Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alexios


Alexios
veterán

Mátyás királyunk lehet, hogy nem igazságos volt, hanem zsarnok.

Ezt mondjuk nekünk is elmondta a töritanárunk, hogy akkoriban ha megkérdezel egy parasztot lehet nem éppen igazságosnak állította volna be, viszont az utána jövő török hódoltsághoz képest sokkal jobbnak tűnt, és így terjedt el.

(#2) Vakegérke válasza Alexios (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha szemétláda lett volna, nem volna róla sok pozitív történet.
Egy zsarnokról soha nem születik annyi mese, mint róla.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Tim82 válasza Vakegérke (#2) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pedig zsarnok volt. Oké, kevésbé negatív felhanggal, mint ahogyan használják a felvilágosodás óta a szót. Nevezzük "ellentmondást nem tűrő egyeduralkodónak".

Én azért elgondolkodnék azon, hogy olyan korábbi barátai, mint nevelője, Vitéz János, vagy a költő Janus Pannonius miért is lázadtak fel ellene.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4) CséZé


CséZé
őstag

és még mennyi elhallgatott/meghamisított dolog van a mi történelmünkkel kapcsolatban...
úgy a legkönnyebb a nemzetet gyengíteni, ha eltiporod azt, amire büszke lehet.

Charles Maurice Talleyrand-Périgord gróf francia államférfi, diplomata mondta Napoleonnak:
Felség! Régi szokásuk a magyaroknak, hogy felnéznek nagyjaikra és büszkék múltjukra. Vedd el e nép múltját, és azt teszel velük amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#5) Alexios válasza Vakegérke (#2) üzenetére


Alexios
veterán

Hát pedig márcsak a füstadó miatt se hiszem, hogy oda voltak érte :DDD Szerintem teljesen hihető, hogy a török hódoltság után visszatekintve istenesnek tűntek azok az idők, érdemes abba belegondolni, hogy pl. még janus pannonius is fellázadt ellene.

(#6) rankesz


rankesz
veterán

Ezen nem kell csodálkozni, hiszen a bejegyzésben ott a válasz...: RTL-klub!
Amióta a villalakó aljanépet az a drogos bűmöző konferálta azóta felhagytam minden tv nézéssel... na jó a gyerekkel nézem a rajzfilmeket, de csak a cenzor felügyelet miatt :) :B

(#7) Tim82 válasza rankesz (#6) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azokat nem lehet DVD-n?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9) baluka26 válasza Alexios (#5) üzenetére


baluka26
veterán

Füstadó, rendkívüli hadiadó (ami akkor rendkívüli, ha nem szedi be évente kétszer :DD), abszolutista kormányzás, rendek kizárása a kormányzásból. Nem lenne népszerű politikus ma sem, viszont eléggé kemény volt ahhoz, hogy védje az országot a török ellen. Ezért számomra hős marad.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Amondó lennék, hogy évszázadokon át kialakult véleményeket nem illenék kérdőre vonni.

Azokat, akik nemzeti hőseink, nagyon nem illik babrálni. Akik mégis kérdőre vonják szerepüket, talán nem igazán képviselik a magyarságot.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) monsta007


monsta007
tag

Nekünk is azt tanították hogy eléggé valószínűtlen hogy Petőfi szavalta el a Nemzeti Múzeum lépcsőjén Nemzeti Dalt.
Mátyás Király meg elég durva adókat szedetett, szóval akár zsarnoknak is mondhatjuk.

(#12) dabadab


dabadab
titán

Srácok, csak félve merem megkérdezni: akkor lehet, hogy karácsonykor tényleg nem a Jézuska hozza az ajándékot?...

DRM is theft

(#13) Tim82 válasza baluka26 (#9) üzenetére


Tim82
nagyúr

viszont eléggé kemény volt ahhoz, hogy védje az országot a török ellen.

Meg átengedte őket az országon, hogy török portyázók be tudjanak törni Dél-Ausztriába. ;] (Ez mondjuk nem nagyon van benne a gimnáziumi tankönyvekben.)

abszolutista kormányzás, rendek kizárása a kormányzásból.

