Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Ismételten egyetértek! :R Akik megkapja, általában okkal kapja meg! [általában!]

Mentalita'

(#2) EczkE


EczkE
addikt

A magyar rádió napja is ma van.

Asszem mindenféleképpen!

(#3) Domxc


Domxc
senior tag

Nem kellett volna anno a hajósoknak malackodni az Afrikai nőkkel.

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#4) Vakegérke válasza Domxc (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezt a részt nem akartam feszegetni. Ha viszont szóba került, a híradóban mondta szegényke hölgyike, hogy afrikai volt a pasi, szerelem első látásra.
Már csak arra lennék kíváncsi, hogy hány óra telt el a megismerkedésük, és szerelmük beteljesülése között.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) beefjeez


beefjeez
senior tag

Nekem egy 2 órás előadást kellett végig ülnöm erről...

(#6) danih


danih
addikt

(#7) baluka26 válasza danih (#6) üzenetére


baluka26
veterán

Mekkora állat vagy Te ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8) dízelracer


dízelracer
senior tag

+ még ott vannak ugye a kábítószer függők. Köztük gyorsabban terjed ez a szar mint a felelőtlenül kefélgetők között. Ketten-hárman megvesznek egy adagot és szépen betolják persze ugyanazzal a tűvel. Ha az egyikőjük fertőzött a többi is garantáltan megmurdel miatta. Ez tény. Csupán idő kérdése. Mondhatnám, hogy szegények jajj de sajnálom őket de nem így van.

[ Szerkesztve ]

(#9) Armahun


Armahun
addikt

Ha rajtam állna, a fertőzöttek kötelesek lennének valamiféle figyelmeztető jelzést hordani.

Aki tudja, hogy fertőzött és szedi a gyógyszert az nem fertőz.
Azzal van a baj, aki nem tud róla.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#10) Vakegérke válasza Armahun (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lefeküdnél védekezés nélkül valakivel, aki fertőzött, de szedi a gyógyszert?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) Armahun válasza Vakegérke (#10) üzenetére


Armahun
addikt

Mire oda jutok valakivel, hogy lefeküdjek el fogja mondani, hogy fertőzött.
Arra akartam rávilágítani, hogy majdnem biztos, hogy olyan fog megfertőzni, aki nem tudja magáról, hogy beteg.

Mod: mára már egy fertőzött nő is szülhet egészséges gyereket.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#12) Vakegérke válasza Armahun (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

No, kérlek, engem igazolsz.
Kéne az a figyelmeztető jelzés, és akkor nem lenne olyan, hogy óvatlanságból lesz valaki fertőzött, és nem tud róla.

Határozott véleményem, hogy óvni kéne az egészséges embereket még a lehetőségétől is annak, hogy megfertőződjenek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) Csemike


Csemike
csendes tag

Nincs igazad.

(#14) Armahun válasza Vakegérke (#12) üzenetére


Armahun
addikt

Nem, elbeszélünk egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#15) Vakegérke válasza Csemike (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megindokolnád?
Jó lenne, ha nem csak azt hangsúlyoznád, hogy elég baj szegénykéknek, hogy betegek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) darál0w


darál0w
Jómunkásember

csak ezzel nem, de a többivel egyetértek.

Ha rajtam állna, a fertőzöttek kötelesek lennének valamiféle figyelmeztető jelzést hordani.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17) Csemike válasza Vakegérke (#15) üzenetére


Csemike
csendes tag

Pedig hidd el, elég nagy baj az nekik. Azt is hozzá tartozik a történethez, hogy a HIV vírust nem csak szexuális úton lehet elkapni, hanem a vérátömlesztéssel (1993 óta szűrik a donorokat HIV-re, előtte nem), méhen belül megfertőződhet a magzat is, illetve az anyatejjel. A közös tűhasználatot most nem említem, mert az szintén erkölcstelen dolog, ugyebár... Akkor ezeket a "jó" éceseket is megbélyegezzük? Vagy hogy? Ők olyan matricát kapnak, hogy "Aids-es vagyok, de nem én tehetek róla, ezért ne vessetek meg, ne közösítsetek ki!"

