Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

nem baj, ha ellenvéleményem van?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Gergő_


Gergő_
őstag

nekem az jött le hogy:
tanítani nem akar(pedig biztosan lenne lehetősége rá)
helytelen döntéseket hozott(előfizus teló, hiteles autó) és ezekért kvázi mindenkit okol csak nem magát.
és még sajnálnunk kellene?

(#3) Youri


Youri
veterán

Összegezve. A showhivatal nem jött össze neki soha, ezért a társadalom a hibás... Okkéj. De mondjuk 6 gyerek mellett lehet kicsit más életvitelt kellett volna felvenni, még ha valamennyire piszkos is a munka a művész lelkének

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#4) Raucher válasza Gergő_ (#2) üzenetére


Raucher
tag

..helytelen döntéseket hozott..
Még most is azt hoz.
Kivándorol OK. És utána mi van?
Ennyi idősen már nem lehet új zenei karriert építeni egy másik országban. Mivel tudja a megélhetését biztosítani? Hol akar lakni?
Olyan kérdések ezek, amiket indulás előtt tisztázni kellene.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#5) 8th


8th
addikt

Mindjárt sírok!

nem is... :P

(#6) Иван


Иван
őstag

huehuehuehue

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#7) 8th


8th
addikt

Komolyabbra fordítva a szót, én magam mindig ferde szemmel nézem a zenész/színész/művész embereket amikor a tv-ben arról beszélnek, hogy milyen rosszul élnek mennyire alacsony a nyugdíjuk. Pár példa a közelmúltból.:

- Pataki Attila: többször kikelt a szemét bankok ellen. Aztán az egyik műsorban benyögte, hogy 5 azaz öt hitele fut párhuzamosan ebből a nagyobbak (lakás és talán motor!hitel) deviza alapúak, de van személyi kölcsöne és gyorskölcsöne is. Szerintem egyetlen banki alkalmazott sem állt fegyverrel a háta mögött, hogy nyakló nélkül sorban vegye fel a hiteleket.
- Medveczky Ilona: panaszkodik, hogy mennyire alacsony a nyugdíja. Könyörgöm amikor világszerte ismert primadonna volt és olyan körökben forgott amit mi átlag kisemberek még a tv-ben sem biztos, hogy látunk neki sem volt annyi sütnivalója, hogy gondoljon idős napjaira is? Hát így járt ossza be amije van.
- Paudits Béla: sajnáltatta magát, hogy éhen fog halni mert semmire sem elég a nyugdíja. Neki meg sem kottyan ha napokig nem eszik stb... Mikor kérdezték hogy nem hívják színházba stb közölte hogy de csak ő főszerepen kívül mást nem vállal el mert ő már valaki. Hát b+ komám akkor dögölj éhen.
- Nagy Feró: negyvenpárezer forint a nyugdíja és elmondása szerint ha nem lennének haknijai éhen is veszne. De ő legalább nem sajnáltatta magát hanem röhögve belemondta a kamerába, hogy ez van ő választotta ezt az életet.

És hosszasan lehetne még itt sorolni a neveket de minek. Fel kéne fogni a művészlelkeknek, hogy szép dolog a művészet de abból a mai világban nem biztos, hogy meg lehet megélni. :U

(#8) Armahun válasza 8th (#7) üzenetére


Armahun
addikt

Jól beszélsz.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#9) Eastman


Eastman
őstag

Vaskályha.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10) DeltaPower válasza Иван (#6) üzenetére


DeltaPower
őstag

Nekem is valami ilyesmi jutott eszembe.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#11) bambano válasza Raucher (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a kivándorlással meg az új zenei karrierrel az a bajom, és nyugodtan megkövezhettek érte, hogy szerintem nem jó énekes. ezt látom fő oknak abban, hogy nem megy a szekér.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) Иван válasza DeltaPower (#10) üzenetére


Иван
őstag

irony?

