Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) fordfairlane válasza Ijk (#95) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez a reklám a sztenderd reklám hatásmechanizmust felnagyítva akar ironikus lenni. Aztán van, akinek nem jön át az irónia. Nekem elsőre lejött, hogy ironikus akar lenni, de attól még nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#102) Z86


Z86
őstag

Olyan dolgokat magyaráztok bele, aminek köze nincs ehhez a reklámhoz. Ez egy poén. Bakker, a végén egy fehér lovon ül, tiszta komolytalankodás az egész, hogy lehet ezt a magyar férfiak lenézésének felfogni :F

(#103) Hasek válasza D1Rect (#100) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Nem hallottam. Egy normális környezetben ezt kinevelik az emberből a barátok és a család. Nyilván van ilyen, ez tiszta sor. Viszont nem tehető felelőssé önmagában a reklám. Az csak erre épít.

Tudod az a baj, hogy az emberek ma már nem foglalkoznak egymással. Ez az alapja mindennek.

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#104) k. válasza bLaCkDoGoNe (#71) üzenetére


k.
őstag

Egyetértek!
Mindazt teljesíti, amit egy reklámnak teljesítenie kell, felfigyelsz rá, "bemutatja a terméket", és valamennyire vicces-?- is. Aki pedig botránkozik, nézzen egy órát hüvelygomba reklámot :D

(#105) D1Rect válasza Hasek (#103) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor keveset jártál edzőterembe vagy ilyenek. :)

(#106) Dany007 válasza D1Rect (#100) üzenetére


Dany007
veterán

Ebben egyébként szerintem is van valami!
Pl. a nők mindig is a reklámokban, filmekben szereplő nőkhöz probálnak hasonlitani.
Ez megfigyelhető az elmult fel evszazad divatirányzatain, illetve a 7köznapi embereken.
Manapság meg méginkább követik a divatot és trendeket. Lásd facebook, twitter, okostelefon stb stb...
Na meg aztán meglehet nézni hány nő éhezik meg hánytatja magát csak hogy a hiressegekhez hasonlitson. Közben meg ezek 90%-a photoshop és/vagy plasztika.

Én szarok a reklámra. Nemigazán érdekel.
De az tény, hogy az emberek többsége ilyen vagy olyan indokból de követi a trendeket az aktuális divatot.
És ezeket az ilyen médiák teremtik. Tv, újság, internet.

(#107) Ijk válasza D1Rect (#100) üzenetére


Ijk
nagyúr

Bocs, de pont lesajnálni tudom azt aki annyit bámulja a televíziót, hogy egy nem létező világból kiragadott személyhez próbál hasonlítani. Egy értelmes ember a helyén tudja kezelni ezeket a dolgokat.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#108) tildy válasza D1Rect (#100) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom honnét veszik,de meg lehet tanulni a fizikát, ebből kifolyólag a nagyobb mellnek nagyobb is a tömege, ergó .

Most amúgy elgondlkodtam, mi is számít normál testalkatnak...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#109) amanoba válasza D1Rect (#100) üzenetére


amanoba
őstag

"A TV-ben mindenki szép/okos/jólöltözött/tökéletesen sminkelt."

az összes " / " helyére egy " & ", így már érthetőbbek az önértékelési problémák, és talán közelebb is áll a valósághoz..

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#110) D1Rect válasza Dany007 (#106) üzenetére


D1Rect
félisten

"Na meg aztán meglehet nézni hány nő éhezik meg hánytatja magát csak hogy a hiressegekhez hasonlitson."
Ráadásul szarul is fog kinézni. :U
Skinnyfat not rlz.
Enni kell, mert azzal működik a tested.
Ezek nem esznek, szarul lesznek, ronda lesz a bőrük, sőt még a hangulatát is szétb@ssza az embernek.

Szóval nem koplalni kell, hanem fel kell emelni a seggét a TV elől és elmenni mozogni valamit.

(#107) Ijk: Nehéz ellenállni napi 4+ óra agymosásnak...
Pláne, ha meg van győződve róla, hogy ő szereti nézni.

"jajj, csak háttérzaj"
Subliminal messaging rlz!

(#108) tildy:
20-30 testzsírszázalék szerintem a normális alkattól függően.