Szerintem egyáltalán nem megoldás a beteg emberek megbélyegzése. Emberileg is mélyen elítélem, de főleg a HIV terjedésének megelőzésére nem lehet eszköz!!!
Ha már ennyire az erkölcsökről van szó, akkor gyermekeinkben kell tudatosítani, hogy a szex felelősség és felelősen kell élni! Tabuk nélküli beszélgetéseket otthon és az iskolákban!

Ne haragudj, hogy kiszakad belőlem, de véleményem szerint ez az írás nagy butaság, a problémára vonatkozó megoldási javaslatod (megbélyegzés) meg nekem a XX. századi sárgacsillagozást idézi...

(#18) #56573440


#56573440
törölt tag

"Ha már ennyire az erkölcsökről van szó, akkor gyermekeinkben kell tudatosítani, hogy a szex felelősség és felelősen kell élni! Tabuk nélküli beszélgetéseket otthon és az iskolákban!"

nah ez a maxagree. nem megbélyegzés kell hanem oktatás, figyelem és nevelés. nem kell senkit se pecsételni ha nem fekszik a másik le fűvel fával a csaj a diszkóban a suliban vagy akárhol akkor minimalizálható a kockázat. csakhát ugye mit várunk amikor a tiniket célzó zene/filmipar jelentős része semmiből nem áll csak hogy bárkivel bárhol...

(#19) Anasztázia


Anasztázia
újonc

Miért érzed veszélyben a gyereked hogy ez csak a "felelőtlenek" és "csapodárok" betegsége????
Miért kéne megjelölni a pozitívokat?

Az a pár nő akit az általad említett pozitív srác megfertőzött miért nem védekezett?
Ők is ugyanúgy hibásak azért mert megfertőződtek.

Magyarországon az első regisztrált HIV-fertőzött egy gyerek volt, aki vértranszfúzióval kapta meg a vírust...

Mielőtt szétkürtölitek azt a véleményeteket hogy mindenki megérdemli a sorsát aki ezzel a vírussal fertőződött, és meg kell jelölni őket....gondoljatok bele hogy ha ti gyereketek, testvéretek, barátotok lenne ferőzött, akkor is így gondolnátok-e.

Mert a HIV, tényleg nem válogat. Afrikában vannak olyan országok, ahol minden 15-ik ember hiv fertőzött... Ukrajnában, romániában most nőtt fel az a generáció aki gyerekkorban kapta a vírust. Valaki nem is tud róla. Ők is megérdemlik.

December elseje, az AIDS világnapja. Azért van, hogy felhívja a figyelmet a védekezésre, és megemlékezzünk. Mert ezt senki nem érdemli meg!

A fiatal 16-25 évesek fele HPV-fertőzött. A HPV rákot okozó, szexuális úton terjedő vírus, amit még óvszerrel se lehet kivédeni, mert a laphámmal terjed, elég ha összedörzsölődik a bőr...
Ők is megérdemlik? Talán a Ti gyereketek is vírushordozó. Meg kéne őket jelölni? Netán gettósítani?

Az eszem megáll. A régi napközis tanárnénim mondta szexuális felvilágosítás keretein belül, hogy az AIDS-a melegek büntetése istentől, és aki hűséges, annak nem kell félnie ilyenektől.....

Ez a tanárnénim, a kijelentését követően, 5év mulva elhunyt méhnyakrákban. (amit 98%-ban a HPV vírus okoz)

Szerintem ne ítéljünk és ne ítéltessünk.
Jó dolog a család, a párkapcsolat, a monogámia. Viszont ha mégis félrekúrtok, húzzatok óvszert és teszteltessétek magatokat. mert az Ördög nem alszik.

(#20) dabadab


dabadab
titán

Csak egészen halkam jegyzem meg, hogy az AIDS vérrel is terjed, így infúzió, szülő fertőzöttsége, egészségügyi ellátás során is el lehet kapni (a megfertőződött egészségügyi dolgozók nagy része szemen keresztül kapta el).

Az mondjuk nem nagyon lep meg, hogy a blogbejegyzés téves alapállásból puszta demagógiát használva érvrendszerként jut el vállalhatatlan következtetésig.