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#13) Def26


Def26
félisten

Lehet, hogy nem kellett volna a Mátyás pincében elmulatnia pénzt. :D Amúgy meg haladnia kéne a korral/piaccal. Nagyon sokan szenvednek ezektől a mindennapi gondoktól amit Ő leírt. :(

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#14) 8th


8th
addikt

Átrágtam magam mind a 300+ hozzászóláson ami ezen facebook bejegyzéshez fűződik. Ajánlom másnak is. :))

(#15) Crystalheart válasza bambano (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos, egész jó énekeseknek sem feltétlen megy (a rendszerváltás előtt nem is igazán szerezhettek nyugdíjalapot, később meg hiába fizetett valaki járulékot, akkor is csökkent nagyon sokak bevétele), de Gerendás esetében ja, inkább ez lehet az ok. Na meg hogy az irományaiból egyik sem hatalmas sláger, amiért sok jogdíjat kapna. (Mert ugye a jogdíjakból a szerző részesül, nem az előadó, tehát hiába volt valaki veszett jó előadó a múltban, ha aztán nem ő szerezte a számokat.) Pl. Varga Miki Európája azért szépen hoz, noha bizonyára nem abból él. Patakinak meg rengeteg slágere van, de a jogdíjakat elviszik az ostobán felvállalt hitelek. Na most Gerendás meg... :D

Én magam nem tartanám rossznak, ha már Kossuth-díjat nem nagyon osztogatnak könnyűzenében, a Kossuth-díj mintájára egy kisebb járadékkal bíró díjat is alapítsanak, speciálisan erre az esetre, de ez kihúzhatna a bajból sokakat. (Azért valljuk meg, a legjobb színészeink is valószínűleg áldatlan körülmények közt élnének, ha nem kapták volna a Kossuth-díjat.) A Liszt Ferenc-díj egyszeri összeggel jár, és könnyűzenében nem is szokás osztani, Gerendás kitüntetése elég rendhagyó, általában a Zeneakadémia holdudvarában oszlik el az az évi 8 díj.

[ Szerkesztve ]

(#16) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Örülök, hogy a vehemens indulatok távol maradtak a topictól. Köszönöm mindenkinek a mérsékelt hangnemet.

Egy csóró kisklapec nyöszörgéseit vélem kiolvasni a búcsúlevélből. Szegénykém sajnálgatja magát, de nagyon. Idáig rendben is van, de az már bűzlik, hogy mindenki hibás ebben az országban, mert ő lecsúszott egzisztenciává vált.

"Folyamatos Apeh szorongatásban vagyunk , 3 havonta inkasszóznak ,mert a Bt. Költségeit ha van bevételem, ha nincs, fizetnem kell. De időnként jön 20 ezres parkolási bírság, eladhatatlan zártkerti ingatlanon lévő használhatatlan sufni utáni 40 ezres építményadó, elviselhetetlen telefonszámlák, 3 Ft 50 fillérért vett I phone –ok amik a hűségnyilatkozat lejárta után (pont amikorra szétesnek) 300 000 Ft-ba kerülnek. Büntetések , 71 ezres gázszámla, 30 ezres villanyszámla és kocsira felvett 5 éve fizetett frankhitel (amiből még 1 év hátravan) pedig amikor megvettem már 200 000 km volt benne."

Ne haragudj, Péter, de valahogy nem tudlak ezek miatt megsajnálni. Senki nem mondta, hogy nagy lábon kell élni. Egy felelős családapa nem egy hétre gondolkodik előre, hanem évekre.
Menj, vissza se nézz.
Északra, vagy délre? Kérdés, hogy hol fogadnak szívesen egy 57 éves "nevenincs" zenészt. Komolyan azt hiszed, hogy tiéd a jövő, és megkopott művészeteddel feljutsz a világot jelentő deszkára?

