Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Penty


Penty
tag

Pár évvel ezelőtt már én is jártam így: Kínai volt a Tungsram égő gyártási helye. Raktam is vissza a polcra. Inkább vettem egy Made in Germany feliratú már-nem-emlékszem-milyen márkájú égőt.

Láttam én már kínai makói hagymát is a Tacskóban. :(((

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

A tungsram márka a General Electric tulajdona, nemrég vonultak ki Magyarországról a hagyományos izzógyártás területén.

Én is most tudtam meg, hogy a Perion meg varta tulajdonú, mikor a kocsiba kerestem akksit...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Vakegérke válasza Penty (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megint átnéztem, nincs a dobozon feltüntetve, hogy kínai, ahogy a gondolán sem volt kiírva.
Ez van. Ha működik, megbocsájtom neki. Ha betojik, cseréltetem.
Valahogy mégis jobb érzés lett volna magyar cuccot venni.

bambano: "A tungsram márka a General Electric tulajdona, nemrég vonultak ki Magyarországról a hagyományos izzógyártás területén."
Ezek szerint az energiatakarékos izzógyártást is a kínaiakra bízták.

Tényleg mindegy, hogy mit veszek, idegen zsebeket tömök vele?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) bambano válasza Vakegérke (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

valószínűleg igen, legalábbis a jól szállítható cuccoknál szinte biztos.

a romlékony kajáknál fordulhat elő, hogy hazait veszel, máshol nem tudom. mert még akkor is, ha itthon gyárt cég, a tulajdonosa külföldi, a profitot kiviszi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) tope


tope
addikt

Eladtuk az országot, nem kell ezen csodálkozni (sajnos).
Hány olyan volt állami cég van, ami sikeres volt, de most külfödi kézen van és jól is megy. (meg se lehetne számolni a két kezemen)

(#6) Vakegérke válasza tope (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bár igazad van, ezt a vonalat jobb, ha nem feszegetjük. Zár alá kerülhet a topic.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) tope válasza Vakegérke (#6) üzenetére


tope
addikt

Igazad van, de sajnos kikívánkozott, bocsi

(#8) Vladi


Vladi
nagyúr

Minden made in china! Ezt érts meg. :Y
Najó van még prc is. :DD

De egyébként én is direkt keresem a magyar terméket, de öntik be ránk az ázsiai szart. Az onnan jövő termékek 98% kvázi vacak. Hulladék, szemétre való.... :(

Debrecen, nagy luxus pláza, sok luxus bolttal. Bemegyek, hogy veszek cipőt, kell az, meg most meg ilyenek.
Választék:
Kínai cipő 27000 Ftért.
Kínai cipő 16500 Ftért.
Kínai cipő 9800 Ftért.
Kínai cipő 5500 Ftért.
Kínai cipő 2300 Ftért.

Hopp egy román, na gyorsan meg is vettem. Engem is nagyon elkeserít. :O

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9) bambano válasza Vladi (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az ibm szervereimet meg az adidas cipőimet is kínában csinálják, mégse gagyi egyik se.
az nem a kínaiak sara, hogy a tisztelt nagyközönség fillérekért akar mindent és nem érdekli őket a minőség, a kínaiak pedig ilyen peremfeltételek mellett is tudnak gyártani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Saját elhatározásomból nem veszek kínai cipőt, egyszer már megjártam vele. Nehéz volt, törte a lábam, fél évet bírt.

Rá pár évre kaptam valakitől egy pár kínai cipőt ajándékba. Ő el nem viszi, ha nem kell, dobjam ki.
Nem dobtam ki. Kellemes meglepetés volt, hogy nem kínozta a lábam, mi több, kényelmesnek volt mondható. Melóban hordtam, napi 9-10 órát biztos toporogtam, trappoltam benne, bírta. Úgy két év után csak a kinézete miatt döntöttem úgy, hogy búcsút intek neki, és hűtlen gazda módjára kidobtam. A márkáját viszont megjegyeztem, mondván majd keresek ilyent a piacon. No persze. Mire eljutottam odáig, hogy kimentem a piacra, agyam dadogott, lázasan kereste az információt, mindhiába.
Azóta nincs kínai cipőm.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#10) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Csak azt szeretném tudni,hogy vajon hol lehet magyar cipőt venni?Bonyhádon,esetleg az alföldi cipőgyárban?

