Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Gratulálok! :) :R

(#2) talmida


talmida
Közösségépítő

Én is gratulálok és még sok boldog, nyugis évet kívánok! :))

IN GOD WE TRUST!

(#3) Gergő_


Gergő_
őstag

ez minden de nem magas nyugdíj. :(

(#4) Jhonny06 válasza talmida (#2) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Hogy miért ilyen magas a nyugdíjam?"

Sajnos nem az. De van, akinek még közel ennyi se. Szomorú ez, bárhogy is nézzük.

(#5) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm nektek. :)

Egy élet munkája, egy élet munkáját nyújtó ember van terítéken.
Kijövök a lóvéból, ez nem vitás. Ami viszont megfizethetetlen, hogy soha többé nem kell elviselnem a helyi iskolázatlan nagymogulok szózatait.
Tény, hogy mondhatták bugyuta, bárgyú szózataikat, pár mondat kellett hozzá, hogy átmenjenek sunyiba, és elhordják az irhájukat. Már nem kell velük fölényes csatát vívnom.

Szép az élet, és én is szép vagyok! :K

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Lehet buta kérdés, de azért felteszem, mert tudom, hogy korrektül gondolkodsz!
Megérte?
Megérte a semmiért gyarapítani az országot, hogy szinte semmi jót ne kapj?
Ha más országban dolgoztál volna ilyen keményen, hamarabb és több gyümölcs nőtt volna a fádon! :(

Persze én is gratulálok, de nem a nyugdíjhoz, hanem ahhoz, hogy eddig is kitartottál! :)

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#7) k.


k.
őstag

Hülye kérdés, de tettél félre pénzt?
Mármint-nem tudom most hirtelen a pontos nevét, a szüleim teszik félre- de ha havonta x összeget félretesz, akkor a nyugdija mellé y összeget utal a pénzintézet azthiszem életük végéig.

(#8) danih


danih
addikt

Hat munkahely egy életben a mai fiatalnak hihetetlenül hangzik. Én még a harmadik x-em sem töltöttem be, máris többnél járok. Igaz azért, mert több országban is megfordultam.
Ma kollegám anyjának temetésén voltam. Mari néni 83 évesen ment el, fiatal korától nyugdíjba meneteléig (1983) egyetlen munkahelye volt. Ma már ilyet el sem tudnék képzelni.

(#9) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Kezdem a rövidebbel.

k.: Van tartalékom. Nem sok, közel egy évig tudnék megélni belőle. Azonban nem volt könnyű spórolni, hiszen a feleségem rokkantnyugdíjas volt. Miután meghalt, a temetés költségei felemésztették szinte minden pénzemet. Én viszont élek, és muszáj racionálisan gondolkodnom.
Van némi tartalékom.

mexicanraven: Magyar vagyok, nem volt más választásom.
Mikor leszereltem a katonaságtól, egy a határőrségtől frissen leszerelt barátom azt mondta, hogy menjünk a francba. Ismeri a határzárt, átmegyünk, és végre szabadok leszünk.
Aludtam az ajánlatra egyet. Másnap közöltem vele, hogy magyar vagyok, és az is maradok.
Talán buta dolog, de nem tudom figyelmen kívül hagyni azt, hogy őseim vére áztatta azt a földet, amelyet tapodok.
Hol van az én "áldozatom" az övékéhez?
Ha akkor másként döntök, ma talán Herr, vagy Mister lehetnék. Talán luxus verdával döngethetnék be a legdrágább szálloda elé, és minden alkalmazott kinyalná a fenekem.
Nem bántam meg semmit.
Itthon vagyok, magyar földön, és amit elértem, saját munkámmal, saját emberségemből értem el.
Ha ennyi jutott, hát ennyi.
Ha eljön az ideje, büszkén halok meg, hiszen képes voltam arra, hogy magyar maradjak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) anjani182


anjani182
őstag

Remélem reálértéken lesz ennyi a nyugdíjam...majd 30+ év múlva! :DDD

Forever and ever, let's make this last forever.

(#11) nincsisbéla válasza Vakegérke (#9) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

A 2. részre csak annyit tudok mondani: :R :R :R [bocsánat a több smile miatt, de egy nem lett volna elég!]