Ahogy 8th fórumtársunknak, nekem is eszembe jutott Paudits Béla. Anno Friderikusz műsorában jelentette be, hogy a körülmények kényszerítő hatására ámerikás lesz, mert ő aztán már nem képes itt élni. No persze nem ércbányász, olajfúró, vagy kukás lesz ám, hanem gyémántbecsüs. Biztos jól fizető meló.
Mit tesz Isten, visszajött. Minek? Talán úgy gondolta, hogy jobb panaszkodni, mint melózni.

Péterben remélhetőleg van gerinc, és soha többé nem tér vissza, ha már lefasisztázott minket.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) 8th válasza Crystalheart (#15) üzenetére


8th
addikt

Erre megint csak azt tudom mondani senkinek sem volt kötelező gitárt ragadni és énekelgetni valós munka helyett. Nem kell tovább menni nézd meg a bejegyzés szerzőjét. Nem dalolászott össze vissza hanem odaállt és dolgozott. Most megél belőle. Ez ennyire egyszerű.

(#18) Crystalheart válasza 8th (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Miért gondolod, hogy az előadóművészet nem valós munka? Akkor nem valós munka talán a színészet sem? Ugyan már, ezt a szocreál dumát felejtsük már el. Minden valós munka, amivel legálisan rendes pénzt lehet keresni. És ezzel régebben lehetett. A legtöbbeknek aztán valami más, valami mellékkereset után is kellett néznie a rendszerváltás után, Gerendásnak is bizonyára volt más, csak talán az is befuccsolt, nem ismerem. Apámnak pl. használtautó-telepe volt, aminek abszolút betett a gazdasági válság, gyakorlatilag megszűnt a piaca. Vikidál musical-színésznek ment, de mostanában nem foglalkoztatják, a neve miatt pedig hétköznapi melókba sem veszik föl. Valakinek lemezboltja lett, amit kivégzett az internet. És sorolhatnám még.

Persze Gerendásnál, és sokaknál másoknál is fennáll, hogy a semmire nagyzoltak, de ezt nem lehet mindenkire ráhúzni. Na meg vélhetően a kérdéses hiteleket és előfizetéseket akkor kötötték, amikor még futott a szekér, valószínűleg 2008 előtt. A hétköznapi családokat megsajnálni szokás a vállalkozás válság okozta csődjéért, ismert embereket meg szidni.

[ Szerkesztve ]

(#19) danih válasza Vakegérke (#16) üzenetére


danih
addikt

Nekem is a Paudits jutott eszembe ezen sorokat olvasva :)
Amúgy kettősek az érzelmeim... Egyrészt igaza van, gejzírként tör fel a mocsok az utóbbi pár évben. Senkik, emberi nullák, akik századannyit sem tettek le az asztalra, mint Péter, de habzó szájjal patkányoznak. Mert van erre igény, tapsolnak is hozzá. Ezt megértem.
Amit nem értek meg, az a napi életviteli problémái. Na und? Nem csak ő küzd a megélhetéssel. Ne vegyél iPhone-t, költözz házból kisebb lakásba, stb. Nem mehet mindig a szekér, és ha csesztél félretenni, amíg ment, akkor ne sírj, amikor nem megy. Parkolási bírság? LOL, tanulj egy kis KRESZ-t Művész Úr, és máris mennyit fogsz megspórolni...

[ Szerkesztve ]

(#20) Иван válasza Vakegérke (#16) üzenetére


Иван
őstag

Mondjuk az apehhal meg ezekkel igaza van. Nevetséges milyen terhek, adók, ál-büntetések és díjak vannak.

Segíteni akar az állam? Rendben! Kezdheti is pár mondvacsinált adó eltörlésével meg mondjuk az áfa csökkentésével. (27%-os áfa... Legyen nyomban 50, és akkor könnyű számolni. :U )

SZERK
Amúgy meg nem nagyon érdekel a fickó hova megy és mit csinál. Nekem nem nagyon fog hiányozni vagy érdekelni vagy mi.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#21) moonlight115 válasza Crystalheart (#18) üzenetére


moonlight115
tag

"Miért gondolod, hogy az előadóművészet nem valós munka? Akkor nem valós munka talán a színészet sem?"