Mert én üzletben kb. 15 éve nem láttam,pedig a Ráday utcában olyan bakancsot vettem,ami 5 telet kibírt,pedig volt rendesen használva nap mint nap. Valami kisszövetkezet készítette,de a nevét elfelejtettem. :W

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#12) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Utólag kerestem rá,és bizony van állítólag Bpesten is bőven.De a Family Centerben lévő boltban nem láttam,az tuti. Na mindegy.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#13) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ritkán járok cipőboltban, de valahogy tényleg eltűntek a magyar cipők. Kár értük. Nekem volt egy pár Botond cipőm, ha jól emlékszem, egy évtizedig szolgált hűségesen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#13) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Erről van szó.Ezt a ma kapható legjobb kínai sem éri el.Persze ahogy fejlődnek,egyszer még sikerülhet !
Azért minden esetre viccnek tartom hogy guglizni kell,hogy megtudd hol lehet magyar cipőt venni.
Valószínűnek tartom hogy sok más jó magyar termékkel is ez a helyzet.De bezzeg a sok gagyi (walkmax,stb.) árú hatalmas,folyamatos reklámot kap, hogy már az idegroham kerülget.A sok gyógyszer ajánlásról meg ne is beszéljünk.Ha minden csoda gyógyszert beszedegetnél, már enni sem kéne(nem is tudnál, mert annyiba kerülnek) és szuper egészséges lennél.Szerintük.
Na de ez más téma.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#15) bambano válasza pgyorgy59 (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tévedés.
gyakorlatilag minden cipő kínai, csak nem mindegy, kinek gyártják és milyen árszinten. az adidasom 6 éves, az is kínai gyártású, csak az adidasék csinálják a minőségellenőrzést és semmi gond nincs vele. oké, ezt nem kapod meg háromezerér' a plázában meg ezeröccázé' a józsefvárosi piacon.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) pgyorgy59 válasza bambano (#15) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Hogy minden cipő kínai,ezt én félre értésnek veszem, mert azért van még olasz stb. de azt alá kell írnom hogy nem mindegy valóban hogy melyik piacra gyártják.Van egy kabátom pl. amit az U.S.A.-ból hozott a fiam és meg kell mondjam igen is minőség,pedig kínai gyártmány.
Szóval azért én úgy értem hogy nem minden cipő,kabát stb. kínai.
És van még magyar cipő is,és nem hiszem hogy rosszabb lenne a kínainál,és ezek szerint Made in Hungary.

Vagy lehet hogy a gyártást kihelyezték Kínába ?

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#17) bambano válasza pgyorgy59 (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Azt, hogy minden cipő kínai, úgy értettem, hogy a gyártást gyakorlatilag mindenki kihelyezte már kínába.
Hogy egyébként ez mekkora közgazdasági ostobaságnak bizonyult utólag, arról most nem akarok beszélni.

Gondolom a legtöbb olasz cipő is kínában készül.

de nem csak a cipők gyártását vitték oda, sok ruházati cikk és egyéb fmcg cucc is ott készül.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Vakegérke válasza bambano (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

Érdekes dolog ez, és most arra célzok, hogy milyen indíttatásból ültem le megírni soraimat.
Ugyanis ezek szerint vehetek "bármit", nem a magyar munkásokat fizetem meg vele, hanem a kínaiak kezébe adok kenyeret, és azokat gyarapítom, még ha magyarok is, akik az ő munkájuk hasznát fölözik le.

Szóval ezért biggyedt le a szám széle.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) djculture


djculture
félisten

Azt olvastam amúgy hogy elég sok cég belengedte most hogy kina már túl drága nekik igy épitik a gyárakat vietnamban ahol fele annyiba kerül egy munkás..
Nemsokára ha kinai cuccokat lát az ember annak örülni fog:)
Amúgy egész eu saját magát hagyja kizsákmányolni ezzel...
A rendes melós meg a kiszolgáltatott lökök neki annyit hogy ne haljon éhen gyártás közötti profitot is lenyelik szépen a befektetők.. Ezekre a cuccokra rég nagyobb büntető vámot kellene kiszabni ha itt akarják forgalmazni..

[ Szerkesztve ]

(#20) Vakegérke válasza djculture (#19) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hasonlóképp gondolkodunk.

Nem akarok politizálni, meg gazdasági kérdésekbe bonyolódni. Akar a fene. Csak ugye elgondolkodom néha ezen, meg azon. Most éppen ezen.

Miért etetem magyar létemre a kínai, esetleg "viteráni" melósokat? Megtéveszt a márkanév, amely csak arra jó, hogy a tulajdonosa éhbért fizetve kizsigerelje szerencsétlen ázsiai melósokat, és minél több hasznot húzzon az én pénzemből, amelyet nem nekik, neki szeretnék juttatni, hanem honfitársaimnak.

