Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Kicsit mintha keverednének a dolgok a vádiratban. Filmet feltölteni illegális. Viszont bármilyen tartalmat elérhetővé tenni, arra hiperlinket tenni nem. (Különben a Google egész nap a bíróságon ülne.)
Tehát önmagában az, hogy egy (torrent)linkeket tartalmazó oldalt üzemeltetnek, vagy hogy ezért még pénzt is elfogadnak a látogatóktól, nem jelent semmit.

A megosztás (feltöltés) igen. Csak nem kellene hozzá keverni, hogy "és még büdös a szája".

A tej élet, erő, egészség.

(#2) PistiSan válasza joghurt (#1) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem semmi az okozott kár, valószínűnek tartom, hogy ebből kb az emberek 1-5%-a fizetett volna esetleg hogy lássa is ezeket a filmeket, vagy más úton nézték volna meg ingyen, vagy nem látják, kevesen mentek volna moziba, vették volna meg DVD-n. Jó filmet kell gyártani, és akkor meg fogják nézni, jegyet fognak rá venni, itt van az új StarWars, akit érdekel az úgyis megnézi moziba.

(#3) F e Z o


F e Z o
veterán

Bár nem tudom ez melyik odal lehetett, de ha ez a kicsi ennyi kárt csinált, akkor mennyi kárt okozott az útépítős torrentoldal vagy a nkór. Nevetséges.

H2O über alles!

(#4) #52815360 válasza F e Z o (#3) üzenetére


#52815360
törölt tag

swz

Volt ott amúgy minden : torrent, 1 click host warez, sőt ezek szerint streaming is :DD

[ Szerkesztve ]

(#5) bepken


bepken
veterán

ha én valahová feltöltöm az összes Bud Spencer & Terence Hill vagy épp Steven Segal filmet valahova, azzal okozok én még bárkinek anyagi kárt? :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#6) Polllen válasza joghurt (#1) üzenetére


Polllen
nagyúr

"A torrentoldalra feltöltött filmek neves filmgyártók és filmforgalmazók filmjei voltak"

Nem tudom mennyire tudatos ez a megfogalmazás, de elég félrevezető. Gondolom erre építkeznek, hogy de már pedig "fel lett töltve".

Amúgy ilyenkor nem csak a terjesztés elősegítéséért/bűnrészességért lehetne őket megbüntetni?

xRagna

Hja, hogy volt host is. Úgy már más, de akkor miért keverik a torrentettel?

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7) #51736960


#51736960
törölt tag

na mi van, lesz nemzeti torrentoldal, és most kapcsolják le a konkurenciát?

(#8) #52815360 válasza Polllen (#6) üzenetére


#52815360
törölt tag

Mert nagyon értenek hozzá.

(#9) joghurt válasza Polllen (#6) üzenetére


joghurt
addikt

Azért keverik a torrenttel, ert tudják, hogy a torrenten igen nehéz fogást találni. A fizetős warez FTP szerver tiszta sor, és legalább fel lehet használni a "gonosztorrent" mocskolására.

A tej élet, erő, egészség.

(#10) PetX válasza #51736960 (#7) üzenetére


PetX
aktív tag

Azt nem a kicsikkel kezdenék, de félek, hogy valaki elolvassa a HSZ-edet és fantáziát nyer belőle. :D

[ Szerkesztve ]

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#11) eventus válasza bepken (#5) üzenetére


eventus
veterán

Nem olyan volt balhé a Linda miatt, hogy az ismétlések után nem kaptàk meg a pénzt a színészek.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#12) Omli85 válasza joghurt (#1) üzenetére


Omli85
őstag

Azért ne keverjük a dolgokat az, hogy a google beindexeli adott weboldalakról a tartalmat amit te aztán kulcsszavakkal megtalálsz nem egyenlő azzal, hogy a saját oldaladon megosztasz olyan linkeket amik segítségével jogvédett tartalmat tudnak illegálisan letölteni a felhasználók. Ilyen esetben felszólíthatnak, hogy ezeket a linkeket távolítsd el, amennyiben nem teszed akkor simán jogi útra terelik a dolgot. Ugyanis te mint az oldal tulajdonosa ilyen esetben ugyanúgy hozzá járultál ahhoz, hogy a jogvédett tartalmakat elérjék és letöltsék. Egy kereső óriás esetében ennek nemigen van jogi alapja mivel nem az ő oldalukat indexeli be a kereső, minden esetben az oldal tartalmáért az oldal üzemeltetője a felelős Legalábbis a jelenleg ez még a helyzet.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#13) eventus válasza #51736960 (#7) üzenetére


