Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Sorszámoztam az írásokat. Legyen egyértelmű, hogy sorozatról van szó.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52) Gubek-Einste

Szerintem a témába vág: Törvényben rögzített ülőhely, járatokról kitiltott fiatalok

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53) Vakegérke válasza Gubek-Einste (#52) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tipikus nyugger. :K

"Az 50-es és 60-as évekből még emlékszem nem egy olyan esetre mikor maga a kalauz állította fel a fiatalokat a villamoson és buszon – még akkor is, ha volt elég ülőhely."

Ez nem igaz, vagy ha igen, a kalauz túllépve a hatáskörét elvetette a sulykot. Mondjuk tény, hogy az 50-es évek első felében nem utazgattam.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#54) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Jó kis írás, sok mindenben nagyimra ismertem, ő sajnos inkább a nyugger felé húz, de néha napján ellehet vele normálisan kommunikálni.

A kedvencem tőle, hogy amikor nálunk eszik, van külön kis sótartója kikészítve maga elé, majdnem minden étkezésnél egy "NEKEM AZÉRT NAGYON SÓTLAN" megszólalással jó feltűnően elkezdi szórni a sót, de rengeteget. Persze kell neki a visszaigazolás a többiektől, hogy ugye hogy sótlan, de az esetek 90%-ba csak őt érinti. Azóta már megkértem, hogy moderálja kicsit magát, lehet szó nélkül is sózni az ételt, egyéni probléma.

Ja a másik kedvenc még gyerekkoromból, amikor átadta neki valaki a helyet a buszon, elővett egy papírzsebkendőt és letörölgette utána az ülést :DDDDD

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#55) Top cat válasza erer1000 (#16) üzenetére


Top cat
őstag

Az is jó amikor a templomból elindul a horda hazafelé biciklivel. 20-30-an szorosan egymás után.

Megelőzni sem lehet őket mert ha jön valaki szemből akkor csatt :D

(#56) rlaci10


rlaci10
csendes tag

Kommentár nélkül

Vadon élő nyuggert kaptak lencsevégre
Tudom a srácok se szentek de a nyuggerek egyik mintapéldánya van a videón.

(#57) Gubek-Einste válasza rlaci10 (#56) üzenetére

Ez is egy típus nyugger :((

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58) Vakegérke válasza Gubek-Einste (#57) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mindkettő.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59) szaszyka válasza rlaci10 (#56) üzenetére


szaszyka
senior tag

Remélem mihamarább felb.... a pacskert mindkettő...

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#60) tornas


tornas
őstag

Masszívan gyűjtögető nyugger... az még egy sorscsapás egy család számára.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#61) Vakegérke válasza tornas (#60) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nagyanyámban is volt ilyen hajlam, eleinte szóltak is neki anyámék. Nem volt meggyőzhető, így az volt a stratégia, hogy anyám, vagy a nevelőapám elvonta a figyelmét, a másikuk pedig cselekedett. A frissen gyűjtött akármi rejtélyes módon eltűnt, biztos elvitte a cica. :)
Nagyanyám szépen leszokott a gyűjtögetésről.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62) Vakegérke válasza petipetya (#38) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megtettem, talán nem törlik. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#63) Sanyi.mTs válasza Vakegérke (#62) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

törölték.

(#64) zolee5016


zolee5016
őstag

Vakegérke te mikor lettél ilyen vén?? :F :))
láttam valahol dobtál fel képet magadról régebben de eskü, 50-60 közé taksáltalak...
Egy biztos,fejben 40 körül vagy,,,respekt..... :R

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#65) Kiki18 válasza Sanyi.mTs (#63) üzenetére


Kiki18
őstag

Vajon mi lehet az oka? Nem részletezi. :(

(#66) Vakegérke válasza Sanyi.mTs (#63) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valóban. Ugyan nem tudom, hogy miért, hiszen tényeket soroltam, a nyugdíjasokat nem pocskondiáztam, de ha így döntött a felelős szerkesztő, ám legyen neki igaza. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#67) Vakegérke válasza zolee5016 (#64) üzenetére


Vakegérke
veterán

Itt a bemutatkozó írásom.