Inkább többet fizetnék, ha tudnám, hogy forintocskáimból magyar munkások asztalára kerülne étel, hogy gyermekei ne éhezzenek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) djculture válasza Vakegérke (#20) üzenetére


djculture
félisten

Én már a boltba eleve megnézem mit veszek, ha van lehetőség magyar csomagolású vagy még jobb ha magyar előállítású élelmiszert veszek. Sajnos műszaki cikkekbe nem lehet választani egyre kevesebb teremelő gyár van itthon. Persze kötik a gyártókkal a kiemelt érdekeltségű szerződéseket az állam de közbe meg alig követel meg valamit.
Eleve lekéne fektetnie a minimum feltételeket meg az hogy ennyi támogatást adunk ennyi embert kell foglakkoztatni ennyiért. Régen ez megvolt most a saját bevallásuk szerint ezt nem teszik meg.
Szerintem a merci gyár is addig fog itthon termelni amig biztosítva van hogy ugyanolyan szakértelmű embernek itthon tized annyi bért adhat mint a saját hazájában. Van ott ismerősöm már voltak kemény dolgok ott.
Pl a szakszervezetik tünetést szervezett fülyszóra minden munkás megállt a munkával és hátat fordított.
Csak ugye ezt nem mutogatják a tévébe hogy a dolgozó embereknek már az utolsó bőrt huzzák le a hátáról és nem sokáig fog ez már itthon se menni.
Kinából is azért menekülnek acégek mert idén is volt rengeteg zavargás és kár, már a kinai melósok se olyan buták mint régen.

[ Szerkesztve ]

(#22) Vakegérke válasza djculture (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én is keresem a magyar terméket, legyen az kaja, vagy bármi. Makói hagyma, ha nincs, akkor legalább legyen annyi a cimkén, hogy származási hely Magyarország. Nem érdekel az import "szemét" akkor sem, ha olcsóbb.

Írásomból egyértelműen kiolvasható, hogy a Tungsram márkajelzésű dobozon sehol nincs feltüntetve, hogy kínai gyártmány. Megvesszük, és ha nem nézzük meg a porcelán aljzatot, akkor nem is derül ki.

"Eleve lekéne fektetnie a minimum feltételeket meg az hogy ennyi támogatást adunk ennyi embert kell foglakkoztatni ennyiért."
Csak hangosan gondolkodom.
Pillanatnyilag az a lényeg, hogy csődüljön a befektető, az ipartelepítés hazánkba. Miután befektet a befektető, meg lehet szorítani a mogyoróit. Van mit vesztenie, így inkább enged a "szelíd rábeszélés" hatására, minthogy elússzon a pénze. Arról nem is beszélve, hogy nagyon jó helyen vagyunk ám Európában, és ha befészkelte magát, nem akarja elveszteni a pozíciót.
Vagy lehet, hogy rosszul gondolom?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) djculture válasza Vakegérke (#22) üzenetére


djculture
félisten

A tapasztalatok szerint nagyon gyorsan eltudják hagyni az országot ezek a befektetők és csak szellem épületek maradnak utánuk, meg egy csomó tartozás az állam felé meg a beszállitók munkatársak felé.

Ott volt a Sólyom Hungarian airways kft története, több száz milliós tartozás maradt utána mikor a külföldi befektetők megunták a dolgot.

Magyar márkákat és termékeket meg fel lehetne sorolni ma már mindegyik külföldi befektetők tulajdona.
Orion pl a számomra legérdekesebb, ma modern cuccokat forgalmaznak ezen márkanév alatt de a leggagyibb kivitelezésbe . Legutolsó hirek szerint szingapúri Thakral cégé a névhasználat joga de már azok is kinában gyártatnak mindent.

[ Szerkesztve ]

(#24) bambano válasza Vakegérke (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Nem érdekel az import "szemét" akkor sem, ha olcsóbb.": teljesen téves és káros felfogás.
egyébként meg a feliratokkal szoktak még nagyokat kamuzni, mert ha pl. a lengyeleknél csomagolnak be valami kínai vackot, az már eu-s származású a papírja szerint.

Rosszul. Az ibm pl. idehozta a vinyó-storage gyártó részlegét, egy mobil gyárat, majd amikor nem tetszett nekik a rendszer, hamarabb elhúztak, mint amennyi idő alatt Viktor el tud mondani egy dakota közmondást...

Szerk: az, hogy inkább legyen magyar, mégha ilyenismegolyanis, teljesen téves felfogás. Egy ország általános fejlődésére az jellemző, hogy ahogy halad előre az útján, a kevésbé szofisztikált munkákat elviszik onnan és magasabb igényű melókat visznek oda. Így jártunk pl. a könnyűipar területén sok mindennel, pl. konfekció-ruhagyártás. Nem hiszem, hogy ez baj lenne.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) Vakegérke válasza bambano (#24) üzenetére


Vakegérke
veterán

A lebiggyedt szájszél a kulcs.