Mondanám azt, hogy ez volt a szükséges feltétele akkor az ország hatékony kormányzásának, de nem hiszem, hogy Mátyásnak meg kellett erőltetnie magát (ha nem lett volna szükséges, akkor is így csinálta volna).

Ezért számomra hős marad.

Szerintem a kor mércéjével mérve remek államférfi és politikus volt, aki nem félt bepiszkítani a kezét, amikor szükségesnek gondolta. Épp ezért nem erkölcsi és emberi kvalitásaiért kellene, hogy tisztelje az utókor...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14) kraftxld válasza monsta007 (#11) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Messze nem volt az akkori adó a mostani elvonáshoz :)
Amúgy meg "Aki állandóan a multba tekint, seggel megy a jövőbe".
Szerintem az a helyes hozzáállás, hogy mindenki kialakítja saját magában a helyes képet ezekről az emberekről, aztán nem állandóan ezen eszel, hanem építgeti a jövőjét.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15) Alexios válasza Vakegérke (#10) üzenetére


Alexios
veterán

A török elleni érdemeit nem lehet elvitatni ez tény, de ettől függetlenül a jóságos, igazságos erős lenne ellene(mikor a saját nagybátyját hagyta meghalni a törököknél:D)
De nekem végülis tökmindegy, de ha az ember már így ezekbe belegondol is láthatja, hogy akkoriban azért nem éppen azt gondolták róla mint mi ma:)
Amúgy meg mit cisnáljanak a történészek ha nem azt, hogy rájöjjenek hogy mi is volt régen?:D

[ Szerkesztve ]

(#16) dabadab válasza Vakegérke (#10) üzenetére


dabadab
titán

Tulajdonképpen kinek az érdekét szolgálja az, hogy hazugságokban higgyünk és az igazság felderítésének a gondolatát is elvessük? Kinek az érdeke az, hogy a magyarság szellemi sötétségben éljen? A tiéd?

DRM is theft

(#17) Tim82 válasza Vakegérke (#10) üzenetére


Tim82
nagyúr

(Külön hozzászólásban.)

Amondó lennék, hogy évszázadokon át kialakult véleményeket nem illenék kérdőre vonni.

Miért? A Föld lapos mivolta is elég sokáig tartotta magát, mégsem volt igaz.

Azokat, akik nemzeti hőseink, nagyon nem illik babrálni. Akik mégis kérdőre vonják szerepüket, talán nem igazán képviselik a magyarságot.

Ezt szerintem gondold át még egyszer. Azzal nincsen semmi baj, ha a róluk szóló ismereteink árnyaltabbak és nem papírmasé-kétdimenziós két lábon járó kliségyűjteményeket tisztelünk. Nem gondolom, hogy a véleményem miatt "nem igazán képviselném a magyarságot".

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18) dabadab válasza kraftxld (#14) üzenetére


dabadab
titán

"Messze nem volt az akkori adó a mostani elvonáshoz"

Ehhez mondjuk illik hozzátenni azt, hogy fizikailag nem is lehetett volna ekkora, mert - az akkori termelékenységi mutatókat miatt - ilyen (és itt nem csak a magyar, hanem úgy általában az EU-s) elvonás mellett éhen halt volna az egész ország.

DRM is theft

(#19) baluka26 válasza Tim82 (#13) üzenetére


baluka26
veterán

De, pedig benne van :D
Ugyanazon véleményen vagyunk. :K :)
Végülis azzal, hogy átengedte őket, a hazát védte, legalábbis azt remélte ettől a húzástól :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20) Tim82 válasza baluka26 (#19) üzenetére


Tim82
nagyúr

De, pedig benne van

Kb. 4-5 éve még nem volt benne, asszem, akkor azóta fejlődtek. :R

Végülis azzal, hogy átengedte őket, a hazát védte, legalábbis azt remélte ettől a húzástól

Szerintem inkább csak egyik ellenségének tett engedményével akarta gyengíteni a másikat.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#21) baluka26 válasza Tim82 (#20) üzenetére


baluka26
veterán

Ellenséged gyengítésével magadat erősíted :)
Aztán lehet tanár mesélte, de mindenképp tanultuk :) (idén végzek)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#22) ABE válasza dabadab (#12) üzenetére


