne mennem, akkor pedig ne kínozzanak. :(

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Nordic válasza Dluinet (#1) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Tudok neked én olyan orvost mutatni, aki úgy adja a szurit, hogy nem csak te, de még a néző is összecsinálja magát ;] ...

Amúgy a témához, szerintem nem akar rosszat a doki. Egy-két vizsgálat nem a világvége. A végén úgy is te döntesz, hogy beszeded-e a gyógyszert, amit esetleg felír, vagy nem(ha úgy érzed, hogy felesleges). Viszont ha ne adj isten találnak valamit az akár életet is menthet. Apukámnak is segíthettek volna, ha nem lett volna olyan makacs és nem csak elmegy az orvoshoz, hanem bevallja a panaszait is.

(#4) Vakegérke válasza Nordic (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Onnan indulok ki, hogyha egy év alatt nem volt gond, miért pont most találta ki, hogy laborvizsgálat szükséges.
Ha még az elején küldött volna, érteném, de így nem, és nem vagyok hajlandó magam kitenni a tortúrának.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) Lenry válasza Vakegérke (#4) üzenetére


Lenry
félisten

hát nézd...
borzalmasan rossz tanár lennék, mert nem szeretek és nem is tudok elmagyarázni senkinek semmit. elmondom, aztán ha megérti, megérti, ha nem, akkor így járt.
ezen kívül nem szeretem, amikor kétségbe vonják a szakmai hozzáértésemet, és olyan mond nekem ellent, aki nyilvánvalóan kevésbé járatos az adott témában, mint én.
és én csak számítógépekről beszélek, hardverről meg szoftverről. adott esetben drága, de pótolható dolgokról.

te pedig most önkényesen megkérdőjelezed a nálad biztosan jártasabb orvos döntését, csak mert nem magyarázta el, hogy miért. lehet, hogy csak elővigyázatosságból küldött, mert látott valami gyanúsat, de nem akart rád ijeszteni. lehet, hogy nem is értetted volna, hogy mi a baj.
ennek örömére pedig felülbírálod egy szakértő kvázi utasítását, ami akár az egyetlen értékes és pótolhatatlan tulajdonodba, az életedbe is kerülhet.

az egészség nem játék, az orvos meg nem poénból csináltat az üres OEP kontójára vizsgálatokat, úgyhogy semmi nyafogás, a megadott időpontban irány a rendelő.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) Иван


Иван
őstag

Az orvosoknak ez a feladatuk, lehet hogy úgy gondolja, bizonyos időközönként jó eljárni laborba, mert felülírhat korábbi gyógyszereket satöbbisatöbbi.
Szerintem csak jót akar neked. Azért ő az orvos, mert ő egy életet áldozott a betegeknek és a tanulmányozásukra, neki ebben van szakértelme. 99%, hogy van rá oka.

Tűkről: a fájdalom elviselhető, a látvány durvább. Sokkal rosszabbakat is túléltél már :K

ui: szerintem ezt a bejegyzést is csak azért írtad, hogy megerősítést várj tőlünk, hogy nincs okod bevonulni. Szerintem veszteni nem tudsz rajta. Inkább örülj neki, hogy a dokid valszeg lelkiismeretes.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#7) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Értem a bírálatokat, és nem kárhoztatom azokat, akik megejtették. Sőt, inkább örvendetes, hogy akik bírálnak azok törődnek velem.

Tény, hogy a doki lelkiismeretes, és ezért hála illeti, ezt nem is vitattam.
Viszont az is tény, hogy panaszmentes vagyok.

Az is tény, hogy egy év eltelt, és semmi nem változott azon kívül, hogy a vérnyomásom normális értéket mutat.

Nos, nem érzem szükségét, hogy extra tortúrának vessem alá magam. Nem érdekel, hogy milyen vékony a tű, ne szurkáljon senki oktalanul.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Иван válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Иван
őstag

"Viszont az is tény, hogy panaszmentes vagyok."

És mindenki azt szeretné, hogy ez így is maradjon. Ezért lenne jó, ha elmennél. Egy perc alatt túl vagy rajta - én nem kockáztatnék :N

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#9) Raucher válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Raucher
tag

Viszont az is tény, hogy panaszmentes vagyok.