(#109) amanoba: Felsorolásként értettem. :K

[ Szerkesztve ]

(#111) Hasek válasza D1Rect (#105) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Nem tudom mi köze a témának az edzőteremhez. Oda több önértékelési problémákkal küzdő egyén jár? Remek. És? Nem azt mondtam, hogy nincsenek ilyenek, csak azt, hogy ez kinevelhető. Én meg épp olyan istenkirály voltam 70 kilósan, mint most közel 100 kilósan, tehát ezzel nekem nincs gondom. :D

Úgy látom viszont egyesek keverik a divatot az önértékelési problémákkal. Ha Én meglátok egy jó pólót valakin a tv-be, akkor azt mondom, hogy "húú ez de fasza", majd ha van rá cash akkor veszek egyet. Ennyi, ez a divat. Az viszont hogy megnézek egy reklámot, aztán rögtön emozni kezdek hogy de nyomorék vagyok, az önértékelési probléma.

Ha azt akarom hogy kockahasam legyen, akkor sportolni kezdek. De nem azért akarok kockahasat, mert most esetleg nincs és így kevesebbnek érzem magam. Ugyanolyan teljes értékű embernek érzem így magam kockahas nélkül, mint ahogy kockahassal érezném magam.

Nem akarok kockahasat, ezért most nem tudok okot mondani, hogy miért akarnék, de biztos nem emoznék rajta.

Üdv. H

(#112) bullseye válasza D1Rect (#110) üzenetére


bullseye
addikt

na de ez a reklám spec. szerinted megrengeti bárki valóságalapját? Ülök a gép előtt: nem elég, hogy kicsi vagyok, kövér, és büdös, de még koncertjegyet sem tudok varázsolni egy kagylóból, ami aztán gyémánttá válik, miközben ló kerül alám? Vajon kondizni menjek előbb, vagy Roxfortba?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#113) D1Rect válasza Hasek (#111) üzenetére


D1Rect
félisten

"Az viszont hogy megnézek egy reklámot, aztán rögtön emozni kezdek hogy de nyomorék vagyok, az önértékelési probléma."
Nem akkor jön ki, hanem akkor amikor odamennél a pultot támasztó bombázóhoz. Nem mersz elindulni.

Egyébként kockahas rlz. Nekem is az van. Sokkal könnyebben elérhető mint a kockás has. :P
ui.: mondok egy okot a kockáshasra: kényelmesebbek a ruhák. Tényleg. :K

(#112) bullseye: Ecsém, ez kell a nőnek. Tiszta és nyílt üzenet. Pedig nemis.

[ Szerkesztve ]

(#114) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Jólvan ugy látom nem vagyok egyedül a véleményemmel:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#115) Crystalheart válasza D1Rect (#100) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Olyan nőket rajzolnak eredeti fénykép alapján amilyen nincs..." - Pedig ami azt illeti, van, csak nagyon kevés. :)

(#116) D1Rect válasza Crystalheart (#115) üzenetére


D1Rect
félisten

Van 1 fénykép, amin szerepel valaki. Azt megváltoztatják olyanra ami nem létezik.
De szerinted van. Aha.

Vagy félreértjük egymást. :U

(#117) Crystalheart válasza D1Rect (#116) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A lapokban azért fotosoppolnak annyit, mert nincs a világon annyi szép nő, mint amennyit felvesz a piac + könnyebb az előnytelen beállítást grafikusan leszedni, mint újra összehívni a fotóstábot egy rosszul esett árnyék miatt. A filmekben pedig azért sminkelnek (de még a Baló Györgyöt is kisminkelik a felvétel előtt), mert a natúr videofelvétel eszméletlenül sokat torzít az arcon, csak különlegesen jó beállítások és fényviszonyok esetén lehet kevesebb sminket használni.

Mindez nem jelenti, hogy nincsenek közel tökéletes testű nők/férfiak, akikről photoshop nélkül is lehetne akár tökéletes fotókat készíteni, csak több idő, energia és pénz.

A másik, hogy ha valaki tisztában van a testi hiányosságaival, az nem feltétlen önértékelési probléma. Az esztétika mindig viszonyítás kérdése, és egyéni megítélésű. A kérdés, hogy szorong-e emiatt, amire mondjuk a nők többsége eredendően nagyon is hajlamos.

joamilestoné: Valahogy úgy. :)

[ Szerkesztve ]

(#118) szőröscica válasza D1Rect (#116) üzenetére


szőröscica
addikt

Arra gondolt, hogy vannak olyan szép nők, mint a reklámokban látható smink és photoshop csodák, csak sokkal kevesebben, mint azt a reklámok/fényképek száma alapján gondolnák a hölgyek, urak.

(#119) D1Rect válasza Crystalheart (#117) üzenetére


D1Rect
félisten

Pedig nincsenek.
Cáfolj meg, mutass egyet!

"A kérdés, hogy szorong-e emiatt, amire mondjuk a nők többsége eredendően nagyon is hajlamos."
Nem eredendően. Ebben nőnek fel.