ABE
őstag

Nebassz... :Y

(#23) Bling95 válasza Tim82 (#20) üzenetére


Bling95
őstag

ami alapból nem rossz huzás, hadd tegye csak tönkre egymást a két ellenség , hátha lehetünk nevető harmadikak.

más kérdés hogy nemlettünk azok végül :(

témához: én személyszerint jobban szeretem ha az igazságot mondják, ha tényleg nemvolt pl dugovics titusz akkor azt mondják el és ne ferdítsék a valóságot

[ Szerkesztve ]

(#24) Alexios válasza Bling95 (#23) üzenetére


Alexios
veterán

az megint más kérdés, hogy ez nem annyira mátyás hibája volt:)

(#25) tildy


tildy
nagyúr

Mesevilág , tudatlanság. De ha ez kell valakinek ?!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) Vakegérke válasza tildy (#25) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tudatlan lennék? Vállalom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) dabadab válasza Vakegérke (#26) üzenetére


dabadab
titán

És akkor innentől kezdve mindenki másnak is kötelező tudatlannak lennie, aki pedig nem akar az lenni, az egyenesen hazaáruló?
Keményen nyomod.

DRM is theft

(#28) Bling95 válasza Alexios (#24) üzenetére


Bling95
őstag

ez gondolom természetes, ugy értettem hogy ötlet szinten sztem jóvolt máskérdés hogy nemjött össze, de hát nemkicsit voltak többen a törökök szóval....

(#29) tkazmer válasza Vakegérke (#10) üzenetére


tkazmer
addikt

Amondó lennék, hogy évszázadokon át kialakult véleményeket nem illenék kérdőre vonni.

aztán mégis kiderült, hogy a Föld gombölyű:) (kötekvők kedvéért geoid)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#30) grc999 válasza tkazmer (#29) üzenetére


grc999
tag

a Marianna-árok meg egy marha nagy lyuk a geoid formában :D nem véletlen, hogy japán ennyire földrengéses....

Egyébként csak a legidealistábbak hihetik azt, hogy egy abszolutikus uralkodó valaha is "jó arc" lehet. Nagyon leegyszerűsítve: kevés ember érdekeit képviseli sok emberével szemben, ilyenformán a többség nyilván nem örül neki. Az eltelt idő persze kiszínezheti a dolgot, de akkor is: abban a korban, amelyben élt, nem feltétlen tartották hősnek Corvin Mátyást.

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#31) Vakegérke válasza dabadab (#27) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem.

De ki mondta, hogy tudatlanok azok, akik velem egy állásponton vannak?
Azt meg ki mondta, hogy történelmi nagyjainkat immáron szemétbe kell vetnünk?

Hazaárulásról beszéltem?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) Raucher válasza Vakegérke (#26) üzenetére


Raucher
tag

Ez nem feltétlenül tudatlanság kérdése.
Inkább az emlékek szépülnek meg az egymást követő generációk történeteiben.
Azért a semmiből nem lehetett fenntartani 163 ezer fős, a kor szintjén professzionális, zsoldos hadsereget.
Annyiban biztosan igazságos volt, hogy mindenkiből kivasalta az adókat. Erős központosított hatalmat épített ki. Nagyobb bevétellel rendelkezett, mint a korabeli angol birodalom.

De Mátyás megítélését nem befolyásolja hogy kemény kézzel kormányzott. Gyakorlatilag Ő volt az utolsó magyar hadvezér, aki csatán kívül, háborút is meg tudott nyerni. Jelentős kultúrkincset hagyott ránk. Szóval nagyon rendben van Ő. (Inkább még néhány Mátyáshoz hasonló képességű uralkodó kellett volna nekünk. Helyette olyan képességűeket kaptunk, akik aszály idején is képesek voltak patakba fulladni.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#33) tildy válasza Vakegérke (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Tévedés, én nem ezt írtam. És nem is állítottam rólad, amolyan általános megfogalmazás volt azokról az emberekről, akik mesevilágban élnek, és szeretnének abban élni, az igazságot nem megismerni, syőnyegal seperni, mintha ott sem lenne . Mivel ezek az emberek alapvetően belenyugvóak, nem kutatnak nem keresnek, így még csak nem is fejlesztik sem az igazságérzetüket, se a tudásukat. Igen, én ezt tudatlanságnak vélem.

