Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alexios


Alexios
veterán

Szerintem egyértelműen X-nek volt igaza, hiszen attól, hogy ki a soros még ő dolgozott Y helyett, ráadásul akkor Y-nak lenne 2 pihenője.

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Szerintem egyiknek sem.

Ez egy olyan szituáció, amikor meg kell valahogy egyezniük a feleknek, nem pedig az "igazság" dönt.

Bár én a beteg helyében hagytam volna a másikat szabadságra menni, mivel mégis csak otthon voltam, még ha betegen is. De az ő álláspontja is érthető, hiszen nyilván nem olyan volt így a Karácsony.

***

(#3) Psychonaut


Psychonaut
addikt

X.

Mert Y ha betegen is, de a családja, szerettei körében tölthette az ünnepeket.Ezt nem válthatja ki senki és semmi.

(#4) Zolaash válasza Alexios (#1) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Erre a véleményre +1 szavazat. ;)

Rip and tear

(#5) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Idáig X javára billen a mérleg. Lesz olyan is, aki Y-nak ad igazat? És ha igen, miért?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) gamerkiller válasza Vakegérke (#5) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Y, mert ha most ő dolgozna, felborulna az eddig jól megszokott munkarend, és jót akarok X-nek azzal hogy engedem dolgozni hogy legyen pénze.. :P

De miért kérdéseket teszel fel mostanság?

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#7) mephi666 válasza Vakegérke (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez veled történt egyébként? szerintem ha Y korrekt akart volna maradni, azt mondja, hogy ő fog dolgozni karácsonykor, mert egy dolog, hogy betegség miatt borult a rendszer, így lenne fair... X nehogy már egymás után 3 karácsonyt töltsön melóval... rendben, hogy betegen volt otthon... a családdal, de még mindig más betegen otthon lenni, mint melózni...

ui: egyébként erre hasonló példa: X és Y stílusosan a 2 főszereplő (van még mellettük W és Z is)... olyan cégnél dolgoznak, ahol 15:00kor véget ér a meló, de ha késik 1-1 kamion, valakinek be kell várni, hogy átnézze az árut... ősz/tél van... Y-nak mindenféle elfoglaltsága van, ami miatt nem tud maradni... ugyanígy W-nek és Z-nek is... X emiatt kb heti 2 alkalommal saccra 2 órákat túlórázik... folyamatosan... lemegy a tél és X semmit nem szól... jön a tavasz... (közben lecsúsztatgatja az óráit, amik összejöttek) egy pénteki napon 15:00-kor X szépen hazamegy, aztán hétfőn kiderül, hogy jött még kamion, amit Y-nak kellett bevárnia, amit nagy hangon szóvá is tesz, hogy: "nem tartozik az ő munkaköri leírásába, hogy NEKI kell minden beérkező kamiont bevárnia" (kb 20percet kellett várnia)
most ki volt itt a g*ci? :) ebben a példában én vagyok X, ezt elárulom... ilyen f*sszopó emberekkel kell együtt melóznom nap, mint nap... a gerinc, ami beléjük szorult, az kb 0...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) gamerkiller válasza mephi666 (#7) üzenetére


gamerkiller
senior tag

A kamionosok miatt van minden... ;]

ÉKE!!!

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#9) mephi666 válasza gamerkiller (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem, amiatt a kolléganő (W) miatt van minden, aki elb*ssza a fuvarszervezést és pénteken 11:00kor jut eszébe, hogy hozatni kellene bizonyos helyről még 24tonna vasat... :W a kamionosok nagy része nálunk jó fej... 1-2 kis f*szkalap volt, akit rühelltünk, de az összes többi normális... voltak akik rinyáltak, hogyha 20km-re el kellett vinni az árut, az 55körüli figura meg örömmel megcsinál napi 4-5 fuvart is...