(#118) joamilestoné: Mutass egyet!
Csak egyet...

Nosmink+noPS és címlapképes.

[ Szerkesztve ]

(#120) Alg


Alg
veterán

OMG most komolyan felakadtatok egy reklámon, ami:

1., Szándékosan idióta és komolytalan (az eredeti változatban a végén elrepül a csávó egy sugárhajtású varjún...)
2., Eredetileg amerikaiaknak lett kitalálva (más kultúra)

Nagyon unatkozhattok...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#121) bullseye


bullseye
addikt

azért a photoshoppolás sem azért alakult ki, hogy anorexiát okozzon, hanem azért, mert a közel tökéletes testű nőknél (akikért átlagember mondjuk a fél karját odaadná) az a pici hiba, ha bekerül a képbe, már mindenki fanyalog.

olyan ez, mint az olimpiai ezüst. bukás.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#122) Crystalheart válasza D1Rect (#119) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Édesanyám már 43 éves, úgyhogy rá már nem igaz az állítás, honnan a fenéből mutatnék neked? :DDD

"Nosmink+noPS és címlapképes." - Ez pont azért nem lehetséges, amit korábban mondtam, a felvétel (a fényképező is) torzít úgymond, és hogy az élő látványt adjuk vissza, azért sminkelni kell, a férfiakat is. Ez alap egy sminkmesternél. Egyedül a bababőrű kisgyerekeknél van esély elhagyni.

[ Szerkesztve ]

(#123) D1Rect válasza Crystalheart (#122) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor nincs. Örülök, hogy sikerült ebben megegyezni. :)

(#124) Mr X válasza D1Rect (#123) üzenetére


Mr X
veterán

Vicc nélkül mondom, menj ki a strandra, ha időd engedi. Látni fogsz olyat, aki ha nem is tökéletes testű, de mindenféle smink nélkül címlapra tehető lenne.

(#125) D1Rect válasza Mr X (#124) üzenetére


D1Rect
félisten

Menj ki a strandra, állj oda a "tökéletes" csaj/pasi mellé.
(csaj esetében koncentrálj a vér átcsoportosulása ellenére is)
Kezd el kritikusan figyelni. Keresd a hibákat.

A "jótestű" pasik 80% fejletlen lábakkal rendelkezik, mert lusták normálisan edzeni...
A lábazás fárasztó...

(#126) Mr X válasza D1Rect (#125) üzenetére


Mr X
veterán

Ezért írtam, hogy nem tökéletes, de címlapképes. Amúgy nem feltétlen az a jó test, amelyik ki van gyúrva. Szerintem. Nekem jobban tetszik egy arányos alak. Nem jó, ha valaki túl "sűrű".

[ Szerkesztve ]

(#127) Crystalheart válasza D1Rect (#123) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jótól kéred, hogy mutasson ilyet, mikor mostanában szökőévente egyszer látok lányt is a családomon kívül, hiszen nem igazán megyek el itthonról. De emlékszem a középsulis éveimre, volt néhány igazán szép orcájú lány, akik még sportoltak vagy táncoltak is, és bármilyen ruha jól állt rajtuk. És volt egy közülük, aki a lehető legszolidabb sminkben járt (szerintem általában nem is sminkelte magát), mindamellett intelligens és rendkívül tehetséges is - de az ember nem kotyogja ki csak úgy a múzsája nevét. :)

Amúgy én is közel tökéletesről beszéltem, de az már bőven elég a címlaphoz, mert többnyire ott sem tökéletesek vannak, a Photoshop ellenére sem. (Meg aztán, mihez képest - az esztétika viszonylagossága, ugyebár.)

[ Szerkesztve ]

(#128) D1Rect válasza Mr X (#126) üzenetére


D1Rect
félisten

Mutass már nekem egyet!
De most komolyan, beszélgetünk általánosságban arról, hogy "biztos van olyan".

A hibákat te is látod, szted mit szólna hozzá az akinek ez a szakmája?

Nekem férfitestből olyan kéne mint amilyen testépítőké verseny előtt ~1-2 hónappal. :)
De az rengeteg munka/pénz/figyelem.

(#127) Crystalheart: Szóval "biztos van olyan"...

[ Szerkesztve ]

(#129) Crystalheart válasza D1Rect (#128) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ami azt illeti, férfiaknál nagyon jó komplexuskeltő tud lenni a 300.