Én is. És véletlenül derült ki, a diabétesz gyanúja.
Most nagyon gondolkodom egy általános állapot vizsgálaton. Hátha még panaszmentesen lapul valami.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#10) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Csak az egészséges, akit nem vizsgált meg orvos.
Innen indulok ki, és mivel egészségesnek érzem magam, egyáltalán nem látom szükségét, hogy egy laboráns megszurkáljon.

Mielőtt a munkahelyi doki elküldött volna a házidokihoz, szinte üres volt a kartonom. Most, hogy kapok bogyókat a vérnyomásomra, változott a helyzet. Három havonta egy strigula. Ez finoman szólva is elég, mondhatnám több a soknál.

Aki az egészségügy markába kerül, annak lőttek.
Új, és újabb betegségbe sodorják, egyre több gyógyszert vetetnek vele jó pénzért.
Ebbe a mókuskerékbe nem óhajtok bemászni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) Иван válasza Vakegérke (#10) üzenetére


Иван
őstag

Sok rákos is gyógyítható lenne, ha járna szűrésre és kezdeti stádiumba elkapnák a rákot. De tünetmentesek.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#12) Nordic válasza Иван (#11) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Bátyám apósa az élő példa erre. Egy időben elkapott gégerákból épült fel immáron 2 éve. Igaz a sugárkezelés előtti súlyát nem nyerte vissza, lévén még most is nehezen tud szilárd táplálékot enni, de él, és a családjának ez a fontos. :K

(#13) Vakegérke válasza Иван (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hiszek a babonákban.
Akinek halálhírét költik, sokáig él.
Rám már legyintettek, béke poraimra.
Egyszerűen nem érdekel, hogy akár holnap feldobom a talpam.

Ne bökdössön egy laboráns nővérke indokolatlanul, csak ennyi a lényeg.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) Nordic válasza Vakegérke (#13) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Tudd, hogy bírom a búrádat, de néha tudsz olyanokat "mondani", hogy majd falnak megyek ültömben :W, ahogy fekszem a székben. --->(na ez kicsit paradoxon lett :U :DDD ).

No nem vitázom, inkább tiszteletben tartom a döntésed, igazából érezni, hogy ez már akkor el volt döntve, mielőtt megszületett ez a bejegyzés.

[ Szerkesztve ]

(#15) Lenry válasza Vakegérke (#13) üzenetére


Lenry
félisten

nem hiszek a babonákban.
ellenben hiszek a modern orvoslásban.
nem indokolatlanul fognak bökdösni, csak baktad megkérdezni, hogy mi az indok...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) Иван válasza Vakegérke (#13) üzenetére


Иван
őstag

Azért mert te nem tudsz az indokról, még létezhet ;)

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#17) kmisi99


kmisi99
addikt

Még tavaly voltam egy vérvételen előttem volt egy kb 6-8 éves gyerek és mikor a nő elkezdte nála a vérvételt a gyerek nyöszörgött erre elkezdi a vért vevő nő.
-Nézd csak milyen szépen jön a vér.
Kb ilyen arcot vágtam :F

Amúgy nekem is volt épp pár hete olyan hogy egy teljes vérképet csináltattak. Hiába éreztem kiválóan magam kiderült hogy magas a vérem vastartalma és magas a húgysav szintem erre magamtól nem jöttem volna rá.

[ Szerkesztve ]

(#18) Vladi válasza Lenry (#5) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

+1

bár én tudnám magyarázni hosszasan. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) F34R


F34R
nagyúr

nálam ugyan ez a helyzet , 140- 170 /80 pulzus néhol 100 is . Így élek egy pár éve.
Alkalmassági : "Adja a jobb karját legyen szíves" , "Oké adom ".
Következő a válasz :" 170 /blabla pulzus blabla" ,"Ez túl sok mégegyszer megmérem ".
Második mérésre 140 lett , megnézte a szívverésem is a hallgatókájával :D rendben alkalmas . Szóval ha az üzemi orvoson múlik akkor nem küld tovább sehova sem.

(#20) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

"Azt hiszem, fekete báránya leszek az egészségügynek."

Na be is állhatsz a sorba mögém.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#21) Dany007


Dany007
veterán

Egyetértek a többséggel.
Nem olyan nagy dolog elmenni egy vérvételre. Nyugger vagy :) Ráérsz! A szúrást meg tényleg nem lehet észrevenni sem. Ez nem olyan, mint az injekció, hogy fáj egy picit azt jólvan. Ezt tényleg nem lehet észrevenni ha az ember nem néz oda.