Fejben 40? A szívem mélyén inkább gyerek vagyok, egy hóbortos kis bolond. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#68) bazsi83vp válasza Vakegérke (#41) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Nem tudom, de az tényleg gáz, mikor azt látom, hogy a ~10 éves kisiskolással bunkózik, mert épp elé került a vásárlásnál stb.
A nyár elején céges hivatalos levelezés intézése miatt volt egy hosszú ügyintézésem a postán és egy ilyen alak 2 perc után már mondta a magáét. (1-2 hivatal, vagy épp a jegyző még mindig szereti a papírt)
Hiába szól az ember, hogy hiába vagyok én az egyik főnök, de nekem is most van munkaidőm. Azon kívül a családdal szeretek lenni.
- Nem érdekel takony, feltartod a sort. (30+ korban vagyok, de bóknak veszem, hogy fiatalos... :D )
- Engem meg az nem érdekel, hogy a hangulatjelent(get)éseidet 5 perccel később adod fel, kádernyugger.

Nekem néha egyébkén tényleg az a gyanúm, inkább elnyomó volt egy része anno.

(#69) zolee5016 válasza Vakegérke (#67) üzenetére


zolee5016
őstag

:K
.

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#70) Vakegérke válasza bazsi83vp (#68) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha egy gyerekkel bunkózik a nyugger és nincs igaza, a felnőttek felelőssége megvédeni a gyereket. Én legalábbis gondolkodás nélkül, reflexszerűen megteszem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#71) bazsi83vp válasza Vakegérke (#70) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Ha olyan kedvem van, ne aggódj, leszedem a fejét. Már csak a stílusáért is, akár igaza van, akár nem.

(#72) Hintalow


Hintalow
senior tag

Én is napi szinten járok be bringával a melóba (Káposztásról a parlament mellé) ha valaki a bringaúton sétál, és már távolabbról látszik, hogy nem igazán érdekli, a többi bringa, ami körülötte megy, akkor 5-6 méterrel előtte berántom a fékeket (hidraulikus tárcsafék rulez) és brutális csikorgással csúcsok felé, persze úgy kiszámolva, hacsak nem felém ugrik, akkor megálljak elötte. Na ilyenkor durván ugranak minden irányba, és utána egy darabig nem is mennek rá a bringaútra valószínűleg ;]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#74) Gubek-Einste válasza #20749568 (#73) üzenetére

Ha az is, néhány vidám percet még tud szerezni az embernek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75) Bambuszpro válasza Hintalow (#72) üzenetére


Bambuszpro
tag

Biciklis úton sétálókkal én is így "bánok" el kortól függetlenül. De ugyan úgy erős csúszós hangja van a guminak ha 30-ról vagy 15-röl lassítok. ;] Ebből csak rájön ,hogy nem kéne ott sétálgatni. Én sem bicajozok az autópálya szélén.

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#76) prolad válasza #20749568 (#73) üzenetére


prolad
őstag

Egyértelműen az, kezdve az 50 év munkaviszonnyal.

(#77) Geri Bátyó válasza prolad (#76) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az 50 év munkaviszony még akár igaz is lehet (15 évesen kezdte, nyugdíj után is dolgozott még). Nekem az tetszik, hogy a férje végigharcolt 2 háborút! Vajon a Koreait és a Vietnamit? ;]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#78) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Van egy vékony réteg, aki nem nyugger?

A nyugger megdolgozott a tébéjé. Nem tette. Megdolgozott a nyugdíjé, nem tette.

Azért nő, mert a férfiak erre a korra már meghóttak. Ennyi.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#79) prolad válasza Geri Bátyó (#77) üzenetére


prolad
őstag

Persze és közben felnevelt 5 gyereket :D
Ki tudja ezek után milyen háborúk voltak. :D

(#81) Gubek-Einste válasza #20749568 (#80) üzenetére

És ha nem magyar a pasas? Tudom, tudom, csak kekeckedés de akkor is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Vakegérke, örülök, hogy rászántad magad a témára. :)
A hozzászólásokat végigolvasva csak most tudtam meg a korodat, ezért külön respect, hogy megírtad. :R Őszintén, sokkal fiatalabbnak gondoltalak a hozzászólásaid alapján.