DRM is theft

(#21) Anasztázia válasza Vakegérke (#12) üzenetére


Anasztázia
újonc

Kiváncsi lennék, hogy ha rólad derülne ki hogy HIV+ vagy, felvennéd-e a "figyelmeztető jelzést".
Egyátalán voltel-e már életedben HIV teszeten?

(#22) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"A csapodárok, óvatlanok betegsége."

Nem, nem az.

Elég ha egy csapodár, összejön egy kevésbé csapodárra, majd az egy még kevésbé, majd az egy hétköznapi emberrel. S kész is.

(#20) dabadab:

Azért 2011-ben ne kapjak már el hív vírust egészségügyi ellátás keretében. :U

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23) fordfairlane válasza Vakegérke (#12) üzenetére


fordfairlane
veterán

Kéne az a figyelmeztető jelzés, és akkor nem lenne olyan, hogy óvatlanságból lesz valaki fertőzött, és nem tud róla.

Túlnyomó többségben olyanok fertőznek, akik maguk sem tudják, hogy fertőzöttek.

x gon' give it to ya

(#24) Vakegérke válasza Anasztázia (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igen, hordanám.
Igen, egy vérvizsgálat alkalmával megejtették az AIDS szűrést is. Utólag elnézést kértek, hogy engedélyem nélkül, de nem haragudtam rájuk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) hoffman_ válasza fordfairlane (#23) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Való igaz, ezért szar ügy sajnos nagyon.

Vakegérke:

A csapodárság meg egy dolog. Ha te mindig használsz gumit, az még rohadtul nem azt jelenti, hogy biztonságban vagy. Arról nem is beszélve, hogy szerintem teljesen rendben van, ha valaki szereti a hancúrt, és a változatosságot manapság - lehet ezt kellő körültekintéssel is csinálni(persze nem élete végéig, nyilván). Az a baj, hogy van, mikor ez sem elég. A részegen beteszem a lompost persze magára vessen.

A lényeg, hogy a probléma komplikáltabb annál, hogy:

- legyél hűséges(persze, de nincs mindenki elkötelezve, főleg nem 50+ évre)

- használj gumit(ez se véd ám meg feltétlenül)

- hirdesd, hogy éces vagy(táblával a fejeden egyrészt személyiségi jogokat sért, másrészt valószínűbb, amit írt az előttem szóló)

Ide gyógymód kell, nem önmegtartóztatás.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#26) Vakegérke válasza hoffman_ (#25) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szabados viselkedés, meg a védekezés hiánya. Ezt látom fő problémának.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) hoffman_ válasza Vakegérke (#26) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A szabados viselkedés még nem is feltétlen, a könnyelműség már igen(bár a szabados jelentése ezt talán magában hordozza).

mod:

De mint írtam, nem cölibátus kell, butaság. Meg kell válogatni a partnert, ha ez esetleg 100-ból 1-szer nem is jön össze, akkor is legyen körültekintő az ember. Ennyi. Ami ezen a rostán átcsúszik, az már nem a mi hibánk, hanem a természet keze, pont. A betegség önmagában nem az ember hibája. Persze amit mondasz, a védekezés nélküli huncutkodás minden második este idegennel, valóban elsődleges probléma. Ugyanakkor ha Mo-n nézek körül, akkor azért nem ez a jellemző - bár kétségkívül előfordul.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28) finest


finest
őstag

Annyiból igaza van Vakegérkének, h az hivesek ma már gyógyszeres kezelés mellett leélhetik az életüket úgy, h nem alakul ki a betegség. A méregdrága gyógyszert ingyen kapják a TB-től, amit életük végéig szedni kell, ennek ellenére nem váltak visszafogottá, sőt éppen ellenkezőleg, felelőtlenné válnak... Aszem egyébként cca. 6000 van belőlük az országban.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#29) Vakegérke válasza finest (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

Aztán ugye nem eléggé hangsúlyozható, hogy az orvosi titoktartás miatt gátlástalanul fertőzhetnek meg bárkit, aki ágyba bújik velük.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.