Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petipetya


petipetya
nagyúr

Én is valahogy így szeretem a lecsót, persze meg is könnyezem. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#2) moonlight115


moonlight115
tag

De jó! Igazi vakegérkés sztori. :C
Kár, kár, kár, hogy a paprika nem csípett eléggé... :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Akinek azt mondja: kár!
Nagy baj éri és nagy kár:
Hess, madár!

Nekem nem mondta. :N

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) moonlight115 válasza Vakegérke (#3) üzenetére


moonlight115
tag

Ez jó szám, még nem hallottam. :K

Rád a varjú se károg, csak kopácsol. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5) Vakegérke válasza moonlight115 (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak enni, vagy csemegézni akart, nem nekem címezte a kopácsolást.
Arra viszont kíváncsi lennék, hogy miként mesélt rólam társainak. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) moonlight115 válasza Vakegérke (#5) üzenetére


moonlight115
tag

Hazavitte a gyerekeinek, és miközben ők csipegették a madárláttát :D , előadta nagy hencegve, hogy egy bámész kétlábú izé sóvárogva leste, miközben kopácsolt, de ő ügyes volt, megmentette a hadizsákmányt:
- Kár, kár, kár, hú, ha láttátok volna...! Ekkora :Y volt a szája!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#7) lapa


lapa
veterán

valószínűleg arra a kulináris élményre gondolt, hogy így ma se döglik éhen. plusz nem buta, ha nem bízik az édesnemes fajunkban. plusz ugye megoldotta, szóval eleve nem volt szüksége rá, hogy bízzon a fajunkban. rafkós állatok ám.

(#8) greenity


greenity
aktív tag

Pont ugyanazért küzdött, amiért Te elsétáltál a piacra :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#9) Vakegérke válasza greenity (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nos igen. Ha lett volna pénze, biztos vesz dióbelet. Igen ám, de akkor hol marad a küzdelem öröme, a boldog végkifejlet? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) greenity válasza Vakegérke (#9) üzenetére


greenity
aktív tag

Én arra gondoltam, hogy te sem a zöldségesnél vetted meg a paprikát, hanem inkább elsétáltál bogyiszlóit venni :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#11) Vakegérke válasza greenity (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én ínyemre való kaját akartam. Gondolod, hogy a varjút sem az éhség hajtotta, hanem a nasi iránti vágy? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) greenity válasza Vakegérke (#11) üzenetére


greenity
aktív tag

Igen, valahogy így gondolom :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#13) Vakegérke válasza greenity (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

A címből kiolvasható, hogy ezt is egy lehetőségnek tartom. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Én igazából még mindig azon töröm a fejem hogy melyik a keményebb? Bontani, vagy elsétálni? Hm....

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#15) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kicsit részletesebben lehetne? Talán gyöpösödik az agyam, nem értem a lényeget. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#15) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Nem gyöpösödsz,az tuti. Szóval: diót bontani nehezebb vagy Kispestre menni? Ez itt a nagy kérdés ?

Persze te előbb kibontanád a diót, a varjú viszont hamarabb érne Kispestre, ha akarna..

Szóval nem egyszerű. Meg hát az öröm...

Neki talán csak meg volt, neked viszont nem elég csípős...

De legalább a harc az megvolt.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#17) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#16) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ja, hogy így?
Érdekes elmélkedés, tetszik. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#17) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Hát nekem már csak így jár az agyam. (ha mondhatom hogy jár?)De lehet hogy én tényleg gyöpös vagyok.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#19) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#18) üzenetére


Vakegérke
veterán

Aki így átgondolja a helyzetet, az nem gyöpös agyú. :N

Tovább gondolva a dolgot, akár alkut is köthetnék a varjúkkal. Hoznák a diót, feltörném nekik, ők pedig bevásárolnának nekem a kispesti piacon. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#19) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Ez egy kifejezetten szuper ötlet. És milyen gyorsan menne minden...bár nem tudom mit mondanál nekik ha megint nem csípne a paprika?

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#21) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az nem az ő hibájuk. Szépen megkérném őket, hogy egyenesen Bogyiszlóról hozzák a paprikát. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#21) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

És ha azt mondanák hogy "kár, kár", de nem megyünk mert ha Kispesten sincs rendesen erős akkor felesleges mert nyilván az EU betiltotta Bogyiszlón is az igazi erőset ?

Pedig hamar megjárnák..

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#23) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#22) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lekenyerezném, vagyis ledióznám őket, hogy szerezzenek akárhonnan. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#23) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Nem akarok szőrözni de ha Bogyiszlón sincs, Kispesten sincs, akkor elküldenéd őket Kínába?

