Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nah hát azért nem ilyen egyszerű a történet.

Nem tudjuk a háttérinfót. Hogy mi történt. Ezért nem lehet most ezt teljesen korrekten megválaszolni neked.

szakértői rendszer nagyon sok van. Gyámügyi, igazságügyi, orvostani, tanulási stb. Van ahol elég a végzettség, van ahol az intézmény miatt lesz valaki szakértő, van, hogy külön végzettség kell hozzá. Oké, hogy valaki szakorvos például, de büntető ügyekhez ráképzést igényel.

De a szakértői véleményeket is meg lehet fellebbezni. Akkor az illetések kijelöl egy új vizsgáló intézményt.
Sokszor a tett mértékét és módját kell megítélni. Maga a tett tény. Ő követte el. De most hirtelen felindulásból, előre megfontoltan, vagy hogy?

De sajnos sokszor nem veszik figyelembe amit a szakértő mond. Egyik kolléganőm dolgozott régebben gyámügyis szakértőként, de nem mindig hallgattak rájuk. :(

Meg olyan is lehet, hogy kijelöltek egy x szakértőt. Ha kijelöltek, kijelöltek kapálózhatsz de nem érdemes. akkor meg kell csinálni. S lehet, hogy nem elég jártas pont abban a témában. De egy másik igen.

A gyakorlatban egyébként úgy néz ki a dolog, hogy az ügyben releváns kérdéseket tesz fel a bíróság. Ilyen általánosat, hogy beszámítható -e, nem annyira. Inkább olyat, hogy stressz hatására elveszítheti az önuralmát. Például.

Végül azt is elmondanám úgy általában a szakértők védelmében, hogy ők is emberek. Tévedhetnek, hibázhatnak.

psszt! Én már voltam kijelölt szakértő. Imádtam. :DD Nem. :N

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.