#10: erős gyanúm van, melyik lehetsz... kétlem, hogy Y lennél... (vagy ha igen, annak tuti erős magyarázata van...)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) Vakegérke


Vakegérke
veterán

gamerkiller: Hogy miért kérdezgetek?
Hiszem, hogy kérdéseim érdekesek, és elgondolkodtatóak.

mephi666: Hogy melyik voltam én, az egyelőre maradjon titok. Majd ha lecsengett a téma, elárulom. Nem fogok hazudni, és aki eléggé ismer, az már most tudja a választ.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) gamerkiller válasza Vakegérke (#10) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Én tudom ki voltál, de nem mondom el nekik..:D Amúgy a kavicsos gyilkolósnál elgondolkodtam, csak hiányoznak az írásaid :)

mephi666: A kamionosoknak általában km-re fizetnek, nem szeretnek sok időt eltölteni piti fuvarokkal.. :)

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#12) talmida


talmida
Közösségépítő

Ki hozta az elején a szabadságolás sorrendjét meghatározó "törvényt"?
X és Y !
Ha a sorrend az egyik betegsége miatt fölborult, a törvényt, azaz a szabadságolás sorrendjét saját maguknak kellett volna módosítani.
Y egy önző disznó. :((

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#13) S e t h


S e t h
nagyúr

Ha kirúgták őket akkor mi jelentősége van?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#14) finest


finest
őstag

Szerintem a lapátnak volt igaza.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#15) Vakegérke válasza S e t h (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez csak utózönge, a sors keze. A kérdés, tehát az erkölcsi megoldás válaszra vár.
Nos, mit mondasz?

Jelentőség nincs. Fogd fel játéknak.

Szerk. finest: Nem volt igaza, de megoldásként (sajnos) tökéletes volt. :K

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) mephi666 válasza gamerkiller (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez nálunk szerződés kérdése... pl dunaújváros-kecskemét= x összeg, helyi kiszállítás=y összeg, kecskemét-szolnok=z összeg... annál jobban jár a cég+fuvaros, minél több kört megcsinál... le van ez szervezve rendesen... :) csak páran utáltak mondjuk szolnokra átmenni, hiába csináltak meg mondjuk 1 szolnoki fuvar helyett 3 helyit, ha ugyanúgy jött ki...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#17) gamerkiller válasza mephi666 (#16) üzenetére


gamerkiller
senior tag

De időben kevesebb..

Nem tudom hogy Dunaújvárosi vagy, de voltam egy olyan cégnél ahol rakott km volt fizetve, azaz az üres guruló nem. Egy Zeg 6500ft volt, de az egész napodat elvette, a raktározás (helyi.. Papírgyár-Budai Nagy Antal út) pedig 2000.. Egy óra alatt lehetett csinálni egy fordulót, persze hogy mindenki helyizni akart..

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#18) mephi666 válasza gamerkiller (#17) üzenetére


mephi666
nagyúr

itt nem ilyenről volt szó... ha valaki csinálta rendesen a fuvarjait, annak már megérte... ha meg nyafogott, akkor mehetett haza... kecskeméti vagyok, de volt olyan fuvaros, aki miskolc környékéről indult, bejárta zalaegerszeget/sopront/győrt... ott aludt... aztán jött kecskemétre, itt is helyizett meg pár fuvart megcsinált, majd itt aludt a telephelyünkön... aztán ment békéscsabára másnap és onnan is hozott vissza árut és úgy ment haza... jó 3napos fuvar és egy szava nem volt... megvolt a pénze és minden áru a helyére ért... mindenki jól járt... pedig ez kicsit durvább volt még belföldön is, hogy napokig nem mehetett haza... más meg berinyált folyamatosan... :W

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) gamerkiller válasza mephi666 (#18) üzenetére


gamerkiller
senior tag

A nemzetközis meg 6 hétig nem megy haza, kétszer annyit keres mint belföldön (ami valljuk be nem túl reális) és mégsem sír.. Jó, persze vannak kivételek..

Azért nem szerettem belföldezni, mert szutyok volt az autó.. Abban bennaludni.. pfúj..