Másrészt meg ennyi idős korban tényleg nem árt ha néha megvizsgálnak, odafigyelnek rád.
Maximum megnyugodhatsz hogy nincs semmi gond. Amúgy meg a vérből igen sokféle betegségre, problémára lehet bizonyítékot szerezni. Kiderülhet olyan is, ami még nem okoz semmiféle panaszt.
Meg amúgyis, miért ne? Örülj, hogy törődik veled ennyire az orvos, hogy elküld.

Tessék összeszedni magad! :K

(#22) Mikuland


Mikuland
tag

Megértelek is, meg nem is. Rendszeres véradóként nem, mert igen alkalmanként szükség van arra a fránya vizsgálatra, hogy lássák mi zajlik ott bent.
A "tű iszony" olyan valami amit nem lehet külső segítséggel leküzdeni, magamat kellett megnyugtatnom, hogy nem fognak megölni azzal a "hatalmas" tűvel.... :D
Mivel hajlamosak vagyunk el bagatelizálni a fájdalmaink, kis görcseink, így a tünetmentesség öndiagnózisa nem mérvadó.
Mikor mentem jogsit újítani, a vérnyomásom az egekben volt. A dokinő szeme egyből felcsillant, hogy - magának így negyven felett már ajánlott a vérnyomás gyógyszer!
Mondtam - köszönöm, de inkább többet fogok mozogni, sportolni, hogy lenyomjam a vérem nyomását....
Van az a félelem, hogy mi lesz ha kiderül valami?
A decemberben nyugdíjba ment kollegám, talán két hetet volt nyugger, azóta kórház három műtét egymás után, most kemóra vár......persze tett érte rendesen, rengeteg cigi, fröccs.....
Megváltozik az ember élete, nincs már a pörgés, stressz, a gyors átállás se jó.
Mély levegő és adjunk esélyt az orvosoknak.... :)
Bocs a hosszú szövegelésért.

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#23) moha21 válasza Lenry (#5) üzenetére


moha21
addikt

Ráadásul semmivel nem lesz se több se kevesebb a fizetése sem. Anyámék is örülnek, ha minél kevesebb a beteg. Persze magánrendelés az más kérdés, de az azért magánrendelés.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#24) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Laborvizsgálatra nem csak a tüneteket mutatók járnak. Én korábban legalább évente eljártam, bár az utóbbi két évben nem volt rá alkalmam. Ha már egyszer fizetem a TB-t, legalább ellenőrzést kapjak. :D

Ja, többen mondják itt, hogy a szúrást nem lehet észrevenni, de persze százból egy esetben előfordulhat, hogy eltalálnak valami ideget és megránt vagy feszít, ami kellemetlen. Csak azért mondom, hogy ha mégis elmész, és ilyen történik, ne mondhasd, hogy átvertünk. :D De tényleg nem kell parázni.

(Raucher: a diabéteszt egy általános vérképből lehet gyanítani, vagy külön kérni kell?)

[ Szerkesztve ]

(#25) Raucher válasza Crystalheart (#24) üzenetére


Raucher
tag

A cukorbetegséget kétféle módszerrel szokták ellenőrizni.

Közvetlenül a vércukor szintet mérik, az alap esetben. (Ezért nem szabad vérvétel előtt enni, illetve szénhidráttartalmú italt inni.)
Közvetve, a vérkép egy eleme, a "tartós" vércukorszintet mutatja. Nem igazán értek hozzá.

A gyanú esetében érdemes vásárolni egy vércukorszint mérőt. Ezzel időnként/reggelente saját magad mérheted a vércukorszintedet.

Ilyen készülékkel ellenőrzik az orvosok is a vércukorszintet, mert azonnali eredményt ad.
A kivizsgálásnál elsőre éhgyomorra mérnek. Utána cukros folyadékot itatnak. Nagyjából egy óra múlva mérnek újra vércukorszintet. A második mérés eredménye mértékadó a betegség meglétének eldöntéséhez.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#26) Crystalheart válasza Raucher (#25) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kösz, csak azért kérdeztem, mert anyám hipochonder és most épp a cukorbetegségre pörgött rá, hogy mi van, ha az van neki... De szóval ha sok vérkép készült már egyéb okokból (legutóbb pl. Lyme miatt), és nem találták rendellenesnek, akkor nem lehet gond...