eventus
veterán

M1 híradót meg a "társadalmi célú" hirdetés gyanánt bemutatott uszítást lehet majd letolteni. KDMP tàrskereső oktató videók.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#14) janeszgol


janeszgol
félisten

Hibáztak a srácok. A mindannyiunk torrent oldala, amit nem nevezünk nevén, nem tárol sem filmeket, sem könyveket, sem mást.

Itt a cikkben az szerepel, hogy a négy koma maga töltötte fel a filmeket egy szerverre, amit utána elérhetővé tettek. A kettő nem ugyan az. (Most nem a jogi dolgokra gondolok az összehasonlításban.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#15) Nekomajin


Nekomajin
aktív tag

Ez nem a 1st volt?

(#16) joghurt válasza Nekomajin (#15) üzenetére


joghurt
addikt

Nem, hanem az SWZ. [link]

A tej élet, erő, egészség.

(#17) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"torrentoldalukra jogsértő módon jelentős mennyiségű filmet töltöttek fel" - namosthogyis kell egy torrentoldalra filmet feltölteni :F Ha már szakmai oldal vagyunk, ne kövessünk el ilyen tech-baklövést, főleg, hogy a következő bekezdésben már helyén van a gyerek neve és a torrentfájlok feltöltéséről van szó. Nem mind1, és ez jogilag is ad majd valszleg egy duplacsavart az ügynek (bár az anyagi haszonszerzés oldala tiszta sor).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) Narxis


Narxis
nagyúr

Amúgy mi alapján mennek utána az egyiknek és nem a másiknak? Itt is a jó magyaros kapcsolati tőke a mérvadó vagy valami más? Kell-e félniük a "nagyoknak"?

(#14) janeszgol: de akkor itt most a feltöltés ténye a lényeg? ki és hova? mert az egyik csinál 360 milliós kárt a másik meg szerintem már "csillióbillió" dollárost csinált tekintve, hogy mennyien használják és milyen régóta üzemel.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#19) attila9988


attila9988
őstag

Ez a warez téma mindig is tisztázatlan terület volt...

Konkrétan nekem van ismerősöm, aki a manapság divatos jelzővel élve, "gémer..." (igen.. magyarul... :) )

Egészen konkrétan az egész gyűjteménye, ami igen tekintélyes méretű, olyan címekből áll, amit korábban warez -ban játszott... Amit nem, azt vélhetően meg sem vette.

Én meg rengeteg rendezőt, színészt, és a nem fősodorbeli filmek egy részét is azért ismerhetem, mert az internet -nek már régen is megvolt a jótékony hatása. Ami nincs fent a neten, az nem létezik. Aki pedig nem használja a netet, annak marad az a pár tíz film, meg együttes, amit éppen felkapott a média. Nem hinném hogy egy együttesnek pl különösen nagy hátrány volna, ha több millió zenekedvelő ismeri meg őket gyakorlatilag teljesen ingyen, mint ha senki nem tudná, hogy egyáltalán a világon vannak. Így ha elmennek mondjuk koncertezni egy országba, jóval nagyobb rajongótábor jelenhet meg, mint ha nem lenne fent semmi tőlük a neten.
De mondhatunk példát minden területre. Pl a filmsorozatokat egyszer leforgatja egy tv csatorna, majd leadják a saját nézőiknek, ezzel betermelve a reklámpénzeket. Ha ezek után valaki megnézi ezt egy másik országban, ami sosem volt célország, és esetleg még rajongója is lesz, az sem hiszem hogy hátrány volna. Ha valaki önkéntes munkával lefordítja a filmeket egy másik nyelvre ingyen, az sem hiszem hogy probléma volna. Gyakorlatilag a népszerűségét segíti elő, ezzel akár későbbi sikereket hozva az alkotóknak, akik az ilyen terjesztési csatornák nélkül sosem jutottak volna el, azokhoz az emberekhez.