Magyar dolgozók, magyar termelők munkáját, termékét akarom honorálni akkor, amikor vásárolok. Marhára nem érdekel a kínaiak, és egyéb bedolgozók megélhetése.
Remélem, ez érthető.

Korántsem hiszem, hogy téves, káros lenne felfogásom, mely szerint magyar terméket keresek vásárlásaim alkalmával, nem pedig import -ha nem is- szemetet, de a magyar gazdák, dolgozók elől pénzt elszipkázó akármit.
Miért lenne téves, káros a felfogásom?
Nem az lenne a jó mindegyikünknek, ha a pénz itthon maradna, magyar asztalra jutna belőle étel?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) bambano válasza Vakegérke (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tökéletesen értem az álláspontodat, de itt arról van szó, hogy ez az álláspont hibás.

a protekcionizmus össztársadalmi veszteséget okoz, ezért károsnak tartom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) Vakegérke válasza bambano (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

Khm...

Kifejthetnéd, hogy mi a káros abban, ha minden magyar csak, és kizárólag magyar terméket vásárol, mert magyar munkásokat, termelőket akar jövedelemhez juttatni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) djculture válasza Vakegérke (#27) üzenetére


djculture
félisten

Az a káros hogy nem kell 50 ezerért közmunkással hülyeségeket csináltatni hanem mindenki eltud menni dolgozni olyan helyre ahol értelmes fizetést kap és gdp-t termel. Ez meg egyeseknek fájdalmas mert nem tudják kirugni az embereket és visszafoglalkoztatni közmunkásként fele annyiért.

[ Szerkesztve ]

(#29) bambano válasza Vakegérke (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

minden termék, ami nem tiszta piaci versenyben alakul olyanná, amilyen, többe kerül.
ezt a kárt nem kellene kifizetni társadalmi szinten.
minden beavatkozás a piaci folyamatokba többletköltséget okoz, ezt hívják holtteher költségnek. ezt sem akarod kifizetni.

ha protekcionista módon vásárolsz, akkor a magyar termelő nincs ösztönözve arra, hogy javítsa a minőséget és/vagy hatékonyságot, mert minek, ha úgyis megveszed. így az ő terméke rosszabb marad és drágább, ahelyett, hogy fejlődne. rövid távon ezzel segíted a termelőt, hosszú távon meg borzalmasan kitolsz vele.

másrészt meg az alacsony haszonkulcsú, olcsó tömegtermelést jobb elengedni és szerezni helyette magasabb haszonkulcsú, minőségibb munkát.

Szerk: (#28) djculture felesleges és értelmetlen alapvető közgazdasági tényekbe aktuálpolitikai áthallásokat csempészni. azzal senkinek sem lesz jó, ha a valódi piaci folyamatok helyett téveszmék alapján hoz döntést.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) Vakegérke válasza bambano (#29) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ilyen mélységében nem láttam át a dolgot. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31) Brumi


Brumi
senior tag

Lehet itthon magyar gyártású cipőt kapni, de maga a márka nem magyar. A német Meindl például Kámon is gyártat cipőket, és a minőségre sem lehet panasz. Az egyetlen gond vele, hogy kb 40-45000 az indulóár egy félcipőnél... és gondolom nem feltétlenül a magyar piacra gyártják.

Ha jól emlékszem, a pár évvel ezelőtt újraindult Tisza cipőt is itthon készítik, de az sem tartozik az olcsó kategóriába.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#32) djculture válasza Brumi (#31) üzenetére


djculture
félisten

Tisza cipő 23-25 ezres szint de cserébe nem is ilyen 2 havonta szétmenő kinai cipő szintű.

[ Szerkesztve ]

(#33) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Röviden összefoglalva a véleményemet azt tudom mondani, hogy időnként elgondolkodom, vajon honnan származik a "makói" hagyma, vagy a "kalocsai" paprika. :(

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#34) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Valahogy az az érzésem hogy nálunk furán dübörög a gazdaság.Ami kicsit is jó,tartós,élvezhető,minőségi,az megfizethetetlen az átlag (pl.én) számára.
Ezt nem olyan régen egy okos közgazdász avval magyarázta hogy kicsi a piac.Dehát Istenem ! Nem tehetünk róla hogy csak ennyien vagyunk.És ezért nem kellene mindent többszörös áron adni.Olcsóbban talán nagyobb lenne a forgalom,bejönne ugyanannyi haszon.Persze ahhoz több árút kell előállítani,aminek így nincs értelme.
Az 1 dolláros sör nálunk közel 400.-ft.
Hát én ebből nem sokat gurítok le.
Viszont a 135 forintos noname "Königsburg"-ból elég rendesen.Az hogy se íze,se bűze,nem zavar.Igénytelenség ? Inkább szelid kényszernek nevezném.
És legalább annyit tudok,hogy váci cég forgalmazza,azon kívűl semmit.Lehet hogy kínai ?