Eszembe sem volt ezzel megbántani téged. Általánosan fogalmaztam , ha félreérthető volt, elnézésed kérem..

Mesevilág, tudatlanság.
Mert a mese mindig a hiszékenységre épül , aki nem szeretné tudni az igazságot, annak az felel meg, hogy hjaj nehogy már csalatkozzon az elképzeléseiben, inkább legyen a szőnyeg alá söpörve.

én spec szeretem tudni az igazságot, még akkor is , ha esetleg fáj .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#34) baluka26 válasza Raucher (#32) üzenetére


baluka26
veterán

A Fekete Sereg 25-30ezer fős volt, amikor a legnagyobb volt. Honnan veszed azt a 160ezres sereget?!

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#35) tkazmer válasza Vakegérke (#31) üzenetére


tkazmer
addikt

Azt meg ki mondta, hogy történelmi nagyjainkat immáron szemétbe kell vetnünk?
miért, szerinted csak úgy lehet "nagy" mátyás király, ha igazságos? tényleg zsarnok volt, ez tény és nem hit kérdése, ettől függetlenül kb. az utolsó nagyhatalmi státuszhoz közelítő független magyarországot ő hozta létre és vezette, mindemellett a hazai kultúra és tudomány is rengeteget köszönhetett neki. ezért nem lehet őt tisztelni? csak akkor jófej, ha igazságos volt? ugyan már...

ugyanez petőfivel. nem szavalta el - nem tudom elszavalta-e, de perpill nem is ez a lényeg - és, mi van akkor? tényleg azért tiszteljük őt, mert akkor egyszer ott valamit elmondott a tömegnek? semmi más hasznosat sosem csinált? meg egyáltalán, miért kellene másképp gondolnunk rá onnantól kezdve, hogy esetleg bebizonyosodik: nem ő szavalta el a nemzeti dalt?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#36) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ezt nálunk gimnáziumban is pedzegették. mindet.

egyébként konzervatív (értsd, egyházi kézben lévő) gimnázium volt.

egyébként meg, ezen dolgoknak van valami hatása? mmint lesz ettől Mátyás kevesebb? vagy Petőfi? Dugovics meg nem létezett, szóval neki mindegy, bár a története átvett pár fontos elemet más hősök cselekedeteiből.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) vsgaborr11


vsgaborr11
tag

Ez ugyanaz, minthogy a legtöbb történész szinte meg sem említi Tisza Kálmán miniszterelnökségét a történelemkönyvekben, pedig Ausztriával szinte egyenértékű országot sikerült avanzsálnia, Budapest pedig virágzott(sőt, Bécsben az élelmiszerárak jóval nagyobbak voltak, a bérek is épphogy voltak nagyobbak Budapesttel szemben).

Szóval a lényeg, hogy jó, ha az ember el tudja különíteni a demagóg történelemtanárok hülyeségeit a valóságtól(valaki mondta itt, hogy Mátyás király egy zsarnok volt, csak épp megvédte a magyart a törököktől, illetve a kultúrát is elég durván fejlesztette, bár a törökök is, na mindegy).

(#39) D1Rect


D1Rect
félisten

Na ez van akkor, ha valaki a mesékre + mondákra meg "mindenkitugyára" építi a világképét.

Mátyás talán a "legfélreértettebb" királyunk.
(lehet azért, mert az átlag annyi királyt ismer amennyi a pénzen van)

MOD:
Egyébként a zsarnok és az igazságos nem zárja ki egymást.