Egyetértek veled. Egy munkanélkülivé vált bányásznak sem mondják azt, hogy: Meg akarsz gazdagodni? Írj Harry Potter könyveket!
Ugyanígy egy művésztől sem lehet elvárni, hogy mindig racionálisan, átlagember módjára gondolkozzon. Nem jobb és nem rosszabb, mint a nem-művészek, csak más.
Gerendás csak kiírta magából a fájdalmát, amúgy művész módra. Elolvastam a kommenteket. Kapott hideget-meleget, ez várható volt. Különféle érzelmeket váltott ki az emberekből. Tisztára, mint egy művész. Ők már csak ilyenek. Sivár lenne a világ nélkülük.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#22) Zodri


Zodri
újonc

Kicsit nekem rosszmájúnak tűnik sok komment. Nem csak a kétkezi munkának van becsülete.

Gerendás Péternek kilenc gyermeke van. Már legalább látni hogy nem miatta fogy a magyar. Annyira nem lehet rossz ember aki ennyire szereti a nagycsaládos életformát.

Érdekes hogy mindenki az anyagaikra mozdult rá, pedig említette a közélet romló minőségét is.

Egyébként meg "hosszú" az élet, bárki alól kicsúszhat a talaj egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#23) bambano válasza Иван (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez a 27%-os áfa egyébként is egy világszám. lehetetlen úgy megcsinálni a könyvelést, hogy stimmeljen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) Raucher válasza bambano (#11) üzenetére


Raucher
tag

(#11) bambano:
Lényegtelen, miért nem megy a szekér.
Szinte lehetetlen idősebb korban karriert kiépíteni egy másik országban, úgy hogy én megyek oda és nem hívnak. Ha más országban képes lenne energiát fordítani a siker eléréséhez, akkor minek menni?
Magyarországon fele energiával és fele alkalmazkodással elindulhat újra a szekér.

(#15) Crystalheart : Mert ugye a jogdíjakból a szerző részesül, nem az előadó..
A törvény szerzői és szomszédos jogokról szól. Az előadó még akkor is kap jogdíjat, ha már maga a mű nem jogvédett, az előadáshoz kapcsoló szomszédos jogok alapján. (A sok sikeres énekes nem szerző, mégis komoly bevételt kaszál.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#25) bullseye


bullseye
addikt

Érdekesek a vélemények a témában, FB-n is itt is. Itt azért normálisabbak :)

Igen, nem haladt kellően a korral, nem volt valóságshowban sem, és gyártósorra sem áll be. Pár évtized egy szakmában és az ember nehezen vált. Az teljesen igaz, hogy ugyanezért egy ismerős kisember áldozat, egy ismert alak köcsög. De azért a kisember inkább csak nekünk meséli el, nem közli állásfoglalásként a neten - bár ma már tulajdonképpen...

Amúgy szerintem kissé túlsírja az esetet. Lehet, hogy csak PR, de lehet, hogy azért, mert nem akart volna menni. Talán szereti a hazáját, talán csak lusta, mittomén, de maradt volna azért, ha normálisan meg tud élni. És bár én pl. tudok élni nélküle, de volt 1-2 kellemes dala, előadása ahogy hallom, lehet, hogy valakinek hiányozni fog.