(#27) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Először is szeretném megköszönni a bátorítást, és a korholást. :)

Szóval az úgy volt...
Nos, életemben kétszer voltam kórházban.

Egyszer kiskoromban, kigyógyítottak a szamárköhögésből.

Másodszor katona létemre, amikor beszorultam két teherautó közé, és összenyomtak. Nem ám akárhogy. Egyenes, függőleges felületet tessék elképzelni, úgymint a Csepel 344-es eleje és hátulja. Jellemző az eset súlyosságára, hogy az egyik kocsi fara belenyomta a fejemet a másik kocsi hűtőmaszkjába, úgy 6-8 centi mélyen. Elképzelhető, hogy mekkorára nyomott össze vállban, holott a vállam párhuzamos volt az erő irányával. A bal kulcscsontomon van egy dudor, ennyivel megúsztam.
A helyőrségi doki akart egy injekciót adni, hogy kibírjam a szállítást a kórházig. Nem engedtem meg neki. Ordított, akkor sem.
Csütörtökön vittek be, és bár Belfegor-ként mozogtam, hiszen istentelenül fájt mindenem váll tájékon, sikerült kikönyörögnöm, hétfőn visszaszállítottak az egységemhez.
Aki látta az autó elejét, az meglepődött, hogy élek még egyáltalán. Gondolatban már eltemettek.
Két hét EÜ szabi, mehettem haza. Hogy közben szétlopták a felszerelésemet, az másik mese.

Ami gyógyszert életemben lenyeltem, az belefér egy fél literes bögrébe. Most ilyen mini buznyákot szedek, napi kettőt. Talán már ezt sem sokáig. Magas vérnyomásom inkább pszichikai eredetű, mint szervi.
Hosszú évek alatt felgyűlt feszültségekről van szó. Munkahelyi stressz, aztán jött a feleségem klinikai halála, ahonnan én hoztam őt vissza.
Egy év evilági pokol következett. Látni, hogy a feleségem állapota napról napra egyre inkább romlik, és bár kórházba be, kórházból ki, nincs megnyugvás. Több, mint 30 kilót fogyott, én csak 14-et.
Nálam a halála tette be a kaput. Érthető? Szerintem igen.
Nem roppantam össze, másnap dolgoztam. Kollégáim kiszúrták, hogy valami nem stimmel, röviden tájékoztattam őket.

Na mindegy. A lényeg az, hogy volt oka a vérnyomásomnak felpörögni. Ami pedig évek alatt gyűlik össze, az nem múlik el egyhamar.

Ami pedig azt illeti, kétszer hagytam magam önként megszúrni.
Egyszer azért, mert egy fillérem sem volt, így mentem vért adni, és az érte kapott 165 Forinttal kihúztam az egy hetet fizetésig.
Másszor pedig a katonaságnál azért, mert két nap szabit kaptam érte.

Továbbra is azt mondom, semmi értelmét nem látom, hogy megszurkáljanak. Tünetmentes, panaszmentes vagyok.
Ha kiderülne, hogy mégis van valami gebasz, elkezdhetnék aggódni, és bizonyára kapnék szép új gyógyszereket is. Nem kell!

Meg akarok maradni abban a tudatban, hogy semmi bajom, és lassacskán a vérnyomásom is normál szintre esik vissza.

Akit egyszer bekebelez a gyógyszergyártó gépezet, azt nem engedi el egykönnyen. Nesze, szedjed, és fizess. Van más bajod is, kimutatta a laborvizsgálat, szedd még ezt is, meg ezt, és fizess.

Nem a pénz a gond, bár az sem mindegy.
Ha nem panaszkodom, és egészségesnek érzem magam, engem ne taperoljon doki, és ne szurkáljanak fölöslegesen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) Crystalheart válasza Vakegérke (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha jól értem, akkor attól tartasz, hogy kiderül, valami bajod van, és jobbnak találod a tudatlanságot... :) Amiről nem tudsz, az nem fáj, az igaz. De nem jelenti, hogy később nem fog sokkal jobban fájni...

(#29) Vakegérke válasza Crystalheart (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez is benne van a pakliban, nincs okom tagadni. Tény, hogy amiről nem tudunk, az nem fáj, nem búslakodunk miatta.