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#35) Brumi válasza pgyorgy59 (#34) üzenetére


Brumi
senior tag

Kicsit arról írnék, hogy itt miért ilyen drága minden, illetve az emberek miért érzik azt, hogy kevesebbre telik.

Miért drágább, mint máshol? Eleve itthon 27% az Áfa, itt rögtön elmegy akár 6-8% is a többi országhoz viszonyítva. Külföldi termék esetén adott egy importőr cég, akinek a szokásosnál magasabb haszonkulccsal kell dolgoznia a magasabb közterhek miatt, hogy hozza az elvárható profitot. A láncba bekapcsolódik néhány viszonteladó, ahol szintén magasabb kulccsal dolgoznak (ennek oka lehet az előbbi, de lehet, hogy a tulaj hirtelen akar meggazdagodni, egyébként a dolgozóit feketén foglalkoztatja).

Miért érzik az emberek, hogy rosszul élnek? Ha azt nézzük, hogy mi volt 20-25 évvel ezelőtt, akkor látható, hogy nagyon sok minden megváltozott. Körül kell nézni a háztartásban, és látható, hogy míg korábban volt egy hűtő, tévé, rádió mosógép, amiknek nem kellett sokat tudniuk, most tele vagyunk mindenféle holmival, amikből persze már nincsen nagyon középkategória, van az olcsó rossz és a drága jó (optimális esetben). Ezeknek az avulása is gyorsabb, sokkal hamarabb lesz csereérett, melyet persze a reklámokban is sulykolnak, hogy vegyél minél jobbat, minél drágábban. Ez nem csak az elektronikai holmikra érvényes, hanem mindenre (bútor, ruha, cipő stb). A fogyasztók persze jól akarnak viselkedni és meg akarnak felelni az elvárásoknak, de a jövedelmek nem követik az igények változását, így persze akinek nem telik a legújabb LCD tv mellett a tabletre, kétszázezres telefonra, divatos ruhára, az rosszul fogja érezni magát. Persze azt nem veszi észre, hogy sokkal magasabb életszínvonalon él mint korábban, mert a referencia nem a korábbi saját maga, hanem a reklámokból áradó álomszínvonal.

Amit leírtam természetesen kicsit sarkított, de el lehet rajta gondolkozni.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#36) pgyorgy59 válasza Brumi (#35) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Elgondolkodtam.
Áfa ügyben bizony tényleg jól teljesítünk,mondhatnám kiemelkedően.Valóban komoly hatása lehet az árakra.
De hát nem én találtam ki és nem is az átlagember.
Az import azt hiszem mindenütt ugyanúgy müködik a világon.
Termékek:mindig volt,lesz olcsóbb,drágább,ez természetes.
Életszínvonal:20-25 évvel ezelőtt valahogy nem igazán kellett aggódni a rezsi, befizetések,törlesztések, megélhetés miatt nagyjából egyetlen dolgozó embernek sem,és meg tudta venni a kora itthoni legjobb technikáit is talán,ha másként nem,részletre,ha arra vágyott.
Kilakoltatásról nem lehetett hallani,látni.
Nem mindenki vágyik hajlított 3 méteres okos Tv-re,főleg nyugdíj vagy minimálbér mellett.
Viszont amiről nem szívesen mond le az ember:a saját régen kialakított evési, ivási,kultúrális szokásairól.
És mégis kénytelen változtatni,mert való igaz hogy a bér nem követi az árakat sajnos.
A lemaradásunkat nem tudom mikor lehet utólérni minden tekintetben,pedig nem hiszem hogy mi rosszabbak lennénk a svájciaknál,svédeknél,angoloknál.Persze ez nehéz kérdés.
Szóval magasabb az életszínvonal ? Háááát.....

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#37) Rive válasza pgyorgy59 (#11) üzenetére


Rive
veterán

Ha kicsit odébb mégy, a Kálvintól baloldalt a Nagyvásárcsarnok felé az egyik kapualjban van egy kicsi bolt (ha még megvan), ahol garantáltan magyar cipőt vehetsz.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#38) Rive válasza bambano (#17) üzenetére


Rive
veterán

Gondolom a legtöbb olasz cipő is kínában készül.