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#25) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#24) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az már kegyetlenség lenne. India közelebb van, és ha valahol erős a paprika, akkor ott igen. Egyébként is úgy állítanám be a dolgot, hogy kedélyes társasutazásról, vagyis társasrepülésről van szó, így rögtön kedvet is csinálnék hozzá. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#25) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Nagyon jó. Társasrepülés...borzasztóan szimpi.
És az is igaz hogy ne menjenek már olyan messzire, mikor közelebb is találhatnak hamisítványt.

Arról nem beszélve hogy megkóstolhatnák az ottani dió féléket.

Lehet hogy haza se jönnének.

Szóval igazán príma gondolat,mindenki megnyugvására.

Na de mi lenne velünk varjak nélkül....? Ere is van megoldás?

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#27) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem hiszem, hogy ne lenne honvágyuk. Magyar varjú magyar vetésben, magyar fákon érzi jól magát. Arról nem is beszélve, hogy tudnák, nálam vár rájuk a pucolt dió. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#27) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Igazad van. Nyilván van bennük nemzeti öntudat.
És a kis kiruccanás után róluk aztán tényleg el lehetne mondani hogy "jobban teljesítenek".
Simán járna a pucolt dió, ha van erős paprika ha nem.Persze lehet hogy az indiai fincsibb, de ott ki pucolná meg nekik.
Szóval ezek komoly érvek, lassan velük is tudatni kellene..

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#29) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

Amit tudtam, megtettem. A szememből kiolvashatta egyikük a csodálatomat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#29) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Igen. És ez komoly, szép történet.
Remélem senkinek nem csípi a szemét hogy mi egy kicsit elkalandoztunk.
Mindamellett furdalja az oldalamat hogy vajon a Távol-Keleten is azt mondják a varjúk hogy "kár,kár"?
Vagy talán más a nyelvezet?És a magyar varjú meg tudná-e tanulni?
Nem egyszerű az egész, az biztos.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#31) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#30) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez az én topicom, és nálam (kis túlzással) mindent szabad. :)

Az angol világnyelv. Legfeljebb csodálkozik a nép, hogy miért kiabálnak a madarak autóért, holott tudnak repülni.
A varjak nálunk érzik igazán otthon magukat, már csak ezen ok miatt is. Mi nem a "car" szóra gondolunk, ha meghalljuk őket, hanem az igazi ősmagyar siránkozásra. Mert ugye sírva vigad a magyar.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#31) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

"Kár" hogy nincs közöttük tolmács hogy ezt személyesen is elmagyarázza.
Mert én azt szeretem, ha a magyar varjú magyarul kommunikál...

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#33) moonlight115 válasza Vakegérke (#31) üzenetére


moonlight115
tag

Siránkozás...Szabó Magda szerint a magyar az egyetlen nép, aki irodalmi szintre emelte a panaszkodást. Tiborc panasza.

@ pgyorgy59 Furán hangzana a varjú szájából csőréből a "kocsi! kocsi!", ha autót szeretne... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#34) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#32) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak más honban értik autó iránti vágynak kiáltozásukat. Itthon mindenki megérti őket tolmács nélkül is.

Megjegyzendő ha ezt a topicot véletlen olvassa valamely írástudó tagja a varjúnemzedéknek, akkor lehet, hogy meghirdeti a jelszót: Világ varjúi egyesüljetek, irány Magyarország!
Érthető lenne felhívása, hiszen magyar honban segítőkész emberek vannak, akik még arra is képesek, sőt, hajlandóak, hogy feltörjék nekik a diót.
Már csak az a kérdés, hogy mekkora a világ varjú létszáma, és egy (diót törni képes) magyar lakosra hány dió jutna naponta, amit fel kell törni.
No meg az is kérdés, hogy azt a rengeteg diót vajon honnan szereznék be a varjak. :)

moonlight115: Már hiányoztál. Egy ilyen (szó szerint is) magasröptű társalgásból úgy gondolom, örömmel veszed ki a részed. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35) moonlight115 válasza Vakegérke (#34) üzenetére


moonlight115
tag

Naná! :DD

Épp mostanában olvastam Kós Károly Varjunemzetség c. könyvét. Ott a Varjuk (igen, rövid u!) bolondok voltak, Jankó és fia, Gáspár. Aztán csak kiderült, nagyon is volt eszük, mikor jött a török, a tatár, már senki nem legyintett rájuk: Ó, a Varjuk! Azok bolondok, egytől egyig! :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#36) pgyorgy59 válasza moonlight115 (#33) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Az igaz, de legalább az angolul nem tudók is(mint én) értenék világosan hogy miről van szó..