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#20) whiz


whiz
aktív tag

Y egy tahó bizonyos szemszögből, de abban igaza volt, hogy mivel a szabályok nem változtak, ismét ő mehetett volna pihenni. Így a lefektetett szabályok értelmében neki van igaza.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#21) lezso6 válasza finest (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

+1 :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

X mehetett volna pihenni, hiszen a beteg Y helyett dolgozott! Tehát Y inkorrekt lett volna, ha ragaszkodik a sorrendhez.

Szerk.: Csak éppen a betegsége miatt megváltoztak a szabályok. Tehát viszonoznia kellett volna X szívességét.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#23) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

igaz, hogy nem tehet a betegségről Y, de mégis azt követeli a dzsentlmanusság, a böcsület, hogy pótolja, amit betegen kihagyott. így X-nek adok igazat.

Dr. Erőss Pál (na, ki volt ő?)

(#24) Vakegérke válasza Dr. Oid (#23) üzenetére


Vakegérke
veterán

Dr. "JogErőss" Pál, jogász. :K

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Ha szabad módosítanám a véleményemet: Vakegérkének adok igazat.. (tudom melyik betű jelöl téged, de nem írom ki..)

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#26) malwy


malwy
senior tag

Y valamilyen ellenszolgáltatással tartozik X-nek, mivel kisegítette őt. Igazából X-nek kell dolgozni, de Y részéről elvárható, hogy így kárpótolja. De emberség megtartása végett, két mázsa Milka kijárna X-nek.

(#27) sviba


sviba
tag

Amikor beteg volt egyedül volt? Vagy családnál? Volt egyáltalán családja?

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#28) Lenry


Lenry
félisten

X-nek lett volna igaza

egyébként szerintem X Vakegérke... nagyot csalódnék benned, ha nem így lenne

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) Dr. Oid válasza Vakegérke (#24) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Jogi esetek, igen :)
Jók ezek a véleményes posztok, remélem, lesz még!

(#30) Gebriel


Gebriel
veterán

Hy all!

Ha Y nagyon beteg volt akkor jogos a kérése. Hisz ő sem szabadságolással töltötte az idejét hanem betegen nyomta az ágyat.
Én inkább dolgoznék mint, hogy beteg legyek
Legmegfelelőbb a fele-fele időben ledolgozott következő ünnepek lett volna a megoldás. :K

[ Szerkesztve ]

(#31) JuliusCaesar válasza ollie (#2) üzenetére


JuliusCaesar
tag

A karácsony kisbetű.

Sztem megegyezés kérdése, én megmondtam volna X helyében, hogy fair lenne, ha odaadná a szabit, Y helyében pedig átengedtem volna.

De igazából tényleg megegyezés kérdése.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#32) L7wy


L7wy
őstag

Érdekel már a ki-ki dolog :D Mikor vallod be? :D

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#33) Vakegérke válasza L7wy (#32) üzenetére


Vakegérke
veterán

Páran ráéreztek. Jómagam volnék X. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34) Lenry válasza Vakegérke (#33) üzenetére


Lenry
félisten

huh... megnyugodtam :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35) Vakegérke válasza Lenry (#34) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valahol valamelyik topicban említettem, hogy mióta elkezdtem munkás életemet, nem voltam még betegállományban. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36) Lenry válasza Vakegérke (#35) üzenetére


Lenry
félisten

lehet, hogy azt pont nem olvastam
vagy kicsúszott ezen a szakadt szitán ami a memóriám helyén van :B

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) JoeYi


JoeYi
őstag

Y-nak most két karácsonyt illene dolgoznia, vagy nagyon sok sörrel egyensúlyozni a dolgot :)

(#38) Eastman válasza JuliusCaesar (#31) üzenetére


Eastman
őstag

...és egyre kisebb.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nos, akkor azt is elmondom, hogy a vita 1997 januárjában volt. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) malwy válasza Vakegérke (#39) üzenetére


malwy
senior tag

12 éves vita ennyire megmaradt benned? Végül mi történt?
Nagyon rossz élmény lehetett:S

(#41) rep3at válasza malwy (#40) üzenetére


rep3at
őstag

Nos, a történet érdkessége, hogy Y önhibáján kívül betegedett le. De sajnos ettől nem változik a kép, értékelhette volna hogy X dolgozott helyette, pedig úgy tervezte hogy a karácsonyt a szeretteivel tölti. Ezért Xnek adok igazat.