Igazság szerint egy rakat 'kínai' cucc magyarországon készül :DDD
Persze mostanában már ez is leépül, de anno pár éve talpig lepődtem a 'kínain' az egyik bodegában árusított magyar (!) télikabátokon. Ott mesélte az árus, hogy 'rendesen' árulva, pl. a nagykörúton ~ kétannyiért is megkapni ugyanazt (mondta ugyan, hogy hol a gyár, de már nem emlékszem: azt is mondta, hogy fehérneműtől fölfele mindent varrnak), de a gyárnak haszna szinte csak azon van, amit bódéból, 'kínai' módra adnak el.

Később tényleg megtaláltam ugyanazokat a cuccokat a körúton: tényleg kétszer annyi volt.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#39) pgyorgy59 válasza Rive (#37) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Köszi,ez is jó hír.De a reklámot még mindig hiányolom,pedig lehet hogy"csak" nem telik rá.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#40) Rive válasza pgyorgy59 (#39) üzenetére


Rive
veterán

Ha egysze arra jársz, majd meglátod, mire telik...

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#41) pgyorgy59 válasza Rive (#40) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Ok.Már csak jövőre,de azt hiszem be is ruházok náluk.

Hajrá Magyar termék !!!! (kivéve Áfa)

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#42) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Ördögi gondolat jutott eszembe !
Vajon nem lehetne az összes magyar termékre csökkenteni az ÁFÁ-t ?
Azt hiszem megbuggyantam.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#43) bambano válasza Rive (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kétszer?
én melóztam ruhagyárban, mint internetes szakember, és olyankor mindig "felöltöztem". Volt, hogy 6-7k között, volt, hogy 17k körül kaptam meg a három részes öltönyöket. Ezekbe az öltönyökbe utána belevarrták a hugo boss meg az alan delon emblémákat, és 300k-ért árulták a menő, debrecen főutcáján levő boltokban. (mondjuk akkor letettem a hajam, mikor megkértek, hogy a szabászatban csináljak már internetet. mondom ahhoz látni kellene, hogy mi van ott. megmutatták: redhatok bootltak az automata szabászat gépein...)

valójában (hogy a 34-es hsz-re is válaszoljak) ezért drága nálunk minden és ezért dübörög furán a gazdaság, mert a kereskedők olyan árképzést használnak, mintha az első 5 darab eladott árun az összes költségüket be kellene hozni és a házukat is fel kellene építeni.

itt ismeretlen az a fogalom, hogy kisebb haszonnal hosszabb távon is jól menne az üzlet. még ma meg kell gazdagodni, mert a három napos s8 már leharcolt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) pgyorgy59 válasza bambano (#43) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Szomorú,de egyet kell értenem !És ezt már nem lehet a 27% ÁFÁ-ra fogni.
A becsületes kereskedés(nem harácsolás) valahogy nálunk kihaló félben lévőnek tűnik.
De miért,miért ?
Talán a létbizonytalanság ?
Ez a magas életszínvonal?

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#45) djculture válasza Geri Bátyó (#33) üzenetére


djculture
félisten

Magyar kinai fokhagyma az interspar meg a tesco sajátja amugy :

[link]

(#46) pgyorgy59 válasza djculture (#45) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Tényleg megbuggyantam, mert ezen a linken még meg tudok döbbenni.
Mi ez ha nem csalás,nyerészkedés,átverés,magyar termék lejáratása ?

Örökre eltiltanám szívem szerint az ilyen vezető kereskedőket.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#47) Brumi válasza pgyorgy59 (#36) üzenetére


Brumi
senior tag

Na akkor nézzük mire is kellett költeni mondjuk a 80-as években:
erősen támogatott gáz/fűtés, villany, esetleg közösköltség, ha társasházban élt az ember, szerencséseknek telefonszámla.
E mellé még jöhetett egy lakás-, vagy áruhitel nevetséges kamatozással.
Élelmiszerek nem voltak drágák, cserébe nem is volt választék (de mivel nem tudtuk, hogy mit nem kapunk, ezért nem is hiányzott). Ruházatnál ugyanez a helyzet, meg lehetett venni a rettenetes, de legalább magyar gyártású 100% műszál ruhákat, divat, márkás ruha csak a kiváltságosak részére volt elérhető.
Otthon a bútorokat és az elektronikai holmikat sokszor évtizedekig használták, egyiket sem kellett cserélni elavultság, vagy divatja múltság okán.

Ma mi a helyzet?
Számlák: gáz/fűtés, villany, víz, szemét, telefon(ok), internet(ek), kábeltévé 100 csatornával, persze HD-ban, mert az kell.
Műszaki cikkek: sokcentis tv(k), tablet, telefon(ok), mosogatógép, mosógép, konyhai és egyéb személyes kütyük, kapszulás kávéfőző, hifi, számítógép(ek), játékkonzol, fényképezőgép. Ezek mind persze gyorsan avulnak, így pár évente le kell cserélni persze sok pénzért mert meg kell felelni a kornak, az elvárásoknak és a trendeknek.
Persze e mellett egy csomó dologért fizetni kell, ami régen ingyenes volt.
Ruhák, bútor, egyéb terén már az határozza meg az irányt, hogy ki mit lát a csillogó magazinokban, reklámokban, és valóban, minimálbérből nem lehet megvenni a legdrágább cuccokat.