Aki meg ezzel nem ért egyet, az nézzen gagyi marvel szuperhősöket, meg hallgassa a.... mit tudom én mit hallgatnak manapság. Amit a rádió fúj egész nap.

Egyébkét emlékszem, mikor gyerek voltam, senkit nem akartak felakasztani azért, mert videó szalagra felvett egy filmet....

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#20) janeszgol válasza Narxis (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem. A rábizonyítás a lényeg. Szerintem. Megvádolni bárkit lehet, aztán a kimenetel más és más.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) Narxis válasza janeszgol (#20) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen, normál esetben szerintem is de tekintve a hazai viszonyokat szerintem az egyik esetében az akarat is hiányzik. Nem hiszem, hogy ne találnának valamit amivel elkaphatnák a nagyokat is. Szerintem nem is keresik, persze nem akarom én, hogy bezárják őket csak fura, hogy mi alapján mennek az egyik illegális tartalom után míg a másik után nem.

Thanos was right.

(#22) MageRG válasza Omli85 (#12) üzenetére


MageRG
addikt

"...megosztasz olyan linkeket amik segítségével jogvédett tartalmat tudnak illegálisan letölteni a felhasználók."
Valóban, ne keverjük a dolgokat. A torrent file nem jogvédett, csak egy hash, amihez semmi köze a jogtulajnak.
Tessék megkeresni a seed server üzemeltetőjét, ott a jogvédett tartalom.

Megint kezdődik az iszapbirkózás. :U

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#23) #52815360 válasza Narxis (#21) üzenetére


#52815360
törölt tag

Mennek mindenki után. Csak akinek semmi jogsértő nincs a gépén, azzal nem tudnak mihez kezdeni, magukat a torrenteket is a felhasználók töltik fel.

[ Szerkesztve ]

(#24) joghurt válasza janeszgol (#20) üzenetére


joghurt
addikt

Dehogy. Tény, hogy aki nagyon amatőr, vagy nagyon pofátlan módon csinálja, azt előbb-utóbb lekapcsolják. De azért a legnagyobbakat annyira nem kapirgásszák, IP-blokkolást sem rendelnek el ellenük a szolgáltatóknál stb. Tekintve, hogy maga a torrent technológia nem ab ovo illegális, ez annyira nem meglepő. Még ha a kiadók mindent meg is tesznek az összemosásért. Jelen esetben a PH! is asszisztál ehhez, noha alapvetően tisztában lehetne a tartalom (feltöltött film) és a hozzáférés (tracker server) közti különbséggel.

A tej élet, erő, egészség.

(#25) joghurt válasza #52815360 (#23) üzenetére


joghurt
addikt

Értem, tehát a teljes torrent hálózat csak leecherekből áll, ugye? ;)

A tej élet, erő, egészség.

(#26) #52815360 válasza joghurt (#25) üzenetére


#52815360
törölt tag

Nem érted. Maguk az üzemeltetők nem seedelnek a trackerről. A trackeren nincs jogvédett anyag.

(#27) bepken válasza attila9988 (#19) üzenetére


bepken
veterán

szerintem a zenék beszerzésére már van alternatíva. én legalábbis zenét már nem töltök le, inkább benyomok egy podcast-ot vagy hallgatok egyéb stream-et, mondjuk Deezert. még mindig nem fizettem egy fillért sem, de "kárt" se okoztam. sőt...biztos vagyok benne, hogy jó pénzt szerzek én nekik azzal, hogy lejátszási listákat hozok létre, meg statisztikákat állítanak össze rólam :) ráadásul valóban jó reklám ez az együtteseknek, nem egy csapatot ismertem meg ilyen oldalakon, ami azóta kedvenccé nőtte ki magát nálam.
egyértelműen erre mozdul el a piac, egyre több online szolgáltató van. szerintem nem kell félteni a filmipart sem, mindig meg fogják találni azt a piaci rést, ahonnan pénzt lehet kiszipkázni :)

persze az már más kérdés, hogy egy Universal vagy épp Paramount méretű stúdiót nem feltétlenül érint olyan érzékenyen a kalózkodásból eredő pénzkiesés, mint mondjuk egy kisebb stúdiót, ahol egyébként kiváló minőségű, mégis rétegfilmeket gyártanak.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#28) joghurt válasza #52815360 (#26) üzenetére


joghurt
addikt

Dehogynem értem. Csak épp sokszor mégiscsak használják seedelni is azt a vasat, amin a tracker szerver fut, csak másik virtuális gépben. De az is épp elég, ha fizikailag egy helyen van a kettő. Mint annál a Váci úti szerverfarmnál, ahol a legális webszerverek (és az álpadló) alól kerültek elő a warez seederek.