De hogy a jelen bejegyzéssel is összefüggésbe hozzam, azért az átlag ember nem kezdi el húzott szájjal mondani, hogy "Jajmá, majd pont bedurrantott izmokkal fogják egy szál veszteség nélkül betolni a perzsákat a szakadékba, jajmá." :DDD

"Szóval "biztos van olyan" - Nem mindegy, hogy "biztos van olyan", vagy "biztos, hogy van olyan". :) Ha akarod, ne hidd el, de rendkívül finnyás vagyok, ha a női szépségről van szó. Nevet nem fogok mondani, de pár év múlva magad is fogod látni a mozikban, ha a dolgok a jelenlegi mederben mennek.

[ Szerkesztve ]

(#130) Mr X válasza D1Rect (#128) üzenetére


Mr X
veterán

Két hete voltam a gyulai várfürdőben, ott volt egy-két olyan lány, akiken nem láttam hibát. Biztos volt, de én nem vettem észre. Ettől függetlenül lehet, hogy a kislábujja görbe volt valamelyiknek. Tökéletes test nincs, de olyan van, aki címlapra tehető lenne natúrban is. Nem általánosságról beszélek. Én mondom, hogy láttam olyat, akin nem láttam olyan hibát, ami miatt ne lehetne fotosop nélkül mutogatni.

A szép test ízlés kérdése. Én például nem szeretnék úgy kinézni, mint egy testépítő. Ha választanom kellene, akkor mondjuk valami atléta alkat lennék. Azok valahogy arányosabbnak tűnnek nekem.

[ Szerkesztve ]

(#131) Archer


Archer
őstag

Szappan, meleg víz, nekem bevált..

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#132) D1Rect válasza Crystalheart (#129) üzenetére


D1Rect
félisten

Jó, hiszem ha látom. :)

(#130) Mr X: Legközelebb, ha ilyet látsz kérdezd meg tőle, hogy melyik részével nincs megelégedve.

Szerintem se az a legszebb férfitestből, de én abban léteznék a legkényelmesebben. ;)
(azért ott még fedett az ember, nincs kockahasa, viszont van benne kraft)

(#133) Mr X válasza D1Rect (#132) üzenetére


Mr X
veterán

Asszony biztos örült volna, ha odasétálok egy másik nőhöz, hogy "Te figyu, szerintem tökéletes a tested, de te mivel nem vagy megelégedve rajta?" :D

Komolyra fordítva, szerintem nem létezik olyan ember, aki tökéletesen elégedett a testével és nem lát rajta hibát. De most nem is a tökéletes test volt a téma, hanem a címlapképes test.

(#134) Ijk


Ijk
nagyúr

Mi megy itt te jóég? Nem kell adonisz test hogy valakinek ne legyen önértékelési problémája. Nem is várható el hogy minden férfi úgy nézzen ki, de a nőknek is tetszenek a külsőségek, nemcsak nekünk.
Erre megy rá a reklám is, igazából nem is a férfiakat kritizálja hanem a nők egy részét, akik olyanról álmodnak ami nem létezik. Ezt szimbolizálja többek között a gyémántokká átváltozó akármi, és a fehér ló.
Azt pedig végképp nem értem a színészt miért kell szapulni, aki csak eljátszik egy humoros szerepet?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#135) vans? válasza Ijk (#134) üzenetére


vans?
őstag

A magyar hang tesz ra egy nagy lapattal szerintem, mert az eleg idegesito, eredetiben semmi gaz vele.

hábm bábm

(#136) scott_free


scott_free
senior tag

érdekes módon az egy férfit sem zavar, ha egy reklámban k.rva jó nők vannak ;)

egy vicces reklám (remélem, hogy nem volt eddig még)

(#137) Mr X válasza scott_free (#136) üzenetére


Mr X
veterán

Mondjuk én még nem láttam olyan reklámot, amiben a bombázó azt mondja, hogy "Ha a nőd is ezt a dezodort használná, legalább az illata ilyen bomba lenne, mint az enyém, ha már a teste nem lehet".

(#138) Ijk válasza Mr X (#137) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ááá, abból világégés, armageddon lenne;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#139) caizzz


caizzz
aktív tag

marakujás kőbányai

(#140) bullseye válasza Mr X (#137) üzenetére


bullseye
addikt

mert mi férfiak kevesebből is értünk. Elég egy kis dekoltázs, vagy érzékibb pillantás, és pontosan látjuk, hogy ha azt a terméket vennénk, akkor folyton topmodellek akarnának szexelni velünk...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#141) Kassadin válasza D1Rect (#125) üzenetére


Kassadin
addikt

"A "jótestű" pasik 80% fejletlen lábakkal rendelkezik, mert lusták normálisan edzeni...
A lábazás fárasztó..."

Ezt miből sikerült leszűrni?