Ja, és régen a bér az a nettót jelentette, most meg a dolgozó kb harmadát kapja meg annak, amennyit a cége rákölt a sok adó és járulék miatt (a cégnek ezt ki kell termelnie, nem az égből pottyan le rá a fedezet).

Ez ismét csak általánosítás, de szerintem sok emberre igaz. Nem egyszer látok láthatóan szegény embert drága telefonnal mászkálni...

Kereskedők hozzáállása: valóban sok a hirtelen meggazdagodni akaró vállalkozó, de azért vannak tisztességesek is. És ne felejtsük el azt sem, hogy mindenki csak azt tudja elfogadni, ha ő sok pénzt keres, de azt elvárná, ha vásárol, hogy a másik non-profit alapon működjön, mert mekkora bunkóság, hogy ő is keresni akar rajta. Ezt játsszák most el a közműcégekkel is: több száz milliárd áll a tárgyi eszközökben, de dolgozzanak 0 profittal, így sem a tőke finanszírozása nem valósul meg, sem a fejlesztésekre nem jut pénz.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#48) pgyorgy59 válasza Brumi (#47) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Megint csak egyet kell értenem.
Kivéve az utolsó részt.Olyan közmű cég a világon nincs,amelyik profit nélkül szolgáltatna.
Evvel sincs baj,csak van profit,meg extra profit meg még extrább.
Mint ahogy még bank sem született profit nélkülinek.
Az életszínvonal egyik meghatározója hogy mennyit tudsz felesleges dolgokra,és mennyit a szükségesre költeni.Mi a szükséges és mi nem.A luxust elvileg mondhatjuk feleslegesnek,mégis majdnem mindenki vágyik rá.
Ja és igenis tudtuk hogy mit nem tudunk megvenni azelőtt,mint ahogy ma is vannak elérhetetlen dolgok az átlag számára.
Az erős támogatást ki ne fogadná el ma is ? A rezsi csökkentést nem hiszem hogy bárki visszautasítaná.
Vannak tisztességes kereskedők,de valahogy fogyatkoznak,ráadásul ugye megítélni csak összehasonlítással lehet,ami nem olyan egyszerű.

[ Szerkesztve ]

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#49) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

A kíváncsiság ezek után ! De már edzett lettem egy-két óra alatt

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#50) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

És az örömhír:ilyen is van

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#51) bambano válasza djculture (#45) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

erre céloztam a 24-es hszem második bekezdésében.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) bambano válasza pgyorgy59 (#50) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ebben mi az örömhír? beütöd a nevét a gugliba, kijön, hogy nagykereskedők.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#53) djculture válasza pgyorgy59 (#50) üzenetére


djculture
félisten

Ettöl a cimkétől még nyigodtan lehet bárhonnan származó import sajnos, mert magyarországon csoömagolták és már magyar..

Mostanában az őrölt paprikát is ha elolvassátok mivan ráírva vegyiktik a magyart a spanyolországival meg mindenféle országból származóval.
A hústanács elnöke is multkor elmélkedett hogy nem nevelődik annyi disznó igy importra szorul az ország a fél disznók terén..

De mondjuk itt városnak mondott falun látom is, a földeket tökkel vetik be az a divat meg a homoktövis. Most ez a mánia hagyma meg sehol sincs egy olyan területen ahol 4-5 éve több ezer hektáron termeltek hagymát..

[ Szerkesztve ]

(#54) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#50) üzenetére


Vakegérke
veterán

Általában én is az ilyen fokhagymára nevezek be. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#54) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Nyilván.Nem értem a borúlátást.Mivel imádom a fokhagymát nyersen,egy pillanat alatt meg tudom különböztetni a magyart az importtól,mert az általában olyan erős mint pl. a majonéz.
A halacska meg kicsit körbe utazta a fél világot szintén kíváncsiságból.
Arra viszont én lennék kíváncsi hogy Alaszkán mit szólnának egy igazi MAGYAR pontyhoz (mert azért az talán csak létezik)amit szintén kínaiként adnának nekik.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#56) pgyorgy59 válasza djculture (#53) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Igazából ez a nagyon elkeserítő !

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#57) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Utólag kellemes Karácsonyt és boldog Új Évet a szerzőnek és minden kedves hozzászólónak !!!
És természetesen az egész fórumnak !!!!!