A tej élet, erő, egészség.

(#29) #52815360 válasza joghurt (#28) üzenetére


#52815360
törölt tag

Azt már csak a nagyon buta emberek kockáztatják meg.

(#30) attila9988 válasza bepken (#27) üzenetére


attila9988
őstag

még mindig nem fizettem egy fillért sem, de "kárt" se okoztam.

Nem látom a különbséget a végeredmény tekintetében aközött, ha meghallgatok egy stream -et, és aközött, ha letöltök egy zeneszámot akárhonnan. Egyébként ha nagyon spontán akarok lenni, és gépközelben vagyok, mert épp dolgozom valamin, akkor én is elindítok néha egy egy stream -et, leginkább a shoutcast -ról...

Egyszer volt egy vitám valakivel az ekönyvekkel kapcsolatban, aki szerint az bűn, ha én odaadom valakinek az ekönyvet elolvasni. Ott volt remek analógia a hagyományos, papíralapú könyvvel, amit meg nem bűn odaadni... :) De ott is az van, hogy A esetben is odaadom->elolvassa, meg B esetben is odaadom->elolvassa. Mitől lesz tehát A eset bűn, míg B nem az? Hát semmitől. Idióta szerzői jogi szabályozás van érvényben, aminek semmi értelme. A technológia mai állása szerint a net inkább áldás, mint átok. Ilyen körülmények között valami képzeletbeli veszteséget számolni egy szimpla szorzással, gyakorlatilag értelmetlen.

Vannak előadók, akik már felismerték ezt, (sőt... így lettek népszerűek..) és vannak, akik nem.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#31) Dezsike válasza attila9988 (#19) üzenetére


Dezsike
tag

"Egyébkét emlékszem, mikor gyerek voltam, senkit nem akartak felakasztani azért, mert videó szalagra felvett egy filmet...."
A magáncélú másolás tudtommal legális - ha felveszel egy filmet, sorozatot, egyéb műsort a tévéből azzal a céllal, hogy később (akár többször) megnézd, nincs semmi baj, ezt szabad. Ha a kazettát utána pénzért eladod az már illegális. Ez most is így van tudtommal, letölteni szabad, csak megosztani nem. Más, hogy a torrent technológiai sajátosságai miatt aki letölt az egyből meg is osztja, így ebben az esetben már a letöltés is szankcionálható.

(#32) joghurt válasza Dezsike (#31) üzenetére


joghurt
addikt

A magáncélú LEtöltés, vagy felvétel legális. Másolásnál az átvétel az, de a másolásra átadás ("feltöltés") nem.
A hanghordozók és valamennyire a filmek magáncélú használatára szól az Artisjus matrcia az írható lemezeken és a flash tárolókon.

De alapvetően azokkal van a gond, akik pénzt csinálnak belőle.

A tej élet, erő, egészség.

(#33) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

A torrentoldalaknak is le fog áldozni, ha szinte minden filmet, sorozatot el lehet érni a neten, akár havi előfizetési modellben, mint amilyen pl. a Netflix lehetne.

(#34) MageRG válasza attila9988 (#30) üzenetére


MageRG
addikt

"Mitől lesz tehát A eset bűn, míg B nem az?"
A "letölthetővé teszek egy e-könyvet" sajnos a "nyitok egy nyomdát és a jogtulaj engedélye nélkül kezdek nyomtatni és árulni" szituval azonos. Akkor is ha ingyen adod.

A hülyeség itt az, hogy a szerzői jog:
a. nem követi a technológiai újításokat és hogy hogyan használja azt a társadalom.
b. már nem az a cél, hogy a szerző munkája megtérüljön, hanem hogy nagy cégek évszázadokig üljenek a pénztermelő műveken. Közben a kevésbé ismert művek meg elvesznek, ha jogtulaj nem körültekintő.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#35) #52815360 válasza GhanBuri Ghan (#33) üzenetére


#52815360
törölt tag

Ha le fog áldozni, hidd el nem a fizetős megoldások miatt fog.

