Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tschubi


Tschubi
tag

"sub-drops" :)

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Április 1. volt tegnap, akkori a hír is... :D kb. akkora komolysággal kell kezelni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) A2lite


A2lite
csendes tag

Felső két sarok praktikusabb szerintem, de ötletes, ha végre elhagyjàk az alsó kàvàkat végre.

(#4) juuzer


juuzer
addikt

Sírok :D

most nem mindegy, hogy alul vagy felül van a notch city? :D Az oldalra elhelyezett kamera meg fura, de akkor már inkább fent legyen, a MIX-nél is szerintem elég gimmicky volt forgatni a telefont.

Vamos a la playa.

(#5) #86973952


#86973952
törölt tag

"Az első megoldás lehet, hogy tényleg nem szerencsés, gesztusvezérléssel pont a lencséket fogjuk simogatni megállás nélkül, a navigációs gomboknak meg kissé útban vannak, de a két sarokba suvasztott két kamera tényleg nem zavar senkit, aki marad a virtuális kezelőgomboknál."

Xiaomi -nál nem feltétlen kell alul középről felhúzni gesztusnál. "Általában" alulról felpöccintve középső gomb, szintén innen csak lenntartva az ujjat pedig az alkalmazás váltó gomb funkciója jön elő. A vissza gomb ugye oldalról megy.

Persze ezt lehet másképp is vezérelni, más programmal, de ahhoz már ROOT kell. Mivel 2 gesztus simán összeakad, ahogy máshol is. Tehát jön a navigációs sáv külsős programmal való eltüntetés. Kérdés, ez majd hogy igazodna egy ilyen megoldáshoz. Mivel nem rendszer szintű.

Illetve ilyen megoldásnál neccesebben kivitelezhető az általános felület alulról vezérlése. Ahol például több fül is van egy alkalmazáson belül.

Szerk.:
Egyébként hiteles megoldás lehet a középső elhelyezés, amire akár még sansz is lehet valamikor. De ahogy a képen látszik ez inkább egy középső kategóriás telefon szerű valami, hátlapon 2 kamerával.

Vagy inkább csak nem teljesen kidolgozott "vicc kép".

[ Szerkesztve ]

(#6) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Szerintem alul a két sarokban pont jó lenne. Nem zavarná a gesztusvezérlést pont jó lenne... A selfi kamerát rohadtul nem használom, csak is az arcalapú nyitás miatt kell... :DD

(#7) Teaway


Teaway
veterán

Ezek megbolondultak. Erre szavaztam.

Nincs itthon csokid??

(#8) satz18


satz18
őstag

Sztem alulra is és felülre is kellene szenzorsziget. :K

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#9) SyMbioTe válasza satz18 (#8) üzenetére

Tessék.
:D

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#10) Kripke


Kripke
tag

Kínai cég a Szellemi tulajdon világszervezeténél levédetett valamit.. Muhahaha ;] :DD

(#11) Kokzor


Kokzor
aktív tag

A sarkokban nem is lenne olyan zavaró, de inkább a Pop-up kamera és nem kell bohóckodni semmivel.

(#12) ronson


ronson
őstag

Mondjuk elég rossz vicc. Pláne a Xiaomival előadva. Az sosem volt titok, hogy náluk a fő csapásirány, az Apple másolása.

(#13) zolko74


zolko74
tag

Én például hajlandó lennék többet fizetni egy olyan telefonért amin extraként egyáltalán nincs szelfikamera.

(#14) mizoli válasza zolko74 (#13) üzenetére


mizoli
addikt

Mennyivel többet? ;]
Ha elég sokan leszünk, és elég sokat fizetünk, a végén még legyártják. :D

(#15) #65577472 válasza Kripke (#10) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ilyen kommentekkel napisz@ron a helyed, nem egy szakmai oldalon.

(#16) eclipse19


eclipse19
senior tag

Képernyőn lévő virtuális gombok esetén a két alsó sarkos a legjobb megoldás eddig, mert ott harap ki a képernyőből, ahol amúgy semmi funkcionális elem nincs.

Az értesítési/státusz sor felét, sokszor kétharmadát elfoglaló, így azt gyakorlatban szinte értelmetlenné tevő, méretes felső nocccsos megoldásoknál mindenesetre sokkal jobb.

Nem is olyan buták ezek a kínaiak. :)

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#17) Ribi


Ribi
nagyúr

Orrszőr fotózásra biztos jó lesz. :O

(#18) Drenadar


Drenadar
veterán

De hát a mostani mix 2 ön is alul van...

(#19) Kokzor válasza Ribi (#17) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Vagy csak elforgatod telefont, amikor a kamerát használod.