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#58) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#57) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, egyben csatlakozom. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59) moonlight115 válasza Vakegérke (#58) üzenetére


moonlight115
tag

Én is, én is! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#60) Vakegérke válasza moonlight115 (#59) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jóvanna, hát persze, hogy te is! ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61) djculture


djculture
félisten

Én nem .. (csak vicceltem)

Boldog Új évet minden prohardveres arcnak.. :R

Egérmesternek meg külön meghibásodás mentes évet kívánok ;]

Hogy on is legyek kicserélgettük a csaptelepeket itthon egyik másiknak a gyártási ideje a 70-es évek volt, Beraktuk a zsír újat úgy kezdődött hogy 2 nap múlva egyikröl lekopott a festék és rákellett jönnöm a teteje bili műanyag:) Lassan papirból fognak késziteni mindent az lesz a következő szint :D

[ Szerkesztve ]

(#62) Vakegérke válasza djculture (#61) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)
Lassan már nincs ami elromoljon. Mondom ezt nagyon halkan, hogy meg ne hallják azok a szerelvények, amelyek még nem rakoncátlankodnak.

Amelyik csaptelep tartós, annak az ára meglehetősen húzós.
A lényeg az, hogy vegyél egyet, aztán nem győzöd a gumit cserélgetni benne, végül pár év alatt leamortizálódik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#63) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Meg kell jegyeznem hogy kínai barátaink gondoskodnak róla hogy mindig eszünkbe legyenek.Ez a derék energia takarékos éppen Szentestén adta fel a küzdelmet,kemény másfél nap után.Még jó hogy rögtön hármat vett a kedves párom,volt miből pótolni.Ez viszont immáron lassan 6 napja ragyog.
Származási helyet nem szükséges írnom. ;]

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#64) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#63) üzenetére


Vakegérke
veterán

Blokkgaranciás. Ha nem dobtátok ki, akkor kicserélik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#65) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#64) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Szerinted ? :(((

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#66) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#65) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ahogy az arcocskát elnézem, kidobott pénz volt. :(
Én eltettem a dobozát, amelyben ott van a blokk is.

Szerk: Most kapcsolok. Lehet, hogy a Maglódi úti piacról származik?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#67) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#66) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Nem a piacról származik,de a blokk tényleg ki lett dobva.Legalábbis nem találjuk.Na mindegy,veszett több is.
Azért ez nem egy komoly csap értékű dolog.
Ami vicc,a fürdőszobai csapunk szintén kínai kerámia betétes,immáron 4 éve müködik,bár a vízszerelő azt mondta (a zuhanyváltója 1 év után feladta) nemsokára cserélni kell.Ez 3 éve volt.Szóval azért nagyon nem becsülöm le.
Az is igaz hogy előtte a Kludy az kb.15 évig szuperált,és nem került annyiba mint a kínai.
Semmi nem tökéletes.
Főleg az árak !
Mit lehet tenni?

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#68) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#67) üzenetére


Vakegérke
veterán

Talán kéne venni még egyet, és pár nap múlva cseréltetni a rosszat, az új izzó blokkját felhasználva.

Nem, nem tartom gazemberségnek. Ott vette a kedves párod? Ott. Megpusztult? Igen, méghozzá nagyon hamar. Cseréljék csak ki szépen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#69) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#68) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Teljesen jogos amit javasolsz és tényleg nem gazemberség.Meg is fogom tenni.Csak az a baj hogy az ízzót is kidobtam rögtön miután elhunyt, a másik viszont még mindig szuperál.Hátha bepótolja a testvér lemaradását !?

A bizalom viszont megrendült.
Mindezek ellenére BÚÉK neked és mindenkinek !!!!!! Hajrá 2014 :C

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#70) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#69) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hát akkor én is BÚÉK, boldogabbat, mint az idei volt. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#71) cskamacska válasza pgyorgy59 (#67) üzenetére


cskamacska
addikt

Külföld? ;]

Karib-tenger kalózainál előjött, hogy vajon milyen lehetett az élet az akkori nyugati gyarmatokon. Mondom ültess pálmafát, megtudod. :DDD

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#72) pgyorgy59 válasza cskamacska (#71) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Hm....miért is kell nekem pálmafát ültetnem ?

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#73) cskamacska válasza pgyorgy59 (#72) üzenetére


cskamacska
addikt

A kulcsszó a gyarmat. :)) Kis magyar random életkép, épp innen a fórumról.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#74) pgyorgy59 válasza cskamacska (#73) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

No így már valamit kapiskálok.Utálom a pálmafát !Jó nekem az öreg magyar tölgy.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.