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#37) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Szóval rövid "u"? Hát mindig tanulunk.Nem szégyen.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#38) moonlight115 válasza pgyorgy59 (#37) üzenetére


moonlight115
tag

A varjú hosszú "ú", de a Varju az egy családnév, nemzetség, azért rövid. ;)

Akit érdekel Erdély a 17. században, annak tudom ajánlani ezt a könyvet.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#39) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#36) üzenetére


Vakegérke
veterán

Értjük mi, magyarul beszélnek a varjak. Mondjuk a biztosító társaságok nem szeretik a "kár" szót. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) pgyorgy59 válasza moonlight115 (#38) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Ebből látszik hogy tudatlan vagyok,mert sajnos nem olvastam.Egy varjúnak valószínűleg 10-szer annyi esze van mint nekem, és akkor még le sem becsülöm magam.
És állítólag valami hasznot is hajt,akkor meg aztán végképp le a kalappal...

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#41) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#40) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én sem tudok róluk többet, mint te. Mit számít? Szeretem őket, mint Isten teremtményeit.

"Többek szerint a varjak képesek rovargradációk megfékezésére, így nagy mértékű rovarkártételek megakadályozására. Más szerzők emésztőrendszerének felépítése okán elsősorban magevőnek ítélték, és növényvédelmi szerepét egyáltalán nem tartották jelentősnek. A vitát végül egy kutatómunka nyomán Dr. Vertse Albert összefoglaló tanulmánya zárta le, a faj kímélete mellett foglalva állást."
Forrás

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#39) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Érthető(vagy nem) mert ha meghallják akkor biztos fizetniük kell,ezt a szót meg kimondottan utálják.
Sokkal egyszerűbb nekik mindenféle esemény nélkül gyűjtögetni a pénzünket.
A madár társadalomban sem hiszem hogy ilyen rablók vannak....

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#43) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#42) üzenetére


Vakegérke
veterán

No azért a halfarkas se a jóindulat mintaképe. :N

"Kimondott rablómadár. A halászó madarakat addig üldözi, amíg azok ki nem öklendezik a táplálékot, amit még a levegőben elkap. A legyengült madarakat is megöli. A szárazföldön elkapja az egereket, patkányokat, de akár az üregi nyulat is. A fészkeket megdézsmálja és a dögöket is elfogyasztja."
Forrás

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#41) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Csak többet tudsz mint én. A varjakkal semmi gondom, de meg kell mondanom a galambokat(vad) nem nagyon csípem, mert a legfőbb dolguk mindent lesz..ni. Pedig mint gondolom a legtöbb gyereknek,nekem is voltak galambjaim.Érdekes ez is...

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#45) moonlight115 válasza pgyorgy59 (#40) üzenetére


moonlight115
tag

A varjúkról eddig én is csak annyit tudtam, hogy kárognak, és megdézsmálják a vetést. :)
Ha Vakegérke nincs, így éltem volna le az életem, bután, mint egy hóember. :D

Egérke Gyanús ez nekem! Halfarkas, mégis madár. Még ha a farka halból lenne... :U

A galambokat utálom. :Y

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#46) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#43) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

No ők már hasonlítanak a biztosító és bank rendszerre. Pedig a képen elég jóképű !

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#47) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Tényleg, miért is halfarkas? Hadd világosodjunk!

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#48) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Tesókáim, már nem éltem hiába. :)

Ami a varnyúkat illeti, alapjában véve hasznos barátaink ők. Az lehet, hogy diót csórnak, de húst is esznek, méghozzá a kártevők húsát.

Ja, hogy halfarkas...
Talán azért ez a neve, mert ahogy a farkas vadászik a nyulakra, apróbb vadakra, ő úgy vadászik a halakra, és még az is mindegy neki, hogy a halászó madár kiöklendezi előle menekülve a zsákmányát, jó étvággyal behabzsolja.
Időnként holdtöltekor, hátszélben, párás körülmények közt hallá, holdfogytával, szembeszélben, száraz időben farkassá változik. Ez nála akaratfüggő. Attól függ, hogy az áldozat, vagy a vadász szerepét akarja átélni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#49) moonlight115 válasza Vakegérke (#48) üzenetére


moonlight115
tag

És ha a kiöklendezett (fujj!) zsákmány denevér volt, akkor vérfarkassá változik, természetesen csakis holdtöltekor. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#50) Vakegérke válasza moonlight115 (#49) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez is egy lehetőség. Mármint elméleti, bár nem elképzelhetetlen.

No most érdekes lenne, ha egy halászó madár denevért enne vacsorára. Csak arra tudok következtetni, hogy az a buta denevér szívott valami érdekeset, és halnak képzelve magát, víz alá bukott.
Ismerve a természet törvényeit, talán jobb is, hogy a halászó madár lenyelte, hiszen nem kellett hosszasan fuldokolnia.
Az pedig sokszoros csavar a rá kimért sorsban, hogy még a halászó madár gyomrában sem lelt örök nyugalmat, hiszen szegény pára kimerültségében kiöklendezte, így a halfarkas bendőjében végezte.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.