Mellesleg több nyugdíjat érdemelnél. [szerintem] :)

[ Szerkesztve ]

Mentalita'

(#12) hNp88 válasza Vakegérke (#9) üzenetére


hNp88
aktív tag

:R :R

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#13) mexicanraven válasza Vakegérke (#9) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Nagyon szép és mély tartalmú szavak ezek, de eszembe jut, egy régi nokiaprogramok.hu-s admin aláírása:
"Ne köszönd, fizesd ki!"
Ebből az jön le nekem, a te esetedre ráhúzva, hogy ezt a sok gyötrelmet, meg sem köszönte senki, de még fele annyit sem kaptál pénzben, mint amennyit megérdemeltél volna... :(
Én nem akarok miszter lenni, csupán egy saját lakást és egy normális/átlagos autót szeretnék, lehetőleg nem 40 év hitelre és mindezért muszáj elmenni, mert ez az ország nem hálás semmiért sem.

when the sun shines, we'll shine together

(#14) Vakegérke válasza mexicanraven (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nézd, nem érdekel, hogy mennyit érdemeltem volna meg.
Saját magamnak tartoztam annyival, hogy hűséges maradok elveimhez, hűséges maradok hazámhoz. Korántsem hoztam akkora áldozatot, amennyit őseim, akik életük árán is védték azt a földet, amelyen naponta lépkedek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) Carlo009 válasza mexicanraven (#13) üzenetére


Carlo009
tag

Nekem nem kell kocsi! Egy másfél szobás lakás, egy LCD tv és egy lány kell, más nem.

[ Szerkesztve ]

(#16) Gergő_ válasza Carlo009 (#15) üzenetére


Gergő_
őstag

Miből? :D

(#17) shadeofme


shadeofme
tag

Vegre megerted ezt a napot is es javadalmazas sem rossz. :)
Egy dohanyos viszont ne panaszkodjon a gumifust egeszsegkarosito hatasara. ;)

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#18) fordfairlane


fordfairlane
veterán

"Vagy nem is olyan magas a nyugdíjam?"

Magasnak nem magas, de az átlagnál jobb.

x gon' give it to ya

(#19) danih válasza Gergő_ (#16) üzenetére


danih
addikt

Ne ne ne neee etesd, megvan neki a maga ketrece :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) fordfairlane válasza mexicanraven (#13) üzenetére


fordfairlane
veterán

...és mindezért muszáj elmenni, mert ez az ország nem hálás semmiért sem.

Mármint az ország hálás népének kellene neked összedobnia a lakásodra a pénzt?

x gon' give it to ya

(#21) csƵ válasza Vakegérke (#9) üzenetére


csƵ
őstag

:R

(#22) Jhonny06 válasza Carlo009 (#15) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az LCD TV hogy jön a képbe?

(#23) adalbert1 válasza k. (#7) üzenetére


adalbert1
veterán

Nem valamilyen életjáradékra gondolsz?

danih: anyámnak is egy munkahelye volt egész életében, igaz ő 2-3 éve ment nyugdíjba.
Szerintem ez az összeg nem túl magas, de remélem azért Vakegérke jól érzi belőle magát. :)

Jhonny06: szerintem azzal van azonosítva annál a személynél a magas életszínvonal. :))

[ Szerkesztve ]

(#24) Wictor válasza Jhonny06 (#22) üzenetére


Wictor
senior tag

Azon keresztül nézi a lányt, egyértelmű...

Apámnak összesen 2 munkahelye volt idáig, jövőre megy nyugdíjba. Közelíteni sem fog Vakegérke nyögdíjához az övé...

[ Szerkesztve ]

(#25) mexicanraven válasza fordfairlane (#20) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Ránézve a rangodra (ami persze nem mérvadó), gondoltam, hogy legalább rendelkezel annyi szövegértéssel, mint én, vagy Vakegérke, vagy akármilyen más átlagos ember.
Nem, közel sem erről van szó, mert ha a népre számítanék, akkor én is elmentem volna főiskolára, mint sok osztálytársam a gimnázium után és talán 5 év múlva is a Te pénzeden (adó) heréskednék! Ennek ellenére nem így tettem, hanem szakmát tanultam, és dolgozom is benne, de mivel nem látom partnernek az itteni a munkaadókat/munkatörvényeket a távlati célokhoz, ezért fogalmaztam az említettek szerint.
Arra viszont megkérnélek, hogy ne offoljuk a topikot túl sokáig, hisz ez nem erről szól! :)

when the sun shines, we'll shine together

(#26) fordfairlane válasza mexicanraven (#25) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ránézve a rangodra (ami persze nem mérvadó), gondoltam, hogy legalább rendelkezel annyi szövegértéssel, mint én, vagy Vakegérke, vagy akármilyen más átlagos ember.