A másik, jelentéktelen felvetésére a közéleti problémákról meg remek választ adtak néhányan a topikban. Még kevesen vannak, de olyan lelkesek és szolgálatkészek, hogy sokra viszik.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#26) 8th válasza Crystalheart (#18) üzenetére


8th
addikt

Manapság a közszereplők főleg a "semmihez máshoz nem értő" művészlelkek között nagy divat, hogy telesírják a bulvármédiát mennyire rossz is nekik. Kis túlzással egymásnak adják a kilincset a tv stúdiókban. Hozhatnék példákat a szűkebb baráti körömből ki hogyan ment tönkre az esetek túlnyomó részében bírósági úton is behajthatatlan építőipari körbetartozások miatt. És, hogy kinek, hogy vette el a bank az otthonát és, hogy van olyan barátom akinek erre az egészre ráment a családja is. Másnak sem könnyű ezen a szemétdombon talpon maradni még sincs ideje siránkozni mert menni kell dolgozni kell abból lehet megélni a dalolászásból nem! Aki ezt nem éri fel ésszel az teljesen menthetetlen és álomvilágban él. Szívesen belesúgnám Gerendás Péter fülébe, hogy akárhová is megy majd a világban sehol sincs ám kolbászból a kerítés. Ha itthon nem tudta megállni a helyét majd kint megfogja? Hát őszintén kívánom neki, hogy legyen így. Legyen szerencséje és jöjjenek össze a dolgai. De tényleg, komolyan. De tudom, hogy úgy is vissza fog jönni. Aki ilyen nagy csinnadrattával készül távozni az többnyire vagy el sem indul vagy záros határidőn belül szép csendben hazasunnyog mert szembesült a valósággal. Sírhatnék én is jó hangosan, hogy mennyire élhetetlen ország ez, hogy az állam mennyire beleszarik mindenbe és, hogy egy azóta csődbe ment cég 3éve tartozik nekünk 1,45millió forinttal + annak kamataival amit soha a büdös életbe nem fogunk látni pedig azért mi öten 2hónapot keményen végigdolgoztunk. Mindenkinek van miért sírnia csak van akiben van annyi tartás, hogy nem teszi.

(#27) Crystalheart válasza 8th (#26) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Vagy inkább van, akinek van nyilvánossága, másnak nincs. Az ismert emberek felé egyfajta elvárás is, hogy az ilyen jelentős lépéseket megmagyarázzák. Ezek után már egy más lapra tartozik, hogy mindezt milyen formában közli, másokra mutogat, beismeri a hibáját, felhoz-e társadalmi körülményeket, egyáltalán mennyire látja tisztán a saját körülményeit, stb. De banyek, attól még előadóművészet, és nem "dalolászás". Dalolászás az amit Pali bátya a fürdőszobában szórakozik tusolás közben. Engem komolyan bosszant, ha a művészetet így degradálják, mégiscsak az emberi civilizáció mindenkori koronája. (Függetlenül most Gerendás munkásságának értékítéletétől.) Például én nem vagyok nagy Republic rajongó, de amikor hasonló elvek szerint a szomszédunk elmondta mindennek Cipőt a halála kapcsán, pusztán mert előadó volt és nem kétkezi munkás, azért nem esett jól.

Raucher: A "szomszédos jogokba" itt gyakorlatilag az előadás (és talán a lemezeladás) tartozik, ha jól tudom, tehát ha nincs előadás és új kiadás, vagy az csak falunapokon történik, akkor nincs jogdíj, vagy olyan kicsi, hogy nem is számít. (De egyébként ez érdekes sztori, egyszer Presser fejezte ki furcsállását, hogy a saját számai után jogdíjat kell fizetnie, aminek aztán egy kisebb részét visszakapja jogosultság címén, jó része pedig kezelési költség címén visszamarad az Artisjusnál.) A régi számokat rádiók játsszák még, amik után a szerző kap jogdíjat, vagy az, akit szerzőnek megjelöltek. Pataki ilyen szempontból előnyös helyzetben lenne, mert ő a mai napig elő is adja a saját maga által jegyzett számait, és a rádiók is bőven adják, tehát ha nem volna öt hitele, akkor szépen kereshetne az Edda-slágerekkel. (És még milyen szépen kereshetne, ha nem ment volna el ezobulvárba, és talán még ma is csinálnának hallgatható új számokat.)