[ Szerkesztve ]

(#20) somogyib


somogyib
őstag

Közel 50% az "ezek megbolondultak"-ra szavazott. Én is. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem igazán értem a válaszlehetőségeket. ( tudom a szövegértelmezésemmel van gond ;] )

Az első 4 csak az ott látott dolgokat említi ( közel azonos válaszokkal...), én mégsem gondolom azt, hogy megbolondultak.

Válaszlehetőségként lehetett volna az, hogy jobb fent a szenzorsziget, vagy nem kell szenzorsziget.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) somogyib válasza Graphics (#21) üzenetére


somogyib
őstag

"Válaszlehetőségként lehetett volna az, hogy jobb fent a szenzorsziget"

Vagy az, hogy bal fent a szenzorsziget. :)

(#23) Navaze 2 válasza somogyib (#22) üzenetére


Navaze 2
tag

Én ezt nem értem. Rendben van, hogy szelfinél megtanulom másképp fogni a telefont ahogy eddig, de például videohivásnál bezavarhat ha a telefonban kell keressek valamit. Mind ez azért hogy, ne fent legyen a kamera ?

(#24) somogyib válasza Navaze 2 (#23) üzenetére


somogyib
őstag

Szerintem is elfajult ötlet alulra tenni a kamerát. A Mix 1-2-2s-nél még magyarázható volt a koncepció azzal, hogy az alsó kávát nagyobbra hagyták, hogy ott legyenek a szenzorok. De ennél a tervezetnél teljesen értelmetlennek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#25) Ribi válasza Kokzor (#19) üzenetére


Ribi
nagyúr

A hátsó kamera használatnál sem forgatják el sokan, miért várod el, hogy most ezt tegyék?
Vagy ez amolyan titkos rászoktató terv, hogy megszokják, ha kamerát használnak forgassák a telefont?
Lehet ez az igazi oka az egésznek :DDD

(#26) Kripke válasza #65577472 (#15) üzenetére


Kripke
tag

Csak nem megsértettem a lelki világodat? :) Egyébként nekem is xiaomim van, csak kicsit vicces ezt olvasni róluk, miközben folyamatosan másolnak mindenkitől (igaz, nem csak ők). A szakmaiság pedig már egy ideje ritkaság számba megy itt a PH-n, nem is értem miről beszélsz.

(#27) eclipse19 válasza Kripke (#26) üzenetére


eclipse19
senior tag

Mindenki az Almától másol, nem tudtad?

Ők rendelkeznek ugyanis szabadalommal a lekerekített sarkú téglalap alakú eszközökre.
Minden más csak utánzat.... :DD :))

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#28) kocsirpeter


kocsirpeter
újonc

Ha nem lenne szelfi kamera, az lenne a legjobb.

(#29) #65577472 válasza Kripke (#26) üzenetére


#65577472
törölt tag

Flamekeltés az megy, de a Xiaomi szabadalmi portfóliójával már nem vagy képben. Egy troll nem tudja megsérteni a lelkivilágomat.

(#30) somogyib válasza kocsirpeter (#28) üzenetére


somogyib
őstag

Egyetértek. De sajnos a telefonfelhasználási trendek kicsit bonyolultabbak. :)

(#31) Juhaszatti válasza kocsirpeter (#28) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ha lenne választási lehetőség hogy selfie kamerával szerelt változatot kérsz-e, vagy anélkül, az lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#32) Noukoum válasza Juhaszatti (#31) üzenetére


Noukoum
veterán

Az lenne a legjobb ha te választhatnád ki alkatrészenként milyen telefont szeretnél:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#33) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Ha megmurdel a G3-am, én egy max 5-5,3"-os, 16:9-es kijelzős, mindenféle noccs nélküli, cserélhető akksis, micro sd-vel bővíthető telót kérek! Ja! Ilyet már egyáltalán nem gyártanak?? Akkó nem köll semmilyen. Majd előveszem tartalék Lg F6-ot, vagy a tartaléktartalék Siemens Sl45i-t....