Talán mégsem az én szövegértésemmel van a probléma, hanem te nem tudsz egyértelműen fogalmazni. Mit jelent a hálás ország? Kinek, hogyan, és miért kellene hálásnak lennie? Nem vitatom senkitől sem azt, hogy külföldön sok helyütt könnyebb, de a hála az nem gazdasági kategória, hanem valami egész más.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#27) Dluinet válasza fordfairlane (#26) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Azt, hogy nem rondít bele az ember életébe, hagyja dolgozni és élni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28) Z86


Z86
őstag

Jó dagonyázást! :D

(#29) akom


akom
senior tag

Becsüld meg, hogy ennyit kapsz. Sajnos ez Magyarországon magas nyugdíjnak számít.

[ Szerkesztve ]

(#30) fordfairlane válasza Dluinet (#27) üzenetére


fordfairlane
veterán

Valami konkrétumot? Vagy ezt nekem így érezni kéne? Nem érzem. :) Mindegy.

x gon' give it to ya

(#31) mexicanraven válasza fordfairlane (#26) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Mindegy, nem fogod megérteni, mert nem akarod.
Gondolom milyen csoportba tartozol, de ez is lényegtelen. Élj a tökéletes országodban, ahol megbecsülik a munkád, és annyit kapsz, amennyit megérdemelsz, nem tartasz el másokat, jók az életkörülményeid, ott ahol nincs korrupció és emberként kezel a főnököd.
Pont.

Dluinet: Köszönöm az egyetértést!

when the sun shines, we'll shine together

(#32) Kassadin


Kassadin
addikt

A hozzáállásod példaértékű, viszont mi tönkre fogunk menni előbb-utóbb, ha így folytatódnak a dolgok ebben az országban. Nekem nem lesz választásom, a 80-100 ezer forintos fizetésemből(mire végzek, vajon mennyivel kevesebb lesz?...) mit fogok tudni lerakni az asztalra? Arról nem is beszélve, hogy annyi adósságunk van és lesz is még rengeteg évig, amit itt nagyon sok időbe telne visszafizetni, de ha kint talpra tudok állni, és jobban fogok keresni, megkönnyítem mindannyiunk életét. Tökjó ez a hazafiság dolog meg minden, de én nem fogom azt végigjátszani, amit a szüleim kénytelenek. Az a baj, hogy ezt olyanok úgysem értik meg, akik nem itt élnek, nálunk. Munkát szerezni meg nagyon nehéz, pedig ők főállás mellett is dolgoznának, ha lehetne(úgy néz ki, valami csak összejön nekik).

fordfairlane: Fölösleges kiforgatnod mások szavait, szerintem te is pontosan tudod, hogy mire gondolt. Ha meg nem, ajánlom, hogy olvasd el, amit fent írtam, valószínűleg neki is hasonló problémái vannak, és ő már rendesen dolgozik is mellesleg.

(#33) k. válasza adalbert1 (#23) üzenetére


k.
őstag

De szerintem arra :)

(#34) schummy válasza fordfairlane (#26) üzenetére


schummy
tag

szerintem ez csak Neked nem volt érthető

(#35) fordfairlane válasza schummy (#34) üzenetére


fordfairlane
veterán

Akkor avassatok be végre a titokba. Milyen a szegény, de hálás ország? Hány forinttól indul?

x gon' give it to ya

(#36) banhammer


banhammer
veterán

Szavad nem lehet.
Anyámnak 80 ezer a nyugdíja.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#37) fordfairlane válasza Kassadin (#32) üzenetére


fordfairlane
veterán

Fölösleges kiforgatnod mások szavait, szerintem te is pontosan tudod, hogy mire gondolt

Nem, nem tudom pontosan, mire gondolt, és láthatóan vagy derogál neki leírni, vagy ő sem tudja. Arra gondol, hogy "van itt pénz, csak nem adják oda" ? Vagy arra gondol, hogy "nem az anyagiak rosszak, hanem valami más" ?

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#38) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Én max. azért irigyellek, mert van nyugdíjad. Nem akarok borulátó lenni, de én szerintem semmit nem fogok látni a nyugdíjárulék néven ma lenyúlt pénzből.

- http://pazsitz.hu -

(#39) danih


danih
addikt

Apám nyugdíja 125k. Sok? Kevés? Mihez képest?
Egy mérnökként keményen végigdolgozott élethez képest kevés?
Egy jelenlegi pályakezdő fizetéséhez képest sok?
Nehéz kérdés.

(#40) Dluinet válasza fordfairlane (#35) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Menjél be egy vidéki Sp@rba és kérdez meg egy ott dolgozott mennyit kap egy hónapra, hétvégi munkával. 80000Ft-nál nem fog többet mondani

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#41) fordfairlane válasza Dluinet (#40) üzenetére


fordfairlane
veterán

Sosem írtam, hogy könnyű megélni Magyarországon, pláne nem mostanában, főleg nem minimálbér közeli fizetésekből. Azt nem értem, ennek mi köze a hálához.

x gon' give it to ya

(#42) Dluinet válasza fordfairlane (#41) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ugyan azon a munkahelyen dolgozom 2003 óta, ugyan abba a beosztásban.