Forward thinking. كرر

(#42) rep3at válasza rep3at (#41) üzenetére


rep3at
őstag

Tetszenek az olyan írások amik utalnak egy régebbire. Tapasztalt vagy, és jó iró. Szívesen elolvasnék egy könyvet tőled.

Egy kis lábjegyzet: Az inteligencia nem anyagi/munka-helyzet kérdése, te vagy a legjobb példa rá. (itt a bemutatkozásodra utaltam)

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#43) concret_hp


concret_hp
addikt

sztem úgy korrekt, ha a következő évben az megy szabira aki a beteg helyett dolgozott. a beteg részéről pedig nem tisztességes az ellenkezőjének a felvetése. :U

ja amugy "jogilag" a betegnek lenne igaza, de ez nem "jogi" kérdés szvsz. amugy is utálom az olyat, hogy ha ilyen méltányossági féle megegyezés valami miatt felborul, akkor a másik fél nem enged semmit sőt! :((

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#44) concret_hp


concret_hp
addikt

ja amugy az elején azt hittem, hogy az lesz a kérdés, hogy Ynak 1 vagy 2 ünnapet kell-e ezután dolgoznia, az már neccesebb kérdés :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45) Vakegérke válasza malwy (#40) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak úgy eszembe jutott, és kíváncsi voltam a véleményekre.
Júliusban kirúgtak minket, mert megszünt a munkakörünk. A probléma megoldódott.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

van a "jogszerű" és van a "morális" értelmezés. X és Y "törvényt hoztak", amikor megcsinálták az eredeti rendszert. (a törvényből persze kimaradt a betegség és vis major témaköre, ami hiba.)

ha a törvényhez ragaszkodunk:
- valóban Y-nak jár a következő pihenő. viszont ehhez szó szerint kell értelmezni kettejük törvényét, márpedig ha így teszünk, akkor előző évben a betegsége ellenére is Y-nak kellett volna dolgoznia. ha akkor Y elfogadta, hogy nem ő dolgozik, ő maga helyezte hatályon kívül a megállapodásukat, így nem hivatkozhat rá egy évvel később.

ha a morális értelmezést nézzük:
- X kisegítette Y-t, cserébe felcserélik az éveket, azaz most X pihen és Y dolgozik. igen, így Y-nak volt egy éve, amikor nem teljes értékű volt a karácsony, de ezért amúgy sem hibáztathatná X-et semmilyen mértékben. ráadásul X így is két egymást követő évben is melózott karácsonykor, tehát hozott áldozatot.

10-ből 10 embernek illene az utóbbi verzió szerint cselekednie, de az a maradék 1 :), aki mégsem így tesz, ugyanúgy ellentmondásba kerül és még logikailag/jogilag sem lesz igaza.

szerintem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47) Vakegérke válasza Parci (#46) üzenetére


Vakegérke
veterán

Határozottan jó a fejtegetésed.

Végtére is ha Y ragaszkodott volna megállapodásunk értelmében a karácsonyi szabihoz, akkor duzzogva ugyan, de bementem volna dolgozni. Hogy aztán megmaradt volna-e a köztünk lévő jó kapcsolat, azt nem tudom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#48) Parci válasza Vakegérke (#47) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

micsoda leleplezés... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49) Vakegérke válasza Parci (#48) üzenetére


Vakegérke
veterán

Emberből vagyok én is. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Y-nak volt egy tartozása X felé, amit egy év múlva törleszthetett volna. Miután ez megtörtént volna, folytatódhatott volna ugyan ott, ahol nem jött még közbe semmi. Vagyis így egymás után két Karácsonykor dolgozott volna Y. (Ahogyan X tette.)
Az, hogy Y beteg volt, senkit nem érdekel, kívülről kell szemlélni, és úgy egyértelmű.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.