Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Microsoft Netscape Navigator

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Kíváncs leszek erre az új Explorer-re, mivel ez a mostani IE11 nagyon gyengének tűnik tűnik. Csupán tesztelési célból használom akkor, amikor épp Win10 alól munkálkodom - mint pl. most :U

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#3) Reinkz válasza Necroman_Mk2 (#2) üzenetére


Reinkz
senior tag

ie 11t is használok win8 alól, és szerintem nincs vele semmi baj, sőt a scrollozásnál olyan hatása van mint egy táblagépnél nem ilyen "darabosan" mozog hanem folyamtosan., ez nekem mindeképp pozitív.

[ Szerkesztve ]

(#4) Sinesol


Sinesol
veterán

Semmi gond nincs a mostani explorerrel. Talán az egyik leggyorsabb jelenlegi böngésző.

(#5) ddaydome


ddaydome
senior tag

Én már előzőleg is a Bada Binget javasoltam névnek!o_O , Az ie11 villámgyors és szerethető, de elenyésző mértékben sajnos hibásan nyit meg pár weblapot. Ettől független szerethetőbb nekem, mint a chrome.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#6) vicze


vicze
félisten

Ha marad a Trident+Chakra, akkor most kb. egy új GUI-ról szól a cikk??? :F
A fentiekből eredően az "teljes új, az alapoktól felépített böngésző" csak egy mókusvakító mondat.

(#7) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Az IE11 grafikus gyorsítása olyan szinten állvahagyja az összes böngészőt, hogy öröm nézni.
A usert nem érdekli, milyen kódnevű javascript motor dübörög a böngésző mögött, a lényeg, hogy gyors legyen.
És az IE11 mindenképp gyors win8 alatt. Ezt még azok az ismerősök is megjegyzik, akik évek óta webprogramozással foglalkoznak, és már rég leírták az Explorert. Ahhoz hogy reklámot szűrjek még bővítmény sem kell, az easylist-et behúzni egyszerű mint egy pofon. Szóval felhasználói szemmel szerintem egy remek böngésző.

De!
A fejlesztői szférában nem szeretik, mert nem támogat dolgokat, amit a konkurencia igen, illetve másképp renderel pár dolgot, ezért olykor kell egy ie-re szabott verzió az oldalból. Kíváncsi leszek ezekből mi fog változni. Hajrá nekik.

(#8) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Mindegy csak telefonra hozzanak össze valamit, mert ami most van az hányadék.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9) Воланд


Воланд
titán

ennek aztan sok ertelme van. ott az ie, lehetne azt tovabbfejleszteni (es mobilon nem szetcseszni megjobban).

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) tatararpad


tatararpad
őstag

Ezt az alapoktól újraépített szöveget szinte minden programjuk verzióváltásánál elsütik, ki az aki még komolyan bedől ennek? Másrészt meg jó reggelt Microsoft, csak pár évvel korábban kellett volna felkelni!

(#11) martonx


martonx
veterán

Bármikor, bárkinek bevallom, hogy az IE11 a kedvenc böngészőm. Még windows phone-on is elégedett vagyok vele.
Ha az IE12 csak annyival lesz okosabb, hogy az FF / Chrome pluginek valahogy egy mozdulattal portolhatóak lennének rá, akkor már ez önmagában óriási előrelépés lesz.

Azt nem tudom értelmezni, hogy a Trident + Chakra marad, miközben teljesen újraíródik az egész? Ez olyan fából vaskarika szintű marketing bullshit-nek tűnik.

Én kérek elnézést!

(#12) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

IE10 óta megrögzött IExplorer használóként mondhatom, hogy nincs gond már jóideje a 11-gyel, csak a youtube az egyetlen olyan oldal, ami imád rosszalkodni IE alatt. :))

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#13) Sub-ZeRo válasza =WiNTeR= (#12) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mint pl?

Nekem 7 alatt IE 11 van, meg opera. Amúgy én is ie párti vagyok, mert amire nekem kell, nagyon jó az ie. Az operát meg azért használom, mert minden eszközön jelen van. Igaz, nem olyan jó a kedvencek szinkronizálása mint a chrome-nak, de remélem ezen javítanak. De ha a 12 job lesz, remélem benne lesz ez a funkció ami minden platformra tud szinkronizálni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14) Taky válasza =WiNTeR= (#12) üzenetére


Taky
senior tag

Opera alatt is bolondozik a Youtube...

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#15) DrojDtroll válasza Taky (#14) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Opera és IE két olyan böngésző amit nem használok, és a tecsőt elég gyakran.

Mostár mégúgyse van kedvem kipróbálni a IE11-et pedig anyien dícsérik itt.