[ Szerkesztve ]

(#40) grc999 válasza Vakegérke (#31) üzenetére


grc999
tag

Bocsi, tényleg nem akarok belepofázni, de ha valaki komolyan elkezd foglalkozni a történelemmel (nemcsak a magyar törire gondolok, vehetsz bármilyen országot) igen hamar kifejleszt magában egy kőkemény kritikus szemléletmódot, ugyanis rájön arra, hogy történelmünkkel foglalkozó írásainknak csupán töredéke valós infó. Még extrémebben fogalmaznék, hogy érthető legyen mire gondolok: Amit leírva látsz a történelmet taglaló művekben, annak (teszem azt) 10%-a igaz. Ez azért van, mert a történelem tipikusan olyan tudományterület, hogy bizonyos helyeken hipotéziseket kénytelenek bevetni, a lyukak "kitöltésére". Persze a technika fejlődése ezt a problémát is rendbe tenni látszik, csak példaként: az 1900-as évektől már nincs is olyan nagyobb háború, amit ne dokumentáltak volna fotókkal.

Ez mondjuk már nagyon elvont gondolat, de én speciel arra is kíváncsi vagyok, milyen lesz a történelemkutatás ~200 év múlva, hisz manapság mindenki videózza a mindennapi életét, fényképeket készít, nyomja fel az anyagot a közösségi oldalakra. Roppant mennyiségű adatból tudnak majd a történészek 2-300 év múlva dolgozni.

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#41) baluka26 válasza Raucher (#37) üzenetére


baluka26
veterán

Ja, hogy az egész hadseregről beszélünk :R
Én csak a királyhoz hű, saját zsoldos hadseregre gondoltam :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#42) r-chee válasza monsta007 (#11) üzenetére


r-chee
őstag

Mátyásról én is olvastam már korábban neten, hogy durván megadóztatta a népét.
Az anno suliban tanultak közül többről is kiderült már, hogy nem egészen úgy történt, nem is ama illető nevéhez köthető stb. De azért keményen bevasaltatták rajtunk anno :).
Mellesleg illik mindent némi fenntartással kezelni.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#43) Vladi válasza dabadab (#27) üzenetére


Vladi
nagyúr

De teszem azt pl, hogy megtaláljuk Petőfi sírját és a csontjait mutogatjuk akkor aztán sokra megyünk a sok tudással. :U
(Csak példa.)

Azt kellene megérteni, hogy az embereknek kell az, hogy higgyenek az elődeikben. Meg magukban. Meg abban, hogy lehet szebb jobb országunk.

Most őszintén. Az, hogy Mátyás alatt mennyi volt az adó, meg mennyi volt a paraszti család átlagjövedelme könyvtárba szorult történészeken meg szenzáció hajhász bulvársajtón kívül kit érdekel?? :F

A sok okosságtól meg lassan flaszter az életünk. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#44) dabadab válasza Vladi (#43) üzenetére


dabadab
titán

Ha elfogadjuk, hogy a történelem az élet tanítómestere, akkor szerintem nagyon is fontos az, hogy minél tisztábban lássuk a történelmet, pl. hogy Mo. nem azért virágzott Mátyás alatt, mert álruhában járta az országot, hanem azért, mert racionális, időnként nagyon kemény döntéseket hozott.

"Azt kellene megérteni, hogy az embereknek kell az, hogy higgyenek az elődeikben. Meg magukban. Meg abban, hogy lehet szebb jobb országunk."

És ehhez feltétlenül szükséges hazugságokkal traktálni őket?

"A sok okosságtól meg lassan flaszter az életünk."

Nekem meg úgy tűnik, hogy a legtöbb ember gond nélkül megmondja, hogy mi a csillagjegye, de arról gőze sincs, hogy pl. a falszifikálhatóság, mint olyan létezik, nem hogy azt, hogy mire jó.

DRM is theft

(#45) dízelracer


dízelracer
senior tag

Nemrég egy nagyorrú koma erősen tört magyarsággal arról papolt, hogy az európaiak többbek között a mai magyarok is (ti és én is) a zsidók távoli leszármazottjai. Hja meg az apád blankolt f@xát azt... Abszolút de NEM a zsidókkal van bajom hanem az ilyen sehonnai megmondóemberekkel. A létező minden szinten gőzerővel folyik a népbutítás. A cél: a még meglévő maradék kis identitás tudatot, nemzeti érzelmet is ki kell ölni a magyarokból. Ezt hozta nekünk a szép új liberális világ. itt akkor vagy menő ha valóságsóban rázod a segged ha mellé még b*zi is vagy az tökéletes ugródeszka a médi szarhegyének tetejére. És ez ömlik főműsoridőben a gyerekek képébe a tv-ből. De most abba hagyom mert még csúnya gonosz kirekesztő rasszista szar szemét leszek a végén. Magyarország én így szeretlek.

