Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Sajnos ebből a kategóriából elég sok van hazánkban! :( Minden esetre jó leírás! :R :C

Mentalita'

(#2) Vakegérke válasza nincsisbéla (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Örülök, hogy tetszik. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Иван válasza nincsisbéla (#1) üzenetére


Иван
őstag

Sajnos hazánkban sokan kényszerből ilyenek.

Nyomorult ország nyomorult emberei :(

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#4) nincsisbéla válasza Иван (#3) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Sajnos igen, de szerintem ennek a kategóriának kb a felét teszik csak ki, a másik fele csak szimplán fillérba...

Mentalita'

(#5) Vakegérke válasza Иван (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak a betegesen fukarokról akartam beszélni.

Volt egy ilyen kollégám. Állandóan kérdezgette az időt, mert sajnált pár száz pénzt egy karórára. A leírtakhoz hasonlóan kente be magát borotválkozás után valami ordenáré büdös, de olcsó arcszesszel.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) Csoffadalom válasza Vakegérke (#5) üzenetére


Csoffadalom
tag

Ki volt az?

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#7) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Nekem egy ilyen iskolatársam volt tavaly.

Nike,Puma és egyéb cuccokban járkált. Amikor bejött az Andorid rendszer, kapott egy X8-at, majd egy Galaxy Minit.

De 60 forintos füzetre nem akart költeni, mindig lejmolt a titkárságról...

Jártam náluk, nem éppen a gettó kategóriába estek.

Szimpla fillérfuckR volt.

Óra ott se, 200 forintos tesco dezodor, stb.

Pedig megtehették anyagliag, csak a gyerek ennyire igénytelen volt

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#8) Иван válasza Vakegérke (#5) üzenetére


Иван
őstag

Ja értem. nekünk is van ismerősünk (illetve nagymamámnak) akinek a balevesben három szem bab van, vacsorára meg olajos kenyeret eszik.

Az unokáinak mikulásra/karácsonyra vesz egy darab csokimikulást, mer többre nem futja. De csak az unokáknak, gyerekeinek még karácsonyra sem, mert hát már felnőttek, jelképes ajándék SE jár nekik. A városi mozit még sosem látta belülről, csoki kockát valami 20 éve nem evett. Ha jönnek az unokák uzsonnázni, két zsemlét és két párizsit vesz, mert ki kell porciózni.

Pedig mamám mondja, hogy a nyugdíjukból minden kijönne.

Mondjuk van a másik típus, aki meg mindenre költ, és inkább hónapról hónapra veszi fel a provident kápé hitelt... Az is nagy idiótaság.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#9) Vakegérke válasza Csoffadalom (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Még a kórháznál voltunk kollégák, nem ismered. :)

anevemearl: Kollégám semmit nem akart venni, kivéve két dolgot. Kaját és nasit. A bele volt az Istene.

Иван: Ha ennyire kuporgatós, hova lesz a nyugdíja? Lehet, hogy az ágyneműben rejtegeti? Minek?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) Earl_Muttley válasza Vakegérke (#9) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Mintha azt az illetőt írnád le :K

Nagy zacsi chips, tábla milkák, de közbe büdös volt mint a WC. :Y

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#11) Vakegérke válasza Earl_Muttley (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ennyire azért nem volt kóros. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Csoffadalom válasza Vakegérke (#9) üzenetére


Csoffadalom
tag

Ja, azt hittem cumigyári fazon.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#13) Earl_Muttley válasza Vakegérke (#11) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Akkor a társam rosszabb volt :K

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#14) Vakegérke válasza Csoffadalom (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ugyan kisebb mértékben "beteg", de ott is van valaki.
Ő márpedig szemetes zacskóra nem ad ki pénzt, tehát amíg hozzá tudott jutni, addig vitte, amikor már nem, akkor kért.
Amikor olyan gépre került, csavarhúzót kunyerált, mert azzal tudta kiszedni a mit tudom én mit.
A zacsi rendben volt, ha tudtam, adtam. Ami viszont a csavarhúzót illeti, egy kunyerálós estén megkérdeztem tőle, hogy mi lenne, ha venne egyet, nem egy falrengető összeg. Harag nem volt, csak duzzogás.
Kitalálhatod ki volt. "Bukott" váltótársam. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) Csoffadalom válasza Vakegérke (#14) üzenetére


Csoffadalom
tag

Sajna nem tudom kire gondolsz. Rajtad kívül csak az Öcsivel, meg a Petyával dumáltam ott "hátul".