(#16) Sub-ZeRo válasza DrojDtroll (#15) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tecső?! Az melyik?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17) Poetro válasza Sub-ZeRo (#16) üzenetére


Poetro
csendes tag

YouTube

(#18) DrojDtroll válasza Sub-ZeRo (#16) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A youtube-ra gondoltam.

(#19) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Engem valahogy nem győzött meg az IE11. Próbálgattam, gyakran egymás mellett is a FF-al, de végül utóbbi maradt, sebességben nem igazán vettem sézre különbséget, ellenben utóbbi jobban testreszabható, kényelmesebben tudtam használni.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#20) big-J


big-J
őstag

De lehet csak annyira lesz vadonatúj, hogy a neve lesz más... túl nagy a stigmája már, és új lappal akarnak kezdeni.

(#21) DrojDtroll válasza big-J (#20) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szerintem csak a gui és név lesz új.

(#22) Shyciii


Shyciii
veterán

IE11-et ha kővel dobálnak se használnék. Én egyáltalán nem látom hogy olyan gyors lenne. A Chromium állva hagyja. Arról nem beszélve, hogy az IE11 olyan oldalakkal se boldogul el, amivel az IE10 szépen ment. A legnagyobb vicc kategória, hogy az IE11 olyan oldalakat sem tud hiba mentesen megnyitni, amit Microsoft Sharepoint-al készítettek. A saját termékükkel nem kompatibilis. Gratulálok nekik. Az meg már a non plus ultra, hogy a Microsoft MSDN oldalán is vannak olyan lapok, amit nem tud rendesen kezelni...

(#23) DrojDtroll válasza Shyciii (#22) üzenetére


DrojDtroll
addikt

És a sharepoint-ot szemétnek tartom. Inkább megírom a forráskódját mindennek, mint hogy azt kelljen használnom.

Az meg már a non plus ultra, hogy a Microsoft MSDN oldalán is vannak olyan lapok, amit nem tud rendesen kezelni...

Ezek szerint a Microsoft-on belül sem használják az IE-t

[ Szerkesztve ]

(#24) tlac válasza Sub-ZeRo (#13) üzenetére


tlac
nagyúr

pl. a modern ie-ben megnyitok a youtube oldalán egy videót, kirakom teljes képernyőre, utána vissza kicsire és nem tudok lefele görgetni

vagy a szintén a modern ie és a gmail-ből a kijelentkezés menü hibásan jelenik meg

de találkoztam még pár oldallal, ahol gond volt

(#25) Shyciii válasza DrojDtroll (#23) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem az a kérdés, hogy a Sharepoint egy hulladék (az), hanem hogy míg minden böngsző alatt jól jelenik meg (IE10, FF, Chrome, Chromium), addig IE11 alatt sok mindent rosszul mutat, vagy hibaüzenetet(!!) ad.

Használják az IE-t MS-en belül, sőt...(már az RC-k előtti Beta-kat is sokszor kötelező használniuk...) A gond az hogy a szabványokat egyre rosszabbul kezeli. Gyanítom ezért akarják az alapoktól újra írni, mert úgy ahogy van az IE egy hulladék, csak évről évre foltozgatják.

[ Szerkesztve ]

(#26) tlac válasza Shyciii (#22) üzenetére


tlac
nagyúr

windows tableten nem igazán van alternatívája az ie-nek
firefox nem touch barát és lassú (a ff modern verzióját bő féléve kidobták)
chrome részben touch barát, szintén lassú
a modern ie száguld, touch barát, viszont fapados (pl. nincs helyesírás-ellenőrző) és itt-ott némelyik oldallal gond van

[ Szerkesztve ]

(#27) DrojDtroll válasza Shyciii (#25) üzenetére


DrojDtroll
addikt

már az RC-k előtti Beta-kat is sokszor kötelező használniuk...

Itt kiemelném a kötelező szót.

Milyen már az amikor egy szoftvercégnek a alkalmazottaira kell erőszakolni a szoftverét? :DDD :W

[ Szerkesztve ]

(#28) Shyciii válasza tlac (#26) üzenetére


Shyciii
veterán

tlac

No többek között ezért nem használnok win-es tabletet. Tableten egyik fontos funkció a böngszés élménye, kényelme. Ha ezt egy tablet nem tudja maradéktalanul megadni, akkor az már rég kiesett nálam.

DrojDtroll

Akkor mondjam azt, hogy kötelező Windows Phone készüléket használniuk? Régen nem csináltak belőle gondot, ha valaki Iphone-t használt az épületben, most meg dugdosniuk kell. Érdekes, hogy ez a mentalitás Steve Ballmernek volt köszönhető, de ha jól tudom azóta is ez van érvényben itt.