A lényeg azonban az, hogy amíg nincs panaszom, egészségesnek érzem magam, addig nem engedem szurkálni magam.
Minek a kínzás?
Elképzelhetetlenül félek a tűtől. Ezt egy véradó, vagy doki el sem tudja képzelni. Az ájulás határán vagyok, ha azt látom a tévében, hogy vért vesznek valakitől. Elképzelhető, hogy mit érzek, amikor hasad a tűn a védőburkolat, és tudom, hogy azt a tűt nekem szánják, hogy hamvas testembe bökjék.

A kartonom szinte üres a dokinál. Értsd ezt úgy, hogy 1977 szeptemberében költöztem a körzetbe. Szóval nem nyaggattam az egymást váltó dokikat, hogy itt fáj, ott szúr.

Pedig előfordult, hogy hol itt fájt, hol ott szúrt.
Feküdtem már az ágyamon, és könyörögtem Istennek, hogy gyorsan, vigyen már a francba, csak legyen már vége a szenvedésnek.
Nem hívtam dokit, nem mentem dokihoz.

A vérnyomás elleni izét is azért szedem, mert az üzemorvos elküldött a háziorvoshoz, és ha nem mentem volna, elvesztettem volna a munkámat.
Mentem, egy napig volt a nyakamban az automata vérnyomásmérő. Jé, érdekes, akkor mutatott csúcsértéket a grafikon, amikor beértem a munkahelyre.
A doki felírta a gyógyibogyót, amelyet ma is szedek. De tényleg szükségem van rá?

Szerintem minden bajom gyökere abban rejlik, hogy magamba temetem problémáim, bánatom. Szűk családomat nem akarom terhelni vele, másnak pedig nem teregetek. Ami blogomban olvasható, az csak nagyon felszínes, mélyre egyáltalán nem hatoló.

Egyetlen kérésem van Istenhez. Gyorsan, kíméletesen.

Megjegyzem egy "avatott guru" azt mondta, hogy hosszú, békés öregkorom lesz.
Ámen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) Dany007 válasza Vakegérke (#29) üzenetére


Dany007
veterán

Na várjál, korábban azt írtad képes voltál 2 nap szabiért megböketni magad... Akkor azért annyira mégsem félhetsz tőle. :)

(#31) Vakegérke válasza Dany007 (#30) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha voltál katona, méghozzá két évig, és 8, azaz nyolc hónapig nem kaptál pár órát, hogy otthon lehess, akkor rögtön megérted a helyzetet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) Mikuland


Mikuland
tag

Részemről meg győztél. :R Sok oldalt megtöltene életed fonala....Békés nyugger létet!

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#33) Vakegérke válasza Mikuland (#32) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Kalandok sorozata az életem, bár nem vettem részt csatában, nem fedeztem fel semmit. Amolyan szürke, de húsba vágó kalandok. Másoknak bizonyára semmiség, számomra létfontosságúak voltak.
Hogy próbára tett Isten, vagy büntetett, nem tudom. Majd a végső ítéletnél megmondja.

Jól érzem magam, probléma egy szál se, vérnyomásom egyre inkább normalizálódik. Az egy dolog, hogy a doki (akire egy rossz szavam sem lehet) kíváncsi a laborleleteimre, én nem tudok, és nem is akarok úrrá lenni tűtől való félelmemen. Ha nyomós indok volna rá, akkor azt mondanám, hogy gyerünk, mert muszáj, de így nem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34) finest


finest
őstag

Évente érdemes lenne mindenkinek egy "nagylabort" csinálnia, jófej az orvosod, h törődik veled, menj csak el!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#35) Vakegérke válasza finest (#34) üzenetére


Vakegérke
veterán

Úgy vagyok ezzel, mint a tanyasi paraszt. Ha nincs bajom, teszem a dolgom, ha van, akkor elbújok kínlódni. :)

Egyébként a betegségek zöme olyan, mint az impotencia. Elhiszi az ember, hogy elkapta, megkapta, és kész. A szervezet pedig azt mondja: ha akarod, hát legyen.