[ Szerkesztve ]

(#28) FF23


FF23
senior tag

Szerintem ez az új szakmájának a vizsgadolgozata: Megélhetési Rettegésből átment.

Páran egész szépen megélnek belőle, Á. Heller, meg valami furcsa módon vagy három kertésznek is bejött...stb

Nézzen egy helyet, ahol kisebb a parkolási bírság.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#29) Иван válasza bambano (#23) üzenetére


Иван
őstag

Vágom. Jobban örülnék valami irracionális, esetleg transzcendentális számnak. Mégis csak adjuk meg a könyvelés módját.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#30) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Ha valaki menni akar, menjen. Senki nem tartja vissza. Bár ha belegondolok ennyi gyerekkel ?

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#31) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#30) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hat gyerekkel már megtanulhatott volna gondolkodni, tervezni. Amit idáig művelt, az is felelőtlenség, és most sem látok rációt döntésében.
Egy 57 éves ember komolyan gondolja, hogy van olyan ország, ahol nyüszítenek az örömtől, mert megtiszteli őket jelenlétével? Ha el is adja a házát, a pénz hamar fogy, hiszen (már csak a gyerekek miatt is nagy) lakást kell bérelnie, és a család enni kér. Aztán mibúl lesz a lószerszám? Dolgozni ki fog? Ja, hogy a művészetét majd felkarolják? Ha ebben a kis országban is lecsúszott, akkor nincs nagy jövője.

Úgy van, hadd menjen. Vagyunk páran, akik nem ejtünk könnyeket miatta.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) bullseye válasza Vakegérke (#31) üzenetére


bullseye
addikt

Azért nagyobb országokban több hely van, ahol fel lehet lépni. Igaz tehetségesből is több akad az arányok miatt, de szerintem van esélye.

A könny ejtése meg nem kötelező. Ahogy kárörvendeni sem.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#33) Иван válasza Vakegérke (#31) üzenetére


Иван
őstag

Már nem azért, de művészetből itt kb senki se él meg, ha nem kap állami pénzeket. Egyszerűen pici a piac és nincs akkora mozgás, mint angol/német/francia/más nagy nyelv/kultúrterületű piacokon.

SZERK
Azt akarom mondani, hogy azért mert itthon nem futott be, nem kell leírni, mert ez semmit nem bizonyít. Számtalan tehetségünk ment ki külföldre. akár reál akár humán területekről, és kint elismert, világhírű, világtekintély lett belőle.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#34) Vakegérke válasza bullseye (#32) üzenetére


Vakegérke
veterán

Részemről kívánom neki a legjobbakat. Ám az már visszatetsző, hogy parkolási bírságokra, drága iPhone-okra hivatkozik, na meg hat éves lejáratú Frank alapú autó hitelre, amikor indokolni igyekszik döntését.
A fasisztázást sem tudom ám lenyelni...

Иван: Nagyobb ország, több művész. Gondolod, hogy hagyni fogják befutni? 57 éves, ezt azért ne feledjük.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35) bambano válasza Vakegérke (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem hat, kilenc.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) pgyorgy59 válasza bullseye (#32) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Az esélye itt is meg volt bőven. Nagyjából ki is használta és mégis sír. Azért a "nagy" nyugaton azt hiszem még kegyetlenebb az élet.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#37) Vakegérke válasza bambano (#35) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm a kiigazítást. :)
Innen szedtem az információt, de már látom, hogy téves. A Wiki megmondta.

Na, annál nagyobb a döntési felelőssége.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38) bambano válasza Vakegérke (#37) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hint: a hat kiskorú gyerek kifejezés nem zárja ki, hogy ne legyen nagyobb gyereke is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) bullseye válasza Vakegérke (#34) üzenetére


bullseye
addikt

Technikai különbségnek látszik, de nem fasisztázott, hanem a fasizálódásról beszélt. És aki ezt nem érzi néha a mindennapokban (a közéletről nem is szólva), az igen szerencsés, mert olyan bátor és szókimondó emberek között élt eddig, akik már akkor is vállaltan zsidóztak és cigányoztak :)

Már amennyire ez :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#40) Vakegérke válasza bullseye (#39) üzenetére


Vakegérke
veterán

Folyamatot említett, és ha távlatban nézzük, szerinte fasiszta lesz az egész ország. Bátor kijelentés, ráadásul megalapozatlan.