Fizetésem
2003: X
2006: 2X
2011: X

Árak:
2003: X
2011: 2X

Reálkereset változás 2003 óta: fele annyiból kell megélnem.

Az állam pedig nem követi ezt a gazdasági mozgást.
Az állami kiadások nem úgy változtak, ahogy a gazdaság.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43) Kassadin válasza fordfairlane (#37) üzenetére


Kassadin
addikt

Visszaolvastam a hozzászólását, igen ha úgy nézed, akkor végül is neked is lehet igazad, minden esetre én inkább arra gondolok, hogy tisztes munkával nem tud elérni egy olyan színvonalat, amit szeretne. Szerintem mindkettő dolog fenn áll, a van itt pénz, meg a hanem valami más is rossz. Mert mindkettő igaz... Legalább, ha elismernék az ember munkáját, lenne lehetősége szamárlétrát másznia->több fizu pl., de nem sz*rba sem veszik az embert, én kezdem most már azt gondolni a saját munkatapasztalatom alapján(kereskedelem), hogy csak nyalással lehet feljebb kerülni. Tudod, ez az, ami igazán szánalmas.

(#44) adalbert1 válasza PazsitZ (#38) üzenetére


adalbert1
veterán

Na igen, ebben az a rossz hogy egyszerre kell fizetni a járulékot hogy az előző generációknak legyen mit kiosztani (nem sajnálom tőlük mielőtt valaki ezt látná a szavaimba, arról nem ők tehetnek hogy a rendszer rossz - pár ember kivételével persze, aki olyan pozícióban volt hogy ), de már most öngondoskodni is kellene.

(#45) koshmar


koshmar
őstag

Gratulálok! :)

1966 szeptemberében lettél szakmunkástanuló.
Ez a dátum elgondolkodtatott engem...a szüleim ekkor két évesek voltak...én meg rá 25 évre születtem.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#46) fordfairlane válasza Kassadin (#43) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az EU gazdasági periféria-félperifériájához tartozunk. Sosem lesz olyan jólét, mint nyugaton, sosem lesz akkora bőség, aki megteheti, annak érdemes lesz nyugatra mennie dolgozni, különösen, ha itthon tudja elkölteni a pénzét. Ez szerintem nem morális kategória, ez egyszerűen a régiós pozícióból adott dolog. Annyit tehetsz, hogy tanulsz, tapasztalsz, ismeretségeket szerzel, és a magad hasznára fordítod.

Igen, meglepődve látom, mennyien vannak azon a véleményen, hogy ez az ország mennyire kilóg mindenhonnan, mert hogy mennyire rosszul teljesítő, élhetetlen hely. Én totál nem így látom. Szerintem Kelet-Európában sehol sem könnyű, leszámítva a centrumközeli cseh- és szlovén minoritást.

x gon' give it to ya

(#47) Kassadin válasza fordfairlane (#46) üzenetére


Kassadin
addikt

Lehetne olyan jólét... Csak változtatni kellene jó pár dolgon.

#48: Én meg már unom ezt a "ez az elmaradott k-európa" című nótát, tulajdonképpen törődjünk bele, hogy itt minden sz*r és az is marad? Ez is egyfajta hozzáállás végül is...

[ Szerkesztve ]

(#48) fordfairlane válasza Kassadin (#47) üzenetére


fordfairlane
veterán

10 éve én is így gondoltam. Csak közben tapasztalatokat gyűjtöttem itt-ott. :)

x gon' give it to ya

(#49) darál0w


darál0w
Jómunkásember

ha a magyar nyugdíjakat, illetve ha a mostani kereseteket nézzük, akkor magas...de világviszonylatban csak arra elég, hogy éppen megélj belőle...persze csak itt és nem a világban...paradoxon :D

Közel 45 év szolgálati idő.
Egyetlen nap betegállományom sincs, kivéve azt, amikor a feleségem kórházban volt, és rám hárult a két gyerek pátyolgatása.

ehhez meg külön gratulálok, hihetetlen teljesítmény. :R

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#50) PazsitZ válasza adalbert1 (#44) üzenetére


PazsitZ
addikt

Az az öngondoskodó rész, amely elindult, igaz a mi kárunkra, de létrejöhetett volna, csak hát nemrég lett rövidre zárva ez a dolog is.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.