De hogy én is hozzátegyek valamit a témához: nagy kedvencem a buszos nyugger. Általában sétálok reggelente 1-2 km-t, de ha nincs kedvem, szakad az eső, vagy fáj a lábam, akkor inkább a buszt választom. A szokásos tolakodás minden alkalommal, nyugger szól be nyuggernek, majd mindenki felszáll, busz elindul. Én a középső ajtónál állok meg, még ha van ülőhely, akkor sem ülök le. Megálló előtt jóval odasomfordál mellém egy nyugger, érzem a tekintetét, hogy méreget engem, majd közelebb bújik, hogy vegyem észre magam, hogy ő itt van, és álljak gyorsan félre, lehetőleg kapaszkodás nélkül a száguldó buszon. Ennek ellenére, ha túl közel jön hozzám, ránézek és mosolygok, de ugyanúgy állok tovább. Majd ha megáll a busz, arrébb állok.
De volt már, hogy megszólított az egyik:
- Leszáll?
- Nem. - mondtam én, majd álltam ugyanúgy tovább, aztán ha megáll a busz, arrébb lépek.

A másik verzió:
- Leszáll?
- Igen. Miért?
Erre már nem tudnak válaszolni.

(#84) erer1000 válasza Vesporigo (#83) üzenetére


erer1000
őstag

A másik verzió:
- Leszáll?
- Igen. Miért?
Erre már nem tudnak válaszolni.

újabb bizonyíték hogy a világunk csak egy open béta szerver, mert az NPC-k egy részének a dialóguasi nincsenek készen még :DD :DD

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#85) dugo_ válasza Vesporigo (#83) üzenetére


dugo_
veterán

Velem ezt fordított esetben játszotta el egy, de akkor már a megállóban volt a busz és mennem kellett volna.. :D
Rövid párbeszéd:
- Elnézést, szabad lesz?
- Nem szállok le.
- De én igen...

Másik zseniális sztori, amire máig emlékszem:
Állok a megállóban a beérkezett troli ajtaja mellett egy esős napon, direkt utat hagyva a leszállóknak, de csak nem érkezik senki. Kicsit odasandítok a lépcsőre, majd a semmiből megjelenik előttem egy automata esernyő és az arcomba robbantja az öregasszony még a troli belsejéből, körül sem nézve...

(#86) bkercso


bkercso
nagyúr

Wow! Köszi ezt az írásodat is! :C
Ezért is szereti az ember az autóját. :)

Amíg a sz@r életű ember nem öreg, addig tartja magát, mert tudja, hogy a jövő még az övé lehet, ha viselkedik, és nem mutatja ki a gondolatait, amik szerint mindenki hibásabb és rosszabb, mint ő. (Ha nem így gondolkodna, depressziós lenne a saját élete miatt; pontosabban sokan ezt megjárták és csak a hibakeresősdivel tudtak belőle kimászni.)
Amikor azonban megvénhedik, jajj mindenkinek: neki és a környezetének is! Ereje sincs már viselkedni és nem is akar. Minek?
Nem kell ehhez primitívnek lenni, mert ez nem a megértésről, hanem az érzelmekről szól. Egy akadémiai doktor is viselkedhet hasonlóan. Persze, amikor butasággal, vaksággal, süketséggel stb. párosul, az még rosszabb.

Az ilyen emberek küzdenek a kisebbrendűség és elutasítás érzésével és súlyosan szeretethiányosak. Ők is a gyerekkorukból nőttek ki..

A sztorihoz: átadatta velem a helyet egy több mint félig üres buszon, mert az én helyem árnyékos. Ez nem gond, csak az, hogy ez egy kanyar előtt történt, és onnantól ő a napon ült. Mivel a közelben lakott, ennyit illett volna kitapasztalnia...

erer1000: ezek gyűjtik a virtuális N¥ugger Coin-okat, és belső hierarchia rendszert alakítanak ki a toplista alapján, vagy úristen se tudja mi jó ebben nekik
Az aláhúzott rész igazolása. A tudomány mai állása szerint ez stabilizálja a lelki állapotukat és tartja távol tőlük a depressziót. Nagyjából egyetértés van, hogy ennek szélsőséges esetei az autokrata hatalmasságok és a véreskezű diktátorok. De nem akarnám a nyuggereket ezekhez hasonlítani természetesen.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#87) Vakegérke válasza bkercso (#86) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Egy akadémiai doktor is viselkedhet hasonlóan."