Mindig volt nálam Quarelin, csak úgy. Nagyon régen megfájdult a fejem, több évtizeddel ezelőtt, és ezt adta a gyógyszertáros. Egy szem elfogyott, a többit meg gyorssegélyként hol ez, hol az a kollégám ette meg. Hoztak helyette másikat, így állandóan friss volt a készlet.
Tavaly augusztus óta egy polcon várja, hogy kidobjam.
Erre sincs szükségem, mint semmi másra, bár az Amprilan pillanatnyilag társam a magas vérnyomás leküzdésében. Ha a doki áprilisban nem lesz hajlandó kiírni, mert megvétóztam döntését, akkor ettől is búcsút veszek. Ha pedig így lesz, akkor lásson doki, amikor megállapítja, hogy meghaltam.

Nem is tudom...
Ülnek a rendelőben az emberek, és a zöme idős. Logikus, hamarabb leveri őket a betegség, mint az életerős fiatalokat. Némelyeken viszont szinte látni, hogy inkább affektál, csakhogy meglegyen a rendszeres "szórakozása". Ők azok, akik sok időt töltenek a dokinál, nem győzi az ember kivárni, hogy kijöjjenek. Társasági szórakozásnak tartják, hogy elbeszélgetnek a dokival, és örömmel veszik tudomásul, hogy fél marék recepttel jöhetnek ki tőle. Ebből logikusan adódik, hogy akit csak lehet, traktálnak a panaszukkal, hogy hú, kedveském, én ezt szedek, meg azt, na de ez még semmi, három másfélét is. Tudja, az epém, meg a szívem, meg csíp a pisim, meg viszket a hátam...
Soha nem leszek ilyen.

Három havonta megyek a receptért, és egyszer várakozás közben engem is megtalált egy nem túl szimpatikus néni. Boldogan sorolta, persze jó hangosan a betegségeit, meg hogy hányféle gyógyszert szed, és hogy az a drága doktornő milyen kedves...
Mikor sikerült a szavába vágnom udvariatlankodás nélkül, mosolyogva vigasztaltam, igyekeztem belé lelket önteni. Letorkollt, lehurrogott, hogy ő aztán tényleg beteg, már meg is váltotta a sírhelyét...
Jó, itt már sok volt a néniből, így elővettem gonosz énemet. Ujjamat felemelve kimeredt szemmel néztem rá, mire elhallgatott. Torz mosollyal villantottam meg a fogsoromat, és tőlem telhetően mély, rekedtes hangon a következőket mondtam:
- Én már túl vagyok mindenen, csak a lábcédulámért jöttem.
A néni azonnal átült máshova, és a közelében lévőknek beszélt felháborodottan, miközben rám mutogatott.

Nem vagyok, és nem is leszek beteg. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Nem értem, minek csinálsz drámát egy ilyen mindennapos dologból (is). Tűfóbiád van, előfordul. Tanuld meg kezelni.

x gon' give it to ya

(#37) Vakegérke válasza fordfairlane (#36) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem akarom megtanulni kezelni. :N

Majd akkor szurkáljanak, ha valóban szükség lesz rá. Addig ne, és kész.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38) Crystalheart válasza Vakegérke (#37) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Épp hogy szükség volna, csak te nem hiszed el.

(#39) fordfairlane válasza Vakegérke (#37) üzenetére


fordfairlane
veterán

A vérképelemzés alapvető vizsgálat, és ahhoz szúrni kell (mintát kell venni). Pl. a cukorbetegség, ha már komoly tüneteket okoz, akkor már sokszor visszafordíthatatlan károkat okoz a szervezetben. Én is utálom a tűt, még a látványától is hupililát hányok, félreértés ne essék, de ismerem ezen tulajdonságomat, és igyekszem nem keresni kibúvót a vizsgálat elől, erre hivatkozva.

x gon' give it to ya

(#40) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Értem én, hogy saját érdekemben beszéltek ellenem, és ezért köszönettel is tartozom. Viszont tartom, amíg semmi problémám, addig ne közelítsen felém senki tűvel, bicskával, karddal.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41) fordfairlane válasza Vakegérke (#40) üzenetére


fordfairlane
veterán

Viszont tartom, amíg semmi problémám, addig ne közelítsen felém senki tűvel, bicskával, karddal.