(#29) bon


bon
őstag

Új név lehetne Explorer One :)

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#30) DrojDtroll válasza Shyciii (#28) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Akkor mondjam azt, hogy kötelező Windows Phone készüléket használniuk?

:Y

Eddig se volt valami magasan szinten a Microsoft, de most süllyedt, méghozzá nem is keveset.

(#31) hemaka


hemaka
nagyúr

Majd ranezek, hatha kellemes meglepetes er.

(#32) DrojDtroll válasza hemaka (#31) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Én is örülnék ezek után egy kellemes meglepetésnek a microsofttól.

(#33) DrojDtroll válasza Shyciii (#28) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Most jut eszembe a Windows Phone a cég ajándéka?

(#34) NandoXXL válasza tatararpad (#10) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Egyre jobban útálom az androidot, a chrome se valami nagy dobás, a sajátos memória kezeléssel. (8GB memóriát teleszemetelt, 0-24 ben működő workstation gépen, csak úgy pislogtam). Az internet explorer 11-el nem tapasztaltam ilyet. Kíváncsian várom az újat:)

(#35) Khan13 válasza Shyciii (#25) üzenetére


Khan13
senior tag

Ha megnézed a szabványkövetés ellenőrzőket, akkor belátod, hogy valótlant írtál. Egyre jobban követi a szabványokat, de mivel ott a weboldalakban az IE ellenőrző rész (nem verzióra, hanem így önmagában), ezért a régi rossz kódot kapja, amit már rosszul jelenít meg.
Az IE 10 és 11 már nem hulladék, csak ez van az emberek fejében. Ha kiadnák új skinnel és új névvel, (esetleg valami kamu cég neve alatt) akkor senki nem szídná ennyire.
Az alapoktól újraírás szerintem itt inkább a bővítmények kezelése miatt kell, ezen kívül a user agent stringből ki kell szedni az IE részt, és máris egy sokkal jobb, modern böngészőnél tartunk. Mondjuk ez a bővítmények támogatása dolog szembe megy a korábbi elképzeléseikkel, miszerint minden külső dolgot írtsunk ki a böngészőkből, ezzel is a biztonságot növelve. Így lett majdnem kuka a flash is, ami aztán végül bekerült a homokozóba, és csak böngésző frissítéssel frissíthető. (Érkezik is rendszeresen)

(#13) Sub-ZeRo:
Microsoft Accounton keresztül szinkronizál.

[ Szerkesztve ]

(#36) DrojDtroll válasza NandoXXL (#34) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Az android sosem tetszett, a krómot a memóriagondok miatt hagytam ott. Most firefoxot használok, remélem tényleg valami nagyot alakítanak az IE-rel és kellemes meglepetés fog érni, és lesz egy olyan bömgésző amire számíthatok ha az firefoxxal bármi gond is lenne.

(#37) Xirtam válasza Reinkz (#3) üzenetére


Xirtam
veterán

+1

(#38) Taky válasza DrojDtroll (#15) üzenetére


Taky
senior tag

En mar tobb, mint 10 eve hasznalom az operat, de miota chrome alapokra helyeztek, azota nem igazan jon be. Pont azokat a funkciokat hagytak el belole, amik miatt szerettem...:(

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#39) tatararpad válasza NandoXXL (#34) üzenetére


tatararpad
őstag

Használja mindenki egészséggel aki csak akarja. De amíg az IE vagy akárhogyisnevezimajdmagát nem lesz egy normális, Windowstól független, saját fejlesztési és frissítési ütemezéssel rendelkező böngésző, vagyis kb. olyan mint az összes többi rajta kívül, addig nálam felejtős alapértelmezettként.

WP tulajként meg a mobilos IE egy vicc inkább. Ennél primitívebb UI-t kitalálni sem lehet. És még tableten is ez van. Lehet reklámozni hogy ezt azt amazt írjuk újra, szerintem elég lenne ha szimplán dolgoznának is rajta, nem ad-hoc menne a fejlesztése.

[ Szerkesztve ]

(#40) tlac válasza tatararpad (#39) üzenetére


tlac
nagyúr

tableten mit hiányolsz ui-ból?

(#41) Glenda válasza Shyciii (#28) üzenetére


Glenda
addikt

Akkor mondjam azt, hogy kötelező Windows Phone készüléket használniuk?

Annyira nem kötelező, hogy Hanselman már évek óta nyilvánosan vállalja, hogy iPhoneja van. Hülyeségeket nem kellene terjeszteni. A dogfood meg a céges gépekre vonatkozik, otthon azt használsz amit akarsz. De ez mindenhol így van.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#42) RaZroX


RaZroX
addikt

Nem kell, hogy bemutassák időben, sőt dolgozzanak minél tovább az egész rendszeren, csak legyen olyan jó, mint ahogy ígérik.