(#36) bepken válasza attila9988 (#30) üzenetére


bepken
veterán

talán annyi különbséget látok, hogy míg egy ilyen szolgáltató fizet valamennyit ezekért a tartalmakért a jogtulajdonosnak - ha más nem, a kedvenc oldalamat/szolgáltatómat támogatom a fent említett formában (információk nekik, rólam) - addig egy akárhonnan letöltött másolattal ilyesmiről szó sincs.

az ebookos analógiát értem, valóban érdekes :) talán azért gondol mindenki inkább az ilyen megosztásra bűncselekményként, mert míg egy könyvet, vagy egy magnókazit kölcsönadsz egy valakinek, a közvetlen környezetedben, addig egy elektronikus tartalmat gyakorlatilag bárkivel megoszthatsz.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#37) UnSkilleD válasza joghurt (#32) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

na most a torrentnél, aki letölt az egyben fel is tölt mert ez a peer to peer lényege, mindenki szerver és kliens is egyben, nem?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#38) Ptech válasza GhanBuri Ghan (#33) üzenetére


Ptech
őstag

Amíg viszont nincs ott a content a Netflixen addig marad a virágbolt.

(#39) Polllen válasza GhanBuri Ghan (#33) üzenetére


Polllen
nagyúr

A netflix, deezer nem a torrent oldalakkal versenyezik. Azokkal nem tud.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40) attila9988 válasza GhanBuri Ghan (#33) üzenetére


attila9988
őstag

A netflix egy ló...r a kínálatot tekintve... még ha esetleg ezt most nem is látod igazán... de hidd el. Semmi nincs rajta.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#41) attila9988 válasza bepken (#36) üzenetére


attila9988
őstag

Az igazán érdekes dolog a történetben, hogy "még az internet előtt"... (bezzeg a régi jó dolgok... :D ) kitaláltak egy intézményt azért, hogy a tudást terjeszteni lehessen könnyen. Hogy elérhetővé válhassanak a művek, és azokat megismerhessék az emberek. Ezt a "varázslatos" helyet úgy nevezték, könyvtár... :)

Nos... oda megvásároltak egy könyvet, majd ezrek kölcsönözték azt ki, ami más művek születését is elősegítette közvetlenül, vagy közvetve. Az idézetek, hivatkozások is így keletkeztek, hogy valaki, valahol megszerezhette a tudást, ami kell neki. És ezt senki nem büntette, egyáltalán. Sőt, könyvtárba járni kifejezetten dicséretes cselekedet, mert a közfelfogás is úgy vélekedett, hogy ha valaki könyvtárba jár, az művelődik, gondolkodik.

Ezzel szemben, az internet megjelenése után, mikor mindez jóval gördülékenyebben folyik, üldözni kezdik a megoldást, és fel akarják koncolni azokat, akik alkalmazzák a technika nyújtotta lehetőségeket. Ezen felül pedig azt próbálják beleverni a köztudatba, hogy amit tesz, az valami rossz...

Látod már hogy mi a problémám ezzel? :)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#42) janeszgol válasza Narxis (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Emlékszel erre?

Aztán persze nem találtak semmit., ha jól emlékszem. (De majd újra elolvasom a cikket.) Hogy nem akartak vagy valóban nem találtak, az egy másik kérdés.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#43) janeszgol válasza attila9988 (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Egyetértek veled. Ezzel a HSZ-eddel is és az ebookossal is. Nincs épkézláb törvénykezés még. És ahogy jobban terjednek az okos eszközök, meg a hordható eszközök, egyre jobban tévednek el a jogalkotók.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#44) Cathfaern válasza attila9988 (#41) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért van egy jelentős különbség: ha a könyvtár megvesz egy könyvet egy példányban, akkor azt egyszerre csak egy ember tudja kikölcsönözni, a többieknek várniuk kell amíg ő nem végez. Ha ezt el akarja kerülni a könyvtár (mert annyi ember jár oda és annyian érdeklődnek az adott könyv iránt), akkor meg kell vennie több példányt. Ráadásul emiatt a kölcsönözni járó embereknek van motivációjuk hogy megvegyék a könyvet: a) biztos elérhető legyen amikor ő szeretné, és ne kelljen rá várnia, b) hogy ne kelljen elmenni érte a könyvtárba, hanem az otthonában elérhető legyen.
Ezzel szemben egy ilyen filmes streamoldalnál egyik motiváció sincs meg arra, hogy valaki megvegye a filmet. Hiszen nem kell várnia, hogy más megnézze, és bármikor egy kattintásra eléri, mint ha a sajátja lenne.
Szóval nem, nem ugyanaz a két eset. Akkor lenne ugyanaz, ha amikor megveszel egy filmet, akkor egyszerre egy embernek (usernek) streamelhetnéd, és ha más is nézni akarná, akkor várnia kéne. Ha egyszerre 1000 ember akarná nézni, akkor meg kéne venned 1000x. Ekkor lenne ugyanaz a két eset.