(#34) INGJOKE válasza SkyLine3000 (#33) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szólj, ha azok is elpusztultak van valahol a fiók mélyén egy nokia 6600-m. :D

(#35) tom_87


tom_87
tag

Szerintem azért találták ki ezt a megoldást (lent, két szélen a kamerák), mert például olvasásnál ugye fentről lefelé haladunk és ennek megfelelően "pöccintjük" folyamatosan felfelé a kijelzőt a tartalom mozgatásához. Nem tudom más ember olvasási szokásait, de én a kijelző legalsó részéig soha nem tekintek le a szemeimmel (olvasásnál), inkább a tartalmat mozgatom felfelé kb. a kijelző közepéig, majd ezt ismételgetem ameddig el nem olvastam a cikket. Nyílván ez csak egy tipp részemről, lehet hogy a kínai mérnökök teljesen más megfontolás miatt tették oda a kamerákat - ezen a skiccen - ahova.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#36) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ezt kár volt levédetni, ilyet úgy se csinál senki

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#37) SkyLine3000 válasza INGJOKE (#34) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Akad még nekem is pár pót- tartalék teló. Nokia 6303, Siemens M55, Motorola d160, SE K300-700i. :D Szóval nem maradok teló nélkül. :D
Halkan megjegyzem, h ezekben a régi szarokban (Motorola kivétel) mindben az eredeti akksi dübörög és mind jó. Pedig a SL45i pl 18 éves...

[ Szerkesztve ]

(#38) INGJOKE válasza SkyLine3000 (#37) üzenetére


INGJOKE
veterán

Tudom hogy fontos a környezetvédelem az újrahasznosítás meg minden ilyen, de ne gyűjts felesleges szemetet otthon...:D

(#39) judas13


judas13
addikt

Másnak eszébe jutott?Nem. Nekik meg igen. Bármi is lesz belőle. :)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#40) fateless válasza Navaze 2 (#23) üzenetére


fateless
veterán

Ha keresned kell valamit, semmi gond, mert az egész képernyő elfordul, tehát ugyanúgy kereshetsz

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#41) somogyib válasza judas13 (#39) üzenetére


somogyib
őstag

Ilyen ízléstelen ergonómia-ellenes agyvihar gondolom a többi gyártónak is eszébe jutott. Csak ők szégyellték levédetni. :D ;]

(#40) fateless szerintem arra gondolt Navaze, hogy ha videohívás közben pötyög a telefonon és alul van a kamera akkor akaratlanul is betakar az ujjával a kameraképbe.

[ Szerkesztve ]

(#42) gippazoid válasza SkyLine3000 (#37) üzenetére


gippazoid
senior tag

Motorola D160 - ahhoz akkut szerezni még garanciális cserére sem volt könnyű... Pedig gyakran kellett volna.
Siemens akksik is sokszor puffadtak fel. Néha a K300i akkuja is.
Nálam Nokia E51, E52 van, meg egy egyedi tuning Nokia 6110 valamilyen akármilyen korú de gyári Li akkuval! Az is bírja.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#43) fateless válasza somogyib (#41) üzenetére


fateless
veterán

Megfordítva videóz (erről volt szó), és közben keresnie kell vele, nem gond, mert jereshet úgy is, megfordul a teljes képernyő is nrm csak a videó során.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#44) somogyib válasza fateless (#43) üzenetére


somogyib
őstag

Ja, hogy megfordítva. Akkor rosszul értettem. :B :R

(#45) ates


ates
aktív tag

Én a Meizu 16th megoldását támogatom. Tessék nyugodtan másolni, nix ugribugri :D

(#46) niklebi válasza Kripke (#26) üzenetére


niklebi
senior tag

Ajánlok egy kis [olvasmányt.] Ez itt tavaly előtti, de tavaly is ez volt a trend.

(#47) akaido


akaido
addikt

Ismét dörzsölhetek egy könny_cseppet...hol is, "alul" vagy "felül" ? :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#48) SkyLine3000 válasza INGJOKE (#38) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Szerintem a full dobozos SL45i nem szemét, hanem már múzeális értékű ritkaság. :) Egyébként a d160 kivételével mind dobozos, megvigyázott teló és mind használható bármikor.

(#42) gippazoid: Nekem még soha nem púposodott fel egy telóm akksija sem, predig volt pár... Mármint telóm. :) A Siemens telók is még az eredetivel működnek a mai napig.
A d160-ba meg még mindig lehet venni akksit. Vagy tartós elemet. :D

[ Szerkesztve ]

(#49) judas13 válasza somogyib (#41) üzenetére


judas13
addikt

Lehet, hogy tényleg nem merték :D
Nekem végülis tettszik.
Ja nem!:)

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#50) cuccos19


cuccos19
tag

Ez hülyeség! A legjobb megoldás, ha egyáltalán nincs előlapi kamera. Kell egy plusz kiegészítő a dobozban, egy száloptikás kütyü, amit szükség esetén a hátsó kamerára lehet "felpattintani". Akkor mindjárt fullos az előlapi kamera is. Nesze nektek spanyol viasz! :D :DD :DDD Szívesen, a részesedést lehet nekem küldeni. :P

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.