Sőt, ez a fajta a leggonoszabb. Aktív életében megszokta, hogy hajbókolnak előtte, ezt várja el nyuggerként is.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#88) Vesporigo válasza bkercso (#86) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

"A sztorihoz: átadatta velem a helyet egy több mint félig üres buszon, mert az én helyem árnyékos. Ez nem gond, csak az, hogy ez egy kanyar előtt történt, és onnantól ő a napon ült. Mivel a közelben lakott, ennyit illett volna kitapasztalnia..."

Ezt már én is megfigyeltem. Buszvégállomáson felszállnak, szinte fellökik egymást, hogy az árnyékos helyre üljenek, majd egy perc múlva a busz elindul, befordul, nap rögtön másik irányból süt EGÉSZ VÉGIG. Ülnek ott 20 percig a napon olyan fejjel, mint aki citromba harapott, csak azért, hogy 1 percig árnyékban ülhessenek. :D

(#89) Vakegérke válasza Vesporigo (#88) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ebből is látszik, hogy nem vagyok nyugger. Inkább (s)ülök 1 percig a napon, hogy aztán hazáig árnyékban legyek. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#90) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Spar-ban vásároltunk a párommal. Nyugger kikéri az oldalast a húspultból:
- Abból kérek 2 kilót és nekem bárddal szeletelje.
- Azzal fogom hölgyem.
- Tegye már oda a kezét, hát hogy vágja maga azt!?
- Dehogy teszem oda a kezem. Nem fogom kockáztatni, hogy levágjam az ujjamat.
- De így nem néz ki jól, ahogy vágja. Különben is, akkor mi a f*sznak dolgozik itt? Menjen el vécét pucolni.

Én eddig bírtam. Mondtam neki: Nem elég, hogy undorítóan beszél még fel is tart engem. Szóval legyen szíves ezt befejezni, vagy menjen ki innen.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#91) bkercso válasza Vakegérke (#87) üzenetére


bkercso
nagyúr

Pontosan. 20 éve már nem tartja naprakészen a tudását, a régiből él, és próbálja eladni minden baleknak a régit. De elvárása a tekintélyre az lenne.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#92) Carlytoo válasza bkercso (#91) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Talán nem is ezzel van baj. Pontosabban engem ez annyira nem zavar. Meghallgatom és ennyi. Viszont, amikor nyomja a rosszindulatú hülyeségeit azon nagyon fel tudom magam húzni.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#94) Vakegérke válasza #32839680 (#93) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tényleg kimaradt. Sebaj, neked köszönhetően pótolva a hiányosság. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#95) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Néhány éve, azon ritka vasárnapok egyikén, mikor sikerült dél előtt feltápászkodnom, eltekertem a sütiboltba. Még az udvarban láttam egy mamit, ahogy a banyatankját igazgatta. Benn a sütiboltban beálltam a sorba és nézelődtem. Egyszer ahogy előrepislantok, hát ott áll előttem a mami! De tényleg, ez valami teleportálás volt (vagy jauntolás, ha Alfred Bester módszere felől közelítjük). Egész addigi életemben - ahogy mindenki más - én is követtem a gyerekkorban bevésett kondicionálást: a mamikat mindig előre kell engedni, átadni a helyet, stb. De ott és akkor leomlott ez a fal és fennhangon kértem számon a mamit, hogy mit képzel. A szokásos mantrákat hozta fel, hogy ő rokkantnyugdíjas, meg siet a franc tudja hová és különben is ő volt itt előbb (?). No, a szóváltás után mérgelődve beállt a sor végére. A sütiboltban a többiek csak lestek ám! Ilyet meg nem hallottak, hogy lekúrják a tolakodó öregasszonyt!
Nade a lényeg utána jött: kristálytisztán éreztem, ahogy belül leomlott ez a gyerekkorban emelt fal és szó szerint felszabadulásként éltem meg azokat a perceket és azóta is biztosan érzem, hogy már nem hat rám ez a gyermekkori bűbáj ;]

(#96) Vakegérke válasza lomposfarkas (#95) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sajnos az ilyenek és effélék miatt van kiveszőben az idős emberek tisztelete, megbecsülése.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.