(#45) Polllen válasza attila9988 (#41) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem a könyvtárak működését szerzői jogi szempontból szabályozzák. A megfelelő jogosítvánnyal rendelkező streaming szolgáltatások lényegében ugyanazt teszik, amit egy könyvtár csak jobbak a feltételek. Pl. nem kell várni arra, hogy visszahozzák a kikölcsönzött példányt.

Azt üldözik, ahol a törvényt nem tartják be.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#46) GhanBuri Ghan válasza Ptech (#38) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Ez így van. Akkor lenne igazi konkurens, ha az összes torrentes tartalom fent lenne rajta. Akkor viszont elég sok embernek megérné a havi előfizetési díjat, hogy nem kell várni a letöltésre, nincs kötelező visszaosztás (és nem kell tartani emiatt attól, hogy őt is elővehetik, ha bezárják az oldalt), illetve ritkán nézett tartalom is ugyanolyan gyorsan jön le, mint a kurrens.
Mindenesetre a világ ebbe az irányba halad, és ez jó dolog.

(#47) Cathfaern válasza GhanBuri Ghan (#46) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én lennék az első aki előfizetne egy olyan filmszolgáltatásra, ami tartalmaz legalább annyi anyagot, mint az egyik legnagyobb magyar torrent site (ahova természetesen nincs acc-om, csak ismerősnél láttam :) ). De még a "világlegjobbja" Netflix is csak a töredékét tudja.

(#48) GhanBuri Ghan válasza attila9988 (#41) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Nem lepődnék meg, ha ugyanúgy lenne ebookos streamelés, mint filmes vagy zenei. Fizeted a havidíjat (mint a könyvtárban), aztán az olvasódon lehet egyszerre max. hat könyv, amit nem tudsz kimásolni az eszközről. Onnantól már a te dolgod, hogy mit veszel ki a kínálatból.

(#49) GhanBuri Ghan válasza Cathfaern (#47) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Most még. Azzal, hogy lényegében Kínán és Szírián kívül mindenhol van Netflix, arra ösztönzi a jogdíjak tulajdonosait, hogy tegyék elérhetővé a tartalmaikat, hiszen ezzel sokkal szélesebb körben tudnak sokkal olcsóbban terjeszteni, mint ahogy azt korábban bármikor is elképzelték.
Persze a magyar site-ra is ráférne a magyar nyelv, a filmeknél a szinkron és a felirat, szóval van mit csinálni, gyanítom, a Netflix is előre menekül, a jövedelmezőségük kezdett csökkenni, drasztikusan kellett bővülniük.
Igazán annak örülnék, ha lenne konkurense a Netflixnek, ahova mondjuk az európai filmek mennének, a monopóliumok ritkán jöttek be hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

(#50) attila9988 válasza Cathfaern (#47) üzenetére


attila9988
őstag

Ismerősöd hallott róla, hogy volt valaki, aki látta a login screen -t, de azt is csak fél szemmel, mert egyébként nem ezt az oldalt kereste, és csak véletlenül töltődött be... :DD

Egyébként azon az oldalon is elég gyér a kínálat, legalábbis szerintem. Nekem, mikor egyszer megmutatták, egy sötét kocsma félreeső szobájában, ahol 4 kidobó ellenőrizte a ki és belépést, akkor azt láttam, hogy 10 -ből 9 dolog nem volt rajta... így ha én ilyet használnék, akkor nem töltenék le róla filmet, csak azon ritka esetekben, amikor véletlenül pont rajta van...

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.