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#16) Vakegérke válasza Csoffadalom (#15) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kovács műszak, volt köszörűs... :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) Csoffadalom válasza Vakegérke (#16) üzenetére


Csoffadalom
tag

Így már talán tudom, csak a nevét nem.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#18) Vakegérke válasza Csoffadalom (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

Idős, és Gabi névre hallgat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) Csoffadalom válasza Vakegérke (#18) üzenetére


Csoffadalom
tag

Csak össze hoztuk. :DD

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#20) moonlight115


moonlight115
tag

Ez jó ! :C

Kiegészítés : dúsgazdag, van vagy 6 vállalkozása, polgármester férj, tengerparti apartman, mégis : a fodrásznál csak igazítást kér, mert az olcsóbb......: jajj, csak innen a frufrumból egy kicsit... meg oldalt két centit.....és hátul, ami kilóg, abból is egy centicskét....
Új frizura, " igazítás " áron. ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#21) Vakegérke válasza moonlight115 (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szakmai szempontból is tetűrágás. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) moonlight115 válasza Vakegérke (#21) üzenetére


moonlight115
tag

A jó oldala : egy héten 2-3 alkalommal jön, ahol 2 cintányért összeütnek, neki ott kell lenni, és hát 60 évesen is illik szépnek lenni! Dekonjunktúra van, ilyenkor aranyat ér egy ilyen vendég, még ha nem szimpi, akkor is. :P

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#23) Vakegérke válasza moonlight115 (#22) üzenetére


Vakegérke
veterán

"...jajj, csak innen a frufrumból egy kicsit... meg oldalt két centit.....és hátul, ami kilóg, abból is egy centicskét...."

Gyorsan nőhet a haja, ha hetente kétszer háromszor betér. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) moonlight115 válasza Vakegérke (#23) üzenetére


moonlight115
tag

Áááá, nem vágatni, szegényke nem tud fésülködni ! Meg se próbálja, hála az égnek!
Vannak ilyenek...... :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#25) Vakegérke válasza moonlight115 (#24) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha nem titok, mennyibe kerül egy komplett hajnyírás, egy igazítás, és egy fésülés?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) moonlight115 válasza Vakegérke (#25) üzenetére


moonlight115
tag

Hajvágás, szárítás, lakk, balzsam, mosás : 3200 , igazítás + minden más : 2800
Csak szárítás, vágás nélkül : 2200
Fésülés, lakk : 600
Festés + vágás : 5200

2 éve nem emeltem árat. Akkor is csak 100 Ft-ot.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#27) Vakegérke válasza moonlight115 (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

Számoljunk.

Mondjuk kéthavonta kéne egyszer rendbe tenni a búráját. Erre utal az 1-2 centis igazítás.
Idáig stimmel?
3.200 pénz. Otthon fésülködik, ingyen van.

Bár csak a fésülésre nem mondtál árat, saccra 500 lehet.
Számoljunk.
Hetente ha csak kétszer tér be, havonta legalább 4.000 pénz. Lakkal 5.000.

Akkor most spórol, vagy nem?
Ha igen, meglehetősen ésszerűtlenül teszi. :K

Amikor utoljára voltam fodrásznál, 10, azaz tíz Forintból rendbe rakták a fejemet. Történt ez 1975 július 12-én. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) moonlight115 válasza Vakegérke (#27) üzenetére


moonlight115
tag

Huh, tőled akár éhen is halhatna a fodrásztársadalom ;)
Nálam havonta kb. 10 ezret költ, de van még kozmetika és manikűr is, úgyhogy a szépasszony simán nálunk hagy 20-25 ezret havonta. Megteheti.
Persze, mindenki körbeugrálja, mindig siet, férjeura dróton rángatja, ő a főnöke, úgy is hívja, hogy : A FÖNÖK !
Egyszer nagyon megsajnáltam. Panaszkodott, én meg tettem valami olyan megjegyzést, hogy én így nem tudnék élni. Ez elindított egy őszinteségi rohamot nála, és kiborult. Kitálalta a családi titkokat, majdnem sírt. Ehhez hozzá vagyok szokva, kicsit pszichológus is egy fodrász. Van, aki csak azért jön, a város másik végéből,de még vidékről is, hogy egy jót beszélgessen. Beindítom vidítóvarázsom, átkapcsolok lélekmasszőr üzemmódba, és......nem csak széppé varázsolom őket. Ez egy ilyen szakma. ;)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#29) Vakegérke válasza moonlight115 (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nocsak, akkor jól tejelő kuncsaft. :)

A szépészeti szakma már csak ilyen. Dumcsizás, hadd üdüljön a kuncsaft lelke, hadd panaszkodja ki magát.
Amikor taxis voltam, rám is ontották a lelki terhet. Mivel jó beszélőkével áldott meg az ég, de hallgatni is tudtam, kielégülten távoztak. Érezhető volt a jatton. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) moonlight115 válasza Vakegérke (#29) üzenetére


moonlight115
tag

" kielégülten " , ez jó ! :K

Az én szakmámban az is jó, hogy mindenhol van ismerősöm. Csak egy telefon, és el van intézve, sőt, másokon is segíthetek így, összehozom az embereket, nem vicc, de van aki az életét köszönheti nekem, mivel én javasoltam pont azt az orvost, aki műtötte. Bonyolult műtét volt, ha egy kevésbé tapasztalt dokihoz kerül, neki annyi. Ezt az orvos is megerősítette, ugyanis a felesége hozzám jár évek óta.
Véletlenül lettem fodrász, de nem bántam meg. :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.