"...persze lehet mellélőni, meg lehet tévedni de kedves Magyarország! Fel kéne ébredni!"

(#46) Vladi válasza dabadab (#44) üzenetére


Vladi
nagyúr

"szerintem nagyon is fontos az, hogy minél tisztábban lássuk a történelmet"
Na igen. Viszont egy fókusz nem hiszem, hogy ezt szolgálja. Alkalmas viszont a jobb érzésű emberek felháborítására. Mert, hogy egy ilyen bulvár tudományos hír kb erre jó, semmi másra. Nem a tisztánlátásra.

"És ehhez feltétlenül szükséges hazugságokkal traktálni őket?"
Nem említettem sem egy hazugságot, sem azt, hogy ehhez feltétlenül, vagy egyáltalán szükséges. Viszont a mesét, mondát, mítoszt nem nevezném hazugságnak.

"Nekem meg úgy tűnik, hogy a legtöbb ember gond nélkül megmondja, hogy mi a csillagjegye, de arról gőze sincs, hogy pl. a falszifikálhatóság, mint olyan létezik, nem hogy azt, hogy mire jó."

Ne haragudj, én lediplomáztam, de akár le is nézhetsz azért, mert a falszifikálhatóság fogalmát nem vágtam azonnal. (jééé a huspell sem ismeri :)) ) De értem mit akarsz ezzel mondani. Viszont ezt nem tartom akkora problémának. Nem ettől lesz tudatlan az emberek nagy része. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#47) tildy válasza Vladi (#46) üzenetére


tildy
nagyúr

A mondát és mesét viszont illik aként is kezelni, mondaként és meseként, és nem kordokumentumként.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48) Vladi válasza tildy (#47) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hol és ki kezelte akként?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49) proci985 válasza Vladi (#43) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

"Az, hogy Mátyás alatt mennyi volt az adó, meg mennyi volt a paraszti család átlagjövedelme könyvtárba szorult történészeken meg szenzáció hajhász bulvársajtón kívül kit érdekel??"

engem pl? najó, engem nem érdekel pontosan (az már tényleg a történészek dolga), viszont az arányok igen. meg a:
- miért (vetette ki)
- hogyan (törvények, behajtás módja)
- mennyit
- mi lett az eredménye
kérdéskör.

a történelem azért van, hogy tanuljunk belőle. nem az évszámokat, nem a neveket, hanem döntéseket bizonyos környezetben, és azok következményeit. mert azok fontosak. meg azt látni, hogy a történelemírás milyen következményekkel is járt... ld az egyiptomi uralkodó esete a vesztes csatával, amit viszont utánna papíron megnyert.

Petőfi csontjai és Petőfi sírja meg szerintem leginkább a kit érdekel kategória, abból az égvilágon semmit nem lehet tanulni (érzelmi töltet miatt keresték). koszorúzni, megemlékezni jó lenne, de arra van háza, meg van n szobra is, azoknál is megoldható a dolog. vagy születési helye, hogy a pozitívumokat nézzük.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#50) Vladi válasza proci985 (#49) üzenetére


Vladi
nagyúr

S ezeket a bulvársajtóból kutatod? Nem hinném.

Annyi van, hogy abszolút nem tudományos módon egy bulvár hír nyögött valamit arról az emberről, akit a népmesék nyomán Igazságos Mátyás királynak hívunk. A "tény" amit feltár, és elvileg tudományos megfosztja attól a nívójától, ami amúgy nem tudományos kérdés.

Kvázi az egész bizonyítsuk be, hogy Mátyás nem igazságos, egy áltudományos maszlag. Kb. mint a brit tudósok bebizonyították....

Ennek az egésznek semmi köze a tudományhoz. A felháborodás annak szól, hogy kb mintha azt bizonyítanák be genetikusok, hogy Jancsi sosem ismerte Juliskát. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.