Szerintem senki nem hal bele, ha később kell újra húznia a gépét.

This is the way

(#43) Sub-ZeRo válasza tlac (#24) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Modern IE-vel nem foglalkozom. Az update 1 -óta számüztem a 8-cat a gépről, mert hulladék lett... Személyes véleményem, pedig itt van erkóban a szekrényben...

(#22) Shyciii:

Maradjunk annyiban, hogy mikor a melóhelyen voltam és az ff-hez kerestem kiegészítőket, csak a aját böngészőjük miatt dobott hibát, meg nem volt lapmegjelenítés... Ie-vel tökéletesen ment. FF uninstall, restart, újra telepítés és akkor sem nyitotta meg az oldalt. Az ie akkor is. Szóval vannak ilyenek...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44) #40553216 válasza Khan13 (#35) üzenetére


#40553216
törölt tag

„A legnagyobb vicc kategória, hogy az IE11 olyan oldalakat sem tud hiba mentesen megnyitni, amit Microsoft Sharepoint-al készítettek. A saját termékükkel nem kompatibilis. Gratulálok nekik. Az meg már a non plus ultra, hogy a Microsoft MSDN oldalán is vannak olyan lapok, amit nem tud rendesen kezelni...”
Ez volt a kiinduló felvetés. Nem úgy általában valamiféle weboldalak, amikben direkt van egy „szívassuk meg az IE-s kis köcsögöket” kapcsoló.

(#45) Воланд válasza Khan13 (#35) üzenetére


Воланд
titán

es a user agent stringet mire irod at? mert az wp-n remekul latszodik, hogy tobb kart csinalt, mint hasznot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#46) Воланд válasza DrojDtroll (#23) üzenetére


Воланд
titán

milyen jo, hogy jovore megszunik az sp public websites funkcioja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#47) pzstm válasza Necroman_Mk2 (#2) üzenetére


pzstm
titán

win8.1 és win10 alatt sincs semmilyen más böngészőm, mégis minden marhagyors és teljesen jól működik :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#48) Khan13 válasza #40553216 (#44) üzenetére


Khan13
senior tag

Ettől még áll, amit mondtam. Mivel a korábbi IE verziókra külön kódot kellett alkotni sok helyenm, ezért van a kódban sok helyen böngésző vizsgálat. Igen, még a saját oldalaikon is. Igen, ettől még az új verziónak a rossz kód ugyanúgy rossz lesz, és ugyanúgy szabványkövetőbb, ha megnézed a teszteket.

(#45) woland_y2k:
Írják bele, hogy "This is Sparta" vagy "I'm Cortana", nekem mindegy. WP-n azért gáz pár helyen, mert pl. ahol webkit és gecko prefixes CSS-t kap, mert olyan böngészőnek nézi, azzal nem tud mitkezdeni. Illetve az eseménykezelésük is más, ott is lehetnek gondok, viszont még így is több oldal működik rendesen, mintha megkapná az IE 6-ra optimalizált kódot. Ezt a megfontolást követték tudtommal.

(#40) tlac:
Egy pár beállítás, ami az asztali verzióban megvan, az hiányzik belőle. Kíváncsi vagyok, neki mi a problémája.

(#49) repvez


repvez
addikt

Remélem azért amit eddig tud az IE11 az megmarad az ujra is csak a plugines bővitménykezelést tegyék bele mint a chrome-ban.Eddig 2-3 weblapnál kellett másik böngészőt használnom,mert nem fogadta el a valós jelszót az IE mindig visszadob a kezdőlapra ,de ez gondolom a weblap hibája nem a böngészőjé.
Én szinte csak IE11-et használok, és nem sok bajom van vele, egy felhasználó szinten nem tudom miben nyilvánul meg hogy a böngésző gyorsabb vagy sem?Nem csak benchmarkokat kell futtatni rajta. A weblapok ugyan ugy betöltödnek , azt meg nem veszed észre ha 0,1s-el gyorsabb az egyik .ÉS ebbe még közrejátszik a net sebessége is, nem mindenki használ 50es netet .

A legnagyobb ellenérvem a másik böngészőkkel szemben, hogy egyiknél sem lehet a kedvenceket a bal oldalra fixen rögziteni mint IE alatt olyan intézős nézettel. Hiába van a chrome alá reneteg bővitmény és hiába lehet átvinni a kedvenceket ,de csak lenyilómenűsen lehet használni öket, Remélem ez az uj verziónál is megmarad. De ha valaki tud ilyen megoldást a többire is akkor nyugodtan mondja.

(#50) ceia válasza bon (#29) üzenetére


ceia
őstag

Vagy Here Browser! :))

        it's more fun to compute

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.