Világos, csak ennek semmi értelme nincs. :) Nem azért akarnak megszúrni, hogy fájdalmat okozzanak vele, hanem azért, hogy megvizsgáljanak, és adott esetben lappangó kórt időben kimutassanak, hogy időben gyógykezelhessék.

x gon' give it to ya

(#42) Vakegérke válasza fordfairlane (#41) üzenetére


Vakegérke
veterán

Makacs "paraszt" vagyok. Ne mutassanak ki semmit, nem adok rá lehetőséget. Semmi kedvem beleélni magam, hogy beteg vagyok, holott nem.

Hiszek a sorsomban. Majd az idő eldönti, hogy mi vár rám.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43) fordfairlane válasza Vakegérke (#42) üzenetére


fordfairlane
veterán

Régebben sokan csak álmodoztak az elérhető egészségügyről, ma meg jópáran "dacolnak" az ingyenes vizsgálattal. :DDD Változnak az idők.

x gon' give it to ya

(#44) Vakegérke válasza fordfairlane (#43) üzenetére


Vakegérke
veterán

Felfoghatjuk úgy is, hogy nem veszem el mások elől a vizsgálati időt, és nem pazarlom az OEP pénzét. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#45) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Beszari, de nagyon.
Hisztiseb mint egy három éves.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46) fordfairlane válasza Vakegérke (#44) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ettől még nem lesz kevésbé gyerekes a hozzáállásod. :P

x gon' give it to ya

(#47) Vakegérke válasza fordfairlane (#46) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az én korosztályom még játszhatott kutyákkal, és nem öltöztettek minket "pufajkába", ha csípős lett az idő.
Hiszem, hogy immunitásom jobb, mint a mai ifjúság többségéé.

Igen, gyerekes vagyok, meg beszari, meg hisztis. Nincs okom tagadni. :N

Nálam alaptétel, hogy csak a legvégső esetben fordulok orvoshoz. Ilyen eset volt a legutóbbi, hiszen a munkám, megélhetésem múlt rajta.
Átvészeltem, immáron nincs vészcsengő, nem kell lefújnia a túlnyomás szelepnek, nyugger módban üzemelek.
Nincs kötelezettség, nincs muszáj, nincs stressz.

Talán bután hangzik, de egyre egészségesebbnek érzem magam. Miért kéne ezt az érzést megrongálni egy laborvizsgálattal?
Annál rosszabb élmény talán nincs is, amikor semmi bajod, a doki mégis gondterhelt arcot vág, és elgondolkodva hümmög. Tényleg muszáj ezt átélni?

Már mondtam, egy hang panaszom se lehet a dokira.
Szóval a doki hivatása az, hogy gyógyítson. Lelkiismeretes lévén mindent tudni szeretne a páciensekről, tehát érthető, hogy elrendeli a laborvizsgálatot.

Az viszont sajátos látásmódom szerint érthető, hogy nem látom értelmét a fájdalmas tortúrának, ha egyszer határozottan jól érzem magam.

Igen, gyerekes vagyok, meg beszari, meg hisztis.
Nem is akarok felnőni. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#48) fordfairlane válasza Vakegérke (#47) üzenetére


fordfairlane
veterán

Felőlem ne menj el arra a borzalmas laborvizsgálatra, ami rongálja az egészségérzetedet. :)

x gon' give it to ya

(#49) Vakegérke válasza fordfairlane (#48) üzenetére


Vakegérke
veterán

Rád fogok hivatkozni, amikor a doki felháborodottan kérdezi, hogy miért nem mentem el arra a borzalmas laborvizsgálatra. Talán megbocsájt. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ma csupán dacból, valamint kísérletként nem szedtem be az előírt gyógyszert. Érdekes tapasztalataim vannak.

1., Kézfejemen az ereim már fiatal koromban is erőteljesen kidülledtek, vastag benyomást keltettek. Nos, mióta a gyógyszert szedem, ha egy folyóhoz hasonlítom őket, csak csörgedező patakok.
Bár nem megnyerő látvány, újra azt látom, amit régebben.

2., Mióta a gyógyszert szedem, szinte állandóan cseng a bal fülem.
Érdekes, ma nem csengett.

3., Valahogy több kedvem van élni, nemi vágyaim is felerősödtek.

4., Alacsonyabb a vérnyomásom, mint tegnap.

Hogy ez pillanatnyi állapot, vagy sem, azt nem tudom. Az viszont tény, hogy ez a változás tetszik. Ebből már erőt lehet meríteni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.