(#142) D1Rect válasza Kassadin (#141) üzenetére


D1Rect
félisten

Nézz szét az utcán.

2011-re eljutottunk addig, hogy létezik más izom mint a mell és a bicepsz.
De a lábazás még nem menő.

(#143) havasa válasza D1Rect (#142) üzenetére


havasa
aktív tag

Nem nézek Tv-t, a reklámot is itt láttam. Ez a pali egy díszb.zi:D, az oldspice meg sz@r, sportra ott van az Adidas, napi használatra meg Boss, Kenzo stiftek sokkal jobbak.

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#144) Ijk válasza D1Rect (#142) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerencsére nem látok az utcán sok miniszoknyás férfit, így nem tudom megállapítani milyen a lábuk, meg amúgyis inkább a női lábakra figyelek. Felső testből se sokat látni, tipikusan a zsírosabb példányok mászkálnak bordás atlétában.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#145) banhammer


banhammer
veterán

Nekem 100%-ig bejön a reklám.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#146) Kassadin válasza D1Rect (#142) üzenetére


Kassadin
addikt

Én az edzőteremben szoktam szétnézni. Nem csak amiatt kell lábat edzeni hogy arányos legyen valaki, a lábedzéstől más is jobban fog fejlődni.

Tehát állításod arra alapozod, amit az utcán látsz?

[ Módosította: 7 ]

(#147) D1Rect válasza Ijk (#144) üzenetére


D1Rect
félisten

'szt?
Vagy csak ellent akarsz mondani? :F

(#146) Kassadin: Igen.

[ Szerkesztve ]

(#148) Kassadin válasza D1Rect (#147) üzenetére


Kassadin
addikt

Az igen nagy baj. Ennyi erővel akkor a 80%-uk koxol is, mert te úgy látod.
Van igazság abban, amit írsz, csak túlzás szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#149) Dany007 válasza Kassadin (#148) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem Direct mondandójának a lényege annyi, hogy a legtöbb ember az épp aktuális ideálokhoz próbál hasonlítani. Ami a trend és a divat.
Ezeket az ideálokat pedig a média gyártja. Akiket látunk a tévében, akiket az újságban az interneten. Úgymond "sztárt" csinálnak belőlük, és a legtöbb ezeket akarja követni.

Ezen szerintem nincs mit ragozni. Egyik toppmodell sem egy zsírdisznó (bár tudom volt már rá kísérlet), egyik barbiebaba se 80kilós 30-as nőről lett mintázva - mint annó a Willendorfi Vénusz -.
Az összes ruhát és terméket ilyen "idálnak" kikiáltott egyénekkel próbálják eladni, mert a legtöbben ilyenekre szeretnének hasonlítani. Csak amikor a 60-70kilós tini felveszi a reklámban látott szoknyát és rájön hogy hoppá ő rajta ez nem úgy áll, na akkor jobb esetben elkezd fogyózni. Ez nem is baj. A baj ott van amikor egy normál súlyban lévő lány gondolja ugyanezt.
És ez szinte minden termék reklámjánál észrevehető. Nem csak ferdítik a valóságot, hanem torzítják is rendesen.

Pont ma láttam pl egy Garnier reklámot. 40 éves nő(!) (ki volt írva) + szemránckrém, de úgy nézett ki, mint egy 26-28 éves csajszi. Aszittem eldobom az agyam... És nem "jóltartja magát" 40-es volt, hanem jóltartja magát 30-as kb.
Na ez megint mire ösztönzi a jónépet? Hogy vegyünk ilyen krémet, mert akkor talán mi is így nézhetünk ki 40 évesen, mint ő a képen. Csak hogy ez kamu, mert ehhez minimum ráncfelvarrás meg más plasztikai műtét is kellene.
És tudom, sokan próbálnak gondolkodni és nem elhinni amit látnak, de azért tudat alatt csak benne van az emberben.
Tehát ezek olyan ideálképeket festenek, amire titkon mindenki vágyik - hiszen ki ne akarna úgy kinézni 40 évesen, mint egy 28 éves - csak hogy az elérhetetlen, mert a kép nem valós.
Nem véletlenül volt pár éve a Dove-nak a természetes szépség kampánya. - igaz az a promovideó azóta már inkább a PS képességek bemutatására, meg meghökkentésére szolgál - mégha nem is ps van benne.

szerk.: off

[ Szerkesztve ]

(#150) Vakegérke válasza Mr X (#137) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én sem láttam, de legalább ennyire utálnám, mint ezt. :K
Az ok ugyanaz. Kedvesünket ne szólja le senki. Ha megteszi, akkor suvernyák.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.