No mindegy, szerintem ne vigyük erre a vonalra a beszélgetést. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Gerendás Péter munkát kap.
Már csak az a kérdés, hogy vállalja-e. Jó kérdés. Lehet, hogy erőltetett indokaihoz ragaszkodva inkább megmutatja, hogy ha ő valamit megmondott, ahhoz ragaszkodik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42) bullseye válasza Vakegérke (#41) üzenetére


bullseye
addikt

Innen tulképp mindegy, nem igaz?
Ha elfogadja, akkor az egész csak PR volt, ha nem akkor ennyire elvakult és politikai PR volt... :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#43) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#41) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Igen. Úgy néz ki hogy ebben a " fasizálódó " országban is vannak még tisztességes emberek akik az "éhenhalás" küszöbén állóknak munkát ajánlanak etnikai, vallási hovatartozás mellőzésével. Csak az a kérdés élnek-e vele. Nem biztos hogy a vidéki színház és vendéglátó neki elég lesz. Ki mihez szokott. És majdnem biztos vagyok benne hogy még sok ajánlat fog érkezni. Az elfogadásban már nem vagyok ennyire tuti.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#44) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nos, egyre érdekesebb a dolog. Gerendás Péter a Facebook oldalán megosztott egy hivatkozást, mégpedig azt, amit linkeltem már. Lehet, hogy tetszik neki a felajánlás, viszont ezt egy szóval sem mondja. Szerintem inkább a hiúságát legyezgeti a dolog.

Apró zökkenő is van, bár hiába gúgliztam rá, nem találom az idézett szöveget, amely állítólag Fábri Péter nyilatkozata.

"Drága naív barátaim. Fekete Péter mint színigazgató több magyar szerzőnek nem hogy jogdíjat nem fizetett, de volt olyan, akinek a művét szerződés nélkül volt képes bemutatni, ami, megjegyzem, egyenesen büntetőjogi ügy, nem is polgárjogi, mint az egyszerű nem-fizetés. A magam esetében az történt, hogy egyszer az ügyvédemnek sikerült ráijesztenie és visszamenőleg kifizette az elmaradt jogdíjaimat, úgy nagyjából másfél-két év után."

Hogy honnan veszem az információt? Tessen Margit Madárka Horváth kommentjére koncentrálni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#45) Иван válasza Vakegérke (#44) üzenetére


Иван
őstag

Nagyon rá vagy indulva a témára. :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#46) Vakegérke válasza Иван (#45) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem tagadom. :N

Kíváncsi vagyok, hogy egy önkritika nélküli ember, akinek a lába alól kicsúszott a talaj, miként rezonál, ha a sorsáról van szó. Ne feledjük, kilenc gyerekért felelős.
Az egy dolog, hogy siránkozik, felülértékeli önmagát, de hogy még a szabálytalan parkolásai büntetéseit is felhozza indokként távozási szándékának okaként, az már egyenesen nevetséges.

Mutatok valamit. Bolyki Gyuri igyekszik felnyitni Gerendás Péter szemét. Nem hinném, hogy sikerrel.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47) Eastman


Eastman
őstag

Solymos Tóni megmondja az igazat.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#48) bullseye válasza Eastman (#47) üzenetére


bullseye
addikt

Ő pedig csak tudja, végtére is pár évtizedet Hofival "turnézott", kicsit panaszkodott is az emlékére készült DVD-n...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#49) Vakegérke válasza Eastman (#47) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megmondta, jól mondta, jól tette.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50) 8th


8th
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.